Fa v.h M. W. Herin B. J. C. i i Godsdienstoefeningen Hoestende Kinderen Jhijmsiroop J. SUKKEL, Vereenigingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZATERDAG 31 DECEMBER 1927 ZONDAG 1 JANUARI 1928. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe A x e PLAATST UWE FAMILIE BERICHTEN IN DE Ondergateekenden wenschen bij den aanvang van het jaar 1928 aan Vrienden, Bekenden en Begun stigers Gods besten zegen top. Boekbinderij Bogardstraat D 38, Middelburg Dhr. Lansberg vergelijkt dan Ps. 1046 met Gez. 306 en zegt van Ps. 104Grootsch van gedachte, rijk aan perspectieven Maar uit een anderen geest is geboren Gez. 30 6 Nu is de door mij gecursiveerde uitdrukking op een dwaalspoor leidend Van den Heiland zeggen wij niet, dat Hij er geweest is. Maar afgezien daarvan is de nevenstelling van den geest der Psalmdichters en dien waaruit Gezang 30 is geboren naar 2 Tim. 3 en 16, een principieele onjuistheid Hoe ook dhr. L. het troosteloos element der uit sluiting ziet in Ps. 115: De dooden zullen den Heere niet pi ijzen maar wij zullen den Heere loven tot in eeuwigheid en daartegenover Rhynvis Feith stelt, ontgaat mij. Dit neemt niet weg, dat veel in dit boekje de lezing overwaard isen goede richting wijst op dit moeilijk terrein. v. D. Op den Uitkijk. Kerstnummer 1927. Zomer en Keaning. U. M. Wageningen. „Er is een prachtig Kerstnummer van „Op den Uitkijk" gekomen" dat was de begroeting die ik ontving een paar dagen voor Kerstmis. Ik ben het met die kwalificatie van harte eens. Ik geloof niet, dat er één Kerstnummer van welk blad ook, dit van Op den Uitkijk overtreft. De inhoud een oogenblik daargelatendan heeft de Haagsche Post ook de faam van haar keurig uit gevoerde Kerstnummers; maar ik meen te wetendat die in het abonnement niet begrepen zijn. Op den uitkijk behoeft er niet voor onder te doen in typografische knapheid èn dit Kerstnummer valt binnen het abonnement. Het is al een genot om er van buiten naar te kijken. Goud op zwart een sterrenhemel boven Oos- tersche wijk met palmboom. Ik begin er niet aan om den inhoud te beschrijven. Want ik heb voor de lectuur een halve, en voor de beschrijving der wondermooie platen een heele kolom noodig Neem alleen de houtsneden Ik raad ieder aan dit Kerstnummer als hij 't nog kan bekomen te koopenen nog meer dat ze van dit flinke Tijdschrift dat ook zonder Kerstnummer zeer belangwekkend is, abonné worden. Het blijkt dat bij de uitgave van dit Kerstnummer redactie en uitgevers van de gedachte zijn uitgegaan Het beste is voor onze lezers juist genoeg Welnu als het de abonné's zoo gaat als mij dan zijn zij uiterst tevreden' v. D. Jezus van Nazareth. Harmonie der vier Evangeliën, door dr. Alexandre Westphal. We ontvingen een exemplaar van den derden druk van het bovengenoemde boekje met verzoek op deze uitgave nog eens de aandacht te vestigen. Gaarne doen we dat. Het heeft een korte maar belangrijke geschiedenis. Dr. Westphal te Lausanne stelde dit boekje saam uit de vier Evangeliën, met als grondslag het Evangelie van Lucas, tot een har monisch geheel, over Jezus van Nazareth, zooals de Christus in de Evangelie geteekend wordt, met toe passing van enkele gedeelten uit de Handel, der Apos telen en dc brieven van Paulns. De bedoeling was zoo de strijders in den grooten wereldoorlog met den Zaligmaker bekend te maken. Het werd vertaald in het Duisch, Engelsch, Russisch en Italiaansch en ook door mej C. M E. Kuyper in het Hollandsch. Zoo werd het ook onder onze mili tairen gratis verspreid, eerst in een oplage van 10.000 exemplaren, daarna in een tweede van 25 000. Het werd toen ook in den handel