I MINDER GELD Predik bluften KOSTHUIS, Ofïiciëele Berichten. Vereenigingsleuen. Verantwoording uan liefdegauen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op Z0NDA0 2! APRIL 1929, Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes R X e I 87; is mijn eenig middel van bestaan". „Neen", zei hij, „dat kan ik niet, ik moet «aan m#i kinderen denken." „Nu, zoo ge wilt, ik dacht slechts, dat ik u er een genoegen mee kon doen(", ant woordde de molenaar lachend. Zoo trok de boer bedroefd weer naar huis en vertelde zijn vrouw', höei 't hem bij' den molenaar wedervaren was. Hoeveel ging er nu in de ziel van deze beide menschen om Aan den eenen kant wilden ze zoo gaarne den Bijbel hebben, maar aan den anderen kant konden ze hun koe niet missen. Nadat eenige dagen voorbij' gegaan waren, sprak de boer er bij vernieuwing over met zijn vrouw, wat ze toch zouden doen met den Bijbel en de koe. De arme vrouw begon te weenen en zei tenslotte „Ik ben beslo ten, wij zullen de koe afstaan." „Goed", antwoordde de man, „de Heere zal ons wel weer een koe teruggeven." Den volgenden morgen reed hij weg, bracht den molenaar de koe en ontving daarvoor den zoo hartelijk begeerden Bijbel. Welk een groot onderscheid tusschen Rus land en ons Onder ons behoort de Bijbel tot de goedkoopste boeken, die er verkrijg baar zijn. Tegen geringen prijs kan ieder hem bekomen. Maar is die Bijbel ons ook zoo diebaar als dezen Russische lieden He laas wat zijn er nog tal van gezinnen1, waar de Bijbel een gesloten boek is. Het Woord Gods wordt ons dierbaar, wan neer de schat, die daarin ligt, ;n.l. Jezus Christus, de eenige en volkomen Zaligmaker, aan onze ziel openbaar wordt. Dan wordt dat Woord ons rijkste bezit. V. d. W. TWEETAL TE Brussel J. Kriiger te Elburg. J. Maaskant te Echten. Sleen J. Koppe, cand. te Groningen. J. M. Kroes, cand. te Zeist. Wageningen D. J. B. Allaart te Kollum. Th. Delleman te Giessen O. en N. Kerk'. BEROEPEN TE Westbroek J,. M. Kroes, cand. te Zeist. Voorschoten J. C. Houtzagers te Reeuwijk. Lioessens D. Feenstra te Borger. Mak'kum H, Kakes, cand. te Zaandam. Opperdoes J. Kroes, cand. te Zeist. AANGENOMEN NAAR Ermelo J. van Herksen te Hillegoml BEDANKT VOOR Nijeveen W. F. M. Lindeboom1, cand. te Amsterdam1 Drachten B. van Halsema te Ermelb. Gouda W. J. Smidt te Dwingelo. Oldebroek en Aduard J. P. C. ten Brink te Westmaas. Afscheid e n I n t r e d e. Ds. P. van Dijk hoopt D.V. 9 Juni afscheid te nemen van de Kerk van Serooskerke (W.). Bevestiging door Ds. C. J. Wielenga en intrede zullen plaats vinden resp'. 18 en' 20 Juni. Abcoude. Ds. N. Willemse na'ml Zondag avond afscheid van ziijin gemeente, het Woord bedienende naar aanleiding van Matth. 28:20. Ds. W. bepaalde de gemeente biji het licht, dat ons uit dit tekstwoord tegenstraalt en stond achtereenvolgens stil bij wat dit licht is le. voor het verleden 2e. voor het heden en 3e. voor de toekomst. Kamerik. Na des morgens bevestigd te zijn door Dr. H. Kaajan van Utrecht met de woorden uit Ezechiël 47 10, deed Ds. C. de Kruijk Zondagavond z'ijin intrede in die Kerk te Kamerik, naar aanleiding van Lukas 24- 36, laatste deelVrede z'iji ulieden. Zwieeloo. Vorige Iwleek hadden hier de be vestiging en intree van Ds. D. van Enk- plaats. 's Morgens werd hij bevestigd door Dr. D. K. Wielenga van Voorschoten, die als tekst genomen had Joh. 21 :7a. 