Predikbeurten KERKNIEUWS Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. Vereenigingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 28 APRIL 1929. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe ftxel er niet zoo bij verzuimd had, dan was het niet zoo erg geweest. Hetwielk een foutieve en gevaarlijke conclusie is. Bovendien komt er dan het ongelukkige slot les komt nog juist terecht voor h.j sterft. Welja als je maar zalig sterft, dan is ;t goed. Maar 't was mooier gew'eest, wanneer we iets van het bekeerde jonge leven van les hadden kunnen vernemen. Ook' voor onze knapen is de dienst des Heeren nog veel te Veel een zaak voor het sterven. Ik heb achting voor Smelik's schrijversta lent. Hij kan de dingen goed genoeg uitbeel den. Maar ik vind deze uitgave van de Jeugd bond om de genoemlde reden niet gelukkig. Ik kan me verstaan, dat jeugdleiders ach ter deze lectuur-voor-kinderen een vraagtee- ken hebben geplaatst. Wat niet wil zeggen, dat wie van Ds. Srne- lik ,niet bijzonder graag een nieuw wierk te gemoet zien, over een beter gegeven. Want dit is zeker het boek boeit, en dat verraadt zelfs bij al te pikante lectuur dat de auteur de pen voeren kan. v. D. Karl Barth door Dr. J. Hoek. Uit gevers Mij. J. H. Kok te Kampen. Dr. J. Hoek, Geref. Pred. te 's-Gravenhage- West hield voor den kring 's-Gravenhage der Reünisten-organisatie van N. D. D. D. een referaat over Karl Barth. Op herhaald verzoek gat hij dat referaat in druk. We gelooven. dat hij daarmee een goed werk deed. Het is wel noodig, nu van dezen Duitschen hoog leeraar ook in ons land groote invloed uit gaat, iets meer van heml te weten. En Dr. Hoek geeft, zoo duidelijk als dat bijl dit oiii- derwerp maar kan, een uiteenzetting van Barth's denkbeelden om die dan ook' critisch te bezien in het licht onzer Gereformeerde belijdenis. Niet het minst in dat laatste ligt de verdienste van deze brochure. Waar zijn wij in de Gereformeerde Kerken aan toe Korte overdenking door G. G. Gijben. Uitgevers Mij1. J. H. Kok te Kampen. De heer Gijben is in den kring der Gere formeerde Kerken geen onbekende. Telken male verschenen er van zijn hand in onzlej kerkelijke bladen „Ingezonden Stukken", die blijk gaven van zijln belangstellend meeleven. Ook gaf hij1 al meer dan eens een brochure uit betrekking hebbende op aan de orde Zijn de vraagstukken. In het bovengenoemde ge schrift wil hij1 aantoionen dat de strijd1 over het openbaringsbegripi enz. ook na de be slissing van Assen nog steeds doorgaat en moet doorgaan. Hij acht een mloiedgevend' teeken dat er een ernstig streven is het Schriftgezag in Gereformeerden Geest te handhaven. HEIJ. BEROEPEN TE IJlstN. J. Hommes, cand te Nieuw-Buinen BrusselJ. Maaskant, te Echten (Fr.) Mildam en Vries (Dr.)J. Koppe, cand. te Groningen Wageningen: Th. Delleman te Giessen 0. en N -Kerk Sleen J. Kroes, cand. te Zeist. AANGENOMEN NAAR Aalten W. E. Gerritsma te Oadega (Small.) HasseltJ. Hettinga te Wijckel en Balk. BEDANKT VOOR Anna-Jacobapolder J. Maaskant te Echten (Fr.) Lemmer I. K. Wessels te Buram. Afscheid en "Intrede. Arnhem. Zondagavond heeft in de Oosterkerk de bevestiging plaats gehad van den van 's Gravenhage overgekomen leeraar ds. J. Douma. In