Godsdienstoefeningen Kerkhof-toespraken. Zendingsdag Classis Goes. KERKNIEUWS Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. BOEKflflNKO N DI GI N G. Vereenigingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 20 MEI 1928. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel Een lezer vraagt ons onder „Ingezonden1' op te nemen een stuk ter aanbeveling van toespraken op het kerkhof. Hij1 zal wel goed vinden, dat we zijn brief verkort weergeven en daarna voldoen aan zijn verzoek en oins oordeel daarover geven. Deze broeder heeft tal van begrafenissen bijlgewoond en menige toespraak g'ehoord, die hij niet onaardig „grafpreek" noemt. Hij heeft zoo ernstige gehoord maar ook bela chelijke. Ook wel zulke, waarin de overle dene verre boven verdienste geprezen werd. Maar onlangs was hij er bij, dat een heel goede en treffende toespraak gehouden werd. Onder het gehoor waren toen ook menschen, die nooit naar de kerk gingen en zoo werd daar geevangeliseerd en zaad gestrooid dat vrucht kan dragen voor de eeuwigheid. Om deze reden meent inzender, dat ook onze Geref. predikanten wel zouden doen om al tijd aan het graf te spreken. We kunnen met den inzender niet instem men. En wel om verschillende redenen. Wat betreft het evangeliseeren kan worden opge merkt dat dit kan geschieden in het sterfhuis. Meestal heeft men aan het graf niet meer menschen dan die ook in het sterfhuis aan wezig zijn, de dragers inbegrepen. En dan kan het beter in huis dan aan het graf. Het klimaat van ons land leent er zich' niet toe om' altijd aan een graf het woord te voeren, vporal niet waar véle kerkhoven erg on beschut liggen. Voert men nu als regel in aan een graf te spreken, maar oordeelt men dat de weersgesteldheid het onraadzaam maakt het in een bepaald geval te doen, dan kan het gebeuren, dat men meentaan dien doode is niet genoeg eer bewezen. Bij ande ren wel, bijl dezen niet een toespraak. Zegt men de reden er bij het is om het weer, dat we het nu niet doen, dan zal die reiden lang niet altijd algemeen worden geaCcep^ teerd en wekt men toch hier en daar ont stemming. De bijzondere toespraken aan het graf de inzender wijst daar zelf op hebben ook groote bezwaren. Het eenige, waarop velen letten en waarvoor ze alleen aandacht hebben, is of de doode al dan niet „in den hemel" wordt gezet. Bij! zulke mentaliteit blijft de sfeer niet zuiver. Daar om lijken ons als regel zulke toespraken on- gewenscht. Maar deze regel heeft ook weer zijn uitzonderingen. Het kan zijn, dat een1 begrafenis groote aandacht trekt en vele menschen naar het kerkhof doet gaan, dan is er wanneer de weersgesteldheid het toe laat zeker wel te overwegen of niet van de geboden gelegenheid moet gebruik ge maakt worden om het Evangelie te prediken die het anders niet hooren of wier harten anders daarvoor misschien niet zoo ontvan kelijk zijn. HEIJ. Der traditie getrouw schreef bovenge noemde Classis weer een Zendingsdag uit op D.V. 2e Pinksterdag 23 Mei 1928, 's mid dags 1.30 uur, in den zoo welbekenden bioom- gaarcl van dhr. J. de Bokx, aan de 's Heer Hendrikskinderendijk, even buiten Goes. Mocht, wat niet te hopen is, het buiten even huiverig en koud zijn als thans, zoo zoeken wij toevlucht in de Geref. Kerk, Wijn gaardstraat, Goes. De Commissie heeft haar opdracht ver vuld, voor zoover zij' dat kon en geeft het nu in vertrouwen over in 's Heeren hand met de bede, dat Hij Zij!ner zegen rusten doe op den gepresteerden arbeid en D.V. ook op het samenzij'n zelf en wel zooi, dat ier rijke