St. Nicolaas-Cadeau A. 6EENSEN, MWUPPELEN, GROENTEN en]FRU1T e Godsdienstoefeningen W. J. DE SCHIPPER, B@ncht aan geheel Zeeland. Pijn in rug en lendenen Kloosterbalsem Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. Vereenigingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 18 NOVEMBER 1928. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe ftxel Advertentlën. MARIA JACOBA dochter van B. GOUDSWAARD. N. GOUDSWAARDde Buck. Middelburg, 15 Nov. 1928. GOEDKOOPE AANBIEDING Boekhandel FANOY - Middelburg. alsook de andere BANKETSOORTéN, met enkel Siciliaansche Amandelen bereid. Langeviele, Middelburg. Dis Middelburg bezoekt en een PARAPLUIE, zwarte of gekleurde TOMPOUCE of WANDELSTOK noodig heeft, bezoekt in zijn eigen belang en voordeel mijn magazijn. Wij hebben ook voor een voorraad en keuze waar ieder over verwonderd zal staan. Kom ent zie bij Noord straat bij het Postkantoor, A.s. laterdag opening van een winkel in A. B0LI ER, Segeerslraat H 78. „Geen goud zoo goed" loopig geen beroep op hem te willen uitbrengen even wel zal hij de Kerken des Zondags gaarne dienen. Cand. H. W. Engelkes verzoekt ons mede te deelen, dat hij na 1 December gaarne een beroep van een der Kerken iii overweging zal nemen. Zijn adres is Ceintuurbaan 177 huis, A'dam Zuid. De Kerkeraad van de Geref. Kerk te Aardenburg, verzoekt alle correspondentie te willen zenden aan het adres van den ScribaH. Willems, Huize ,,'t Boschje", Aardenburg. Heinkenszand. Zondag 1.1. was het voor de Geref. Kerk alhier een dag van blijdschap. Na ruim S'/a maand vacant te zijn geweest, mocht zij in Cand. Booij wederom een eigen Herder en Leeraar ontvan gen. In den morgendienst trad als bevestiger op de WelEerw. Heer ds. J. W. Eggink van Willemstad, sprekende over Jesaja 6:1 tot en met 9a.daarbij de aandacht bepalende op het roepingsvisioen van Jesaja tot het profetenambt. In den middagdienst verbond de WelEerw. Heer ds. Booij zich aan zijne gemeente met de woorden ontleend aan 1 Cor. 323a., dit woord der gemeente voorhoudende als een ver manend en vertroostend woord. Aan het einde dei- preek sprak ds. Booij allereerst woorden van dank tot zijn zwager ds. Eggink, als bevestigeren richtte vervolgens toespraken tot den Kerkeraad en gemeente ds. R. J. v. d. Veen, als vertegenwoordiger van de Kerken in de Classis Goeshet Gemeentebestuur organisatie en kosteres en tot zijne ouders, die mede deze plechtigheid mochten bijwonen. Hoewel niet tegenwoordig zijnde, werd door ds. Booij met waar deering herdacht den arbeid dien ds. Lanting als consu lent in deze gemeente heeft verricht, en Z.Eerw. daar voor openlijk dank gezegd. Hierna werden door ouderling J. Steketee namens Kerkeraad en gemeente en door ds. v. d. Veen namens de Classis ds. Booij in zeer haitelijke bewoordingen het welkom toegeroepen, waarna op verzoek van ds. v. d. Veen de gemeente haren nieuwen Herder en Leeraar toezong Ps. 134 3. Stelle de Heere ds. Booij voor deze gemeente tot een rijken zegen. Namens den Kerkeraad van de Geref. Kerk. te Heinkenszand, L. van Vessem, Scriba. Als Penningmeester van het Provinciaal Comité voor Gereformeerde Actie in Duitschland vestig ik de aandacht der Zeeuwsche Kerken erop, dat in de circulaire, die gezonden werd, vergeten is mijn Giro nummer te noemen. Het Gironummer van de rekening, waarop de collecten voor Geref. Actie in Duitschland kunnen worden gestort of overgeschreven is 41873 van F. J. van den Ende. Kamperland, 14-11-1928. GEREF. KERK