„Verkoophuis Amerikaan", Predikbeurten Wenscht U een geschikt Costuum voor de Aanneming Advertentiên Lange Noordstraat C 24 - Middelburg BEROEPEN TE Urk R. J. v. d. Meulen te IJmuiden. Lutjegast: Cand. K. A. Scheeres te IJmuiden-Oost O. en W. Souburg S. J. Popma te Nieuwendam. AANGENOMEN NAAR De Glind Cand. G. Zeijl te Sneek. BEDANKT VOOR Grijpskerke Cand. G. Zeijl te Sneek. Haastrecht. Intrede van Cand. F. W. Erdman met Psalm 121 1 en 2 na 's morgens bevestigd te zijn door Ds. G. van der Zanden, van De Bilt, die sprak over Efeze 2 1922. Zwijndrecht. Hier is herdacht het feit der Doleantie ter plaatse. De pastor loci Ds. A. Rolloos had tot text der gedachtenisrede Deu- teronomium 8 2. Ds. T. Ferwerda, predikant der Geref. Kerk te Amsterdam, hield Zondagmorgen in de Keizersgracht-kerk, die tot de laatste plaats be zet was, een gedachtenispredikatie over Lucas 23: 1725. Hij handelde over de vrijlating van Barabbas, terwijl Jezus werd overgegeven tot den wil des volks, en in verband daarmede over Openbaringen 5:1114 dat het loflied der ouderlingen en der dieren en der Gemeente bevat. In zijn inleiding herinnerde Spr. aan de jaren in Monnikendam doorgebracht, die ook den pre diker tot zegen zijn geweest daarna aan den korten tijd doorgebracht in Vlissingen en aan den arbeid nu sedert langen tijd in Amsterdam. Van dankbaarheid gaf dit woord getuigenis, van liefde voor de Gemeente zoowel als van liefde van de Gemeente. Daarna ontvouwde hij zijn tekstwoord. Te Drimmelen (N.-B.) is grond aange kocht voor den bouw eener nieuwe Geref. Kerk. Rotterdam-Delfshaven. De raad van de Geref. Kerk nam het besluit in beginsel over te gaan tot het stelsel van vrije zitplaatsen. Te Rotterdam is gehouden eene ouderlin genconferentie, waar Ds. W. J. J. Velders van Rotterdam refereerde over„De ambtsdragers en de catechisatie". Wel een zeer belangrijk onderwerp. Komen nu in alle kerken in Zeeland de ouderlingen ambtelijk de catechisaties nu en dan bijwonen Zending onder de Chineezen. De Classis Batavia van Geref. Kerken, die het besluit ge nomen had den Zendingsarbeid onder de Chi neezen aan te vangen, heeft daarvoor als depu- taten benoemd Ds. J. G. Fernhout te Batavia (praeses), Ds. J. H. Sillevis Smit te Semarang (scriba), Ds. A. Ringnalda te Soerabaja (pen ningmeester), Dr. H. A: van Andel te Solo, Dr. F. L. Bakker en Ds. A. Pos, beiden te Djogja- carta. Volgens de opgemaakt voorloopige begrooting zal deze zending kosten 1250 per maand, dus 15.000 per jaar. Men stelt zich voor dat de Hollandsche Geref. Kerken van de Classis Batavia hiervoor zullen bijdragen 750 per maand, dus 9000 per jaar. Dat is metterdaad voor deze Kerken een zeer hoog bedrag. De acht kerken der Classis Ba tavia tellen met elkander nog geen 4000 zielen. Haar eigen kerkelijk leven is zeer kostbaar. Daarbij heeft de grootste van deze Kerken, n.l. de Kerk te Batavia, een eigen Zending onder Maleisch sprekende bevolking van Batavia. Het verdient gioote waardeering, als deze Kerken zich bereid verklaren voor het Zendingswerk onder de Chineezen 9000 in het jaar bijeen te brengen. Nergens zijn er in Holland Kerken die naar verhouding zooveel voor de Zending bij dragen. Maar toch is het onvoldoende om de noodzakelijke kosten volgens de gemaakte ra ming te dekken. Er is 6000 te kort. Nu heeft echter de Generale Synode een bedrag van 4500 toegezegd. Dan