enkele Meisjes Patrimonium Predikbeurten ig/ruuAJu-- tafifeJtten Houtbrand- en Fluweelteksten, Bijbels en Kerkboekjes. BONGERS' BOEKHANDEL, Officieele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. BOEKAANKONDIGING. Vereenigingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 29 SEPTEMBER 1929. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel Advertdntlên LET S.V.P. OP HETi HUISNUMMER. Afd. Middelburg. I. VERELST, ORGEL. slechts f 245,-. TWEETAL TE LemmerB. Bouma te Dirksliorn. H. H. van Kapel te Kooten. BEROEPEN TE AntwerpenCand. H. J. Winter te Den Oever. VledderCand. J. H. P. Erdman te Hilversum. VriesCand. W. J. van Enk te Kampen. BolnesJoh Meijnen te Zalk. OldebroekJ. Bosch te Grijpskerk. Hillegom L. Oranje te Laren (N.-H AANGENOMEN NAAR NieuweroordM. van Dijk te Hills (N.-Amerika). BEDANKT VOOR OudegaP. van der Marei te Krabbendam. Leens: A. B. W. M. Kok te Zaamslag. Nieuwe PekelaJ. B. van der Sijs te Kollumerpomp. Sleen en LutjegastM. van Dijk te Hills (N.-Amerika). Abcoude. Cand. L. W. Wessels alhier bevestigd door zijn broer ds. I. K. Wessels met eene predicatie over 1 Cor. 4:1 en 2. Intreetelcst Joh. 10 1114. 't Zal voor onzen broeder Ph. Wessels te Goes eene ore zijn geweest van hooggestemden dank aan God, Die 2 zijner zonen riep tot het ambt. Heeg. Cand. H. Bergema, beroepen voor den Zen- dingsarbeid te Keboemen is te Heeg tot missionair predikant bevestigd door ds. G- M. van Rennes, die tot text nam 2 Cor. 520. 's Middags deed ds. Bergema intrede met eene predicatie over Joh. 1 41—43a. Geleide de Koning der kerk dezen jeugdigen die naar de volgende maand in welstand naar Java en stelle Hij hem ten rijken zegen. Culemborg. Ds. G. Staal nam afscheid met eene leerrede over Filippenzen 41 wegens vertrek naar Drachten. Glanerbrug. Ds. T. Sap, die vertrekt naar Doornspijk preekte afscheid over Johannes 14 1 en 2. St. Jacobi Parochie. Ds. A. E. Keuchenius, beroepen te Utrecht voor den missionairen dienst te Poerworedjo nam afscheid met eene rede over Han delingen 2032. Dank vervulde hem nu zijn harte- wensch in vervulling gaat straks D.V als zendeling te arbeiden in Indië. Gelezen in het verslag van de vergadering der Classis 's Gravenhage een schrijven van de Deputaten der Genei'. Synode volgens Art. 4 der. Zendingsorde behelst het bezwaar, dat 'de kerk van Delft een missionairen dienaar reeds bevestigd had, alvorens de desbetreffende examinatie had plaats gevonden. De classis betreurt eveneens deze informaliteit, terwijl ook de kerk van Delft zich hieraan conformeert. Oppassen is ook hier de boodschap, want met groote heeren De randgemeenten in de groote steden breiden steeds uit, wat veel werk en zorg medebrengt. Onderstaand bericht wijst daar op Te Katendrecht heeft de Kerkeraad mandaat ge geven om aan den Randweg een pastorie een dito hee renhuis en aan de van Malsenstraat een zaal voor samenkomsten, tot aanbesteding over te gaan. „Dr. H. A. van Andel en Dr. K. P. Groot te Solo hebben namens de kerk van Delft van de Ver- eeniging „Ziekenzorg" het hospitaal te Wonosobo, dat op centraal standpunt stond, overgenomen om er een behoorlijk Zendingshospitaal van te maken. De inlandsche arts, die er nu nog werkzaam was, zal er- blijven tot Januari a s. Dan moet er een missionair arts komen, die het werk overneemt. De Regeering heeft voor den bouw van het Zendings