PUROL Godsdienstoefeningen Ingersoll Vulpenhouders Boekh. FANOY - Middelburg, een aankomend Meisje. leu Dr. J. C. de Moor getuigde indertijd van KERKNIEUWS. Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. Vereenigingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 27 JANUARI 1929 Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel Advertentlftn SARA D1NGEMANSE, J. MELIEFSTE. Schrale huid en gesprongen handen genezen direct en blijven heerlijk zacht en lenig met j AKKER'. KL00STERBALSEM bijt niet! De beste kwaliteit ONGEBEUKTE NIEUWE STOKVISCH GEBR. VAN DORT, Botercake, Vruchtencake, Profetenbrood. l JliMve I sefvtafe h fuiid JAARBOEK VAN DE GEREF. KERKEN IN NEDERLAND IN 1929. hem „Deze man is een echt artist, met cen groote kennis van het menschelijk hart en een fijn gevoel, die het leven van z'ijln tijd kent en het levend bewijs is, dat Calvinis me en kunst elkander niet op de markt des levens zonder een groet te wisselen voorbijL gaan". Zijn litterarische boekbesprekingen in „De Heraut" stonden op een hoog artis tiek peil en werden bijizonder genoten. Ter wijl ook zijn eigen pennevruchten van zijn kunstgevoel doorloopend blijk gaven. 'Op een Groot-Nederlandsch Studentencongres te Gent (België) heeft hij indertijd een rede over onze £aal gehouden, die insloeg. Behalve de reeds genoemde werken ver schenen van de hand van Prof. Geesink o.m. n°g"„Voetius' Beginselen van Kerkrecht", „Schets van de Geref. Geloofsleer", „Calvi nisten in Holland", „Gideon's Hervormings daad", „Menschelijke Wijsheid en Godde lijke Dwaasheid", „Beknopt overzicht van de Geschiedenis der Nederduitsche Geref. Kerk in de 19e eeuw", „Een terechtstelling van Anabaptisten te Rotterdam gestoord in 1558", „Individualisme en Socialisme", „De Ethiek in de Gereformeerde Theologie", „De dogmatische grondslag der Vrije Universiteit te Amsterdam", „Om te doen gedenken", en twee bundels van twaalf preeken, onderschei denlijk onder den titel „De nederigen ver troost" en „De liefelijkheden des Heeren". Sinds 1908 was Prof. Geesink ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. In den besten zin des woords is thans een singulier man in hem heengegaan. TWEETAL TE Utrecht P. Deddens te Rijswijk. W. Veder te Waddinxveen. BEROEPEN TE Zandvoort N. A. Waaning, cand. te Amsterdam. Lutjegast G. Staal te Culemborg. Pernis J. P. C. ten Brink te Westmaas. Ten Post en Oldebroek: C. Stam te Alteveer Hoofddorp N. Will cm se te Abcoude. Genemuiden J. T. Colenbrander, miss. pred. BEDANKT VOOR Brussel W. E. Gerritsma te Oudega (Small) Afscheid en Intrede. Vlissingen. Ds. Kruyswijk hoopt Zondag 10 Maart afscheid te nemen van de Kerk te Vlissingen en Ds. Wiersinga Zondag 17 Maart daar intree te doen. Roodeschool. Ds. J. Schel huis werd Zon dagmorgen bevestigd door Ds. H. S. Bouma van Amsterdam-Zuid met Ez. 33 7 en deed 's middags intree met Hand. 4:12. Nijeveen. Wegens bekomen emeritaat nam Ds. G. van Halsema Zondagmiddag afscheid van de Kerk alhier, die hij precies 34 jaar heeft gediend. Ds. v. Halsema bepaalde zijn gehoor bij1 2 Cor. 13 11. Sprekende over het laatste vermanend woord van Paulus aan de Córinthiërs, werd achtereenvolgens stilge staan bij lo. den inhoud, 2o. de drangreden van deze vermaning. Ternaard. In cand. IJ. Nauta, gekomen van Terzooi, mocht de Kerk van Ternaard Zondag voor het eerst een eigen predikant ontvangen. Candidaat Nauta w'crd