Voor lijdenden Herstellenden KERKNIEUWS Predikbeurten Grossierderij-Drogisterij „DE S T E R" BOEKAANKONDIGING. Officiëele Berichten. Vereenigingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 3 FEBRUARI 1929. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel Verantwoording uan Liefdegauen. AV 1^ AV IV Vlasmarkt K 157. PAUL VAN SLUMS Co. hoofdstuk voor onder den titel Van de val se he wage. De schrijfster had op de Waag te Alkmaar dezen Oud-Hollandschen tekst gelezen „Een vaïsche wage is den Heere een gruwel, maar een vol gewicht is Hem 'een welbehagen." Een wage is een weegschaal'. Wie zou denken dat Mevr. v. Hoogstraten in haar meditatie de kooplui onder handeni ging nemen, die een valsch gewicht geven, melk aanlengen, waren vervalschen, komt bedrogen uit. Ze heeft het over het evenwicht in ons leven. Wat wegen we per dag uit? Aan liefde, aan medeleven, aan vergeving, aan dingen, waar onze naasten recht op hebben. We gaan slordig met de weegschaal om. We schuiven de goede wierken gaarne in den hoek. We kijken dikwijls al te brutaal in 't le ven rond omi te zien wat er te halen is. Denkt ge, zoo vraagt zij', dat ge weder geboren kunt zijn en in egocentrische sfeer uw leven kunt voortzetten Egocentrisch is egoistisch. Ik meen, Amice, dat de fout van het euvel, dat onze abonné aanwijst, daar moet gezocht worden. Het egoistisch hanteeren van de valsche Wage. Want wanneer we niet ons eigenl ïk zoo zochten, zouden we als koopers niet, oin altoos maar het biest, het goedkoopst en het vlugst bediend te worden, onze eigen ge- loofsgenooten zoo. geregeld voorbijgaan, als dit inderdaad bi} sommigen het geval is. En dan zouden we als ver koopers niet soms de Kerk en ons Gereformeerd-zijn als een reclamebord gebruiken om Gereformeer de menschen te dringen tot koopen wat hun door kwaliteit of uitzoek uit kwantiteit ,op den duur niet aanstaat. Ik geloof werkelijk, dat we nog veel te weinig èn als winkeliers èni als klanten] be trachten de 'les van den apostel Doe wel aan allen, 'maar 't meest aan de huisgenioo- ten des 'geloofs. Mijn briefschrijver zal me toestemmen, dat er gevallen zijn, waarin het niet zoo een voudig wordt. Ik kan den Christelijken drang hebben om b.v. naar een Christelijk kleermaker te gaan en me een pak te laten maken1, maar het is beter voor mijn gemoedsrust als ik hem maar eens passeer, want het pak dat ik van hem1 aanheb is me een dagelijksche (erger nis en Wekt dikwijls heel onchristelijike ge dachten. Het kan bok' zijn, dat ik als timmerman een niet-Geretormeerden kleermaker voor goeden klant heb Ja, wat moet je dan Het leven is zoo gecompliceerd Maar de Roomschen dan En de Oud- Gereformeerden Ik vrees, dat mijn abonné wat overdrijft, wanneer hij zegt, dat het daar anders is. Maar ik ben het met he nu eens, wanneer hij er op aandringt dat men in1 zijin dage- lij'ksch leven niet kan doen' alsof de eenheid der gemeente een theorie voor den Zondag is. Wanneer de Apostel onderscheid (maakt voor de huisgenooten des geloofs, is onze „wage" niet goed, wanneer we geloovig en ongeloovig, zelfs Sabbathschenders, over den zelfden kam scheren, of nog erger, wanneer we bij voorkeur onze klandisie aan de iaat- sten geven, of, want dit is ook niet onmo gelijk, wanneer onze geloofsgenooten voor menschen houden, die om des geloofs wille alle verkochte waar maar voor lief mjoeten nemen. v. D. Diaconaal Corresponden tieblad. Oct. en Nov. afl. J. H. Kok, Kampen. Dit tijdschrift dat onder redactie staat van Mr. van Beeck Calkoen, Mr. van