Snijwonden Kloosterbalsem Vergadering KERKNIEUWS. Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. BOEKAANKONDIGING. Vereenigingsleuen. Godsdienstoefeningen in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 23 OCTOBER 1927. Classe Middelburg Classe Zier Classe G i k z e e o I e n Classe Axel Het mes dat uitschiet. AKKERs ,,Geen Goud zoo goed" I KRING WALCHEREN DONDERDAG 27 OCTOBERJa.s 's avonds 772 uur, in de Hofpleinkerk, Middelburg. goed als wat in 1875 te den Bosch was be handeld, hij noemde de personen, die toen hadden gesproken „ik zie, zoo sprak hij, hen nog voor mij". En welk een nauwkeurig en kostelijk over zicht gaf hij van zijn tocht, dien hij nog onlangs gemaakt had door België in verband rnlet de kerkelijke beweging aldaar. En dit zich herinneren van de dingen ligt niet alleen in 't hebben van een goed ge heugen, maar zeer zeker in de belangstelling in alles wat Gods koninkrijk aangaat, in het hartelijk en innig meeleven. Want geheugen hebben is voor een goed deel symlpathie hebben, belangstellen in personen en zaken. Hij denkt niet ik ben al zoo oud, 't zal nu zonder m5j wel gaan, ik trek mij er niets meer van aan, maar hij interesseert zich voor alle zaken, zoolang en zooveel als hij kan, zoolang God hem de kracht geeft, want 't is niet zijn zaak, maar 't is Gods zaak. En zoolang God hem 't leven Iaat, zal hij doen, wat hij doen kan. Het schoone in dezen eerbiedwaardigen grijsaard is, dat hij niet halsstarrig in vroe gere tijden blijft staan, maar meegaat en den tijd, waarin hij nu leeft, begrijpt. En voor hem is het rijke en schoone dit, dat hij zooveel vrucht heeft gezien op z'n arbeid, dat hij heeft geworsteld en gewonnen. Aan dergelijke mannen van karakter heeft onze tijd geen overcompleet, en daarom mag men ze wel bijzonder waardeeren. En hij wordt gewaardeerd. Menigeen op de Synode gaf uiting aan zijn bewondering over de werkkracht en de geestkracht en de ijver en belangstelling van dezen trouwen getuige. Moge God Prof. Lindeboom1 nog vele rijk gezegende jaren schenken, tot blijdschap zij ner kinderen en van ons volk. Met dien vvensch stemmen wij van harte in. Het is niet alleen voor vrienden van de Theologische School een woord over deti oud-professor dat ze gaarne lezen zullen want heel ons kerkelijk leven en heel onze opleiding tot den dienst des Woords kent prof. Lindeboom als een dienstknecht des Heeren, aan wien de Vrije Universiteit, en de Theol. Schoolvooral de stichtingen der barmhartigheid en nog zooveel andere din gen zeer veel hebben te danken. v. D. TWEETAL TE Almelo W. H. Ie Cointre te Bergen op Zoom. J. C. Houtzagers te Reeuwijk. BEROEPEN TE DelfshavenG. J. Goede te Voorthuizen. Amsterdam (Zuid)C. Bouma te Zwolle. Warffum P. Bos te Stadskanaal. Andel-Giesen-RijswijkD. Drenth te Zuidlaren. AlmeloJ C. Houtzagers te Reeuwijk. BEDANKT VOOR Westbroek E. J. v. Voorst te Kootwijk. IJlstC. Mak te Brielle. AlmkerkW. Seinen te Opperdoes. ZuilenD. Chr. Karssen te Hattem. Dokkum W. E. Gerritsma te Oudega (Small). Afscheid en Intrede. Delfshaven. Ds. P. Nomes nam afscheid van de ge meente in Delfshaven. De vertrekkende predikant had tot tekst gekozen Judus 20 en 21. Het ondeiwerp luiddeEen vermaning tot zelfbewaring in de liefde Gods, waarbij nader werd stilgestaan bijlo Wat deze vermaning beteekent2o Op welke wijze ze wordt medegedeeld en 3o welke troost ze bevat. Hasselt. Ds. C. J. de Kruijter nam Zondag j 1. af scheid met een predikatie over Hebr. 13 20 en 21, de bede van den apostel Paulas om volmaking der heiligen, waarbij achtereenvolgens gewezen werd le op den grondslag, 2e op den inhoud en 3e op den auteur of den bewerker der volmaking. Barendrecht. Na des morgens