Bevraagd net Meisje, Baby-Artikelen. BOEKAANKONDIGING. Officieele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. Vereenigingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 19 en MAANDAG 20 ME11929. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Axel Advortentlön a Voor de a.s. Feestdagen ruim gesorteerd in Fijne SINAASAPPELEN en BANANEN. A. BOLIER, Segeerstraat H 78, Telefoon 575. LET S.V.P. OP HETi HUISNUMMER. Knoppen door Berendien Schui ling. Kok, Kampen. Een bundeltje gedichten. Fraai uitgegeven. Op elke bladzij: maar en kele regels. Een paar verzen die wat langer zijn. Ds. Knap die de voorrede schreef, zegt dat hij de litteraire waarde niet bepalen kan, maar, dat de teederc gedachten, fijn als Vlaamscho kant, hem verkwikt hebben. Ik ben het geheel met hem eens. 't Zijn stille, simpele, maar meteen ook fijne verzen die Berendien Schuiling ons gaf. Kleine dingetjes, die men onthoudt. Een dun boekje, waar men graag eens in bladert. Ze zijin ook teeder door den vromen toion. 'k Ben blij dat dit bundeltje er is. Een enkel vers schrijf ik af Heer, leid mij in de stilte en spreek Gij daar met mijl ik kan Uw stem niet hooren bij al 't ge war van w'oorden der wereld dat daar is om mij1 Heer, leid mij- in de stilte En spreek Gij daar met mij dat van Uw aanschijn blinke en in m'n ziele zink'e Uw Godsgedachte over mij'. v. D. TWEETAL TE Wolf aartsdijk C. M. Huizenga te Scbamegoutum. H. J. Kouwenhoven Jr. te Leidschendam. Zwammerdam B. E. van Buuren cand te Eelderwolde N. J. Hommes cand. te N. Bninen. BEROEPEN TE Zwammerdam N. J. Hommes cand. te N. Buinen. Purmerend en Haastrecht: J. C. A. van Loon cand. te Den Bommel. Nijeveen J. Koppe cand. te Groningen. Kampen P. v. d. Sluis te Onstwedde. IJselomiden-GrafhorstR W. Huizing te Harlingen. Oldebroek G. Staal te Culemborg. Stellennam J. Snoek te 's Grevelduin-Kapelle. Ten PostJ. Koppe, cand. te Groningen. Hemelum B. S. van Buuren, cand. te Groningen. AANGENOMEN NAAR Makkum H. Kakes cand. te Zaandam. Biussel: J. Maaskant te Echten (Fr BEDANKT VOOR LioessensD. Feenstra te Borger. Iianlerwijk, Lutjegast en Schoondijke H. Kakes cand. te Zaandam. Afscheid en Intrede. Voorschoten. Wegens vertrek naar Bandoeng nam dr. I). K. Wielenga afscheid, sprekende over 1 Tim. 3 16. In zijn predikatie handelde de scheidende predikant over den levensgang, sprekende over den levensgang van het geopenbaarde mysterie (verbor genheid) 2o. een mysterie werkt door in de open baring van God in Christus 3o. het leven van Chris tus werkt door in Gods wereld 4o. Toch blijft het mysterie (Hij is van ons weggenomen). Arum. Zondag werd cand. S. v. Wou we in het ambt bevestigd door ds. F. Tollenaar, pred. te Den Helder, met een predikatie over Joh 21 15—17. Des na middags verbond de jeugdige predikant zich aanzijn gemeente, sprekende over Rom. 1 11—12. Ten gevolge van een hartaandoening is na een ongesteldheid van slechts enkele dagen overleden in den ouderdom van 42 jaar, dr. J. J v. Baarsel, pre dikant bij de kerk van Deventer (A) Dr. Van Baarsel, werd 7 Januari 1887 te Veldwijk geboren en studeerde aan de Universiteit van Utrecht, waar hij een leerling was van Prof. Dr. H. Visscher. In 1911 werd de thans overledene candidaat voor het Prov. Kerkbestuur van Drente, om 28 Juni 1912 het predikambt te aanvaarden bij de Ned. Herv. Gem. van Hei- en Boeicop In datzelfde jaar promo veerde hij aan de Utrechtsche Universiteit tot doctor in de Theologie op proefschrift, getiteld„William Perkins", waarbij hij in zijn stellingen scherp positie koos tegen het modernisme en de Herv. Kerk als Volkskerk. Zijn overgang tot de Geref. Keiken in 1918 werd dan ook verwacht. 