Predikbeurten t i BEZELLE MEERBURG's Chr. Kalender voor 1931. M. VAN DER SLIKKE, Langeviele. Landbouw-Kasboeken 7. Navraag in verband met vorige conferen tie, levert niets bijzonders op. 8. Bespreking ingezonden vragen, ten eerste ,.Mag de Diaconie een gezin geldelijk steunen, waarvan de zoon tijdens de steunaanvrage in vakopleiding is, of moet de toekomst van den zoon opgeofferd worden aan de behoeften van het gezin Conclusie: De Conferentie is van oordeel dat een Dia conie geen roeping heeft om aan een gezin steun te verleenen, om het mogelijk te maken dat een zoon nog een jaar in vakopleiding is, tenzij naar haar oordeel het noodzakelijk wordt, doordat alle andere hulp uitgesloten is. De Conferentie is van oordeel dat die andere hulp in dit geval geboden moet worden door particulieren. Tweede vraag ,,Ligt het op den weg der Diaconie, de vaste ondersteuning op zich te ne men van een oude broeder en zuster, welke kin deren hebben en hiervoor in de plaats te aan vaarden het hun toebehoorend eigendom Conclusie: Deze vraag moet ontkennend beantwoord wor den op grond van het feit, dat de Diaconie zich op een weg zou begeven, waardoor de verant woordelijkheid van de-kinderen wordt afgeno men. Daartegenover staat dat bij overlijden van de ouders die steun hebben genoten de Diaconie de kosten aan de kinderen in rekening kan bren gen volgens art. 63 der armenwet. Derde vraag „Moeten onze Diaconieën meer dan tot dusver, de barmhartigheid beoefenen aan armen buiten onzen eigen kerkelijken kring?" Conclusie: Wanneer het tot dusver als regel beschouwd wordt, dat de barmhartigheid buiten eigen kring, indien noodig, niet beoefend wordt, dan moeten onze Diaconieën meer de barmhartigheid beoefe nen buiten eigen kring, indien dit haar mogelijk is. 9. Referaat Ds. Post. Onderwerp „De ver houding tusschen de Ambten in de Kerk van Christus". Op dit leerzaam en schoon Referaat volgt even leerzame bespreking. 10. Roepende Diaconie voor de volgende Conferentie is Aardenburg. 11Rondvraag. Enkele opmerkingen worden gemaakt omtrent het deelnemen aan de Confe renties. 12. Korte notulen worden gelezen en goed gekeurd. Na dankgebed door Ds. Post wordt de ver gadering gesloten. Namens het Comité, JOH. DIELEMAN, Assessor. Serooskerke. Vergadering van den Kerke- raad gehouden op Maandag 2 Juni 1930. Aanwezig alle leden. Praeses Ds. W. F. M. Lindeboom. Opening op de gebruikelijke wijze. Notulen worden gelezen en goedgekeurd. Verschillende ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Aan het verzoek van de afdeeling Serooskerke van de stichting „Vrederust" om de krankzin nigen in den openbaren dienst der gebeden te gedenken, zal gaarne worden voldaan. Ingekomen is het bericht van overlijden van Jannetje Maas, Wede Goedbloed attestatie uit Oostkapelle van Simon de Visser uit Melis- kerke van Adriaan Geschiere en zijn echtgenoote Margaretha van Keulen doopattest uit Vrou wenpolder van Maria Joziasse. Rapporten. Doopattest verzonden naar Grijps- kerke van Lourens Schout en Geertje Schout. Toegelaten tot de kerkelijke gemeenschap Maria Meyers, geb. Corré. Br. Jobse rapporteert met genoegen de Meis- jesvereeniging „Tot nut en genoegen" te heb ben bezocht. Brs. Ouderlingen rapporteeren omtrent 34 huisbezoeken die zij gebracht hebben. De Praeses rapporteert 40 bezoeken te heb ben gedaan, hoofdzakelijk bij