Denderleeuws Kerkje geopend. Officieele Berichten. een luid gejuich opging voor de Vorstelijke familie, voelt men, dat het Koningshuis nog in ons vaderland geliefd is. Zeker, op zulk een dag zal men ook wel klanken hooren, die van het tegendeel getui gen, maar, Qode zij; dank, er is nog een groot deel van ons volk, dat de b'and met Oranje niet verbroken wil zien. Welk een zegen, dat onze Vorstin zich zoo rustig kan bewegen, temidden van Haar volk. maar ook welk een genade, pns door God geschonken, dat naast Haar staan mannen, die rekening willen houden met den Almach tiger! God, die Nederland zegende en van Wien ook de zegen in de toekomst moet ko men. In de uitgesproken Troonrede komt dit duidelijk uit. Maken wiji echter een vergelijking met de Troonrede in .1925 uitgesproken, dan treft ons het verschil in principieele belijning. Toen de mededeeling in de Troonrede „zoo voor bestuur als wetgeving blijft handhaving van de Christelijke grondslagen van ons le ven richtsnoer". Dat deed weldadig aan en veel verwachten van het nieuwe ministerie. Men klaagde er wel eens over, dat §oims te weinig principieele politiek werd gevoerd, maar hier werd klare wlij'n geschonken. Spoedig was echter de heldere politieke he mel donker bewolkt. De reden is ons allen nog wel bekend en de gevolgen bespeuren wij nog. Ook mede daardoor een extra-parlementaire kabinet, al bestaat het uit rechtsche manned. Wij: mogen dankbaar zijn, dat wij zulk een kabinet nog bezitten het had zoo gehieel an ders kunnen zijn. Twist daar, waar men met elkaar moest samenwerken en de doorwerking van de socialistische en communistische be ginselen deden in vrees leven, maar God maakte het nog wel. Wijl mogen God danken, dat de tijden Zoo veranderd zijln, dat met Hem rekening wordt gehouden in het regeeringsbeleid. Een der leidende liberale bladen moge schrijven „deze Troonrede is noch rechts, noch links, noch Christelijk, noch paganis- tisch, noch radicaal, noch democratisch, wij mogen er toch wel iets anders inzien. Gaarne hadden wij1 een meer scherpe belij ning gehoord, doch wij mogen vertrouwen, dat degenen, die tot regeeren zijln geroepen, sterk staan, wanneer liet gaat oml de bewa ring van de Christelijke" grondslagen. Dat is reeds een rijke weldaad, zulke regeeringsper- sonen te bezitten. Vermienigvuldige zich ons 'gebed voor .de raadslieden der Kroon, dat zijl veel voor ons volle mogen zijfn, niet alleen in het natuurlijke leven, maar ook pal staan, inzake de aller heiligste goederen. 1 Veel kan ook dit kabinet in dezen doen. Als Wijl lezen, dat in dit jaar veel gebruik is gemaakt van de goedkoope treinen, speciaal op Zondag en dat bij den volgenden zomer dienst deze 'goedkoope treinen nog meer wor den uitgebreid, dus ook op Zondag. Mogen wijl dan niet iets in dezen van het ka binet verwachten Geve de Heere, de vervulling van datgene, wat onze Koningin aan het einde van de Troonrede uitsprak „met de innige bede, dat God uw arbeid mildelijk moge zegenen" immers dan alleen zal het Nederland welgaat!, als het hoort naar Zijn Woord. Middelburg. SCHEELE. „DA WAS SCHEUN, ZULLE We hadden ons van de ingebruikneming van het kerkgebouw te Denderleeuw in Bel gië voorgesteld, dat het iets extra's zou wor den nu deze dag achter den rug ligt, mo gen we dankbaar erkennen Het is iets goeds geworden Vooral door de comité's voor de Evange lisatie van Ds. Lauwers is er voor de tot standbrenging van het nette Kerkje veel werk gedaau; daarom was het een goed idee om speciaal die Comité's te vragen bij' de ope ning tegenwoordig te zijln. Met de Deputaten der Generale Synode, de commissie uit de Geref. Kerk van Brussel, en ettelijke vertegenwoordigers uit Antwer pen, Gent en Mee helen waren tot onze blijd schap ook een aardig aantal afgevaardigden der comité's in Nederland samengekomlein. 