KERKNIEUWS Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. BOEKAANKONDIGING. Vereenig ingsleuen. Godsdienstoefeningen in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 8 JULI 1928. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe flxel startbeweging in ons land hebben w'ij de beteekenis daarvan vaak sterk overdreven hebben wij andere en hoogere belangen vaak geschaad hebben wij op godsdienstige be swaren te wieinig gelet en den Zondag te veel in beslag genomen. Het ]s waarlijk niet de eerste maal, dat ik dit zeg. Ik heb het uit den treure betoogd. Daarom, al is het pleidooi van Ds. Wisse overdreven en in principe onjuist, zit er toch twel een kern van w'aarheid in. Als de ortho doxe godsdienstige groepen in ons voilk' af- lwijzend en vijandig ten aanzien van de sport zijn komen te staan, dan is dat voor een deel onze schuld, want door de overdrijving van de beteekenis dezer dingen, de toespitsing der beoefening en het te weinig ontzien van al lerlei .bezwaren, hebben wij den schijn van de antithese godsdienst tegenover sport doen ontstaan." Gaan de oogen open Zoo vragen we nogmaals. De wijze, waarop nog wel op den dag des Heeren de voetbalwedstrijd tusschen Duitschland en Uruguay gevoerd werd, heeft ook in sportkringen verontwaardiging ge wekt, en ontlokt aan het Handelsblad de vraag„Moet de jeugd naar de Stadionwedstrijden? Moet ze zien knockem De gemeenteraad van Amsterdam heeft n.l. besloten, om de oudere schooljeugd gelegen heid te geven, eenige onderdeden van de Olympische Spelen te volgen. Wat schrijft nu het Handelsblad „Een Grieksche wijsgeer heeft eens ge zegd „Er zijn veel slechte kerels in Attica, de slechtste zijn de athleten", en een andere wijsgeer zei, 'dat nog nooit iemand iets goeds van een athleet geleerd heeft. Of de athletenwereld of de sportwe reld dit is voor een niet-athleet, niet-sports- man hetzelfde er in den loopi der eeuwen Wel hard op vooruit gegaan is, valt te be twijfelen, gezien den wledstrijd Uruguay Duitschland, waar de helden, die eens een voorbeeld zouden 'geven behoorden te ge ven althans in verbroedering van rassen en volken door spel, alleronvolkenbondelijkst tegen elkander zijn opgetreden. Deze quaestie heeft met opvoeding en on derwijs ook iets te maken We zijn er nog lang niet zeker van, dat het in het belang der opvoeding van de oudere schooljeugd en van die van „alle la gen der bevolking" is, dat ze schouwspelen als die van laatstleden Zondag bijlwonen, en iwe kunnen geld uit de gemeentekas, beste'md om de leerlingen van de hoogere klassen dergelijk fraais te laten bijwonen, niet als goed besteed geld beschouwen. Waar blijft de opvoedende gedachte, waar het denkbeeld verbroedering der volkeren op deze manier Vertooningen van menschen, die elkander te lijf gaan, zijin ongeschikt voor volksver edeling." De zeven samenwerkende kerken van Amu sterdam en omgeving, die in het „Woord van Vermaan", de gemeente ernstig waarschuwL den tegen de Olympische Spelen, worden in 't gelijk gesteld, en dit van een zijde waar van men 't niet had verwacht. (De Bazuin.) C. LINDEBOOM. TWEETAL TE 's Gravenhage R. E. v. Arkel te Utrecht. P. N. Kruyswijk te Vlissingen. BEROEPEN TE Krimpen a.d. LekG. Bouwmeester cand. te Schoon hoven. 