door ds. H. Nieboer, van Heerjansdam bevestigd te zijn met een predidatie over Mark. 4 26—29, deed ds. Oosterveen Zondag middag in een volle kerk zijn intrede met een pre dikatie over Coll. 1 27—29. Na een kort woord aan den overleden predikant ds. R. v. d. Kamp gewijd te hebben, werd 't doel van den Coll -brief aangeduid en naar aanleiding van den tekst gesproken lo over den inhoud van de prediking2o over de wijze waarop die prediking gebracht moet worden 3o over 't doel dat met die prediking beoogd wordt4o in welke kracht die prediking behoort te geschieden. Dussen en Meeuwen. Ds. J. M Spier, gekomen van 's-Gravenhage, die verleden week Zondag door ds. G. R. Kuyper van 's-Gravenhage-Oost te Dussen en Meeuwen in het predikambt werd bevestigd, deed zijn intrede bij de kerk van Dussen en Meeuwen. Ds. Spier hield in beide diensten een predikatie over Joh. 17 3. Sprekende over „De kennis die leven is", werd achtereenvolgens stilgestaan bij le den aard van die kennis2o den inhoud dief kennis en 3o het gevolg van die kennis. Middelburg. Vergadering van de Commissie van Beheer Vrijdag 28 October a s De Secretaris. KORT VERSLAG van de vergadering der classis Axel. Gehouden 18 Oct. 1927 te Terneuzen. 1. Namens de roepende kerk van Schoondijke opent ds. K. Sietsma de vergadering, leest Math. 1331-35 en gaat voor in gebed. 2. De lastbrieven worden nagezien en in orde be vonden. 3. Het moderamen wordt aldus samengesteld ds. K. Sietsma, praeses, ds M. van Wijk, scriba, ds. S. Groeneveld, assessor. 4. De scriba van de vorige vergadering leest de notulen, die worden goedgekeurd en onveranderd vast gesteld. 5 Ds. van Wijk spreekt een woord van dank en blijdschap uit in verband met het bedanken van ds. Sietsma voor het beroep van Antwerpen. 6. Het onderzoek naar art. 41 K. O. heeft plaats Er zijn geen bijzonderheden. 7. Verslag van de kerkvisitatie door ds. Vanhaelen omtrent Axel en Zaamslag, door ds. Kok omtrent de kerk van Hoek, door ds. Post omtrent Terneuzens kerk, door ds. Groeneveld omtrent de kerken van Oostburg en Schoondijke. Deze rapporten geven geen aanleiding tot bijzondere bespreking, wel tot dank aan den Heere voor zijn rijke zegeningen. 8. Benoemingen hebben plaats volgens art. 15. II. R. 9. Enkele mededeelingen aangaande het Zendings werk worden gedaan. 10. Bij navraag zijn er geen bijzonderheden. 11. De volgende vergadering zal D.V. worden ge- honden den derden Dinsdag in Januari 17 Jan. '28 te Terneuzen (Collecte Kas tot steun van Diac. voor beh. Idioten enz., voor de Theol. School, voor de Joden- zending te verantwoorden) Roepende kerk is Zaamslag. Moderamen praeses ds. Kok, scriba, ds. Sietsma, assessor, ds. van Wijk. 12. De korte notulen worden gelezen en goedgekeurd. 13. Ds Post gaat voor in dankgebed en de praeses sluit de vergadering Op last der classis voorn. S. Groeneveld, h. t assessor. AGENDUM van de Vergadering der classis Mid delburg op Woensdag 9 Nov. D.V. in de Gast- huiskerk, aanvang half tien uur. 1. Opening. 2. Onderzoek crededtiebrieven. 3. Aanwijzing Moderamen. Praeses ds. Heij. Assessor le Scriba ds. Donma 2e Scriba ds. van Dijk. 4. Notulen. 5. Ingekomen stukken. 6 Instructies. 7. Rapporten. 8. Benoemingen vlg. art. 9 Huishoudel. regeling. 9. Onderzoek naar art. 41. 10. Aanwijziging roepende kerk. 11. Rondvraag. 12. Kort verslag. 13. Sluiting. Namens de roepende kerk van Grijpskerke, J. Dijkstra, praeses A. Louwerse, scriba. KORTE NOTULEN van de vergadering der Geref. Kerken, Classis Goes, gehouden te Goes 13 Oct. 1927. 1. Namens de roepende kerk Goes opent ds. v. d. Veen de vergadering, hij Iaat zingen Ps. 121: 1, leest ps. 121 en gaat voor in gebed. 