Maare en Dr. Hoek, biedt aan diakenen lectuur, die hen op het dikwijls moeilijk terrein der Ar menzorg een goede wegwijzer is. In het Octobernummer staat van Mr. van Maare het 2e stuk' over „Armoede in onzen tijd". Verder het verslag van de Z. Holl. Con ferentie, waarin o.a. de heer Geleijnse over „De Diaconie en de Kinderwetten" gerefe reerd heeft. Een ruime weergave van zijn rede met een overzicht van het debat treft men hier aan. Blz. 163 geeft een vermakelijk verhaal van een diaconale beer, die den dubbelen! dienst doet geld in de diaconale beurs te' brengen en de varkensfokkerij te verbeteren. Laat ik ter geruststelling meedeelen dat het geen Ge reformeerde diaconie betreft. Het Novemberno. is geheel gevuld met het breed en leerzaam verslag van de 39ste Diac. Conf. te Arnhem. v. D. BEROEPEN TE Westbroek: J. Oussoren cand. te Woerden. LioessensJ. Dainen te Opeinde-Nijega. AANGENOMEN NAAR Arum S. van Wouwe cand. te Vlissingen. ZandvoortN. A. W. Lanning cand. te Amsterdam. BEDANKT VOOR Schoondijke, Nieuwerkerk (Z.) en Overschild S. van Wouwe cand te Vlissingen. IJlst: W. Veder te Waddinxveen. Kampen Th. Delleman te Giessen 0. en N. Kerk. Afscheid en Intrede. Sleen. Wegens vertrek naar Anjum nam ds. A. H- Piersma Zondag afscheid van de kerk van Sleen, sprekende over Handel. 20 32. Opperdoes. Ds. W. Seinen nam afscheid van zijn gemeente met een predikatie over Coll. 1 20. Oudega W. Wegens vertrek naar Siddeburen nam ds J. Los Zondagmiddag afscheid, preekende over 2 Cor. 12 9b, deze woordenwant mijn kracht wordt in zwakheid volbracht. Oostwold. In cand. E. G. v. Teylingen, gekomen van Hillegom, mocht de kerk van Oostwold Zondag weer een eigen predikant ontvangen. Cand. v. Teylin gen werd 's morgens bevestigd door ds. E. de Jong van Bellingwolde met een predikatie over Mare. 4 2629 en deed 's middags zijn intrede, spre kende over Amos 3 8b. De Paulus-Vereenigiug voor Chr. Jeugdwerk te Amsterdam heeft besloten hare groote collectie lan taarnplaten, die zij tot op heden voor haar eigen gebruik benutte, gratis ten gebruike af te staan voor Evaugelisatie-Vereenigingen in ons land. De Paulus-Vereeniging beschikt over een zeer groote uitgebreide collectie, zoodat men in 't vervolg op ieder terrein gratis terecht zal kunnen, zooals kunst, geschiedenis, godsdienst, natuurlijke-historie, stem kunde, geneeskunde,^techniek, industriën en verhalen voor oud en jong Een uitgebreide catalogus, die een dezer dagen verschijnt, is op aanvraag gratis verkrijgbaar. Voor waarden voor het betrekken der platen is dat men voor f 2.50 per jaar lid moet zijn der Paulus-Ver eeniging. Deze platen zijn meest gekleurd en er zijn er bij die zeker voor Evangelisatie-Vereenigingen zeer gs- schikt. zijn. Zoo zijn over den Bijbel ruim 2000 platen van de meest bekende schilders, als Doré, Burnand, Copping, enz. Voorts platen over Luther, Calvijn, de Reformatie, de Doleantie, het leven van dr. A. Kuyper, de Zending, enz. Met het oog op de voorbereiding zal niet vóór 1 Maart as. met de toezending aan Evang. Ver. be gonnen worden. Aanvragen kunnen nu echter reeds gebeuren Het adres der Paulus-Vereeniging isKei zersgracht 328, Amsterdam, Postrekening 31381. Naar wij vernemen is als antwoord op de bro chure van ds. K. Schilder „Een hoornstoot tegen Assen" bij de fa. Gramme Eikelenboom te Bloe- mendaal een nieuwe brochure ter perse, getiteld „Niet gerustgesteld", het antwoord van ds. K. Schilder te licht bevonden, door ds. J. L Jaspers, schrijver van de tot nog toe anonyme