's Mid dags deed de nieuwe Dominee naar aanlei ding van Ef. 2:17 zijn intree. Boven-Hardinxveld. Eindelijk, ma ruim 20 jaar vacant geweest te ^ijjn, mocht de Kerk weer haar eigen Dienaar des Woords ont vangen. Zondagmorgen werd Ds. Mulder be vestigd door zijn zwager Ds. Boodt, uit Mo lenaarsgraaf, die een predikatie hield over 2 Cor. 4 6. Des avonds hield hij een intree- predikatie over 2 Cor. 3:18. Cand. L. Tiesinga, te Appelscha, ver zoekt ons mede te deelen, dat hij thans gaar ne een eventueel beroep uit de Kerken in overweging zal nemen. De heer J. Oussoren, theol. cand. te Woerden, beroepen predikant van Spijkenis- se, is door de classis Brielle na peremptoir examen miet algem'eene stemmen toegelaten tot den Dienst des Woords en idler Sacra menten. In de Donderdag j.l. gehouden verga dering der Classis Harderwijk is met gun stig gevolg praepiaratoir examen afgelegd door cand. D. J. de Vries, te Ermelo. Hij is beroepbaar verklaard in de Kerken. Zijn adres is Stationsstraat, Ermelo. Ds. M. M. Horjus, predikant te Rijs- sen (O.) vierde 17 April zijn zilveren ambts jubileum. Marten Meile Horjus werd 18 Nov. 1876 te Hoorn geboren en studeerde aan het Ge- ref. Gymnasium te Kampen zoowel als aan de Theol. School aldaar. In October 1903 werd hij candidaat om 17 April 1904 te Brou wershaven het predikambt te aanvaarden miet een predieatie over Jes. 62 6 en 7 na vooraf door Ds. H. H. Schoemakers, nu te Kam pen, te zijn bevestigd. Achtereenvolgens diende de jubilaris de kerken van Soest, Breda, Oud-Loosdrecht, en Hendrik Idio Ambacht omi 18 Nov. 1923 door Ds. M. B. Parlevliet van Enter in z'ijn tegenwoordige gemeente te wiorden bevestigd. Wegens voortdurende ongesteldheid heeft Ds. S. Rijper, pired. der Kerk te Nieuw- Weerdinge, op medisch advies, tegen 1 Juli eervol emeritaat aangevraagd. De kerkeraad heeft in deze aanvrage bewilligd en op de Mei-classis zal deze aanvraag worden behan deld. Tot 1 Juli is door den kerkeraad aan zijn predikant ziekenverlof verleend. In verband met de viering van het 75- jarig bestaan der Theol. School van de Ge- ref. Kerken, te Kampen, lieeft zich eeni co mité van oud-leerlingen gevormtd teneinde de jubileerende school een blijk van dankbaar heid aan te bieden. Daarin hebben zitting genomen Prof. L. Lindeboom, zelve eml. hoogleer aar dezer school, die voor 60 jaar als leerling Werd in geschreven, en de Geref. predikanten J. H. Landwehr, em. pred. te VoorburgDr. B. Wielenga te Amsterdam Ds. W. Laman, te Assen Ds. H. J. Heida, te Vlaardingen Ds. D. Scheele te Middelburg Ds. H. H. Schoe makers te Kampen en Ds. E. Nawijn te Oos- ter-Nijkerk. Middelburg. Vergadering van de Commissie van Beheer Vrijdag 26 dezer. De Secretaris. Heinkenszand. 13 April 1.1. was het 60 jaar geleden, dat de Geref. Kerk alhier werd geïnstitueerd. Dit feit werd Zondag 1.1. in den namiddagdienst met de gemeente herdacht, waarbij Ds. Böoij haar voor ging met het uitspreken van eene gedachtenisrede ontleend aan de woorden uit Ps. 84 5 en waarin Z.Eerw. de gemeente opwekte tot ootmoedigen dank jegens God voor don rijken zegen haar geschonken en de trouwe leidingen gedurende deze 60 jaren met. haar gehouden. Door eene commissie samengesteld uit de leden der gemeente zijn gelden bijeen verza meld teneinde aan den Kerkeraad als uiting van dankbaarheid, een zilveren Avondmaalstel aan te bieden. Namens den Kerkeraad der Geref. Kerk van Heinkenszand, L. van Vessem, Scriba. KORTE NOTULEN van de vergadering der Classis Goes gehouden op Donderdag 11 April 1929. Art. 1. Ds. Scheele