's 'Namiddags waren we de gasten van De putaten, die ons door de uitnemende zorg van Brussel een gezellige koffietafel hadden laten aanrichten in het bekende nieuwe gebouw in de Leon Lepage straat. Van te voren had er in de consistoriekamer een samenspreking plaats gevonden, waarbij voornamelijk de vraag ter sprake kwam welke de verhouding was tusschen de comité's en de Deputaten der Generale Synode. Met nadruk werd er door de Deputaten op gewezen dat de actie van de comité's ten goede kwam aan geheel den Gereformeerden Evan gelis atiearbeid Daar echter vele dier comité's geboren waren uit persoonlijke aanraking niet Ds. Lau wers, die zich vele vrienden in Holland wist te verkrijgen, vonden de Deputaten het bil lijker en voor die vrienden ook streelender het resultaat dier speciale actie meer apart te be stemmen voor het gebouw te Denderleeuw. Natuurlijk zou er toch op den duur in Denderleeuw een kerkgebouw hebben moeten verrijzen, en zoo komt hun werk niet eens Zoo indirect ten goede van heel den arbeid. Op de wenschelijkheid en de noodzaak van het voortbestaan der Comité's werd1 gewezen, daar het gebouw nog een tamelijk zwaar zil veren dak draagt. Het bleek dat wij na de opgewekte verga dering en den prettigen maaltijd in de be hoorlijke stemming waren om! naar Dender leeuw te gaan. Alles werkte daartoe mee. Het prachtig stukje Vlaanderen waar we met de twee open aufo-cars door heen tuf ten de avondzon, die den dunnen nevel over het golvend landschap met goud doorweefde, en in ons hart de dankbaarheid voor den zegen, dien de Heere op den arbeid in deze landen gaf. In de vele dorpen, die we langs kwamen werden de tractaten die we strooiden gretig opgevangen. Ds. Lauwers had ons al gewaarschuwd, dat de weg naar Denderleeuw, niet precies ,een effen weg was, misschien heeft hijl het figuurlijk bedoeld, maar we: waren blij1 dat we bij' de kromming van een dorpsstraat het torentje zagen verrijzen van ons jiieuwe ge bouw. De dorpelingen bereidden ons een goede ontvangst. Nieuwsgierigen stonden een half uur van te voren reeds in groepen op net ongeplaveide Kerkplein. Ook zag men het sommigen onder hen die rond de kerk gin gen, aan, dat zij zich op Zondagsbest ge kleed hadden voor de gelegenheid. Bedenkelijk keek ik naar de ongeveer der tig, veertig dames en heeren, die met autor car of trein meegekomen waren het was niet te hopen dat zij het voornaamste con tingent vormden der aanwezigen straks. Ik vreesde of misschien ons mooie pakje niet afschrikken zou den Vlaamschen dor peling of de Vlaamsche vrouw, die groote be geerte had binnen te gaan, maar schuchter zich door al te eenvoudig kleed of zelfs niet eens gekouste voeten zou laten weerhouden. Maar wat dat meeviel Van uit mijn hoek in de consistoriekamer, waarheen ik teruggedrongen werd', om vei lig een paar aanteekeningen te maken, heb ik het vijf minuten na de opening eens aan gezien nu ja de dames zaten, maar de Ge reformeerde gasten uit Holland en België stonden tegen den muur. Een enkele, die het te veel werd lang te staan, zat op de trap van het podium aan de voeten van de spre kers. Zelfs deftige stads-dominées heb ik zich zoo zien vernederen. En dan in de groote kerkzaal alle honderd vijlftig stoelen bezet, en de gangen vol. Op het orgel, waar een koortje uit Brussel zin gen zou, stonden er misschien vijfentwintig waar maar plaats was voor tien. Trosjes menschen aan de voordeur. De heele consistoriekamer vol. Vrouwen met kinderen, opgeschoten jongens, .mannen zoo uit het werk, maar die ik naar die spre kers heb zien luisteren met voorovergebogen hoofd om geen woord te missen. Een Denderleeuwsch meisje zong. Ze was van de dwaling barer kerk1 bekeerd haar mooie stem zong van verzoening door het bloed van Jezus. Rond mij! gingen in de con sistoriekamer de vrouwen en de meisjes en de oude grootmoeder, die in: mijn stoel zat op de teen-en staan om te zien wie ze was.... en waar misprij'zing verklaarbaar ware ge