's GravenhageR. E. van Arkel te Utrecht. WormerA. Dragt cand. te Rotterdam. HerwijnenJ. W. Eggink te Willemstad. Scheveningen D. van Dijk te Groningen. WarffumA. H. Piersma te Zuid-Sleen. Hoek van HollandD. J. de Groot cand. te Amster dam. Ottoland A. J. v. d. Berg cand. te Dordrecht. Wilnis: A. Dragt cand te Rotterdam. AANGENOMEN NAAR BeekbergenJ. Estie cand. te Zwartsluis. BEDANKT VOOR HazerswoudeH. W. H. v. Andel te St. Pancras HasseltB. Bouma te Dirkshorn. WarffumH. H. Piersma te Zuid-Sleen. NieuweroordP. R Pel te Suawoude. DokkumTh. Delleman te Giessen 0. en Nieuwkerk VERSLAG DIACONALE CONFERENTIE^) Te ca. 10 uur werd deze Conferentie door den praeses, br. Ph. Wessels geopend. Spreker roept allen aanwezigen een hartelijke wel kom toe. Hij wijst op de aangename samenwerking van het leerambt en het ambt der barmhartigheid en spreekt er zijn blijdschap over uit dat ds. v. d. Veen bereid werd gevonden op deze Conferentie te refe- reeren over de begrenzing van den Diaconalen arbeid. Noodzakelijk is het, zullen onze conferenties aan waarde en beteekenis winnen, dat eerst de dieper liggende beginselen worden blootgelegd. Daarvoor is hulp noodig van mannen, die met gaven hun door God geschonken, de Conferentie dienen willen. Spreker wijst op het nut van gemeenschappelijke behandeling van de diaconale vraagstukken en aangelegenheden en in verband daarmede op de noodzakelijkheid van continuiteit bij het geven van advies omtrent kwesties van kerkelijke barmhartigheid. Juist daarom zijn onze Conferenties van zoo groote beteekenis voor ons diaconale leven, omdat er geen betere gelegenheid is, kwesties, die zich voordoen te kunnen behandelen dan in den kring der diakenen onderling, wijl ze aldaar door samenspreking en ad vies tot oplossing kunnen worden gebracht. Wel hebben hare uitspraken geen bindende kracht, want daarmede zouden wij in botsing komen met ons kerkrecht. Maar wat vaak meer bindt dan macht is het gezag. En gezaghebbend zijn onze Conferenties wel Vertegenwoordigd waren 32 Diaconieën, benevens ds. A. Scheele en ds. R. J. v. d. Veen. Tot comité-leden werden gekozen br. C. den Hamer- van Axel en br. H. van Driel van Middelburg. Nadat 's morgens de huishoudelijke zaken waren afgedaan, en enkele vragen waren besproken, werd 's namiddags het woord gegeven aan ds. R J. v. d. Veen, tot het houden van ziju referaat „De begren zing van den Diaconalen arbeid". 1. Deze begrenzing ligt in den wil en ordinantie van Jezus Christus, Die het Diaconale ambt heeftin- gesteld. Onder leiding van het Apostolaat heeft Christus het Diaconale ambt ingesteld (Handel. 6) De uitbrei ding der kerk riep hierom, zou de bediening des Woords geen schade lijden. De begrenzing is in des Konings wil gegeven, te vinden in Zijn Woord. De kerk heeft dit na te speuren en vast te stellen, gelijk zij gedaan heeft in haar Belijdenis, het Formulier van bevestiging, de Kerkorde en verdere bepalingen dei- Synoden. En de Diakenen zijn hieraan gebonden Het Diaconaat heeft op eigen, d i. ambtelijke wijze te open baren de ontferming van den Christus Consolator. 2. De begrenzing van hun arbeid hebben de Diakenen te eerbiedigen eenerzijds door binnen de gestelde grenzen in gehoorzaamheid, met trouw en toewijding te arbeiden, anderzijds door kloekmoedig af te wijzen wat daar buiten ligt. In de oude kerk is het Diaconaat niet tot ont wikkeling gekomen ook niet in de Roomsche kerk. De Reformatie leidde in betere banen. In de Luther- sche kerk ging het Diaconaat schuil achter den predik dienst. In de Gereformeerde Kerken kwam ware op- hefting. Eerst slechts gedeeltelijkin de vorige eeuw ook nog wel niet ten volle, maar dan toch zco, dat het Diaconaat de barmhartigheid des Heeren ambtelijk deed uitschitteren. Het wordt hoe langer hoe meer in zijn diepe beteekenis en heerlijke taak doorzien en vat steeds krachtiger en getrouwer zijn arbeid aan. De huisgenooten des geloofs gaan bij steunbieding vooiop, maar die buiten zijn liggen ook in den gezichtskring