opent namens de roepende kerk te Wemeldinge de vergadering, laat zingen Ps. 118 vs. 10, leest een gedeelte van Psalm 118 en gaat voor in gebed. Art. 2. De credentiebrieven worden nagezien, alle kerken zijn wettig vertegenwoordigd. Daarna spreekt ds. Scheele woorden van deelneming tot ds. v. d. Veen i.z. zijn verlies. Art. 3. In het moderamen nemen zitting Ds. v. d. Veen praeses; ds. van Schie, assessor; ds. Vonk, scriba. Art. 4. Voordat de notulen gelezen worden, feli citeert de praeses ds. Scheele met zijn zilveren hu welijksfeest. Art. 5. De ingekomen stukken worden gelezen. Art 6. Naar de e.k. Provinciale Synode worden afgevaardigd ds Scheele en ds. v. d. Veen, als secundi ds. Beukema en ds. Meijer en de ouderlingen A. Geel hoed en L. van Vessem, als secundi C. Douw en G. de Jager. Art. 7. Benoemd worden deputaten voor Zending, voor hulpbeh. kerken in de provincie, voor Alt. 13 en voor Prov. diac. kas voor hulpbeh. idioten enz. De aftredenden worden herbenoemd. Art. 8. Regeling der vacature beurten 's Gravenpolderds. v. d. Veen, ds. Vonk. Wemeldingeds. Booy, ds. Koolstra, ds. Meijer. Art. 9. De Classicale Zendingsdag zal D. V. ge houden worden op den 2en Pinksterdag. Spreken zullen dan ds. Merkelijn, dhr. Bergmeyer (Almkerk) en ds. Wiersinga (Vlissingen). Art. 10. De depntaat voor de Zending stelt voor stappen te doen om in 1930 een bijzondere partic. Synode te houden waar de zaken der Zending be handeld zullen worden. Art. 11. Rondvraag naar art. 41 levert niets op. Art. 12. Ds. van Schie rapporteert inzake de in tree van ds Vonk. Art 13 De volgende vergadering zal D.V. ge houden worden op Donderdag 18 Juli a.s. 's mor gens 10 uur. Roepende kerk Wolphaartsdijk. Art. 14. De korte notulen worden gelezen. Art. 15. De praeses sluit de vergadering en gaat voor in gebed. Op last van de Classis, C. van Schie, h t. assessor. De Kerken in de Classis Middelburg zullen D.V vergaderen 14 Mei e.k. Stukken voor het Agendum worden voor 1 Mei ingewacht bij den eerst-ondergeteekende. Namens de roepende Kerk, P. van Dijk, praeses. A. Melis, scriba. De Classis Zierikzee zal D.V. vergaderen Woensdag 15 Mei. De Kerken worden er aan herinnerd dat op deze classis ook moet gestort worden het nog niet betaalde gedeelte van het quotum der Prov. Synode n.l. f 240. Daarvan moet betalen Brouwershaven 10%, Bruinisse 9 Colijnsplaat 10 Geersdijk 5*/2 °/o Haa 6 7c n kerke 4 Zonnemaire 5 Zierikzee 13 be quaestor verzoekt dringend dat de kerken dit bedrag meebrengen omdat de termijn der betaling reeds ver streken is door het telkens uitstellen der classis ten gevolge van den ijsgang. Namens de roepende kerk, De Corresp. penningmeester, Dr. J. van Lonkhuijzen. THEOLOGISCHE SCHOOL TE KAMPEN. Met bizonderen dank maak ik ditmaal melding van ontvangen contributie. St. Lauiens toch had een paar jaar geen plaatselijken correspondent, en werden alzoo geen contributies geind noch afgedragen. Maar nu is br. J. v. d. Bosse als correspondent be noemd en heeft 35 contribuanten w ten te winnen met een totaal bedrag van f 32,75. Prachtig Verder, ik ben zoo bang vervelend te worden, maar nog even herinner ik er aan dat 1 Mei het boekjaar wordt afgesloten. De correspondenten, die nog niets zonden, begrijpen het dan wel. De Class. Correspondent, J. Olthoff. ZENDING. Ontvangen van Jaantje van Tatenhove 104 h. c. Wij brengen aan dit jeugdig meisje hiervoor onzen hartelijken dank. Vinde dit schoone voorbeeld vele