Smokertjes Zaterdag a.s. opening De kwaliteit W. J. BOSDIJK, Godsdienstoefeningen 55. Koloniale Waren, Comestibles, Tabak, Sigaren enz. Boekhandel FANOY, ABRAHAM DE VRIEND GODS. KERKNIEUWS. Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. Vereenigingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 26 FEBRUARI 1928. Classe Middelburg o I e n Classe Goes Classe Axel Advertentlftn. D. V. zal Vrijdag 2 Maart van 2-4 en van 6-8 W. SINKE-Dijke, Prof. Dr. J. RIDDERBOS VERGADERING Woensdag 29 Februari a.s. SprekerDr. J. HOEK, van den Haag. KERKBIJBELTJES, Boekhandel Firma F. P. D'HUIJ, Classe Zierikzee van is steeds subliem. 7 cent per stuk. SIGARENMAGAZIJN Langevlele - Middelburg. te gaan. Een ouderdom zonder God wijst op een verzuimde jeugd. De jeugd is de beste tijd om te leeren. Ook om te leeren God lief te hebben en den Heere te vreezen. Oude menschen leeren geen vak meer men dient, dit in zijn jeugd te doen. Voor alles, wat te leeren is, is de jeugd de beste tijd. Ook om God te vreezen. Het is dus zoo vreemd niet, als oude men schen vreezen, dat het voor hen wiel te laat zal zijn om nog bekeerd te wiorden. En voor al is dat niet vreemd bij oude menschen, die het in hun jeugd geweten hebben, dat men zonder God niet leven en niet sterven kan, maar die het evenwel toch geprobeerd heb ben, of een leven zonder God niet mogelijk is. Er zijn veel oude menschen, die in hun jeugd godsdienstige indrukken hebben ge had, maar die door allerlei oorzaken over die indrukken hebben heengeleefd. De Bijbel spreekt van zorgvuldigheden des levens en van verleidingen des rijkdoms, die als onkruid 't goede zaad verstikken. Hoofd en hart kunnen soms zoo vervuld worden met de dingen van dit aardsche leven, dat de gedachte aan God er door verdrongen wordt. Wanneer iedere oude van dagen, die er nog genoeg besef van heeft, dat hij God mist voor zijn hart, eens wilde vertellen, wat voor dingen het gewoest zijn, die hem van God hebben afgehouden, welk een boekdeel zou er van te maken zijn. We zullen maar geen poging wagen om er een en ander van op te noemen. Bij den een zijn het de zorgvuldigheden des levens. Bij een ander zijn het de verleidingen des rijkdoms. Menschen, die oud zijn geworden, en die Gods vaderlijke liefde in hun hart niet ge voelen, zijn er bij menigte onder de kleine luiden; en ze zijn er bij menigte onder de hoog ere standen. Onder de kleine luiden zijn het vooral de zorgvuldigheden des levens, die d'e ge dachten des harten zoozeer in beslag heb ben genomen, dat er geen aandacht voor God is geweest. En onder de hoogere stan den zijn het vooral de verleidingen des rijk doms, en niet zelden insgelijks de zorgvul digheden des levens, die veroorzaakt hebben, dat er voor God geen aandacht is geweest. Voor vele menschen uit iederen stand gaan de jaren als in een roezemoes voorbij. Het leven is zoo' druk, zoovv'el voor wie aan den lagen als voor wie aan den hoogen kant van het leven hun plaats hebben. Wat een beslom meringen. Wat een bekommernissen. Wat een verstrooiingen. Wat een verplichtingen'. Het staat niet stil. Het houdlt nooit op. Voor God is er geen tijd. Later eens. Later mis schien. En ondertusschen gaan de jaren maar door. En de menschen wlorden al ouder. Ze komen dan somtijds ietwat meer op ademt Maar meteen is er de wetenschap, dat de tijd slechts kort meer is dat de jaren, waar op ze nog hopen mogen, op de vingers zijn te tellen. En dan kunt ge het bij oude men schen vinden, dat ze onder de onrust komen van de gedachte, dat ze in hun drukke leven het voornaamste hebben