t Predikbeurten FAMILIE BERICHTEN PLAATST UWE IN DE voor schippersgebruik kan staan, met telefoon en alle noodige lectuur, vooral Christelijke lectuur en verbandmiddelen. Ook werd besloten een radio-uitzendavond aan te vragen om den gees telijken en stoffelijken nood der schippers meer bekend te maken. „Rotterdammer." De Poortklok. De bengel luidtde poort wil sluiten. Elk repp' zich stedewaarts van buiten, Eer hem de nare nacht bevalt Wanneer de open poort gesloten Hem als een balling zou verstooten, En houdt de gansche stad bewald. Hoe laat zich 't Evangelie hooren, Zoo helder voor een ieders ooren, Die bengel van de hemelpoort Den heelen tijd van 't mensch'lijk leven, Dien God aan ieder heeft gegeven, Hoe velen gaan er traag'lijk voort Hoe velen zitten er te rusten, Die 't voortgaan nog niet eens en lusten, Onaangezien dien naren nacht. Dien langen nacht van eeuwig duren, Die onbeklimmelijke muren, En ondoorwadelijke gracht Dien nacht, die 't leven zal behouwen, In wee en spijt en naberouwen Van al te schandelijk verzuim Door ophoud aller beuzelingen, Terwijl de voeten slent'ren gingen, Maar misgunt leidde op zijnen luim. O luie, sloffe en trage zielen Waakt uit den droom en rept uw hielen De bengel heeft al lang geluid. Wie weet hoe kort hij eind zal maken, Dat gij niet binnen kunt geraken, Wanneer die poort der poorten sluit. (N. H. Kerkblad.) JAN LUIKEN. Een briefkaart van Dr. Kuyper. Toen ik dezer dagen in de rubriek „Kerk nieuws" van eenige bladen een stukje las over de vraag, of de Scheppingsdagen dagen van 24 uur geweest zijn, dan wel tijdperken, dacht ik onwillekeurig aan de eerste briefkaart, welke ik van Dr. Kuyper ontving. Dat kwam zóó. Getweeën hadden we gedis cussieerd met onzen leeraar, die, hoewel van Christelijke beginselen, nochtans de leer der tijd perken was toegedaan. Het konden geen dagen van 24 uur geweest zijn, betoogde hij. En wij hielden strak en stijf het tegendeel vol. Thuis overleiden wij, wat te doen. En met jeugdige vrijmoedigheid rapporteerden wij het geval aan Dr. Kuyper en vroegen advies. Het kwam, prompt en kort, per briefkaart. Eerlijk gezegd, het was voor ons eenigszins een teleurstelling. Niet, omdat het zoo moeilijk te lezen was. Daar had ik de slag al gauw van te pakken. En later heb ik meermalen brieven van Dr. Kuyper „vertaald" want niet iedereen was zoo vrijpostig als de Veluwsche boer, die een brief eenvoudig terugstuurde met de opmerking „Laat uw dochter of iemand anders het verhaal maar eerst overschrijven, want zóó heb ik er niets aan". Hetgeen geschiedde. Doch ter zake. Het antwoord, dat wij kregen, luidde als volgt„De Scheppingsdagen waren werkelijk dagen en zeker geen tijdperken in den zin van de ongeloovige wetenschap want na drukkelijk wordt vermeld, dat het avond en morgen was geweestde eerste dag, de tweede dag, enz. Of het echter dagen van 24 uur zijn geweest, is daarmee niet uitgemaakt. Let er slechts op, hoe God pas op den vierden dag het licht aan zon, maan en sterren bond en zoo de mogelijkheid schiep om uit den loop der he mellichamen de tijden te berekenen „dat zij zijn tot teekenen en tot gezette tijden en tot dagen en jaren." Zooals ik zei volkomen bevredigen deed ons dit antwoord nietwij hebben er echter uit ge leerd dat men in jeugdige waan (of) wijsheid wel eens dingen beweert, waarover de grootste geleerde zich gereserveerd uitlaat. Overigens zal de lezer verstaan, dat dit stukje slechts een aardige persoonlijke en historische herinnering is en dat naar aanleiding hiervan geen discussie begonnen wordt. (A.