Zondag morgen bevestigd door z'ijln Zwiager, Ds. J. Wijmcnga van Charlois, met een predikatie over Judas 20 en 21. Hij deed des middags intrede met 2 Cor. 5:911. Baarland. Voor het peremptoir examen in de classis Goes slaagde cand. C. Vonk, te Loosdrecht. Den 17den Februari, hoopt hij intrede te doen te Baarland. Bevestiger is Ds. E. Vonk te Nw. Loosdrecht. In de vergadering van de classis De venter werd praeparatoir geëxamineerd en met algemeene stemmen beroepbaar verklaard cand. F. J. Scholten te Almelo. De heer J. Bavinck, theol. cand., Schie- kade 120 te Rotterdam, zal gaarne na 1 Fe bruari een e.v. beroep uit één der Kerken in overweging nemen. De classis 's-Hertogenbosch heeft na gehouden peremptoir examen toegelaten tot den dienst des Woords en der Sacramenten, Cand. J. Snoey te Tinte, beroepen predikant bij de Kerk van 's-Gravemoer. Geslaagd voor het peremptoir examen voor de classis Den Bosch, cand. K. W. Derckscn, beroepen predikant te Maastricht. Cand. F. J. Scholten, die door de Clas sis Deventer beroepbaar werd verklaard, zal gaarne een eventueel beroep, op hem uitge bracht, in overweging nemen. Zijn adres is Rohofstraat 106, Almelo. De Classis Deventer heeft in haar vergadering van 16 Jan. besloten, het ver zoek van de broeders en zusters te Olden- zaal in te willigen en aldus over te gaan tot institueering der Kerk aldaar, terwijl zij de uitvoering van dit besluit heeft opgedragen aan de Kerk van Enschedé. Zaterdagmiddag had op de Algemeene Begraafplaats te Bussum de plechtige over dracht aan de familie plaats van het gedenk- teeken aangebracht op het graf van den vo rig jaar overleden predikant Ds. A. J. Mulder. Middelburg. Vergadering van de Commissie van Beheer Vrijdag 1 Februari a s. De Secretaris KORTE NOTULEN van de vergadering van den Classis Goes, gehouden op Donderdag 17 Januari 1929. 1. Namens de roepende Kerk te Nienwdorp opent ds. Beukema de vergadering, laat ziDgen Ps 25 vs 2, leest een gedeelte uit Ps. 147 en gaat voor in gebed. 2. De credentie-brieven worden nagezien en de ver gadering wordt geformeerd. 3. In het moderamen nemen zitting ds. Scheele, praesesds. van Schie, assessor en ds. van der Veen, scriba. 4. De notalen worden gelezen en goedgekeurd. 5. Het examen van candidaat Vonk wordt geregeld. Hij levert een preek over Mattb. 17 vs. 2427, waar na hij in de verschillende vakken wordt onderzocht. Na afgelegd examen wordt de heer Vonk toegelaten tot de bediening van Woord en Sacramenten in de Geref. Kei ken. 6. Na de pauze worden de ingekomen stukken gelezen. 7. Verschillende rapporten worden uitgebracht en dat over de Zending wordt besproken. 8. Rondvraag ad Art 41 D. K. O. levert niets op. 9. De vacaturebeurten worden aldus geregeld 's Gravenpolder ds. Scheele. Wemeldinge: ds Beukema. Wolphaartsdijk ds Meijer. Naar Roosendaal hoopt ds. Booij te gaan. 10. De kerk van Baarland dankt voor genoten hulp lijdens de vacature en vraagt vertegenwoordiging door den Classis bij de intree van cand. Vonk. Ds. van Schie hoopt dan den Classis te vertegenwoordigen. 11 Lezing van de Korte Notulen. 