Kerk of gemeente. KERKNIEUWS. Officieele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. Vereenigingsleuen. Godsdienstoefeningen in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 17 JUNI 1928. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe flxel Let men op een en ander, dan magi wel worden aangenomen, dat het aantal van wie inderdaad alleen door de beslissingen, te Assen genomen, bezwaard zijn, niet groot is, en dat op treffende wijze is gebleken, hoe waarlijk de Gereformeerde Kerken zich daar hebben uitgesproken. Ook geven de gebeurtenissen der laatst- verloopen jaren wel aanleiding, bijzonder de aandacht te vestigen op het woord van 2 Petrus 2 1, dat er leeraars zullen komen: „die verderfelijke ketterijen bedekfelij'k invoeren zullen", enz. V e r d e r f e 1 ij k e ketterijen, en evenwel b e d e k t e 1 ij k. Ketterijen alzoo, zonder dat zij aanstonds door alle leden der gemeente worden doorzien1voor het ontdekken waar van bijzondere geoefendheid vereischt wordt de voorlichting van wie ter Zake meer des kundig zijn. Gelijk bij het opkomen van de Moderne theologie zelfs gezien is, dat vrome Christe nen daarin aanvankelijk slechts eenen meer frisschen klank dachten te hooren. En daar voor het ontdekken zelfs van ver derfelijke ketterijen vaak een meer geoefend oog noodig is, valt er te eer op te rekenen, dat in dergelijke gevallen wie ae ketterij als verderfelijk zullen beschouwen, door de vlij'- anden der Kerk zullen worden verdacht ge maakt als letterknechten, ketterjagers enz. Ja, in dit woord des Apostels ligt nog meer; ook, dat de gemeente heeft te bevorderen theologische studie. Men zou kunnen zeggen, dat dit woord w'ijst op: de noodzake lijkheid van eene theologische facul teit. Nog lees ik in dat woord, dat de gerrteemte1- leden, ook als zij zeiven, na ontvangen voor lichting, het verderfelijke karakter der ketterij1, zelfs de ketterij niet zien, wtij's zullen hande len door in dezen voorloopiig te aanvaarden de leiding, het oordeel der meer deskundigen, aan wie zij, tot dusver hun ver trouwen s c h o n k e n. Het proefhoudend gebleken vertrouwen brengt zekere verplichting voor toekomstige moeilijkheden mede. Wat niet zeggen wil, dat men zich onvoor waardelijk en blijvend bijl de uitspraak der- zulken heeft neder te leggen. Maar wèl,. dat men beginne, met daaraan veel waarde toe te kennen; ook in afwachting van de nadere ontwikkeling in den kring dergenen, die het als ket terse h veroordeelde gevoelen a a n h an g e n. Men moet zijn wiijis. Niet eigenKvlijis. D. P. D. FABIUS. Nogmaals vestigen wij de aandacht opi het gebruik van de woorden kerk en gemeente. Ditmaal doen wij het met het oog op' een practisch belang naar aanleiding van het geen in de Lemmer is voorgekomen. In de Lemmer bestaat een Gereformeerde Kerk' en daarnaast ook eene Gereformeerde Gemeente. Een zuster der Gereformeerde Kerk heeft in l^aar testament bepaald, dat uit hare na latenschap! f 1000 moest worden1 uitgekeerd aan de Gereformeerde „Gemeen'te". Het ligt voor de hand, dat zij' bedoekte de kerk te gedenken, waarvan zij lid was. De notaris, die haar testamentaire beschik kingen uitvoerde, heeft echter 1000 gulden gezonden: aan de Gereformeerde „gemeente" daar ter plaatse, volgens de letterlijke bewoor dingen van het testament. Hieruit blijkt overduidelijk, dat wij, al ge bruiken wij vaak de wloorden kerk en ge meente door elkaar, dat de praktijk' vordert, dat er terdege op gelet moet worden, wlelk