Joz. BLIEK, Tl Taveiiier, 1- en Huisvlijtwerkers. Nieuwe Stokvisch, KYRKNIEUWST Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. BOEKAANKONDIGING. Vereenigingsleuen. Godsdienstoefeningen in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 5 NOVEMBER 1927. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel Advertentiên. Het van ouds bekende Adres Breestraat 0 157-158, Middelburg. Fijn Hardhouthandel, MATADOR Bouwdoozen en ERFCTOR Bouwdoozen Fa F. P. D'HUIJ, Lange Burg B 10 GEBR. VAN DORT, den als u de bewering hebt geuit. Ik spreek daarbij alleen van mijzelf. Wat Prof. van Gelderen betreft, wil het mij voor komen, dat diens, ook u niet onbekend zijn in Zuid-Afrika, waardoor directe verdediging hem onmogelijk is, u ervan had moeten weer houden hem op zulk eene wijze in het de bat te betrekken. Als uwe „HersteW-Gerefornieeide" woning met deze middelen moet worden gebouwd, liijkt het mij beter van alle bouwen af te zjen. Ten slotte zou ik u en uwe vrienden eens voor goed willen uitnoodigen eindelijk nu maar eens af te laten van iedere poging om mij als een „heimelijk-Herstcld-Gereformeer- de" den volke voor te stellen. Wie mij kent en mijne geschriften leest, weet wel, dat ik nog nooit bang ben geweest mijne meening rondweg uit te spreken. Mocht ik ooit eenige neiging hebben om van Gereformeerd „Hcr- steld-Gereformeerdte worden, dan zal ik dat zelf wel in publieken geschrifte den voike kond' doen. Maar tot dusver heb ik daartoe zelfs niet de minste neiging voelen opkomen. Ik vertrouw dat de Redactie van De Stan daard dit stukje wel zal opnemen. Ook dat Ds. Buskes op beide vragen een duidelijk antwoord zal trachten te geven. Hoe dat ook uitvallc, ik zal in ieder geval De Wach ter lezers op de hoogte houden. Over deze „Hersteld-Gereformeerde" poging hoop ik later nog wel het een en ander te zeggen, indien het verslag juist mocht blijken. A. NOORDTZIJ. Dr., 25 Oct. 1027. TWEETAL TE ApeldoornL. Hoorweg te Purmerend. W. H. den Houting te Hnizam. BEROEPEN TE Dokkum J. W. Esselink te Eindhoven. Midwolda, Hij'aard, Gauw-Sybrandaburen Th. Boersma, cand. te Huizum. Ylst, Helmond, Aalsmeer, Noord-Scbarwoude,Pijnacker, Opende (Gr): G. D. Kuiper, cand. te Kampen. Katwijk aan ZeeH. Ph. Ingwersen te Nijkerk. Koog-Zaandijk G. Staal te Culemborg. HeerenveenA. J. Bouma te Wanswerd. BEDANKT VOOR Arum B. Ramaker te Ten Post. Deventer (B)H. de Zwart te Twijzel. Delfshaven G. J. Goede, te Voorthnizen. Hilversum A. J. Bouma te Wanswerd. Makkum J. C. Kreijt te Dieren DoornJ. L. v. d. Wolf te Kralingen. Drachtster-Compagnie. Zondagmiddag nam ds. W. H. v. d. Vegt afscheid van zijn gemeente wegens vertrek naar Bergum met een predikatie over Openb. 3: 11Houdt dat gij hebt, opdat niemand uwe kroon neme. Aan den Kerkeraad van Utrecht is bericht ge zonden door den „kring van bezwaarden", dat deze kring zich heeft ontbonden. 's-Gravenhage-West. In Ds. P. Nomes, gekomen van Delfshaven, ontving de Kerk van 's-Gravenhage- West een opvolger voor Prof. Dr. D. H. Th. Vollenhoven, terwijl met de vervulling van deze vacature het vier tal predikanten weer compleet is. Ds. Nomes werd deze week onder zeer groote be langstelling in de Nieuwe Zuiderkerk bevestigd door zijn collega, dr. J. Hoek. Na er in zijn inleiding op gewezen te hebben, dat de betuiging van Mozes, dat het woord Gods voor Israël zeer nabij was, bijzonder geldt voor de Nieuw- Testamentische gemeente vertolkte de bevestiger, de blijdschap der gemeente, dat het getal harer predikan ten na lang wachten eindelijk volledig is. Zij mogen prediken het nabije Woord. Tot de taak harer dank baarheid behoort het, dat de gemeente biddend acht geeft op dat Woord. Dat is met de Geest haar heer lijkst bezit. Om het onverbasterde ging het bij de Kerkhervorming, bij