der barmhartigheid Het ongeloofsbeginsel roept om Overheidsbemoeiingen en Overheidszorg. Doch het Diaconaat hoort de stem van Christus om barmhar tigheid te bewijzen. En die stem wordt gehoorzaamd, maar met inachtneming van de gestelde grenzen. Geen verdringing van de natuurlijke verzorgers of van hen, die een zedelijke roeping tot hulpverschaffing hebben, zooals b v. patroons ten opzichte van hun werklieden. Ook geen terzijde stellen van het particuliere initiatief, dat een eigen taak heeft. In alles naar het Woord van Prof BiesterveldHet Ambt boude zich aan den arbeid, die kennelijk door God zelf voor dat Ambt is aangewezen. Alleen wanneer de geloovigen alles na laten, kan het ambt bij wijze van subventie allerlei ondernemen, waartoe het uit zijn aard niet geroepen is en wat toch voor den welstand des levens is. De lijnen zijn hier zuiver te trekken. Dan zal de Diaco nale arbeid tot zijn recht komen en steeds beter het lijden van ellendigen verzachten of wegnemen. 3 De begrenzing van den Diaconalen arbeid stelt aan de Diakenen de dure roeping te trachlcn zich van hun taak bewust te worden, ten einde naar den wil van Christus, tot heil van wat in socialen zin nooddruftig en ellendig is en tot eer van God-drie- ëenig te verrichten. Het Ambt hrengt een dure roeping mee. Het stelt eischen van persoonlijke geschiktheid en bekwaamheid, maar vraagt ook veel toewijding. Wanneer de nood van anderen hun als een klop op het hart is, moeten uit dat hart vonken spatten van dat vuur, dat brandt in het hart van Jezus Christus, den grooten en medelijdenden Hoogepriester. Zij moeten ook studie maken van hun ambt om dat in zijn wezen en arbeid, in zijn uitgebreidheid en begrenzing te kennen. Vooral in onze dagen met de vele sociale vragen, toestanden en ingewikkelde levens verhoudingen. Kostelijke middelen staan hun ten dienste handboeken, het Diaconaal Correspondentie blad, Classicale-, Provinciale- en de Centrale Con ferenties. En bij studie mag het gebed niet vergeten. Dat doet den wil des Heeren kennen en steeds dieper inleven in den nood van armen en ellendigen Op het gebed schenkt Christus de gaven des H Gecstes, die juist nu zoo noodig zijn om die nooden te verstaan en de barmhartigheid van den grooten Hoogepriester te be wijzen. Nadat verschillende broeders vragen gesteld hadden, die door den Referent werden beantwoord, deelde de praeses mede dat het in het voornemen van het Co mité ligt op de eerstvolgende Conferentie te onder zoeken of de reeds gehouden Conferenties eenig nut voor de Diaconieën afzonderlijk gehad hebben. De Praeses bracht daarna een woord van dank aan allen die hadden medegewerkt deze Conferentie te doen slagen in het bijzonder aan de beide adviseurs ds. Scheele en ds. v. d. Veen, voor hun gegeven adviezen en laatstgenoemden eveneens voor zijn gehouden re feraat. Wederkeerig sprak br. v. Driel, namens de verga dering, een warm woord tot den praeses voor diens leiding, waarna ds. v. d. Veen op verzoek eindigde met dankzegging. Goes, Juni 1928. Namens het Comité der Provinciale Diac Conf. B. J. van den Berg, scriba. Van Redactiewege eenigszins verkort R i 11 a n d-B a t h. Vergadering der Classe Tholen op Woensdag 8 Aug. a.s., des v. m. om 9 ure, in het vergaderlokaal te Bergen op Zoom. Stukken voor de agenda voor 21 Juli a.ste zenden aan onderge- teekende E. Tange, Scriba. Middelburg. De coommissie voor Doopaanvragen, Huwelijksinzegening, vertrek of ingekomen attestatie houdt iederen Woensdagavond zitting in de Noorder- kerk van 89 uur. De Commissie KORTE NOTULEN van de vergadering van de Classis Axel op Dinsdag 3 Juli 1928 te Schoondijke. 