hospitaal subsidie toegezegd". Dit belicht zal met blijdschap worden gelezen en zeker met den wensch, dat Wonosobo, uit de voort durende besprekingen uitgelicht, nu ook door dezen arbeid opbloeie en ten zegen worde voor velen. Te Wai'ffum zal het kerkgebouw van een cen trale verwarmings-installatie worden voorzien. Te Oosterbeek is aan de Geref. Kerk de na latenschap van mej. C. B.K. ten bedrage van f 5.000 vermaakt. Te Ooltgensplaat ontving de kerk van den heer C. Goedkoop te Den Haag, ambachtsheer van St. Adolphsland, een gift van f 500 voor haar in aan bouw zijnde nieuwe kerk. Eenige wijziging in de Liturgie. „Te Haarlem heeft de Keikeraad het volgende be sluit genomen 1. De Gemeente wordt verzocht bij den aanvang van den dienst zooveel mogelijk met het stille gebed te wachten tot de predikant en de dienstdoende ouderlingen op hun plaats zijn 2. Den dienst aan te vangen met het door den dienaar des Woords uit te spreken votum en zegen 3. Na het lezen der Wet te laten volgen de woor den uit Matth 22 3740 4. De vergadering niet te verlaten, dan nadat de dienstdoende ouderling den predikant de hand heeft gegeven." Ook zal te Haarlem vergaderd met de gemeente tot bespreking van de mogelijkheid over te gaan tot het beroepen van een 3en predikant. Een bewijs van groei en bloei dier kerk. Te Schiedam besloot de Kerkeraad het instituut van voorlezer af te schaffen. „De classis Utrecht besloot, voortaan geen ge legenheid meer te geven aan candidaten in de theo logie, om examen te doen, tenzij de aanvrage min stens vier weken geschiedt vóór de vergadering van de classis, waarop bedoeld examen zou moeten wor den afgenomen. Deze bepaling geldt zoowel voor praeparatoir als peremptoir examenmet dien verstande, dat voor het praeparatoir examen deze termijn van vier weken eerst aanvangt op den dag, waarop het Candidaats- examen is afgelegd, ook al zou de aanvrage reeds vroeger zijn ingediend". Daar is werkelijk iets voor te zeggen, want nu lijkt het soms werken op bestelling. K. B. S. Zaamslag. Zondag 22 Sept. in den morgendienst maakte onze Herder en Leeraar de gemeente bekend voor de roeping naar Leens te hebben bedankt. Schenke de Heere onze God, op dit besluit, Zijn hoogen en rijken zegen, en geve Hij, de teleurgestelde gemeente spoedig den man Zijns raads. Namens den kerkeraad, Jan Dees van Liere, Scriba. L. S. Arnemuiden f 90,92 en f 28,75Domburg f 27,27 en f 8,63Gapinge f 36,37 en 11,50Grijpskerke f 100.02 en f 31,62 Koudekerke f 109,11 en f 34,50 Meliskerke f 109,11 en f 34,50; Middelburg f 500,09 en f 158,13; O en W. Souburg f 145,48 en f 46,— Oostkapelle f 72,74 en f 23.Serooskerke f 163,67 en f 54,63St. Laurens f 72,74 en f 23Veere f 81,83 en f 25,88 Vlissingen f 218,21 en f 69, Vrouwepolder f 72,74 en f 23,Westkapelle f 18,19 en f 14,60. C. P. Pouwer. Noordsingel S 156a. Catechisaties Ds. Wiersinga. Vlissingen. Deze week zullen alle catehisaties weer beginnen en wel op de volgende uren Jongens van 12-14 jaar Woensdag 8 uur nam. 15-16 Vrijdag 9 boven 16 Dinsdag 9 16 Woensdag 9 Meisjes van 12-14 Woensdag 4 15 en 16 5 boven 16 16 3 Matrozen en Marine-opleiding Vrijdag 6 uur nam. Belijdeniscatechisatie Vrijdag 8 uur nam. Vacaturebeurten Classe Zierikzee October, November, December 1929. BRUINISSE. 24 Nov. dr. J. v. Lonkhuijzen. 22 Dec. ds. Z. Hoek. GEERSDIJK. 