vergeten, namelijk hoe ze uit dit leven scheiden zullen, en wat ze dan zullen hebben te wachten. Er zijn oude menschen, die bang zijn voor dien sprong in het duister. En die beginnen weer te denken! over din gen, die ze veel te lang vergeten hebben. Is dat denken niet te laat Kunnen oude menschen nog bekeerd wlor den Of het dikwijls gebeurt, kunnen we niet zeggen. Maar dat het kan, is zeker. Zou er vöor den Heere iets te wonderlijk zijn Kan Hij niet de boomen in den herfst laten bloeien als Hij wil Zijn er geen voorbeelden van Maar die oude, onbekeerde menschen moe ten dan beginnen met aan den Heere te vertellen, w'at in hun lange leven de groote fout is geweest, de groote zonde. Dan moe ten ze Hem vertellen, hoe ze de bagatellen in hun leven tot hoofdzaken hebben gemaakt, en hoe ze de gróóte Hoofdzaak als een ba gatel hebben behandeld. En dan moeten ze daar om vergeving voor vragen. En niet op houden met worstelen om den zegen, totdat de vrede Gods in hun hart komt. En dan moeten die oude menschen niet naar den duivel luisteren, wanneer deze hun sticuleerend, anderen met een angstig gezicht voor zich kijkend. Zouden ze misschien nog over den brand spreken Bevreesd, dat ik het voorwerp zou worden van hun spot, stapte ik haastig door, de stoep op. Maar, wat was datDe deur gesloten en het was al over 'tien En anders was het kantoor al om negen uur geopend. Toen was het, of m'n beenen onder mij wegzakten. Ik greep de leuning en had moeite me staan de te houden. De menschen verlieten hun groepjes en schaarden zich om mij heen. Toen greep ik de bel en rukte er aan, alsof het huis in brand stond. Na lang wachten werd de deur op 'n kiertje geopend en de oude bediende vroeg mij., wiat ik verlangde. „Wat ik verlang? Wel m'n geld natuurlijk! Ik heb gronden gekocht (en m'n stem klonk luid, opdat de omstanders het zouden hoo- ren, dat ik door den brand niet arm was ge- wiorden ik heb gronden gekocht, die ik moet betalen. Ik wil m'n geld „Het spijt mij, mijnheer", antwoordde de oude bediende, „maar de bank heeft z'n be talingen gestaakt. Vandaag zal het faillisse ment waarschijnlijk worden uitgesproken." En hij sloot de deur dicht. Ik wankelde de stoep af, meer dood dan levend. Op de gezichten van enkele men schen zag ik teekenen van medelijden en dat deed mij goed. Anderen echter stieten elkaar aan en schenen vroolijk over mijn verdriet. „Och", zei er één, „jij bent niet de eenige, die schade lijdt. Er zijn er duizenden, die alles kwijt zijn." (Wordt vervolgd.) daarmede 'angst aanjaagt, dat het immers nu veel te laat voor hen is dat hun berouw niet oprecht is, dewlijl ze het niet meer ver beteren kunnen. Natuurlijk is het zoo, zij kunnen het leven niet meer overdoenze kunnen de oprechtheid van hun berouwi niet meer toonen uit een God toegewijd leven. Maar de moordenaar aan het kruis kon dat ook niet, en toch bad hij om een plaatsje in den hemel, en dat heeft de Heere hem ook beloofd. Er staat in den Bijbel nergens, dat oude menschen niet bekeerd kunnen worden. Laat een oud, onrustig hart toch zich door niets laten weerhouden om met God om den zegen te worstelen, die het best in de jeugd wordt gezocht, maar die ook in den avond des levens niet geweigerd wordt. Laat een oud, onrustig hart niet te klein denken van de genade Gods niet te klein denken van de verlossing, die in Christus Jezus is. Jezus heeft de kinderkens de handen opge legd en gezegend. Maar Hij zegt ook van oude menschen, die vrede zoeken „Verhindert ze niet". Misschien wordt dit stukje gelezen door een oud, onrustig hart, dat vrede