blijft er dus 1500 te kort. De deputaten der Classis Batavia hebben echter het verzoek ingediend om dit bedrag te verhoogen tot 6000. Vermoedelijk zal de Sy node daartoe wel besluiten. Tot leider van het Evangelisatiewerk in het Recreatiegebouw te Den Oever is, door het Geref. Zuiderzeecomité tijdelijk benoemd de heer S. J. Dokter van Den Helder, om voorloopig de plaats in te nemen van den heer Jac. Jonker, wiens adres (wegens ongesteldheid) is gewor den Werkendam, Hoogstraat 554. De tijd breekt weer aan, dat veel Zuiderzeewerkers zich hierheen begeven. Dringend is hier behoefte aan een radio-instal latie. Zou er niet aldus vraagt de heer Joh. Kieft te Den Oever voor het Recreatie-gebouw iemand in den lande zijn die ons hiermee zou willen verblijden De daartoe door de Classis Goes be noemde commissie besloot ook weer dit jaar een Classicalen Zendingsdag te houden D.V. 2e Pinksterdag en deed de daartoe benoodigde stap pen. Naar we vernamen is er eenzelfde plan voor de Classis Middelburg in uitwerking en zoo mo gelijk zal ook de Classis Zierikzee hetzelfde doen. Zoo wordt de actie voor de Zending levendig gehouden. K. B. S. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Het Bestuur der te houden Bazaar voor hét interieur der Hofpleinkerk, verzoekt de Comité leden hun lijstjes van hetgeen er gemaakt wordt op hun kransje, in te zenden voor Vrijdag 4 April a.s. bij een der Bestuursleden. Ook zij die niet aangezocht werden en toch gaarne iets voor den Bazaar willen maken, kunnen dit gaarne doen. Ook zij willen wel zoo vriendelijk zijn tij dig te laten weten wat ze er voor beschikbaar stellen opdat we een klein beetje overzicht krij gen van hetgeen er toegezegd is. MEVR. SCHEELE, Presidente. MEJ. v. DORT, Secretaresse. Middelburg, 28 Maart 1930. OFFICIEELE BERICHTEN. VERGADERING van den Kerkeraad (Smal). Middelburg, 27 Maart 1930. Praeses Ds. D. Scheele. Aanwezig 23 broeders. Praeses opent de vergadering, leest Ps. 146 vers 810 en gaat voor in gebed. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen stukken Een schrijven van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen in zake eenige grafzerken in de Hofpleinkerk in handen gesteld van de Commissie van Beheer een schrijven dat de vervroegde Classisvergade- ring zal worden gehouden 9 April a.s., voor kennisgeving aangenomen een schrijven van het Comité Parakan, met als bijlage een finantieel verslag met een totaal aan ontvangsten ad 1268.23"' en uitgaven 1177.435, batig slot 90.80, van de Knipkrans en van het Comité Parakan, totaal ontvangsten 2355.775, uitgaven 1499.95, batig saldo 855.825, zal met een schrijven van dank worden beantwoord, waarin de Kerkeraad zijn hoop uitspreekt dat het co mité kracht en opgewektheid ontvange om met dezen belangrijken arbeid voort te gaan een schrijven van de Diaconie inzake een lid der Kerk, gesteld in handen van Wijkouderlingen een schrijven van de kerk te G. inzake een doop lid dat inmiddels weder naar hier is terugge keerd een schrijven van de kerk te H. dat een dooplid alhier onder de militaire wapenen is opgekomen een verzoek om steun van de Ge reformeerde Evangelisatie onder de schippers, in handen gesteld van de desbetreffende com missie. Woensdagavondcommissie twee ingekomen doopattesten aanvaard een aangevraagde at testatie toegestaaneen doopaanvrage toege staan. SectierapportenSectie