f Predikbeurten fipq 18SO 1930 Mpj. Wed. J. TEVEL-van Soroe, ten onzen huize haar 80sten Geboortedag te herdenken. „Het wordt onhoudbaar. Dit jaar wordt geen belijdenis gedaan. De Kerkeraad acht het niet noodig. Een Geref. meisje, dat wel belijdenis wenscht te doen, gaat dit nu in Leiden doen, waar haar verloofde woontWe hebben in geen rond jaar Heilig Avondmaal gevierd. Eén onzer ouderlingen heeft drie zitplaatsen in de Ge ref. Gemeente gehuurd en komt er trouw, wanneer er in de week dienst is." Diep treurig, maar het was te verwachten, dat het op iets dergelijks uitloopen zou. Ds. R. K. M. Hummelen schrijft in de Gorcumsche Kerkbode „Oisterwijk Kent ge het Tot hiertoe was het 't meest bekend door zijn „vennen". In de latere jaren hebben zich daar eenige groote in dustrieën gevestigd. Onder hen, die daarin hun dagelijksch brood verdienen, zijn ook jonge Ger. menschen. Voorts wonen in de omgeving ook enkele Geref. familiën. De afstand, die hen scheidt van Tilburg is 1015 K.M. Voor dege nen die kunnen fietsen een flinke tocht, welke niet meer dan ééns per Zondag kan worden gedaan en voor anderen onoverkomelijk be zwaar. Nu heeft de groep Gereformeerden (er zijn in 't geheel ongeveer dertig zielen) overleg gepleegd met de kerk van Tilburg. Vrucht van dit overleg is, dat Oisterwijk voorloopig zal blijven behooren bij Tilburg en als voorheen zal blijven bijdragen tot onderhoud van den kerkedienst aldaar. Maar een broeder, gekozen door de kerk van Tilburg tot ouderling, zal het recht verkrijgen voor den kring in Oisterwijk des Zondags een preek te lezen. Tweemaal in de maand wordt dezen kring vergund een pre dikant uit te noodigen om voor te gaan in den dienst des Woords. De kosten hieraan verbon den hopen de broeders en zusters in Oisterwijk zeiven bóven hun kerkelijke bijdragen aan de kerk van Tilburg te dragen. Maar wat hun nu ontbreekt is een plaats van samenkomst. Om verschillende redenen is het noodzakelijk, dat zij een eigen geschikt lokaal hebben." Oisterwijk zal ook uw hulp waardeeren Dr. H. Kaajan plaatst in de Utrechtsche Kerkbode het volgende „Men schrijft ons van geachte zijde d.d. 6 dezer Heden vertrok de wd. geneesheer-directeur van het Zendingshospitaal Dr. L. Noteboom, na zich een jaar met hart en ziel gegeven te heb ben aan zijn niet gemakkelijke taak. Hoe Dr. Noteboom, die met kracht, maar ook met vader lijke zachtheid wist op te treden, bemind was bij zijn personeel, bleek eens temeer uit het af scheid, dat hem aan het station gebracht werd. Alle Javaansche verpleegsters en verplegers met de Zusters M. Nieboer en C. Nieuwenhuize waren aanwezig, en spontaan gaven zij door het zingen van een tembang, uiting aan hun spijt, hun Toewan maar ook hun vader te moeten missen. Het heeft de vrienden van Dr. Noteboom die ook aanwezig waren, diep getroffen. Moge hij behouden in Patria arriveeren. Naar Patria. Vroeg in den morgen heerschte op het station te Poerworédjo een groote drukte, zoo wordt ons gemeld. Het geheele personeel van het Zen dingshospitaal met de hoofdverpleegsters Zuster Nieboer en van Nieuwenhuize wilde nog eens duidelijk blijk geven van hun spijt over het heen gaan van den Dokter, dien zij hoogachten om zijn vaderlijke goedheid en zijn strikte rechtvaar digheid, berisping en lofprijzing als het verdiend was. Spontaan zong men een tembang, hem Gods zegen toe wenschend en goede gezondheid. Het was ontroerend voor den vertrekkenden dokter en zijn vrienden, die hoewel nog vroeg in den morgen, talrijk aanwezig waren. Onder de aanwezigen bemerkten wij ook den Pastoor van Poerworedjo. En een ander schreef in 'n partikulier schrijven: „Dr. Noteboom ging Donderdagmorgen 6 uur van hier naar Weltevreden. 