Afscheiding en Doleantie en ook aldus Spr. bij de tegenwoordige kerkelijke beroeringen. Bij deze gelegenheid wil Spr. zich met de gemeente op het Woord bezinnen, waarom Spr. de tekst voor deze ure vond in 2 Tim. 29b „maar het Woord Gods is niet gebonden". Dit tekstwoord is zijn eigen thema, bij de uitwerking waarvan wij, aldus Spr., onze aandacht geven le aan den strijd waaraan het herinnert2e. aan de bemoediging waarmede het tot ons komt en 3e aan de roeping welke het ons oplegt. In zijn predicatie herinnerde de bevestiger er aan, dat de Geref. Kerken tegenwoordig beschuldigd wor den van Confessionalisme en traditonalisme. Dat verwijt wijst Spr. terug. Ook wij, aldus Spr., wen- schen te waken en te bidden. De Geref. Kerken hebben het Woord niet willen binden door belijdenis of traditie. Zij hebben niets anders gedaan dan nog eens geconstateerd en uitgesproken, dat de Schrift door zichzelve gebonden is en dat het ons niet vrij staat haar te verklaren naar de maatstaven van ons denken en gevoelen De Schrift brengt haar eigen norm ter verklaring met zich. Wel is het binding van het Woord, wanneer zijn verklaring afhankelijk gemaakt wordt van de natuurwetenschap, van de godsdienstgeschiedenis of van de wijsbegeerte. Ds. S. Wesbonk, predikant te Hoorn, is bij ministerieele beschikking met ingang van 1 Nov. a s. benoemd tot geestelijk verzorger bij de Rijkswerkin richting te Hoorn. Cand. Th. Boersma te Huizum (postadres: Smids- buuit 62, Schrans bij Leeuwarden) zal thans gaarne een beroep in overweging nemen. VERGADERING van den Kerkeraad (breed) 3 November 1927. Opening op gebruikelijke wijze. Tegenwoordig 36 brs. Notulen gelezen en vastgesteld. Een lid, dat onbekend wenscht te blijven, heeft f 1000 beschikbaar gesteld voor onze Zending tegen vruchtgebruik. Dankbaar aanvaard. Ouderl. L. Joosse wordt op diens verzoek onthef fing verleend van zijn ambt tegen 1 Jan. a s. Vastgesteld wordt de nominatie van een 16-tal candidaten voor een keuze van een 8-tal ouderlingen n.l. de brs: P. D. Berkeveld, J. van Dijke, W. Dirksen, G. M. Feij, C. Goverse, I. Grijspeere Sr.,J. F. Heems kerk, J. H. F. Heuseveldt, R. Huizenga, C. W. van der Kuip, J. S. Lenselink, C. van Moolenbroek, M. Sanderse, D. Slot, R. van der Welle, T. Winter. Besloten wordt een geldleening uit te schrijven groot f 10000, voor bestrijding verbouw pastorie Hofplein, aanschaffing nieuw orgel enz. tegen 5 Aangevraagde attestaties verleend, ingekomen at testatie aanvaard, doopattest wordt verstrekt en huwelijksbevestiging tegen 23 November toegestaan. Vastgesteld wordt de nominatie van een 12-tal candidaten voor een keuze van een zestal brs diakenen nl. de brs. C. Alewijnse, J. Damen, H van Driel. J. J. Dronkers, M. B Fanoy, P. de Jonge. C. A. Kab- boord, G. Mandenmaker, J. G. Stevense, M. Wagenaar, S. Westerterp, C. Willeboordse. Voor de a s Classis op November worden afge vaardigd ds. Telkamp, de brs J. de Jonge, primus en br. J. Joosse, sec. Ingekomen bericht der familie dat een overleden zuster beschikbaar heefi gesteld voor de kerk f300; voor het Rusthuis f 200 en f 100 voor de Zending. Een uitnoodiging van de Ger. Kerk te Rotterdam (Kralingen) tegenwoordig te zijn bij het 40-jarig ambts jubileum van ds J. v. d Velden op 10 November a s. zal worden voldaan. De brs. J. Joosse (ouderling) en J. W. Kögeler (diaken) zullen alsdan den kerke raad vertegenwoordigen. Op voorstel van de Commissie van Beheer worden benoemd als organisten van de GasthuiskerkM. Bouma en M. Wagenaarvoor sec. HofpleinkerkI. de Wolffvoor de Noorderkcrksec. I v. Noppen. Aan de Commissie van Beheer zal worden gevraagd naar een geschikte gelegenheid om te zien voor de plaatsing van fietsen in de omgeving der drie kerk gebouwen. De beroepings-commissie