LITTQOIJ OLTHOFF, Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. BOEKAANKONDIGING. Vereenigingsleuen. Godsdienstoefeningen in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 5 FEBRUARI 1928. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel Advertentlön. Geeft sing aw aan adverteatiën ter plaat- het Advertentiebureau van MIDDELBURG, De classis Sneek heeft praeparatoir ge ëxamineerd eii toegelaten tot de bediening des Woords, den heer G. Zeyl, cand. aan de Vrije Universiteit, wonende te Sneek. 'De heer Zeyl kan zich thans nog niet be roepbaar stellen, maar is gaarne bereid des Zondags de kerken te dienen. Op de te ZaltrBomme! gehouden ver gadering van de classis Tiel is peremptoir geëxamineerd en met algemeene stemlmen toe gelaten tot den dienst des Woords en dei- Sacramenten cand. J. v. d. Leek te Hoorn, beroepen predikant te Zalt-Bommel. Cand. v. d. Leek hoopt 19 Febr. a.s. zijn intrede te doen. Als bevestiger zal optreden Ds. F, Slomp Jzn., te Nieuw'lande (Dr.). Door de classis Heerenveen is op 26 Januari toegelaten tot den dienst des Woords en der Sacramenten, cand. A. Mout, beroe pen predikant bij de Kerk te Gorredijk. Hij hoopt 26 Febr. a.s. intrede te doen. Bevesti ger is Ds. C. v. d. Woude, te Schiedam. De classis Groningen heeft na praepa ratoir examen beroepbaar gesteld cand. G. Mulder te Groningen. Inlandschc dominee. Op het Utrechtsche Zendingsterrein krijgt de gemeente te Ticpok haar eigen inlandschen dominee, of pandita djawla, in haar goeroe Wirjatenaja. Op een gemeentevergadering hield Ds. Netelenbos den menschen nog eens voor, dat het verkrijgen van een eigen do minee voor hen groote verantwoordelijkheid meebracht, maar met vreugde verklaarden ze zich bereid om te doen \v[at ze konden, om ook financieel allengs tot zelfstandigheid te komen. Dit is een mooi resultaat van den Zendings- arbeid. Daar moet het toch heen dat de gemeenten daar gediend wOrden door haar eigen dominees. Gelukkig gaat het ook op ons terrein te Magelang dien kant uit. De Zendingsfilm. De collecten, alhier bij de vertoouing van de Zendingsfilm gehouden, hebben voor de Zending een niet onbelangrijke bate afge worpen. En ook onze Zending, die van de Gereformeerde Kerk te Utrecht, heeft er pro fijt van gehad. De heer Van der Roest, de bekende zen dingsman, bracht mij niet minder dan f340. voor de Zending van de Gereformeerde Kerk alhier. We zeggen het Comité en niet minder den goeden gevers en geefsters hartelijk dank. Er valt, Gode zij dank, in de verschillende kerken en kringen te Utrecht nog veel zen dingsliefde waar te nemen. (Utrechtsche Kerkbode.) H. K. Nog een Zendingsfilm. Naar gemeld wiordt, hebben de deputaten voor de Zending besloten ook van het zen dingswerk der Geref. Kerken een film te laten vervaardigen. Men is tot dit besluit ge komen omdat de thans bestaande zendings film alleen betrekking heeft op het werk der samenwerkende Zendingscorporaties. Het benoodigde geld is reeds bijeen, zoodat spoe dig met het vervaardigen van de film een begin kan w!orden gemaakt. De Nederlandsche Christelijke Studen ten-Vereeniging. tr zijn. ery Mie het eenigszins euvel hebben geduid, dat met afkeuring geschreven is over de gemeenschappelijke samenkomst van bo vengenoemde Vereeniging met den Vrijzinnig Christelijken Studentenbond. Die zaak werd verkeerd voorgesteld, zoo heette hetmaar de gronden, waarop dat beweerd werd, leken meer op uitvluchten om eene kwade zaak goed te praten. Het kWaad schijnt in dien kring reeds ver der voortgevreten te zijn dan Wij1 konden ver moeden. 