12. De praeses gaat voor in dankgebed en sluit de vergadering. Op last van den Classis, C. van Schie, h.t Assessor. De Diaconie der Gereformeerde Kerk van Middelburg, deelt hierbij mede, dat de nieuwe broeders diakenen als volgt zijn ingedeeld Wijk No 1. Br. P. Adriaanse in de plaats van br. P. Willeboordse. Wijk No. 3 Br. C. v. Dort in de plaats van br. L. J. Lorier. Wijk No 4. Br. J. J. Dronkers in de plaats van br J. Sanderse. Wijk No. 8 Br. F. Damen in de plaats van br. C. Willeboordse. Wijk No. 13. Br. M. Walraven in de plaats van br. P. Kleijn. De Diaconie voornoemd, J. W. Kögeler, Voorzitter. P. Schoonaard, Secretaris. VERGADERING der Classe Tholen op Woens dag den 6en Februari 1929, des voormiddags om 9 ure in het vergader-lokaal bij de nieuwe Geref. Kerk te Bergen op Zoom. Agenda 1. Opening der vergadering door den praeses. 2. Nazien der credentie-brieven en instructiën. 3. Vaststellen Moderamen. 4 Lezen en vaststellen der notulen. 5. Zaken uit de notalen. 6. Ingekomen stukken. 7. Behandeling van instructiën. 8. Rapporten. 9. Rondvraag naar Artikel 41 D. K. O. 10. Aanvrage en vaststellen vacature-beurten. 11. Rondvraag. 12. Lezen persverslag 13. Vaststellen volgende vergadering. 14 Sluiting. Mede te brengen collecten a. Theol Faculteit Vrije Universiteit. b. Zending onder do Joden. c Hulpbehoevende Studenten. Op last der Classe, E. Tange, Scriba VERGADERING van den Kerkeraad (smal) Middelburg, 24 Januari 1929 Opening naar gewoonte. Aanwezig 26 bloeders. Notulen gelezen en vastgesteld Ingekomen stukken Verzoek om afvaardiging naar haar jaarvergadering van de Geref. Mannenvereeniging „Dr. Herman Bavinck", 2 bro.edeis worden hiervoor aangewezen eveneens van deze vereeniging een ver zoek om gebruik van de Consistoiie der Noorderkerk, in handen gesteld van de Commissie van Beheer. Een kennisgeving van overlijden van e n zuster zal met een schrijven van rouwbeklag worden beantwoord. Een schrijven van do Diaconie betreffende desamen- stelling van haar moderamen, voor kennisgeving aangenomen Een schrijven van de Jongelingsveieen. „Dr Lutzen Wagenaar", omtrent splitsing der ver eeniging voor kennisgeving aangenomen en een ver zoek om gebruik Consistorie Hofpleinkerk verwezen naar de Commissie van Beheer. Een schrijven aan gaande den arbeid op ons Zendingsterrein van ds. L Netelenbos in handen gesteld van het Zendings- comite, evenzoo een schrijven namens de Deputaten der Generale Synode voor de Zending. Een verzoek om toezendirg attestatie zal nader onderzocht wor den Een schrijven van een broeder zal op volgende vergadering worden afgehandeld. Woensdagavondcommissie 2 aangevraagde attes taties en een doopattest toegestaan, een ingekomen attestatie aanvaard. Rapporten Een dooplid wordt onder toezicht der Jeugdouderlingen gesteld. Door de secties wordt rapport uitgebracht omtrent het aantal in de ver schillende wijken gebrachte huisbezoeken en redenen waarom dit evenlueel achterwege bleef Opgave van de namen der belijdenis-catechisanten wordt verstrekt, teneinde door de wijkouderlingen te worden bezocht. BenoemingenTot lid van het Zendings-Comité worden benoemd als primi de brs J. F. Heemskerk en A. J. Leenhouts en als secundi de brs. K. Huizenga, I). H. Loodewijk cn J. Olthoffterwijl br. S. den Hartigh als scriba zal blijven zitting houden. Rondvraag. Dankzegging. Sluiting. De Kerkeraad. EVANGELISATIE - MIDDELBURG. Met haltelijken dank bericht ik de ontvangst van het bedrag der collecte, gehouden in onze kerk a'hier groot f161 39 Namens de Commissie v. Evangelisatie, I Vereist, Penningm. VOOR HET HOSPITAAL. Sedert vorige opgave in dank ontvargen van A 1 te W. f25, -; Gez van B te S. f25,-; W. F. C. te K f 15.M J. Q te S f 25,— C. de P. te Z. f25,-; W. B te K f 10,C W te M f25 ;W. A. de B te A f40,— G. H. T. te M. f 10,L. J. S. te K. f25, Collecten Wolfaartsdijk f 56,50 's Gravenpolder f 21,50; Klundert f 37,— Heinkenszand f 50,087.