weest die meesten hunner waren toch Roomsch en volop zijln ze door meneer pas toor gewaarschuwd, daar knikten ze me na beëindiging toe „dat was scheun, zulle Schoon was hetwijl scrupuleuse Hollan ders meenden, liet duurde wat lang voor die menschen, maar uit de kerk' zelf liep. er niet één weg. Het is wat een fraai gebouwtje. Aan weers zijden zes hooge ramen met gekleurde ven sters. Hoofdtoon is withet zachte: wit van vlak gestukadoorde muren1 en pTafond. Stoelen. Met midden in breed pad. Opi 't twee treden hoog podium een soort lessenaar. Vóór 't podium een tafel, waarop het prach tig Avondmaalsstel, dat Middelburg gegeven had. Tegenover den „preekstoel" het orgel, hoog bioven, achter een balustrade. Het geheel maakt een zeer netten, hoewel eenvoudigen indruk. Een Denderleeuwsche trouwe kerkganger, breede stoere Vlaming, wilde voor de luid klok laten collecteeren. Ds. Lauwers beval dit aan en .vroeg hem dan maar rond te gaan. Er was ongeveer vier duizend franc noodig. De Denderleeuwers brachten van te voren reeds twee duizend samen. Een kerk moet toch een luidklok hebben De telling van de collecte kon je tranen in de opgen hebben gebrachtMijn consistorie- menschen knikten maar van bewondering. Al die franken, en gaatjespenningen, maar ook' dat vele papier en de dikke envelop:wat een geld Ik geloof, dat die telling nog beter prediking is geweest voor ons menschen, die niet alles in de consistoriekamer konden hoo ren, dan de vele speechen. 2285 francs De luidklok is er. Er is dien avond gezongen, er is gedankt, er is veel gesproken. En dat alles was schoon en goed. Maar 't mooiste was de diepe aandacht en de stilte waarmee dit alles aangehoord werd. De blijde stemming, die er sprak uit de oogen dier Denderleeuwers, die van den persoon van Lauwers allang houden, en van zijn werk allengs hoe meer gaan houden. Het allermooiste was, dat daar in Vlaan deren ook in D. een groep van eenvoudige menschen blijkt te zijd, niet vele rijken en niet veel machtigen, zooals Ds. L. het in zijln tekst zeide, die zich het Evangelie van Chris tus niet schamen en vrijmoedig getuigen naar dit Woord willen we leven ondanks den tegenstand van de Roomsche kérk een groep menschen, die zich door hun leven de achting reeds verworven hebben van het groote Vlaamsche dorp, dat Denderleeuw heet. Een gouden morgen, die begint op te gloei en uit den mist, die jarenlang over Vlaande ren lag. Ik zat in den laten avond in de auto-car naast Br. 'Rooze uit Brussel. Een familie, die den gang van het Gereformeerde leven in België intens heeft meegeleefd. „En dan te denken, dominé, hoe mijjn va der in deze streken het nog geweten heeft, dat ze slechts met z'n achten waren, die in Brussel en uren ver in 't rond', de oude Gereformeerde belijdenis waren toegedaan." Ja, ja, wij plukken menigmaal de vruch ten van wat de Heere door Zijln knechten van het vorige geslacht deed planten. Moge dit gelden ook voor hen, die de plan ters in Vlaanderen van dezen tijd zullen op volgen. Als we maar trouw blijven aan de oude Gere forme er d e wa a r held'. In Vlaanderen door onzen arbeid trachten te kweeken niet een geslacht yan Christenen in de vage bleteek'enis, die dit woord tegen woordig heeft, maar een geslacht van Gere formeerde belijders, die in hun confessie het werk des Heiligen Geestes, het werk' van d'e leiding en fundeering in de waarheid^ erken nen. We hebben het gevoeld, temidden dier een voudige Vlamingen, hoe dicht Vlaanderen bij Nederland staat. We begrijpen eikaars ziel, verstaan eikaars taal. Daar is een heerlijke taak' voor Gerefor meerd Nederland om te helpen verwerkelijl- ken in Qods kracht den wensch, waarmee Ds. Lauwers den avond slootAlles yoor Vlaanderen Vlaanderen voor Christus voor den Christus der Schriften Eenvoudig is het kerkje in de Dender leeuwsche dorpsstraat. Maar wie het werk in België kéntwie het kent in zijln klein