Wenscht U een Salon- of Woonkamer-Karpet, Huishoudelijke Artikelen •'n Huisapotheek* voor 60 centen Kloosterhnlsem „Geen goud zoo goed" Godsdienstoefeningen JOH. A. JULIANUS, 1.1. K E R~KNÏ E U W S Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. Vereenigingsleuen. Classe Goes MIDDELBURG. Groote uitbreiding Emaille en Aluminium Pannen - Ketels Emmers Frituurijzers Boterspuiten Classe Axel in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 6 MEI 1928. Classe Middelburg Classe Zier Advertentlên. i k z e e o I e n Boter- en Vruchten Cake Steeds versch Profetenbrood geen subsidie gekregen kon worden, moesten worden gesloten blijkbaar kost dit op 't oogenblik meer dan er gegeven wordten uitbreiding van gelegenheden om 't Evange lie te brengen vraagt om uitbreiding van mid delen en van "t aantal arbeiders en van bij dragen en als tegenover uitbreiding van ge legenheden staat een inkrimping van midde len, tegenover een opengaan van deuren' een wegnemen van middelen noodig om door die geopende deuren in te gaan, dan maakt men op Zendingsterrein z'n moeilijkste dagen door. Indien 't maar niet de zake Gods was Indien de vijand zich maar niet heimelijk verblijdde over de onmacht, die in Zop'n sluiten tot uiting komt Indien men maar de overtuiging kon heb ben, dat in zoo'n streek het toch maar een ploegen op rotsen is Indienzoo zou ik nog een ploos je voort kunnen gaan en als ik dan in1 dit rijtje indien, ook maar niet behoefde neer te schrij ven indien ik nu maar wist, dat de drie Zuidelijke Provinciën inderdaad deden wat ze kunnen, indien er nu maar voldoende Zen dingsliefde was, indien er nu maar genoeg gebed was, indien het sluiten van die school tjes nu maar gevoeld kon worden als „het kan niet anders". Ik verlang naar Holland om U te verhalen van het Zendingswerk ik houd me over tuigd dat kennis van den zegen, dien God geeft de gaven mildelijk zullen doen stroomen. Met hartelijke groeten als steeds A. MERKELIJN. TWEETAL TE KraliugenG. R. Kuyper te Den Haag-Oost, H. A. Munnik te Zwolle UtrechtA. M. Boeijinga te Sassenheim, P. C. de Bruin te Apeldoorn. BEROEPEN TE Moordrecht: D. P. Kalkman te Krimpen a.d. Lek. AANGENOMEN NAAR Rotterdam-DelfshavenK. Schilder te Oegstgeest Hoogersmilde W. de Graaf, cand. te Puttershoek. BEDANKT VOOR: Goënga-SijbrandaburenW. Tom, te Warns (Fr.) Geesteren, Gelselaar, Baarland, Sellingen, Pijnacker, Nootdorp, Helmond, Warffum, Midwolda en Genemuiden W. de Graaf, cand. te Puttershoek KampenJ. G. Feenstra, te Scheveningen. PARTICULIERE SYNODE. De Kerkeraad der Geref. kerk te Goes, het vorig jaar daartoe aangewezen, roept de Zeeuwsche Kerken op ter P a r t. S y n o d e op W o e n s d a g 6 Juni 1928, te Goes. De namen van de afgevaardigden der Classis, met hunne secundi en met opgave van woonplaats, als mede de stukken en voorstellen, die behandeld dienen, worden ingewacht tot Dinsdag 22 Mei a s. bij den eerst-ondergeteekende. Namens den Kerkeraad der Geref. kerk te Goes, R. J. van der Veen, praeses. J. Jongepier, scriba. Goes, 2 Mei 1928 De Kerken in de Classis Middelburg worden opge roepen ter voort te zetten Classicale Vergadering op D.V. Dinsdag 22 Mei a.s. Eventueele stukken ter behandeling worden vóór 15 Mei a.s. ingewacht bij den eerstondergeteekende. Namens de roepende Kerk van St. Laurens, Ds. A. Koning, Praeses. J. Koole, Scriba. AGENDUM Classis Zierikzee 9 Mei, 's morgens 10 uur. 1. Opening. 