Godsdienstoefeningen Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. INGEZONDEN STUKKEN. Vereenigingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 7 OCTOBER 1928. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes x e I Advertentlön Haarlem. Hier heeft ds. A. M. Boeijinga intrede gedaan. Na een herinnering aan zijn voorganger, ds. K. J. Cremer, die wegens langdurige ongesteldheid zijn nauw begonnen ambtsbediening heeft moeten neerleggen, deelde spreker mede, dat hij tot tekst gekozen had: 1 Tim. 6 12. „Strijd den goeden s'rijd des geloofs, grijp naar het eeuwigen leven, tot hetwelk gij ook geroepen zijt en de goede belijdenis beleden hebt voor vele getuigen". Spreker getuigde in den breede van de noodzake lijkheid van den geloofsstrijd voor den Christen (wij leven in het Davidische tijdperk) en trad daarna, vooitgaande, in een nadere ontvouwing van zijn tekstwoorden, waarbij hij gelegenheid had op te mer ken, dat de wereld in onze dagen haar strijd op schrikbarende wijze wint, welke overwinning aan het einde echter zal blijken slechts schijn te zijn geweest. Vriezenveen. Ds. A. Dekkers, em. predikant van Gerkesklooster en Stroobos, de laatste jartn te Vrie zenveen woonachtig en de vacante kerk van Vriezen veen dienende, voorzoover zijn gezondheidstoestand het toeliet, heeft Zondagmiddag afscheid van zijn gemeente genomen. Aan het einde der godsdienst oefening werd hij door ouderling B. Baar toegespro ken. Ds. A. Dekker gaat te Driebergen wonen. Vergadering der Classe Tholen op Woensdag 14 November a.s. des voormiddags om 9 ure in het vergaderlokaal te Bergen op Zoom. Stukken voor de agenda in te zenden vóór 31 October a.s. aan ondergeteekende. Op last der Classe, E. Tange, Scriba. Rilland-Bath, 3 Oct. 1928. AGENDUM voor de Classicale Vergadering op Dinsdag 16 October a s. in de Gerefor meerde Kerk te Ter Neuzen. Het moderamen voor deze vergadering bestaat, volgens art. 10 H. R.; uit de Brs Ds. Groeneveld, praeses. Vanhaelen, scriba. Post, assessor. Orde der Werkzaamheden. 1. Opening. 2. Nazien en rapport Credentialen. 3. Lezing en vaststelling der Notulen. 4. Behandeling der Ingekomen Stukken. 5. Rondvraag naar art. 41 D. K. O. 6. Rapport der verschillende Deputaten. 7. Afdoening van Geldelijke Zaken. 8. Benoemingen Deputaten enz. 9. Aanwijzing roepende Kerk. Vaststelling van datum. 10. Sluiting. Namens de roepende Kerk van Terneuzen, S. Groeneveld, praeses. L. de Feijter Huijssen, scriba. Terneuzen, 1 October 1928. VERGADERING van den Kerkeraad (breed) Middelburg 4 October 1928. Opening naar gewoonte. Tegenwoordig 43 brs. Notulen gelezen en vastgesteld. Woensdagavondcommissie. Een 4-tal aangevraagde attestaties zullen worden verstrekt. Een tweetal doopaanvragen toegestaan. Huwelijksbevestiging aan gevraagd. Ingezonden attesten aanvaard. Ingekomen stukken Een schrijven van de Commissie van Beheer over het uitkeeren van een gratificatie aan een onzer kosters, bij diens 30-jarig jubileum en een advies inzake de finantieele verplichting bij een huwelijksbevestiging buiten den gewonen tijd. De kerkvisitatoren komen ter vergadeiing en stellen de gebruikelijke vragen, die worden besproken en beantwoord. Verschillende verzoeken om financieelen steun worden naar de desbetreffende Commissie verwezen. Een tweetal mededeelingen ingezonden van het overlijden van een bejaarden broeder en een zuster der gemeente. Het opmaken der lijst voor "de aftreding der ouder lingen en diakenen zal volgende vergadering plaats hebben. De brs. Jeugdouderlingen zullen namens den ker keraad zitting nemen in de Jeugd-Centrale. Volgende week geen vergadering. 