zoekt. Dan moet het dit stukje maar beschouwen als een vriendelijke roepstem van den Heere Jezus. Hij zegt ook tot oude menschen, die o nrustig zijn, die angstig zijn, omdat ze zoo veel, dat het noodigste w'as, verzuimd heb ben „Komt, herwaarts, tot Mij, allen, die vermoeid én belast zijt en Ik zal u rust ge ven". Houd maar vol, oud, onrustig hart met het bij Jezus te zoeken. „Die tot Hem komt, hoe oud ook, wiordt geenszins uitgeworpen." Maar ge moet Hem alles vertellen, hoe het in uw' leven toegegaan is en hoe ge er toch toe zijt gekomen Hem zoolang voorbij te loepen. Hij weet alles maar Hij wil het uit uw eigen mond vernemen Hij kent de oprechte zoekers aan den klank van hun stem. H. W. LAMAN. TWEETAL TE Andijk J. J. Bouwman te Urk. H. J. Kouwenboven te Leidsckendam. BEROEPEN TE Makkum H. J. Kroeze te Reitsum. MeerkerkS. Kamper te Oldebroek. Wassenaar J. C. Rullmann, te Utrecht. Tznm (2e maal) G. BL de Jonge te Lutjegast. Mussel, Brielle en TinteP. M Veldhuizen cand. te Rboon. Surbuisterveen P. Prins te Oostwolde (Gr.). AANGENOMEN NAAR MiddelburgD. Ringnalda te Leimuiden. Dalfsen J. W. v. Tol te Scharendijke. Nieuwerkerk a. d. IJsel (als oefenaar)J. Versteegt oefenaar te Groote Lindt. BEDANKT VOOR Rotterdam en Delfsbaven C. J. Sikkel te Oostbem (Fr.) Schoonrewoerd J. Snoek te Vrijhoeven-'s Grevelduin- Capelle. NieuwerkerkJ. E. Westerhuis te Hellevoetsluis. ZierikzeeL. E. Smilde te Haastrecht. Afscheid en Intrede. Zalt-Bommel. A.s. Zondagavond zal cand. J. v. d Leek zijn intrede doen in de Kerk te Zalt-Bommel, na des morgens bevestigd te zijn door ds. F. Slomp Jznte Nieuwlande (Dr.). Velsen. De intrede van dr. J. D. van Katwijk van Oegstgeest te Velsen is bepaald op Zondag 25 Maart a.s. Des voormiddags zal de bevestiging plaats hebben. Als bevestiger treedt op ds. S. van Leeuwen te IJmui- den, consulent der vacante gemeente. De heer N. Rijnsaarde, te Dinteloord overleden, beeft, behalve f 500, zooals we reeds meldden, ook zijn woonhuis, ter waarde van pl.m, f 3000, aan de Geref. Kerk te Dinteloord bij testamentaire beschik king vermaakt. Door wijlen Mevr ds. Nijenbuis, dezer dagen te Groningen overleden, is onder diverse lasten, gele gateerd aan de Geref. kerk te Britsum f 4000, de Geref. kerk te Assen f 2000, de Geref. kerk te Bierum f 2000, alles vrij van successie-rechten. Naar wij vernemen zal de jaarlijksche alge- meene vergadering van de vereeniging van predikan ten van de Geref. Kerken in Nederland Woensdag 11 en Donderdag 12 April a.s. te Utrecht worden ge houden Als referenten zullen optreden de heeren Prof dr. T. Hoekstra te Kampen, onderwerp „Eenige gedach ten over Psychoanalyse en herderlijke verzorging" ds. Joh. Jansen, van Wierden, onderwerp „Het Tucht recht der meerdere vergaderingen" en Prof. dr. F. W. Grosheide van Amsterdam, onderwerp „De gren zen der Exegese1'. In de meer gezellige avondsamenkomst van Woens dag zal dr. J. H. Bavinck, van Heemstede, voorheen te Bandoeng, een causerie houden over een Zendings- onderwerp. Door het besluit van den Gemeenteraad, een vorige week genomen, is de Kerk van Vlissingen in liet bezit gekomen van 1600 M2 grond, gelegen aan de Paul Krugerstraat waarop het nieuwe kerkgebouw met bijgebouwen en kosterswoning zal verrijzen. De plaats bevindt zich in het centrum van de oude-nieuwstad en is uit dien hoofde zeer gelukkig gekozen. We kregen inzage van het voorloopig plan, waaruit blijkt dat Vlissingen een mooi gebouw rijker zal worden. Zijn onze inlichtingen juist, dan is er in de ge meente zelf veel belangstelling voor dezen bouw, want