lANIJSMELKi SGHULTE&THIEME f Zout Gebak. w. J. bosdijk, bbbbbbbbbbbbbb in b n n n bbbbbbbbbbbbbb BRANDSTOFFEN Tabak, Sigaren, en Sigaretten, H °M 3 Anijstabletten, g Anijssuiker, B Verantwoording uan Liefdegauen. Vereenigingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op imm 22 en KERSTDAG 25 en 26 DECEMBER 1929 Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel Advertantlën. RINUS. ADRI. CORRIE. Wed. C. JQNKHEER-Bommeljé. Voor ds> Feestdagen Langeviole - Middelburg U DROGISTERIJ H H Hef Huis mei de Roode Pilaren g Anijszaad, b Anijsolie, g Anijsblokjes. ff 1 Tim. 1 15. I Ds. Wiersinga vraagt Exegese O. T. Psalm 27. Ds. Vreugdenhil vraagt Exegese N. T. Rom. 4. Dr. Wurth vraagt Dogmatiek. Naar de beweegredenen wordt een onderzoek ingesteld. Met algemeene stemmen wordt cand. de Wolff beroepbaar gesteld in de Geref. Kerken. Art. 6. Een verzoek van de classis Zierik- zee om een vijftal vacaturediensten als hulp toe te staan, wordt in zooverre ingewilligd, dat drie diensten zullen worden gegeven. Art. 7. De korte notulen worden gelezen en vastgesteld. Art. 8. Sluiting. Ds. Vreugdenhil eindigt met dankzegging. Op last der Classis, Ds. VAN STRIEN, 2e Scriba. VERGADERING van den Kerkeraad (Smal). Middelburg, 19 December 1929. Praeses Ds. D. Ringnalda. Aanwezig 26 broeders. Notulen der vergadering van 31 Oct. '29 ge lezen en vastgesteld. Ingekomen stukkeneen drietal aanvragen om steun verwezen naar de desbetreffende com missie een schrijven van het Nederl. Bijbelge nootschap in handen gesteld van de Evangeli satie-commissie een schrijven van de Kerk te S., inzake een dooplid dat onder de wapenen is opgekomen, en een schrijven van de Geref. Kerk te Brussel betreffende de toezending van attesta ties van de in België en Noord-Frankrijk wonen de Gereformeerden, voor kennisgeving aange nomen. Woensdagavond-commissie een doopaanvra- ge toegestaan, een aangevraagde attestatie ver leend, een aangevraagde huwelijksbevestiging toegestaan, van drie ingekomen doopattesten wordt een aanvaard, een in handen van de wijk- ouderlingen gesteld en een aangehouden. Algemeene rapporten een dooplid heeft zich aan het opzicht der kerk onttrokken, een broe der wenscht zich weder onder het opzicht dei- kerk te stellen, een rapport betreffende een in gekomen attestatie, welke wordt aanvaard. Sectie-rapporten. Sectie Ieen voorstel a. om met ingang van 1 Jan. 1930 met twee sectie's inplaats van met drie te vergaderen, b. om twee maal in de maand sectie-vergadering te houden en een keer smal, wordt aangenomen. Sectie II twee leden hebben zich aan het opzicht der kerk onttrokken. De Woensdagavond-commissie zal in de beide eerstkomende weken op Dinsdag, n.l. 24 en 31 December a.s. zitting houden in de Noorder- kerk van half negen tot negen uur. De bevestiging van ambtsdragers zal D.V. plaats hebben op Zondag 5 Januari a.s. in de Noorderkerk. Vergadering breed op 2 Januari a.s. Rondvraag. Dankzegging. Sluiting. De Kerkeraad. Arnemuiden. Het was gister, 18 December, voor onze gemeente een blijde, aangename dag. Onze zeer geachte Leeraar Ds. J. Runia mocht het heugelijke feit herdenken dat hij vóór vijf- en-twintig jaren in den dienst des Woords be vestigd werd. Daar de kerkeraad meende dat deze weldaad Gods niet ongemerkt voorbij mocht gaan, trad Z.Eerw. 's avonds in den dienst des Woords voor de gemeente op. Naar aanleiding van Deut. 8 2 leidde hij de aandacht der gemeente hoe de Heere door zijn dienstknecht zijn volk beval zijn weldaden en zegeningen steeds te gedenken. Verder werd de gemeente er op gewezen welke rijke weldaden God schonk in haar vrijmaking uit Synodale banden met deze vruchtzuivere bediening des Woords en gebruik der Sacra menten. Voorts stond de leeraar nog even stil op zijn eigen levensweg en deed uitkomen, op welk een bijzondere wijze de Heere hem tot het ambt had geroepen, ernstig wijzende om Hem groot te maken. Namens de gemeente sprak ouderling Corne- lisse den leeraar woorden van hulde en dank toe, de gemeente er op wijzende, hoe groot het voorrecht is