„Patrimonium", Predikbeurten Verantwoording uan Liefdegauen. Vereenigirigsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 24 NOVEMBER 1929. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axe Advertentiën. Propaganda-Vergadering zen, St. Anna Parochie, Emmen, Westbroek en Voorschoten. Van zijn bijna 47 dienstjaren stond hij er 26 te Voorschoten. Hier kreeg hij 3 Juli 1921 eervol emeritaat. Ds. P. van der Sluis, van Onstwedde, hoopt Zondag 19 Januari a.s. intrede te doen bij de Geref. Kerk van Aduard, na bevestiging door den em.-predikant aldaar, Ds. G. Broekhuizen. Te Enkhuizen is door den Kerkeraad der Geref. Kerk van den heer N. Groot Sr. een schrijven ontvangen, waarin gratis beschikbaar gesteld wordt een terrein van zijn tuin aan de Z. Boezemvaart en Olifantsteiger voor den bouw van catechisatie- en vereenigingslokalen. Het aanbod is dankbaar aanvaard. Te Den Helder zal de Geref. Kerk, naar de ,,Ned." meldt, overgaan tot het beroepen van een tweeden predikant. In de Bazuin wordt medegedeeld de ont vangst van een legaat groot 1000.vrij van rechten en kosten voor de Theol. School te Kampen. Dr. R. Brummelkamp, geneesheer aan het Geref. Zendingsziekenhuis te Keboemen, is be noemd tot assistent van Prof. Lesk aan de Hoo- geschool te Weltevreden. Hij heeft deze benoe ming aangenomen. Met 1 Januari 1930 hoopt hij in functie te treden. Op Java is bij de Geref. Kerken wederom een inlandsch predikant in het ambt bevestigd. Mas Soedarmadi, goeroe-indjil te Poerbolinggo, werd 27 en 28 Augustus door de provisioneele Classisvergadering der Inl. Kerkeraden in het ressort Banjoemas met goed gevolg geëxami neerd. Ds. K. van Dijk presideerde. Dr. F. L. Bakker en Dr. B. J. Esser examineerden. Op 3 September had te Poerbolinggo door Dr. Esser met een predikatie over Matth. 16 1518 de bevestiging plaats. Aan de handoplegging na men de Inlandsche predikanten van Djogjacarta, Tlepok en Magelang deel, die op het eind van den dienst den nieuwen predikant ook hartelijk toespraken. De bevestigde verbond zich aan de Gemeente met het uitspreken eerier predikatie over Psalm 23: 1. Voor het arbeidsveld van de Geref. Kerken van Zuid-Holland ten Zuiden is deze bevesti ging van groote beteekenis. Uit het Kort Verslag der vergadering voor de Zending van Utrecht en Gelderland het volgende Ter sprake komt de vraag of het wenschelijk is, dat ,,Uit Poerworedjo" blijft voortbestaan De algemeene vergadering gevoelde meer voor centralisatie en incorporeering van deze gewes telijke Zendingsbladen in het Algemeene Zen dingsblad. Dr. Flach merkt op, dat het blaadje nog altijd een kleine winst afwerpt, die voor de Zending wordt benut. Naar aanleiding van het uit te brengen Zendingsrapport, zal deze zaak aan de Synode worden voorgelegd. Eene voorloopige benoeming geschiedt van eene assistente-apotheker. In bespreking komt de vervulling der vacature van tweeden geneesheer, wijl op de advertentiën geen sollicitanten gekomen zijn. Stappen zullen gedaan worden om, zoo mo gelijk, hierin voorziening te treffen. De penningmeester br. v. d. Beek, behandelt de begrooting voor den Hoofddienst. Tengevolge van de plaatsgehad hebbende verhooging der sa larissen van