gebracht voor f 1.25. Het Nederlandsche comité, dat indertijd deze zaak behar tigde herleefde weer en geeft nu een derden druk uit voor den prijs van f 125 gebonden in heel linnen stempelband. Er is ook een evangelisati e—u i t g a v e in slappen stempelband. De prijs daarvan bedraagt bij minstens 25 blz. slechts 6 0 cent. Deze uitgave moet uitsluitend worden aangevraagd bij den secr- penningm. van het comité den heer D. King, Koedief- laan 62, Heemstede. Voor dat doel lijkt het ons al bijzonder geschikt. Het is een allerkeurigst uitgegeven boekje van niet minder dan 263 bladzijden. De prijs is dus wel bijzon der laag. Moge het zoo nog in vele handen komen en voortgaan te brengen tot de gezegende kennis van Jezus van Nazareth, den Zoon van God, den Zalig maker der wereld. Heij. EEN GROOTSCHE UITGAVE. In de eerste helft van 1928 zal het feit worden herdacht, dat 50 jaar tevoren „Ons Program" ten grondslag werd gelegd aan de organisatie der Anti revolutionaire Partij. En daarmede kan deze Partij dus haar gouden jubileum vieren Naar wij vernemen zal in overleg met de dr. A. Kuyperstichting, door den uitgever J. H Kok te Kampen een geïllustreerd Gedenkboek in het licht worden gegeven, dat een Standaardwerk belooft te worden voor de kennis van het leven en streven der Paitij. Na in een inleidend woord de geschiedenis vóór 1878 geschetst te hebben, geeft de heer Colijn een algemeene typeering van het karakter der A. R. Partij. Daarop worden in systematische orde de beginse len der A R. Partij behandeld door de heeren Amelink, Anema, van Dijk, den Hartogh, Idenburg. Rutgers. Terpstra, J. A. de Wilde. (In nieuwen vorm wordt in dit gedeelte van het Gedenkboek een bijge werkte toelichting op „Ons Program" geboden In een volgend gedeelte wordt over Verleden en Heden der A. R. Partij geschreven door de heeren Beumer, Diepenhorst, Duymaer van Twist, Fabius, van Grieken. Heemskerk, Notenboom, den Ouden, Ver- weyck, H. de Wilde en door mej. H. S. S Kuyper. In organisch verband zal gehandeld j worden over de beteekenis van Groen en Kuyper,""over de A. R. partij als Calvinistische, geen kerkelijke party, in Staten-Generaal, Provincie en Gemeente, in. Organi satie en Pers, over de roeping der A. R vrouw, over de verhouding van onze partij tot andere partijen en tot de revolutionaire woelingen. In een slotwoord zal ds. Jansen schrijven over de toekomst der A. R Partij. Het werk, waaraan moeite nochUkosten gespaard zullen worden, zal, rijk geïllustreerd, naar vorm en inhoud bestemd zijn voor de gelieele Partij in al haar geledingen, voor al onze Antirevolutionaire mannen en vrouwen, die jong of oud, in den strijd der be ginselen willen meeleven. Rooster J. V. „Calvijn", Vlissingen, voor 1 Jan Middag-afd. Gel. Bel. art. I. I v. d. Burght. A. R. beg Inleid. II. C. de Klerk. Avond-afd. Schriftonderzoek Schets 19, C. J. Steketee. Vad. Gesch. Ond 29, Waar het thans om gaat. Joh. Steketee. M.-V. „Meisjesroeping", Middelburg. Gew Gesch.Hand. 19 en 20. GeloofsleerDe dienst der Engelen. Hun vereering en aanbidding. B en B. 1 Mei '27. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Gasthuiskerk Heidelb. Catech. Zondag 49. Gasthuiskerk 9.30 uur 2 uur Hofpleinkerk 9.30 uur Lezen eener Leerr. ds. D. Scheele Gesloten 6 uur ds. J. Runia Noorderkerk 9.30 uur ds. D. Scheele Bevestiging Ambtsdragers. Zondagmorgen zitplaatsen vrij. 6 uur dr. G. B. Wurth Oudejaar 7 uur ds. D. Scheele Zitplaatsen vrij. Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Bevestiging Ambtsdragers. O. 6 uur ds. J. Runia Domburg 9.30 uur 2 uur O. 7 uur Gapinge 9.30 uur 2 uur O. 6.30 uur Grijpskerke 9 en 2 uur O. 6 30 uur Koudekerke 9 en 2 uur O. 6 uur St. Laurens 9.30 en 2 uur O. 6 uur Meliskerke 9 en 2 uur 0. 