't Zijn niet alleen de hoofdbesturen, die bijeen vergaderen maar ook in de a[fdee- lingen verdwijnen de scheidslijnen meer en meer. Te Leiden organiseeren de beide afdeelin- gen eene Academiepreek te houden door dr. F. W. A. Korff Jr., Hervormd predikant te Heemstede. Een paar Wieken later volgt een gezamen lijke kameravond over de Mattheüs-Passion en later nog Wleer opnieuw eene Academie- preek, Waarbij voorganger zal zijn ds. L. J. van Hoek, voorganger van de Remonstrant- sche Gemeente te Utrecht. Voorts is op Hardenbroek eene samen komst geprojecteerd, w'aar spreken zullen prof. dr. J. Huizinga, van Leiden, over eem nader bekend te maken onderwerp ds. G. van Duijl, predikant-voorganger bij den Ne- derlandschen Protestantenbond te Hilversum, over „hedendaagsche Christusbeschiouwin- gen" ingen. C. D. Grijns, over „Arbeid on der de arbeidende jeugd" ds. T. J. Jansen Schoonhoven, Hervormd predikant te Oegst- - geest zal preekenen de wolbekende ds. H. W. Creutzberg, van de „Duinoordkerk" te Den Haag, zal spreken over „Judas". Het lijstje is voldoende om zonder nade ren commentaar te doen gevoelen, dat hier sprake is van eenen snellen afloop als dei- Wateren, Waar gaat het op die manier naar toe Arme menschen, die zulke voorgangers vol gen Droeve leidslieden, die zulke dingen goed praten De Bijbel in hotels. Voor een halve eeuwi w;as het Bible-hotel te Amsterdam, aan Warmoesstraat en Dalmlrak uitkomende, „Hotel eerste-klas", door Edu- aïd van Biema in zijn boekje het „oudste der Amsterdamsche logementen" genoemd. Het ontleende zijn naam aan den Liesveldschen Bijbel, die er werd bewaard (misschien ook eertijds wel op diezelfde plaats gedrukt), maar in elk geval in het uithangbord afgebeeld. Tevens echter was opmerkelijk, dat daar op elke kamer een bijbel wierd gevonden. Welnu, dit laatste is geheel onafhankelijk van dat voorbeeld onlangs te Rotterdam toe gepast in een der groote hotels een bijbel op elke logeerkamer. De stoot daartoe werd gegeven door een onzer bankiers, die op een reis in Amerika en Canada dat zelfde vond en er door wlerd getroffen. Ook in Scandi navië blijkt de Bijbel veel voor te komen in hotelkamers. Thans Wordt door het Nederlandsch Bij belgenootschap, Heerengracht 366, Amster dam, in overleg met de Vereeniging van Christelijke Handelsreizigers, ook in ons land de Bijbel aangeboden aan hotels, w'elke den w'ensch daartoe kenbaar maken. Een sympathieke gedachte is - het, dat de reiziger, w'anneer hij zijn intrek neemt in de hem vreemde logeerkamer, het Boek der boe ken vindt, de oorkonde van het Christendom, het Evangelie des vredes, waarop het beste onzer Christelijke samenleving berust. 'Met het oog op de belangstelling die juist thans (bij de groote verwiachtingen van lio- telbezoek'der Olympische vreemdelingen) aan de inrichting der hotels Wordt gewijd, is ook deze actie voor „Hotelbijbels" zeker w<el de aandacht waardig. Theologische School te Kampen. De plaatselijke correspondenten-worden vriendelijk herinnerd aan het ophalen der contributies voor [het boekjaar 19271928. Gaarne zon ik zien dat de contribut e uit de Classe Middelburg ditmaal op tijd aan den Penningmeester der Theol. School kon wor den gezonden. Er zijn enkele plaatsen, waaruit, ik nog nimmer iets ontving Aangezien ik de kerkeraden uit die gemeenten reeds het vorig jaar hiervan op de hoogte hebt gesteld, durf ik gelooven, dat ik dit jaar contributies uit alle gemeenten zal ontvangen voor de School der Kerken. De Classicale Correspondent der Classis Middelburg, J. Olthoff. Middelburg, 2 Febr. 1228. AGENDUM Classicale Vergadering te Zierikzee op Woensdag 22 Februari. 1. Opening door den Voorzitter. 