's Morgens om half 6 is de dokter nog eerst alle zalen over geweest. 't Was eèn verkwikking voor hem, dat op 't station alle mandoers den dokter spontaan 'n afscheidslied toezongen. Wij, die den dokter al die maanden van nabij hebben meegemaakt, weten wat hij voor ons hospitaal gedaan heeft. Op den avond van af scheid spraken 8 of 9 mandoers den dokter toe. Allen deden dit even mooi en aardig. Eén der mandoers verklaarde, dat dokter hen wel drie maal zoo hard laten werken als anders en eerst waren ze daar minder goed over te spreken geweest, maar toen ze bemerkt hadden, dat het noodig was, waren ze blij geweest en hadden 't gaarne gedaan. Want de dokter en de zusters hadden het ook zeer druk gehad. Een ander zei, dat hij sinds 25 jaar in ver schillende hospitalen 9 a 10 dokters had meege maakt, maar voor dezen dokter hadden ze bi- zondere liefde gevoeld, omdat dokter zooveel van hen hield en voor hen deed. Verschillende liederen en psalmen werden dokter dan ook toe gezongen en hem Gods zegen toegewenscht." Met blijdschap deelen we deze bizonderheden mede, niet om daardoor den arbeid van anderen, van wie ook, op ons Zendings-terrein te klei neeren, maar om eer te geven wien eere toekomt. Brenge God Dr. Noteboom weer veilig in ons Vaderland terug." Om bepaalde redenen wordt aan het boven staande door ons niets toeoevoeod. K. B. S. OFFICIEELE BERICHTEN. Middelburg. Vergadering van kerkeraad smal D.V. Vrijdag 25 April, 's avonds ?y2 uur, in de consistorie Gasthuiskerk. HET MODERAMEN. Middelburg. Vergadering van de Commissie van Beheer DONDERDAG 24 APRIL. Tijd en plaats als gewoon. DE SECRETARIS. zitplaatsen in de andere kerkgebouwen vrij zijn de eerste drie banken zijn gereserveerd voor ouden van dagen en dooven. Voorts wordt den ouders vriendelijk verzocht hunne kinderen bij zich te houden, bij goeden wil zullen zij daartoe thans wel de gelegenheid hebben. DE COMMISSIE VAN BEHEER. De Kerkeraad van de roepende kerk van Viouwepolder, deelt mede, dat de e.v. vergade ring van de Classis Middelburg D.V. zal gehou den worden op Dinsdag 13 Mei. Stukken etc. voor de agenda worden voor of op Zaterdag 26 April ingewacht bij den eerst ondergeteekende. Namens den Kerkeraad voornoemd, P. J. O. DE BRUIJNE, Praeses. J. WATTEL, Scriba. Voorloopig bericht. De classis Zierikzee zal D.V. vergaderen 14 Mei. Dr. J. VAN LONKHUIJZEN, praeses. D. MULDER, scriba. Middelburg, Nogmaals wordt er aan herin nerd, dat tijdens den bouw der Hofpleinkerk de KORTE NOTULEN van de Vergadering van de Classis Goes op Donderdag 10 April 1930. 1. Namens de roepende Kerk van Borssele opent Ds. C. van Schie, die verzoekt te zingen Ps. 84 6 leest Johannes 19 19 en voor gaat in gebed. 2. Op verzoek zien Ds. C. Vonk en Br. M. de Mey de credentiebrieven na, waaruit blijkt, dat alle Kerken wettig zijn vertegenwoordigd. Aan een diaken van Wemeldinge wordt, redenen gehoord, keurstem gegeven. Baarland heeft eene instructie. 3. Wolphaartsdijk wordt geluk gewenscht met den goeden uitslag van het beroepingswerk en Ds. J. Koolstra met zijn algeheel herstel. 4. Moderamen Ds. J. Booy, Praeses Ds. J. Koolstra, Scriba en Ds. A. Scheele, Assessor. 5. Notulen der vorige vergadering worden door Ds. A. Scheele gelezen en zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. 6. Ingekomen Stukken a. De stukken van Ds. van Heijningen, ber. pred. van Wolphaarts dijk worden nagezien door Ds. E. Beukema en Br. F. P. de Graaf en op hun voorstel geappro- beerd. b. Verzoek van een broeder, dat de Classis nogmaals steune zijne aanvraag om hulp uit de Kas Art. 19 voor zijn zoon. Ingewilligd. c. Verzoek van Roosendaal om in het 2e kwartaal 1930 een prdikbeurt te ontvangen. Toegestaan. d. Schrijven van D. H. Postma te Harlingen, dat voor kennisgeving wordt aangenomen. 