dezen gemeenschappelijken dienst was het kerk gebouw overvol, toen te half zes ds. H. L. Both, pastor loei, den kansel beklom om als bevestiger zijn dienstwerk te verrichten. Als tekst voor deze ure had ds. Both gekozen 1 Cor. 4:1—4, als thema aan gevende de bedienaar van het Evangelie en de be oordeeling van zijn werk. Spr. ontwikkelde hierbij drie gedachten lo. waar voor wil hij, de bedienaar van het Evangelie, gehou den worden 2o. welke trouw is dies van hem te eischen en ten 3e drieërlei beoordeeling van zijn werk. Waddinxveen. Zondag nam ds. W. Veder afscheid met een predikatie over Hebr. 4111. Hij sprak over het zich benaarstigen om in de ware rust in te gaan. gerepareerd moest worden. En toen ik van blo ven kwam, kwam hij uit de kamer in de gang vlug naar de buitendeur. Ik heb hem toen nog gevraagd, wat hij in de kamer moest doen, maar hij antwoordde, dat hij zich verveelde en daarom wat heen en weer liep. Hii had echter een hioogi rooide kleur. Ik heb hem nog wat afgeborsteld en toen liep hij hard de deur uit." „Maar waarom heb je dat alles dan toch niet veel eerder gezegd", informeerde de inspecteur. „Och, dat weet ik niet", luidde het non chalante antwoord. Enkele oogenblik'ken daarna hield een auto stil voor de eenvoudige woning van schoen maker Frok. Hij wist niet, wat hiji er aan had. Een auto voor zijn deur! Was nog nooit eerder gebeurd. Zijn verbazing sloeg echter over in schrik toen bijl behalve den Heer Teune ook twee mannen van1 de politie zag uitstappen en weldra zijn winkel bin nen komen. „Baas, is je jongen thuis informeerde één der agenten. „Ja wel, mijnheer, wil U hem hebben Weldra weergalmde de stem1 van den schoenmaker door het huis en een oogen- blik later kwam Karei den winkel binnen. „Jongen", begon de inspecteur, „jij bent van middag bij Mijnheer Teune geweest, nietwaar „Ja, Mijnheer." „Wat moest je daar in de kam'er doen Wanswerd a.d. Streek. Overgekomen van Hemelum, werd ds. R Oosterkoff Zondagmorgen bevestigd naar aanleiding van Jesaja 40:6—8, door ds. Ten Brink van Westmaas. 's Middags hield ds. Oosterkoff zijn intrede naar aanleiding van 2 Cor. 47. Oudshoorn. Ds. H. W. H. van Andel verbond zich Zondag aan deze gemeente. In den morgendienst ge schiedde de bevestiging door ds. J. H. Rietberg van Maassluis, die tot tekst had Joh. 1 3537. Des avonds verbond ds. van Andel zich aan zijn nieuwe gemeente met een preek over Efeze 3 8. In dezen tekst is sprake van de heerlijkheid van de verkondiging van het Evangelie. Spr. handelde a. over het voorrecht van den prediker en b. over den rijkdom van de prediking. Zandvoort. Zondagavond had in een druk bezoch ten dienst plaats de bevestiging van den nieuwen predikant ds. N. A. Waaning. Bevestiger was Prof. Dr. F. W. Grosheide, van Amsterdam, die vóór de plechtigheid een predikatie hield over Joh. 20 30 en 31, waarvan de woorden luiden „Jezus dan heeft nog wel vele andere teekenen in „de tegenwoordigheid zijner discipelen gedaan, die „niet zijn geschreven in dit boek maar deze zijn „geschreven, opdat gij gelooft, dat Jezus is de „Christus, de Zone Gods, en opdat gij geloovende „het leven hebt in Zijnen naam1'. Aan de daarna volgende handoplegging nam, be halve den leider