vrucht uit voortvloeie voor den Zeeuw- schen Zendingsarbeid. Wekken wij elk jaar weer opi den Zen- dingsdagi te Goes bij' te wonen, nu durven wij het in het bijzonder doen. Geeft de Heere in de natuur een prachtdag, zoo is een reisje naar en door het schoone Zuid-Beveland op zichzelf reeds een genot door de rijke af wisseling, waardoor telkens het oog wordt geboeid, langs de vele mooie, landelijke we gen wandelend of rijdend. Ook natuurgenot kan zoo< opwekken den Schepper te loven en zeker hein en haar, die iets verstaat van de heerlijke gave, die de Koning der Kerk op den Pinksterdag over Zijne gemeente uitgoot. Juist dat Pinksterfeest roept de gemeente op zich bewust te wezen van hare dure roe ping de volkeren te kerstenen en alzoo ook den Javaan te brengen aan Jezus' voet. Ons dat herinneren is pok het doel van den Zendingsdag, waarvoor het gelukt is een 5-tal sprekers te vinden, die alle hunne sporen in Insulinde hebben verdiend. Dr. A. H. Vonk, die verbonden is aan het Zendin'gs- hospitaal te Keboemen, zal bepleiten het hooge belang van den Medischen dienst voor den Zendingsarbeid. Ds. D. K. Wielenga van Duivendrecht, die zoovele jaren heeft gewerkt op Soemba, en met eere draagt het litteeken in den dienst zijn Zenders opgeloopen, hoopt er op te wij zen, dat aan elk volk in zijn eigen taal het Evangelie moet gebracht. De Weled. Achtb. Heer P. Bergmeijer, Bur gemeester van Almkerk, oud-lid van den In- dischen Volksraad, zal wel iets loslaten over Overheid en Zending. De heeren P. Beukema, Hoofd der Hol- landsoh-Chineesehe School te. Solo, en P. Lok, eveneens Hoofd der Hollandsch-Chi- neesche School, maar te Magelang, dus op ons Zendingsterrein, denken beiden te ver tellen van hun arbeid. En wellicht mag ik er nog bijvoegen, dat dhr. Lok, zoo vriendelijk was aan te bieden enkle bezienswaardige voorwerpen, uit Indië meegebracht, te toonen en zoo noodig er toe lichting bij te geven. Is er nu nog verdere aanbeveling noodig ter bijwoning van den Zendingsdag der Clas sis Goes Bereide de Heere in Zijn gunst ons «en I schoonen en rijken dag, ZOodat allen met steeds grooter inspanning medewerken tot den bouw van 's Heeren Kerk hier en ook in Magelang. A. SCHEELE. Kapelle-Biezelinge, 12-5-'2S. ZOMERCONFERENTIES VAN DEN ZENDINGSSTUDIE-RAAD TE LUNTEREN. Evenals vorige jaren zullen deze in de maand Augustus worden gehouden, doch ditmaal vier, in plaats van drie conferenties. Wij hopen o.m. in ons midden te zien Op de eerste conferentie (30 Juli4 Augustus) ds. Joh. Rauws, Zendings director, voorzitterds. B. J. C. Rijuders, Zendingsdirector, vice-voorzitterds. Joh. Rauws, Openingsrede over Jeruzalem ds. T. J. Jansen, Schoonhoven (Oegstgeest), Bijbelbesprekingen. Als Cursusleiders werden o.m. uitgenoodigd dr. G. G. Kullmann, (Parijs) en dr. H. Kraemer van Malang voor de studiegroepen o.a.H. A. C. Hildering over den Islam. Verder als referenten: zend. W. van de Beek van Sangi, ds. A. Merkelijn van Magelang enz. Op de tweede conferentie (6—11 Augustus), ds. D. Pol, (Rijsoord), voorzitter zoo mogelijk ds. A. Klinken berg, (Amsterdam), vice-voorzitter dr. C. W. Th. Baron van Boetzelaar van Dubbeldam, Openingsrede over Jeruzalemds. P. J. Klaarhamer, (Dokkuin), Bijbel besprekingen. Als Cursusleiders werden nitgenoodigd dr. G. G. Kullmann van Parijs; dr. H. Steinberg, Zendingsdirector der Broedergemeente en ds. J. F. Colenbrander van Soemba; voor de studiegroepen o.a. R. Schippers, theol. stud, over den Islam. Verder als referenten ds. Merkelijn vau