7. Ds. A. Scheele geeft als Zendingsdeputaat een breed overzicht van den inhoud der laatste brieven van Ds. Merkelijn. Verder spreken de Kerken uit, dat het in de bedoeling ligt de gel den voor de exploitatie voor het mogelijk op te richten hospitaal zelf te bewaren tot den tijd, dat ze moeten gestort. Nog komt ter sprake de storting der 10% in de Generale Kas. De bespreking leidt tot het aanvaarden met alle stemmen van het volgende door den Zendingsdeputaat ingediende voorstel „De Classis Goes overtuigd, dat er eene regeling voor storting van gelden in de Generale Kas voor de Zen ding wezen moet overtuigd, dat de tegenwoordige regeling, dat 10 van alle voor de Zending geïnde gelden moet gestort, niet billijk kan geacht le. wijl er een extra-druk wordt gelegd op die kerken, die zich naar hunne krachten ernstig inspannen om aan de eischen op hun Zendings terrein gesteld, zooveel mogelijk te voldoen 2e. de kerken, die veel minder doen, alhoe wel zij veel meer zouden kunnen doen, door de tegenwoordige wijze van heffing nog eens extra worden bevoordeeld, besluit voor te stellen aan de Particuliere Sy node van Zeeland te houden D.V. Juni te Goes, dat de Particuliere Synode van Zeeland voor- stelle ter Generale Synode van Arnhem le. een einde te maken aan de tegenwoordige wijze van heffing van 10% van alle voor de Zending bijeengebrachte gelden en 2e. de benoodigde gelden voor de Generale Kas der Zending in het vervolg te verkrijgen door een omslag naar het percentage thans gel dende voor de verschillende Provinciën." 8. Ds. Beukema deelt mee zijne bemoeiingen voor den arbeid onder de Militairen. Ontvangen en ook verzonden is de som van 53.25. 9. Na breedvoerige discussie neemt de Clas sis Goes met groote meerderheid van stemmen inzake het promotierecht het voorstel Baarland aan, luidende de kerk van Baarland verzoekt de Classis Goes, dat zij aan de Particuliere Sy node van Zeeland voorstellen aan de a.s. Gene rale Synode te verzoeken le. dat zij uitspreke, dat naar hare meening tegen het uitoefenen van het promotierecht door het College van Hoogleeraren aan de Theolo gische School geen bezwaar bestaat 2e. dat zij zulke maatregelen neme, als noo dig zijn om de uitoefening van genoemd Promo tierecht mogelijk te maken en te bevorderen." Voorstel Wemeldinge inzake uitbreiding van den bundel „Eenige Gezangen" wordt na breede bespreking met meerderheid van stemmen ver worpen. 10. Naar de Particuliere Synode worden af gevaardigd PrimiD.D. A. Scheele en R. J. van der Veen en de Ouderlingen F. P. de Graaf van Kapelle- Biezelinge en G. de Jager van Nieuwdorp. SecundiD.D. E. Beukema en C. Vonk en de Ouderlingen C. Douw van Baarland (Oude- lande) en W. de Schipper van 's-Gravenpolder. 11. Benoemingen: Zending Ds. A. Scheele, praeses en Ds. C. Vonk, secudus. Art. 13 Ds. A. Scheele, praeses en Ds. J. Koolstra, secudus. Hulpbehoevende Kerken in de Provincie Br. G. de Jager, praeses en J. Steketee, secundus. Kas Hulpbehoevende Idioten en andere ellen- digenBr. Ph. Wessels te Goes. 12. Eenige mededeelingen worden gedaan over den D.V. te houden Zendingsdag en ook enkele wenschen geuit. 13. VacaturebeurtéftRoosendaalDs. C. Vonk; 's-GravenpolderD.D. Booy, Koolstra .en Scheele; Wemeldinge: D.D. Booy, Koolstra, 'Scheele en Van der Veen. 14 Roepende KerkDriewegen en wel op Donderdag 10 Juli 1930. 