S. B. SUURLAND, Dweilen. A.GEENSEN, Vertrouw PROFETENBROOD. - AMANDELBROOD. Godsdienstoefeningen Goed Huisorgel, Zeer gezochte Orgelmuziek. J. C. WILLEMSEN, OSS. ST. NICOLAAS. Parapluiemagazijn „DE REGENBOOG" PA RAP LU I ES M. BOUMA, Grauw 31 40-43 cent. Halfwit 50 en 53 cent. SCHULTE en THIEME, in Uil Hois mei de MHME MN. KUIFKAMMEN, ZIJKAMMEN AMANDELBROOD flinke Dienstbode. KERKNIEUWS. Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. BOEKAANKONDIGING. Vereenigingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 18 SEPTEMBER 1927. Classe Middelburg Advertentlên. ALLE SOORTEN W. J. DE SCHIPPER, Voor de moderne haarverzorging. Ontvangen voor het a.s. Najaar groote Zendingen in de nieuwste modellen, ook voor den boerenstand. In onze welbekende TOMPOES in zwart en gekleurd, hebben wij een schitterende keuze. Kom en zie bij Noordstraat, Middelburg. Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe flxel Lesgeld f 6,- per maand. Rouaansche Kade M I D DELBURG. Wij verkoopen uitsluitend de bekende VAN HEEK's DWEILEN. zelve een kwartje bij te dragen en zoeken er dan een viertal bij, die elk ook een kwartje contribueeren. Elk zorgt dan zoo voor een bijdrage van f 5.per jaar en zonder veel rumoer brengt het heele comité f 50.— per jaar bijeen. En dan is noodig er de hand aan te houden, dat de arbeid niet door te weinig personen gedaan wordt. Men zou kun nen redeneeren, laat zoo'n comité bestaan uit 5 menschen, die elk f 10.saambrengen, dan is het eindbedrag even groot. Dat is ook zoo. En wanneer het niet anders kan, doe men het zoo. Maar beter is, den arbeid over meerderen te verdeelen. Dat heeft het voordeel, dat men er eerder iemand toe be reid zal vinden dat men den arbeid, die dan niet zooveel inspanning vraag't, niet zoo gauw weer neerlegtook dat men de menschen tegemoet komt die wel eens graag weer een ander gezicht zien en deze dan niet kunnen komen met de, wel eens geuite bewering ben je daar alweer We kunnen ons niet begrijpen, dat nog zoo weinig kerkeraden het initiatief genomen hebben om op deze wijze de medische Zen ding te bevorderen. En we hopen dat men allerwege deze zaak nu eens krachtig zal aanvatten. De gevaren, die men wel eens vreest, dat n.l. door een opvoeren van de bijdrage voor de medische Zending, die voor den gewonen Zendingsarbeid zullen dalen, vallen bij deze werkmethode zooals de ervaring in tal van gemeenten bewijst weg, of worden althans tot een heel klein minimum beperkt. Want dit is juist het mooie van deze werk wijze, dat ze zoo ongemerkt gaat. Zoo bescheiden gaat ze haar weg, dat ze niet op valt. Wil dan het Zustercomité ons "dat wil zeggen ons allemaal, leden van onze Ge reformeerde kerken helpen om goede vor deringen te maken op den weg naar een eigen hospitaal, laten wij dan die zusters hel pen en laten de kerkeraden dan het initiatief nemen, ons in hun gemeente zoo'n plaatselijk Zustercomité saam te stellen. We moeten met onze medische Zending vooruit. En we hebben alle vrijmoedigheid daarvoor te vragen. Van geven voor de zaak van Gods Koninkrijk is nog nooit iemand arm geworden, wel van het nalatig ziin in dezen. Het blijft nog altijd waar, dat die in zegeningen zaait, ook in zegeningen zal maai en. HEI J. BEROEPEN TE MiddelburgP. Deddens te Rijswijk. C. W. Keur te Heinkeuszand. D. Scheele te Oudewater. Zetten-EIst: G. Staal te Culemborg. TzumK. Holwerda te Westerlee. Baambrugge P. Melles, cand. te Groningen. Ondervraging van predikanten en ouderlingen. De classis Winschoten besloot aan alle predikanten en ouderlingen binnen haar ressort de volgende vragen voor te leggen a. Kunt gij instemming betuigen met de Asser leerbeslissing, dat de boom der kennis des goeds en kwaads, de slang en haar spreken en de boom des levens