2. Onderzoek credentiebrieven. 8. Aanwijzing moderamen. 4. Notulen. 5. Ingekomen stukken. 6. Rapportena. Zendingsdeputaat. b. Comm. voor Evangelisatie. 7. Voorstellen en Instructies. 8 Onderzoek naar art. 41 K. O. 9 Regeling vacaturediensten. 10. Omvraag, 11. Lezing korte notulen. 12. Sluiting. Namens de Roepende Kerk, D. Mulder, Praeses. W. Vogelaar, Scriba. Zierikzee, 2 Februari 1928. Middelburg. Ontvangen van de Diaconie te Souburg f 10,voor het suppletiefonds van de Rudolphstichting. Vriendelijk dank! Namens de Commissie, D. Coppoolse. Wie heeft een gebruikt één-persons ledikant, dat hij wil afstaan aan de Diaconie der Geref. Kerk te Middelburg Namens de Diaconie, J. Sanderse, Karelsgang. De kerken in de classis Middelburg worden ver zocht op de vergadering der classis Woensdag 8 Februari as. de eerste bijdrage te storten voor de hulpbehoevende Kerken over 1928 voor elk Kerk als volgt: Arnemuiden f25,Domburg f7,50, Gapinge f 10,Grijpskerke f 27.50, Koudekerke f 80, Meliskerke f 30,—, Middelbuig f 137,50, 0. en W. Souburg f 40,Oostkapelle f 20,Serooskerke f 45,St. Laurens f 20,Veere f 22,50, Vlissingen f 60,Vrouwepolder f 20,Westkapelle f 5, J. Louwerse Wz. Gapinge. VERGADERING van den Kerkeraad (breed) Middelburg 2 Febr 1928. Opening door den voorzitter ds. Scheele op gebrui kelijke wijze. Tegenwoordig 36 broeders. Notulen gelezen en vastgesteld. Ingekomen stukken Een schrijven van de Comm. van Beheer betreffende de ingebruikneming van het nieuwe orgeleen verzoek van de Ger. Jongel. Ver. „Lutzen Wagenaar" om vertegenwoordiging bij haar Ie jaarvergadering. Ds. Scheele en oudeid. J. Hage hopen alsdan den kerkeraad te vertegenwoordigen. Bij de laatstgehouden stemming is gebleken dat de brs. C. Goverse en D. Slot tot ouderlingen zijn ge kozen. De kerkeraad stelt deze benoeming vast. Afgevaardigden naar de ClassesDs. D Scheele pr. en oud. P. Korteknie sec. ouderl Louwerse en Olthoff. Woensdagavondcomm. aangevraagde attestatie aan vaard, zoo ook een ingekomen attest Tegen een aan gevraagde Huwelijksbevestiging geen bezwaar. Rapporten ouderl. Weeda rapporteert namens de Comm. voor het nazien van het archief. Tot sec. archivaris wordt ouderl Heemskerk benoemd, Dooi den kerkeraad wordt een coram, aangewezen om in studie te nemen het vraagstuk van het aantal predi kanten i n dat der kerkgebouwen. De rekening der kerk voor 1927 wordt na toelich ting door br. van Noppen en bespreking vastgesteld. Deze rekening geeft een voordcelig saldo van f 567,35. Brs. Heemskerk en van Driel zullen de rekening van den boekhouder nazien. Op voorstel van de beroepingscomm. zullen een 3-tal predikanten aan de gemeente worden voorge steld teneinde daaruit een predikant te kiezen. Op as. Maandag 6 Febr. zal daartoe een huishou delijke vergadering met de gemeente worden gehouden om 8 uur in de Gasthuiskerk Des middags van 23 uur bestaat gelegenheid tot stemmen voor die 's avonds verhinderd zijn. Rekening van de Diaconie en Rusthuis worden den kerkeraad voorgelegd. Een comm. wordt benoemd, bestaande uit de ouderl. Olthoff en Tazelaar om deze rekeningen na te zien. Volgende week vergadering smal. Dankzegging. Sluiting De Kerkeraad. PARAKAN Met vriendelijken dank ontvangen f 15,van Mevr. A. II. v. Voorenv Driel te Kloetinge voor ver kochte Zend. kalenders van Geref. Kerk Almkerk f 10,van Vlissingen door Mej. de Kam f 36, f 50,voor nieuw hospitaal en f 10,feestgave voor Parakan en Blondo van Geref. Kerk, Vlissingen M. Huizen ga—Bijlenga ZENDING. Met vriendelijken dank ontvangen 55 h. c van Pieter Dorleijn, 100 h. c. van Ettje Lode wijk, 100 h. c. van de kinderen A. Jobse, Aagtekerke, een en veloppe zilverpapier van J. A. Coppoolse, Oostkapelle en 265 h c. en een pak zilverpapier van Kees en Jan van Moolenbroek,' Noordsingel, Middelburg. C. Liltooij. Molstr. 