15. Rondvraag Art. 41 D.K.O. Geen bijzon derheden. Op verzoek van Wolphaartsdijk zal Ds. E. Beukema de Classis vertegenwoordigen bij de intrede van Ds. van Heijningen D.V. 11 Mei a.s. I 16. Wemeldinge vraagt bij vernieuwing steun jvoor haar armverzorging aan alle Diaconiën van i de kerken der Classis. Ds. van Schie herinnert aan de behoeften van Rijn-Pruisen. Op de volgende vergadering moeten gestort jde collecten voor de Theol. School en voor den Evangelisatie-arbeid in België, j Nadat gezongen is Ps. 89 1 en de Praeses 'was voorgegaan in dankgebed, sloot deze met hamerslag de vergadering. Op last van de Classis Goes, A. SCHEELE, h. t. Assessor. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Middelburg. Met vriendelijken dank ontvangen van twee onbekenden 2 pak kleeding en 4 paar schoenen en van N. N. een jaargang „De Spiegel". De Huisbezoek-Commissie, Korteknie, Secretaris, Molstraat 26. ZENDING. Middelburg. Ontvangen van Jo en Marie 'Wattel, Pottenbakkerssingel, een flink pak zilver papier; van Jan en Jannetje Wattel, Noordstraat, capsules en zilverpapiervan Wim van Dort een groote doos theelood en een klein doosje met 5 dubbeltjes, 1 stuivertje, 2 centen en 251 h c.van Jaantje de Kam 100 h c.uit het busje van het Rust- i hnis f 2.65 uit de catechisatiebus Gasthuiskerk f 17 89 'catechisatiebusje belijdenis catechisatie ds. Ringnalda f4.98; catechisatiebus Hofpleinkerk f7.82. Namens de Commissie, L. A. Tange, Penningm. St. Laurens. Met hartelijken dank ontvangen uit de Zendingsbusjes (JanApril): van Saartje Hillebrand f4.53; van Prina Riemens |f 3 94van Jaantje Willemse f 3.35van Jannetje de Bree f2.75 en van Neeltje Sanderse f2 67. Samen f 17.24. Namens de Zendings-commissie, D. Willemse, Penningm. Oost- en Wes t-S ouburg. In haitelijken dank ontvangen voor de Zending uit het knikkertje van de School met den Bijbel f5.855 voor het hospitaal en nog f 1.60 van verkocht zilverpapier en capsules. Namens de Zendings-commissie, A. J. van Noorden, Penningm. V 1 i s s i n g e n. Met hartelijken dank werd ont vangen van Catrien Bosselaar 125 halve centen; van Jennie van Belzen 100 halve centen en van familie B. drie jaargangen „Schouwvenster". Namens de Zendingscommissie. W. Karreman, Penningm. Middelburg. Ontvangen voor 's Heeren Loo te Ërmelo een busje inhoudende f 6.98, waarvoor vriende lijk dank. J. Corré. i d d e 1 b u r g Ontvangen voor den kerkbouw vin een zuster, door bemiddeling van br. J. W. KÖgeler f5.door bemiddeling van br A. J. Leen- houts van zuster W. f5.door bemiddeling van br. P. Kleijn van N. N. f 2,50 en f 2,en f 1, Ontvangen van N. N. f 100. Met dank. Zal gaarne volgende week weer giften verantwoorden. Ds. Scheele. VEREENIGINGSLEVEN. Geref. Jongelingsver. „Calvijn", Vlissingen Gew. Gesch O. T„ bl. 46—36 Jrg. Ond. 65 „Israël verbannen" 2 Kon. 15 13 en 2 Kon. 17, M. van Belzen. M. O. III, No. 3, „Wetgeving op den Arbeidsduur" Jan A Steketee. Geref. Jongelingsver. Dr. Lützen Wagenaar, Middelburg. Afd. A. Zondag 20 April geen vergadering Meisjesvergadering „Nunia" Middelburg. Afd. 1, 2 en 3. Zaterdag 19 en 26 April geen samenkomst. Vanaf Zaterdag 3 Mei worden de samenkomsten gehouden in de Consistorie der Gasthuiskerk. Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel", Middelburg Afd. B. N. T. Openb. van Joh. 1, M. Wattel. Voordracht, C. Antheunisse. Huishoudelijke zaken. Improvisatie, M Wattel. M.V. „Meisjesroeping", Middelburg. Geen vergadeiing. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 20 EN MAANDAG 21 APRIL 1930 CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Noorderkerk. Collecte Hnlpbeh. Kerken. Gasthuiskerk 9.30 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur 2 uur 6 uur M. 9 30 uur Arnemuiden 9 30 en 2 ui M. 9 30 uur Domburg 9.30 uur 2 uur Gapinge 9.30 uur 2 uur Grijpskerke 9 uur 2 uur Kondekerke 9 en 2 uur M. 9 uur St. Laurens 9.30 uur M. 9.30 uur 2 uur ds. D. Scheele ds. D. Ringnalda ds. D. Ringnalda ds. A. Koning ds. D. Scheele dr. G B. Wurth ds. J. Runia ds. J. Runia Lezen eener Leerr. ds. J. E Visser- Lezen eener Leerr. ds. P. J. 0. de Bruijne Lezen eener Leerr. ds. D. R ngnalda ds. A C. Heij ds. A. C. Heij ds. A. Koning Openb. Bel. ds. D. Scheele ds. A. Koning Meliskerke 9 en 2 uur Oostkapelle 9 en 2 uur Openb. Bel M. 9 uur Serooskerke 9.30 en 2 uur M. 9 30 uur Souburg 9.30 en 2 uur M. 9 30 uur Veere 9.30 en 2 uur Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Vronwepolder 9.30 uur 2 uur Westkapelle 9.30 uur 2 uur Cand I de Wolff ds E. Douma en Voorber H. Av. ds E. Douma ds J. D. v. d. Velden ds. J. D. v. d. Velden dr. G B. Wuith ds D. Ringnalda ds. P. van Strien ds. H. A. Wiersinga ds. P. J. O. de Bruijne Lezen eener Leerr. ds. J. E Visser Lezen eener Leerr. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 9 30 en 2 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersiijk 9 30, 2 en 6 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Oosterland 9.30 en 2 uur Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 9.30 en 5.30 uur Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Joh. de Boer cand. H. B. Visser te Nijmegen, ds. F. Staal Lezen eener Leerr. ds. U. Elgersma ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. ds. T. Bouma te Driebergen Lezen eener Leerr. ds J. B. Vogelaar Lezen eener Leerr. dr. J. van Lonkhuijzen ds. Z. Hoek CLASSE THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5 30 uur ds. W M.leCointre Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur dhr. K. de Vries Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Lezen eener Leeir. lholen 9.30 en 2 uur dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 9.30 uur 2 uur Driewegen 9.30 uur 2 nur Kapflle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Goes 9.30 en 6 uur 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur Heinkenszand 9.30 en 2 uur Yerseke 9.30 en 2 uur cand. ds. C. Vonk ds. C. van Schie Lezen eener Leerr. Lezen eener Leeir. ds. C. van Schie ds. A. Scheele ds. Ri J. v. d. Veen Lezen eener Leerr. ds. Joh. Booij J. D. van Ginhoven te Middelburg., Lezen eener Lèerr. ds. J. Koolstra ds. E. Beukema ds. J. W. Gunst te Woerden. CLASSE AXEL. Wemeldinge 9.30 en 2 uur Kruiningen 9.30 en 2 uur Nienwdoip 9.30 en 2 uur Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Aardenburg 9.30 uur 6.30 uur M. 9 30 uur Axel 9 en 2 uur Hoek 9 en 2 uur Oostburg 9.30 uur 2 uur M. 9.30 uur Schoondijke 9 30 uur 2 nur M. 9 30 uur Ternenzen 9.30 en 2 uur Zaamslag 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. ds D. J. de Vries Lezen eener Leerr. ds. J. S. Post ds. J. B. Vanhaelen Cand. Wiersma te Kampen, ds. D. J. de Vries Cand. Wiersma ds. D. J. de Vries Cand. Wiersma ds. D. J. de Vries ds. S. Groeneveld ds. A. B. W. M. Kok ADVERTENTIE N. D.V. 25 April hoopt onze ge liefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder N. M. I KLAAIJSEN. J. KLAAIJSEN—Tevel. MINA P. KLAAIJSEN. Breskens, 18 April 1930. *e* *e* S* S«* is«* s«* K«* K«* K«* jk«* ¥*- S«* *e* Se* Se* S«* Ke* Se* 8Se* Heden ontsliep in zjjn Heer en Heiland onze geliefde Vader, Be huwd- en Grootvader MAC9IEL HARTHOORN, Weduwnaar van Johanna Adriana Paauwe, in den ouderdom van 86 jaar. Middelburg Wed. L. J. HARTUOORN- Maas. Vlissingen C. A. QUITEHarthoorn. H. J. QUITE. A. J. DINGEMANSE— Harthoorn. J. DINGEMANSE. Middelburg J. A. VALKHOFFHarthoorn A. B. M. VALKHOFF. Den Haag P. M. RINGELBERG— Harthoorn. K. RINGELBERG. Rotterdam C. J. HARTHOORN. P. HARTHOORNWildeboer. Winschoten M. G. TILROEHarthoorn. A. P. M. TILROE. Naaldwijk G. L. BOUMAHarthoorn. D. BOUMA. Naaldwijk, 11 April 1930. Kruisweg 2.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1930 | | pagina 3