1. Opening der vergadering op gebruikelijke wijze. De praeses spreekt een hartelijk woord tot ds. Sietsma io verband met zijn ontvangen beroepen, waarvan hij Eindhoven aannam. 2. Nazien van credentiebrieven Alle kerken door primi-afgevaardigden wettig vertegenwoordigd. Axel heeft een instructie. 3. In 't moderamen nemen zittingds. Vanhaelen, praeses, ds. Post, scriba, ds. Kok, assessor. 4. Notulen van vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. 5. ingekomen stukkena. Schrijven van ds. D. te A. om steun voor Mevr. ds. PI. v. A Besloten te helpen, b. Sch'ijven van depp. Gen Syn. inzake Radio-kerkdienst met verzoek dep. te benoemen tot inning collecten en giften. Br. M. Riemens benoemd. De kerken worden opgewekt den Radio-kerkdienst geldelijk te steunen, c. Handelingen Part. Syn. Zee land van 6 Juni j.l. d. Stukken in verband met 't aannemen van 't beroep naar E. door ds. Sietsma. Hem wordt bewijs van ontslag uit den dienst van de kerk vau Schoondijke gegeven. 6. In orde worden bevonden de boeken „Art. 13" en kas hulpbeh. kerken in de classis. 7. Inning collecten en quota. De Pinkstercollecte voor Zending behoeft niet te worden verantwoord. 8. Vaststelling collecten JuliHulpbeh. kerken in de Piov., Aug.: Hulpbeh. studenten, Sept.: Theol. Fac. V. U., Dec.Theol. School en Jodenzending, Jan Evangelisatie in België, Febr. Hulpbeh. kerken in de Prov., MaartTheol. Fac. V. U., MeiZending of Theol. School, JuniTheol. School of Zending. 9. Bespreking Rapport van de Class. Commissie in zake institueering van Aardenburg. De classis besluit 't verzoek van Oostburg om A. te institueeren toe te staan, met inachtneming van de volgende bepalin gen en beslissingen a. dat de grens vastgesteld wordt in overeenstemming met 't advies van de Class. Com missie, dat dus tot A. zullen behoorengem. A., St. Kruis, Sluis, Eedeb. dat de finant. regeling getroffen wordt onder toezicht en met goedvinden van de kervi- sitatorenc. dat de broeders, die nu wonen in 't ge bied, dat aan A. wordt toegewezen, kerkrechtelijk geacht worden te behooren bij A., maar de vrijheid hebben om leden te blijven van de kerk van Oost burg; d. dat evenwel doopleden uit deze gezinnen, die belijdenis doen, hun attest, behooren in te leveren bij A. De praeses spreekt de blijdschap van de Classis uit, dat de zaak tot deze oplossing gekomen is. 10. Br. Boidin ontvangt inlichtingen aangaande steun aanvrage Rijn-Pruisen en Westfalen. 11. Verslag van werkzaamheden Class. Corresp en plaatsel. Corresp. voor Theol. Sch. Totaal ontvangen f 263,40. 12. Rapport „Art. 13". De Cl. Axel moest dit jaar opbrengen f 3244,84. 13. Benoemingen benoemd tot Cl. Quaestor en sec. Kerkvisitator, ds. van Wijk. Als sec. dep. Zending zal worden voorgesteld ds. Vanhaelen. 14. Roepende Kerk voor vergadering van 16 Oct. Neuzen. Moderamenpr. ds. Groeneveldsec. ds. Vanhaelen; ass. ds Post. 15. Verslag van Part. Syn. te Goes, gehouden 6 Juni j.l. 16. Kasboek van Quaestor in orde bevonden. 17. De pr. spreekt een hartelijk woord van afscheid tot ds. Sietsma, waarop deze antwoordt. Ds van Wijk zal D.V. de Cl. vertegenwoordigen bij afscheid van ds. S. 18. Art. 41 D. K. O. Een tuchtzaak van de kerk van Axel wordt besproken en daarover een besluit genomen. 19. Ds Van Wijk aangewezen als consulent van Schoondijke. 20. De Kerken worden opgewekt de buitengewone collecte voor de Zending dit jaar te houden. 21. Korte notulen gelezen en goedgekeurd. 