-R. Rott.) K. B. SCHEELE. OFFICIEELE BERICHTEN. Vacaturebeurten gedurende April, Mei en Juni 1931 in de classe Zierikzee. GEERSDIJK. 11 April Ds. F. Staal. 17 Mei Ds. J. van Lonkhuijzen. 28 Juni Ds. Hoek. NIEUWERKERK. 11 April Ds. J. v. Lonkhuijzen. 17 Mei Ds. U. Elgersma. OOSTERLAND. 11 April Ds. F. J. van den Ende. 17 Mei Ds. Unger. 14 Juni Ds. Hoek. WISSENKERKE. 11 April Ds. J. B. Vogelaar. 17 Mei Ds. F. Staal. 14 Juni Ds. F. J. van den Ende. 28 Juni Ds. U. Elgersma. BROUWERSHAVEN. 11 April Ds. Unger. 14 Juni Ds. J. B. Vogelaar. Op last van de classe, Z. HOEK. Serooskerke. KORT VERSLAG van de vergadering van den Kerkeraad op Maandag 2 Maart 1931. Opening. Notulen. Ingekomen Stukken Een viertal worden voor kennisgeving aangenomen. Steunaanvragen wor den in handen gesteld van de Commissie ad hoe. Kerkelijke Stand. Gedoopt Pieternella Wilhel- mina, dochter van C. den Herder en E. Baard. Kerkelijke huwelijksbevestiging op Vrijdag 20 Maart a.s. 's nam. 1.30 uur aangevraagd door Hugo Brasser en Jans Melis. Rapporten. Br. C. Jobse rapporteert over zijn bezoek aan de M. V. „Sursum Corda" idem over zijn bezoek met Br. C. Wattel aan de Jaarvergadering van „Patrimonium". Rapporten over afgelegde bezoeken worden uitgebracht. De vergadering met de Gemeente wordt bepaald op Donderdag 12 Maart 's avonds 7 uur. Diaconale Zaken. Ontvangst over de maand Februari met inbegrip kassaldo vorige maand 300.41. Uitgaven 222.50. In kas op 1 Maart 77.91. Aan de Geref. Kerken der Classis Zierikzee maak ik bekend dat ze de gelden voor de Evan gelisatie in deze Classis, de Geestelijke Verzor ging der verstrooide Geref. in Ned. Indië, de Evangelisatie in België, per Giro aan mij kunnen doen toekomen. Giro no. 17586 Ds. J. P. Unger, Bruinisse. VERGADERING van den Kerkeraad (Breed). Middelburg, 5 Maart 1931. Praeses Ds. D. Ringnalda. Aanwezig 38 broeders. Praeses opent de vergadering, leest Lucas 22 1420 en gaat voor in gebed. Notulen worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen stukken een schrijven van Br. J. Joosse, waarin deze dank betuigt voor de hem verleende ontheffing en voor de liefde al de ja ren van zijn ambtelijken arbeid in 't midden van den kerkeraad ondervonden. Een schrijven van Br. D. Slot waarin hij ontheffing verzoekt van zijn benoeming tot ouderling, een gelijkluidend schrijven van Br. I. Vereist en een schrijven van Br. I. de Wolff, waarbij deze mededeeling doet van 't aanvaarden van zijn benoeming tot diaken. Br. C. v. d. Kleijn, boekhouder der kerk, komt ter vergadering, waarna met de bespreking der rekening 1930 en de begrooting der kerk 1931 wordt aangevangen. Na uitvoerige toelichting worden rekening en begrooting aanvaard. Br. v. d. Kleijn wordt door den Praeses hartelijk dank gezegd, inzonderheid ook voor den meer deren arbeid door den bouw der Hofpleinkerk in 1930 verricht. De rekening en verantwoording van het dia conaal fonds wordt besproken en aanvaard. Br. Ornee inmiddels ter vergadering gekomen, geeft toelichting op de exploitatierekening van het „Rusthuis", ook deze rekening wordt met dank zegging aan Br. Ornee aanvaard. De finantieele verslagen van de Zendings- Commissie, de Evangelisatie-Commissie, kas voor verschillende doeleinden, Orgelfonds en