Helpers en Inlandsche onderwijzers, moet aan de Synode worden voorgesteld een ver hoogde quota-omslag. Een volgend jaar is weer eenige verlaging in uitzicht, wijl dan de extra- kosten voor uitrusting van den Miss. Dienaar en tijdelijk onderhoud van twee Missionarissen, niet meer op de begrooting voorkomen. Onderscheidene brieven o.a. van Dr. Dreck- meier en Dr. Noteboom, wachten nog op behan deling. Besloten wordt op Maandag 4 Nov. weer saam te komen, om hiervan nader kennis te ne men. Dr. G. Keizer herinnert aan het besluit der Gen. Syn. inzake de toe te zenden rappor ten, dat als regel geldt, dat toegezonden wordt aan iedere Kerk tot 300 leden 1 Ex., van 300 500 leden 2 Ex., van 5001000 leden 3 Ex., van 10001500 leden 4 Ex. enz. Dit om onnoodige correspondentie te voorko men. K. B. S. CORRESPONDENTIE, Aan een vriendelijk lezer te M. zij bericht, dat het gezondene in goede orde is ontvangen en met belangstelling gelezen. Met het eerste ben ik het volkomen eens en zou er ook in dien zin over geschreven hebben en het 2e eischt zulk een nauwkeurig onderzoek, dat in de voor mij zoo drukke wintercampagne de tijd daartoe ontbreekt. Misschien later. Ondertusschen mijn dank met verdere aanbeveling. K. B. S. Aan L. te T. Verslag was reeds ontvangen. Aan uw andere wensch wordt volgende week voldaan. J. de P. te C. Het komt ons niet gewenscht voor berichten aangaande ziektegevallen van predikanten in ons blad op te nemen. Redactie. „ONS HOSPITAAL". Br. P. Klijn, Colnmbusstraat 256, Den Haag, zond mij de volgende nalezingen Mevr. v. d. B.Sch. te 's Gr. f 20,F. van E. te Dr. f 2,—J. H. B. f 1,—E. D. de J. te K. f 2,50Geref. Kerk te U. f 15,—Geref. Kerk te H. f 10,C. de K. te Sch. f 25,L. J. van L. te B. f 2,50; Joh. N. te G. (Gr.) f 2,50; G. T. teC. f2,50; Zendingsver. Geref. Kerk te A. f 50,—. Ds. Scheele. Middelburg. In dank ontvangen van de kin deren J. Meijaard, N. en St. Joosland, 1 pakje zilver papier en 100 halve stuivers voor het Zendings hospitaal te Magelang. Ds. D. Scheele. Middelburg. Gevonden in de Dankdag-Collecte f 1,voor de kerk f 1,voor de diaconie en voorts f 5,00 voor Kerk; f 5,voor Armen; f 1,voor Effathaf 1.voor Parakan. Voor deze giften hartelijk dank. C. Willeboordse, Kassier Diaconie. V1 i s s i n g e n. Met dankbaarheid maken brs. diakenen melding van een gevonden gift a f 2,50, in de collecte van j l. Zondag, van iemand die met den dankdag niet in de kerk kon zijn. Uit dank baarheid. H. Heijstek, Scriba. Ter neuzen. Ontvangen Collecten uit de Classis Axel voor Hulpbeh. Idioten als volgtAardenburg f 10,44Axel f 59,59 Hoek f 22,94Terneuzen f 43,12Oostburg f 16,27Schoondijke f 30,50. M. Riemens. Middelburg. Eerstelingen nadat de centrale verwarming in gebruik is genomen van N. N. f 5, N. N. f 1—N. N. f 5,—. Wie volgt? Voor de Zending f 5, Hartelijk dank. Ds. D. Scheele. ZENDING. V1 i s s i n g e n. Met hartelijken dank ontvangen van Kees en Edie van Noppen 46 halve centen en een doos lood, capsules en zilverpapier en een zakje postzegels van familie D. een jaargang Schouw vensters van broeder K. een guldenvan zuster K. ook een guldenvan Bram, Paul en Koo Steketee (Nieuwendijk) een reuzedoos zilverpapier; van