6 uur Oostkapelle 9.30 en 2 uur O. 6 uur Serooskerke 9.30 uur 2 uur O. 6 uur Souburg 9.30 en 2 uur O. 7 uur Veere 9.30 en 2 unr O. 6 uur Vlissingen 9.30 en 5.30 uur O. 6 uur Vrouwepolder 9.30 en 2 uur O. 6 30 uur Westkapelle 9.30 uur 2 uur O. 5 uur Lezen eener Leerr. ds. J. E. Visser Bevestiging Ambtsdragers. ds. J. E. Visser Lezen eener Leerr. ds. P. van Dijk Bevestiging Ambtsdragers. Lezen eener Leerr. ds. J. Dijkstra ds. J. Dijkstra ds A. C. Heij ds. A. C. Heij ds. A. Koning ds. A. Koning Lezen eener Leerr- Lezen eener Leerr. ds. E. Douma ds. E. Douma ds. P. van Dijk Lezen eener Leerr. ds P. van Dijk dr. G. B. Wurth Bevestiging Ambtsdragers. dr. G. B. Worth ds. P. van Strien ds. P. van Strien ds. P. N. Krnyswijk ds. P. N. Kroyswijk Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. J. E. Visser Bevestiging Ambtsdragers. Lezen eener Leerr. ds. J. E. Visser Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 9.30 uur 2 uur O. 5 uur Colijn plaat 9.30 en 5 30 uur O. 6 uur Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Haamstede 9.30 en 2 uur em O. 6.30 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkerk 9 30, 2 en 6 uur O. 6 uur Oosterland 9.30 uur 2 uur O. 7 uur Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 9.30 en 5.30 uur Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Joh. den Boer Lezen eener Leerr. ds. D. Bremmer ds. D. Bremmer ds. F. Staal ds. F. Staal Lezen eener Leerr. ds. T. Bouma pred. te Rijsenburg ds. T. Bouma ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. D. Bremmer Lezen eener Leerr. ds. D. Bremmer ds. J. W. van Tol Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 u. O. 6 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 u Krabbendijke 9 en 2 uur Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur O. 6 uur Rilland-Bath 9.30 en 2 uur O. 6 uur Tholen 9.30 en 2 uur Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur O. 6 uur Cand. D. de Groot te^ Amsterdam. Cand. D. de' Groot ds. W. M. Ie Cointre ds A. Andree Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener_Leerr. dr. C. Veltenaar Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Baarland 9.30 uur 2 uur O. 6 uur Lezen eener Leerr. ds. R. J. v. d. Veen Lezen eener Leerr. Driewegen 9.30 en 2 unr O. 6 uur Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur O. 5 30 uur Borsele 9.30 en 2 uur O. 5.30 uur Goes 9.30 en 6 uur 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur Heinkenszand 9.30 en 2 uur O. 6 uur lerseke 9.30 en 2 uur O. 7 uur Wemeldinge 9.30 en 2 uur Krniningen 9.30 en 2 uur Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. C. van Schie Lezen eener Leerr. ds. A. Scheele ds. A. Scheele Lezen eener Leerr. ds. C. van Schie ds. R. J. v. d. Veen Lezen eener Leerr. ds. C. W. Keur ds. C. W. Keur ds. B Meijer ds. B. Meijer Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. A. P. Lanting Axel 9.30 en 2 uur O. 5.30 uur Hoek 9.30 en 2 uur Oostburg 9.30 en 2 uur O. 6 uur Oostburg (dienst Aardenburg) 9.30 en 3 uur O. 4.30 uur Schoondijke 9.30 uur ds. J. S. Post ds. J. S. Post ds. J. B. Vanbaelen ds. M. van Wijk ds. M. van Wijk 2 uur O. 5.30 uur Terneuzen 9.30 en 2 uur O. 6 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Lezen eener Leerr. ds. M. van Wijk ds. K. Sietsma Bevestiging ouderling. ds. K. Sietsma ds. K. Sietsma ds. S. Groeneveld ds. S. Groeneveld ds. A. B. W. M. Kok geeft men de verzach tende, hoeststillende Mijnhardt's Bij Apoth. en Drog. Flacon 75 ct. Let op naam Mijnhardt Mej. D. J. Koppejan, Zusterstraat I 239. W. Verstraate, Winkelier, Spanjaardstr. C. Go verse en Echtgenoote, Nieuwstr. Fa F. H. J. Damen, Drog., K. Noordstr P. Alewijnse, Agent Boomkw. en Zaadh. en Depoth. v. rentez. enz. 