krijgt toestemming een tweetal predikanten te bezoeken. Verschillende rapporten uitgebracht. Een vergadering met de gemeente zal worden ge houden ter verkiezing van Ambtsdragers D.V. Maandag 7 Nov. om 8 uur in de Gasthuiskerk van 2—3 zal er zitting zijn in de Consistorie van die Kerk, voor die des avonds verhinderd zijn. Dankzegging. Sluiting. De Kerkeraad. V 1 i s s i n g e n. Gevonden in de collecte van 2 Oct. f 5.voor de kerk met bijschrift „Uit dankbaarheid" Gevonden in de collecte van 16 Oct. f 10.voor de kerk, terwijl wij in de collecte van 30 Oct. een gift vonden groot f 100.voor de nieuw te bouwen kerk. Voor al deze giften wordt hartelijk dank gezegd. Namens den Kerkeraad, A. Roos, scriba. ZENDING. Middelburg In dank ontvangen uit het busje van Lein Verhage f 4.16, en uit het busje van de familie Vereist f 13 24. Namens de Commissie, L. A. Tange, penningm. V 1 i s s i n g e n. Met hartelijken dank ontvangen van broeders diakenen als gevonden in de collecte van 30 Oct. jl. 28 halve centen van familie K. een groot pak diverse jaargangen „Bouwen en bewaren" en id. Gereformeerd Meisjesblad en een zak capsules en zilverpapier. Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, Penningm. Oostkapelle. In hartelijken dank ontvangen van Hermanus Wondergem Hz. 100 halve centen voor de Zending. Namens de Zendingscommissie, J. de Kam Andrz penn. Middelburg. Vorige maal vermeldde deZ" Kerkbode een gift van 1 gulden „uit dankbaarheid." Dit moest zijn een gift van 1 gouden tientje. B. II Lavooij, boekh. Diaconie. PARAKAN. Met vriendelijken dank ontvangen door tusschen- komst van ds. A. Scheele f 5.— gevonden in de collecte van de Geref. Kerk te Wolfaartsdijkds. J. II. Donner, Breda f 3 56 uit de catechisatiebus der Geref. Kerk te Breda ds. E. D. Oostkapelle fl. mr. C. J. H. f2.50 mej. de wed. G. J. R. f 1.uit het busje van het Rusthuis f3.van deM -V. „Ora et Labora" te Oosterland f 5.C. Hondius. Adres-verandering Penningmeesteresse. Het Dames-Comité bericht aan belanghebbenden dat door het ontslag nemen van mej. C. Hondius als penningm.esse benoemd werd als zoodanig mevr. M HuizengaBylenga, Rottérdamsche Kade 225. Vriendelijk wordt verzocht van deze adres-verande ring goede nota te nemen en alle bijdragen voortaan te zenden aan mevr. Huizenga. Het Comité. Oost- en West-Souburg. In hartelijken dank ontvangen voor de Zending 200 halve centen en een doos capsules en zilverpapier van Leintje Vos en nog een doos zilverpapier en capsules van P. Koole, L. Koole en A. Koole en nog een groot pak zilverpapier van de kinderen van Vreeke. Ook nog een extra'gift van f10.gevonden in de collecte. Namens de Zendingscommissie, A. J. van Noorden, Penningm. Filippus Scheurkalender, met premie „Een licht voor mijn pad". Uitgave Tractaat- genootschap „Filippus". Deze van ouds bekende en geliefde Scheurkalender heeft zijn 50sten jaardag bereikt. 1928 is voor Filippus een jubileumjaar. Het is geen wonder. De kalender, vroeger bij D'huy in Middelburg uitgegeven en naar ik meen aanvanke lijk geheel door ds Littooy geschreven, heeft een zeer goede reputatie. De inhoud is zuiver Gereformeerd. We wenschen ook thans dezen kalender een goeden aftrek. Het schild stelt Filippus voor bij den wagen, waarop de kamerling zit. De man, die het paard bij den teugel houdt is niet bepaald een Adonis, maar anders is de voorstelling niet onfraaialleen heb ik pogen te ontdekken waar het eind is van den linker arm van Filippushet is op de teekening eenigszins alsof de rechterhand vastzit aan den linkerarm. De voorstukken zijn door verschillende predikanten bewerkt, o.a. door ds. Hamming, vroeger te Middelburg. Het premieboek „Een licht voor mijn pad", een bundel meditaties, is geschreven door ds. Bavinck, ds. Berends ds. Kuyper