Tele foon-Commissie worden eveneens aanvaard. Met de gemeente zal D.V. op 16 Maart 1931 des avonds om 7.30 uur in de Gasthuiskerk een vergadering worden gehouden waar de verschil lende rekeningen en begrooting zullen worden behandeld. Hierna wordt de behandeling der ingekomen stukken voortgezet. Aan Br. I. Vereist wordt op zijn verzoek ontheffing verleend, ook Br. D. Slot ontvangt ontheffing van zijn benoeming tot ouderling. Een verzoek om gebruik van de Gasthuiskerk op 2 April a.s. door de kring Walcheren der Geref. Meisjesbond wordt toegestaan. Een schrij ven van de Commissie van Beheer, inhoudende advies inzake het aanbrengen van een opschrift aan de Hofplein- en Noorderkerk, overeenkom stig dat advies wordt besloten. Aan de Com missie van Beheer zal in overweging worden ge geven om aan beide kerken een eenvoudig bord te doen aanbrengen met vermelding Gerefor meerde Kerk en de uren der diensten. Voorts wordt besloten de weekdiensten voortaan in de Hofpleinkerk te doen houden. Woensdagavond-Commissie twee ingekomen attestaties aanvaard, één aangevraagde attestatie toegestaan. Censura Morum wordt gehouden, geen der broeders heeft bezwaren. De Praeses wenscht allen een gezegende Avondmaalsviering en ook voor de gansche gemeente, inzonderheid de jeug dige leden. Volgende week Sectie daarna Smal. Rondvraag. Dankzegging. Sluiting. De Kerkeraad. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Middelburg. Een zuster der gemeente, die nooit ter kerk kan komen, maar de prediking be luistert door de ziekentelefoon, stelde mij andermaal de opbrengst ter hand van hetgeen zij 's Zondags geregeld weglegt voor het koninkrijk Gods. Thans is het f10,waarvan f4,voor de armen, f 4,voor het Rusthuis en f 2,voor de telefoon commissie. Wij hebben deze zuster dank gezegd, maar ook den wensch uitgesproken dat haar voorbeeld navolging vinden mag bij allen, die van de ziekentelefoon ge bruik maken en aldus niet in de gelegenheid zijn collectezak en kerkbussen te gedenken. Ringnalda. Middelburg. Ontvangen van Jaantje en Annie de Kam 50 stuivers voor het Hospitaal50 stui vers voor de Diaconie 30 stuivers voor het tekort van de Zending. Als al onze jongens en meisjes dit voorbeeld volgden, dan kan ik nog veel verantwoor den, wat ik gaarne doe. Nog ontvangen de opbrengst van de Maandagavond gehouden collecte in het Rusthuis f 14.48. D. Scheele. Middelburg. In Februari werd gecollecteerd voor aflossing Pastorie f 131,59 kerkbussen f81.19; eigen Zending f 197,86 Geref. Jeugdcentrale f 138,71. Gevonden in de collectebijdrage f 2,50 en gift a f 1,00 voor de kerk. C. van der Kleijn, Boekhouder. Ter neuzen. Ontvangen uit de Classis Axel voor Evangelisatie België van de navolgende kerken Aardenburg f 6 04Axel f 55 57 Oostburg f 15 55 Terneuzen f 54.74; Schoondijke f 26,35.1 Totaal f 168 25. Geref. Kerk Aardenburg voor de Zuiderzee arbei ders f 6.11. M. Riemens. K a p e 11 e-B i e z e 1 i n g e. Ontvangen van N.N- te 0. f 10,— voor Zeelands Schoolhulp en voor het zelfde doel van eene zuster uit een der kerken van Zuid-Beveland ook f 10,Voor beide giften mijn dank met verdere aanbeveling. A. Scheele. LINNENKAST-COMITÉ PARAKAN—RLONDO. Met hartelijken daok ontvangen van de Geref. Jonged.-Ver. te Nieuwdorp f 10,van de Geref. Jonged.