woord gebezigd wordt bij officieele handelin gen. Ieder lid der gemeente houde er dus re kening mede, dat hij bij testementaire be schrijvingen1 acht er opi moet geven, dat niet het woord „gemeente" Worde gebruikt maai de naam Gereformeerde Kerk' van N. N. wiorde vermeld, liefst met vermelding van het nummer, waaronder zijl bij de re geering bekend is, welk nummer te vinden is bij elke kerk in ons Jaarboek. Deze zaak kan niet in goed vertrouwen aan de notarissen worden overgelaten, wiant niet alle notarissen zijn met het kerkelijk' leven en de onderscheidene benamingen ppi de hoogte. Het mag en kan ook niet van hen gevorderd worden. Nu wij: toch hieroiVer schrijven, vestigen wijl tevens de aandacht op den titel, waaronder een diaconie bekend moet staan opi de lijst van de instellingen van weldadigheid, welke op het gemeentehuis be waard ,en bijgehouden wordt. Hoe het el ders is, weet ik natuurlijk niet, maar mijl is een gemeente bekend, waarvan de secretarie steeds de modellen ter invulling der jaarlijk- sche statistiek gezonden worden aan de dia conie der Gereformeerde gemeente. Zeer waarschijnlijk staat dus daar ook de diaconie opi bovengenoemde lijst aangeduid als dia conie der Gereformeerde gemeente, wat natuurlijk Kerk moet Zijn. In gewone geval len van administratie hindert dat niet, al het vreemd dat men daar waar alles zoo of ficieel en correct gaat, den1 naam der kerken niet goed kent. Is er echter een legaat of iets dergelijks te verdoelen, dan komt het er wol op aan, dat de naam1 goed is, anders is d'ë mogelijkheid niet uitgesloten, dat onze dia conieën er naast grijpen. Volledigheidshalve en om de curiositeit vermelden we ook nog; dat de post steeds circulaires brengt met het adres Aan den kerkeraad der Gereformeerde gemeente. Zelfs van de hand van kerkelijke personen komen die adresseeringen. Het schijnt wel, dat er op dit punt eenige slordigheid1 of on verschilligheid of sleur heerscht. Ieder is gesteld op een juiste» titel en pp het zuiver schrijven van zlijin naam, waaronder men of ficieel bekend staat. Waarom dan die laak bare onattentheid opi het terrein der kerk Het kan misschien geen kwaad Zoo'n circu laire eens terug te zenden als onbestelbaar. In het spraakgebruik kan de naam' kerk wel verwisseld worden met gemeente, maar juist omdat er nu eenmaal instituten zijn die Ge reformeerde kerk heeten en in dezelfde plaats ook een instituut kan bestaan, dat Gerefor meerde gemeente wordt genoemd, zijn wiij gedwongen practisch en bij officieele gelegen heden die namen goed te onderscheiden, an ders leidt dit tot verwarring en mogelijk tot on a a n gen aa m heden. (Rijnl. Kerkbode) TWEETAL TE Dokkum Th. Delleman te Giessen Oud en Nieuwkerk, R. Oosterhoff te Hemelum. BEROEPEN TE LeimuidenR. J. v. d. Weerd, cand. te Kampen MaastrichtP. Prins te Oostwold (Oldambt) Warffum A. H. Piersma te Sleen Baarland en Drachtster CompagnieW. v. d. Heide, cand. te Ferwerd HazerswoudeH. W. H. v. Andel te Sint-Pancras HasseltB. Bonma te Dirkshorn. AANGENOMEN NAAR: Koog-Zaandijk B. Ramaker te Ten Post. BEDANKT VOOR: LioessensK. v. d. Meulen te Kommerzijl (Gr.) Hilversum E. D. Kraan te Vlaardingen. Naar wij vernemen is Dr. J. H. Bavinck, predi kant te Heemstede, voorheen hulpprediker te Medan en van 19211926 predikant te Bandoeng, aange zocht als derde missionaire predikant voor Solo, waar reeds Dr. H. A. v. Andel en Ds. P. H. v. Eyk arbeiden. Dr. Bavinck heeft van den kansel aan zijn gemeente van dit