20 Oct. ds. F. J. v. d. Ende. 10 Nov. ds. F. Staal. 22 Dec. dr. J. v. Lonkhuijzen. NIEUWERKERK. 20 Oct, ds. Z. Hoek. 17 Nov. ds. U. Elgei'sma. WISSENKERKE. 27 Oct. ds. F. Staal. 17 Nov. ds. Joh. de Boer. 22 Dec. ds. U. Elgersma. OOSTERLAND. 20 Oct. ds. Joh. de Boer. 10 Nov. ds. F. J. v. d. Ende. Z. Hoek. VERGADERING Kerkeraad (smal) Middelburg, Donderdag 26 Sept. 1929. PraesesDs. D. Scheele. Aanwezig 27 broeders. Opening als gewoon. Notulen vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen stukken Een bericht van overlijden van br. Verhorst, de Kerkeraad heeft zich bij de begra fenis doen vertegenwoordigen een schrijven van de Geref. Mannenvereen. „Dr. Herman Bavinck", inzake de plaatsing der bibliotheek, zal met een advies worden beantwoord een schrijven van den Kerkeraad van B. inzake een lid dat zich aan het opzicht dei- Kerk onttrokken had, in handen gesteld van wijk- ouderlingen een verzoek om steun gesteld in handen van de desbetreffende commissie. Woensdagavondcommissie 4 ingekomen attestatiën aanvaard, 1 aangevraagde attestatie en 2 doopattesten toegestaan, 2 doopaanvragen toegestaan. Rapporten ten aanzien van enkele leden die geen huisbezoek van ouderlingen wenschen te ontvangen, wordt besloten deze door den wijkpredikant te doen bezoeken, en zoonoodig daarna een schrijven te zenden namens dtn Kerkeraad. Een drietal jeugdige leden der gemeente wordt onder het opzicht der jeugd- ouderlingen gesteld. Door den Kerkeraad wordt benoemd in het Zendings comité Mevr. de Wed. Kruyswijk. De buitencatechisatiën zullen D.V. de volgende week aanvangende ouders worden opgewekt, daar deze catechisaties alleen gedurende de wintermaanden worden gehouden, hun kinderen van aanvang af ge regeld te zenden. Rondvraag. Dankzegging. Sluiting. De Kerkeraad. Ondergeteekende bericht hiermede aan de kerken in de classis Middelburg, dat hij D.V. Donderdag 3 October des voormiddags van 1112 uur zitting zal houden in de consistorie der Noorderkerk tot het in ontvangst nemen van de collecte voor de Hulpbe hoevende Kerken in de provincie. Er zijn 2 kerken die de collecte voor „Behoeftige Idioten enz." nog niet afgedragen hebben. Gaarne zou ik die zoo spoedig mogelijk ontvangen. De Classic. Correspondent, S. den Hartigh. Middelburg, 27 September 1929, Middelburg. De catechisaties voor onze jon gens en meisjes buiten de stad zullen a s. week be ginnen. De catechesaties van ds. Ringnalda worden ge houden Dinsdag 2—3 uur kleine meisjes, 7—8 groote jongens, en die van ds. Scheele Dinsdag 2—3 groote meisjes, 6,45—7,30 kleine jongens. Ds. D. Ringnalda. Ds. D. Scheele. Aan de kerken in de Classe Middelburg. Ondergeteekende hoopt a.s. Donderdag 3 October 1929 zitting te houden in de consistorie van de Noor derkerk voor de gewone driemaandelijksche uitkeerin- gen en in ontvangst nemen van de Emeritiegelden en de 2e helft van het classicale quotum Middelburg. Ontvangen voor de centrale ver warming van een jeugdigen broeder f 1,25onder letter S. f 2,van N.N. f 10,van N.N. f 10, en hun kinderen f 3,Deze bijdragen getuigen van bijzondere offervaardigheid en als het zoo voortgaat dan kan het geheele bedrag er komen. Ds. D. Scheele. Middelburg. Ontvangen voor ons Hospitaal van br. G. uit Mangar (Billiton) 3-maandelijksche bij drage f 15,—. Ds. D. Scheele. Middelburg. Gevonden in mijn brievenbus f 1, voor de centrale verwarming der