Magelang e.a. Op de derde conferentie (1318 Augustus)dr. M. J. A. de Vrijer (Amsterdam), voorzitterds. W. A. Wiersinga, (Weesp), vice-voorzitterds. H. A. Wier- singa, (Meden), Bijbelbesprekingcn als Cursusleiders Missionair K. Epple van Bazel, over Borneo; dr. H. Steinberg, Zendingsdirector der Broedergemeente, over Surinameds. Jac. van Nes, (Den Haag) over „Joden en Jodenzending"als leiders van de studiegroepen, o.a. D. K. Wielenga, theol. stud. Verder als referenten ds. J. Pannebakker Jr., (Amersfoort) en zend. J. van der Poel, (Modjowarno). Op de vierde conferentie (20—25 Augustus), ds. J. R Callenbach, (Rotterdam), voorzitter; ds. H. E. Beker, (Haarlem), vice-voorzitter dr. F. J. Fokkema, Rector van de Nederl. Zendingsschool te Oegstgeest, Openings rede dr. J. Coenraad (Beek), Bijbelbesprekingenals CursusleidersMissionar K. Epple van Bazel over Borneo Ir. S. L. Huizer, (Utrecht) over „Het Christen dom en andere godsdiensten" dr. J. Offringa, (Djocja) als leiders van de studiegroepenH. van den Brink, theol. stud, over „van Heiden tot Christen" en ds. L. H. W. Theunissen (Terhorne)„Waarom Zending." Verder als referenten waarschijnlijk mr. C. de Roon Swaan (Weltevreden) „De bezwaren tegen de Zending" en mej. E. Scharten van China. Het is waarschijnlijk, dat op elk der conferenties ds. J. A. Visscher (Groesbeek) de film zal vertoonen van de arme Friesche hei. De uitgaande Zendingsarbeiders rekenen er op allen in Luntéren tegenwoordig te zijn. De deelnemersprijs (f20.— alles inbegrepen) blijft dezelfde als in vroeger jaren. Nadere inlichtingen verstrekt het bureau van den Z. S. R., „de Nye Wehme", Zeist, waar men zich thans reeds kan aanmelden. KORT VERSLAG van de vergadering der Classe Tholen op 9 Mei, in het vergaderlokaal te Bergen op Zoom. 1. Opening der vergadering door den praeses ds. A. Andree. Z.Eerwaarde laat zingen de Morgenzang 4, leest 1 Cor. 3:9 tot einde en gaat voor in gebed. 2. Door ongesteldheid van ds. Le Cointre neemt in het moderamen plaats als assessor dr. C. Veltenaar. 3. Alle kerken zijn wettig vertegenwoordigd. Twee kerken zonden een secundus, en één kerk een diaken, wien keurstem wordt verleend. Bergen op Zoom heeft een instructie. 4. De notulen der vorige vergadering worden door den scriba br. Tange gelezen, goedgekeurd en vast gesteld. 5. Ingekomen stukkena. Circulaire van de Depp. Gen. Synode voor den Evangelisatie-arbeid in België, met verzoek aanwijzing correspondent. Benoemd br. E. Tange. c. Concept instructie Depp. Geestelijke Ver zorging Militairen. Overgenomen en den deputaat br. Lobbezoo toegezonden. 6. Instructie Bergen op Zoom wordt behandeld en de af te vaardigen brs. naar de Particuliere Synode opgedragen ter Synode nadere inlichtingen te vragen over de behandeling van het voorstel Zeeland over steun aan garnizoenskerken, op de Generale Synode. 7. De Classis hecht er hare goedkeuring aan, dat de Kerk van Bergen op Zoom zich tot de Particuliere Synode zal wenden met een voorstel naar aanleiding van het rapport der Depp, inzake Evangelisatie in Zeeland. 8. Ter Particuliere Synode worden afgevaardigd de predikanten A. Andree en W. M. le Cointre primi en dr. C. Veltenaar secundus en de ouderlingen primi E. Tange en J. J. BoonsecundiA. van Strien en K. de Vries. 9. Rondvraag art. 41 levert geen bijzonderheden op. 10. Vacature-beurtenAnna-Jacoba-Polder ds. Le Cointre Rilland-Bath ds. Andree Poortvliet en Oud- Vosmeer dr. Veltenaar 11. Volgende vergadering D.V. 8 Aug. a.s. 12. Rondvraag geen bijzonderheden. 