2. Onderzoek credentie-brieven. 3. Aanwijzing Moderamen. 4. Notulen. 5. Ingekomen stukken. 6. Rapporten a. Zending. b. Evangelisatie. 7. Voorstellen en Instructiën. 8. Onderzoek naar art. 41 K. O. 9. Regeling vacaturediensten. 10. Omvraag. 11. Korte notulen. 12. Sluiting. Namens de roepende kerk, D. Mulder, praeses. W. Vogelaar, scriba. KORTE NOTULEN Class. Vergadering te Goes op Donderdag 19 April '28. Namens de roepende kerk van Heinkenszand opent ds. Lanting de Vergaderinglaat zingen Ps. 1188 leest 1 Cor. 1524—28 en gaat voor in gebed. De lastbrieven worden nageziende kerken zijn vertegenwoordigd. Moderamends. v. d. Veen, praesesds. Meijer scribads. Lanting, assessor. Notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. De heer Koolstra wordt peremptoir geexamineerd en met algemeene stemmen toegelaten tot den dienst des Woords en der Sacramenten Ds. Scheele doet enkele mededeelingen aangaande den te houden Zendingsdag. De collecten voor Theol. Fac. V. U. en hulpbeh. kerken worden gestort. Tot afgevaardigden naar de e.k. Part. Synode wor den gekozen de primiD.D. R. J. v. d. Veen en A. ScheeleOuderlingen J. Steketee en A. Geelhoed SecundiD.D, B. Meijer en A. P. LantingOuder lingen G. de Jager en D. Meulenberg. Verschillende ingekomen stukken worden behandeld. Tot Deputaat voor de geestelijke verzorging der mili tairen wordt benoemd ds. E. Beukematot Deputaat voor radio-kerkdienst ds. Koolstra van Kruiningen. Aanwijzing Deputaten voor Art 13 D. K. O.ds. Scheelesec ds. Lanting. Hulpbeh. kerken in de provincie br. G. de Jager, sec. br. J. Steketee. Zendingds. Scheelesec. ds. Lanting. Prov. Diac. kas voor Hulpbeh. Idioten enz.br. Ph. Wessels, sec. br. M. Dninhouwer. Onderzoek naar art. 41 D. K. O. levert geen bij zonderheden op. Bij de intrede van Cand. Koolstra te Kruiningen zal de consulent ds. Scheele de Classis vertegen woordigen. De kerken van Kruiningen en Nieuwdorp zeggen dank voor de bewezen diensten tijdens de vacature. Vacature-beurten worden als volgt geregeld BaarlandDD. Scheele en Meijer. 's GravenpolderDD. v. Schie, v. d. Veen en Beukema. Heinkenszand: ds. Meijer. WemeldingeDD. v. d. Veen, Beukema, Lanting. Roosendaalds. Lanting. Volgende Classicale Vergadering zal D.V. gehouden worden Donderdag 19 Juli. Roepende kerk Kapelle- Biezelinge. Korte notulen zullen door het moderamen ditmaal worden vastgesteld. Nadat gezongen is Ps. 75 1 gaat de praeses in dankzegging voor, waarna hij de vergadering sluit. Namens de Classis, Ds. Lanting. assessor. VERGADERING van den Kerkeraad (breed) Middelburg 3 Mei 1928. Opening op gebruikelijke wijze. Tegenwoordig 42 broeders. Praeses spreekt allereerst een hartelijk welkom tot Ds. Ringnalda, waarop deze met gevoelvolle woorden aan den kerkeraad dank brengt. Br. den Hartigh richt namens den kerkeraad een woord van dank aan Ds. Scheele en br. Brandsma voor bijzondere diensten gedurende de vacature be langeloos bewezen. Notulen worden vervolgens gelezen en vastgesteld. Een ingekomen bericht van een legaat af 500 door eèn overleden zuster onze kerk geschonken, wordt dankbaar aanvaard. Verschillende verzoeken om financieelen steun naar de desbetreffende commissie verwezen. Mededeeling