begin en zijin moeilijken voortgang denkt aan den Psalmversregel „Dit is van den Heere geschied, en het is wonderlijk in onze oogen." Z. 1 v. DIJK. Groningen D. J. B. Allaart te Koudum. P. C. de Bruijn te Apeldoorn. S. Neerken te Ulrum. W. S. de Vries te Voorburg. J. Wijmenga te Charlois. L. v. d. Zanden te Smilde BEROEPEN TE Harkema-Opeinde Cand. L. Tiesinga te Apelscha. Schoondijke Cand. D. J. de Vries. Eindhoven A. K. Krabbe te Mijdrecht. Scharendijke J. B. Vogelaar cand. te Heemse (O AANGENOMEN NAAR Ten Post: Cand. J. Boer te Groningen. WestbroekCand. W. Schouten te Vreeswijk. BEDANKT VOOR Puttershoek G. van Heiningen te Ter Aar. Vries en MusselCand. J. Boer te Groningen. Metslawier-NijawierJ. E. Visser te Domburg. WaddinxveenJ. B. v. d. Sijs te Kollumerpomp. OpperdoesCand. W. Schouten te Vreeswijk. Haulerwijk, Heemse (0 Terschelling-Midsland en ZevenbergenJ. B. Vogelaar cand. te Heemse (0.) Onze bekende zendingsman ds. D. Bakker hoopt D.V. 29 September a s. zijn 40-jarig ambtsjubileum te vieren. Na gediend te hebben de kerken van Apeldoorn, Broek op Langendijk en Sneek, gaf bij zich in 1899 voor den dienst der Zending. Gaarne zou ds. Bakker de gedachtenis van zijn veertigjarigen dienst hebben gevierd in Indic, waar zijn levenswerk lag. En stellig zouden daar heel de Zendingskring en al de Inlandscbe Gemeenten en de Holl. Geref. Kerken 29 September hebben gemaakt tot een onvergetelijken feestdag. Maar dat heeft niet zoo mogen zijn. Zijn gezondheidstoestand noopte ds. Bakker zijn zoo geliefden arbeid te verlaten en naar Holland te komen. Het is zijn uitdrukkelijk verlangen, dat de gedach tenisviering van zijn 40-jarige ambtsbediening thans in stilte geschiede. Ds. K. Oussoren, pred. te Broek o.d. Akker- woude, herdacht 10 Sept. zijn 35-jarig ambtsjubileum. De jubilaris werd 2 April 1868 geboren en was tot 21-jarigen leeftijd werkzaam op de boerderij van zijn vader te Amstelveen. Hierna begon hij pas te stu- deeren met bet resultaat dat hij in 1899 candidaat werd aan de Tbeol. School te Kampen Den 10 Sept. van dit jaar deed hij intrede te Coevorden en ar beidde vervolgens met veel zegen te Baarland (1904), Opperdoos (1909), Borger (1913, Huizen (1916) en sinds 8 Jan. 1922 in zijn tegenwoordige gemeente. Te [Coevorden en Opperdoes nam hij het initiatief tot de oprichting van een Chr. School. In Coevorden ging hieraan vooraf een grooten strijd, doch werd de school 1 Mei 1903 geopend. Tijdens zijn verblijf te Borger in de jaren 1913 en 1914 arbeidde hij veel voor 's Heeren Loo ca. en kwam door dezen arbeid op de gedachte een bank op te richten, teneinde de kerken, scholen etc. aan bouwkapitaal te helpen. Dit plan werd na veel moeite en door steun van de voormannen op kerk-, school- en politiek gebied verwezenlijkt en kon die bank in 1918 onder den naam van Onesiforus-Bank in werking treden. Korten tijd diende hij haar als 2e directeur. Nog steeds werkt de Bank met veel succes en levert schoone resultaten op. De jubilaris kan dus met voldoening op zijn arbeid terug zien, nu hij hier van zulke schoone resultaten ziet. Te Broek onder Akkerwoude beweegt hij zich op onderscheiden ge bied. Zoo is hij penn. van de Chr. Ver. tot Verz. v. Ouden v. dagen te Veenwouden. Met deze stichting, ofschoon nog maar korten tijd bestaande, gaat het bijzonder goed. Reeds een 2e rusthuis, naar Talma geheeten, zal binnenkort geopend worden. Van de Chr. School te Broek is hij voorzitter, idem van de Chr. U. L. O. te Murmerwoude. Op kerkelijk gebied vermelden wij zijn functies als corr. v. d. Theol. School en v. d. Theol. Fac. der V. 0., terwijl hij voorts van- vege de Classis Dokkum deputaat is voor Evan gelisatie. Te Willemstad hoopt de Kerk Donderdag 26 September a.s. te herdenken, dat zij 40 jaar geleden geïnstitueerd werd. 