I en II rapporteeren dat alle jeugdige doopleden die toegang tot H. Avondmaal vroegen, zijn toegelaten tot het afleggen van openbare belijdenis. Door Sectie II worden eenige rapporten uitgebracht. Een zaak van tucht wordt behandeld. Door den kerkeraad wordt dringend verzocht bij verhuizing daarvan kennis te geven aan den scriba-broeder Pouwer, Noordsingel of bij br. Fanoy, Lange Burg, alhier. Zondagmorgen zijn in ille kerken de zitplaatsen vrij en Zondag avond in de Noorderkerk eveneens. Volgende week breed. Rondvraag. Dankzegging. Sluiting. De Kerkeraad. AGENDUM voor de vergadering der Clas sis Middelburg op Woensdag 9 April 1930 in de Gasthuiskerk te Middelburg. Aanvang 9 uur. 1Opening. 2. Nazien der credentiebrieven. 3. Samenstelling van het Moderamen. Praeses Ds. P. J. O. de Bruijne Assessor Ds. H. A. Wiersinga le Scriba Ds. M. Vreug- denhil 2e Scriba Ds. J. E. Visser. 4. Notulen. 5. Ingekomen stukken. 6. Peremptoir examen van den heer W. F. M. Lindeboom, ber. pred. te Serooskerke. Examinatoren Exegese O. T. Ds. Scheele. Exegese N. T. Ds. Koning. Dogmatiek Ds. Ringnalda. Symboliek Ds. Heij. Kerkgeschiedenis Ds. van Strien. Kerkrecht Ds. Douma. Ethiek Ds. Runia. Ambtelijke Vakken Ds. de Bruijne. Inhoud H. S. Ds. Visser. 7. Rapporten. 8. Instructies. 9. Rondvraag Art. 41 K. O. 10. Verkiezing van afgevaardigden Partic. Synode. 11. Aanwijzing roepende kerk. 12. Rondvraag. 13. Lezing der korte notulen. 14. Sluiting. Namens de roepende Kerk van Vrouwepolder, P. J. O. DE BRUIJNE, Praeses. J. WATTEL, Scriba. Vrouwepolder, 26 Maart '30. Ontvangen collecten voor de Zending onder de Joden van de Geref. Kerken in de classis Middelburg Arnemuiden 46.25; Domburg 11.Ga- pinge 7.54 Grijpskerke 27.19 Koudekerke 17.60 St. Laurens 15.50 Meliskerke 19.57; Middelburg 124.19; Oostkapelle 11.52; Se rooskerke 34.62 Souburg 33.48 Veere 29.70 Vlissingen 78.35 Vrouwepolder 16.09 Westkapelle 5. Ondergeteekende bericht hiermede aan de Kerken in de classis Middelburg, dat hij D.V. Donderdag 3 April zitting zal houden in de con sistorie der Noorderkerk des v.m. van 11—12 uur tot het in ontvangst nemen van de collecte voor de Theologische Faculteit der Vrije Uni versiteit. De classic. Correspondent, S. DEN HARTIGH. Middelburg, 28 Maart 1930. Theologische School te Kampen. Met vriendelijken dank ontvangen door be middeling van Br. de Poorte de contr. uit Veere 22.en van Br. Suurmond uit Souburg 5.25. De correspondent der Classis Middelburg, J. OLTHOFF. Middelburg, 28 Maart 1930. VERGADERING der Classe Tholen D.V. op Woensdag 7 Mei 1930 des voormiddags om 10 uur in het vergaderlokaal der Geref. Kerk te Bergen op Zoom. Stukken voor de agenda in te zenden voor 22 April bij ondergeteekende. E. TANGE, Scriba. Rilland-Bath, 24 Maart 1930. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN M i d d e 1 b u r g. Ontvangen door bemiddeling van br. G. M. Feij f 1,voor de diaconie. Gevonden in de Collecte op Biddag f 1,voor de armen en f 1.voor de kerk. Hiervoor hartelijk dank. C Willeboordse, Kassier Diaconie. Middelburg. Ontvangen voor het intérieur der nieuwe Hofpleinkerk f 5,van de familie J. Voor onze Stadsevangelisatievan een zuster der gemeente een gezelschapsspel „Tafel-Tennis" en van N. N. f 2, Met vriendelijken dank, aan N. N. ook voor bijge voegd krantenknipsel, waarmede ik van harte instem en waarover