familie S. een jaargang „Op den Uitkijk" en vier jaargangen „Timotheus" en ten slotte van Teupke en Tinie Koetje een pakje zilverpapier. Wie en wat volgt en wanneer Namens de Zendings-Commissie, W. Karreman, penningm. Middelburg. Ontvangen van Saartje Meliefste een doos zilverpapieruit het busje Rusthuis voor ouden van dagen f 1,50 uit het busje van de Vrou- wen-vereeniging „Bid en Werk" f 9,13'/2 Hiervoor onzen hartelijken dank. Namens de Commissie, L. A. Tange, penningm. Middelburg. Met hartelijken dank ontvangen een pak zilverpapier van de kinderen der Chr. School te Bergen op Zoom, en een pak zilverpapier van de kinderen der Chr. Bewaarschool te Terneuzen. Mej. C. Littooij, Molstr. 90. PARAKAN. Verbeterd Bericht. October 1929. Met vriendelijken dank ontvangen uit Vlissingen (door Mej. De Kam) f 18,uit Anna Jacoba Polder (Meisjesvereen.) f 10,uit Dussen (Geref. Kerk) f 2,50 uit Almkerk (Geref. kerk) f 10, Mevr. Huizenga. KERSTFEEST PARAKAN—BLONDO. Deze week nog ontvangen van K. te Grijpskerke f 2,00Geref. Jonged. Ver. „Bid en Werk" f 5,00 J. M. te N. St. Joosland f 1,—A. J. P. te Mid delburg f 2,50 en door haar ontvangen van Mej. v. d. Boom namens de kinderen der Prot. Bewaarschool te 's-Hertogenbosch f 3,50voorts nog van N. N. te Middelburg f 2,00Mevr. S. te Kapelle f 2,50alles te samen f 80,die we naar ds. Merkelijn verzonden. Dit verrassend resultaat stemt zeker tot dank baarheid aan allen (groot en klein) die ons hunne gaven zonden. Zele Zeeuwen, niet meer in onze provincie woon achtig, toonden ook nu hunne sympathie voor de Kerstfeestviering op ons Zendingsterrein. Bovenal dank aan onzen God die de harten neigde, en aan gevers en gaven Zijnen zegen moge verbinden. Nadat het geld verzonden was werd nog ontvangen van Mej. A. B. te H. f 1.00. Met vriendelijke groeten D.V. tot een volgend jaar. S. E. HEIJGoslinga. Geref. Pastorie, Koudekerke. Geref. Jongelingsverg. „Calvijn", Vlissingen. Schetsen voor Schriftonderzoek „De Dieren" M. Suurmond. Kerk-Geschiedenis, bl. 26—40 Jrg. Ond. 12 „Rondom de Dordtsche Synode" 16181619, C. de Klerk. Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel", Middelburg Afd. A. N. T. Galaten 3, vr. J. Pouwelse. Letterkunde „De Beatrijs", vr. Ch. J. de Wolff. Afd. B. O. T. schets 9. Abraham, de vader der geloovigen, door vr. J. Schutte. K. G. Schets 1, 2 en 3. Het heidendom in Augustus' tijd door vr. C. Govertse. Geref. Jongelingsver. Dr. Lützen Wagenaar, Middelburg. Afd. A. N. T. schets 10. De eerste tempelreiniging, Joh. 2 1322. Jan de Rijke. K. G. schets 4. Van het Oosten naar het Westen. J. Slotema. RING MIDDELBURG. Bestuursvergadering Vrijdag 29 November om 7 uur in het Militair Tehuis, Nieuwstraat, Middelburg. Ringvergadering 7!/2 uur op dezelfde plaats en datum. „Het Jongelingsblad" door Dr. Lützen Wagenaar, Middelburg. „De J. V. en ons persoonlijk geloofsleven" door Veere. Meisjesver. „Doet wel aan allen" enz. vergadert niet a.s. Maandag maar Woensdag 27 November in de Consistorie Gasthuiskerk. Aller opkomst gewenscht. Geref. Knapenvergadering „Samuël", Middelburg Afd. II. Bijb. Gesch. Joh. 11. Lazarus opgewekt door vr. A. Boon. Kerk. Gesch. door den leider. Afd. III. Bijb. Gesch. Les 202. „Barthimeus en Zaclieiïs" door vr. Feij. Kerk. Gesch. Les 68. „De Afscheiding IV", door vr. v. Moolenbroek. M.V. „Meisjesroeping", Middelburg. I Gew. Gesch. Het Twecstammen-Bijk, zie schets 29, Leidr., O. Test., 2 Kon. 8: 16—29, 2 Kon. 11. 