van Rotterdam en ds. Mulder van Leeuwarden, namen die een degelijken en tegelijk schoonen inhoud waarborgen. Bredéé's Kerstboekjes. Uitg. Mij. Rotterdam. We hebben deze boekjes voor het grootste deel gelezen. Er zijn er zeer boeiende bij. S. O. S. is een interessant verhaal van een jongen, die een reis doet naar Amerika, en daar reeds den eersten avond in een speelhuis aan 't vechten raakt. Hij komt in een hospitaal, keert hersteld terug, dcch zijn schip verbrandt onder de kust. Vader en moeder vernemen dit uit het noodsein S. O. S. dat ze door de Radio beluisteren. De jongen is door al die weder waardigheden tot inkeer gekomen. Ook Greta's offer is een boeiend boekje waarin groote afwisseling van tooneelen niet ontbreekt. Veilig geleid, beschrijft het verhaal van vluch tende kindertjes in den Bartholomeus nacht, ze komen na veel avonturen in Engeland, het gééft een goeden indruk van het lijden dat de Protestanten toen moes- ten ondervinden. Een jongensleven heb ik niet met genoegen gelezen. Ik keur dit boekje zelfs af. Op blz. 10, wanneer de meester over d«n val van Adam en Eva aan 't spreken is en vertelt hoe God hun zonde aan ons toerekent, klinkt het hard door de klas zoo dat heel de klas er van schrikt uit den mond van een schoolknaap wiens leven hier verhaald wordt„Dat is gemeen" Ik geloof niet dat één jongen, de ruwste en in de meest onordelijke klas het in zijn hoofd zou krijgen om zoo iets te roepen in de klas. Ik zou dit psycho logisch niet moeilijk vinden te bewijzen. Nog erger wordt die uitroep als de meester er zich met het praatje van afmaakt dat een kwade boom alleen kwade vruchten voortbrengt. Want Adriaan moet voelen dat dit geen toerekening is. Nog een paar kleinere boekjes zijn het minder aan nemelijke „De Houtvester", „deStrooper",ende „Wolf" en Dick en Piet het laatste door Johanna Breevoort, dat heel mooi en natuurlijk is. Bredée's boekjes zijn keurig uitgegeven en fraai geillustreerd. v. D. Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel", Middelburg N. T. Handelingen der Apostelen, hoofdst. 14 1-20, vr. J. v. d. Knijp. M. O. Het bonwen van steden, vr. A. Cornelisse. Geref Jongelingsver. Dr.Lützen Wagenaar, Middelburg N. T. schets 3 door vr. L. de Rijke. K. G. schets 24 door vr. D. de Vos. Geref.Knapenvergadering Samuel", Afd. I, Middelburg Agenda Bijb. Gesch. Van Maldegem. 1 Kon. 12, 13 en 14. Kerk Gesch. Bespreking door den Leider. Geref. Knapenvergadering „Samuël" Afd. II. Agenda Door My regeeren de Koningen. 1 Kon. 15—16. 2 Kon. 16. II. de Rijke. Dwalingen. Mohammed, A. de Vos. Bijb. Gesch. Rooster J. V. „Calvijn", Vlissingen, voor 6 Nov. Middag-afd. Gel. bel. Art. 37. D. Stroo. A. R. beg. Art 21. „Partybeleid" H. B. Woltering. Avond-afd. Filipp. 4 10—23. C. J. Steketee. Vruchten v. h. Liberalisme. Joh. Steketee. B0ND3RING „Serooskerke en omstreken". Vergadering Vrijdag 11 Nov te Serooskerke. Aanvang 7 uur. 1. Het gevaar van sleur en gewoonte op de J. V. door Serooskerke. 2. Verband tusschen de vier Evangeliën door Vrouwe polder. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Zaterdagavond van 6'/i9'/% uur Cons. Hofpleinkerk M.-V. „Meisjesroeping", Middelburg. Gew. Gesch. Hand 14, 15 tot vers 39. GeloofsleerSchepping, geen Pantheïsme. B. en B. 1 Oct. '26. MIDDELBURG Bediening van den H. Doop in de Hofpleinkerk. Heidelb. Catech. Zondag 43 Collecte voor de Evangelisatie in onze stad. Gasthuiskerk 9 30 uur ds. J. H. Telkamp ds. II. Meulink Lezen eener Leerr. ds. P. N. Kruyswijk ds. H. Meulink te Enschedé, ds. A. Koning te St. Laurens. Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Bed. H. Av. en Dankz. Domburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. H. Telkamp Grypskerke 9 en 2 uur ds. J. Dijkstra Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij Voorber. H. Av. St. Laurens 9.30 en 2 uur ds. A. Koning Meliskerke 9 en 2 nur Cand. v. d. Meiden van Maassluis. Oostkapelle 9.30 uur ds. E. Douma 2 uur Lezen eener Leerr. Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. P. van Dijk Souburg 9.30 en 2 uur ds. G. B. Wurth Veere 9.30 en 2 uur ds. P. van S trien Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. P. N. Kruyswijk Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. E. Douma Westkapelle 9.30 cn 2 uur ds. J. E. Visser 6 uur Hofpleinkerk 9.30 uur 2 uur Noorderkerk 9.30 uur 6 uur Brouwershaven 9 30 en 2 uur Bruinisse 9.30 en 5 uur Bed. Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9 30, 2 en 5.30 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Oosterland 9.30 uur 2 uur Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 9 30 en 5 30 uur Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Joh. den Boer ds. D. Bremmer H. Av. en Dankz. ds. F. Staal Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. D. Bremmer Voorber. II. Av. ds. J. W. van Tol Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 u. Lezen eener Leerr. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 u. ds. W. M. le Cointre Voorber. H. Av. Krabbendijke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Cand. J. Bos te Leiderdorp. Rilland43ath 9 en 1.30 uur Lezen eener Leerr. Tholen 9.30 en 2 uur ds. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 unr Cand. De Vries te Oegstgeest. Baarland 9.30 en 2 uur Cand. v. d. Leek te Berkhout. Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele Borsele 9.30 en 2 uur ds. C. van Schie Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur ds. B. Meijer Heinkenszand 9.30 en 2 uur ds. C. W. Keur lerseke 9.30 uur Lezen eener Leeir. 2 uur ds. R. J. v. d. Vern Wemcldinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. A. P. Lanting Axel 9.30 en 2 uur ds. J. C. Post Hoek 9.30 en 2 uur ds. J. B. Vanhaelen Oostburg 9.30 en 2 uur ds. M. van Wijk Oostburg (dienst Aardenburg) 9 30 en 3 uur Lezen eener Leerr. Schoondijke 9.30 en 2 uur ds. K. Sietsma Terneuzen 9.30 en 2 uur ds. S. Groeneveld Zaamslag 9.30 en 2.30 uur ds. A. B. W. M. Kok D.V. Maandag 9 November a.s. hopen onze geliefde Ouders MARINU3 SANDERSE en ANNA MELIEFSTE hun 25-jarige Echtvereeniging te gedenken. Hun dankbare Kinderen en Verloofde. Middelburg, November 1927. Schoorsteenvegerssiugel Q 92. *K 4» g» Se* M> P*" *e> x- 2» 2» Voor de vele blijken van belangstelling op 21 October ontvangen betuigen wij onzen hartelijken dank. A. JOBSE. W. JOBSE-Verhage. Vlissingen, 4 November 1927. Ondergeteeken/de houdt zich beleefd aanbevolen voor het repareeren van KACHELS en alle voorkomende werk zaamheden. L. VAN LIERE, Noordsingel, M'burg. voor Driehoek-, Halvemaan-, Sleekachels, Fornuizen, Haarden en alle andere soorten KACHELS is bij Smederij en Kachelmakerij, Contante betaling 10% korting. P.S. Nog in voorraad 2de hands Halve maan, Driehoek- en Fornuiskachels. W OOK IN RUIL. -mm Voorradig mooi geschaafd SATIJN NOTENHOUT, alle dikte's 9 mM. 30 cent per vierkante voet is 28 X 28 c.M. Parel- en Paternosterlijstfm 10 cer.t per Meter, Ovale- en Ronde Tafelranden, Beuken- en Eikenhouten Tafelpooten. Lijstwerken. Prijzen zeer billijk. Aanbevelend, Largeviele K 217 Middelburg. verkrijgbaar bij Boekh. in prjjzan vanaf 45 cent. De beste kwaliteit (ongebenkt) 80 cent per K G. Segeerstraat 73 Middelburg Iu de Drogist-rij Firma DAMEN, K. Noordstraat, M'burg, steeds voorhanden Wybert, Potter's Linia, Menthol, Nigroids Menthol Eucalyptus en diverse andere Hoestartikelen. Bel. aanbevelend. Voorbanden eerste kwaliteit H. VAN DRIEL Cz. Langeviele, Middelburg.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1927 | | pagina 3