Noorderkerk van L. H.. Vriendelijk dank. Er kan nog meer bij. Ringnalda. Middelburg. In dank ontvangen een gift van f 3,en van f 2,voor de verwarming Noorder kerk, gevonden in de Diaconie-collecte. C. van der Kleijn, Boekhouder. Axel. Bij mijn rondgang voor de Zending gaf mij de kleine Joh. Wieles zijn opgespaarde centen voor de Zending. Ik werd er door getroffen. Daarom breng ik hier aan dien jeugdigen Zendingsvriend mijn har- telijken dank. G. den Deurwaarder. KERSTFEEST PARAKAN. Giften voor het Kerstfeest Parakan kunnen ook dit jaar gezonden worden aan het adres van Mevr. HeijGoslinga. Geref. Pastorie te Koudekerke (Z Middelburg. In dank ontvangen van een zuster der gemeente een gift van f 200,—. J. W. Kögeler, Voorzitter Diaconie. RUSTHUIS MIDDELBURG. Wij zeggen de vriendelijke gevers van de verschil lende partyen peren, die wij weer mochten ontvan gen, hartelijk dank. De Huisvader, N. J. v. Commenée. De Spiegel. Deze weekillustratie voor het christelijk gezin zij bij de nieuwe jaargang, die 1 October a.s. begint, vriendelijk aanbevolen. De Spiegel geeft in beeld een overzicht over het velerlei gebeuren rondom ons en weet door heldere afbeelden de aandacht te boeien van oud en jong. Zij de tocht van dit blad verder voorspoedig en werke het onder 's Heeren zegen door illustratie en woord mee tot geestesverrijking in onze christelijke gezinnen. K. B. Scheele. Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel", Middelburg Afd. A. N. T. Galaten 1. vr. Ch- J. de Wolff. V. G. Sch. 23. „De Revolutie in ons land". vr. H. Oggel Afd. B. Zending Jlb. 45 en 48. Jrg. 37. Het huidige geestesleven vr. B. A. Feij. V. G. schets 24. Herstel van Nederland, vr. Ch. Schutte. Geref. Jongelingsver. Dr. Lützen Wagenaar, Middelburg. Afd. A. O. T. schets 13. Het teeken des verbonds. Gen. 7 9—27. vr. C. de Rijke. Vrij onderwerp, vr. T. Vroon. Meisjesvergadering „Nunia" Middelburg. Afd. I. Vrijdagavond 27 September vergadering om 7 uur bij A. Berkeveld, Segeerssingel. Afd. I. Bijb. Gesch. Daniël 3 door Betsy Francois. Na de Pauze Voordrachten voor de jaarvergadering. Afd. II. Bijb. Gesch. „Uit Galilea vertrokken" door Sien Berkeveldt. Vad. Geschiedenis. M.V. „Meisjesroeping", Middelburg. Gew. Gesch. Ee Profeet Hosea. Letterkunde. Geref. Knapenvergadering „Samuël", Middelburg Afd III. B. G. Les 193 „Het Koninkrijk Gods kent slechts genade", door vr. Mooi nbroek. K. G. Les 64 „Het Reveil" door vr. Kabboord. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Hofpleinkerk. Heidelb. Catech. Zondag 24. Collecte Hulpbeh. kerken in de Provincie. Gasthuiskerk 9.30 uur ds. D. Ringnalda 6 uur ds. R. Zijlstra Hofpleinkerk 9.30 uur ds. D. Schaele 2 uur ds. D. Ringnalda Noorderkerk 9.30 uur ds. R. Zijlstra te Delfshaven. 6 uur ds. D. Scheele Arnemuiden 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Domburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 6.30 uur ds. P. van Strien Grijpskerke 9 en 2 uur ds. J. Dijkstra 6 uur ds. D. Ringnalda Zendingsrede. Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur ds. A. Koning Meliskerke 9 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. R. Zijlstra te Delfshaven. Oostkapelle 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. Eggink te Willemstad. Veere 9.30 en 2 uur ds. P. van Strien Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. Rullmann te Batavia. Souburg 9.30 en 2 uur dr. G. B. Wurth Vronwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. D. Scheele Westkapelle 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 10 en 5 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Oosterland 10.30 en 3 uur Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 10.30 en 6.30 uur Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. F. Staal Lezen eener Leerr. ds. U. Elgersma ds, F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr Lezen eener Leerr. dr. J. van Lonkhuijzen ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur ds. W.M.leCointre Krabbendijke 10 en 3 uur ds. A. Andree Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur dhr. K. de Vries Rilland-Bath 10 en 2.30 uur ds. J. Runia te Arnemuiden. Tholen 9.30 en 2 uur dr. C. Veltenaai' Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. C. Vreugdenhil Baarland 9.30 en 2 uur. ds. C. Vonk Borssele 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Driewegen 9.30 en 2 uur ds. C. van Schie Kapelle-Biezelinge 10 en 2.30 uur ds. A. Scheele Goes 9.30 en 6 uur ds. F. A. v. d. Heijden te Wassenaar, 's Gravenpolder 10.30 en 3 uur ds. Broekstra van Amerika. Heinkenszand 10 en 2 uur Lezen eener Leerr. lerseke 9.30 en 2 uur ds. de Boer van Brouwershaven. Wemeldinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 10 en 2.30 uur ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur E. Beukema Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Lezen eener Leerr. Aardenburg 9.30 uur Lezen eener Leerr. 3 uur ds. M. van Wijk Bed. H. Av. Axel 9.30 en 2.30 uur ds. J. S. Post Hoek 10 en 3 uur ds. J. B. Vanhaelen Oostburg 10 uur ds. M. van Wijk 2.30 uur Lezen eener Leerr. Schoondijke 10 en 3 uur Cand. van Maare te Loenen aan de Vecht. Terneuzen 9.30 en 2.30 uur ds. S. Groeneveld Zaamslag 9.30 en 2.30 uur ds. A. B. W. M. Kok Voor de zeer vele blaken van belang stelling ondervonden bij gelegenheid van m\jn SOsten geboortedag, zeg ik, ook namens mijn vrouw, hartelijk dank. P. REMIJN. 't Zaud, September 1929. 'v^Oalmeerai en worden gesterkt door Öufsje 75ctBij Apothen Drogisten. HET BESTE ADRES VOOR Levert ook TEKSTEN op bestelling. Magazijn „DE HOOP" Phul Krugerstraat 68 Vlissingen. R. A. BASTIAANSE, BANKETBAKKER Langeviele Middelburg Botorcake, Gevulde Heeren, Boterkoek H. J. C. v. d. WOESTIJNE. Boek- en Bijbelbinderij. Bogardstraat D 38 Middelburg. Het beste Adres. VERGADERING op Dinsdag 1 October a.s., des avonds 8 uur, in het Militair Tehuis. Inleiding van Br. DE BRUIN. Onderwerp: „Arbeidsvreugde en Arbeidsellende" Allen welkom. Kalodermazeep, Coldcreamzeep, Glyee- rinezeep, Lavendelzeep, Cadumzeep enz. Alles per stuk en per doos verkrijgbaar bij Pottenmarkt Middelburg EXTRA KOOPJE! Pracht-Instrument. Modern Eiken kast, 9 Registers, w.o. Vox Humana enz. koppelin gen, 2 kniezwellen enz. Origineel Müller. Fonkelnieuw Dit schitterend Orgel wordt thans aangeboden voor Betaling met slechts f 7, per maand. Levering franco Huis. Volle Garantie. Schrijf omgaand aan JOH. DE HEER, O ast reedijk 324-32 ROTTERDAM. Op de Stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom kunnen geplaatst wordsn, niet beneden de 18 jaar, om opgeleid te worden in de verpleging. Sollicitaties aan den GENEESHEER-DIRECTEUR.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1929 | | pagina 3