Godsdienstoefeningen Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. Vereenigingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 18 DECEMBER 1927. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel Advertentiên. PIETER WISSE MARIA ANDRIESSEN, op Maandag 19 December a.s. hun 50-jarige Echtvereeniging JOHANNES HENDRIKUS DONNER, C. J. DONNER- Plantfbber. Breda, 10 December 1927. gemeente juichen, omdat God in ds. Tel kamp haar een ervaren dienaar heeft geschonken. Met een kort woord leidde de bevestiger ds. Telkamp hierna bij de gemeente in. Als tekst koos hij vervolgens 1 Corinthe 41 en 2, aan de band van de daarin vervatte apostolische vermaning wees hij op de roeping van de gemeente tegenover haar leeraars en op de roeping der leeraars tegenover de gemeente neen) hun Zender. Bij dit laatste punt wees de bevestiger vooral op de getrouwheid, die 's predikers roeping is, doch ook de moeilijkste eisch. Na de bevestiging zong de gemeente haar nieuwen dienaar toe de zegebede uit Ps. 134 3. Oudewater. Ds. D. Scheele nam Zondagavond af scheid met een predikatie over Hebr 13 20 en 21. Heinenoord. Ds. R. Brouwer, van Herwijnen over gekomen, werd Zondag door ds. C. Goote van Oud- Beijerland bevestigd met een predikatie over Jes. 28 16. Door de gemeente werd gezongen Psalm 20 1 Des namiddags verbond de nieuwe leeaar zic h aan de gemeente met een predikatie over Efeze 4 1112. Met ernst en nadruk werd gewezen op 1. Wie het is die Herders en Leeraars gaf 2. Met welk doel DE GLINDHORST. Aangekocht voor ruim vier ton. Voortzetting van de stichting. Door een voorloopige combinatie bestaande uit de heeren J. J. C. van Dijk, oud-Minister van Oorlog, A. W. E. Idenburg, Minister van Staat, J. Schouten, lid der Tweede Kamer, M. J C. Besselaar en J. H. Donner, Diakenen der Geref. Kerk te Rotterdam, ten deze handelende in overleg met alsmede namens een kleinen kring uit de vele vrienden dezer Stichting is gisteren de Glindhorst in publieke veiling inge kocht tot een bedrag van f 421.000. Het ligt in de bedoeling op beperkter terrein dezen gezegenden arbeid voort te zetten. Hierover volgen spoedig nadere berichten. Per rijtuig terugkeerende van de begrafenis van het stoffelijk overschot van ds. N. M de Ligt, Ned. Herv. predikant te Middelburg, werd ds J. H Donner, predikant bij de Geref. Kerk van Breda, Zaterdag middag j.l. onderweg door een beroerte getroffen. Direct naar het ziekenhuis vervoerd, was hij by aankomst aldaar reeds overleden. Het onder zoo tragische omstandigheden verschei den van dezen bekenden predikant, die 17 Nov. j.l. juist zijn GOsten verjaardag vierde, zal alom in den lande met deelneming worden vernomen. Johannes Hendrikus Donner werd 17 Nov. 1867 ge boren en was een zoon van het bekende Tweede Kamerlid, wijlen ds. J. H. Donner te Leiden. Hij ontving zijn opleiding aan de Theol. School te Kampen en werd in 1894 candidaat, om 9 Dec. van dat jaar te Nieuwdorp het predikambt te aanvaarden. Vandaar vertrok hij in 1906 als opvolger van ds J. C de Moor naar Breia. 28 Nov. 1909 ontving hij wegens zijn benoeming tot geestelijk verzorger van de Stich ting „Vrederust" te Bergen op Zoom, uitgaande van de vereeniging tot Chr. verzorging van Krankzinnigen in Zeeland, eervol emeritaat. Ruim 10 jaar bekleedde hy deze functie. In 1920 bracht zijn oude gemeente wederom een beroep op hem uit en 9 Mei van dat jaar nam de thans overledene wederom te Breda de herderstaf op. Met groote toewijding heeft ds. Donner zich op onderscheiden terrein bewogen. We herinneren hier allereerst aan zijn toegewijden arbeid in Breda als belangrijke garnizoensplaats, waar hij zich zoozeer beijverde voor de geestelijke belangen onzer militairen. Verder