aanzoek publiekelijk mededeeling gedaan. Het beroep zal door de Kerk van Delft in Juli a s. worden uitgebracht. Het is niet uitgesloten, dat Dr. Bavinck het zal opvolgen. De heer J. Wristers, Theol. candidaat, zal gaarne een eventueel beroep in overweging nemen. Adres Minrebroederstraat 13, Utrecht. Ds. W. Oosterheert, predikant te Ter Apel (Gr.) vierde zijn zilveren ambtsjubileum. Na des morgens te zijn bevestigd door Prof. Dr. S. Greydanus, van Kampen (voorheen predikant al daar) met een predikatie over Coll. 1 28 deed Cand. P. M Veldhuyzen, gekomen van Rhoon, Zondagavond zijn intrede bij de kerk van Paesens en Moddergat, sprekende over Ps. 119 105a. Na een verblijf van bijkans acht jaar nam ds. J. de Koning gisteren afscheid van de kerk van Vries (Dr.) om te vertrekken naar Schipluiden. De scheidende leeraar bepaalde zijn talrijk gehoor bij 1 Thess. 5 23 en 24. Sprekende over Paulus die in geloofsvertrouwen den Thessalonicensen heiliging en bewaring toebidt, werd achtereenvolgens aange toond le Paulus kan zoo spreken (de mogelijkheid van deze bede)2e Paulus moet zoo spreken (de noodzakelijkheid van deze bede)en 3e Paulus wil zoo spreken (de heerlijkheid van deze bede). A s. Zondag doet ds. de Koning zijn intrede te Schipluiden, na vooraf door ziju zwager, ds. J. Het- tinga, van Wijckel en Balk (Fr.) te zijn bevestigd. De heer Joh. Booy, theol. cand. te Hoogeveen, zal thans gaarne een eventueel beroep in overweging nemen. Adres Schutstreek 300. In den ouderdom van bijna 63 jaar is overleden ds. H. Brouwer, predikant te Zuilichem. Ds. Brouwer werd 24 Juni 1865 geboren en werd candidaat in 1896. Achtereenvolgens diende hij de gemeenten van Raard, Lutjegast, Westerbork, Heteren, Westerbork Borssele-Driewegen en Zuilichem. De Centrale Commissie van Evangelisatie te Delft zond aan de Evangelisatie-Commissies en Kerkeraden die hun belangstelling betuigden een uitnoodiging tot het bijwonen van een coustitueerende vergadering, te houden op Dinsdag 3 Juli, des morgens te half elf, in het gebouw „Irene", Keistraat te Utrecht. Bij deze uitnoodiging werd een Concept-Reglement ingesloten. De agenda voor deze vergadering luidt als volgt 1. Opening2. Rapport voorbereidende werkzaam heden 3. Oprichting van een Verband van Ev. Comm. v. Geref. Kerken in Nederland4. Behandeling concept reglement 5. Bestuursverkiezing 6. Bespreking event, uitgave van een orgaan (tevensblad voor medewerkers 7. Bespreking werkplan 1928/19298. Rondvraag 9. Sluiting. De Kerkeraad der kerk van 's-Gravenhage-West besloot het gebed in de consistoriekamer vóór den aanvang van de godsdienstoefening voortaan te doen in den kleinen kring van de beide ouderlingen van dienst en den predikant, en niet meer in den kring van het geheel van de in het kerkgebouw dienstdoende ambtsdragers. KORT VERSLAG der Vergadering van de Par ticuliere Synode der Gereformeerde Kerken in Zeeland, gehouden 6 Juni 1928 te Goes. 1. Onder leiding van ds. R. J. v. d. Veen, den voor zitter der roepende Kerk, begint de Synode met het zingen van Ps 122 1, de lezing van Psalm 122 en met gebed. 2. De credentialen worden nagezien door ds. S. Groeneveld en oud. G. v. d. Putte. Alle classes blijken regelmatig vertegenwoordigd. 3. Tot praeses benoemt de Synode ds. R. J. v. d Veen; tot eersten scriba ds. A. Scheele. Als assessor wordt aangewezen ds. A. C. IJeij en als 2e scriba ds. F. J. v. d. Ende. 4. De Synode stelt de notulen der vorige verga dering vast. 5. Op verzoek van de classis Tholen wordt nader licht verschaft over de behandeling van het voorstel inzake de garnizoenskerken door de vorige Particu liere Synode ingediend bij de Generale Synode van Groningen in 1927. 