2. Ds. Lanting en ouderling Bastmeyer zien de credentiebrieven na. Alle kerken zijn wettig vertegen woordigd. 3 Het moderamen wordt als volgt samengesteld ds. Meijer praeses, ds. v. d. Veen scriba, ds. van Schie assessor. 4. De blijdschap der classis wordt uitgesproken over het bedanken van ds. Keur voor de roeping naar Middelburg en dat hij voor de classis behouden blijft. 5. De notulen worden gelezen en vastgesteld. 6. 'n Schrijven van de classis Amsterdam wordt voor kennisgeving aangenomen. 7. Ds. Scheele brengt rapport uit over de kerk visitatie gehouden te Heinkenszand. Ook rapporteert hij over de Zending. 8. 'n Instructie verzoekende de vacaturebeurten voor een half jaar tegelijk te regelen wordt terug genomen. 9. Regeling der vacature-beurten 's Gravenpolder, ds. Meijer, Scheele, Van Schie, Wemeldinge, ds. Van der Veen, Keur, Lanting. Nieuwdorp, ds. Scheele, v. Schie, v. d Veen. Kruioingen. ds v d. Veen, Keur, Lanting. Baarland, ds. v. d. Veen. 10. Ds. Scheele hoopt de kerk te Roosendaal een keer te bedienen. 11. Rondvraag art 41 K. O. Een der kerken vraagt advies inzake de toepassing van de 2en trap der cen suur. Een andere kerk vraagt den steun, die beloofd is door een ouden broeder te helpen steunen, te ont vangen. 12. Rondvraag levert niets op. 13. Lezing der korte Notulen. 14. Volgende vergadering D. V. 12 Jan. 1928. Roepen de kerk 's-Gravenpolder. 15. Ds. Meijer gaat voor in dankgebed en sluit de vergadering. Op last der Classis v.n C. v. Schie assessor. VERGADERING van den Kerkeraad 20 October 1927. Opening op gebruikelijke wijze. Tegenwoordig 21 brs ouderlingen en 12 brs diakenen. De kerkeraadj vergadert eerst breed. Ingekomen stukken. Een schrijven van de Com missie van Beheer inzake de gunning voor den ver bouw pastorie Hofplein. Toegestaan. Een mededeeling van ds. Scheele, dat hij D. V. Maandag 19 Dec. zijn intrede hoopt te doen na den daaraan voorafgaanden Zondagavond bevestigd te zijn door ds. Scheele te Kapelle-Biezelinge. De vergadering wordt voortgezet als kerkeraad smal. Notulen gelezen en vastgesteld. Woensdagavondcommissie Een drietal doopattesten toegestaan. Huwelijksbevestiging verleend. Doop- aanvrage toegestaan. Een gevraagd bewijs van lid maatschap zal worden verstrekt Verschillende ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Toegestaan verzoek kring Meisjesver. de Hofplein- kerk beschikbaar te hebben op 27 October. Rapporten. Een jeugdige zuster wordt toegelaten tot het afleggen van openbare belijdenis des geloofs. Toegestaan wordt het verzoek van een zuster tot onze kerk over te komen. Regeling van de catechisaties van ds. Telkamp na diens vertrek vastgesteld. Deze catechisaties zullen later door ds Scheele worden voortgezet. In den tusschentijd, dat geen predikant aanwezig is, zullen de brs Brandsma en van Swighem zich met die taak belasten. Een commissie wordt benoemd tot het nagaan van die doopleden, die niet catechiseeren. Volgende week sectievergaderingen. Dankzegging. Sluiting. De Kerkeraad. Ontvangen door tusschenkomst van den heer A. D. Littooij ten behoeve van het Rusthuis, 1 obligatie ad f 200.ten laste dier stichting, geschonken door nu wijlen mevr. de wed. ds. A. Littooij. De Diaconie. Kapelle-Biezelinge. Door ds. Lanting werd mij ter hand gesteld voor Parakan f 5.gevonden in de collecte in de Geref. kerk van Wolphaartsdijk. Vinde dit voorbeeld navolging bij vele ook van broeders en zusters in de classis Goes. Ook ontvangen van de Jongel. Vereen, te Kruinin- gen voor de Zending f 2.50. Met dank en aanbeveling. A. Scheele. ZENDING. Met vriendelijken dank ontvangen 100 h. c. van Mej. A. Zegers, Kapelleeen doosje halve centen van M. Caljouw, Veere en een zak zilverpapier van de kinderen der Chr. School te St. Laurens. C. Littooij, Molstr. 