was ds. Donner tot zijn dood voorzitter van de vereeniging tot Chr. verzorging van Krankzinnigen in Zeeland en 2e penningmeester van het Geref. traotaatgenootschap „Filippus". Vooral in de classis Klundert, waarvoor hy een zevental Deputaatschappen vervulde, zal ds. Donner worden gemist. Op de Part. Synode van Noord-Bra bant en Limburg was ds. Donner een bekende ver schijning en meermalen vaardigde zij hem af naar de generale Synode. Dit was ook met de dezen zomer gehouden Gen. Synode van Groningen het geval. Een lichte ongesteldheid verhinderde hem echter aan deze afvaardiging gevolg te geven. Ds. Donner was van wege de Part. Syn dcputaat voor art. 19 K O voor art. 49 en scriba van deputaten voor den Evangeli- satiearbeid. Van de Theol School te Kampen was hij secnndus-curator. H. M. de Koningin erkende zijn verdiensten door hem te benoemen tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Aan de Kerken in de Classe Middelburg. L S. Donderdag 22 Dec a s. hoopt ondergeteekende de driemaandelijksche Emeriti-uitkeeringen te verstrek ken en de bij dragen daartoe te innen Arnemuiden f92 62; Domburg f27.78; Gapinge f 37 05 Grijpskerke f 101 88 Koudekerke f 111.14 Meliskerke f 111.14; Middelburg f509.39; O. en W. Souburg f 148 18 Oostkapelle f 74.09 Serooskerke f166 71; St. Laurens f74 09; Veere f83 36; Vlissin- gen f 222.28Vrouwenpolder f 74.09 Westkapelle f1855. C. P. Pouwer. Middelburg, 15 Dec. Noordsingel S 156a. WelEerw. en Eerw. Brs. Ingevolge art. 8a van de „Huishoudelijke Regeling" brengt de roepende Kerk van Zaamslag ter uwer kennis, dat de Classicale Vergadering D.V. zal ge houden worden in de Geref. Kerk te Terneuzen cp Dinsdag 17 Jan. as. aanvangende om lO'/j uur. Punten voor het agendum worden bij den eerst- ondergeteekende ingewacht voor 3 Jan. e.k. Met heilbede en broedergroet, Namens den Raad dier Kerk, A. B. W. M. Kok, Praeses. J. Kosten, Sriba. Zaamslag, 14 Dec. Diaconaal Hulpbetoon. Voor het laatst in dit jaar vergaderde Dinsdag avond 13 Dec. de zusters van bovengenoemden kring en wel ten huize van Mejuffrouw Damen, Noordstraat. Door vele contribuanten daartoe in staat gesteld, mocht ook dit jaar weder den arbeid met blijdschap verricht worden. Aan brs. Diakenen kon ter hand gesteld worden 188 kleedingstukken t.w. 12 manshemden, 6 mansbroeken, 6 mansborstrok ken, 10 boezeroenen, 13 vrouwenhemden, 3 vrouwen jaegerrokken, 6 vrouwenflanellen, 12 vrouwenbroe ken, 6 vrouwenborstrokken, 6 teerlingschorten, 3 blauwe schorten, 12 jongenshemden, 7 jongensbroe ken, 6 jongensborstrokken, 12 Meisjeshemden, 6 Meisjesborstrokken, 9 paar manskousen, 12 paar vrouwenkousen, 18 lakens, 18 sloopen. Moge steeds op dezen arbeid 's Heeren zegen blijven rusten Onder dankzegging aan allen welke ons weder in staat stelden voor dit werk der barmhartigheid, vra gen we ook voor het volgend jaar hare gewaardeerde bijdrage. Namens Diaconaal Hulpbetoon, Mejuffr. Geervliet, Presendente. Mejuffr. Stevense, Secretaresse. Middelburg. Vrijdag 9 Dec. hield de Vrouwen- vereeniging „Bid en Werk" haar 14e jaarvergadering in de consistorie der Gasthuiskerk. Ouderling Lodewijk was zoo welwillend deze vergadering te leiden. In zijn openingswoord bepaalde hij ons bij 1 Cor. 13 en wees ons in hoofdzaak op de liefde welke in dit hoofd stuk beschreven wordt, mede]ook met het oog op het werk onzer vereeniging. Hierna kreeg onze presidente, mej v. d. Kuijp het woord en heette alle aanwezigen welkom Daarna volgden verslag van secretaresse en penningmeesteresse. Uit het verslag der secretaresse bleek dat we dit jaar aan de Diaconie konden afdragen 174 gemaakte kleedingstukken en 6 molton dekens. De gemaakte kleedingstukken zijn de volgende: 12 manshemden, 9 mansflanellen, 7 mansonderbroeken, 6 boezeroenen, 4 overhemden, 3 paar manskousen, 6 vrouwenhemden. 