22. Sluiting. Uit naam van de Classis, A. B. W. M. Kok, assessor. Zaamslag 4 Juli, 1928. Vrouwepolder. Zondag j.l was het voor onze gemeente een blijde dag. Na des morgens ingeleid te zijn tot zijn dienstwerk door onzen vorigen predikant ds. C. von Meijenfeldt van Feijenoord, welke tot tekst had Jes 40 12, deed des middags onze beroepen Cand de heer P. J. O. de Bruijne van Leiderdorp intrede met de woorden uit 1 Joh. 4 1011. De gemeente werd bepaald bij den grondslag van de liefde en de spoorslag tot de liefde Aan het einde van den dienst hadden de gebruikelijke toespraken plaats. Namens kerkeraad en gemeente werd Z.WelEerw. toegesproken door een der ouderlingen, namens de classis door den consulent ds. van Dijk van Seroos- kerke en namens de burgerlijke gemeente door bur gemeester Louwerse. Toegezongen werd den nieuwen Leeraar Ps 134 3. Namens den kerkeraad, W. Maas, Scriba. ZENDING. Middelburg. In dank ontvangen uit het busje familie Schippers, f 5,PO5. Verkoop zilverpapier, f 1 95. Door tnsschenkomst van Mej. M. Wisse, f 1,van vr. J. en van Mej. N. f 0,20 is f 1,20 Door tnsschen komst van den heer F. Versloot, 1 groot pak zilver papier van de kinderen der Christelijke School te Driewegen bij Terneuzen. 1 pak zilverpapier van den heer J. Stouthamer te Sas van Gent. Vier giften Pink stercollecte, een van f 0,50, f 1,f 1,f 5,is f 7,50. Wie van de Zendingsvrienden kan mij een adres opgeven, waar ik postzegels kan verkoopen, gebruikte, ik heb er 12000 ontvangen, het zijn de gewone post zegels, geen vreemde. Namens de Commissie, L. A. Tange, Penningm. Middelburg. Gevonden in collecte: f 5,(Uit dankbaarheid). Dank van Diakenen. RUSTHUIS MIDDELBURG. Met vriendelijken dank ontvangen een kistje aard- De Huisvader, J. Belksma. beien. Terneuzen. Ontvangen Collecten uit de Classis Axel voor de Theol. School te KampenAxel f90,52, Aardenburg f 11,04, Oostburg f 17,32, Terneuzen f 70,42, Schoondijke f 19,20, Zaamslag f 45,05. M. Riemens. PARAKAN. Met vriendelijken dank ontvangen door Mej Coepijn van de kinderen der le klas Heerengrachtschool 777 halve centen; van Mej. Rademaker (zendingsbusje) f 7,van Mej. Troost, Dinteloord f 3,50. Rotterd. kade. Mevr. Huizenga. Kaartsysteem voor Kerkelijk ge bruik. Oosterbaan en Le Cointre, Goes. De firma Oosterbaan en Le Cointre heeft een stevige kaart in 't licht gegeven, die ingericht is om geduren de het geheel e leven van het gemeentelid mede te gaan. Geboorte, ouders, doop, belijdenis, overkomst, vertrek enz. staan daar op aangeteekend. Zeer nuttig voor groote, maar ook voor kleine Kerken. G e z e 11 e Meerburg's Kalender, met Premieboek „In het verre land", dr. Lansberg, bij D. H. Littooij te Neuzen. We ontvingen het prospectus van dezen bekenden Scheurkalender. Hij is samengesteld door onderschei den predikanten, en vindt om zijn degelijken inhoud zoodanigen aftrek, dat hij meestal reeds spoedig uit verkocht is. Na eventueel ontvangst van Kalender en Premie- boek komen we op een en ander nog nader terug. Lichtlijnen. A. van Hoogstraten-Schock, J. H. Kok, Kampen. De schrijfster van „Gouden Teugels" heeft onze Christelijke litteratuur opnieuw verrijkt met deze Schetsen. Lichtlijnen is een boek vol met korte stukken, die het een meer, het andere minder, maar toch alle sa men toonen dat Mevr. Van Hoogstraten ons wat te zeggen heeft. Zij staat midden in het werkelijke leven. Haar lezens- j waardige schetsen wijzen op de ledigheid van het leven „in de wereld" en doen soms door een voor- beeld, soms door een fijne opmerking de groote waar de zien van het geestelijke, van het geloofsleven. Men zal dit schooue boek niet zonder litterair ge not gesmaakt te hebben gelezen ter zijde leggen. Maar wat meer zegt, en ik denk dat het Mevr. Van Hoogstraten daar ook veel