-Ver. De Heere is mijn Banier te Wolphaarts- dijk f 50.van de Geref. M. V. Dorcas te Haam stede f 17.50. S. E. Heij—Goslinga. Geref. pastorie Koudekerke Giroadres ds. A. C. Heij no. 169757. Adres voor aanvrage van Goederen Mej. C. Wage naar, Markt K 4, Middelburg. Adres voor terugzending van goederen den heer J. Volkers, koster Noorderkerk, Bogardstraat Middel burg. ZENDING. St. Laurens. Met vriendelijken dank ontvangen van Christiaan Volkers 140 halve centen en een partijtje zilverpapier en capsules. Namens de Zendingscommissie, D. Willemse, Penningm. Met hartelijken dank ontvangen een pak zilver papier Zendings-Comité Veere een pakje zilver van de kinderen le klasse Grachtschool Middelburg, een pakje zilver van de Zendings-commissie Vrouwepolder verzameld door de kinderen le en 2e klasse Chr. School. Mej. C. Littooij, Molstraat 90, Middelburg. VlissingeD. Met hartelijken dank ontvangen van Adriaan en Wim Maas 80 halve centenvan Suze, Mientje en Cor Leijnse 200 halve centen, een groote doos zilverpapier en een bus theelood en capsules en van Jo en Kees van Dijke een zak zilver papier. Geen postzegelswie komt daar weer eens mee Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, penningm. VEREENIGINGSLEVEN* Geref. Jongelingsver. Dr. Lützen Wagenaar, Middelburg Afd. A. N. T. 29. De arbeiders in den wijngaard. Matth. 20 116 vr. J. de Rijke. O. T. art. 15, 12. Overheid, hygiëne en lijkbe zorging vr. M. Pouwelse. Meisjesvergadering „Nunia" Middelburg. Bijb. Gesch.„De twaalfjarige Jezus in den tempel" door Mies Harinck. Na de pauze Vad. Gesch. „Koningin Wilhelmina" door Emmie v. Sluijs. Bijdrage door Sien Roose. Afd. II. Bijb. Gesch. „De twaalfjarige Jezus in den Tempel" door Marie Leenhouts. Vad. Gesch. „Koningin Wilhelmina" (I) door Tini Loodewijk. Reciteeren, door Annie Goverse. Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel" Middelburg Afd. B. G. B. art. 14. Ch. Schutte. A. R. art. 16. D. de Graaf. Geref. Knapenvergadering „Samuël", Middelburg Afd. III. B. G. les 5. De 12-jarige Jezus van den tempel door vr. Klerq. V. G. Koningin Wilhelmina door vr. Lodewijk. M.V. „Meisjesroeping", Middelburg. Gew. Gesch. Schets 4 Leidr. Oud-Test. Gen. 3 (le gedeelte). Vad. Gesch. Prins Maurits. Donderdagavond 8 uur Consistorie Gasthuiskerk. (S mM ■8> IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 8 en WOENSDAG 11 MAART 1931 CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Hofpleinkerk 9.30 uur ds. D. Scheele Bed. H. Av. 6 uur ds. D. Scheele Dankzegging. W. 9.30 uur ds. D. Ringnalda 2 uur ds. H. Pestman te Grijpskerke. 7 uur ds. D. Scheele Noorderkerk 9.30 uur ds. D. Ringnalda Voorber. H. Av. en Openb. Belijdenis. 2 uur ds. A. Koning te St. Laurens. 6 uur ds. D. Ringnalda Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia W. 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Domburg 9.30 uur ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. W. 9.30 uur ds. J. E. Visser 2 uur ds. H. A. Wiersinga Gapinge 9.30 uur ds. P. J. 0. de Bruijne 2 uur Lezen eener Leerr. W. 9.30 uur ds. P. J. 0. de Bruijne 2 uur ds. Hagen te Delft. Grijpskerke 9 uur ds. H. Pestman 2 uur Lezen eener Leerr. W. 9 uur ds. H. Pestman 2 uur ds. W. F. M. Lindeboom Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij W. 9 en 2 uur ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 uur ds. A. Koning 2 uur ds. D. Scheele W. 9 30 en 7 uur ds. AKoning Meliskerke 9 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. H. Pestman W. 9 en 2 uur ds. Meijnen 6.30 uur dhr. G. Laernoes Zendingsmededeelingen. Oostkapelle 9.30 en 2 uur ds. E. Douma W. 9.30 uur ds. J. C. J. Kuiper te Souburg. 