S. WIENER Co. MANTELS DEUX PIÉCES WOLLEN STOFFEN Predikbeurten MIDDELBURG. Ons Maatwerk munt uit door eleganten pasvorm en prima afwerking. INGEZONDEN STUKKEN. Verantwoording uan Liefdegauen. Vereenigingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 3 NOVEMBER en WOENSDAG 6 NOVEMBER 1929. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe flxe Advertentlën. Chique modellen. Aparte genre. Nieuwste dessins. Toen kreeg hij emeritaat en werd het werk door Inlandsche helpers verricht onder leiding van den Kerkeraad. Eiken Zondag wordt in de Kwitangkerk, waar ook de Hollandsche Kerk haar samenkomsten heeft, gepreekt in de Ma- leische taal. De kring der Inlandsche Chris tenen breidde in den loop der jaren zich steeds meer uit. Bij het begin van het jaar telde de Maleische gemeente 143 belijdende leden en 81 doopleden. Sinds lang reeds was de institueering dezer Gemeente in voorbereiding. Het was de geble ken begeerte der Gemeente om een eigen Ker keraad te bezitten. De Kerkeraad van de Holl. Geref. Kerk, die daarmee instemde, heeft zich toen gewend om advies tot de vergadering van de Missionaire dienaren des Woords op Mid- den-Java. Deze adviseerde om tot institueering over te gaan. Daarna is er één regeling ontwor pen en vastgesteld voor de verhouding van de Maleische Geref. Kerk en de Holl. Geref. Kerk. En nu heeft Batavia naast de Geref. Kerk, die de Hollandsche taal in haar diensten gebruikt, ook een Geref. Kerk, die zich in haar diensten van de Maleische taal bedient, en die nu zelfstan dig is geworden, ook al zal zij den eersten tijd nog wel eenige hulp behoeven. Magalang. Uit het verslag der kerke- raadsvergadering van 3 Sept. j.l. Een samenspreking met Ds. Merkelijn heeft thans plaats betreffende diens consulentschap voor onze Gemeente. Het blijkt ons spoedig uit de woorden van Ds. Merkelijn, dat hij niet meer voor onze Ge meente kan doen wat hij vroeger voor haar verrichtte. Zijn eigenlijk werk, de Zendingsar- beid vraagt al meer, en nieuwe plannen inzake Zendingsziekenhuis e.a. zullen heel wat van zijn tijd en krachten vergen. Gelukkig is Ds. Merkelijn niet ongenegen het consulentschap van Magelang weer te aanvaar den maar dit zal een ander karakter moeten dragen dan voorheen. Huisbezoek zal b.v. niet meer door hem verricht kunnen worden en zal zich moeten beperken tot ziekenbezoeken. Ook de kerkeraadsvergaderingen zal hij niet meer kunnen leiden en bijwonen als vroeger. De ca techisaties wil en kan hij voor zijn rekening ne men althans gedeeltelijk en ook is hij gezind een tweetal diensten in de maand des Zondags te vervullen. Gaarne zal hij ook in bizondere ge vallen van raad dienen en hulp verleenen want z'n genegenheid en liefde voor de Europ. Ge meente is niets verminderd. Zooals wel te verwachten was, pakt Ds. Mer kelijn weer aan met alle kracht. In de Macedoniër dringt Ds. K. van Dijk van Keboemen er met klem van redenen op aan, dat de Friesche Kerken Wonosobo zul len overnemen nu Ds. Bergema als 2e Dienaar des Woords weldra in Indië komen zal. Met belangstelling zien we de verdere afwik keling omtrent Wonosobo tegemoet. Zendingssynode der Kerken in Utrecht en Gelderland D.V. Woensdag 27 November a.s. te Utrecht. Bij 't lezen van zulk bericht komt de wensch op, dat wij ook zoover waren in de Zuidelijke Provinciën en juist nu, nu er zulke hoogst be langrijke vragen en zaken aan de orde komen. Als er ons cijfers over Zendingsuitgaven in handen komen, worden die in onze Kerkbode doorgegeven om straks, als er plaats voor kan ingeruimd, die uit Zeeland eens nader te be schouwen. Hieronder een 2-tal berichten gevonden in de Kerkbode voor Noord-Brabant en Limburg. Ie. Een van den Zendingsdeputaat van de Classis 's-Hertogenbosch Nu er, volgens een besluit van de Part. Sy node, naar het percentage zal worden bijgedra