in dezen tijd van geestelijke schom melingen, voortdurend te mogen verkeeren on der de zuivere bediening van 't Woord Gods. Staande zong de gemeente haar leeraar toe de bede uit Ps. 121 4. Ook sprak Ds. Vreugden hil, in wien de Classis zich met Ds. Visser had doen vertegenwoordigen, een woord van waar deering en hulde voor hetgeen Ds. Runia ook voor de genabuurde kerken is, waarbij Z.Eerw. liet uitkomen, hoe noodig het is dat de gemeente haar leeraar draagt op de vleugelen des gebeds. Ook waren aanwezig afgevaardigden van ge nabuurde zusterkerken. Na afloop van den dienst vergaderden zich leeraar en gezin, kerke raad en afgevaardigden, waarbij zich nog vele broeders en zusters der gemeente voegden. On der hartelijke toespraken tot den jubilaris werd het een zeer genotvolle, aangename avond. De Kerkeraad. KORT VERSLAG der classikale vergade ring, gehouden te Zierikzee op Woens dag 11 December 1929. 1. Ds. Elgersma opent de vergadering. Hij leest Openb. 3, laat zingen Ps. 86 vs. 6, en gaat voor in gebed. 2. De credentiebrieven worden nagezien en in orde bevonden. 3. Vaststelling Moderamen. Ds. Elgersma, Praeses Ds. Van den Ende, ScribaDs. de Boer, Assessor. 4. Notulen worden voorgelezen en goedge keurd. 5. De begrooting wordt vastgesteld op 200 en aangenomen. 6. Ingekomen stukken a. Rapporten van Kerkvisitatie van Ds. Staal, die door ziekte niet aanwezig is b. verslag geestel. arbeid in Rijn-Pruisen en Westfalen. De Kerken worden naar aanleiding daarvan opgewekt voor deze zaak een bijdrage af te zonderen. 7. De Praeses spreekt de wensch uit, dat Ds. Staal spoedig moge herstellen, en verwelkomt Ds. Vogelaar, die voor het eerst als lid ter ver gadering aanwezig is. 8. 't Rapport van Kerkvisitatie in de kerken van Geersdijk, Kamperland en Wissekerke wordt voorgelezen. Eveneens 't Rapport van Kerkvisi tatie in de kerken van Zierikzee, Haamstede, Scharendijke en Brouwershaven. Ook 't Rapport over de kerken van Zonnemaire, Colijnsplaat. 9. Ds. Elgersma geeft inlichtingen over de geestelijke verzorging der militairen. 10. Een voorstel der kerkvisitatoren in ver band met de visitatie te Haamstede, wordt door de classe aanvaard. 11Instructiën a. Een instructie van Haamstede over een tuchtzaak b. Een instructie van Geersdijk over haar finantiën. 12. Regeling vacaturebeurten. Besloten wordt hulp te vragen aan de Classe Walcheren. 13. Rondvraag. 14. Sluiting. De Assessor doet het dankgebed. Uit naam der classe, JOH. DE BOER. De "Evangelisatie-Commissie der Geref. Kerk te Middelburg, trekt de stoute schoenen aan, om een wandeling te maken langs de huizen en kamers van de broeders en- zusters, met het doel in ontvangst te nemen een of twee sjoelbakken. Deze wilden we gebruiken op de jongensweekklasse, welke bezocht wordt door 46 jongens. Het zou kunnen zijn. dat ergens in een kast of op de vliering zoo'n sjoelbak staat, welke geen kans' meer krijgt, om doorjde liuis- genooten gebruikt te worden, alsjjdit zoo is, gaarne willen we bem in ontvangst nemen, U helpt er ons kostelijk mee Bij voorbaat onzen" welgemeenden dank. Namens de Commissie, D.rRingnalda Jr. I. Vereist. P.S. Wanneer ons het adres opgegeven wordt, wil len wij gaarne voor het afhalen zorgen Middelburg. Gevonden in de collecte voor noodlijdenden f 1,voor de centrale verwarming N.N. f 1,met aangegeven bestemming f 1, door bemiddeling van br. Kögeler van abonné op de kerktelefoon f 2,875 voor de Diaconie en f 2.875 voor de Kerk. Hartelijk dank voor deze giften. C. Willeboordse, Kassier Diaconie. Middelburg. Ontvangen voor het Hospitaal van twee zusters f 3,50'; uiLSouburg' f 5, Met dank. D. Scheele. ZENDING. V 1 i s s i n g e n. Met hartelijken dank ontvangen van Marie en Wim Marijs 6,70 voor verkochte ka lenders van N. N. een sigarendoos ingericht als spaarpot en inhoudende 115 halve en 28 heele centen, 60 nikkels en 3 kwartjes, dan een flinke hoeveelheid postzegels, eenig zilverpapier en sigarenbandjes; van Suzanna van Belle 45. Talve centen vam Jan van Belle 60 halve centen en een pak zilverpapier en ten