brochure„Zijn de mannen van Assen zelf aanranders van het Schrift gezag Te Solo worden plannen beraamd om te komen tot de stichting van een Christ, doofstommeninstituut. Dr. H A. v. Andel ontving voor dat doel bereids een gift van f 10 000 uit Holland. De Regeering heelt nu voor dit doel eveneens steun toegezegd. Door de jeugdorganisatie der Geref. Kerk van Vlissingen is een belangrijk bedrag bijeengebracht voor de stoffeering en meubileering van het jeugd- gebouw. Voor wat de stoffeering van het kerkgebouw be treft, is een dames-comité gevormd om hiervoor de noodige gelden bijeen te brengen. AGENDUM voor de vergadering der classis Mid delburg, D.V. te houden Woensdag 13 Februari 1929 in de Gasthuiskerk te Middelburg. Aanvang half 10. 1. Opening namens de roepende kerk. 2. Onderzoek credentiebrieven. 3. Aanwijzing van het moderamen Ds. D. Scheele, praesesds. D. Ringnalda, asses sor ds. J. Runia. Ie scriba ds. P. N. Kruys- wijk, 2e scriba. 4. Notulen. 5. Ingekomen stukken. 6. Instructies. 7. Rapporten (o.a. over Kerkelijke Tucht over „Doopleden"). 8. Rondvraag naar Art. 41 D. K. 0. 9. Kort verslag. 10. Sluiting. Namens de roepende Kerk Oostkapelle, E. Douma, Praeses. A. de Kam Jr., Scriba. Ondergeteekende bericht hiermede aan de Kerken in de Classis Middelburg, dat hij D.V. as. Donderdag 7 Februari des voormiddags van 1112 uur zitting zal houden in de Consistorie der Noorderkerk tot het in ontvangst nemen van de collecte voor de verstrooide Gereformeerden in Indië. De Classic. Correspondent, S. den Hartigh. Middelburg, 1 Februari 1929. Theologische School te Kampen. De plaatselijke correspondenten worden vriendelijk herinnerd aan het ophalen der contributies voor het boekjaar 19281929. Gaarne zou ik zien dat de contributie uit de Classe Middelburg ditmaal op tijd aan den Penningmeester der Theol. School kon wor den gezonden. Er zijn nog een paar plaatsen, waar uit ik nog nimmer iets ontving. Maar ik denk, dat ik dit jaar contributies uit alle gemeenten zal ont vangen voor de School der Kerken. De Classicale Correspondent der Classis Middelburg, J. Olthoff. Middelburg, 1 Febr. 1929. Oost-Souburg. In dank ontvangen voor de stichting Sonnevanck uit de busjes van Mina Aar- noutse te Soubuig en Maatje Tange te Ritthem, met e enige jaarlijksche contributies, zijnde f 20,76. Mej. J. L. Wisse. ZENDING. K a p e 11 e-B i e z e 1 i n g e. Met dank ontvangen voor de Zending van Marie van den Berge te Wemel- dinge 100 halve centsstukken en voor het Hospitaal van Wim, Kaatje en Jaantje Westveer te 's Graven polder uit de spaarpot f 5,Mogen velen het voor beeld dezer kinderen volgen en dit liefdebetoon voor de zaak der Zending zij een spoorslag, dat de gaven mildelijk blijven stroomen. Steeds zijn ze welkom. A. Scheele. Met vriendelijken dank ontvangen van Grietje de Witte 200 halve centen voor de Zending. Koudekerke. Ds Heij. Middelburg. In dank ontvangen van Leunis en Jaantje Willeboordse een doos zilverpapiervan Marie en Jo Wattel 400 h. c., 2 Indische dubbeltjes en een pak zilverpapier door bemiddeling van Mej. Ton f 1,— van Mej. N. door tusschenkomst, van Mej. Vroon f 3,van br. R.van Johanna Marijs Grijpskerke 30 h. c.van br. S. f 2,60van Saartje van Maldegem, Noordweg, 250 h. c.inhoud busje Rusthuis f 2,62'/2Catechisatiebus Gasthuiskerk f 6,4072Catechisatiebus Hofpleinkerk f 5,4072 Namens de Commissie, L. A. Tange, Penningm. Vlissingen. Met hartelijken dank ontvangen van Suze en Mientje Leijnse twee honderd halve centen en een flinke doos zilverpapier