gen, komt ten laste van de Classis 's-Bosch 1545. Daarvan mag dus verwacht worden van Eindhoven 324.45 Genderen 185.40 's-Gravenmoer 139.05 Heerlen 92.70 Helmond 46.35 's-Bosch 200.85 Heusden 15.45 Maastricht 61.80 Roermond 30.90 Sprang 77.25 Tilburg 92.70 Treebeek 123.60 Venlo 46.35 Vrijhoeven 108.15 1545.00 2e. Uit Willemstad. Besproken werden de pogingen, die aangewend konden worden om de inkomsten voor de Zending te vermeerderen. Volgens besluit van de Part. Synode en van de Classis moet het daarheen geleid, dat elke ge meente een bepaalde som naar draagkracht bij draagt. Van onze gemeente wordt dan verwacht 216.38. We geven dan per hoofd voor den hoofddienst ongeveer 50 cent. Dat is nog maar een matig bedrag als we weten dat in Zeeland gemeenten met niet meerdere draagkracht meer dan 100 cent bijdragen. Er is in onze gemeente nog een tekort aan offervaardigheid voor de Zending. Het is nu de bedoeling om in de huisgezinnen busjes geplaatst te krijgen, om daarin gaven te verzamelen. Uit alles blijkt, dat ook daar ge voeld wordtwe moeten vooruit, waar de Zen- dingsarbeid steeds meer vragen gaat. K. B. S. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. AAN ALLE CHRISTENEN IN NEDERLAND. Het Nederlandsch Werklieden Verbond «Pa trimonium" vraagt even Uw aandacht. Door het Verbondsbestuur is de maand November be stemd tot een algemeene propaganda-maand over geheel het land. Alle afdeelingen zullen in de gelegenheid gesteld worden, om in die maand een stevige propaganda voor „Patrimonium" te voeren. Doel van die propaganda is versterking van het eigen leven der Afdeelingen, maar ook uit breiding van het ledental, versterking der fi nanciën, enz. Ook het werven van begunstigers van ons Verbond en het plaatsen van ons, zoo algemeen geroemd, Gedenkboek. Met het oog op deze propaganda doen wij een dringend beroep op alle christenen. Laat de mannen van „Patrimonium", zoowel in de stad, als op het platte land niet alleen staan. Zet uwe schouders mede onder den christelijk- socialen arbeid Let op de teekenen der tijden, versta Uw roeping, om ook op het terrein van het leven der gemeenschap de komst van uwen Koning wachtende en wakende te verbeiden. Ook in den christelijk-socialen arbeid gaat het om de komst van het Koninkrijk der gerechtig heid. Loopt „Patrimonium" dan niet voorbij Geeft het Uw stepn door Uw gebed, ook door Uw geld, maar vooral ook door Uw lid maatschap. Versterkt onze gelederen Alle christenen, die gevoelen en verstaan, dat het Woord des Heeren de eenig vertrouwbare Gids is bij het benaderen en oplossen der sociale vragen, zijn in „Patrimonium" van harte wel kom. Wanneer gij, als christen, Uw roeping verstaat, om ook op het terrein der sociale vra gen Uwen Koning te belijden en de beginselen van Zijn Woord te kennen, dan moogt gij U niet onthouden, maar dan zal „Patrimonium" op Uw sympathie en op Uw steun kunnen rekenen. Dat kunt ge het best bewijzen, door U zelf in de gelederen te scharen. Wanneer in dezen tijd de mannen van „Patrimonium" bij U aanklop pen, laat ze dan niet roepen, laat ze niet klop pen, maar geeft U met vreugde. Leest onze pro- paganda-lectuur. Leest het propaganda-nummer van ons Orgaan. Verstaat, dat de strijd op so ciaal gebied, die in onzen tijd scherper is dan ooit, niet buiten U om mag gaan. Dat gij op dat terrein ook iets hebt te doen. Daar moet gehoord worden het woord van onzen Koning. Daar moet gestreden en gewerkt worden voor de zaak van onzen Koning. Die zaak heeft haast Schudt dan af alle lauwheid en traagheid, breekt met de gevaarlijke onverschilligheid en lijdelijkheid en laat niet de enkelen alleen staan. „Patrimonium" roept U. Sluit niet Uw ooren voor ons roepen, maar doe ze wijd open. Deze propaganda actie kan en moet slagen, als alle christenen in Nederland hun roeping en hun