18 October smalle vergadering. Dankzegging. Sluiting. De Kerkeraad. Veere. Met hartelijken dank ontvangen voor de Zending een pak zilverpapier van Susan en Lein Goedbloed. Namens de Zendingscommissie, D. Kasse Dzpenningm. Middelburg. In dank ontvangen van een zuster der gemeente, die zeer met de Zending meeleeft, f 2,voor Parakan en f 2,50 voor de Zendingskas. Ds. D. Scheele. KERSTFEEST PARAKAN—BLONDO. Met hartelijken dank ontvangenZendingscomm. Vlissingen f 10,—J. D. te Grijpskerke f 1,00Kerk- collecte Grijpskerke f 1,00Wed. B. te Koudekerke f 1,Kerkcollecte Koudekerke f 1,00. Dringend aanbevolen. S. E. Heij—Goslinga. Geref. Pastorie, Koudekerke. ZENDING. Middelburg. Met dank ontvangen een pakje zilverpapier van Jeannetje Havcrhoek, Bergen op Zoom, en een pakje zilverpapier van Greta Winter, Middelburg. Mej. C. Littooij, Molstr. 90. Een van de vriendelijke zendsters hoopte dat ik nog veel voor de Javaantjes mocht ontvangen. Gaarne wensch ik dat mee. Hartelijk dank voor alles. L. H. v. Noppen de Kam. Met Costuum. RUSTHUIS MIDDELBURG, vriendelijken dank ontvangen een Heeren- De Huisvader, J. Belksma. PARAKAN. Met vr. dank ontvangen van Middelburg (door Mej. De Buck) f 171,20van Wolfaartsdijk (door ds. Lan- ting) f 160,(f 10,gevonden in collecte, f 150, opbrengst bazaar van Meisjes-Ver. „Jehova is onze banier")van Bruinisse f 9,(f 5-, van de Meisjes.-Ver., f 4,„vrijwillige gift van de meisjes"). Middelburg. Mevr. Huizenga. Middelburg. Gecollecteerd in de maand September voor de hulpbehoevende kerken in de provincie f 122,39; in de kerkbussen f 75,32; Huwel. Collecten f 13,68 en f 6,82. I. van Noppen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Hooggeachte Redactie Bij nadere beschouwing van de „Boekbeoordeeling" over het 24e Jaarverslag Vrederust, wensch ik gaarne eenige plaatsruimte in uw blad. Bij voorbaat hartelijk dank. Naar mijn bescheiding meening is het oordeel over de uittreding van die enkelingen te scherp gesteld en wordt door den recensent te veel op eene alge- meene exodus gelet, waar absoluut geen enkele reden voor aanwezig is en vooralsnog niet aanwezig zal zijn. Ook is het religieuse der stichting wel wat scherp naar voren gebracht, zoodat geen oogenblik gedacht wordt aan de financiën en naar mijn ge voelen, mogen deze ook wel een bescheiden plaats. Sta mij toe, nuchter en zakelijk, deze twee ver- eenigingen, thans nog los van elkaar, nader te be zien, geenszins twijfelende of de stemming tegenover die uittreders wordt, niet anders, maar milder. Ons gesticht „Vrederust" heeft in volle maat onzen moreelen en religieusen steun noodig, maar finan cieel niet. Immers bij een zuivere winst, na afschrij ving, van f 26591,over 1927, zal wel niemand met goeden grond kunnen tegenspreken, dat de f 3598, contributie van 4443 leden en begunstigers nog noodig is. Men voert zoodoende wel de reserve op en benut deze tenslotte voor de stichting, doch langs een anderen weg kan ook daarin worden voorzien. Het suppletiefonds „Draagt Elkanders Lasten" heeft eveneens met volle maat onzen moreelen en religi eusen steun noodig, maar ook onzen financieelen. Dit fonds bezit thans plm. 1000 leden met een con tributie van plm f 1350. Als men nu weet, dat een verpleging in het gesticht plm f 800,per jaar kost en het fonds in bijzondere gevallen nog maar tot de f 200,steun kan geven, wegens de financiën, dan zal niemand kunnen ontkennen, dat deze steun nog maar zeer gering is. Is, aldus beziende, het lidmaatschap der stichting voornamer en noodzakelijker dan het lidmaatschap van het suppletiefonds Een goede beoordeelaar zegt, neen1) Zuiver bezien loopen beide vereenigingen moreel en dogmatisch paralel, maar uit het cijfermaterieel blijkt voldoende, dat het Suprletiefonds in financieelen zin den voorrang moet hebben boven de stichting. 2) Is tegemoetkoming niet uitvoerbaar, de minima der contributie „Vrederust" te vei lagen terwille de urgentie van het Suppletiefonds 3) Niet onwaar schijnlijk, dat beide vereenigingen door zulk een maatregel eerlang dien steun verkregen, welke ze in volstrekten zin naar ieders behoefte noodig hebben. Men moet geen vruchttak van een notenboom houwen om er de bovenste noten mee uit te knup pelen, maar toch is het knuppelen niet overbodig. Kan het ook hierin toepassing vinden? Hoogachtend, Uw abonné, P. Kesteloo. Serooskerke (\V.), 21-9-'28. 1) Ik ben dan zeker geen goed beoordeelaar. Ik bezie het zoo Volgden alle leden der Vereeniging het voorbeeld van die enkele leden die ik uitSt.