MIDDELBURG. Ingekomen met attestatie uit: Grijps- kerke, Pieternella J. Geertse, Tramsingel E 46; Laren (N. H.), Adriana G. Koolwijk, Gasthuis Serooskerke (W), Wed. A. DourleijnDekker, SeiswegStrijen, Arie van Roon en echtgenoote, Langeviele K 219 ;Veere, Catharina Passenier, Noordweg S 204Vlissingen, Wed. BebelaarFeij en Catharina L. Bebelaar, Rust huis Jan Duyvenkot en echtgenoote, Varkensmarkt I 182; Watergraafsmeer, Maria A. B. Migchelsen, K. Delft F 19Zutphen, Hendrikje W. Welmers, Penninghoeksingel L 65a6 Ingekomen met doopattest uit: Dintel- oord, Ruurd de Jong, Lange Noordstraat L 180 Kamperland, Willem F. Coumou, Vlasmarkt K 158 Koudekerke, Bart van Keulen, Segeerssingel V 62 Souburg, Suzanne J. Diermanse, RouaanscheKade G 134. Gedoopt: Leuntje L. de Bree, KI. Werfstraat T 29 Adriaan P. Coumou, Noordsingel R 67b; Lauri- na Davidse, Seisweg R 132; Janus Geerse, Breeweg D 185 Johanna P. Geljon, O. Vliss. weg V 26 Hendrik Izeboud, Noordsingel S 185 Johannes de Rijk, Noord- weg S 214Jan van Sluis, Breeweeg C 43Johanna M. J. Timmermans, Noordweg R le. Gehuwd: Albert Goverse en Leintje de Voogd, Veersche weg S 254n Jozias Leijnse en Trijntje van der Griend, Z. Janssenstraat S 88 Willem Meliefste en Neeltje Meijers, O. Vliss. weg E 199; Wouter J. Damen en Jacoba J. Tevel, K. Noordstraat E 19. Vertrokken met attestatie naar: Oud- Beyerland, Margaretha J. Snijders, 0. Kerkstraat B 85 Goes, Elizabeth Arnoijs, Noordweg S 202Heem stede, Hendrik Jongman, Penninghoeksingel L 65a6 Biezelinge, Johan I. Hollebrands, Noordweg S 204 Sauwerd, Wilhelmina Lous, Noordsingel S 188 ;;Vlis- singen, Cornelia L. Fey en Maria C. Verheule, L. Burg C 108Zaamslag, Willem Verstraate, echtgenoote en 3 kinderen, Brakstraat O 251N. Ó.-Indië, Christi ana Coppoolse—De Buck, Lond. kade H 56. Vertrokken met doopattest naar: Alfen a.d. Rijn, Maria J. Hansen, L. Noordstraat L 123 's Gravenhage, Simon Vroon, L, Noordstraat L 180 Koudekerke, Johanna van Vlaanderen, Veersche weg B 114 Rotterdam, Joost Dourlein, Segeersweg V 108 Utrecht, Johannes Kolsters, Korendijk P 64. Overleden: Janus Botting, Arn. Pad T 13 Neeltje ToebesVan Trigt, Tramsingel E 13 Neeltje J. VerhageHollebrands, Noordweg S 204 VerhuisdJ. Antheunisse. van Kinderdijk P 94, naar Koepoortsingel S 154; Mej. F. Dekker, van Punt O 239, naar Molenwater N 48Wed. Damen—Iiariot, van K. Noordstraat E 19, naar Veeische singel S 47a J. Geldof, van O. Vliss. weg E 99, naar KL Vlaanderen M 133 A. Hubregtse, van N. Oosterschestraat N 100, naar Schuitvlotstraat N 165H. M. Huiszoon, van Breeweg D 157, naar Heerenstraat H 145 Wed. Jobse v. d Broeke, van KI. Vlaanderen M 235, naar Tram singel E 29 A. van Leeuwen, van Krommeweele L 33, naar Dam F 98; Mej. J. Midavaine, van Molenwater M 274a, naar Heerengracht M 44. VERGADERING van den Kerkeraad (smal) Middelburg 15 Nov. 1928. Opening naar gewoonte. Tegenwoordig 23 brs. Notulen gelezen en vastgesteld, Ingekomen stukken een verzoek om financieelen steun naar de Commissie verwezeneen dankbetuiging bij betoonde deelnemingeen schrijven over een attestatieeen ingekomen schrijven van een lid dei- gemeente in handen gesteld van de desbetreffende sectieeen ander schrijven van een vroeger lid voor kennisgeving aangenomen. Woensdagavondcommissie. Een 3-tal ingekomen attestaties aanvaardeen 2-tal aangevraagde attestaties verleend. Rapportenover een tuchtgevalover eenige be zoeken bij leden der gemeenteover de veidegen- woordiging