90, M'burg. St. Laurens. Met hartelijken dank ontvangen van Catharina en Jan Buijs,^225 halve centen. Namens de Zendingscoramissie, D. Willemse, Penningm. 0 o s t-W est Souburg. In hartelijken dank ont vangen voor de Zending 300 halve centen van Willem Luik en een pak zilverpapier van Anna Ovaa. Namens de Zendiogscomm., A. J. v. Noorden, Penningm. Koudekerk e. Gecollecteerd op de Bruiloft van A. A. en J. C. f 9.van D. J. en J R f5 21 van F. J. en N. C. f 8 83. Van de twee eerste collecten was reeds een deel afgedragen voor 't Kerstfeest te Parakan en Blondo. Met hartelijken dank, ter navolging aanbevolen M Nieuwenhuize, Penningm Zendingscomm. Middelburg. In dank Rusthuis een zakje peren. ontvangen voor het De Huisvader, J. Belksma. KERSTFEEST-PARAKAN-BLONDO. Met hartelijken dank ontvangen door mej. Pouwer van N. N. te Middelburg f 2 50, door mej. Hondius van de fam. v. D. te Terwinselen f 4 00. Van N. N. te Koudekerk f 1 van wed A. de R.-B. te Axel f 2 50van Joke Jans en Corrie C. uit Aardenburg 397 halve centen en 51s cent te samen f 2 50 Jammer dat het aardige pakje zoo niet door kan naar Magelang. Deze week is er heel wat binnengekomen, nog eenige keeren zooveel te kunnen verantwoorden zou prettig zijn. Deze maand kunnen nog giften in ont vangst worden genomen. Met vriendelijke aanbeveling, S. E. Heij—Goslinga, Geref. pastorie, Koudekerke. Menigerlei Genade. 17e. Jaargang No. 11—20. De begeeite, waarmee vooral onze patiënten naar deze preeken uitzien, is een bewijs van haar degelijk heid. Natuurlijk zijn niet alle predikaties van gelijke waarde maar ze verkondigen alle de ééne Gerefor meerde waarheid, 't Zijn preeken die gewaardeerd zullen worden zoolang we gezond-belijdende Geref. menschen hebben. Het vermanend karakter wordt er niet in gemist. Zoo b v. blz. 218, waar ik echter liever niet Ezau en Jacob beide vergeleken had met een woestijn, waarvan de eentonige vlakte zich hier en daar (bij Jacob) opbuigt naar den hemel, dit is wel mooi maar niet geheel juist Het werk der wedergeboorte is geen vorm veranderingmen denke aan het zaad der wedergeboorte. De preek No. 15 is veel te kortLeeskerken kunnen die niet lezen, dan ging de kerk binnen het uur uit. We weten uit ervaring, dat dit niet aan de redactie noch aan den uitgever ligt. Een onderwijzende bladzij over de beteekenis van de Vloekpsalmen levert het tweede punt uit de preek van Dr. K. Dijk over Ps. 104:35 (blz. 297-301) De toepassing al komt ze dan niet achteraan zal men in deze preeken niet tevergeefs zoeken. Elke kerkeraad behoort op deze seriepreeken ge abonneerd te zijn. v. D. Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel". Middelburg. G. B. Art. 20. God heeft Zijn rechtvaardigheid en barmhartigheid bewezen in Christus, vr. A Cornelisse. V. G. Sch. 8. Het Nederl. volk wordt geleidelijk een Staatk. eenheid, vr. W. J. Camper. Geref.Jongelingsver. Dr.Lützen Wagenaar, Middelburg G. B. Art. 17. Van de wederoprichting des gevallen menschen, door J. de Poorte. L. K. De Verlatene, door P. Sanderse. Geref.Knapenvergadering „Samuel", Afd. I, Middelburg Agenda Leider dhr. B. H Lavooij. Bijb. Gesch. 1 Kon. 5—8 en 2 Kron 27 door vr. Wiegel. Na de bespreking Bijb. Gesch worden gedichten voorgelezen en wordt er een Alg. Adjunct gekozen. Geref. Knapenvergadering „Samuël" Afd. II. Agenda Ilehabeam 1 Ken. 14 21-31; 2 Kon. 11 5—23 en 12, L. Kingmans. Het Koninkrijk Holland, J. Jonkheer. Rooster J. V. „Calvijn", Vlissingen, voor 23 Oct.. Middag-afd. Noach, H. B. Woltering. Vad. Gesch.Woelingen in Europa, Grondwets herziening, J. Steketee. Avond-afd. Gel. Bel. Art 36, L. Stroo. A. R. beginselen, Art. II. Gezag. P. van Noppen. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Noorderkerk Heidelb. Catech. Zondag 41. Collecte Emeriti-fonds. Ga8thuiskerk 9.30 uur 6 uur Hofpleinkerk 9.30 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur 2 uur Arnemuiden 9.30 en 2 uur Domburg 9.30 uur 2 uur Gapinge 9.30 uur 2 uur Grijpskerke 9 en 2 uur Koudekerke 9 en 2 uur St. Laurens 9.30 en 2 uur Meliskerke 9 uur 2 uur Oostkapelle 9 en 2 uur ds. J. H. Telkamp ds. P. Nomes ds. M. A. v. Pernis te Doetinchem. ds. J. H. Telkamp ds. P. Nomes te Delfshaven. ds M A. v. Peinis ds. J. Runia Lezen eener Leerr. ds. J. E. Visser Cand. J. Bos te Leiderdorp. Lezen eener Leerr. ds. J. Dijkstra ds. A. C. Heg ds. A. Koning Lezen eener Leerr. ds. P. N Nruyswijk ds. E. Douma Voorber. H. Av. Serooskerke 9.30 en 2 uur Souburg 9.30 en 2 uur Veere 9.30 en 2 uur Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Vrouwepolder 9.30 uur 2 uur Westkapelle 9.30 uur 2 uur Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 9.30 en 2 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9 30, 2 en 5.30 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Oosterland 9 30 en 2 uur Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 9 30 en 5 30 uur te Zonnem&ire 9.30 en 2 uur Classe Th Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 u. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 u. ds Krabbendijke 9 en 2 uur Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Rilland-Bath 9 en 1.30 uur Tholen 9.30 en 2 uur Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Baarland 9.30 en 2 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Kapelle-Biezelinge 9.30 nur 2 uur Borsele 9 en 2 uur Goes 9.30 en 6 uur 's Gravenpolder 9.30 uur 2 uur Heinkenszand 9.30 en 2 uur lerseke 9.30 en 2 uur Wemeldinge 9.30 en 2 uur Kruiningen 9.30 en 2 uur Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Wolphaartsdgk 9.30 en 2 uur ds. P. van Dgk ds. G. B. Wurth ds. P. van S trien ds. P. N. Krnyswijk Lezen eener Leerr. Cand. J. Bos te Leiderdorp, ds. J. E. Visser Lezen eener Leerr. ds. Joh. den Boer ds. D. Bremmer ds. F. Staal Lezen eener Leerr. ds. J. Vesseur te Namansdorp ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. ds. J. W. van Tol Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. Fokkens Hollandsche Veld. ds. Z. Hoek Cand. v. d. Leek te Berkhout. J. H. Donner te Breda. Lezen eener Leerr. ds. F. Bouma te Rijsenburg. ds. A. Andree ds. C. Veltenaar dr. H. Kuyper te Amsterdam. o e S Lezen eener Leerr. Voorber. H. Av. Lezen eener Leerr. ds. A. Scheele Lezen eener Leerr. ds. C. van Schie ds. R. J. v. d. Veen Lezen eener Leerr. ds. A. Scheele Lezen eener Leerr. ds. B. Meijer Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. A. P. Lanting ds. J. C Post ds. J. B. Vanhaelen ds. M. van Wijk Axel 9.30 en 2 uur Hoek 9 30 en 2 uur Oostburg 9 30 en 2 uur Oostburg (dienst Aardenburg) 9 30 uur 3 uur Schoondijke 9.30 uur 2 uur Terneuzen 9.30 en 2 uur Bed. H. Av. en Dankz. Zaamslag 9.30 en 2.30 uur ds. A. B. W. M. Kok ds. K. Sietsma Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. K.' Sietsma ds. S. Groeneveld Wij zijn letterlijk omringd door snijdende werktuigen en de kans dat wij er ons aan zullen bezeeren is dus héél groot. Reden genoeg om tijdig een pot Akker1S Kloosterbalsem in huis te nemen, het heelende, ver zachtende, antiseptische mid del bij uitnemendheid voor kleine en groote snijwonden. Groote pot 60 ct. Zeer groote pot f l.— VAN MEISJESVEREENIGINGEN OP GEREF. GRONDSLAG LEZING door den Heer J. W. VAN SWIGHEM, over: „Zuid-Afrika en z\jn letter kunde" Opkomst dringend gewenscht.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1927 | | pagina 3