ingezonden van het overlijden eener zuster. Een verzoek om den Bidstond voor den Universi teitsdag in de Noorderkerk te houden op 2 Juli a.s. naar de Commissie van Beheer verwezen. Woensdagavondcomm. Doopaanvrage ingewilligd aangevraagde huwelijksbevestiging toegestaan. Een gevraagd bewijs voor huwelijksbevestiging elders, zal verzonden worden. Rapport over gebruik kerktelefoonhieruit bleek dat 14 aangesloten waren met 23 gehoortoestellen. De telefoon voldoet uitstekend en vindt een dank baar gebruik. Br. Heemskerk wordt benoemd tot lid van de t.eletooncomm. en de aftredende leden gecontinueerd. Bespreking en vaststelling van de groslijst voor de vervulling van het bestaande tweetal vacaturen voor ouderling. Aan de gemesnte worden voorgedragen de brs. K. Davidse, P. Dekker, A. J. Leenhouts, I de Ridder. De verkiezing zal plaats hebben op 13 Mei na afloop van den morgendienst in de 3 kerkgebouwen. De commissie voor aanvragen van buiten rappor teert en overeenkomstig dien wordt besloten uit te keeren aan verschillende behoeftige Ger. kerken, Chr. Vereen, en instellingen, comité's enz in totaal voor f 77 50. Bij de intrede te Meliskerke op as. Zondag door Ds. Vreugdenhil zullen brs. Van Sluijs en Tange alsdan den kerkeraad vertegenwoordigen. Besloten wordt dat een collecte voor de Rudolf- stichting zal worden gehouden. Volgende week smal. Dankzegging. Sluiting. De Kerkeraad Ontvangen collecte voor de Hulpbehoevende Stu denten van de Ger. Kerken in de Classis Middelburg Arnemuiden f 30 84 Domburg f 8.79 Gapinge f6.16; Grijpskerke f21.42; Koudekerke f 16.83; St. Laurens f 12 70Meliskerke f 15.96 Middelburg f 116.17 Oostkapelle f 12.16 Serooskerke f 25 98 Souburg f 27 96 Veere f 13 06 Vlissingen f 62 41 Vrouwepolder f 12.64 en Westkapelle f5.79. De Classic. Correspondent, Middelburg, 4 Mei. S. den Hartigh. THEOLOGISCHE SCHOOL TE KAMPEN. Met vriendelijken dank nog ontvangen de contri buties uit Oostkapelle, door bemiddeling van br. Coppoolse f 13.50. Het boekjaar is om en uit nog 7 plaatsen uit onze Classis ontving ik niets. Er was deze week een conferentie te Goes. Ds. Douma te Den Haag zei daar o.a. dat het tegen woordige geslacht niet moet vergeten de geschiedenis van Scheiding en Doleantie. Zou men op die plaatsen die tot nu toe verzuimden, vergeten zijn wat groot geschenk God ons gaf in de Theologische School te Kampen De Correspondent der Classis Middelburg, J. Olthoff. Middelburg, 4 Mei 1928. Oost- en West-Souburg. In hartelijken dank ontvangen voor de Zending 150 halve centen van Nelly, Betsie en Koosje Suurmond Md. en van Jaantje Geschiere een pak zilverpapier. Namens de Zendingscommissie, A. J. van Noorden, penningm. Serooskerke. Met dank ontvangen voor de Zending van C. Geldof Hz. 380, van Cath. Louwerse Wd. 75, van Leintje de Buck Pd. 150 halve centen, busje Anna Flipse f 2.64s. De Commissie. ZENDING. Met hartelijken dank ontvangen een doosje halve centen van Jacob en Cor Looise. C. Littooij, Molstr. 