2 Kon. 12:17—21. Letterkunde„De Pastoor in den Bloeienden Wijn gaard" (B. en B. 1 Nov. '28 en 15 Dec. '28.) MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Hofpleinkerk. Heidelb. Catech. Zondag 32 Collecte voor Emer. pred., wed. en weezen. Gasthuiskerk 9.30 uur Lezen eener Leerr. 6 uur dr. J. Hoek Hofpleinkerk 9.30 uur ds. D. Scheele 2 uur ds. D. Scheele Noorderkerk 9.30 uur dr. J. Hoek te 's Gravenhage. 6 uur ds. D. Scheele 's av. Noorderkerk zitplaatsen vrij. Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Bed. H. Av. en Dankz. W. 9.30 en 2 uur ds. J. Rnnia Domburg 9.30 uur ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 uur ds. P. J. O. de Bruijne 2 uur Lezen eener Leerr. Grijpskerke 9 en 2 uur ds. J. Dijkstra Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur ds. A. Koning Meliskerke 9 en 2 uur ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur ds. E. Douma Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. M. Wielemaker te Silvolde. Veere 9.30 en 2 uur ds. P. van Strien Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. H. A. Wiersiuga Souburg 9.30 en 2 uur Vrouwepolder 9.30 uur 2 uur Westkapelle 9.30 en 2 uur 2 uur ds. E. Smilde te Edam. Lezen eener Leerr. ds. P. J. O. de Bruijne Lezen eener Leerr. ds. J. E. Visser Brouwershaven 9.30 en 2 uur ds. Joh. de Boer Bruinisse 9.30 en 2 uur dr. J. van Lonkhuijzen Bed. II. Av. en Dankz. Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. W. 9.30 en 5 30 uur Cand. van 't Veel te Goes. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. ds. U. Elgersma Geersdijk 9.30, 2 en 6 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur W. 9.30, 2 en 0 uur Oosterland 9.30 en 2 uur Scharendijke 9.30 uur dr. J. van Lonkhuijzen Lezen eener Leerr. dr. C. Bouma te 's Gravenhage. Bevestiging. 2 uur ds. J. B. Vogelaar Intrede. Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 9.30 en 5.30 uur Geen opgaaf ontvangen Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 u. ds. W M. Ie Cointre Krabbendijke 9.30 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur dhr. K. de Vries Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr W. 9.30 en 2 uur ds. A. Andree Tholen 9.30 en 2 uur dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. C. Vreugdenhil Baarland 9.30 en 2 uur. Borssele 9.30 en 2 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Goes 9.30 en 6 uur 's Gravenpolder 9.30 en 2 u ur W. 9.30 en 2 uur Heinkenszand 9.30 en 2 uur lerseke 9.30 en 2 uur Wemeldinge 9.30 en 2 uur Kruiningen 9.30 en 2 uur Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur W. 