ik, behoudens toestemming der Redactie, eerlang hoop te schrijven in de Z. K. Ringnalda. Terneuze n. Ontvangen Collecten uit de Classis Axel voor Hulpbehoevende Kerken in de Provincie Aardenburg f 7,80; Hoek f 12,57; Oostburg f 8,65 Terneuzen f 42,80 Schoondijke f 33,29Zaamslag f 32 54. M. Riemens. ZENDING. St. Lauren s. Met vriendelijken dank ontvangen van de kinderen van W. Wattel 250 halve centen. Namens de Zendingscommissie, D. Willemse, penningm Vlissingen. Met hartelijken dank ontvangen van Liesje en Kobus Wouters 37 halve centen en een doos zilverpapier. Met groote blijdschap en dank aan God mogen wij vermelden door tusschenkomst van ds. Wiersinga te hebben ontvangen van N. N. de milde gave van vijf- en twint g gulden. Waar zending (en kerk) dit jaar reeds vele en zware verliezen leden door overlijden en vertrek van leden, zijn dergelijke gaven (voor kerk en zending) dubbel welkom. Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, penningm. Met vriendelijken dank vermeld ik de goede ont vangst van een postwissel a f 7.50, waarvan voor de kerk van Brussel f 1 50, voor de kerk van Görlitz f 150, voor de kerk van Breslau f 1.50, voor het hospitaal te Magelang f 3,Ds. Heij. Middelburg. Ontvangen van de broeders en zusters uit het Rusthuis f 27,50 voor kerkbouw, uit dankbaarheid voor het radio-toestel, waaruit de liefde der gemeente zoo duidelijk was gebleken, met blijd schap heb ik deze gift aanvaard. De ouden gaan voor. Van een zuster f 5,voor de nieuwe kerk. Met dank. D. Scheele. VEREENIGINGSLEVEN. Geref. Jongelingsver. Dr. Lützen Wagenaar, Middelburg Afd. A. K. G. 7. Dr. Maarten Luther, vr. J. de Poorte. Na de pauzeVoordrachten. Afd. B. G. B. Art. 13. Voorzienigheid en regeering aller dingen, door vr. P. Koole. M. 0. Schets 9. De zegen van den arbeid en ont aarding van den mensch, door vr. P. Vader. M.V. „Meisjesroeping", Middelburg. Gew. Gesch. Schets 7. Nieuw Testament, Matth. 4: 1-11. Geref. Jongelingsver. „Calvijn", Vlissingen. Geloofsbelijdenis, Art. 30 „Van de regeering dei- kerk door kerkelijke ambten". I. v. d. Burght. Kerk-Geschiedenis, bl. 32—40 Jrg. Ond. 14 „Piëtisme en Methodisme", C. de Klerk. Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel" Middelburg. Afd. A. G. B. Art. 5 Waarvan de H. S. haar aanzien en autoriteit heeft, G. Ruitenbeek. V. G Schets 28Een nieuwe geest, W. Kingmans. Afd. B. G. B. art. 6 door vr. M. Wattel. Voordracht door vr. M. Wattel. K. G. schets 6 door vr. B. A. Feij. Memorisatie door vr. P. de Boks. Meisjes vergadering „Nunia" Middelburg. Afd. I. Bijb. Gesch.Gethsemané door Maatje Riemens. Vad. Gesch.Stadhouder Willem V door Jaantje Davidse. Afd. III. Bijb. Gesch. Gevangen en Verlaten door Mina Dieleman. Na de pauze Boekbespreking. Geref. Knapenvergadering „Samuël", Middelburg Afd. II. 2 April a.s. Jaarvergadering. Bijb. Gesch. „Verloochend" door vr. Moens. Daarna huishoudelijke bespreking. Afd III. B. G. Les 218 „Gevangen en Verlaten" door vr. P. Adriaanse. V. G. Les 42 vr. v. Aartsen DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 30 MAART 1930. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Hofpleinkerk. Heidelb. Catech. Zondag 48. Collecte Radio-uitzending. Gasthuiskerk 9.30 uur Lezen eener Leerr. 