6. De vergadering besluit dat de acta der Synodes van Zeeland en van Brabant en Limburg voortaan beide, in de archieven dier Synodes zullen worden opgenomen. 7. Naar aanleiding van een verzoekschrift ver strekt de Synode advies aan de classis Zierikzee. 8. Zending. Ds. D. Scheele van Middelburg, predikant bij de zendende Kerk, neemt op verzoek der Synode plaats als adviseerend lid. De afgevaardigden naar de Generale Synode van Groningen 1927 rapporteeren, dat die Synode aan de Zendingsdeputaten in overweging gaf herziening van de redactie van art. 25 der Zendingsorde. Het Zendingsrapport, uitgebracht door ds. A. C. Heij, spreekt o a. van zeer verblijdende vrucht, van verschillende moeilijke vraagstukken, waarvoor de Zeeuwsche Zending nog staat, en van de a s. komst van ds. Merkelijn. De Synode keurt de rekening 1927 goed, neemt de begrooting voor het kalenderjaar 1928 aan, en besluit dit jaar een extra collecte voor de Zending uit te schrijven. Bijzondere dank wordt betuigd aan de deputaten voor hun zorgvol werk en aan de Zen dende Kerk. 9. De commissie, op de vorige Synode benoemd tot het nazien der boeken van art. 11, 13 en 19 en van den quaestor, brengt rapport uit. De rekeningen zijn in orde bevonden. Het controleeren der boeken wordt voortaan opge dragen aan de roepende Kerk. 10. De Synode behandelt het verslag over 1927 1928 en approbeert de begrooting 19281929 van de volgende deputaatschappenart. 11, art. 13, art. 19, prov. quaest. en prov. kas tot ondersteuning van Diaconieën tot verpleging van .hulpbehoevende ideoten enz. Voor hulpbehoevende kerken zullen dit jaar (1928—1929) worden gehouden twee collecten, voor art. 19 (hulpbehoevende studenten) één collecte voor hulpbehoevende idiotengeen. De aanvragen van hulpbehoevendeTkerken en'van diaconieën worden toegestaan. Het van E. B. te D. wordt gesteld in handen der deputaten voor art. 19. 11. De Synode hoort met belangstelling aan het verslag Theologische School, dat van dept. voor art. 49 en van die voor evangelisatie in België. 12. Na breede bespreking [van de conclusies dei- commissie, door de voorlaatste Synode benoemd, in zake evangelisatie en van het voorstel der kerk van Bergen-op Zoom (zie Z. Kerkbode van 1 Juni 1928) neemt de Synode bijstemming de conclusies dei- commissie aan. De uitvoeriDg wordt aan het moderamen opgedragen. 13. Aan deputaten voor 't archief wordt opgedragen te trachten een betere bergplaats voor 't archief te verkrijgen en daarbij te handelen in overleg met moderamen en quaestor. Voorts besluit de Synode, dat belangrijke stukken voor hoogstens drie maanden mogen uitgeleend worden. 14. In de lijst der benoemde deputaten (zie acta 1927) komen de volgende wijzigingenvoor art. 19 komt inplaats van den secundus-deputaat ds. J. H. Telkamp ds. D. Scheele va Middelburg en voor de Kas tot ondersteuning van Diaconieën, idioten enz. verzorgen in plaats van dhr. J. Vogelaardhr. G. van Harn. 15. Voor de betoonde welwillendheid, waardoor de Synode de pas gehouden Zeeuwsche predikanten- conferentie mogelijk maakte, betuigt de voorzitter dier conferentie namens haar, aan de Synode dank. Voor een volgende conferentie neemt de Synode genoegen met dezelfde voorwaarden. 16. De volgende Synode wordt bepaald op den eersten Woensdag van Juni 1929 D. V. 17. De korte notulen worden gelezen. 