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. C. van Schie ds. A. Scheele ds. R. J. v. d. Veen Lezen eener Leerr. ds. D. Scheele te Middelburg, ds. Joh. Booij Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. E. Beukema ds. C. Vonk ds. A. Koning te St. Laurens. Aardenburg 9.30 uur 3 uur Axel 9.30 uur 2 uur W. 9.30 en 2 mu ds. S. Groeneveld te Terneuzen. Dankuur voor het gewas. ds. S Groeneveld ds A. B. W. M. Kok Lezen eener Leerr. ds. J. S. Post Bevestiging Ambtsdragers. Hoek 9 en 2 uur ds. J. B. Vanhaelen Oostburg 9.30 en 2 uur ds. M. van Wijk Schoondijke 9 30 en 2 uur ds. J. S. Post Dankuur voor het gewas. Verkiezing Kerkeraadsleden. Terneuzen 9.30 en 2 uur ds. D. Ringnalda te Middelburg. Zaamslag 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. A. B. W. M. Kok op Donderdag 28 November a.s., des avonds 8 uur, in het Militair Tehuis, Nieuwstraat. Als eerste spreker hoopt op te treden de Heer G. BAAS, Secretaris van het Verbond. Dhr. DE BRUIN zal ter af wisseling declamatie geven en het slot woord zal gesproken worden door den Wel Eerw. Heer Ds. SCHEELE. Alle leden present en kennissen en geestverwanten meebrengen, ook vrouwen zijn hartelijk welkom. D.V. hopen onze geliefde Ouders ROELOF HAMMING en jjHENDRIKJE HAMMING-Lanning op Dinsdag 3 December hun <8*5 25-jarige Echtvereeniging te her- denken, terwijl Vader Woensdag 11 December zijn zilveren ambts- jubileum hoopt te vieren. Hun dankbare Kinderen, PIET en Verloofde. JANNIE. WIM. MIEN. ITE. Thuis 4 Dec. des nam. van 3 tot 41/2 uur en van 7.30 tot 9 uur. Nijverdal. Pastorie der Geref. Kerk. <m Heden overleed, na een kort stondig lijden, tot onze diepe droef heid, in den ouderdom van ruim 49 jaar, onze innig geliefde Echt genoot en Vader BASTIAAN MEIJER, in leven predikant bij de Geref. Kerk te Yerseke. Dat zijn heengaan vrede is, strekt ons tot grooten troost. Wed. Ds. B. MEIJER, en Kinderen. Yerseke, 15 November 1929. Heden overleed na een kort stondig lijden, tot onze diepe droef heid, in den ouderdom van ruim 49 jaar onze innig geliefde Zoon, Behuwdzoon, Broeder en Bshuwd- broeder BASTIAAN MEIJER, in leven predikant bij de Geref. Kerk te Yerseke. Dat zijn heengaan vrede is, strekt ons tot grooten troost. Wed. J. P. MEIJER— Minderhout. M. W. MEIJER. Familie WILLEMSEN. Yerseke, 15 November 1929. Heden overleed in zijn Heere en Hei'and, na een kortstondig lijden, onze geliefde Herder en Leeraar, Ds. BASTIAAN MEIJER, in den ouderdom van ruim 49 jaar. Zjjn 14-jarige diensttijd in ons midden zal tot zegeniug zijn. Namens den Kerkeraad der Geref. Kerk te Yerseke, A. M. STEKETEE, Praeses. F. VAN DEN BOOMGAARD, Scriba. Yerseke, 15 November 1929. Voor de vele bewijzen van belang stelling en deelneming, ondervonden tij dens de ziekte en bij het overlijden van onze zeer geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, CORNELIA VAN DE VELDE, Wed. van Marinus Bustraan, betuigen wij onzen hartelijken dank. Familie BUSTRAAN. Yerseke, 22 November 1929. Vriendelijk dank voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het over lijden van mijn geliefde Echtgenoote ANNA FRANCINA SANDERSE, geb. Salomé. J. SANDERSE en Famil e. Middelburg, 22 November 1929. (J/T orHRtFrrnfL I Onmu&AAR voa// EDE REN JSyo£LLEZ£K £iv<5w/r/f loNDEREOCKLft I Dn TyOSCNRIFT LEEKT U J ©OOS vjÜoORD vENjrAArS. WPkojpectuj enpfoefswrwen i grntj} of aanvraac, by den i I Boekhahoel of sy oe~Re\ DAKT/E ENAVMINI)TRFT/E JS.vD.^)Luy^. J^icBOERVJEG 2'3 Tel 38300

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1929 | | pagina 3