's Avonds zal ds. A. Schouten, van Aalten, de eerste predikant van Willemstad, een ge dachtenisrede houden. De kerk van Willemstad, die nu 433 leden telt, werd in die 40 jaar ook nog ge diend door de predikanten E. Zwiers, W. T. van Dam (beiden reeds overleden), J. A. Verhoog (nu te Klazina- veen) en sedert 27 April 1924 door ds. J. W. Eggink. Te Giesendam werd in het kerkgebouw geheel gratis een electrische lichtinstallatie aangebracht. In een samenkomst met den Kerkeraad en de Commissie van Beheer had de officieele aanbieding plaats, waar tot den electricien woorden van dank bij monde van den heer De Ruiter en ds. S. O. Los gesproken werden. Te Rotterdam ontving de Kerk een erflating van wijlen zuster M., bestaande i i f 3000 voor de Kerk, f 1000 voor de Diaconie, f 500 voor het Rust huis en f 500 voor het Weeshuis. Te Drachtster Compagnie werd door wijlen mej. T. L., wed. van W. G. de B. aan de Kerk aldaar een legaat van f 1000 besproken. Te Wommels ontving de Kerk van wijlen den heer S. S. S. een legaat van f 500. Rotterdam heeft op verzoek te overwegen de oprichting van een Zendingshospitaal te Tjilatjap. De Zendingsdeputaat van de classis Rotterdam blijft met alle kracht aandringen op de 75 cent per ziel, waaruit wel blijkt, dat die som nog niet bereikt is in alle kerken en ook, dat de bijdragen voor de Zending in de verschillende provincies aardig uiteen- loopen. 't Was wel eens goed dat precies te weten. De Java-Soemba-film.',We vernemen dat er reeds nu groote belangstelling aan den dag wordt gelegd voor de vertooning van de Java-Soemba-film dezen winter. Aanvragen komen binnen uit alle provinciën, van Schiermonnikoog en Roodeschool in het Noorden tot Breda, Tilburg en Helmond in h t Zuiden. Zelfs is een verzoek gekomen uit Brussel, voor een ver tooning aldaar, evenals uit Bentheim en Wilsum in Oost-Friesland. De meeste aanvragen zijn gedaan door kerken in de provincie Zuid-Holland, van de classis dier kerken zijn uit die van Groningen het grootst aantal aan vragen binnengekomen. We vernemen dat de film, voor zoo goed als alle avonden in dit jaar reeds is besproken. Nog enkele avonden zijn disponibel, zoodat, Kerkeraden of Zen dingscommissies, die Jiever niet in Jan. Febr. of Maart de film wenschen, hun aanvragen spoedig moeten verzenden aan?het kantoor te Groningen. BEGRAFENIS Ds. G. DOEKES. Te Dirkshorn, waar wijlen ds. G. Doekes, in leven emeritus-predikant der kerk van Nieuwdorp (Z.,) ge boren werd, had zijn begrafenis plaats. Tevoren, aldus meldt de „Stand", leidde ds. J. G. Feenstra van Scheveningen, vriend van den overledene, ten huize van den heer L. Doekes, broer van wijlen ds. Doekes, een rouwdienst, die behalve door de bloed verwanten ook werd bijgewoond door de afgevaar digden van de corporaties, die zich hadden doen vertegenwoordigen. Ds. Feenstra sprak woorden van troost tot de familiebetrekkingen naar aanleiding van Philippenzen 1 23, de betuiging van den overledene kort voor zijn dood„hebbende begeerte om ont bonden te worden en met Christus te zijn, want dat is zeer verre het beste". In een lange rij van rijtuigen en auto's volgden allen de baar naar het kerkhof. Als de kist onder eerbiedige stilte in de groeve is neergelaten, treedt allereerst ds. Feenstra naar voren. Hier past het ons, aldus spr., den naam des Heeren groot te maken voor wat hij in dezen dienaar des Woords heeft gegeven. Met rijke gaven van verstand en hart heeft ds. Doekes vele jaren in den dienst des Heeren gearbeid en gewoekerd met zijn tijd. Ds. Doekes arbeidde in breederen kring dan die zijner gemeente en was door zijn geschriften velen ten zegen. Veel liefde had ds. Doekes tot de Schrift en hij haalde bij het licht des H. Geestes er uit wat God er in had gelegd. Bij dat licht, aldus spr., jzien we zijn leven en sterven. Doekes diende Gods raad. Hij was stil onder zijn kruis en droeg het in Christus' kracht manmoedig alleen. Nu heeft hij Gods raad uitgediend. Naast de rouw is hier ook reden tot