taak verstaan. Hun roeping en hun taak te mid den van der tijden nood ook op sociaal gebied. Christenen van Nederlandwij rekenen op U. Stelt onze verwachtingen niet te leur, maar sterkt, door Uw ziel te geven en door Uw komen, onze handen in den christelijk-socialen strijd. Het Verbondsbestuur van „PATRIMONIUM". Middelburg. In October werd gecollecteerd voor de kulpbeh. Kerken in de Provincie f 132,50 idem in de Classis f 127,89; Theol. School f 148,14; Kerkbussen f 156,41Catechesatiebussen f31,48; Huwelijkscollecten f 16,75 en f 2,19. C. van der Kleijn, Boekhouder Kerk. Middelburg. In dank ontvangen door br. D. H. Loodewijk van zuster v. S. voor de V. U. f 2,50. J. F. Heemskerk, Penningm. Loc. Comité. CENTRALE VERWARMING MIDDELBURG. In dank ontvangen van N.N. f2,van N.N. fl, en van „een zuster" f 0,50. Ook deze giften zijn weer dankbaar aanvaard. D. Ringnalda. ZENDING. Ontvangen een pak zilverpapier van de kinderen der Chr. School te Reuzenhoek (Zaamslag). Vriendelijk dank. C. Littooij. Molstr. 90, M'burg. V1 i s s i n g e n. Met hartelijken dank ontvangen van familie N een jaargang Schouwvenster en uit ons knikkertje 1 dubbeltje, 1 nikkeltje, 2 kluten, 45 cen ten en 22 halve centen. Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, Penningm. Oost- en West-Souburg. In hartelijken dank ontvangen voor de Zending een pak zilverpapier van Anna Ovaa en een zak zilverpapier van P. de Bree. Namens de Zendingscom. A. J. v. Noorden. Middelburg. In dank ontvangen van Lena de Plaa een doos zilverpapiervan Arie Joosse een pakje theelood van Jo en Wim Gast een flinke partij capsulesvan Catrien Wattel, Noordweg. 75 h. c van J. Francoijs, 75 h. c., van Jaantje Davidse 180 h. c. Als antwoord op inteekenbiljet werd mij toe gezonden per postwissel f 2,50uit het busje van Mej. V. f2,75; Catechisatiebus Hofpleinkerkf 14,83'/2 Catechisatiebus Gasthuiskerk f 22,74'/2 Vermeldenswaard is dat in de laatste twee bussen een gulden was in elke bus. Broeders en zusters maakt dat ik weer zoo een verantwoording mag doen. Wij hebben nog veel noodig en 1929 is maar kort meerIn afwachting, Namens de Commissie, L. A. Tange, penningm. KERSTFEEST PARAKAN—BLONDO. Met hartelijken dank ontvangen van N.N. uit Domburg f 1,—. Vriendelijk aanbevelend. S. E. Heij—Goslinga. Geref. Pastorie, Koudekerke. Geref. Jongelingsverg. „Calvijn", Vlissingen. Gaw. Gesch. O. T. nl. 32-36 Jrg. Ond. 60b. „Elia de Boet-Profeet". J. A. Steketee. Vaderl. Gesch. bl. 40—34 Jrg. Ond. 17. „De Twis ten tijdens het Bestand". P. Woltering. Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel", Middelburg 63e Jaarvergadering op Vrijdag 1 November des avonds om kwart vóór acht in het Militair Tehuis. Afd. A. N. T. „Galaten 2". vr. Corneliese. V. G. „Herstel van Nederland", vr. C. Alewijnse. D.V. Woensdag 6 Nov. as. (Dankdag) hoopt voor de Jongelings- en Meisjesvereeniging op G. G. te Serooskerke (W.) op te treden ds. F. J. Ilngen. van Delft met het onderwerp „Jeseja met zijn twee zonen" in de Geref. Kerk. Aanvang 7 uur. Geref. Knapenvergaderingl„Samuël", Middelburg Afd. iii. Bijb. Gesch. Les 198 „De verloren Zoon" door vr. M. Kerkhove. Vad. Gesch. Les 33 „Frederik Hendrik" door vr. Feij. M.V. „Meisjesroeping", Middelburg. Gew. Gesch.Hebreen 1, 2, 3 en 4 van vers 114. Zending Posso (De groote verandering). Vergadert Donderdagsavonds 8 uur Jongelings gebouw, Singelstraat. 'Il '-*••• Tir"7: MIDDELBURG Bediening van den H. Doop in de Hofpleinkerk. Heidelb. Catech. Zondag 28. Woensdag collecte voor de Kerk. ds. D. Ringnalda Sr. te Den Haag. ds. D. Ringnalda Jr. ds. D. Scheele ds. D. Ringnalda Jr. ds. D. Scheele dr. G. B. Wurth ds. D. Scheele ds. D. Ringnalda Sr. Gasthuiskerk 9.30 uur 2 uur W. 9.30 uur Hofpleinkerk 9.30 uur 6 uur W. 2 uur Noorderkerk 9.30 uur 6 uur 's av. zitplaatsen vrij. W. 7 uur ds. D. Ringnalda Woensdag in alle diensten zitplaatsen vrij. Arnemuiden 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Domburg 9.30 uur ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. W. 9.30 uur ds. A. Scheele te Kapelle-Biezelinge. 