op de Jaarvergadering der Ger. Vrouwen- vereeniging „Bid en Werk". Verslag wordt uitgebracht over de laatst gehouden Classe. Rondvraagover broeders en zusters die geen huisbezoek kunnen of willen ontvangen. Volgende week 22 Nov. sectie-vergaderingen. Dankzegging. Sluiting. De Kerkeraad. Middelburg. Maandag 12 November hield de Vrouwenvereeniging „Bid en Werk" haar 15e Jaar vergadering in de Consistorie der Gasthuiskerk met haar leden en een groot deel der begunstigers. Als afgevaardigde der Kerkeraad was ds. Scheele en dei- Diaconie de br. de Bruin en de Kam tegenwoordig. Na het zingen van Ps. 1501 ging ds. Scheele voor in gebed en las ons een gedeelte uit Lukas 16 vers 19 voor, waarover zijn Eerw. een korte toelichting gaf over den mooien inhoud van deze gelijkenis. Hierna nam de Pres. het woord en vervolgens kregen we te hooren verslag van Secretaresse en Penningmeesteresse. Er bleek dit jaar voor de Diaconie vervaardigd te zijn 8 Vrouwenhemden, 7 Vrouwenbroeken, 6 Vrouwen rokken, 5 paar Vrouwenkousen, 6 Boerinneschorten, 6 Manshemden, 6 Overhemden, 1 paar Manskousen, 12 Meisjesflanellen, 9 Kinderbroekjes, 9 paar Jongens kousen, 1 paar Kinderkousjes, 6 Jongenshemden, 14 Meisjes-Onderjurken, 26 Kussensloopen, 26 Lakens, samen 151 stuks. Ook konden we hierbij nog koopen 3 Wollen Dekens. Wij hopen dat weer menig arme er door verkwikt mag worden, en danken ook onze begunstigers hartelijk voor de milde gaven die we ook dit jaar weer van hen mochten ontvangen. Moge Gods zegen ook op dezen arbeid blijven rusten tot leniging van den nood der armen. De goederen werden door de Diaconie dankbaar aanvaard en br. de Bruin sprak namens Diaconie dank voor de hulp ook in dit jaar hun verleend. Na het zingen van Ps. 7211 sloot onze geachte Voorzitter dezen gezelligen avond. Mej. v. d. Kuip, Presidente. Mej. v. Dort, Secretaresse. Middelburg. Met dank ontvangen f 0.50 voor de Evangelisatie van br. S. Ringnalda. Van verschillende zijden werden bij ons grootere en kleinere pakketten boeken bezorgd voor de Jongens- vervolgklasse en de Meisjesklas „Lydia" der Evange lisatie. Op zulk een mooie buit hadden wij niet durven hopen. De meeste boeken die wij ontvingen, zijn in prachtband en nog bijkans nieuw. Ze zijn allen keurig gekaft en prijken reeds in de bibliotheekjes der ge noemde klassen. De jongens en meisjes waren er ver rukt over. Hartelijk danken wij de broeders en zusters te M., en ook Mevr. A. C. H. G. te K. voor dezen krach- tigen steun. Wij kunnen nog meer gebruiken. Wie heeft er nog geschikte boeken De verspreiding van C h r i s t e- lijke lectuur is in onze decadente dagen zoo brood- noodig. Namens de Centrale Commissie voor Evangelisatie, Ds. D. Ringnalda Jr., Voorzitter. Middelburg. Ontvangen voor de Kerk door br. Loodewijk van een zuster der gemeente f 10. Vriendelijk dank, I. van Noppen. HULPHOSPITAAL TE PARAKAN. Tot het ontvangen der contributie's en uitgeven der jaarverslagen voor Meliskerke, Zoutelande, Bigge- kerke, heeft zich bereid verklaard Mevr. Vreugdenhil, Geref. pastorie, Meliskerke. KERSTFEEST-PARAKAN-BLONDO. Met hartelijken dank ontvangen van 3 kinderen van S. uit Middelburg f 1 50 door bemiddeling van Mej. Pouwer, van N. N. te Middelburg f 2.50; door bemiddeling koster Gasthuiskerk f 2 50. Gevonden in de collecte te Grijpskei'ke f 0 50 en te Veere f 1. uit het busje der farn. H. te Bloemendaal f 7.uit het busje der Jonged. Ver. te Koudekerke f 2.50 R. H. L te Tholen f 1.Hiermede