- A Merkelijn. ZENDING. Middelburg. Met vriendelijken dank ontvangen 100 h. c van Nelly Joosse, 369 h. c van de kinderen uit 2e klasse Grachtschool Middelburg en 100 h. c. van „Jantje". C. Littooq, Molstraat 90. Vlissingen. Met hartelijken dank ontvangen van Piet Baas 200 halve centen en 2 kwartjes en 2 zakjes zilverpapier, capsules en postzegelsvan zuster R. een guldenvan familie G. vijftig halve centen; van zuster K. een gulden en ook een gulden voor ons groot ziekenhuis op ons zendingsterrein en ten slotte van Jacob, Jan en Koosje Sanderse vier doozen zilverpapier en capsules. Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, penningm. Middelburg. Met dank ontvangen een gift van f 1,00 van een zuster der gemeente voor de Evangelisatie. Korteknie. Middelburg. In dank ontvangen van N. N. voor den bouw der nieuwe kerk f 10,voor de Zending van Marie Cornelisse 60 stuivers. Ds. D. Scheele. Het Dames-Comité voor de Medische Zending ont ving door bemiddeling van den Heer Hondius een gift van f 500,— van N. N. Hartelijk dank Het Comité. Oost- en West-Souburg. In hartelijken dank ontvangen voor de Zending uit het busje van Mej. Tange te Ritthem f 20,1172 en van de kinderen van M. Suurmond 15 stuivers en 50 halfjes. Namens de Zendingscommissie, A. J. v. Noorden, penniDgm. Meisjesvergadering „Nunia" Middelburg. Afdeeling I. Bijb. Gesch. Richteren 6 en 7 door Miep Loodewijk. Na de PauzeOpstellenwedstrijd. M. V. „Debora", Vlissingen Gew. Gesch. Nieuw Test. Schets 11 Tr. Lieuwen Vrij Onderwerp K. Dekker. Geref. Jongelingsver. Dr. Lutzen Wagenaar, Middelburg Afd. A. en B. O. T. schets 3. Adams val. Gen. 3 vr. C. Ingelse. Na de pauze Huishoudelijke zaken. Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel", Middelburg O. T. Schets 1. De Schepping van hemel en aarde. vr. M. Pouwelse. K. G. Schets 32 en 33. 1830heden. vr. H. Oggel. M.V. „Meisjesroeping", Middelburg. Donderdag 31 Januari vergadering in het Jonge lingsgebouw, Spanjaardstraat 8 uur. Alle meisjes boven 18 jaar hartelijk welkom V Spreker Ds. Ringnalda. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Hofpleinkerk. Heidelb. Catech. Zondag 49. Collecte Aflossing geldleening. Gasthniskerk 9.30 uur ds. D. Scheele 6 uur ds. D. RiDgnalda Jr. Hofpleinkeik 9.30 uur ds. D. Ringnalda Sr 2 uur ds. D. Scheele Noorderkerk 9.30 nnr ds. D. Ringnalda Jr. 6 uur ds. D. Ringnalda Sr. 's Avonds in de Noorderkerk zitplaatsen vrij. Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Domburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 unr Lezen cener Leerr- 2 uur ds. P. J. O. de Bruijne Grijpskerke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Koudekerke 9 en 2 our ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 nur ds. A. Koning Meliskerke 9 en 2 uur ds. M. Vrengdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 nnr ds. E. Douma Bed. H. Av. en Dankz. Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. P. van Dijk Souburg 9.30 en 2 uur dr. G. B. Wurth Bed. H. Av. en Dankz. Veere 9.30 en 2 uur ds. P. van Strien Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. P. N. Kruyswijk Vronwepolder 9.30 uur ds. P. J. O. de Bruijne 2 uur Lezen eener Leerr. Westkapelle 9.30 en 2 uur Geen opgaaf ontvangen Brouwershaven 9.30 en 2 nnr Bruiuisse 930 uur 2 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersc'ijk 9 30 en 2 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 nur 6 uur Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Oosterland 9 30 uur 2 uur Scharendijke 9.30 en 2 nnr Wissekerke 9- 0 en 2 uar Zierikzee 9.30 en 5.30 nur dr Zonnemaire 9.30 eo 2 uur ds. Joh. de Boer ds. D. Bremmer Voorber. H. Av. Lezen eener Leeir. ds. F. Staal Lezen eener Leerr. ds. Elgersma ds F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. Cand. van Loon van den Bommel. Lezen eener Leerr. ds. D. Bremmer Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. J. van Lonkhnijzen ds. Z. Hoek Anna Jacoha Polder 9.30 en 2 uur ds. A Merkelijn Bergen op Zoom 9.30 uur ds. W. M. Ie Cointre Voorber H. Av. 6 uur ds. A Merkelijn Collecte voor de Zending. Krabbendijke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur dhr. K. de Vries Rilland-Bath 9 30 en 2 uur ds. A. Andree Tholen 9.30 en 2 nur dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 unr Lezen eener Leerr Baarland 9.30 uur 2 unr Borssele 9.30 en 2 nur Driewegen 9.30 en 2 uur Kapelle-Biezelinge 9.3Ö en 2 unr ds. A. Scheele Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur ds. L. Horvath Lezen eener Leerr. ds. R. J. v. d. Veen ds. C. van Schie Lezen eener Leerr. Heinkenszand 9.30 en 2 uur ds. Joh. Booij lerseke 9.30 en 2 uur ds. B. Meijer Wemeldinge 9.30 en 2uur Lezen eener L eerr Kruiningen 9.30 en 2 uur ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9.30 en 2 u. Cand. W.F.M.Lindeboom te Amsterdam. Voorber. H. Av. Aardenburg 9.30 uur 6.30 uur Axel 9 en 2 nnr Hoek 9.30 en 2 uur Oostburg 9.30 en 2 uur Schoondijke 9.30 en 2 uur Terneazen 9 en 2 unr Zaamslag 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. ds. M. van Wijk ds. J. S. Post ds. J. B. Vanhaelen ds. M. van Wijk Lezen eener Leerr. ds. S. Groeneveld Bed. H. Av. en Dankz. ds. A. B. W. M. Kok Heden overleed in vollen vrede, na een laDgdurig lijden, onze zeer zorgzame en geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Wed. van C. Meliefste, in den ouderdom van ruim 66 jaar. Namens de Familie, Middelburg, 21 Januari 1929. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij de ziekte en na het overlijden van ons geliefd Dochtertje, Zusje, Kleindochtertje en Nichtje MAATJE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de Familie, P. DE RIJCKE. Middelburg, 25 Januari 1928, O. Vlis*. weg V 23. JE ADRES voor Kabinetten, Kasten, Secretaires, Tafels, Stoelen, Karpetten, Vloerzeil en alle Eiken Meubels. Stalen op aanvraag. MEUBELMAKERIJ KINDERDIJK P90 J. J. ANTHEUNISSE, MIDDELBURG. r^Geen goud zoo goed." met 25 jaar garantie op slijtage van gouden pen a f 4,50, f 5,en f 6,50, bij BOEKHANDEL W DE JONG v.h. Fa F. P. D'HUIJ, Lange Burg B 10, Middelburg, Grcoten f 0,90 KUinen f 1,00 per K.G. Segeerstraat 73 Middelburg L. J. VROON, BANKETBAKKERIJ Lange Noordstraat. Middelburg. Telefoon 246. en springende lippen Doos 30-60, Tube 60 ct» Bit Apotb. cn Drogisten Voorhanden by Telef. 28. Postrekening 19522 het zoo juist verschenen Pry'9 f 0.80. Per post f 0.92. Toezending na ontvangst van post wissel of postgiro. Terstond gevraagd voor tijdelijk Adres Molenwater 45. i

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1929 | | pagina 3