-Laurens (blz. 19 van het Verslag)'heb genoemd, dan was het met onze Vereeniging afgeloopen. En dan was het feitelijk met de heele Stichting gedaan. Ze ging over in andere handen het zou te bezien zijn welke. Verdween morgen aan den dag het Suppletiefonds, dan zou dit zeker erg jammer zijn voor sommige familiën, maar het karakter der Stichting en h e t b e s t a a n er van veranderde hoegenaamd niets. 2) Nu is 't duidelijk dat men geen lid kan zijn zonder eenige contributie te betalen. Laat die laag zijn, ze i s laag maar ik ken geen enkel lid maatschap en zeker niet van een vereeniging tot barmhartigheid waarvoor geen geldelijke bijdrage moet gestort. De heer Kesteloo duide mij niet euvel, dat ik daar om ver en nog eens ver het lidmaatschap van de Vereeniging stel boven dat van het Suppletiefonds. 3) Kan het op een of andere manier worden gevon den dat leden van Suppletiefondsen reeds daardoor leden van de Vereeniging waren, ik zou het prijzen. Maar zoolang dit niet het geval is, gaat het lid maatschap van de Vereeniging voor. Ik wilde dat elk die de beginselen onzer stichting onderschrijft in Zeeland en Westelijk Brabant lid van Vrederust was. En dat degenen voor wie een dubbele contributie geen bezwaar was samen de Suppetiefondsen zoo steunden, dat onze armere broeders voldoende kon den worden geholpen. Al heeft de Stichting een winst van ruim f 26000, daarom is het nog geen winstgevende Stichting. Dhr. Kesteloo heeft in het Verslag ook gelezen van den noolzaak van een centraal gebouw. Bovendien als er nog een hypotheek op mijn huis staat van zes zevende van de waarde, moet ik me nog niet iijk gaan gevoelen. Vrederust heeft nog alle steun broodnoodig. v. D. Middelburg. Voor de Kerstfeestviering te Parakan en Blondo ontving ik deze week van de kinderen Oggel, te Axel een doos speelgoedeveneens een pak van de Zendingsnaaikrans te Terneuzen en een van den heer v. d. K. te Middelburgvan Janus Houmes 1000 knikkers en 5 balletjes. Geref. Jongelingsver. Dr.Lützen Wagenaar, Middelburg O. T. Esther 1, 2 en 3. vr. J. Janse. K. G. Een wolk als eens mans hand (1870 tot heden), vr. J. C. Wattel. Geref. Knapenvergadering „Samuël" Afd. I, Middelburg Leider: dhr. B. H. Lavooij Agenda Bijb. Gesch. Esra 1, 2 en 3 door vr. Klerq. Vad. Gesch. De Kruistochten door vr. De Boks. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Noorderkerk. Zondag 35. ds. D. Scheele Heidelb. Catech. Gasthuiskerk 9.30 uur 6 uur Hofpleinkerk 9.30 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur 2 uur Arnemuiden 9.30 en 2 uur Domburg 9.30 uur 2 uur Gapinge 9.30 uur 2 uur Grijpskerke 9 en 2 uur Koud k.rkc 9 ;n 2 uur St. Laurens 9.30 en 2 uur Meliskerke 9 en 2 uur Oostkapelle 9 en 2 uur Serooskerke 9.30 en 2 uur Souburg 9.30 uur 2 uur Veere 9.30 en 2 uur Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Vrouwepolder 9.30 uur 2 uur Westkapelle 9.30 en 2 uur ds. G. B. Wurth ds. G. B. Wurth ds. D. Ringnalda ds. A. Ringnalda te Soerabaja. ds. D. Scheele ds. J. Runia Lezen eener Leerr. Cand. Jongbloed Lezen eener Leerr. ds. A. Ringnalda te Soerabaja. ds. J. Dijkstra ds. A. C. Heij ds. A. Koning ds. M. Vreugdenhil ds. E. Douma ds. P. van Dijk Lezen eener Leerr. dr. G. B. Wurth ds. P. van Strien ds. P. N. Kruyswijk Lezen eener Leerr. ds. D. Ringnalda Lezen eener Leerr. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 10 en 5 uur Colijn plaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Haamstede 9.30 uur 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Oosterlan l 9.30 uur 2 uur Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.S0 en 2 uur Zierikzee 9.30 en 5.30 uur Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Joh. de Boer ds. D. Bremmer ds. F. Staal Lezen eener Leerr. ds. J. J. Miedema te Groningen. Bevestiging, ds. Elgersma Intrede, ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. ds. M. Schuurman te Den Haag. Lezen eener Leerr. ds. D. Bremmer Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. J. E. Visser te Domburg, ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Cand. J. v. d. Kerk te Meppel. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur ds. W.M. Ie Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur dhr. K. de Vries Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Cand. P. Warmenhoven te Amsterdam. Tholen 9.30 en 2 uur dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Baarland 9.30 en 1.30 uur Borssele 9 en 2 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Kapelle-Biezelinge 9.30 uur 2 uur Goes 9.30 en 6 uur 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur Heinkenszand 9.30 en 2 uur Bed. ferseke 9.30 en 2 uur Wemeldinge 9.30 en 2 uur Kruiningen 9.30 en 2 uur Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Classe F\ Aardenburg 9 en 2 uur Axel 9.30 en 2 uur Hoek 9 en 2 uur Oostburg 9.30 en 2 uur Schoondijke 9 en 2 uur Terneuzen 9 en 2 uur Zaamslag 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. C. \an Schie Lezen eener Leerr. ds. R. J. v. d. Veen ds. R. J. v. d. Veen ds. L. Horvath ds. A. Scheele H. Av. en Dankz. ds. B. Meijer Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. E. Beukema ds. A. P. Lanting Lezen eener Leerr. ds. J. S. Post ds. J. B. Vanhaelen ds. M van Wijk Lezen eener Leerr. ds. S. Groeneveld ds. B W. A. M. Kok Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel", Middelburg G. B. Art. 28. Dat een ieder schuldig is zich bij de ware Kerk te voegen, vr. J. Baan. M. O. Art. 3, b. en c. Hoe het gezag der H. Schrift op politiek gebied niet werkt en werkt, vr. M. Wattel. M.-V. „Meisjesroeping", Middelburg. Lezing door den WelEd. heer S. Brandsma Onderwerp„Moeder Stieneke". Alle meisjes boven 18 jaar hartelijk welkom! Gebouw Jongelings-Vereen. Spanjaardstraat. Geboren: JOHANNA, MARGRIETHA, JACOBA, dochter van J. J. TIMMERMANS. J. G. TIMMERMANS - Lammens Middelburg, 30 September 1928. Noordweg R Ie. Id plaats van kaarten. Ondertrouwd: W. J. DAMEN en J. J. TE VEL. Middelburg, 5 October 1328. Korte Noordstraat E 19. Sleeperssingel Q 178. Huwelijksvoltrekking D.V. 19 Oct. a.s. OntvaDguur dien dag, van half vijf tot half zes, in de Bogardzaal. Hiermede vervullen wij den treu- rigen plicht U kennis te geven, dat onze geliefde Echtgenoote, Moeder en Grootmoeder NEELTJE VAN TRIGT, kalm in vrede is overleden in den ouderdom van ruim 67 jaren. Koudekerke G. H. TOEBES. Rotterdam H. J CRAAMER- Toebes. L. J. CRAAMER. Amsterdam J. W. TOEBES. N. TOEBES- Van dee Kleijn. Arnhem A. W. WIERSINGA— Toebes. A. WIERSINGA. Drumpt (bü Tiel) G. H. TOEBES Jr. G. C. TOEBES- Van dek Kleijn en kind. Etnmen Breda C. TOEBES J. C. TOEBES- v. d. Wijngaard. II. TOEBES. J. TOEBES— v. d. Panne en Kind. Koudekerke Ch. J. TOEBES en Verloofde. Koudekerke (post Middelburg), 30 September 1928. Tramsingel E 13. Heden overleed ons aller lieveling JAN DE BUCK, in den ouderdom van 21/2 jaar. De Heere doe ons zwijgen en schenke ons Zijn troost. Uit aller naam, W. DE BUCK. J. DE BUCK-Wisse. Meliskerke, 28 September 1928. Heden nam God van ons weg onzen innig geliefden Man en Pleegvader, den heer PIETER IZAK SOMER, in den ouderdom van ruim 62 jaar. De Heere sterke ons in deze zware beproeving. Wed. C. SOMER- Daane. M. GARTNER. Kloetinge, 30 September 1928. Heden nam de Heere van ons weg na kortstondig lijden, onze geliefde Vrouw en zorgvolle Moeder, Behuwd- en Grootmoeder KORNELIA SANDERSE, in den ouderdom van 64 jaar en bjjna 7 maanden. We zijn diep bedroefd maar niet zonder hope. Uit aller naam, A. DAVIDSE. Melhkerke, 1 October 1928. Hartelijk dank voor de vele blijken van deelneming, ontvangen na het over lijden onzer geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder PIETERNELLA POLDERMAN. Uit aller naam, JAC. SUURMOND. Oost-Souburg, October 1928. Mijnen hartelijken dank voor de be toonde deelneming gedurende de ziekte en na het overlijden van mijn geliefden Vader ondervonden. J. DE VISSER Pz. Serooskerke (W.), 5 October 1928.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1928 | | pagina 3