zieken. Een broeder der gemeente komt ter vergade ring om zijn bezwaar kenbaar te maken tegen het feit, dat er op 2e Pinksterdag geen dienst zal zijn. De Praeses wijst er op, dat in de oude Gereformeerde Kerken, o.a. ook door Calvijn, bezwaar werd gemaakt tegen de diensten op feestdagen dat in deze gevolgd werd het clas sicaal advies in verband met den te houden Zen dingsdag en dat bij een volgende gelegenheid de geopperde bezwaren nogmaals door den Ker- keraad zullen worden overwogen. Besloten wordt er bij het huisbezoek op aan te dringen, dat de zusters der gemeente ook zooveel mogelijk tweemaal ter kerk zullen komen. Eveneens om er bij de gemeente op aan te dringen niet te geven aan collectanten, die niet voorzien zijn van een aanbeveling van den Ker- keraad en desgelijks om zonder een dergelijken aanbeveling geen gelden in te zamelen. De Praeses zal op 17 Aug. a.s. D.V. vervan gen worden door zijn vader Ds. C. Lindeboom van Amsterdam. De eerste vacantie-Zondagen worden vastgesteld op 24 Aug. en 19 Oct. Daar voor en voor 13 Juli (vacaturebeurt) zal ge- ^acht^worden voorziening te krijgen in den Met betrekking tot de Catechismusprediking wordt besloten, dat deze beurtelings 's morgens en 's middags zal geschieden, als volgt Zondag 4 n-m- 58 v.m. 916 n.m.1724 v.m. 25—31 n.m. 32—38 v.m. 39—44 n.m. 45— 52 v.m. De Praeses condoleert nog Br. L. Goedbloed met het overlijden van zijn moeder. Rondvraag. Sluiting. Namens den Kerkeraad, ABR. MELIS, Scriba. Terneuzen, Ontvangen collecte uit de Clas sis Axel voor de Theol. School Kampen van de navolgende kerken: Aardenburg f 7.11, Axel 73.83, Hoek 21.33, Terneuzen 66.69, Zmimslag 54.72. Gift Geref. Kerk Terneuzen Van de Geref. Kerk Axel collecte voor Evan gelisatie-arbeid onder de Zuiderzee-arbeiders 61.62. M. RIEMENS. VERGADERING Kerkeraad (Breed). Middelburg, 5 Juni 1930. Praeses Ds. D. Ringnala. Aanwezig 35 broeders. Praeses opent de vergadering, laat zingen Ps. 119 vers 17, leest 2 Cor. 1 vers 1214 en gaat voor in gebed. Praeses wenscht hierna Ds. D. Scheele na mens den Kerkeraad hartelijk geluk met de on derscheiding die hij en met hem de gemeente in de roeping naar Rotterdam ontving en bidt hem bij zijn overwegingen de leiding des H. Geestes toe. Nadat Ds. Scheele hierop heeft geantwoord, wordt een Commissie benoemd, die Ds. Scheele namens den Kerkeraad zal bezoeken. Notulen worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen stukken. Kennisgeving van het voorgenomen huwelijk van Ds. Telkamp, zal met gelukwenschen namens den Kerkeraad worden beantwoord. Naar den te houden Theologische-Schooldag wordt Ds. D. Scheele afgevaardigd. Een verzoek van de afdeeling Middelburg van het Nederlandsch Bijbelgenootschap om als lid toe te treden, wordt door den Kerkeraad inge willigd. Op een verzoek tot gebruik van een der kerk gebouwen voor het houden van een lezing, wordt afwijzend beschikt. Een ongeteekend schrijven wordt ongelezen terzijde gelegd. Een schrijven van de Commissie van Beheer, inzake de gunning van den aanleg der centrale verwarming, waartoe genoemde Commissie wordt gemachtigd. Inzake de gunning van den bouw van het nieuwe orgel in de Hofpleinkerk wordt een Commissie benoemd, die op de volgende breede vergadering rapport zal uitbrengen. Een schrijven van het Zeeuwsch-Genootschap inhoudende dank voor het afstaan der grafstee- nen