6 uur ds. E. Douma Hofpleinkerk 9.30 uur ds. D. Scheele Openb. Bel. en Voorber. H. Av. 2 uur ds. D. Ringnalda Noorderkerk 9.30 uur ds. D. Ringnalda Openb. Bel. en Voorber. H Av. 5 45 uur ds. D. Scheele Radio-uitzending. Zitplaatsen vrij in alle kerken des morgens en des avonds in de Noorderkerk. Arnemuiden 9.30 en 2 uur Openb. Bel. en Domburg 9.30 uur 2 uur Gapinge 9.30 uur 2 uur Grijpskerke 9 en 2 uur Koudekerke 9 en 2 uur St. Laurens 9.30 en 2 uur Meliskerke 9 uur 2 uur Oostkapelle 9 en 2 uur Serooskerke 9.30 uur 2 uur Souburg 9.30 en 2 uur Veere 9.30 en 2 uur Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Vrouwepolder 9.30 uur 2 uur Westkapelle 9.30 uur 2 uur ds. J. Runia Bed. H. Av. en Dankz. Lezen eener Leerr. ds. J. E. Visser ds. P. J. O. de Bruijne Lezen eener Leerr. Cand. M. B. v. 't Veer ds. A. C. Heij ds. A. Koning Lezen eener Leerr. ds. D. Scheele ds. E. Douma Lezen eener Leeir. dr. G. B. Wurth ds. P. van Strien ds. H. A. Wiersinga Lezen eener Leerr. ds. P. J. O. de Bruijne ds. J. E. Visser Lezen eener Leerr. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 9.30 en 2 uur Colijnsplaat 9.30 uur 6 uur Geersdijk 9.30, 2 en 6 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur ds. Joh. de Boer Lezen eener Leerr. ds. F. Staal Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. U. Elgersma ds F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30, 2 en 5.30 uur ds. M. Schuurman te Den Haag. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 9.30 en 5.30 uur dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5 30 uur ds. W.M.IeCointre Openb. Bel. en Vooiber. H. Av. Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur dhr. K. de Vries Rilland-Bath 9.30 en 2 uur ds. C. Diemer te Hiligersberg. Tholen 9.30 en 2 uur dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur ds. C. Vonk Borssele 9.30 en 2 uur Lezen eener Leeir. Driewegen 9.30 en 2 uur ds. C. van Scbie Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen 's Gravenpolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. R. J. v. d. Veen Voorber. H. Av. Heinkenszand 9.30 en 2 uur ds. Joh. Booij lerseke 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek te Zonnemaire. Wemeldinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. R. Haitsma te Oldenkerk. CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 uur 6 30 uur Woensdag 3 uur- Axel 9 en 2 uur Hoek 9 en 2 uur Oostburg 9 30 en 2 uur Schoondijke 9 30 en 2 uur Terneuzen 9 30 en 2 uur Zaamslag 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. ds J. D de Vries Openb. Belijdenis, ds. J. D. de Vries Huwelijksbevestiging. ds. J. S. Post ds. J. B. Vanhaelen Cand. Hoornstra te Makkum. ds. J. D. de Vries ds. S. Groeneveld ds. A. B. W. M. Kok Heden overleed na een langdurig', doch geduldig lyden,onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Wed. SIEREVELD-Grootjans, in den ouderdom van 90 jaar en 6 maanden. Dat zy is ingegaan in die rust die overblijft voor het volk van God, is ons tot een rjjke troost. Namens de Familie, M. DAANEde Ridder. C. DAANE. J. WISSESiereveld. P. WISSE. Kleinkinderen en Achterkleinkinderen. Vlissingen, 24 Maart 1930. Zie dan onze uitgebreide collectie hiervoor in Blauw en Fantasie. Lts moois en aparts in goed passend model en prima afwerking, ook naar maat. Wilt U keurig gekleed zjjn, doe dan uw keus in deze collectie. Gaarne bezoeken w\j U met deze costuums.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1930 | | pagina 3