18. De vergadering eindigt met dankgebed, waarbij de assessor voorgaat. Namens de Particuliere Synode voornoemd, F. J. van den Ende, 2e scriba. VERGADERING van den Kerkeraad (smal) te Middelburg op Donderdag 14 Juni 1928. Opening als gewoonlijk. Aanwezig 26 broeders. Welkomstwoord aan br. Leenhouts, dat werd be antwoord. Notulen vastgesteld. Woensdagavondcommissie. Ingekomen attestaties aanvaard. Ingekomen stukken. Afgevaardigde naar de jaar vergadering van „Vrederust" aangewezen. Een schrij ven van de Geref. kerk van Samarang om steun. Algemeene Rapporten. Over een br. die zich aan het opzicht der kerk onttrektover een doopaanvrage. Sectie-rapporten. Rapporteert over een dooplid attest, wordt opgezondenover een gesensureerde sensure opgehevenover een zuster die tot de Geref. kerk wenscht toegelaten te worden. Mededeelingen van de Centrale commissie voor Evangelisatie over te verrichten arbeid tijdens de kermisweek. De Evangelisatiecommissie ontvangt vrij mandaat. Rondvraag. Voorstel adresbeweging om de kermis niet te laten doorgaan, wordt aangenomen. Over trouw bezoek aan onze dienstboden over een afgegeven doopattestover onze jonge catechisanten. Bespreking uitgesteld. De nieuw gekozen ouderlingen worden ingedeeld in dé secties. Volgende week sectievergadering. Dankzegging Sluiting. De Kerkeraad. Middelburg. Ontvangen door tusschenkomst van br. den Hartigh van een zuster der gemeente een gift van f 10.(f 2,50 Diaconie f 2 50 Kerk f 2 50 Zendingf 2,50 Rusthuis). Hartelijk dank B. H. Lavooij, Diaken-Boekhouder. PARAKAN. Met vriendelijken dank ontvangen uit Domburg en Aagtekerke door ,Mej. A. Visser f 14,80. Mevr. Huizenga. Ontvangen collecte voor de Theologische School van de Geref. Kerken in de Classis Middelburg Arnemuiden f 48,12Domburg f 13,87Gapinge f 17,10; Grijpskerke f 30,25; Koudekerke f 21,21; St. Laurens f 14,75; Meliskerke f 17,72; Middelburg f 118,53Oostkapelle f 12,76Serooskerke f 29,87 Souburg f 44,47 Veere f 25,51Vlissingen f 73,06 Vrouwepolder f 15,33Westkapelle f 6,50. Ontvangen collecte voor Behoeftige Idioten en andere ellendigen van de Geref. Kerken in de Classis Middelburg Arnemuiden f 20,50Domburg f 7,16Gapinge f 6,04Grijpskerke f 23,95 Koudekerke f 19,05 St. Laurens f 14,05 Meliskerke f 15,61Middelburg f 134,Oostkapelle f 11,07 Serooskerke f 26,05 Souburg f 30,79 Veere f 20,32 Vlissingen f 69,99 Vrouwepolder f 15,82Westkapelle f 4 45 De Classicale Correspondent, S. den Hartigh. Middelburg 15 Juni 1928. O. en W.-S o u b u r g In hartelijken dank ont vangen voor de Zending een zakje zilverpapier van Greta v. d. Peijl. Namens de Zendingscommissie, A. J. v. Noorden, Penningm. ZENDING. Met hartelijken dank ontvangen 70 h. c. van Gerard Meulbroek, 's Heer-Arendskerke en 70 h. c. van Wim Westveer, Heinkenszand. C. Littooij, Molstr. 90, M'burg. RUSTHUIS GEREF. KERK MIDDELBURG. Met vriendelijken dank ontvangen een zak be schuitjes. J. Belksma, huisvader. Ontvangen van Br. W. voor het Rusthuis f 2, De Boekhouder. Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel",Middelburg. Hand. 17 16—32. Vr. Oggel. M. O. Schets 15b. Barmhartigheid en naasten liefde. B. A. Feij. Geref.Jongelingsver. Dr.Lützen Wagenaar, Middelburg N. T. Hand. 20. Vr. L. de Rijke Sr. O. T. schets 2 art. III. Het goddelijk gezag. Vr. P. Ton. KRING „WALCHEREN" van M. V. op G. G. Vergadering D. V. Donderdag 21 Juni half acht in de Geref. Kerk te Oostkapelle. Inl. Gew. Gesch. Johannis de Dooper door Veere. Inl. Maatschappelijk onderwerp „Zondagsrust en Zondagsheiliging" (zie B. en B. v. 15 Juli en 1 Sept. '23) door Vronwepolder. Geref. Knapenvergadering „Samuël" Afd. I, Middelburg Leiderdhr. B. H. Lavooij. Agenda Bijb. Gesch. les 123 door vr. Govertse. Kerk. Gesch. Alles uit het Juni-nummer door vr. Sanderse. Geref. Knapenvergadering „Samuel" Afd. II, Middelburg Agenda Bijb. Gesch. A. Cornelisse „Josia en de profetie". Vaderl. Gesch. J. Jonkheer „Willem II". M.-V. „Meisjesroeping", Middelburg. Gew. Gesch. Galaten 1 en 2. Vad. Gesch. Floris de vijfde. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Noorderkerk. Gasthuiskerk 9.30 uur dr. J. Hoek te Den Haag. Bed. H. Av. 6 uur dr. J. Hoek Dankzegging. Hofpleinkerk 9.30 uur ds. D. Ringnalda Bed. H. Av. 6 uur ds. D. Ringnalda Dankzegging. Noorderkerk 9.30 uur ds. D. Ringnalda Sr. te Den Haag. Voorber. H. Av. 2 uur ds. D. Ringnalda Sr. Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Domburg 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 uur Cand. v. d. Meulen van IJmuiden. 2 uur Lezen eener Leerr. Grijpskerke 9 en 2 uur ds. J. Dijkstra Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Meliskerke 9 en 2 uur ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9 en 2 uur ds. E. Douma Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. P. van Dijk Souburg 9.30 en 2 uur dr. G. B. Wurth Veere 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. D. Ringnalda Jr. Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. P. N. Kruyswijk Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Cand. v. d. Meulen van IJmuiden. Westkapelle 9.30 uur ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 10 en 5 uur Colijn plaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur ds. Joh. de Boer ds. D. Bremmer ds. F. Staal Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9, 2.30 en 6 uur Cand. A. W. Wijmenga te Amsterdam. Oosterland 10.30 uur Lezen eener Leerr. 3 uur ds. D. Bremmer Scharendijke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 9.30 en 5.30 uur ds. Z. Hoek Openb. Belijdenis. Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 u. ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 10.30, en 3 en 7 uur dhr. K. de Vries Rilland-Bath 10 en 2.30 uur ds. B. W. de Graaff te Stad a.h. Haringvliet. Tholen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur dr. C. Veltenaar Baarland 9.30 en 2 uur Cand. Bouwmeester te Schoonhoven. Driewegen 9.30 en 2 uur ds. C. van Schie Kapelle-Biezelinge 9.30 uur ds. A. Scheele 2 uur ds. J. H. Donner te Broek op Laugendijk. Borssele 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen 's Gravenpolder 10.30 en 2.30 uur Lez. eener Leerr. Heinkenszand 10 en 2 30 uur ds. D. Scheele te Middelburg. Bed. H. Av. en Dankz. Ierseke 9.30 en 2 uur ds. B. Meijer Wemeldinge 9.30 uur ds. J. H. Donner te Broek op Langendijk. 2 uur ds. A. Scheele Bed. H. Av. Kruiningen 9.30 en 2 uur ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. A. P. Lanting Axel 9.30 en 2.30 uur Hoek 9.30 en 2 uur Oostburg 10 uur 2 30 uur Oostburg (dienst Aardenburg) 9.30 uur 2 30 uur Schoondijke 9.30 en 2 uur Terneuzen 9.30 en 2.30 uur Zaamslag 9 en 2 uur ds. J. S. Post ds. J. B. Vanhaelen Lezen eener Leerr. ds. M. van Wijk ds. M. van Wijk Bed. H. Av. Lezen eener Leerr ds. K. Sietsma ds. S. Groeneveld ds. A. B. W. M. Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1928 | | pagina 3