2 uur ds. E. Douma Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. W. F. M. Lindeboom W. 9.30 uur ds. W. F. M. Lindeboom 2 uur ds. D. Ringnalda 6.30 uur dhr. A. Zijlstra Rede Jong. Ver. Souburg 9.30 en 2 uur ds. J. C. J. Kuiper W. 9.30 uur ds. E. Douma 7 uur ds. J. C. J. Kuipe Veere 9.30 en 2 uur ds. P. van Strien W. 9 en 2 uur ds. P. van Strien Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. H. A. Wiersinga Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. P. J. 0. de Bruijne W. 9.30 uur ds. Hagen te Delft. 2 uur ds. P. J. 0. de Bruijne Westkapelle 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. E. Visser W" 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. E. Visser CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur W. 9.30 eu 2 uur Bruinisse 9.30 en 2 uur W. 9.30 en 2 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur W. 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30 en 2 uur Haamstede 9.30 uur 2 uur W. 9.30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur ds. Joh. den Boer ds. Joh. de Boer Lezen eener Leerr. ds. J. P. Unger ds. F. Staal ds. F. Staal Lezen eener Leerr. ds. U. Elgersma Lezen eener Leerr. ds. U. Elgersma ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur ds. M. Schuurman te den Haag. W. 9.30, 2 en 6 uur ds. J. D. v. d. Velden te Rotterdam. Oosterland 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. U. Elgersma W. 9.30 en 2 uur ds. G. W. Akkerhuis te Maassluis. Scharendijke 9.30 en 2 uur ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur ds. J. P. Unger Zierikzee 9.30 en 5 30 uur ds. J. van Lonkhuizen Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek CLASSE THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5 30aur ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Cand. J. Andree W. 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur dhr. K. de Vries Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Cand. S. U. Zuidema te Apeldoorn. Tholen 9.30 en 2 uur ds. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. C. Vreugdenhil CLASSE GOES* Baarland 9.30 en 2 uur ds. C. Vonk Borssele 9.30 en 2 uur ds. C. van Schie Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele W. 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele Goes 9.30 en 5.30 uur ds. P. N. Kruyswijk te Hilversum. W. 9.30 en 5.30 uur ds. J. van Herksen te Ermelo. 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur Cand. J. van de Guchte te Bergen op Zoom. W. 9.30 en 2 uur Cand. M. B. van 't Veer Ber. pred. te Zevenbergen. Heinkenszand 9.30 en 2 uur ds. Joh. Booij Yerseke 9.30 en 2 uur ds. D. G A. Brouwer te Rozenburg. W. 9.30 en 2 uur ds. D. Scheele te Middelburg. Wemeldinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Nieuwdorp 9.30 en 2 uur ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. G. van Heiningen W. 9.30 en 2 uur ds. G. van Heiningen CLASSE AXEL* Aardenburg 9.30 en 3 uur Axel 9 en 2 uur Hoek 9.30 en 2 uur Oostburg 9.30 en 2 uur Schoondjjke 9.30 en 2 uur Terneuzen 9.30 en 2 uur Zaamslag 9.30 en 2 uur ds. B. W. Gauzevoort te Gent. ds. J. S. Post ds. J. B. Vanhaelen ds. D. J. de Vries Nam. Voor ber. H. Av. ds. S. Groeneveld ds. A. B. W. M. Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1931 | | pagina 3