't Zand D102 Wed. P. Wattel, Melkh., Pottenb. Singel Wed. C. Cornelisse, 't Zand. P. Remijn en Echtgenoote, 't Zand. J. de Jonge en Echtg., Koningstr. 185. A. F. de Jonge, K. Noordstraat. L 80. Ds. G. H. Toebes en Echtg., Tramsingel Wed. H. Janse, 't Zand. P. Boone en Echtgenoote, Noordweg B 144 (St. Laurens). W. Louwerse Jz. en Echtgenoote, Land bouwer, Gapinge. LITTOOIJ OLTHOFF, p. f. Firma PAUL VAN SLUIJS Co., Drogisterij, p. f. Vlasmarkt M. J. KLERCQ, Rietmeubel- en Mandenmakerij, p. f. Vlasmarkt L 21. H. KOOMAN. Schilder, Glazenmaker en Behanger. Veersche Weg S 254 Middelburg. P- Aan alle Vrienden en Bekenden een gezegend Nieuwjaar toegewenscht. S. POORTVLIET, Tuindorp, Souburg. Vrienden en Begunstigers Gods bes ten zegen voor 1928 toegewenscht. G. DROST, Koster en Lijkdienaar. Agent v. dLevens Verz. Mij „Utrecht" Nieuwstraat 23. Middelburg. M. H. ANNOT. Electrische Schoenmakerij. Oude Kerkstraat B 82, Werkpl. B 83. p. f. Middelburg. Gods zegen toegewenscht aan Fami lie, Vrienden en Bekenden. P. GELDOF. East Palmyra, New1 York. Aan Begunstigers en Vrienden Gods besten zegen toegewenscht. Iz. DE RIDDER, Schoenhandel. Middelburg. Bij de intrede van 1928 Gods zegen toegewenscht aan Vrienden en Begun stigers. J. VAN OUWERKERK, Broodbakkerij. Bree, Middelburg. Aan al onze Vrienden en Begunsti gers des Heeren onmisbaren zegen toe gewenscht bij de intrede van 1928. Familie LAVOOIJ. Gortstraat. Bij de intrede van het jaar 1928 's Heeren besten zegen toegewenscht. Familie VAN DRIEL, Langeviele. Middelburg. Ondergeteekenden wenschen Vrien den en Bekenden bij den aanvang des jaars Gods rijken zegen toe. G. M1DAVAINE Middelburg. en Echtgenoote. W. F. DIERMANSE en Familie. In Sigaren, Tabak en Kruidenierswaren, p. f. Korte Noordstraat. GEBROEDERS VAN DORT. Vischhandel „Noordzee". p. f. I. VERELST. Kapper. Pottenmarkt K 192. p. f. Chr. C. DE RIJK, v. h. Jakobse. Handel in Brandstoffen. Vlissingschestraat. p. f. J. TEVEL, Coiffeur. Seisstraat Q 16. DROGISTERIJ „DE ZON", L. JANSE, Noordstraat hoek Hofplein, p. f. W. P. WATTEL. Handel in Brandstoffen, p. f. Korte Noordstraat. p. f. K. KANON en Familie. Nieuwstraat. p. f. H. SUKKEL, Mr. Schilder, Spanjaardstraat E 84. L. DE JONGE. Handel in Fijne Vleeschwaren. P- f. Gravenstraat. B. C VAN DOORNUM. Drogisterij. Varkensmarkt K 39 P- f. p. f. B. GOUDSWAARD, v.h. P. Riemens, K. Noordstraat. Rietmeubelen en Mandenmakerij. C. DE WOLF, Brood-, Beschuit- en Kleingoedbakkerij. p. f. Brakstraat. Aan onze geachte Clientèle, Vrien den en Bekenden Gods besten zegen toegewenscht. Wijn-, Likeur- en Gedistilleerdhandel. Gortstraat b.d. Markt. Familie, Vrienden en Bekenden een gelukkig Nieuwjaar to:gewenscht. F. WISSE, Zaadhandiel, 't Zand. A. AALEWIJNSE, Schoenmaker Noordweg R 37, wenscht Vrienden en Begunstigers een gezegend jaar toe. De ondergeteekende wenscht zijn ge- achten Begunstigers, Familie en Vrien den een gelukkig Nieuwjaar. L. A. TANGE, Dornb. Schuitvlot. Mr. Schoenmaker. p. f. L. J. VROON, Banketbakker. Lange Noordstraat. C. BOONE en Familie. Krommeweele. p. f. W. J. DE SCHIPPER. Brood, Banket en Suikerwerken, p. f. Bjj de intrede van 1927 wenscht onder- geteekende Chëntèh», Vrienden en Be kenden een gelukkig jaar. Chevrolet-Dealer Garage ZE EL AND" Brakstraat Reparatie- en Verhuur-Inrichting. Telefoon 307. p. f.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1927 | | pagina 3