van den dienst, deel de consulent, ds. J. W. Siertsema, van Haarlem. Wageningen. Het afscheid van ds. C. L F. van Schelven zal plaats hebben op Zondag 28 April 's avonds 6 uur. In deze samenkomst der gemeente worden geen toespraken gebonden daartoe zal ge legenheid zijn op een Dinsdag 30 April te houden afscheidsavond. Deze wordt gehouden in het kerk gebouw des avonds te half acht uur. Naar wij ver nemen zal ds. van Schelven zich te Rijsenburg vestigen. VERGADERING der Classe Tholen op Woensdag 8 Mei 1929, des voormiddags om 9 ure, in het vergaderlokaal te Bergen op Zoom. Agenda: 1. Opening der vergadering. 2. Vaststel en moderameu. 3. Nazien credentiebrieven. 4. Lezen der notulen. 5. Zaken uit de notulen. 6. Ingekomen stukken. 7. Behandeling van instructiën. 8. Afvaardiging der dep. voor de Part. Synode. 9. Vaststelling van heigeen gebracht zal worden ter Part. Synode. 10. Rondvraag naar Art. 41 D. K. O. 11. Aanvrage en vaststelling vacaturebeurten. 12. Rondvraag. 13. Lezen persverslag. 14. Vaststellen aanvang volgende vergadering. 15. Sluiting. Mede te brengen collecten a. Tkeol. Schoolb. Hulpbeh. Kerkenc. gift of collecte voor den arbeid in Rijn-Pruisen. Op last der Classe, E. Tange, Scriba. Het Rusthuisbestuur deelt hierdoor mede, dat wegens aanvaarding van een gelijke functie te Delft door het echtpaar Belksma, in de daardoor ontstane vacature met ingang van 1 Juni as. is benoemd de Heer en Mej. van Commenêe, thans te Utrecht. De Secretaris. Middelburg, 25 April 1929. F. Damen. CLASSE ZIERIKZEE. De kerken worden verzocht op de classicale ver gadering van 15 Mei D.V. mede te brengen collecte voor hulpbeh. kerken binnen de classe, die de kerken van Brouwershaven, Scharendijke, Bruinisse en Zonne- maire op de Februari-classe hebben gestort. Z. Hoek, Quaestor. THEOLOGISCHE SCHOOL TE KAMPEN. Ontvangen met vriendelijken dank de contributies uit Grijpskerke door br. J. de Wolf f 27.50uit Vrouwepolder door br. C. de Voogd f 17.uit Oostkapelle door br. K. Coppoolse Jz. f 19. Vrouwepolder en Oostkapelle gingen met de bijdra gen weer naar boven. De bijdragen uit 5 plaatsen uit de classis ontbreken nog en volgende week moet ik reeds afdragen. De class, correspondent J. Olthoff. VERGADERING van den Kerkeraad (smal). Middelburg, 25 April 1929. PraesesDs. D. Ringnalda. Aanwezig 27 broeders. Notulen worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen stukken een bericht van overlijden van een broeder en een schrijven van de Jongelings-Vereen. „Herman Faukeel" betreffende oprichting van een afdeeling B, voor kennisgeving aangenomeneen verzoek om steun naar de desbetreffende Commissie „Ik' ben heelemaal niet in de kaimler ge weest, Mijnheer. Ik heb de schoenen afge geven en toen in de gang gewacht, totdat de juffrouw terugkwam." „Jawel, je bent wel in de kamer ge weest. De juffrouw: heeft het gezien." „Neen, mijnheer, toch niet. De juffrouw is in de kamer geweest oimi den borstel te halen „Den borstel viel Mijnheer Teune in, „Daarvoor behoefde zij niet in de kamer te gaan, want die hangt altijd in de gang." De agenten keken elkaar aan. Zou dan toch de juffrouwi schuldig zijd en zou ze misschien probeeren de schuld op den jon gen te werpen „Maar