dank. Spr. richtte een woord van troost tot de weduwe, haar acht kinderen en de hoogbejaarde moeder. Sprekende in den geest van den ontslapene, die niet wilde dat de mensch, maar God werd grootgemaakt, riep spr. allen toeZoekt den Heere en leeft. Dan werken alle dingen mede ten goede. Het bloed van Jezus Christus reinigt van alle zonden. Bij dit graf wilde spr., waar ds. Doekes Gods Woord zoo liefhad, daar uit tot vertroosting lezen een gedeelte uit Openbaring 21 van de hemelsche heerlijkheid. Hierna werd ge zongen Psalm 7312. Namens den Kerkeraad der kerk van Dirkshorn sprak vervolgens de pastor-loci ds. B. Bouma. Namens den Kerkeraad en de Gemeente, uit wier midden ds. Doekes is voortgekomen, wilde spr. woor den van troost spreken tot de rouwende familie. Spr. wees op het: Zalig zijn de dooden, die in den Heere sterven. Namens den Kerkeraad en de Gemeente van Heemse, de eerste Gemeente van den ontslapene, sprak ver volgens ouderling G. J. Sandman, die de deelneming van dezen kring den nabestaanden betuigde. Namens den Kerkeraad van Nieuwdorp, waar ds. Doekes 18 jaar arbeiden mocht, voerde ds. E. Beukema, die met ouderling J. Sandée gedeputeerd was, het woord. Namens den Kerkeraad der Kerk van Voorschoten, waar ds. Doekes na zijn emeritaat woonde, voerde ouderling J. W. Bakker, die met br. J. W. Eggink afgevaardigde was, het woord. Namens den Wachterbond en de persvereeniging, die het Geref. weekblad „De Wachter" uitgeeft, waar van ds. Doekes eind-redacteur was, voerde ten slotte ds. J. H. Rietberg, van Maassluis, het woord. Wij zijn, aldus spr. dankbaar voor wat ons in ds. Doekes was geschonken. De ontslapene stond als een vurig wachter voor de zaak der kerkelijke opleiding en droeg daarvoor ook smaad. Hij bleef palstaan, om dat hij overtuigd was, dat dit naar den Woorde Gods is. Duizenden bereikte hij door „De Wachter" en hij schreef er! nog in toen hij niet meer kon en een zijner zonen zijn artikelen moest typen. Daarom leven duizenden deze ure van de uitvaart van ds. Doekes in den geest mee. Wie zijn opvolger moet worden weet spr. nog niet. Ds. Doekes had een scherp in zicht en was een strijdbaar held. De persvereeniging zal hem niet vergeten. Hierna dankte de oudste zoon, de heer K. Doekes, van Goes, voor de betoonde belangstelling. Vader, heeft, aldus spr., hard gewerkt, maar zag niet altijd de vracht. Daarom heeft ons deze belangstelling verkwikt en zeggen wij u hartelijk dank. Diep geroerd verlieten allen den doodenakker. De plechtigheid werd mede bijgewoond door den heer A. A. Oostenbrink, afgevaardigde van het be stuur der Chr. School te Heemse en door ds. J. H. Donner, van Broek op Langendijk. K. B. S. Middelburg. Vergadering van de Commissie van Beheer Vrijdag 27 September as. De Secretaris. Middelburg. Door de Vereeniging tot ver spreiding der Heilige Schrift werd mij gevraagd te willen optreden als haar correspondent. Na aan dit verzoek te hebben voldaan, werd mij bericht gezonden dat ik in verband met de pas ge houden straatcollecte voor onze Evangelisatie be schikken kan over 80 kalenders en over wandteksten en Bijbelsche prentenboeken, tot een gezamenlijk be drag van f 80,ter gratis verspreiding. Namens genoemde vereeniging hartelijk dank aan alle broeders en zusters, die tot dit prachtig resul taat hebben medegewerkt. Ringnalda. Ondergeteekende deelt mede, dat voor de vacature beurten in Serooskerke zijn aangewezen voor Octoberds. P. van Strien. voor ds. M. Vreugdenhil. voor November: ds. D. Scheele. G. B. Wurth, Dep. ad hoe. Souburg, 17 Sept. 1929. Domburg. Zondag j.l. maakte onze geachte Herder en Leeraar, ds. J. E. Visser aan de gemeente bekend, dat hij voor het beroep naar Metslawier— Niawier bedankt had. Ouderling Verstraate vertolkte de algemeene blijd schap van kerkeraad en gemeente voor het genomen

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1929 | | pagina 2