13 vrouwenbroeken, 6 onderrokken, 6 nachtjakjes. 8 paar vrouwenkousen, 6 schorten, 9 onderjarkjes, 7 paar jongenskousen, 5 paar kinder kousen, 26 lakens, 24 sloopen, 10 jongens en meisjes hemden Met dankbaarheid mogen wij terugzien op het afgeloopen jaar dat God ons lust gaf voor dit werk. Ook onze begunstigers hartelijk dank voor hunne gaven. Br. Willeboordse bracht zijn dank over namens Diaconie voor de ontvangen kleedingstukken, waarna br. de Kam met dankzegging eindigde. Namens het Bestuur, Mej. v. d. KuijpPotappel, Pres. Mej. v. Dort—Tange, Secr. Middelburg. De Meisjesvereeniging „Doet wel aan allen" enz. hield Maandag 12 Dec haar jaarver gadering onder leiding van dhr. S. Brandsma. Als afgevaardigden der Diaconie waren aanwezig de br. P. Klein en P Schoonaard. Uit de verslagen bleek dat de Ver. met dankbaarheid terug mag zien op het jaar dat voorbij ging. Van de 166 vervaardigde kleeding stukken waren 24 stuks bestemd voor het Rusthuis en 142 stuks plus 2 molton dekens voor de Diaconie. Namens de Diaconie werd de Ver. dank gebracht voor haar arbeid dit jaar in het belang der armen verricht. De avond die een gezellig verloop had, werd verder door een en ander afgewisseld. Langs dezen weg ook een woord van dank aan onze begunstigers voor den steun ons dit jaar weer verleend. Ruste Gods zegen bij voortduur op onzen arbeid. W. S. Ie Cointre, Pres. E. de Poorte Secr. VERGADERING van den Kerkeraad (smal) 15 December 1927. Opening door den Praeses (br. C. Weeda) als naar gewoonte. Tegenwoordig 21 brs. Notulen gelezen en vastgesteld. Een schrijven van een lid der gemeente voor ken nisgeving aangenomen. Woensdagavondcommissie. Ingekomen attestatie aanvaardzoo ook een doopattest. Mededeeling wordt gedaan van het overlijden van een bejaarden broeder der gemeente. Rapporten over afgelegde bezoeken door wijk- ouderlingen bij een tweetal leden der gemeente. Sectierapporten worden uitgebracht. Besloten wordt, dat het H. Avondmaal zal worden gehouden 15 Januari Hofpleinkerk en Noorderkerk 22 Januari Gasthuiskerk en voorbereiding op den voorafgaanden Zondag. Bespreking wordt gehouden over het bezoek op de catechisaties. Hieraan zal alle zorg worden besteed om dit te bevorderen, door bezoek aan de ouders bij verzuim der catechisatie. Aan het moderamen wordt opgedragen een regeling te treffen voor het aanvullen der secties met de nieuwbenoemde ambtsdragers inplaats van de afge- tredenen. Met 1 Jan as. zal de bevestiging en aftreding plaats hebben. Aan br. Brandsma wordt de leiding der belijdenis catechisatie (Hofplein) met 1 Januari opgedragen. Volgende week breede vergadering. Dankzegging. Sluiting. De Kerkeraad. SCHOOLHULP ZEELAND. Door P. J. van Strien te Terneuzen werden me toe" gezonden 3 giften, gevonden in de Dankdagcollecte te Terneuzen, n 1. f 40.f 15.en f 15.te samen f 70.Haitelijk dank aan gevers en toezender. Met verdere aanbeveling. Er is nog heel wat noodig. Kapelle-Biezelinge. A. Scheele, Secr.-Penningm ZENDING. Middelburg In dank ontvangen van Mej. N. een zak zilverpapier. Uit het busje van de meisjes vereeniging f 8,45Vi en van Janus Houmes, Lange Geere 300 h. c., gecollecteerd op de jaarvergadering der meisjesvereeniging „Doet wel aan allen" f 4,51 en van Jo en Marie Wattel, Pottenbakkerssingel 1 doos zilverpapier, capsules en 500 h. c. Namens de Commissie, L. A. Tange, Penningm. Middelburg Ontvangen door middel van br. Ornee van een zuster der gemeente f 2, Met vriendelijken dank. I. van Noppen. Met vriendelijken dank ontvangen van Jac. Fr. Roelse, Biggekerke, 100 halve centen van de Meisjes vereeniging „Doet wel [aan allen" Middelburg f8 51 (opgegeven f 8.47)Zendingsnaaikrans Klundert f 50. Rotterd. Kade 225. M. HuizengaBijlenga ZENDING. V 1 i s s i n g e n. Met hartelijken dank ontvangen van de kinderen der Zondagschool op „het Eiland" een doos en een pak zilverpapier en capsulesvan Jacob en Jan van Belle 50 centen waaronder 2 gloednieuw, jaartal 1927 en een pak zilverpapier en van familie G. een flinke bundel „Schouwvensters". Verder met hartelijken dank ontvangen voor ver kochte Zendingskalendersals no. 4 van Jacob van Belle f915, als no. 5 van Saartje en Jaantje Snijders f 7.20, als no. 6 van Johan Prins f 7.en als no. 7 dus hekkensluitstertje van Gretha van de Vrie f 7.40. De kinderen hebben prachtig werk geleverd en lezen nu allemaal een mooi Zendingsboekje. Namens de Zendings-commissie, W. Karreman, penningm. RUSTHUIS MIDDELBURG Met vrendelijken dank ontvangen: 1 kistje sigaren, 3 banketletters, 1 kist rapen. De Huisvader, J. Belksma. V1 i s s i n g e n. Broeders diakenen ontvingen van de Vrouwenvereeniging „Diaconaal Hulpbetoon" 84 stuks kleedingstukken en van de Meisjesvereeniging „Dorkas" 67 kleedingstukken om als Kerstgaven te dienen voor onze armen broeders en zusters. Tevens vonden wij in de collecte nog f 4 als na- gift voor de Kerstcollecte. Hiervoor zeggen br. diake nen hartelijk dank Namens de Diaconie, G. M. Prins, Scriba. De Geref. Mannenv. „Dr. Herman Bavinck, ver gadert Vrijdag 23 Dec. D.V. in de Consistorie Gast huiskerk, 's avonds 8 uur. OnderwerpWaarom moeten wij voor God leven. Geref. Knapenvergadering „Samuël" Afd. II. Agenda Achab's dood, 1 Kon. 22. A Cornelisse. Bespr. Kerk. Geschiedenis. Geref.Jongelingsver. Dr.Lützen Wagenaar,Middelburg. O. T. Schets 65 Israël verbannen, 2 Kon. 15 13 2 Kon. 17, door vr. J. Krijger. A. R. Inleiding 3, door vr. M. Maas. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Zaterdagavond van 6*/a9uur Cons. Hofpleinkerk Afdeeling I. Gew. Gesch. Gen 37 door Cor Verstraten. Na de pauze vrije opstellen. Afdeeling II. Gew. Gesch. Gen 33 en 35 door L. Vos. Na de pauze Kerkgeschiedenis door MarieWalraven. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Hofpleinkerk Heidelb. Catech. Zondag 49. Collecte voor de Theol. Fac. V. U. Gasthuiskerk 9 30 uur 6 uur Hofpleinkerk 9.30 uur 2 uur Noorderkerk 9 30 uur 6 uur Maandagavond 7 uur Arnemuiden 9.30 uur 2 uur Domburg 9.30 uur 2 uur Gapinge 9.30 en 2 uur Grypskerke 9 en 2 uur Koudekerke 9 en 2 uur St. Laurens 9.30 en 2 uur Meliskerke 9 uur 2 uur Oostkapelle 9.30 en 2 uur Serooskerke 9.30 en 2 uur Souburg 9.30 en 2 uur Veere 9.30 en 2 nnr Vlissingen 9.30 en 5 30 uur Vronwepolder 9.30 uur 2 uur Westkapelle 9.30 uur 2 uur Prof. Dr. H. Bouwman te Kampen, ds. J. D. v d. Velden ds. A. Scheele te Kapelle-Biezelinge. Prof. Dr. H. Bouwman ds. J. D. v. d. Velden te Kralingen, ds. A. Scheele Bevestiging ds. D. Scheele ds. D. Scheele Intrede. Collecte voor de kerk. Zitplaatsen vrij. ds J Runia Lezen eener Leerr. ds. J. E. Visser ds A. Scheele te Kapelle-Biezelinge. ds. E. Douma Bed. H Av. en Dankz. Lezen eener Leerr. ds A. C. Heij ds. A. Koning Lezen eener Leerr. ds. P. N. Kruyswijk Cand. P. Warmenhoven ds. P. van Dijk dr. G. B. Wurth ds. P. van Strien ds. P. N. Kruyswijk Lezen eener Leerr. ds. J. Runia Lezen eener Leerr. ds. J. E. Visser Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 9.30 en 2 uur Colijn plaat 9.30 en 5 30 uur Geersdijk 9 30, 2 en 5.30 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Oosterlan i 9 30 en 2 uur Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 9.30 en 5 30 uur Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. ds. Joh. den Boer ds. F. Staal Lezen eener Leerr. Cand.'M Vreugdenhil te Rotterdam, ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. J. W. van Tol Lezen eener Leerr. ds. Eggink te Willemstad, ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 n. Lezen eener Leerr. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 u. ds. W. M. Ie Cointre Lezen eener Leerr. ds. M. Post te Bunschoten, ds A. Andree Lezen eener Leerr. dr. C. Veltenaar Krabbendijke 9 en 2 uur Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Tholen 9.30 en 2 uur Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Baarland 9.30 uur Cand. Gravenstein te Urk. Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Borsele 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen 's Gravenpolder 9 30 en 2 uur ds. C. van Schie Bed H Heinkenszand 9.30 en 2 uur lerseke 9.30 en 2 uur Wemeldinge 9.30 en 2 uur Kruiningen 9.30 en 2 uur Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Wolphaartsdyk 9.30 en 2 uur Av en Dankz ds. C. W. Keur ds. B Meijer Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. A. P. Lanting Axel 9.30 en 2 uur Hoek 9 30 en 2 uur Oostburg 9.30 en 2 uur Oostburg (dienst Aardenburg) 9.30 en 3 uur Schoondijke 9.30 en 2 uur Terneuzen 9.30 en 2 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur ds. A. B. W. M. Kok ds. J. S. Post ds. J. B Vanhaelen ds. M. van Wijk Lezen eener Leerr. ds. K. Sietsma ds. S. Groeneveld God schonk ons bij vernieuwing een Dochter, die we den naam gaven van DIRKJE HUIBERTA. A. KONING. A. KONING-Koomans. St. Laurens, 9 December 1927. Geref. Pastorie. De Heer en Mevrouw HONDIUS— Vkrtregt geven kennis van de geboorte van hunne Dochter MARIA. Middelburg, 15 December 1927. Met dank aan God geven de Heer en Mevr. J. C. LE COINTREde Priester kennis van de geboorte hunner Dochter GEERTRUIDA JACOBA. Rotterdam, 13 December 1927, Jan Kruijffstraat 11a. >-A *#4 O* •S oM -m -«• en Zoo de Heere wil hopeD onze geliefde Ouders, Behuwd- Grootouders KN te gedenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleiakiuderen. St. Laurens, December 1927. M» 2» 2» *0 y-o to- f- i» Tot mijn diepe droefheid is heden te Middelburg geheel onverwacht ontslapen mijn innig geliefde Echtgenoot Predikant bij de Gereformeerde Kerk te Breda, Ridder in de Orde van Oranje Nassau, in den ouderdom van 60 jaren. De wetenschap, dat hij heenging naar zijn Heere en Zender is mij in mgn groote smart tot rijken troost. Door de bijzondere omstandig heden eenige en algemeene kennis geving. Tot onze diepte droefheid ont sliep heden in zijn Heer en Heiland onze zeer geliefde Broeder en Oom JOHANNES HENDRIKUS DONNER, in leven Dienaar des Goddelgken Woords, in den ouderdom van 60 jaren. De wetenschap dat h\j thans juicht voor den troon van onzen God, Wien te dienen hem een lust wa", z\j ons tot rijken troost in dit zoo smartelijk verlies. Namens de Familie, J. DONNER Sr. Goe>, 10 December 1927. Eenige dagen na het ster ven van den Tweeden Voor zitter trof de Vereeniging tot Christelijke Verzorging van Krankzinnigen in Zeeland op nieuw een gevoelig verlies door het plotseling en treffend sterven van haren oprichter en Voorzitter Ds. J. H. DONNER, van Breda. Dankbaar gedenken wij wat hij in Gods kracht voor de Vereeniging en hare Stichting mocht doen. Vanaf de oprichting had hij onafgebroken de leiding. Zyu toewijding en ijver waren een voorbeeld voor alle mede werkenden. Zwaar valt 0119 in te denken wat wjj in hem verliezen. Namens het Bestuur van bovengenoemde Vereenigin Het Moderamen Nieuwdorp J. J. DE JAGER, le Secretaris, Domburg L J. VAN VOORTHUIJSEN le Penningmeester. Ovezande L. W. B. A. MULDER, 2e Secretaris Vlissiugen G. VAN DE PUTTE, 2e Penningmeester. 10 December 1927.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1927 | | pagina 3