13. Sluiting door den praeses, nadat dr. Veltenaar is voorgegaan in dankzegging Op last der Classis, Dr. C. Veltenaar, Assessor. AFGEDRAGEN COLLECTEN Anna-Jacoba-Polder Bergen-op-Zoom Krabbendijke Oud-Vosmeer Poortvliet Rilland-Bath Tholen Arbeid in Rijn-Pruisen f 23.66 - 24.— - 15.12 - 10.96 - 7.86 - 10.755 - 5 Theologische School f 31.625 - 26.16 - 20.12s - 11.70 - 7.41 - 15.69 - 12.60 reden, keurstem verleend wordt. De kerk van Zierik- zee heeft een instructie. 3. In het moderamen nemen zitting: ds. F. J. v. d. Ende, praesesds. Joh. de Boer, scribads. D. Bremer, assessor. 4. De notulen worden gelezen en na enkele kleine opmerkingen goedgekeurd. 5. Tot de ingekomen stukken belmorena. de acte van ontslag van den kerkeraad van Scharendijke ten behoeve van ds. J. W. van Tol en b. een verzoek van de deputaten van de Generale Synode voordeEvan- geliesatie in België om een classicalen correspondent te benoemen. Tot correspondent wordt benoemd ds. Joh. de Boer van Brouwershaven. 6. Ds. F. Staal Pzn. rapporteert inzake de Zending. 7. Ds. Bremer, ds. L. Hoek en ds. Joh. de Boer verstrekken inlichtingen inzake de Evangelisatie. 8. De vacature-beurten worden geregeld op de ge wone wijze. 9. In behandeling wordt genomen de instructie van de kerk van Zierikzee, om hulpdienst aan te vragen aan de Classis Middelburg. Met deze instructie gaat de Classis accoord. 10. Tot afgevaardigden naar de Part. Synode worden benoemd ds. F. Staal Pzn. en ds. F. J. v. d. Ende, primi en ds. Z. Hoek en ds. D. Bremer,secundi voorts de broeders P. L. Dees en D. Mulder, primi en de broeders C. L. de Jonge en J. v. d. Wal, secundi. 11. Omvraag naar art. D. K. O. wordt gehouden. 12. De gewone rondvraag wordt gehouden. Br. D. Mulder van Zierikzee spreekt een enkel woord in verband met zijn ziekte en aanvankelijk herstel, en vraagt voorts aan de Classis om br. Bienefeld aan te wijzen als zijn secundus, wat betreft zijn functies van correspondent en van quaestor. De Classis wijst voor de komende 3 maanden br. B. als secundus aan. De praeses wenscht ds. Z. Hoek geluk met zijn jubileum. De praeses leest voor zijn begrooting ad art. 13. Deze wordt goedgekeurd. Enkele deputaatschappen worden geregeld. Als deputaat voor de V.U. wordt inplaats van ds. J. W. van Tol benoemd ds. Joh. de Boerals secundus kerkvisitator wordt inplaats van ds. J. W. van Tol benoemd ds. D. Bremmer. 13. De Korte Notulen worden gelezen en na enkele opmerkingen goedgekeurd. 14. De collecten worden geïnd. 15. De vergadering wordt gesloten, nadat de assessor is voorgegaan in dankzegging. Op last der Classis, D. Bremmer, h.t. assessor. Bruinisse, 14-5-'28. KORT VERSLAG van de vergadering van de Classis Zierikzee der Geref. Kerken, gehou den te Zierikzee op Woensdag 9 Mei 1928. 1. De praeses, ds. F. J. v. d. Ende, opent de ver gadering, laat zingen Ps. 11811, leest Openbaring 110—18 en gaat voor in gebed. 2. Aan de broeders van Gilst en Ketelaar wordt opgedragen de credentiebrieven na te zien. Alle kerken zijn wettig vertegenwoordigd. De kerk van Scharendijke zond een diaken, aan wien, gehoord de Middelburg. Vergadering van de Commissie van Beheer op Vrijdag 25 Mei a.s. Tijd en plaats als gewoon. De Secretaris. SCHOOLHULP ZEELAND. Op de pas gehouden Ouderlingen-Conferentie te Goes stelden mij 2 broeders, ieder f 2.50, ter hand. Zoo bracht die vergadering tweeerlei genot. Broeders, nogmaals dankWie volgt dat goede voorbeeld Met vriendelijke aanbeveling, Kapelle-Biezelinge. A. Scheele. Jubileumnummer van De