in de oude Hofpleinkerk voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek om steun verwezen naar de des betreffende Commissie. Woensdagavondcommissietwee ingekomen attestaties aanvaard, twee aangevraagde attesta ties en een doopattest toegestaan. Rapporten. Aan den Directeur van het Post kantoor zal gevraagd worden indien drie diensten in de Gasthuiskerk gehouden worden, deze allen aan te sluiten op de kerktelefoon. Alleen 6 Juli zal het H. Avondmaal worden gehouden en wel in de Noorderkerk des mor gens en des avonds en in de Gasthuiskerk des morgens, op den voorgaanden Zondag zal in beide kerken voorbereiding worden gehouden. In de vacature van een ouderling wordt het volgende dubbeltal aan de gemeente voorgesteld om een keuze te doen Br. P. J. v. d. Ouden, Julianastraat W 20 en Br. J. W. van Swigchem, Dwarskaai. Maandag 16 Juni a.s. des middags van 1 uur tot 2 uur en des avonds om 8.30 uur in de Gasthuiskerk zal de gemeente in de ge legenheid gesteld worden een keuze te doen. De Commissie voor aanvragen om steun brengt rapport uit. Donderdag 19 Juni Sectie. Rondvraag. Dankzegging. Sluiting. De Kerkeraad. Middelburg. Aangezien Zondag 8 Juni geen beschikking kan worden verkregen over de Lu- thersche of Waalsche kerkgebouwen, zullen in de Gasthuiskerk en Noorderkerk drie diensten worden gehouden. De sectie van de Hofpleinkerk heeft dan dienst in de Gasthuiskerk des voor middags 8.30 en in de Noorderkerk om 2 uur. De Sectie Gasthuiskerk heeft dienst des voor middags 10.30 en des avonds om 6 uur. Het Moderamen. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Middelburg. Met groote dankbaarheid mag ik mededeelen dat de „aanvullingscollecte" voor onze Stadsevangelisatie in het ééne beurtje op Hemel vaartsdag heeft opgebracht niet minder dan f 93,95. Hieraan moet worden toegevoegd f 12.60, door mij in totaal ontvangen van verschillende gemeenteleden, die bij de collecte niet tegenwoordig waren, doch zich ook niet onbetuigd wilden laten. Het is dus totaal een bedrag van f 106 55. Dit resultaat is een zegen, die onze verwachtingen verre overtreft. Wij danken den Heere en de ge meente hartelijk voor deze betoonde offervaardigheid. Onze Stadsevangelisatie is „u it den bran d". Ringnalda. Middelburg. In de maand Mei werd gecol lecteerd Evangelisatie f 93 95 Theol. School f 145 07 aflossing geldleening f 141 92 emeritusfonds f 122.91; kerkbussen f 236 56 en huwelijkscollecte f 138. C. van der Kleijn, boekhouder Kerk, Middelburg. Ontvangen voor kerkbouw van N. N. f 1.— van N. N. voor Evangelisatie f 0.25 van N. N. f 5 waarvan f 2 50 voor Hospitaal en f 2.50 voor Bazarvan N. N. f 10.waarvan f 5, voor kerk en f 5.— voor Zending. Met hartelijken dank. D. Scheele. PARAKAN. Met hartelijken dank ontvangen door bemiddeling van Mej. de Wagenmaker, van de gewezen naaiver- eeniging te Axel f 25.— van de M. V. op Geref. Grondslag Ora et. Labora te Wemeldinge door Mej. C. Wagenaar f 2 55van Mevr. Pouwer de bijdragen van Goes en 's Heer-Hendrikskinderen f 138 75. Mevr. S. E. Heij—Goslinga. Geref. Pastorie, Koudekerke. Adtes voor aanvrage van naaigoederen Mej. C. Wagenaar, Markt K 4, Middelburg. Adres voor terugzending van goederen den heer J. Volkers, Koster Noorderkerk, Bogardstraat, Mid delburg. ZENDING. Ontvangen van Jaantje Verhage 52 stuivertjes en een pakje zilverpapier en capsules van N. Boon een zakje zilverpapier en van Corrie Wattez zakje zilverpapier. Vriendelijk dank Mej. C. Littooij. Molstraat 90, Middelburg. Vlissingen. Met hartelijken dank ontvangen van Piet en Nellie Vader, Aagje Dekenstraat een reuzenpak theeloodvan familie Veen kwartaal Spiegels van Johan en Kees Knijpers een doos zil verpapier, een doos sigarenbandjes en een doos cap sules van Alie de Rooij een pak capsules en zilver papier en van Maatje Verhagen een zakje capsules en zilverpapier. Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, penningm. RUSTHUIS MIDDELBURG. Ontvangen van een broeder en zuster f 2,50 voor een tractatie aan de Rusthuisbewoners, uit dank baarheid voor hun 50-jarige Echtvereeniging. De Huisvader, N. J. v. Commenée. VEREENIGINGSLEVEN, Geref. Jongelingsver. Dr. Lützen Wagenaar, Middelburg Afd A. Zondag 8 Juni geen vergadering. Afd. B. 0. T. Schets 23, Job, vr. L. Aarnontse. M. 0. Schets 11, Dienstbaarheid door vr. K. Ton Meisjesvergadering „Nunia" Middelburg. Afd. I, afd. II en afd. III. Geen vergadering. Afd. III. Zaterdag 14 Juni zal dhr. Winter ons het beloofde reciteeren geven. Trouwe opkomst gewenscht. Geref. Jongelingsver. „Calvijn", Vlissingen. Gew. Gesch. N. T., bl. 18—39 Jrg. „Het Pinksterfeest", J. Sinke. Zending, bl. 24—38 Jrg. „De Residentie Kedoe", M. Brouwer. Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel" Middelburg Afd. A. Zondag 8 Juni geen vergadering. Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel", Middelburg Afd. B. Donderdag 12 Juni a.s. geen vergadering. BONDSRING MIDDELBURG. Donderdag 12 Juni as. om 7'/4 uur Ringbeituurs- vergadering en om 8 uur ledenvergadering in de Geref. Kerk te Grijpskerke. J. C. de Wolff, wnd. Secr. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 8 EN MAANDAG 9 JUNI 1930. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Noorderkerk. Pinkstercollecte. Gasthuiskerk 8.30 uur Prof. Dr. H. Bouwman te Kampen. 10.30 uur Cand. I. de Wolff te Middelburg. 6 unr ds. D. Ringnalda Noorderkerk 9.30 uur ds. D. Ringnalda 2 uur ds. D. Scheele 6 uur Prof. Dr. II. Bouwman M. 9.30 uur ds. D. Scheele Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Domburg 9.30 uur ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. M. 9.30 uur ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. E. Douma Grijpskerke 9 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Prof, dr. II. Bonwman Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur ds. A. Koning Meliskerke 9 uur ds. D. Scheele 2 uur Cand. I. de Wolff te Middelburg. Oostkapelle 9 uur ds. E. Douma 2 uur Lezen eener Leerr. Herdenking 40-jarige Kerkinstitueering. Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. W. F. M. Lindeboom Souburg 9.30 en 2 uur Cand. A. P. Heiner te Gorincliem. Veere 9.30 en 2 uur ds. P. van Strien Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. 11. A. Wiersinga Vronwepolder 9.30 en 2 uur Lez< n eener Leerr. 6.30 uur ds. W. F. M. Lindenboom Westkapelle 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. E. Visser CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur ds. Joh. de Boer Bruinisse 10 uur Lezen eener Leeir. 5.30 uur ds. J. Spoelstra te Anna Jacoba Polder. Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur ds. F. Staal Geersdijk 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur ds. U. Elgersma Kamperland 9 en 2 uur ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur ds. M. Schuurman te Den Haag. 