niet minder dan bijna 47000 gulden is zonder moeite in eigen kring geplaatst in de 5 pCt. geldleening dei- kerk, terwijl aan giften reeds bijna 3000 gulden werd ontvangen. De kerkeraad der kerk van Brussel maakt be kend, dat de nieuwe kerk in de Leon Lepagestraat 55 den 22sten Februari, 's avonds om half acht, in gebruik genomen zal worden. De heer G. Mulder, theologisch candidaat te Groningen, zal na 1 Maart gaarne een eventueel be roep uit een der kerken in overweging nemen. Te Arkel is het door de Kerk van Gorinchem gebouwde lokaal in gebruik genomen. Het gebouwtje biedt plaats voor 100 personen. Als spreke.is traden op de heer J. den Boeft, ds. Hummelen en ds. Delleman. De heer Schelling bood den heer J. P. de Ruiter een geschenk aan voor zijn opzicht over den bouw van het lokaal. J.l. Zaterdagmiddag heeft de Raad der Kerk van Weesp eene beslissing genomen inzake de aan besteding van het nieuw te bouwen kerkgebouw aan de Hoogstraat. Het werk werd voor de som van f 64 470 gegund aan de aannemersfirma Droste en Westreenen, Zaltbommel. De uit te voeren electrici- teitswerken werden voor f 1295 opgedragen aan Gebrs. Ponsen het schilderwerk zal voor f 4126 worden uit gevoerd door F. van Slooten te Amersfoort, allen de laagste inschrijvers. Middelburg. Vergadering van de Commissie van Beheer Vrijdag 2 Maart 1928 De Secretaris. PARAKAN. Met vriendelijken dank ontvangen uit Nieuwdorp van de Geref. Meisjesvereeniging f 10, M. HuizengaBijlenga. Rotterd. kade 225. SCHOOLHULP ZEELAND. Met vriendelijken dank ontvangen van N. N. te Oostburg de som van f 10,en uit Nieuwdorp f 10, Verder zij deze zaak hartelijk aanbevolen, opdat het te kort in de kas vóór Juni 1928 worde aange zuiverd. Laten de broeders en zusters hierover eens denken en ook een grootere of kleinere gift zenden. A. Scheele. Kapelle-Biezelinge20-2-'28. ZENDING. Middelburg. Ontvangen een doos van Mej. C. Littooij, Molstraat, met dezen inhoud 2 bankbiljet ten a f 10,3 zilveren guldens, 2 kwartjes, 5 dub beltjes, 8 stuivertjes, 3 kluten, 229 centen, 3176 halve centen, samen f 45,14® en ontvangen van Jo van Slnijs, Klein Vlaanderen M 155 een zak zilverpapier. Namens de Commissie, L. A. Tange, Penningmeester. Oost- en West-Souburg. In hartelijken dank ontvangen voor de Zending 100 halve centen en een pak zilverpapier yan Tootje en Sientje Buis. Namens de Zendingscommissie, A. J. v. Noorden, penningm, Vlissingen. Met hartelijken dank ontvangen van Willem Pereboom een doos zilverpapier en cap sules van Dirk Bijl een pak inhoudende zilverpapier en capsules en een doosje postzegelsvan Adri Zou- tewelle vijftig halve centen van Maatje Geldof een doos zilverpapier en capsules van de kinderen der 2e klasse Chr. School Kasteelstraat een doos zilver papier van familie M. drie honderd en zes halve en een heele cent en een flink pak capsulesvan Anth. Maas Anthz. acht en dertig halve centen, een zak zilverpapier, een zakje theelood en een partij sigaren bandjes en van Leuntje en Jan Heijstek twee- en tachtig halve centen, een mooi pak capsules, een doos zilverpapier en een partijtje sigarenbandjes. Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, penningm. Middelburg. Met vriendelijken dank ontvangen van Br. D. f 2,50 voor de Evangelisatie Namens de Commissie, I. Vereist, Penningm. Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel", Middelburg Gecombineerde ledenvergadering. Het leven van Paulus, door dhr. I. de Wolff. „Samuel" en „Nunia". Gecombineerde samenkomst Zaterdag 7 uur Milit. Tehuis. Lichtbeelden over Palestina, bespreking door dhr. K. Schout. M.