6 October van laatst genoemd jaar legde hij te Hei- en Boeicop het pre dikambt neer. 10 Dec. 1918 deed hij voor de classis 's-Gravenhage der Geref. Kerken coll doet en werd beroepbaar verklaard in die Kerken. In een brochure gaf hij van zijn overgang publiekelijk rekenschap. Uit onderscheiden beroepen werd dat naar Deventer (A) aangenomen, waar hij zich 13 April 1919 als op volger van wijlen ds. L. M. A. Scheps aan de ge meente verbond. Zijn wij wel ingelicht, dan is het voornemen het nieuwe kerkgebouw te Vlissingen 30 Mei a.s. in gebruik te nemen. Wie het geheel heeft gezien moet erkennen dat de Gereformeerden te Vlissingen een solied en fraai kerkgebouw met bijgebouwen krijgen, ongeveer 1050 zitplaatsen bezittend, en dat zeker niet ver van de 1200 menschen kan bevatten. 't Is met de geschiedenis dezer kerk wel interessant gegaan. Wij hebben het primitieve kerkje in de Palings'raat van de Chr. Gereformeerden gekend, 't Was maar een kleinen groep dat daar kerkte en dat zeer gedund werd toen de Marine wei f van hi -r wegging. Toch waren de Chr. Geref later in staat aan de Coosje-Buskenstraat een ruimer kerkgebouw met pastorie te stichten. Met de andere groep Gereformeerden, uit de Do leantie voortgekomen, was het begin nog primitiever. Wij herinneren ons nog de eerste vergaderplaats een kolenbsrgplaats, later kwam de Gemeente saam in een woonhuis op de Bierkade (voorkamer, alkoof, achterkamer). Daarna kocht men de kerk van de Doopsgezinden en verkocht men eenige jaren later dit gebouw aan de Scheepsbouwfabriek De Schelde. Het gevolg hiervan was de bouw van de tegenwoor dige „Middelkerk". De vereeniging dier beide groepen, aanvankelijk in 2 gebouwen vergaderend, met 2 predikanten had ten slotte dit resultaat dat men 1 kerkgebouw kreeg met 1 predikant. Hoewel niet allen helaas met deze vereeniging medegingen, ging toch de Gemeente op den duur in groei en bloei vooruit. Het plaatsentekort bleef chronisch, alle inwendige verruiming van de Middel- kerk ten spijt. Er is heel wat over gedacht en gepraat om hierin verbet ring te brengen, vooral ook om het gebrek aan ruimte voor het Vereenigingsleven. Einde 1927 werd het besluit genomen om aan de Paul Krugerstraat een nieuw kerkgebouw te stichten. De keuze van deze plaats was een bijzonder goede, daar het gebouw in het centrum van de nieuwe stad komt te staan. De Kerk krijgt nu een zeer solied en fraai bede huis en heeft nu te beschikken over ongeveer 200 zitplaatsen meer dan in de Middelkerk. En ook het Vei eenigingsleven is met de bijgebouwen ten zeerste gebaat. Voorzeker is voor hen, die de geschiedenis van de Kerk van Vlissingen kennen, dit kerkgebouw een wonder te noemen. Ds. P. N Kruyswijk van Hilversum zal de feestrede bij de ingebruikneming uitspreken. De Classis Middelburg benoemde in hare verga dering van 14 Mei j 1. tot afgevaardigden naar de Partic. Synode, als primi ds. A. C Heij en ds. D. Scheele K. Polderman en G. v. d. Putte en als secundids. H. A. Wiersinga en dr. G. B. Wurth J. Coppoolse en C. Polderman. In een koit, doch gezellig samenzijn van het Rust- huisbestuur met de Zusters van bijstand, de beide predikanten en de bewoners van ons Rusthuis, werd Zaterdagavond jl in de groote conversatiezaal af scheid genomen van Vader en Moeder Belksma, wegens hun a.s. vertrek naar Delft. Namens het Bestuur en de verpleegden werd door den Voorzitter, br. Kögeler, die zeide de aanwezigheid der beide predikanten zeer op prijs te stellen, een hartelijk woord tot het vertrekkende echtpaar gesproken, waarna hen door de aanwezigen staande werd toe gezongen Ps. 1211. Vervolgens werd het woord gevoerd door ds Scheele, als wijkpredikant, terwijl ds. Ringnalda, na lezing van Ps. 91 in dankzegging voorging en den avond besloten werd met het zingen van Ps. 90 9 (eenigs- zins gewijzigd). F. Damen, Secretaris. Middelburg, 15 Mei 1929. KORT VERSLAG van de Vergadering der Classis Tholen op Woensdag 8 Mei 1929, gehouden te Bergen op Zoom. I. De Praeses ds. Vreugdenhil opent de vergade ring, laat zingen Morgenzang6, leest Ps. 121 en gaat voor in gebed. 