's nam. Voorber. H. Av. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 9.30 en 5.30 uur dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek CLASSE THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 6 uur ds. W. M.leCointre M. 9.30 uur ds. W. M. Ie Cointre Krabbendyke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur dhr. K. de Vries Rilland-Bath 10 uur 230 uur Tholen 9.30 en 2 uur Oud-Vosmeer 9.30 en 2 unr Lezen eener Leerr. ds. W. M. Ie Cointre dr. C. Veltenaar ds. C. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 9.30 uur 2 uur Driewegen 9.30 uur 2 uur ds. C. Vonk Lezen eener Leerr. ds. C. van Schie ds. C. van Schie Lezen eener Leerr. KapJle-Biezelinge 10 en 2.30 uur ds. A. Scheele Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. van der Veen 's Gravenpolder 10.30 en 3 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 10 en 2.30 uur ds. Joh. Booij Yerseke 9.30 en 2 uur Cand. G. Melles te Groningen. Wemeldinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Lee r. Kruiningen 10 en 2.30 uur ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur ds. G. van Heiningen CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 uur 6.30 uur M. 9.30 uur Axel 9 en 2 uur Hoek 10 en 3 uur Oostburg 10 en 2.30 uur M 10 uur Schoondjjke 10 en 3 uur Terneuzen 9.30 en 2 uur Zaamslag 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. ds. I). J. de Vries Lezen eener Leerr. ds. J. S. Post ds. J. B. Vanhaeleu Cand. R. Bakker van Kampen. Cand. R. Bakker ds. D. J. de Vries ds. S. Groeneveld ds. A B. W M. Kok ADVERTENTIE N. Getrouwd: I. DE WOLFF en MIEN VAN HEERDE, die hartelijk dank zeggen, ook namens de beide familiën, voor de vele blijken van belangstelling ter gelegenheid van hun huwelijk ondervonden. Pastoria Geref. Kerk te Mussel (Gr.) 30 Mei 1930. Heden ontsliep onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder JANNETJE MAAS, Wed. Joos Goedbloed, in den ouderdom van 87 jaar en ruim 4 maanden. Dat haar heen gaan vrede was is ons aller troost. Uit aller naam, W. GOEDBLOED Jooszn. Serooskerke (W.), 31 Mei 1930. Getroffen door de vele blijken van belangstelling, zoo van hier als elders ondervonden, bij de Herdenking van onze 50-jarige Echtvereeniging op 26 Mei j.l. betuigen wij aan allen onzen hartelijken dank. G. MIDAVAINE. E. MIDAVAINE— Bossen a abt Middelburg, Juni 1930. Een Chr. kalender, die U naar ia- houd en uitvoering zeker voldoen zal Prijs 90 cent. ■-"■-■r-. Bewerkt door 12 bekende Predi kanten. Achterzijde der kalenderblaadjes o.a. bewerkt door Ds. 0. Kapteijn. Nieuw Premieboek GEVOEGD NAAR GODS WIL door Gkrry. Prijs 65 cent Inteekening opengesteld bij den boek handel en de agenten. Ui'gave van D. IJ. LITTOOIJ Azu Terneuzen. Slagroom-Gebakjes, Slagroom-Soesen, Rum-Tom poesen, Diverse «oorten GEBAK. 2eu PINKSTERDAG GEOPEND. Voorradig Kolommenkasboek van Stoop met bijbehoorend Zakboekje 1.50 en Eenvoudig Boerenkastboek van Lugtmeyer 0.50. Onmisbaar voor eiken Landbouwer, bij FIRMA F. P. D'HUIJ, Lange Burg, (hoek Wal), Middelburg. JOH. A. JULIANUS, Langeviele K 211 Middelburg Stoffeerderij Bedden- en Matrassen-Inrichting Lccraar voor deze vakken aan de Ambachtsschool avondcursus

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1930 | | pagina 3