navolgers. Gaarne stelt de ondergeteekende zicli beschikbaar tot het in ontvangst nemen van gaven voor de Zending door onze kleinen opgespaard. Zij zullen dan in dit blad verantwoord worden. G den Deurwaarder, Julian astraat 103, Axel. S t. L a uren s. In hartelijken dank ontvangen van Jacobus Corbijn 100 halve centen. Uit de Zen dingsbusjes (Jan —April)van Saartje Hillebrand f 3,87 van Betje Corbijn f 3,55 van Cath Sanclerse f 2,47; van Jannetje de Buck f 2,18; van Maarten Walraven f 1,72. Samen f 13,79. Namens de Zendings-Commissie, D. Willemse, penningm. Vlissingen. Met hartelijken dank ontvangen van Adrie Zoutewelle vijftig halve centen van familie II. te V vroeger te B. een zeer groote doos theelood, capsules, zilverpapier, postzegels en sigarenbandjes van Doortje van der Voorde honderd halve centen en een pakje zilverpapier van Nellie en Piet Laernoes een doosje capsules en zilverpapiervan Leentje de Bruijne een groote zak met theelood, capsules en zilverpapier en van Joha en Saartje Huser een groote doos capsules en zilverpapier. Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, penningm. Koudekerk e. Mej. de Wed. C. P. Besnijen, vorig jaar overleden, legateerde aan de Ger. Kerk een bedrag van f 1000,vrij van successierechten. SCHOOLZENDING. Uit het busje van de School met den Bijbel werd ontvangen voor de Schoolzending vijftien gulden. Daarvoor hartelijk dank. Ds. A. C. Heij. Geref.Knapenvergadering „Samuel" Afd. II, Middelburg Leiders Dhr. de Bruyn, Dhr. Mandemaker. Agenda: Bijb. Gesch. Het eerste stuk uit het Aprilnummer door vr. Maas. Kerk Gesch. door den Heer Mandenmaker. Gecombineerde Vergadering Afd. A. en B. Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel", Middelburg Schriftstudie „De Engelen Gods" vr. M. Wattel. Na de Pauze: Huishoudelijke zaken. Geref. Jongelingsver.J)r. Ltitzen Wagenaar, Middelburg Afd. A. N. T. schets I. Belofte en Vervulling, vr. A de Vos V. G. schets 22. De Fransche Revolutie. vr. B. Poortvliet. M.V. „Meisjesroeping", Middelburg. Referaat Jaarboekje. Vad. Gesch.Prins Willem III. Vergadert Donderdagsavonds van 8—9.30 uur, Jongelingsgebouw, Spanjaardstraat. Middelburg. In de Maand Maart werd gecol lecteerd emeritusfonds f 144,60Theol. Fac. der V. U. f 115,46; voor de kerk op den biddag f 171,56 en in de kerkbussen f 120,95huwelijkscollecten f 3,27 en f 43,42. C. van der Kleijn, boekhouder. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Ilofpleinkerk. Heidelb. Catech. Zondag 6. ds. D. Scheele ds. D. Ringnalda ds. van Nes te 's Gravenhage. ds. D. Scheele ds. D. Ringnalda ds. van Nes ds. J. Runia ds. J. E. Visser Lezen eener Leerr. Lezen eener Leer. ds. P. J. O. de Bruijne ds. J. Dijkstra Voorber. H. A. ds. A. C. Heij ds. A. Koning ds. M. Vreugdenhil H. A. en Openb Bel. ds. E. Douma Openb. Belijdenis ds. P. van Dijk ds. P. van Strien ds. H. A. Wiersinga dr. G. B. Wurth dr. G. B. Wurth H. Av. en Openb. Bel. ds. P. J. O. de Bruijne Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. J. E. Visser Gasthuiskerk 9.30 nnr 6 uur Hofpleinkerk 9.30 u r 2 uur Noorderkerk 9.30 uur 6 uur Arnemuiden 9.30 en 2 uur Domburg 9.30 uur 2 uur Gapinge 9.30 uur 2 uur Grijpskerke 9 en 2 uur Koudekerke 9 en 2 uur St. Laurens 9.30 en 2 uur Meliskerke 9 en 2 uur Voorber Oostkapelle 9 en 2 uur Serooskerke 9.30 en 2 uur Veere 9.30 en 2 uur Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Souburg 9.30 uur 2 uur Voorber. Vrouwepolder 9.30 uur 2 uur