2 Het Moderamen wordt als volgt vastgesteld ds. Vreugdenhil, praeses; br. Tange, scriba; ds. Ie Cointre, Assessor. 3. De credentiebrieven worden nagezien, twee kerken hebben een Diaken afgevaardigd, wien, ge hoord de redenen, keurstem wordt verleend. Er zijn geen instructies. 4. De notulen van de vergadering van 6 Februari worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. 5. De ingekomen stukken worden behandeld a) Een sclirijven van den Secretaris der Depntaten voor de kas tot ondersteuning van hulpbehoevende Idioten enz., over de vervulling van een vacature, ontstaan door het overlijden van br. G. van Harn te Krabbendijke. Aangewezen wordt br. J. van Lu ijk (en J. Allaart, sec.) b) Een schrijven aangaande den Theol. Schooldag, met verzoek een afgevaardigde te zendenonze cor respondent, br. Dijkslag wordt benoemd, dr. Velte- naar tot diens sec. c. Een schrijven van een Commissie, benoemd door de Classis Amsterdam, aangaande de wijze van onderzoek naar de beweegredenen, die een exami nandus geleid hebben tot liet staan naar het ambt van Dienaar des Woords Het antwoord wordt vast gesteld. 6. Naar de Particuliere Synode worden afgevaar digd ds A. Andree en ds. W. M. Ie Cointre (en als secundidr. C. Veltenaar en ds. C. A. Vreugdenhil br. E. Tange en K. de Vries (en als secundibr. J. van Strien en C. P. Vogelaar). 7. De rondvraag naar Art. 41 K. O. wordt ge houden de Kerk van Rilland-Bath vraagt advies in een Doopsquaestie. 8. De vacaturebenrten worden vastgesteld Rilland- Bath vraagt en verkrijgt drie beurten, Anna Jacoba- Polder een beurt. 9. Bij de rondvraag brengt de Kerk van Oud- Vosmeer de Zendingsbijdrage ter sprake, terwijl ds. Andree de zaak der medische Zending bespreekt en navraag doet naar wat in dat opzicht door de Kerken der Classis geschiedt. 10. De Kerkvisitatie wordt geregeld. II. De Kerken van Tholen en Oud-Vosmeer zullen de volgende vergadering rapporteeren over een grens regeling. 12. Bij de bespreking van den datum der volgende vergadering, wordt besloten in Art. 4 van onze Huishoudelijke Regeling het woord Vugustus" te veranderen in „September". Diensvolgens wordt de eerstvolgende vergadering vastgesteld op 4 September. 12. Het persverslag wordt gelezen en vastgesteld. 13. Nadat de Assessor is voorgegaan in dankzeg ging, sluit de Praeses de vergadering. Op last der Classis, Ds. W. M. Ie Cointre, h. t. Assessor. De volgende gelden werden geïnd Theol. Sch. Hulpbeh. Rijn- Kerken. Pruisen. Anna Jacoba-Polder f 28,18 f 22,975 f 5, Bergen op Zoom 23,25 31,28 5, Krabbendijke 14,04 16,72 5, Oud-Vosmeer 8,66 10,10, Poortvliet 6,31 11,35 6,70 Rilland-Bath 15,50 10,945 10, Tholen 9,67 „6,11 5,— L. S. De Quaestores der verschillende deputaat- schappen, die verantwoording verschuldigd zijn aan de Part. Syn. van Zeeland, D. V. te houden 5 Juni 1929, worden vriendelijk en dringend verzocht boeken en bescheiden ter goedkeuring in te zenden vóór 1 Juni a.s. aan de roepende Kerk Middelburg, adres ds. D. Scheele, Hofplein. Zie art. 7 Synode Goes 6 Juni 1928. A. Scheele. Kapelle-Biezelinge, 15-5-'29. VERGADERING Kerkeraad (smal) Middelburg 16 Mei 