-V. „Meisjesroeping", Middelburg. Repetitie Jaarfeest. Trouwe opkomst gewenscht. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Gasthuiskerk. Heidelb. Catech. Zondag 6. Gasthuiskerk 9.30 uur ds. K. van Anken te Delft, ds. J. Runia dr. Hoek te Den Haag. Zendingsrede. Hofpleinkerk 9.30 uur 6 uur d Noorderkerk 9.30 unr 6 uur Arnemuiden 9.30 uur 2 uur Domburg 9. 30 uur 2 uur Gapinge 9.30 uur 2 uur Woensdagavond 8 uur ds. D. Scheele ds. K. van Anken ds. J. Runia ds. D. Scheele Lezen eener Leerr. ds. R. J. v. d. Veen Lezen eener Leerr. ds. J. E. Visser Lezen eener Leerr. 2 uur Grijpskerke 9 en 2 uur Koudekerke 9 en 2 uur St. Laurens 9.30 en 2 uur Meliskerke 9 uur 2 uur Oostkapelle 9.30 en 2 uur Serooskerke 9.30 en 2 uur Souburg 9.30 en 2 uur Veere 9.30 en 2 uur Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Vrouwepolder 9.30 en 2 uur Westkapelle 9.30 uur 2 uur ds. N. P. Kruyswijk ds. J. Dijkstra Lezen eener Leerr. ds. A. Koning Lezen eener Leerr. ds. K. van Anken ds. E. Donma ds. P. van Dijk dr. G. B. Wurth ds. P. van Strien ds. N. P. Kruyswijk ds A. C. Heij ds. J. E. Visser Lezen eener Leerr. Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Oosterlan:! 9.30 en 2 uur Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 9.30 en 5.30 uur Zonnemaire 9.30 en 2 uur Classe Th ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. J. W. van Tol Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 u. Lezen eener Leerr. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 u. Geen opgaaf ontv. Krabbendijke 9, 2 en 6 uur ds. A. Andree Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur ds. W. M. Ie Cointre Tholen 9.30 en 2 uur dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. de Jonge te Ermelo. Baarland 9.30 en 2 uur Cand. Nawijn te Kampen. Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Borsele 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen 's Gravenpolder 9.30 uur ds. B. Meijer 2 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 9.30 en 2 uur ds. C. W. Keur Afscheid Ierseke 9.30 en 2 uur ds. B. Meijer Wemeldinge 9.30 en 2 uur ds. C. van Schie Kruiningen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. A. P. Lanting Axel 9.30 en 2 uur Hoek 9.30 en 2 uur Oostburg 9.30 uur 2 uur Oostburg (dienst Aardenburg) 9 30 uur 3 uur Schoondijke 9.30 uur Cand. M. Zijlema te Ten Post. ds. J. B. Vanhaelen ds. M. van Wijk Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. M. van Wijk. ds. K. Sietsma Bed. H. Av. 2 uur ds. K. Sietsma Voortz. Bed. H. Av. en Dankz. Terneuzen 9.30 en 2 uur ds. S. Groeneveld Zaamslag 9 en 2 uur ds. A. B. W. M. Kok in de Consistorie der Geref. Kerk van St. Laurens zittiDg worden gehouden tot het betalen van de verschenen rente der Obligatieleening en van de uitgeloote Obligatie en wel het nummer Namens den Kerkeraad, Ds. A. KONING, Voorzitter. J. COPPOOLSE, w.n. Boekhouder. VAN EEN ZAAK IN Beleefd aanbevelend, LANGEVIELE K 202. Voorhanden hg BURG 16, TELEF. 28, het zoo juist verschenen werk van Prip f 4,50, in prachtband f 5,75. van de Zendings-Commissie der Geref. Kerk te Middelburg op 's avonds 8 uur, in de GASTHUISKERK Dien avond kan de Kerktelefoon door de aangeslotenen gebruikt worden. De Zmdings-Commissie, A. J VERTREGT, Secretaresse. Groote Voorraad in verschillende prgzen. Ook met GOUDEN SLOT. Lange Burg B 10 (hoek Wal). Brouwershaven 9.30 en 2 uur ds. Joh. den Boer Bruinisse 9.30 en 2 uur ds. D. Bremmer Colijn plaat 9.30 en 5.30 uur ds. F. Staal Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1928 | | pagina 3