wat beteekent dat alles toch in formeerde baas Frok. „Dat zal ik je zeggen", legde de inspec teur uit. „Er is twee gulden ontvreemd uit de portemonnaie van Mevrouw Teune eif, iwaar jou jongen in den tijd, dat het geld gestolen is, daar aan huis geweest is, en volgens de juffrouw zelfs de kamer is bin nengegaan, waar de beurs was, hoewel hij' daar niets te maken had, vermioeden we, dat hij de dief is." „Dat kan niet waar zijn," riep baas Frok uit en zijn stem trilde van ingehouden toorn. „Dat zullen we onderzoeken", antwioordde hierop de inspecteur. „Agent, ga zijn zak ken navoelen." De agent gehoorzaamde onmiddellijk. (Wordt vervolgd) verwezen, een schrijven van een dooplid der gemeente zal worden beantwoord. Woensdagavondcommissie: een ingekomen attestatie voorloopig aangehouden, twee aangevraagde attes taties toegestaan, een doopattest aanvaard, twee doop- aanvragen toegestaan. Een zuster zal tot de gemeenschap der kerk toe gelaten worden. Sectie-rapporten Een broeder onttrekt zich aan het opzicht der kerk, waarin wordt berust, ren lid zal onder den le trap der censure worden geplaatst. Een dooplid zal worden afgevoerd. RapportenEen zuster der gemeente heeft zich aan de gemeenschap der kerk onttrokken, rapporten betreffende ontrouwe doopleden worden uitgebracht, met twee doopleden heeft na belijdenis van zonde tegen het zevende gebod verzoening plaats gevonden. Op 2 Juni a.s. zal des avonds een radio-uitzending van de predikatie plaats hebben. Rondvraag. Dankzegging. Sluiting. De Kerkeraad. Ondergeteekende bericht hiermede aan de kerken in de classis Middelburg, dat hij D. V. Donderdag 2 Mei zitting zal houden in de Consistorie der Noor- derkerk des voormiddags van 1112 uur tot het in ontvangst nemen van de collecte voor de Hulpbe hoevende kerken in de Provincie. De Classic. Correspondent, S. den Hartigh. Middelburg, 26 April 1929. Geref. Kerk Middelburg. Ingekomen met attestatie van: Alblas- serdam, Neeltje R Jonker, Wagenaarstraat 1) 84 Alteveer, Harm Otten, Dam N 5Maassluis, Jacob Buis, St. Pieterstraat A 64; Rijswijk (Z.-H), Maatje den Decker, Magdalena J. den Decker en Cornelia Poortvliet, L. Delft H 9Souburg, Abraham Jobse, N. Vliss. weg E 158. Ingekomen met doopattest van: Oost kapelle, Jacoba C. Melse, L. Giststraat F 163 Vrouwe polder, Jan Tilroe, Veersche weg B 150. Gedoopt: Neeltje A. Adriaanse, Seisweg R 94 Cornelis van den Berge, Molenstraat O 109Ida J. Coppoolse, O. Vliss. weg E 103Pieter Huibregtse, Schuitvlotstraat N 165Maatje J. Huiszoon, Heeren straat H 145Jacobus J. Jansen, Noordplein M 220 Francina S. Joziasse, Koningstraat E 190Pieternella A. Joziasse, Breeweg C 38Frans Onderdijk, Nieuw- land A 60; Mattheüs P. van Onwerkerk, Punt O 219 Pieter W. Roth, Noordweg S 243aIda Schoonaard, Noordsingel R 57a; Jan C. Tissink, Penninghoeksingel L 70; Johannes M. Vogel, Tramsingel E9; Christiaan Vos, Seisweg B 180. Zich onder het opzicht gesteld: Krina van den Berge—Jansen van Roosendaal, Molenstraat O 109. Gehuwd: Jacobus S. Blokpoel met Adriana Dourlein, Arn. Voetpad T 145Aardt de Bondt met Johanna C. le Cointre te Pijnacker-Nootdorp. Vertrokken met attestatie naar: Am sterdam O., Marinus Spijk en gezin, Pottenmarkt K 