Rotterdammer. Ons werd toegezonden een lijvig nummer van het bekende Anti-revolutionaire Dagblad De Rotterdammer. In de 25 jaar dat dit dagblad bestaat heeft het in onzen kring een zeer gunstige reputatie gekregen. Het blad biedt overvloed van nieuws. Speciaal het Kerknieuws is buitengewoon goed verzorgdgeen wonder dat het door velen gelezen wordt, en hoog wordt gewaardeerd. Wat dit jubileumnummer aan lectuur en illustraties biedt ik zal er niet aan beginnen om het te noemen. Niet minder dan 48 pagina's is het groot. Het gedenkt in korte bijdragen den zegen dien het in deze jaren ondervond. Wij wenschen, onder dankzegging voor de toezen ding van dit schoone nummer, de Rotterdammer toe, dat het nog tot in lengte van jaren voort arbeiden mag aan de verbreiding van de voor ons volk zoo heilzame Calvinistische beginselen. v. D. De trek der Salzburgsche emigrau- ten naar Zeeuwse h-V laanderen door J. N. Pattist. Uitgave „De Wachttoren". Huis ter Heide. We schreven hierboven af den titel van een merk waardig en interessant boekje. Vergissen we ons niet dan zal het aan velen wel onbekend zijn dat naar Zeeuwsch-Vlaanderen bedoeld is hier dan Westelijk Z.-Vlaanderen ook Salzburgers geëmigreerd zijn. Dat velen uit de Zuidel. Nederlanden en Frankrijk daar heentogen, daarvan hebben we allen wel gehoord, maar van een emigratie van Salzburgers daarheen zullen de meesten wel niet geweten hebben. De schrijver vond daarover talrijke documenten in het rijks-archief in Den Haag en daaruit haalt hij dan de gegevens om er levendig van te vertellen. Die emi gratie begon in 1733. Daartoe werd besloten omdat daar veel grond werd aangewonnen en de bevolking te gering was om de vruchtbare gronden behoorlijk te bebouwen. Zoo was daar plaats voor een deel van de Salzburgers, die om des geloofs wille hun vader land verlieten toen de aartsbisschop graaf Firmian hen met geweld wilde bekeeren. De groote stroom van deze vluchtelingen, wel 20,000, ging naar Pruisen. Een klein aantal 789, vrouwen en kinderen meege rekend, kwam naar Vlaanderen. Dat geschiedde op verzoek van burgemeesters en schepenen van het Vrije van Sluis aan de Staten-Generaal om Salzburgers daarheen te zenden. Het gaf heel wat wederwaardig heden voor deze Salzburgers die de reis van hun land naar Vlaanderen hadden volbracht. En toen ze daar waren aangekomen gaf dat ook heel wat moeilijk heden. Dit bezoek was ook niet erg bestand tegen het klimaat van het polderland met zijn moeras koortsen. In 1740 waren er van plm. 800 emigranten dan ook maar 172 meer in Vlaanderen. Meer dan 600 waren óf weer heengegaan óf gestorven. Het Luther- sche kerkje te Groede is nog een herinnering aan hun verblijf. Enkele familienamen doen ook nog daar aan denken, b.v. de namen, Keimei, Prisch, Wemels- felder. We vestigen op dit boekje dan ook gaarne de aandacht. KRING „WALCHEREN" van M. V. OP G G. Vergadering D.V. Donderdag 24 Mei, in de Geref. Kerk te Gapinge. Aanvang 7'/i nur. Inl. Gew. Gesch. „Ruth" door Serooskerke (W.). Inl. Letterkunde: „Gouden Teugels" door M'burg. G. Wondergem, Secr. Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel", Middelburg. De keuze van het Zendingsveld, vr. J. v. d. Kuip. Verslag van de gehouden Bondsdag, door v. J. Baan. Geref.Jongelingsver. Dr. Lützen Wagenaar, Middelburg G. B. art. 22. De rechtvaardigmaking aan het geloof, vr. Janse. M. O. schets 11. Sociale Verzekering VI, vr. Boone. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afd. I. Bijb. Gesch. Ex. 17 en 18. Stien Pouwelse. Daarna Reciteeren. Afd. II. Bijb. Gesch. Ex. 15 en 16 door Jo Adriaanse. Na de PauzeVoorlezen door de Presidente. Timotheus, Lent e-n u m m e r. Uitgave la Rivière en Voorhoeve, Zwolle. We ontvingen van Timotheus het keurig uitge voerde lentenummer met het verzoek dat aan te kondigen. Men begrijpt dat we geen bezwaar gevoelen daaraan te voldoen. Timotheus is onder ons bekend als een uitstekend goed geredigeerd tijdschrift. Dit nummer munt uit door pracht van illustraties. Heij. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Gasthuiskerk. Heidelb. Catech. Zondag 17. Gasthuiskerk 9.30 uur ds. D. Ringnalda Jr. 2 uur ds. D. Scheele Hofpleinkerk 9.30 uur ds. D. Ringnalda Sr. te Den Haag. 6 uur ds. D. Ringnalda Jr. Noorderkerk 9.30 uur ds. D. Scheele 6 uur ds. D. Ringnalda .Sr. Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Domburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 en 2 uur ds. ds. E. Douma Bed. H. Av. en Dankz. Grijpskerke 9 en 2 uur ds. J. Dijkstra Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur ds. A. Koning Meliskerke 9 en 2 uur ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. P. van Dijk Souburg 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. D. Ringnalda Veere 9.30 en 2 uur ds. P. van Strien Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. P. N. Kruyswijk Vrouwepolder 9.30 en 2 uur dr. G. B. Wurth Bed. H. Av. en Dankz. Westkapelle 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 10 uur 5 uur Colijn plaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Haamstede 9.30 en 2 uur ds. Joh. den Boer Lezen eener Leerr. ds. D. Bremmer ds. F. Staal Lezen eener Leerr. Cand. Wijmenga te Amsterdam. Kamperland 9 en 2 uur ds. F. J. v. d. Ende vm. Voorber. H. Av. en Openb. Belijdenis. 6 uur ds. J. W. van Tol Nieuwerkerk 9.30 uur ds. Z. Hoek Bevestiging lidmaten. 2 en 6 uur ds. Z. Hoek. Oosterland 10.30 uur ds. D. Bremmer Bed. H. Av. 3 uur ds. D. Bremmer Dankz. Scharendijke 9.30 en 2 uur ds. J. W. van Tol Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 9.30 en 5.30 uur Cand. Nawijn Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Cand. F. Guillaume te Amsterdam. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 u. ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 10.30, en 3 en 7 uur dhr. K. de Vries Rilland-Bath 10 en 3 uur Lezen eener Leerr. Tholen 9.30 en 2 uur dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Cand. J. J. van Heest te Amsterdam. Baarland 9.30 en 2 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Kapelle-Biezelinge 9.30 uur 2 uur Borssele 9.30 en 2 uur Goes 9.30 en 6 uur 's Gravenpolder 10.30 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur lerseke 9.30 en 2 uur Wemeldinge 9.30 en 2 uur Kruiningen 9.30 en 2 uur Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. J. E. Visser te Domburg, ds. C. van Schie Lezen eener Leerr. ds. R. J. v. d. Veen Lezen eener Leerr. ds. R. J. v. d. Veen ds. E. Beukema Bed. H. Av. ds. E. Beukema Dankz. H. Av. Lezen eener Leerr. ds. B. Meijer Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. A. P. Lanting Axel 9.30 en 2 uur Hoek 9.30 en 2 uur Oostburg 9.30 uur 2 uur Oostburg (dienst Aardenburg) 9.30 uur 3 uur Schoondijke 9.30 en 2 uur Terneuzen 9.30 en 2 uur Zaamslag 9 en 2 uur ds. J. S. Post ds. J. B. Vanhaelen ds. M. van Wijk Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. M. van Wijk ds. K. Sietsma ds. S. Groeneveld ds. A. B. W. M. Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1928 | | pagina 3