90, M'burg. Middelburg. In dank ontvangen 1 pak zilver papier van Mevr. W., 1 pak zilverpapier van de kin deren van Onderdijk van Nieuwland, 30 halve centen, van Jansje Marijs, Grijpskerke, 100 halve centen van Govert Krijger. Namens de Commissie, L. A. Tange, Penningm. Vlissingen. Wederom mogen wij met harte lijken dank melden te hebben ontvangen van familie D. een bundel „Schouwvensters" van zuster K. eenige gecartonneerde kinderboekjes en een zakje zilver papier en capsules van Leni en Louis de Kok 13 halve centen en een zak zilverpapier; van Suze en Mientje Leijnse 131 halve centen en een pak zilver papier; van familie v. d. B. drie jaargangen „Timo- theus" van zuster V. 19 halve centen, een pak zilverpapier en postzegelsvan Jo Nonnekes een bundel „Bouwen en Bewaren" en van familie K. een bundel Gereformeerd Meisjesblad en Bouwen en Be waren. Namens de Zendings-commissie, W. Karreman, penningm. PARAKAN. Met vriendelijken dank ontvangen uit Zevenbergen f 10.van de Zend. en Evang.-commissie. Mevr. Huizenga. Geref .Jongelingsver. Dr.Lützen Wagenaar, Middelburg O. T. schets 68. Jeremia, vr. Jac. Wattel. Vad. Gesch. schets 13. Willem I. Kiest de zijde van het N. V., vr. L. Geschiere. Geref. Knapenvergadering „Samuël" Afd. I, Middelburg Leider dhr. B. H. Lavooy. Agenda Bijb. Gesch. vr. Kerkhove, les 118. Vad. Gesch. vr. Kingmans. Alles uit het April nummer. Afdeeling II. De Profeten II. Amoz. 2 Kon. 15 8—26 door L. Moens. Bespr. Kerkgesch. door dhr. Mandenmaker. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afd. II. Bijb. Gesch. Ex. 11 en 12 door Roos Janse. Na de pauze Voorlezen. M.-V. „Meisjesroeping", Middelburg. Gew. Gescb. Brief aan de Romeinen. B. en B 1 Mei '27. Vad. Gesch. Louise de Coligny. Baarland 9.30 uur 2 uur in Voor iedere beurs een keus. Lezen eener Leerr. ds. K. Sietsma te Schoondijke Voorber. H. Av. Driewegen 9.30 en 2 uur ds. C. van Schie I Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele Voorber. H. Av. Borssele 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Goes 9.30 en 6 uur ds. K. Sietsma te Schoondijke. 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 9.30 en 2 uur Cand. de Groot te Amsterdam, lerseke 9.30 en 2 uur ds. B. Meijer Wemeldinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Nieuwdorp 9.30 en 2 uur ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. A. P. Lanting goed voor brand-, snij- cn stootwonden, verouderde wonden, zonnebrand, aam beien, spierpijnen, spi\ rheumatische pijnen, wintervoeten, springende handen en nog veel meer, koopt ge met een pot Akker's Kloosterbalsem, de snel werkende merkwaardige veelzijdige zalf. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Hofpleinkerk. Heidelb. Catech. Zondag 15. Collecte kas voor Idioten enz. Gasthuiskerk 9.30 uur ds. J. van Nes te Den Haag. ds. D. Ringnalda ds. D. Scheele ds. J. van Nes ds. D. Ringnalda ds. D. Scheele Lezen eener Leerr. ds. D. Scheele ds. J. E. Visser Bed. H. Av. en Dankz. Lezen eener Leerr, ds. P. N. Kruyswijk ds. J. Dijkstra ds. A. C. Heij 6 uur Hofpleinkerk 9.30 uur 2 uur Noorderkerk 9.30 uur 6 uur Arnemuiden 9.30 uur 2 uur Domburg 9.30 en 2 uur Gapinge 9.30 uur 2 uur Grijpskerke 9 en 2 uur Koudekerke 9 en 6.30 uur Bed. H. Av. en Dankz. St. Laurens 9.30 en 2 uur ds. A. Koning Meliskerke 9 uur ds. C. A. Vreugdenhil van Gramsbergen. Bevestiging. 