195Breda, Jannetje de Nooijer, Z. Jansenstraat W 31Delfshaven, Sytze Brandsma en gezin, Heeren gracht M 44Kamperland, Wed A. de Nooijer—van der Heyde, Z. Jansenstraat W 31St. Laurens, Jan Antheunisse en gezin, Koepoortsingel S 154Rotter dam, Cornelis Florusse en gezin, Dam G 98Seroos- kerke (W.), Martina Jakobse, Pottenmarkt IC 412 Utrecht, Grietje Veenstra, GasthuisZeist, Willem T. Tjerkstra en gezin, St. Pieterstraat F 51. Vertrokken met doopattest naar: Breda, Neeltje P. de Nooijer, Z. Jansenstraat W 71 Charlois, Jannetje Baris, Nieuwstraat G 23Vlissin- gen, Thona H. van Dijk, Gasthuis. Overleden: Wed. Alewijnse—de Steur, Veersche weg S 4 Wed. MeliefsteDingemanse, Vliss. Bolwerk Q 300Jan van Sluijs, Noordweg S 235Jan de Rijcke, Noordsingel R 63Kornelia L. Walraven, Noordweg S 238; Elizabeth van der Weele, Been houwerssingel K 72Jan Wisse, Breeweg D 138. Verhuisd: Mej. C. J. Augustijn van Veersche Singel S 132 naar K. Noordstraat E 8W. Gideonse van Koudek. weg D 1 naar Bogardstraat D 36 J. J. Henderikse van Verwerijstraat N 135 naar Spanjaard straat E 15 L. J. Florusse van L. Delft H 9 naar Dam G 98P. Kleijn van Seissingel R 238 naar Noordweg R 29aA. de Rijke van Beenhouwerssingel K 71c naar Spanjaardstraat E 74. Middelburg. Gevonden in de collectenUit de nalatenschap van een overleden zuster f 5 voor de armen, f 2.50 voor de Kerk, f 2 50 voor de Zen ding als dankoffer van een jubileerend echtpaar f 10.— voor de armen, f 10.voor de Kerk. Hiervoor hartelijk dank. C. Willeboordse, Kassier Diaconie. Middelburg. Ontvangen van een broeder en zuster der gemeente, door bemiddeling van br. Loof, een gift van honderd gulden (f 50 voor de kerk en f 50 voor de armen) uit dankbaarheid voor genoten zegeningen. Ds. D. Scheele. ZENDING. Middelburg. In dank ontvangen van Janus Houmes 150 halve centen van Jeantje en Jan Damen 1 doos capsules en 1 doos zilverpapiervan Jans Mondeel 1 doos zilverpapier en uit het busje van het Rusthuis f 2.25. Namens de Commissie, L A. Tange, Penningm. In vriendelijken dank ontvangen door middel van br. S. Bosselaar 165 halve centen van Jo Geerse te Domburg en van N. P. te Middelburg een zak zilverpapier. Mej. C. P. II. Littooij. Vlissingen. Met hartelijken dauk ontvangen van Marie Wondergem zestig halve centen en een pakje zilverpapier en van zuster R. een gulden. Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, Penningm. RUSTHUIS MIDDELBURG. Met vriendelijken dank ontvangen een mand broodjes. J. Belksma, Huisvader. Geref. Jongelingsver. Dr. Lützen Wagenaar, Middelburg. Afd. B (voor 3 Mei). Vergadert van 71/29'/2 de Noorderkerk. O. T. vr. J. Poppe „Babels Torenbouw". Leidr. O. T. schets 8. M. O. vr. R. de Jong. „'t Huwelijk". Leidr. M. O. schets 3. Aanvulling vr. A. Tange. Geref. Jongelingsver. Dr. Lützen Wagenaar, Middelburg Afd. A en B. Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel", Middelburg Afd. A en B. Gecombineerde vergadering op Zondag 28 April om 8 15 uur in de Consistorie der Gasthuiskerk. Sprekerde Weleerw. Heer Ds. D. Ringnalda. Onderwerp „De staat der tusschontoestand". Geref. Knapenvergadering „Samuël" Afd. I, Middelburg Leiderdhr. B. H. Lavooij. Agenda Bijb. Gesch. les 165 door vr. Visser. Kerk. Gesch. Alles uit het Maartnummer door vr. Leenhouts. Meisjesvergadering „Nunia" Middelburg. Afdeeling I. Bijb. Gesch.Handelingen 3, 4, 5 door Lydia Contant. Na de pauzeKerkgeschiedenis doorMiep Loodewijk. Afd. II. Bijb. Gesch.