1929. Aanwezig 23 broeders. Praeses ds. D. Scheele. Opening als gewoon. Notulen worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen stukkenEen tweetal aanvragen om steun naar de desbetreffende Commissie verwezen. "Woensdagavondcommissie een negental ingekomen attestaties en een doopattest aanvaard, twee aange vraagde attestaties toegestaan, 2 doopaanvragen toe gestaan. Omtrent een nog ingekomen attestatie zal nader inlichtingen worden ingewonnen. RapportenEnkele rapporten omtrent ontrouwe doopleden worden uitgebracht en besproken. Besloten wordt de catechisaties stop te zetten van 1 Juni tot 3 September a s. Rondvraag. Dankzegging. Sluiting. De Kerkeraad. Middelburg. Door een broeder der gemeente werd mij ter hand gesteld uit dankbaarheid f 25. te halveeren voor kerk en armen. Met vriendelijken dank. Ringnalda. Oost- en West-Souburg. In hartelijken dank ontvangen voor de Zending een pak zilverpapier van Wim Luijk en een pak zilverpapier van de kin deren van J. Davidse, Vrijburchtstraat. Ook nog een kistje theelood, zilverpapier en 150 halve centen van Jo en Hendrik Vos, leerlingen der Zendingsschool en nog een pak zilverpapier van Jo en Martientje Joziassc en 130 halve centen en een pak zilverpapier van Koo en Marietje Franke. Namens de Zendingscommissie, A. J. van Noorden, penningm. ZENDING. Middelburg. In dank ontvangen uit het busje van Miep Bodewijk f 5,64; van de kinderen Corbijn, Gapinge van Kootje 112 h. c. en een doos zilver papier en van Corrie 111 h. c. en een doo3 zilver papier van Mientje Veilare, Nieuwland een doos zilverpapier; van br. A f 1,50 voor onze Zendings commissie en f 1,50 voor het te bonwen Hospitaal te MagelangCatechisatiebus Gasthuiskerk f 8,22,/2 en uit de Catechisatiebns Hofpleinkerk f 9,44. Namens de Commissie, L. A. Tange, penningm. Geref. Jongelingsverg. „Calvijn", Vlissingen. Middag-Afdeeling. 19 Mei. Geloofsbelijdenis, Art. 19 „Van de vereeniging en het onderscheid der twee naturen van Christus" J. Kommers. Antl-Rev Beginselen, Art. 5, Schets III, „De Over heid en de Sabbathsrust" C. de Klerk. Avond-Afdeeling. Schetsen voor Schriftonderzoek. Sectie. Vaderl. Geschiedenis, bl. 34—34 Jrg.. Ond. 12, „De stempeling van ons volkskarakter". C. Sanderse. Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel", Middelburg Afd. A. Zondag 19 Mei. Geen vergadering. Ledenvergadering der Geref. Mannenver. Dr. H. Bavinck op Vrijdag 24 Mei, des avonds 8 uur, Con sistorie Hofpleinkerk. Onderwerp Het Gebed. InleiderDhr. C. J. Dorleijn. Meisjesvergadering „Nunia" Middelburg. Afd. I en II. Geen vergadering. MIDDELBURG. Bediening van den II. Doop in de Gasthuiskerk. Collecte eigen Zending. Gasthuiskerk 9.30 uur ds. A. Koning 2 uur ds. D. Scheele Hofpleinkerk 9.30 uur Prof. Dr. H. Bouwman te Kampen, ds. D. Ringnalda ds. D. Scheele Prof. Dr. H. Bouwman ds. D. Ringnalda 6 uur Noorderkerk 9.30 uur 6 uur M. 9 30 uur Zitplaatsen vrij. Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Openb. Bel. en Bed. H. Av. Domburg 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. E. Visser M. Geen dienst. Gapinge 9,30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. P. J. O. de Bruijne Grijpskerke 9 en 2 uur ds. J. Dijkstra M. 9 uur ds. E. Douma Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij M. 9 uur ds. M. Vreugdenhil St. Laurens 9.30 uur ds. D. Ringnalda 2 uur ds. A. Koning M. 9.30 uur ds. A. Koning Meliskerke 9 en 2 uur ds. M. Vreugdenhil M. 9 uur ds. A. C. Heij Oostkapelle 9 en 2 uur ds. E. Douma M. 9 uur ds. J. Dijkstra Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. P. van Dijk M. 9 30 uur ds. P. van Dijk Veere 