slotte uit de vriendelijke knikkertjes 189 halve centen 352 centen 41 kluten en 8 nikkels. Hartelijk dank Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, penningm. Middelburg. Een prachtig staaltje van" de royale wijze, waarop de „Vereeniging tot verspreiding der Heilige Schrift" ook onzen plaatselijken Evan gelisatie-arbeid steunt, is het volgende Wij bestelden voor de "a s. Kerstfeestvieringen 250 kalenders en kregen het volgende antwoord „De prijs der kalenders is f 0,25. U hebt er 250 noodig. Wij zullen 125 exemplaren in reke ning brengen jen 125 exemplaren^ gratis ver strekken". Dat wij met deze milde gift vau 125'kwai'tjes zeer ingenomen zijn, behoeft wel geen betoog. Hulde en dank! Ringnalda. Met hartelijken dank zij bericht de ontvangst van een gift a f 10,van N. N. en nog eene gift a f 25,van dhr. P. Gilde, Manggar-Billiton, beide bestemd voor 't Hospitium te Kampen. Voor meerdere giften houd ik me vriendelijk aan bevolen, want ook de belangen dier stichting mogen niet vergeten. Voor doorzending wordt steeds gaarne gezorgd. A. Scheele. Kapelle-Biezelinge, 1812'29. Middelburg. Met vriendelijken dank ontvangen van Br. M. 2 psalmboeken en een kwarto bijbel. Namens de Evangelisatie-Commissie, P. Korteknie. Geref. Jongelingsverg. „Calvijn", Vlissingen. Schetsen voor Schriftonderzoek, „De Schepping van den Mensch" A. H. B. Woltering. M O. II, No. 19, „Beroepskeus". J. v. d. Hoeven. Geref. Jongelingsver. Dr. Liïtzen Wagenaar, Middelburg Afd. A. N. T, schets 11, Nicodemus Joh. 3 121. vr. C. de Rijke. L. K, De kleine Johannes van Frederikvan Eeden. vr. T. Vroon. Afd. B. G. B. art. 10. Jezus Christus is waarachtig en eeuwig God, vr. P. Koole. A. R. art. 31, Gods gezag der Heilige Schrift op het Staatkund.g terrein, vr. J. Ton. Geref. Knapenvergadering „Samuël", Midde lburg Afd II. Bijb. Gesch. „Ziet uw Koning komt" door vr. de Boks. Vad. Gesch. door den leider. Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel", Middelburg Afd. A. N. T. Galaten 4, vr. L. Kingmans. K. G. Art. 1,2 en 3. Het heidendom in Augustustijd, vr. W. v. Moolenbroek. M.V. „Meisjesroeping", Middelburg. 26 Dec. 1929 en 2 Januari 1930 geen vergadering. Meisjes vergadering „Nunia" Middelburg. Afd. I. Bijb. Gesch. Barthimeüs en Zacheus door Anna Berkeveldt. Na de pauzeMemoriseeren door Francina van Sluijs, Lydia Contant, Bertha v. d. Moer en Dora le Cointre. Afd. II. Bijb. Gesch. „Ziet, uw koning komt" door Maatje Ouwerkerk. Na de pauze: Gedichten II. MIDDELBURG. Bediening van den II. Doop in de Hofpleinkerk. Gasthuiskerk 9.30 uur ds. D. Ringnalda Bed. H. Av. 6 uur ds. D. Ringnalda Voortz. Bed. H. Av. en Dankz. W. 9.30 uur ds. D. Ringnalda Hofpleinkerk 9.30 uur Lezen eenei' Leerr. 2 uur ds. D. Ringnalda Noorderkerk 9.30 uur ds. D. Scheele 6 uur ds. D. Scheele 's Av. in de Noorderkerk zitplaatsen vrij. W. 9.30 uur ds. D. Scheele 2 uur ds. D. Ringnalda D. 9.30 uur ds. D. Scheele 5 uur Kerslfeestviering Zondagsschool Met de Kerstdagen zijn de zitplaatsen in alle Kerkgebouwen vrij. Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia W. 9 30 en 2 uur ds. Runia Domburg 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. E. Visser W. 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. E. Visser D. Geen dienst Gapinge 9.30 en 6.30 uur ds. P. J. O. de Bruijne W. 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. P. J. O. de Bruijne Grijpskerke 9 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. Wiersinga W. 9 en 2 uur Cand. J. D. van Ginhoven Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij W. 9 uur ds. A. C. Heij 2 uur ds. M. Vreugdenhil St. Laurens 9.30 en 2 uur ds. A. Koning W. 9.30 uur ds. A. Koning 2 uur ds. E. Douma Melislcerke 9 en 2 uur ds. M. Vreugdenhil W. 9 uur ds. M. Vrengdenhil 2 uur ds. A. C. Heij Oostkapelle 9.30 en 2 uur ds. E. Douma W. 9.30 uur ds. Douma 2 uur ds. A. Koning D. 9.30 uur ds. E. Douma Serooskerke 9.30 en 2 uur Cand. J. D. v. Ginhoven W. 9.30 uur Lezen eener Leeir. 