en capsules en van familie B. een doos postzegels. Namens de Zendings-Commissie, W. Karreman, Penningm. Middelburg. In dank ontvangen f 1,— voor het Hospitaal door bemiddeling van diaken Wille boordse en 50 cent door tusschenkomst van Mej. Huiszoon, die dit bedrag had ontvangen van een meisje dat getroffen was door den Zendingsfilm. Ds. D. Scheele. PARAKAN. Januari 1929. Met vriendelijken dank ontvangen uit Klundert (Zend. Naaikrans, door Mej. Hagt) f 50.uit Vlis singen (door Mej. De Kam) f 38.50; uit R. (van N. N door Mej. V. S.) f 2 50; uit Grijpskerke (contributie, door Mevr. Dijkstra) f 46,uit Mid delburg (busje Rusthuis, door Mej De Wagenmaker) f 2 6272"it Nienwdorp (Meisjesvereen., door den hr. van Noppen) f 10. Mevr. Huijzenga. Zeeland staat op dit oogenblik in het teeken dei- Zending en elke gave daarvoor wordt met blijdschap gezien, maar juist door de behoeften van den Zen- dingsarbeid schenen giften voor andere doeleinden, ook van hoog belang, achterwege te blijven. Ook de behoeften in Nederland blijven daarom met allen aandrang aanbevolen. 't Verheugde me deze week te ontvangen voor het Hospitium te Kampen 3 giften van f 20,en 3 van f 5,te samen f 75,voor Zeelands Schoolhulp van N. N. te Oostburg f 10,Aan allen hartelijk dank met vriendelijke aanbeveling vooral voor het Hospitium, dat dringend hulp noodig heeft. Zendt s. v. p. allen eene kleinere of grootere gave. Beide welkom. A. Scheele. Kapelle-Biezelinge, 30-l-'29. Axel. Openbare gecombineerde vergadering op Zondag 3 Febr. om 6 uur in de Geref. Kerk. Agenda Jonged. Vereen. Gew. Gesch. „Mirjam". Knapenverg. Vad. Gesch. „Prins Maurits". Pauze. Meisjesverg. Varia. Jongel. Vereen. Maatsch. Ond. „Armenzorg". Geref. Jongelingsver. Herman FaukeelDr. Lutzen Wagenaar, Middelburg Gecombineerde vergadering op Zondagavond 3 Febr. 8.15 uur in de Consistorie der Gasthuiskerk. Sprekerde Weledelgestr. heer Mr. P. Dieleman. Onderwerp: „Schaepman". Geref. Knapenvergadering „Samuel" Afd. II, Middelburg Agenda Bijb. Gesch. „Het huis mijns Vaders" door vr. Kerk-Gesch. door den leider. Lenselink. Meisjesvergadering „Nunia" Middelburg. Afdeeling I. Bijb. Gesch. Lucas 22 138. Opstel Jaantje v. Ouwerkerk. Na de Pauze. Reciteeren en Memoriseeren. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Hofpleinkerk. Heidelb. Catech. Zondag 50. Gasthuiskerk 9.30 uur ds. D. Ringnalda 2 uur ds F. J. v. d. Ende Hofpleinkerk 9.30 uur ds. D. Scheele 6 uur ds. D. Ringnalda Noorderkerk 9.30 uur ds. F. J. v. d. Ende te Kamperland. 6 uur ds. D. Scheele Arnemniden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Domburg 9.30 uur ds. J. E. Visser 2 unr Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. P. J. 0. de Bruijne Grijpskerke 9 en 2 uur ds. J. Dijkstra Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur ds. A. Koning Meliskerke 9 en 2 uur ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur ds. E. Douma Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. P. van Dijk Souburg 9.30 en 2 uur dr. G. B. Wurth Veere 9.30 en 2 uur ds. P. van Strien Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. P. N. Kruyswijk Vrouwepolder 9.30 uur ds. P. J. 0. de Bruijne 2 uur Lezen eener Leerr. Westkapelle 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. E. Visser Brouwershaven 9.30 en 2 uur ds. Joh. de Boer Bruinisse 9.30 en 5 uur ds. D. Bremmer Bed. II. Av. en Dankz. Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur ds. F. Staal Geersdijk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur ds. Elgersma Kamperland 9, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Cand. van Brummen Oosterland 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. D. Bremmer Voorber. H. Av. Scharendijke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 9.30 en 5.30 uur dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur ds. W. M. Ie Cointre Bed. H. Av. en Dankz. Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur dhr. K. de Vries Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Cand. J. Snoeij ber. pred. te 's Gravenmoer. Tholen 9.30 en 2 uur dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Baarland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Borssele 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Driewegen 9.30 en 2 uur ds. C. van Schie Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur ds. L. Horvath Heinkenszand 9.30 en 2 uur ds. Joh. Booij Ierseke 9.30 en 2 uur ds. B. Meijer Wemeldinge 9.30 en 2uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Nieuwdorp 9.30 en 2 uur ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. J. Koolstra Bed. H. Av. en Dankz. Aardenburg 9.30 uur 6.30 uur Axel 9 en 2 unr Hoek 9 30 en 2 uur Oostburg 9 30 en 2 uur Schoondijke 9.30 en 2 uur Terneuzen 9 30 en 2 uur Zaamslag 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. ds. W. van 't Sant te 's Gravenhage. ds. J. S. Post ds. J. B. Vanhaelen ds. M. van Wijk ds. W. van 't Sant te 's Gravenhage. ds. S. Groeneveld ds. A. B. W. M. Kok Middelburg. Namens de Evangelisatie-Com missie breng ik hartelijk dank aan de(n) onbekende(n) broeder of zuster, die bij Mejuffr. Arnoldi in de Plnimstraat een pak voor de deur gezet heeft, dat 2 jassen en één vest bleek te bevatten. Mag ik van deze gelegenheid gebruik maken een dringend beroep te doen op de leden der gemeente om dit voorbeeld spoedig na te volgen? Er wordt in deze weken van strenge winterkoude zoo heel veel stille armoede en ontbering geleden. Gedragen klee- dingstukken, die anders in kasten of op zolders lig gen te beschimmelen, kunnen nog zulke heerlijke verrassingen zijn voor behoeftigen en deze priester lijke arbeid van onze Evangelisatie-Commissie kan met Gods hulp nog arme zondaren trekken tot den rijken Heiland. Broeders en zusters, wilt onverwijld uw garde-robe eens nazien. Wat gij niet meer gebruikt, zendt het aan één der volgende adressen Mej. Arnoldiv. d. Welle, Pluimstraat 163. Mej. VinkeVader, Oostkerkplein 2. Mej. Fleddórus, Hendiikstraat. Wie dicht bij mij in de buurt woont, mag het ook wel aan de pastorie bezorgen Mijn vrouw wil dan gaarne voor doorzending zorg dragen. Komt, helpt nog deze week Ds. D. Ringnalda Jr. Dam N.Z. 9. Middelburg. Gevonden in de diaconie-collecte een gift van f 1,— en van f 2,50 voor de kerk. Met dank. C. v. d. Kleijn, Boekhouder. die verzwakt zijn door koortsen, typhus, influenza, of dergelijke onder mijnende ziekten, is de Sangulnose het middel, dat het éérst de levensopgewektheid terugbrengt. ^k voor wie het er op aan komt, de verloren krachten spoedig te her overen wier eetlust moet worden opgewektdie aan diepen en ver- kwikkenden slaap behoefte hebt het middel dat u snel en zeker daaraan helpt is de Sangulnose. Bfl alle Apothekers en goede Dr-gist-n. SANGUINOSE kost per fl. f 2,-, de 6 fl. f 11,—, 12 fl. f 21,—. WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co., De Riemerstraat 2c-4 Den Haag. HET ADRES VOOR SANOUINOSE „EN OROS EN DETAIL" IS MIDDELBURG.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1929 | | pagina 3