2 uur ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 6.30 uur ds. P. J. O. de Bruijne W. 9.30 uur ds. J. Bos te Monnikendam. 2 uur ds. P. J. O. de Bruijne Grijpskerke 9 en 2 uur ds. J. Dijkstra W. 9 uur ds. J. Dijkstra 2 uur ds. A. Koning Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij W. 9 en 2 uur ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur ds. A. Koning W. 9.30 uur ds. A. Koning 2 uur ds. E. Douma Meliskerke 9 en 2 uur ds. M. Vreugdenhil W. 9 en 2 uur ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9 en 2 uur ds. E. Douma W. 9 uur ds. E. Douma 2 uur ds. J. Dijkstra Serooskerke 9.30 en 2 uur ds H. Versluijs te Zegwaart. W. 9.30 en 2 uur ds. H. Veldkamp te Kralingsche Veer. Veere 9.30 en 2 uur ds. P. van Strien 6.30 uur ds. P. van Strien Rede Jongel. Vereen. Vlissingen 9.30 uur dr. G. B. Wurth 5.30 uur ds. H. A. Wiersinga Souburg 9.30 uur ds. H. A. Wiersinga 2 uur dr. G. B. Wurth W. 9 30 uur dr. G. B. Wurth 2 uur ds. D. Scheele Vronwepolder 9.30 en 2 uur ds. P. J. 0. de Bruijne Bed. H. Av. en Dankz. W. 9 30 uur ds. P. J. 0. de Bruijne 2 uur ds. J Bos te Monnikendam. Westkapelle 9.30 uur Lezen eener Leerr 2 uur ds. J. E. Visser W. 9 30 uur ds. J. E. Visser 2 uur ds. A. Scheele te Kapelle-Biezelinge. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Brninisse 9 30 en 2 uur W. 9 30 uur 2 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30, 2 en 6 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Oosterland 10.30 en 3 uur W. 9.30 uur 2 uur Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 10 30 en 6 30 uur Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Joh. de Boer. Lezen eener Leerr. ds. J. W. Eggink te Willemstad. ds. T. Bouma te Rijsenburg. ds. F. Staal Lezen eener Leerr. ds. U. EIgersma ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. T. Bouma te Rijsenburg ds. J. W. Eggink te Willemstad. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. dr. J. van Lonkhuijzen ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur ds. W M.le Co int re Krabbendijke 9.30 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur dhr. K. de Vries Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Cand. A. W. Wijmenga te Amsterdam. Tholen 9.30 en 2 uur dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. C. Vreugdenhil Baarland 9.30 en 2 uur. Borssele 9.30 en 2 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Kapelle-Biezelinge 9 30 en 2 uur Goes 9.30 en 6 uur 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur Heinkenszand 9.30 en 2 uur lerseke 9.30 en 2 uur Wemeldinge 9.30 en 2 uur Kruiningen 9.30 en 2 uur Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. C. Vonk ds. C. van Schie Lezen eener Leerr. ds. A. Scheele Voorber. H. A. ds. R. J. v. d. Veen Lezen eener Leerr. ds. Joh. Booij ds. B. Meijer Lezen eener Leerr. ds. J. Koolstra E. Beukema ds. M. Schuurman te Den Haag. Aardenbnrg 9.30 en 3 uur Axel 9 en 2 uur Hoek 9 en 2 uur Oostburg 9.30 en 2 uur Schoondijke 9.30 en 2 uur Terneuzen 9.30 en 2 uur Zaamslag 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. ds. J. S. Post ds. J. B. Vanhaelen ds. M. van Wijk ds. J. Runia te Arnemuiden. ds. Lauwers te Brussel, ds. A. B. W. M. Kok Met blijdschap en dank aan God, geven wij U kennis van de geboorte van onze Dochter TANNETJE MAATJE. P. J. DE JONGE. C. K. DE JONGE- Kosters. Middelburg, 25 October 1929. Hoogstraat I 132. GEEFT UW ADVERTENTIES TER PLAATSING AAN HET ADVERTENTIEBUREAU VAN LITTOOIJ OLTHOFF MIDDELBURG.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1929 | | pagina 3