2 uur ds. D. Scheele Veere 9.30 en 2 uur ds. P. van Strien W. 9 30 en 2 uur ds. P. van Strien Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. H. A. Wiersinga Souburg 9.30 en 2 uur ds. G. B. Wurth W. 9.30 en 2 uur ds. G. B. Wurth Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. P. J. O. de Bruijne W. 9.30 uur ds. P. J. O. de Bruijne 2 uur Lezen eener Leerr. Westkapelle 9.30 uur ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. W. 2.30 uur ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. D. Geen dienst Brouwershaven 9.30 en 2 uur ds. Joh. de Boer Bruinisse 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek W. 9.30 en 2 uur Cand. W. C. van Burgeier te Amersfoort. D. Geen dienst Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. W. 9 30 uur Lezen eener Leerr. 6 uur ds. F. J. v. d. Ende Geersdijk 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur ds. U. Elgersma Kamperland 9 en 2 uur ds F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur ds. T. Bouma te Rijssenburg. W. 9 30, 2 en 6 uur ds. W. Goedhuijs te Haarlem. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.80 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 9.30 en 5.30 uur dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 u. ds. W.M. le Cointre W. 9.30 en 5.30 uur ds. W. M. le Cointre D. Geen dienst Krabbendijke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur dhr. K. de Vries Rilland-Bath 9.30 en 2 uur ds. A. Andree Bed. H. Av. en Dankz. W. 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Tholen 9.30 en 2 uur dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. C. Vreugdenhil Baarland 9.30 en 2 uur. ds. C. Vonk Borssele 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Driewegen 9.30 en 2 uur ds. C. van Schie Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele W. 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur ds. J. Koolstra Verkiezing Kerkeraadsleden. W. 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. D. 9.30 uur Kerstfeestviering met de kinderen der Zondagsschool. Heinkenszand 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. W. 9 30 en 2 uur ds. Joh. Booij D. Geen dienst lerseke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wemeldiuge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. W. 9.30 en 2 uur ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Cand. van Reenen te Sleeuwijk. W. 9 30 en 2 uur ds. T. Bouma te Doorn. Aardenburg 9.30 uur 6.30 uur W. 9 uur 6.30 uur D. 9.30 uur V. 5 uur Axel 9.30 uur 2 uur W. 9 en 2 uur Hoek 9 30 en 2 uur Lezen eener Leerr. ds. S. Groeneveld Bed. H. Av. Lezen eener Leerr. ds. M. van Wijk Lezen eener Leerr. Kerstfeestviering Zondagsschool ds. J. S. Post Lezen eener Leerr. ds. J. S. Post ds. J. B. Vauhaelen Bed. H. Av. en Dankz. Oostburg 9.30 en 2 uur ds. M. van Wijk Schoondijke 9 30 en 2 uur ds. S. Groeneveld Bed. H. Av. en Dankz. W. 9.30 en 2 uur Cand. B. W. van 't Veer te Goes. D. 9 30 uur Cand. B. W. van 't Veer Terneuzen 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. S. Post Zaamslag 930 en 2 uur ds. A. B. W. M. Kok Heden behaagde het den Heere tot Zich te nemen, na een smartelijk geduldig gedragen lijden, ons innig geliefd Zoontje en Broertje JOOST CORNELIS, in den ouderdom van ruim 11 jaar. Geve de Heere ons kracht raar kruis en doe IIij ons berusten in Zjjn wil. Wed. A. BREEL— Bustraan. Middelburg, 14 December 1929. Voor de zeer vele blijken van belang stelling op 3 en 11 December betuigen we onzen hartelijken dank. Ds. en Mevr. HAMMING. Nijver dal. Yoor de betoonde bewijzen van deel neming, voor en na het overlijden van onze geliefde Moeder en Behuw-Moeder, JANNETJE FLIPSE, Wed. I. Simonse betuigen wy onzen hartelijken dank. P. SIMONSE. P. J. SIMONSE—Dingemanse. Yeere, 20 December 1929. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor leveringen van alle soorten tegen concurreerende prijzen. Noordweg, Middelburg. ruim voorzien van in gewone en luxe verpakking. te maken verkoopt de R. A. BASTIAANSE, BANKETBAKKER Langeviele Middelburg

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1929 | | pagina 3