Westkapelle 9.30 uur 2 uur Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 9.30 en 2 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30, 2 en 6 uur Haamstede 9.30 en 2 uur- Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Oosterland 9.30 en 2 uur Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 9.30 en 5.30 uur Zonnemaire 9.30 en 2 uur Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur- Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur R ill and-B ath 9.30 en 2 uur Tholen 9.30 en 2 uur Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 9.30 uur 2 uur- Driewegen 9.30 uur 2 uur Heinkenszand 9.30 en 2 uur lerseke 9.30 en 2 uur Wemeldinge 9.30 en 2 uur Kruiningen 9.30 en 2 uur Nieuwdorp 9.30 uur 2 uur- Wol ph aartsdijk 9.30 uur 2 uur Classe Aardenburg 9.30 uur 6.30 uur- Axel 9 en 2 nnr Hoek 9 30 uur Oost.bnrg 9 30 en 2 uur Schoondijke 9 30 en 2 uur Ter-neuzen 9 30 en 2 uur Zaamslag 9 en 2 uur ds. Joh. Booij ds. B. Meijer Lezen eener Leerr. ds. J Koolstra Lezen eener Leerr. ds. E. Beukema ds. E. Beukema Openb. Belijdenis. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. M. van Wijk ds. J. S. Post ds J. B. Vanhaelen ds. M. van Wijk ds. G Heiningen te Ter Aar. ds. S. Groeneveld ds. A. B. W. M Kok ds. Joh. de Boer Lezen eener Leerr. ds. F. Staal Lozen eener Leerr. ds. U. Elgersma ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leeir. Cand. Jongbloed Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. dr. J. van Lonkhuijzen ds. Z. Hoek ds. A. Andree dhr. K. de Vries ds. A. Merkelijn dr. C. Veltenaar Lezen eener Leerr. ds. C. Vonk ds. C. van Schie Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. C. van Schie Voorber. H. Av. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur ds. L. Horvath Advortantlên In plaats van kaarten. Ds. en Mevrouw SCHEELEBouwman geven, met dank aan God, kennis van de geboorte van een Zoon PIETER JACOBUS. Middelburg, 14 April 1929. Pastorie Hofplein. Heden overleed zacht en kalm tot onze diepe droefheid onze innig geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader de heer LEIN GESCHIERE, in den ouderdom van 67 jaar. K. GESCHIERE. F. M. GESCHIERE— Rooze en Kinderen. Ritthem, 17 April 1929. Onze trouwe Verbonds-God nam heden, na een langdurig lijden tot Zich onzen geliefden Zoon en Broeder ADRIAAN, in den leeftijd van bijna 18 jaar. Sterke Hij ons in dit smartelijk verlies. Zijn diepbedroefde Ouders en Zuster. A. LOUWERSE. E. LOUWERSE- Dingemanse. PIETERNELLA MARIA LOUWERSE. Grijpskerke, 19 April 1929. Familie C. VAN BELZEN-Meulmeester betuigt hartelijk dank voor de deelneming, van hier en van elders haar betoond. Arnemuiden, April '29. Ds. RINGNALDA kan a. s. Zondag niet ontvangen. Voor de vele blijken van deelneming hij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder de Wed. L. ALEWIJNSE-de Steur, betuigt de familie haar hartelijken dank. Uit aller naam, P. ALEWIJNSE. Middelburg, 19 April 1929. VERHUISD van Schoorsteenvegers- singel naar Koudekerksche weg D 29 ('t Zand) M. SANDERSE, Handel in Melk, Boter en Eieren, welke artikelen ook aan huis verkrijgbaar zijn. TWEE JONGELUI (broeders) G. G vragen te Middelburg een eenvoudig maar degelijk gemeenschappelijk Zit-Slaapkamertje. Brieven met opgave van prys met en zonder wascli, onder letter Z aan Littooij's Boekhandel, Terneuzen. M.V. 7k J-Axan BOVEN ^POSTKANTOOR riiDDELBURQ.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1929 | | pagina 3