9.30 en 2 uur ds. P. van Strien Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. H. A. Wiersinga M 9.30 uur dr. G. B. Wurth Souburg 9.30 en 2 uur dr. G. B. Wurth M. 9 30 uur ds. H. A. Wiersinga Vronwepolder 9.30 uur ds. P. J. O. de Bruijne 2 uur Lezen eener Leerr. Westkapelle 9.30 uur ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leeir. M. 9.30 uur ds. J. E. Visser Brouwershaven 9.30 en 2 uur ds. Joh. de Botr Bruinisse 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur ds. F. Staal Geersdijk 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur ds. U. Elgersma Kamperland 9 en 2 uur ds. F. J. v. d. Ende Voorber. H. Av. en Openb. Belijdenis. 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Cand. Van Heij it te Rotterdam. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 9.30 en 5.30 uur dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek Lezen eener Leerr. ds. W. M. Ie Cointre ds. A. Andree dhr. K. de Vries Lezen eener Leerr. ds. W. M. Ie Cointre dr. C. Veltenaar ds. C. Vreugdenhil Goes ds. C. Vonk ds. C. van Schie Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. C. van Schie Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Bergen op Zoom 9.30 en 6 uur Krabbendijke 9 en 2 uur Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Rilland-Bath 10 uur 2.30 uur Tholen 9.30 en 2 uur Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Classe Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 9.30 uur 2 uur Driewegen 9.30 uur 2 uur Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur ds. L. Horvath M. Geen dienst Heinkenszand 9.30 en 2 uur ds. Joh. Booij lerseke 9.30 en 2 unr ds. B. Meijer Wemeldinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds D. Ringnalda te Middelburg. Kruiningen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Nieuwdorp 9.30 en 2 uur ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur ds. T. Bouma te Doorn. Aardenburg 9.30 en 3 uur 6 uur Axel 9.30 en 2.30 uur Hoek 10.30 en 3 uur M. 10.30 uur Oostburg 10 uur 2.30 M. 10 uur Schoondijke 10 uur 2.30 M. 10 uur Ternenzen 10 en 2 30 uur ZaamsUg 9.30 en 2.30 uur Lezen eener Leerr. ds. M. van Wijk ds. J. S. Post ds. J. B. Vanhaelen ds. J. B. Vanhaelen ds. M. van Wijk ds. L. G. Goris ds. M. van Wijk ds. L. G. Goris te Amersfoort. Lezen eener Leerr. ds. L. G. Goris ds. S. Groeneveld ds. A. B. W. M. Kok D.V. op 25 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders JACOBUS MEIJERS en jfcf- JACOBA POORTVLIET hun 25-jarige Echtvereeniglng te herdenken. Hun dankbare Kinderen. 8#e>- Thuis 25 Mei 3'/2 tot 5 uur. gj®* Brakstraat., Middelburg &&>- ff f Voor de vele blijken van deelneming tijdens de ziekte en na het overlijden van onzen innig geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader LEIN GESCHIERE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, K. GESCQIERE. F. M. GESCHIERE— Rooze. Ritthem, Mei 1929. Voor de hartelijke blijken van deel neming tijdens de ziekte en na het over lijden van onzen geliefden Zoon en Broeder ADRIAAN ondervonden, betuigen wij onzen harte lijken dank. Familie LOUWERSE. Grijpskerke, 16 Mei 1929. Ondergeteekenden kunnen a.s. Zondag avond niet ontvangen. Ds. D. RINGNALDA. Ds. D. SCHEELE. H. J. C. v. d. WOESTIJNE. Boek- en B ij belbinder ij. Bogardstraat D 38 Middelburg. Het beste Adres. Autogeenische Lasch- en Snijinrichting, Smederij, Kachel- en Slotenmaker. Smeedwerk voor bouw- en waterwerk. M. J. PLUIJMERS, Middelburg, St. Janstraat I 52. niet beneden 16 jaar, voor dag of dag en nacht. Adres Heerengracht 34, Middelburg.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1929 | | pagina 3