90, M'burg. Middelburg. Verbeterde verantwoording vorige Kerkbode, inhoud busje Rusthuis f 2 75, inhoud busje familie de Schipper f 4,255 en door bemiddeling van Mej. Jansen van de Zondagsscholen alhier f 30,10. Namens de Commissie, L. A Tange, Penningm. V 1 i s s i n g e?n. Met hartelijken dank werd ont vangen van Annie en Nellie Wisse een partijtje postzegelsvan broeders diakenen uit collecte 29 Januari drie en dertig halve centen van Liesje de Vos een doos zilverpapier en eenig theelood en van Maatje Verhage^een pakje zilverpapier. Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, penningm. Het gelaat der kerk, door H. J. van der Munnink Uitgave W. D. Meinema, Delft. Deze brochure bedoelt op te wekken tot een krach tiger aanvatten van den Evangelisatie arbeid Zij zegt in verband daarmee heel goede en heel ernstige dingen. Daarom betreuren we het dat de schrijver daarin weer dingen zegt waaruit/overdrijving spreekt. Zoo als hij den Evangelisatie-arbeid 't hoogste aller kerkelijke belangen noemt De"~spatieering is van den schrijver zelf. Dit is hij hem geen verschrijving. Op een volgende bladzijden spreekt hij die gedachte weer uit: „Wij hebben te'maken met kerkelijke inzichten, die de Evangelisatie niet zien als het hoogste belang. En naast die overdrijving, die teveel vraagt en daarom reactie wekt, ook weer dat voorbijzien van wat gedaan wordt als'de schrijver het heeft over de draadlooze en vraagthebbenwij ze benut in een mate, evenredig aan het gewichtig belang der zaak? en met geen woord gerept wordt van de krachtige ac<ie op dit terrein ontwikkeld onder leiding van Mr. van der Deure, en van de goede resultaten daarvan. Toch wekken we gaarne op van deze brochure ernstig nota te nemen, omdat hier een roeping wordt aangewezen, die nog niet genoeg wordt erkend en aanvaard. En de schrijver heeft recht, wanneer hij zegt„In de Gereformeerde Kerken, die schatten van religieuze kennis, geloofskracht en mystiek bevatten, zoek ik, juist om die bezittingen, de hoogste span ning van geestelijke krachten ten behoeve der haar omringende wereld. Heij. - Geref. Knapenvergadering „Samuël" Afd. I, Middelburg Agenda Leider Dhr. B. H. Lavooij. B G. 1 Kon. 19:19—2L en 2 Kon. 2:1—18 door vi'. Visser. Daarna vrije werkzaamheden. Geref. Knapenvergadering „Samuel", Afd. II, Middelburg Agenda D Midevaine. „Nailman" 2 Kon 5. Bespr. Kerk Gesch. door dhr. Mandemaker. Onderwerp: „Amgar" „Gregorius VII". Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel", Middelburg O. T. Schets 67. Jbl. Jrg. 37 Manasse 2 Kon. 21 door vr. J. Schutte. Huishoudelijke zaken. Geref Jongelingsver. Dr.Lützen Wagenaar, Middelburg. Hand. 15 2241 door vr. J. v. d. Welle. L. K. „Orpheus in de Dessa" door vr. J. Waftel. M.-V. „Meisjesroeping", Middelburg. Gew. Gesch. 2 Sam. 11 en 12 Davids zonde en berouw Opvoedkunde: Gewenning B. en B. 15 Juli 1927. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Zaterdagavond van 6'/i9'A uur Cons. Hofpleinkerk Afdeeling I. Gew. Gesch. Gen. 46 en 47 door Prina Sclmtt.e> Afdeeling II. Gew. Gesch. Gen. 42 door Bets Wattel. Middelburg. Van iemand, die onbekend wenscht te blijven in dank ontvangen f 1,50 voor de Kerk en f 1,50 voor de Zending. Ds. D. Scheele. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Gasthuiskerk. Heidelb. Catech. Zondag 3. Collecte voor verschillende doeleinden. Gasthuiskerk 9.30 uur dr. A. Kuyper te Rotterdam, ds. D. Scheele ds. A. Bolwijn ds. A. Bolwijn Em. pred. te Zeist. dr. A. Kuyper ds. D. Scheele Gesloten ds. J. Runia Bed. II. Av. en Dankz. Lezen eener Leerr. ds. J. E. Visser Cand Gravenstein te Urk. Lezen eener Leerr. ds. J. Dijkstra ds A. C. Heij Bed IIAv en Dankz ds. A. Koning ds. T. Bouma Em. pred. ds. E. Douma 2 uur 6 uur Hofpleinkerk 9.30 uur 6 uur Waalsche Kerk 9.30 uur Noorderkerk Arnemuiden 9.30 en 2 uur Domburg 9.30 uur 2 uur Gapinge 9.30 uur 2 uur Grijpskerke 9 en 2 uur Koudekerke 9 en 2 uur St. Laurens 9.30 en 2 uur Meliskerke 9 en 2 uur Oostkapelle 9.30 en 2 uur Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. P. van Dijk Bed. H. Av. en Dankz. Souburg 9.30 en 2 uur dr. G. B. Wnrth Veere 9.30 en 2 uur ds. P. van Strien Vlissingen 9.30 uur Lezen eener Leerr. 5 30 uur dr. G. B. Wurth Vronwepolder 9-30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Cand. Gravenstein te Urk. Westkapelle 9.30 uur ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. Brouwershaven 9.30 en 2 unr Bruinisse 9 30 uur 5 uur Colijn plaat 9.30 en 5 30 uur Geersdijk 9 30, 2 en 5 30 uur Haamslede 9.30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkeik 9.30 en 2 uur 5.30 uur Oosterlan .1 9.30 en 2 uur Bed. Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 9 30 en 5 30 uur Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Joh. den Boer Lezen eener Leerr. ds D. Bremmer ds. F. Staal Lezen eener Leerr. Cand. E Nawijn ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. ds. Z. Hoek Lezen eener Leerr. ds. D. Bremmer H. Av. en Dankz. ds. J. W. van Tol Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 u. Cand. Visser te Nijmegen Bergen op Zoom 9.30 en 5 30 u. ds. W. M. Ie Cointre Voorber. H. Av. Krabbendijke 9, 2 en 6 uur ds. A. Andree Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Cand. W. Rutgers te Amsterdam. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur ds. J. van Nes te 's Gravenhage. Tholen 9.30 en 2 uur dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 unr Cand. J. J. van Heest te Amsterdam. Baarland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele Bed. H. Av. en Dankz. Borsele 9.30 en 2 uur ds. C. van Schie Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen 's Gravenpolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. B. Meijer Heinkenszand 9.30 en 2 uur ds. C. W. Keur lerseke 9.30 uur ds. B. Meijer 2 uur ds. R. J. v. d. Veen Wemeldinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. A. P. Lanting Axel 9.30 en 2 unr Hoek 9 30 en 2 uur Oostburg 9.30 en 2 uur Oostburg (dienst Aardenburg) 9 30 uur 6.30 uur Schoondijke 9.30 en 2 uur Terneuzen 9.30 en 2 uur Zaamslag 9 en 2 mu ds. J. S. Post. ds. J. B. Vanhaelen ds. M. van Wijk Lezen eener Leerr. ds. R. Sietsma ds. K. Sietsma ds. S. Groeneveld ds. A. B. W. M. Kok De puzzle, uitgeschreven door de N. V. v.h. C. A. Schulte Co., moet 15 en 16 Fe bruari a.s. ingeleverd zijn. De ujtslag van den wedstrijd en de namen der phijswinners zullen daarna Wioruen bekend gemaakt. Heden werd ons ouderhart zwaar getroffen door het plotseling over lijden van onzen zeer geliefden Zoor en Broeder LEUN LOUWERSE, in den bloeienden leeftjjd van bjjna 20 jaren. Schenke de Heere ons kracht in dezen zeer zwaren weg. JAC. LOUWERSE. C. A. LOUWERSE- wouters. LENA en Verloofde. ABRAHAM. Gapinge, 1 Februari 1928. Voor de vele bewyzen van deelneming, ontvangen by het overladen van mjjn geliefden Echtgenoot, Ds. J. H. DONNER, betuig ik, mede namens de familie, mjjn harteljjken dank. Mevr. Wed. C. J. DONNER— Plantfeber. Breda, Februari 1928.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1928 | | pagina 3