is de inzameling gesloten en kunnen we (met een gift die 't vorig jaar te laat kwam en dus bewaard) f 112.02 naar Mage- lang verzenden. De Heere neigde vele harten om iets voor dit doel af te zonderen. Gebiede Hij Zijnen zegen over gevers en gaven en geve Hij een gezegend Kerst feest inzonderheid te Parakan en Blondo. Met vrien delijke groete. D.V. tot een volgend jaar. S. E. HeijGoslinga, Koudekerke. ZENDING. St. Laurens. Met hartelijken dank ontvangen van Catharina en Jan Buijs 250 halve centen. Namens de Zendingscommissie, D. Willemse, Penningm. Middelburg. Ontvangen van Jaantje v. d. Putte, 1 doos capsulesvan Mej. B. B. een pakje zilverpapier uit het busje Vrouwen Vereeniging „Bid en Werk" f 7.565 uit het busje van Tinie Loodewijk f 5.855. Verkoop zilverpapier t 1 20. Hiervoor onzen hartelijken dank. Namens de Commissie, L. A. Tange, Penningm. Vlissingen. Met hartelijken dank ontvangen van familie L. een jaargang Schouwvenster, en een jaargang De Christenvrouw en van Jo en Chris Stroo 6 kluten en 24 halve centen, zoomede een doos zilverpapier en Capsules. Namens de Zendingscommissie. W. Karreman, Penningm. Middelburg. Ontvangen van een zuster der Gemeente f2 voor den Medischen Dienst. Met dank. Ds. D. Scheele. ONTVANGEN GIFTEN VOOR DEN BOUW DER GEREF. KERK TE VLISSINGEN. Totaal vorige opgaaf f 3183; uit collecte f 5, van een zuster der gemeente f 1,—een dankoffer f 10,van een verpleegde St. Josephgesticht door bemiddeling ds. Kruyswijk f 10,uit collecte f 2,50 Gift, uit dank aan den Heere, die Zijn dienstkcecht niet van ons deed gaan f 5,uit dankbaarheid f 2,— als voren gemerkt f 10,— als voren ge merkt f 2,50N. N. door bemiddeling van Dhr. A. de Klerk f 5,uit collecte Dankdag f 1, ols voren f 25,— als voren f 10,—N. N. f 25,— uit collecte Geref. kerk te Aim muiden, voor de nieuwe kerk in Vlissingen f 20,—. Totaal f 3317,—. Alle gevers hartelijk dank. Navolging zij aanbe volen. Namens de Bouwcommissie, J. Blanken. Geref. Jongeliugsver. „Herman Faukeel", Middelburg N. T. Hand. 20. vr. J. Sukkel. A. R. Beginselen Art. 4. vr. C. J, Hooftman. Geref. Jongelingsver. Di'.Lützen Wagenaar, Middelburg Galaten, schets II. Galaten I. Jrg. 36, nummer 37, vr. C. M. Roose. K. G., schets 34. Vernieuwde Evangelieprediking, vr. J. Roose. Geref. Knapenvergadering „Samuël" Afd. I, Middelburg Leiderdhr. B. H. Lavooij. Agenda Bijb. Gesch. De volheid des tijds, vr. Moolenbroek. Vad. Gesch. De steden en de burgerij, vr. Kingmans. Geref. Knapenvergadering „Samuel" Afd. II, Middelburg Bijb. Gesch. Johannes geboorte en jeugd, vr. De Boks. Kerk. Gesch. De hervorming in Engeland, vr. Boone. M.V. „Meisjesroeping", Middelburg. Gew. Gesch. Efeze 5 en 6. (B. en B. 1 Jan '28.) ZendingPosso (Taal en Letterkunde.) Meisjesvergadering „Nunia" Middelburg. Afd. I, Zaterdagavond. Agenda Bijb. Gesch. Betsie Francoys. Reciteeren. RING „VLISSINGEN EN OMSTREKEN". Vergadering op Vrijdag 23 November a.sin het Verenigingsgebouw te Koudekerke. Aanvang 8 uur. 1. Wie kan lid onzer J. V. worden, door Koude kerke. Zie No. 31 (stellingen). No. 33, 34, 38, 39, 40 en 42. (referaat) 39e. Jaargang. 2. Kerkhistorie en Kerkbesef. No 2, 40ste Jaargang, door Biggekerke. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Noorderkerk. Heidelb. Catech. Zondag 41. Gasthuiskerk 9.30 uur ds. D. Scheele 6 uur ds. D. Ringnalda Hofpleinkerk 9.30 uur ds. M. Vreugdenhil 6 uur ds. D. Scheele Noorderkerk 9.30 uur ds. D. Ringnalda 2 uur ds. M. Vreugdenhil Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Domburg 9.30 uur ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. P. J. O. de Bruijne Grijpskerke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur ds. A. Koning Meliskerke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oostkapelle 9,30 en 2 uur ds. E. Douma Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. P. van Dijk Souburg 9.30 en 2 uur dr. G. B. Wurth Veere 9.30 en 2 uur ds. P. van Strien Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. P. N. Kruyswijk Vrouwepolder 9.30 uur ds. P. J. O. de Bruijne 2 uur Lezen eener Leerr. Westkapelle 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. E. Visser Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 9.30 uur 5 uur Colijnjplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Kamperland 9 en 6 uur 2 uur Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Oosterland 9.30 en 2 uur Bed. Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 uur 2 uur Zierikzee 9.30 en 5.30 uur dr Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Joh. de Boer Lezen eener Leerr. ds. D. Bremmer ds. F. Staal Lezen eener Leerr. ds. Elgersma ds. A. Merkelijn ds. F. J. v. d. Ende Voorber. H. Av. Cand. Rutgers te Amsterdam, ds. D. Bremmer H. Av. en Dankz. Lezen eener Leerr. ds. F. J. v. d. Ende ds. A. Merkelijn J. van Lonkhuijzen ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur ds. W.M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur dhr. K. de Vries Rilland-Bath 9.30 en 2 uur ds. J. van Nes te 's Gravenhage. Bed. H. Av. en Dankz. Tholen 9.30 en 2 uur dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. C. A. Vreugdenhil Baarland 9.30 en 1.30 uur Cand. Dercksen te Gouda. Borssele 9.30 en 2 uur ds. C. van Schie Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele Goes 9.30 en 6 uur ds. P»,. J. v. d. Veen 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 9.30 en 2 uur ds. Joh. Booij lerseke 9.30 en 2 uur ds. B. Meijer Wemeldinge 9.30 en 2 uur Lezen'eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Aardenbnrg 9.30 uur 6.30 uur Axel 9 en 2 uur Hoek 9 en 2 uur Oostburg 9.30 en 2 uur Schoondijke 9.30 en 2 uur Terneuzen 9.30 en 2 uur Zaamslag 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. cand. Groenenberg ds. J. S. Post ds. J. B. Vanhaelen ds. M. van Wijk cand. Groeneuberg ds S. Groeneveld ds. B. W. A. M. Kok Geboren: K. Noord straat 34. D.V. hopen 20 November a.s. onze geliefde Ouders, Behuwd-, Groot- en Overgrootouders JOOST JOOSSE en j TANNETJE ANDRIESSEN hunne 50-ja .ige Echtvereeniging j te gedenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Middelburg, November .1928. Veersche weg S 254 u. Ontvanguur vm. 1012 en n.m. 2 305 uur. Ondergeteekenden zeggen ook namens hunne kinderen hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun 50-jarig Huwelijk ondervonden. J. M. J. COULON Sr. en Echtgenoote. Middelburg, 16 November 1928. Nog enkele exemplaren van Dr. A. KUYPER, Zjjn uitgang te Jeru zalem, gebonden f 1,25. Dr. A. KUYPER, In Jezus ontslapen, gebonden f 1,25. Dr. A. KUYPER, Nabij God te zijn, gebonden f 1,95. Toezending na ontvangst van postwissel of postgiro 19522. Beleefd aanbevelend, Middelburg. Telefoon 575. Blijf daarmee toch niet loopen. Akkers Kloosterbalsem zal Uw pijn onmiddellijk tot bedaren brengen, U snel behaaglijke ver lichting, kalmte en rust bezorgen.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1928 | | pagina 3