2 uur ds. M. Vreugdenhil Intrede. Oostkapelle 9 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. E. Douma Serooskerke 9.30 uur ds. P. van Dijk Openb. Bel. 2 uur Lezen eener Leerr. Souburg 9.30 en 2 uur dr. G. B. Wurth Veere 9.30 en 2 uur ds. P. van Strien Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. P. N. Kruyswijk Vrouwepolder 9.30 uur ds. E. Douma 2 uur ds. P. van Dijk Openb. Bel. Westkapelle 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 9.30 uur 5 uur Colijn plaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Oosterland 9.30 uur 2 uur Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 9.30 en 5.30 uur Bed. Zonnemaire 9.30 en 2 uur Classe Th Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uAi- Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 u Krabbendijke 9, 2 en 6 uur Poortvliet 9.30 en 2 uur 6 uur Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Tholen 9.30 en 2 uur Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Axel 9.30 en 2 uur Hoek 9.30 en 2 uur Oostburg 9.30 en 2 uur Oostburg (dienst Aardenburg) 9.30 en 3 uur Schoondijke 9.30 en 2 uur Terneuzen 9.30 en 2 uur Zaamslag 9 en 2 uur ds. J. S. Post ds. J. B. Vanhaelen ds. M. van Wijk ds. S. Groeneveld ds. K. Sietsma ds. R. J. v. d. Veen te Goes, ds. A. B. W. M. Kok ds. Joh. den Boer Lezen eener Leerr ds. D. Bremmer Voorber. H. Av. ds. F. Staal Lezen eener Leerr. Cand. W. de Graaf te Kampen, ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. Cand. Rutgers te Amsterdam, ds. D. Bremmer Lezen eener Leerr. ds. J. W. van Tol Lezen eener Leerr. ds. A. M. Donner te 's Gravenhage. H. Av. en Dankz. ds. Z. Hoek Cand. J. Bos te Leiderdorp. ds. W. M. le Cointre ds. A. Andree dhr. K. de Vries Lezen eener Leerr. Ds. J. Runia te Arnemuiden. dr. C. Veltenaar Lezen eener Leerr. Inplaats van kaarten. Ondertrouwd: JAN TEVEL en HERMINA WIEGEL. SleperssiDgel Q 178. Korte Geere K 367. Huwelijksvoltrekking 18 Mei a.s. Ontvanguur 18 Mei D.in. van 4l/2 tot 6 uur in de Bogardzaal. Huwelijksinzegening in de Hofplein kerk n.m. 21/2 uur. -<851 D. Y. 6 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders JOHANNES WONDERGEM en JANNETJE DE VISSER te herdenken dat zij vóór 25 jaar in den echt zijn verbonden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hun dankbare Kinderen en Verloofden. Serooskerke, Mei 1928. **>- *&>- &>- %&>- Heden nam de Heere tot Zich op het alleronverwachts, na een korte hevige ongesteldheid van slechts enkele dagen, onze zeer ge liefde en zorgzame Moeder CORNELIA HUIJSMAN, Wed. A. Besuijen, in den ouderdom van 58 jaar. De Heere doe ons in Zijnen on- doorgrondelijken wil berusten. Hare diepbedroefde kinderen, MATTHEUS JACOBÜS en Verloofde. CORNELIA. KRIJN. Grijpskerke, 28 April 1928. Hartelijk dank aan allen die blijken van deelneming hebben betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader WILLEM FRANCKE. Uit aller naam, S. FRANCKE. Mei 1928. Mijn catechisanten, die mij bij het ei ode van mijn taak zoo aangenaam verrasten, zeg ik zeer hartelijk dank. S. BRANDSMA. hierin hebben wij een pracht-collectie, Vraagt ons nieuw ontvangen zeer sterk WOONKAMER-KARPET, dit zal U te vreden stellen en toch niet duur; vraagt ons eigen prima werk in alle soorten MATRASSEN en GESTOFFEERDE MEUBELEN een eigen gemaakte Di van zal U jaren tevreden stellen. Wij leveren U alle soorten MEUBELEN, te veel om op te noemen aan lagen prijs Beleefd aanbevelend, Langeviele K 211. L. J. VROON, BANKETBAKKERIJ Lange Noordstraat. Middelburg. Telefoon 246.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1928 | | pagina 3