„Johannes Vraag" door Cor v. d. Moer. Na de pauzeVaderl. Gesch. „Morgenrood en Vrij heid" door Nel Kolsters. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Gasthuiskerk. Heidelb. Catech. Zondag 7. Collecte Aflossing Geldleening. Gasthuiskerk 9.30 uur ds. D. Scheele 2 uur ds. D. Ringnalda Hofpleinkerk 9.30 uur ds. D. Ringnalda 6 uur ds. C. Diemer Noorderkerk 9.30 uur ds. C. Diemer te Hilligersberg. 6 uur ds. D. Scheele Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Domburg 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leer. 2 uur ds. P. J. O. de Bruyne Grijpskerke 9 en 2 uur ds. J. Dijkstra Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur ds. A. Koning Meliskerke 9 en 2 uur ds. M. Vreugdenhil Bed. II. Av. en Dankz. Oostkapelle 9 en 2 uur ds. E. Douma Bed. H. Av. en Dankz. Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. P. van Dijk Veere 9.30 en 2 uur ds. P. van Strien Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. H. A. Wiersinga Souburg 9.30 uur dr. G. B. Wurth Bed. H. Av. en Dankz. Vrouwepolder 9.30 uur ds. P. J. O. de Bruijne 2 uur Lezen eener Leerr. Westkapelle 9.30 uur ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 9.30 en 2 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30, 2 en 6 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Oosterland 9.30 en 2 uur Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 9.30 en 5.30 uur Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Joh. de Boer Lezen eener Leerr. ds. F. Staal Lezen eener Leerr. ds. U. Elgersma ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. dr. J. van Lonkhuijzen ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Bergen op Zoom 9.30 uur Lezen eener Leerr. 6 uur ds. W. M. le Cointre Openb. Bel. en Voorber. H. Av. Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur dhr. K. de Vries Rilland-Bath 9.30 en 2 uur ds. W. M. le Cointre Tholen 9.30 en 2 uur dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. C. Vreugdenhil Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 9.30 uur 2 uur Driewegen 9.30 uur ds. C. Vonk Lezen eener Leerr. ds. C. van Scliie Voorber. H. Av. ds. C. van Schie Bed. H. Av. 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur ds. L. Horvath Heinkenszand 9.30 en 2 uur ds. Joh. Booij lerseke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. 6 uur ds. C. Vonk Wemeldinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Nieuwdorp 9.30 en 2 uur ds. E. Beukema Wolphaartsdyk 9.30 en 2 uur ds. B. Meijer nam. Voorber. H. Av. M.V. „Meisjesroeping", Middelburg. Gew. Gesch.Hemelvaart, Vrije werkzaamheden. Aardenburg 9.30 en 3 uur Axel 9 en 2 uur Hoek 9.30 uur Oostburg 9.30 en 2 uur Schoondijke 9.30 en 2 uur Terneuzen 9.30 en 2 uur Zaamslag 9 en 2 uur ds. J. S. Post ds. J Koolstra te Kruiningen. ds. J. B. Vanhaelen ds. M. van Wijk Cand. H. Kakes te Zaandam, ds. S. Groeneveld Bed. H. Av. en Dankz. ds. A. B. W. M. Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1929 | | pagina 3