meer om te doen was bij haar schrijven dan om litteraire schoonheid, men zal op menige bladzijde van haar keurig uit gegeven boek ook religieus genot smaken. De „Lichtlijnen" zijn fijne en dikwijls heel teere lijnen. v. D. M. V. „Debora", Vlissingen Agenda 12 Juli. Gew. Gesch. Nieuw Test. schets 7, D. Verschoore. Opvoedkunde, F. v. Wouwe. Gasthuiskerk 9.30 uur 6 uur Hofpleinkerk 9.30 uur Geref. Jongelingsver. Dr.Lützen Wagenaar, Middelburg N. T. Hand. 21 en 22, vr. H. Bassie. V. G. schets 15. Grondvesting der Republiek, vr. L. de Rijke Jr Geref. Knapenvergadering „Samuël" Afd. I, Middelburg Leider: dhr. B. H. Lavooij. Agenda Bijb. Gesch. Leo 126 door vr. Graaf huis. Na Bijb. Gesch. Vrije werkzaamheden. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Hofpleinkerk. Heidelb. Catech. Zondag 22. Collecte aflossing Geldleening. ds. D. Ringnalda ds. H. J. Kouwenhoven Jr. ds. P. Roos te Lekkerkerk. 2 uur ds. D. Ringnalda Vrijdagmiddag 10.30 en 2 uur Huwelijksbevestiging Noorderkerk 9.30 unr ds. H. J. Kouwenhoven Jr. te Leidschendam. 6 uur ds. P. Roos Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Domburg 9.30 uur ds. J. E. Visser 2 uur ds. P. Deddens Gapinge 9.30 uur ds. P. J. O. de Bruijne 2 uur ds. C. von Meijenfeldt Grijpskerke 9 en 2 uur ds. J. Dijkstra Bed. H. Av. en Dankz. Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur ds. A. Koning Meliskerke 9 en 2 uur ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9 uur ds. P. Deddens 2 uur Lezen eener Leerr. Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. P. van Dijk Souburg 9.30 en 2 uur dr. G. B. Wurth Veere 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. P. N. Kruyswijk Vrouwepolder 9.30 uur ds. C. von Meijenfeldt 2 uur ds. P. J. O. de Bruijne Westkapelle 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. E. Visser Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 10 en 5 uur Colijn plaat 9.30 en 5.30 uur Geersiijk 9.30, 2 en 5.30 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Oosterland 10.30 en 3 uur Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 9.30 en 5.30 uur ds. Joh. de Boer Lezen eener Leerr. ds. F. Staal Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. Cand. Streefkerk te Amsterdam. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. v. d. Zanden te De Bilt. ds. Z. Hoek Zonnemaire 9.30 en 2 nur Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Cand. A.J. v.d.Weerd te Kampen. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 u. ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 10.30, en 3 en 7 uur dhr. K. de Vries Rilland-Bath 10 en 2 30 uur Lezen eener Leerr. Voorber. H. Av. Tholen 9.30 en 2 uur dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. S. O. Los te Den Haag. Baarland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele Borssele 9 en 2 uur ds. C. van Schie Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. Danhof van Amerika. 's Gravenpolder 10.30 uur Lezen eener Leerr. 2.30 uur Cand. R. J. Danhof Heinkenszand 10 en 2.30 uur Cand. Idema te Winsum. lerseke 9.30 uur ds. B. Meijer 2 uur Lezen eener Leerr. 6 uur ds. A. Scheele Voorber. H. Av. Wemeldinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. A. P. Lanting ds. J. S. Post ds. J. B. Vanhaelen ds. M. van Wijk Axel 9.30 en 2.30 uur Hoek 9 30 en 2 uur Oostburg 10 en 230 uur Oostburg (dienst Aardenburg) 9.30 en 3 uur Lezen eener Leerr. Schoondijke 10 en 3 uur dhr. Wrissers Theol. Cand. te Utrecht. Terneuzen 9.30 en 2.30 uur ds. S. Groeneveld Zaamslag 9 en 2 uur ds. A. B. W. M. Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1928 | | pagina 3