naar de klaarblijkelijke bedoeling van het Schriftverhaal van Gen 2 en 3 in eigenlijken of let terlijken zin zijn op te vatten, en dus zintuigelijk waarneembare werkelijkheden waren, en dat derhalve de meening als zou men dispnlabel kunnen stellen of deze zaken en feiten zintuigelijk waarneembare werkelijkheden waren, zonder met het in artikel 4 en 5 der Nederl. Geloofsbelijdenis beleden gezag der Heilige Schrift in strijd te komen, moet worden af gewezen en belooven dit ten grondslag te zullen leggen aan wat gij in dezen zult leeren b. Kunt gij aanvaarden de kerkrechtelijke eindbe slissing der Asser Synode en beloven u van alle on kerkelijke actie ten deze beslissing te zullen onthouden Aan de Kerken in de Classe Middelburg. Donderdag 22 Sept. a.s. hoopt ondergeteekende in de Consistorie van de Noorderkerk uit te keeren de 3-maandelijksche Emeritigelden en te ontvangen de bijdragen daartoe door de Kerken in de Classe Amemuidcn f 92.62Domburg f 27.78Gapinge f 37.05 Grijpskerke f 101 88 Koudekerke f 111.14 Meliskerke f 111.14; Middelburg f509.39 O. en W. Souburg f 148.18 Oostkapelle f 74 09 Serooskerke f 166.71; St. Laurens f74.09; Veere f83.35; Vlissin- gen f 222.28Vrouwepolder f 74.09Westkapelle f18 55. C. P. Pouwer. Middelburg, 15-9-1927. Noordsingel S 156a. Vlissingen Collecten in Augustus: Voor Zen ding onder de Joden f 72,45'/i, voor emeritipredi- kanten enz. f 55 88Videurbussen f 9.73'/i Uit de Chr. Ger. is overgekomen L Nonnekes. Ia ondertrouw opgenomenL. Nonnekes en J. H. Fregeres. Met attestatie uit OverschieJ. H. Fregeres. Met attestatie naar TerneuzenC. v. d. Ketterij. CLASSIS MIDDELBURG. Vergadering D V. op 9 Nov. a s. Eventueele punten voor het agendum worden inge wacht vóór 15 Oct. bij een der ondergeteekenden. Namens de roepende Kerk van Grijpskerke, J. Dijkstra, Praeses. A Louwerse, Scriba VERGADERING van den Kerkeraad (smal) Middelburg 15 Sept. 1927. Opening op gebruikelijke wijze. Tegenwoordig 21 broeders Notulen gelezen en vastgesteld. Ingekomen stukkenEen schrijven van de beroepen predikanten wordt in behandeling genomen. De gemeente ontvangt gelegenheid tot kennismaking met de beroepen predikanten: op Dinsdag as. van 4'/j5 uur met ds. Scheele en op Woensdag a.s. van 8—8'/i uur met ds. Deddens, beide in de Con sistorie Gastbniskerk. Het moderamen wordt gemachtigd de regeling der catechisaties spoedig vast te stellen. Woensdagavondcommissie: Een tweetal doopattesten zal worden verstrekt, zoo ook een attestatie verleend. Rapporten. Verschillende sectie-rapporten worden uitgebracht. Een gezin zal toegelaten worden tot onze kerk. Zoo ook een zuster. Een bewijs van lidmaatschap zal worden verstrekt. Medegedeeld wordt dat de stukken van ds. Ham ming zijn geapprobeerd en een toegezegd legaat van f 200 voor de Zending kan geïnd worden. Rondvraag. Een verzoek om deel te nemen aan het H. A. door een lid van elders wordt toegestaan. Volgende week sectievergaderingen29 September breede vergadering Dankzegging. Sluiting. De Kerkeraad. Middelburg. Gevonden in collecte van N. N. 1 gouden tientje, voor kerk en Diaconie3 rijks daalders, voor Evangelisatie f 2,50; voor de kerk f 2,50 en voor de Zending f 2,50. Dank voor deze giften. Wat niet voor Diaconie bestemd was, is reeds afgedragen. Diakenen. Iugekomen voor het uitbreidingsfonds van de Vrije Universiteit van de Kerk van Kamperland in de kerkbns f 10en van N. N. f 5.Wie volgt De Penningm. v.h. Prov. Comité. M. M. C. Haaijer. Postrekening 6876 Tholen. ZENDING. Vlissingen. Met hartelijken dank ontvangen van broeder B. vijftig centsvan Siebold Prins een doos capsules en een doos postzegels en van Wim, Gretha en Maric Marijs een doos zilverpapier en thee- lood. Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, penningm. KERSTFEEST PARAKAN-BLONDO. Met hartelijken dank ontvangen Van de Zendings- krans te Ter Neuzen door Mevr. G, 2 pakken speel goed uit Middelburg van Mej. L een pak kinder spelen van den Heer F. een pak speelgoedvan Mej. H. een pak speelgoedvan den Heer v. d. K een pak snuisterijen. Dit alles is reeds ingepakt en op weg naar de plaats van bestemming. Aan geld ontving ik nog het volgende 1 postw. L. M. Ter Neuzen f 3,45; 1 postw. N. N. Wissekerke f 2,50van Mevr. H. Middelburg f 1,50busje J. B. Koudekerke f 1,62. Het begint er nu al op te lijken dat we nog een flink bedrag aan onzen zendeling kunnen overmaken. Speelgoed kan ik nu niet meer in ontvangst nemen, maar geld nog dagelijks. S. E. IleijGoslinga. Geref. Pastorie, Koudekerke Walcheren. PARAKAN. Met dank ontvangen uit Heerlen f 25,verzameld door Mej. JenningaBroersmaDrimmelen f 5, van den Heer P. Zoeter; van Mej C. Nijsse, penningm. Geref. M V. „Wees een Zegen te Driewegen f 10 uit het Zendingsbusje fam. Davidse f 2,95 van N. N. te Wissekerke f 5,van de Geref. kerk te Wisse kerke f 25,van de Zendingscommissie der Geref. kerk te Bergen op Zoom f 10, Mej. C. Hondius. Rotterd Kade 244, Middelburg. Naar wij vernemen begint de pers-arbeid van Ds. J. J Knap te Groningen ook in het Buitenland sterk de aandacht te trekken. In de laatste dagen b.v. verscheen van zijn laatste Bijbelsche Dagboek Geplukte Aren een Duitsche uitgave, welke onder den titelGepHückte AhrenTiigliches Andachts- buch, verscheen bij den uitgever Emil Muller te Barmen, en van het bekende boek: Aan de Over zijde, een Engelscbe edtie onder den titel: Life beyond the grave, bij Eerdmans Publishing Co., te Grand-Rapids, N.-America. Openbaring en Mysterie. Dr E. D. Kraan. Uitgave J. H Kok Kampen. We hebben dit referaat van Dr. Kraan, dat hij voor de Predikanten-conferentie in Utrecht gehouden heeft, met groote belangstelling gelezen Helder en bevattelijk wijst hij aan, op welke wijze de verhouding tusschen Openbaring en Verborgenheid geconstrueerd wordt door de Irrationalisten, waarvan hij vooral Kierkegaard, Otto en Barth noemt. Bij hun beschouwing kan de absoluutheid van het Christen dom niet meer worden volgehouden. Barth beft het onderscheid tusschen algemeene en bijzondere open baring op. Wanneer Dr. Kraan deze beschouwing afgewezen heeft van uit Schriftgeloovig standpunt, maakt bij in zjjn derde deel enkele thetische opmerkingen. De ver houding tusschen Openbaring en mysterie beschrijft hij zóó dat le. dat openbaring eerst is en 't mysterie het tweede. De mysteriën beginnen zich voor ons af te teekenen in de openbaring. We weten alleen door Gods zelf-mededeeling dat rondom Hem wolken en donkerheid zijn. 2e. We moeten daarvcor altoos met. de openbaring beginnen, en zoo komen we tot aanbidding van Gods ondoorgrondelijkheid Rom 1133. 3e Daarom zijn openbaring en mysterie geen tegen stellingen. Het wegvallen van een nieuwe sluier, plaatst tevens voor groote mysterie. Wanneer het Woord vleesch is geworden, is de verborgenheid het grootst. Waar zoovelen met Barth en Kierkegaard en Otto ophebben, is dit referaat van Dr Kraan, waarvoor we hem dankbaar zijn, mede een zeer geschikt middel om tot de „eenvoudigheid" en „redelijkheid" van ons Christelijk geloof met meer bezinning terug te leiden. We bevelen het goedkoope boek zeer aan. Misschien ware de uitdrukking op blz. 26 „God treedt uit zichzelf uit" door een betere te vervangen. v.D. Propaganda vergadering van de Jong. Vereen, op G G. Prediker 12la te Koudekerke op Zondag 18 Sept. in het vereenigingsgebouw. Aanvang 7 uur. 1. Nieuw Test. No. 633e jaargang, door L. Boone. 2. Maatsch.Ondei werp Luc. 2. Deel 1 De beteekenis der Christelijke Religie voor het Maatsch. leven. Geref. Knapenvergadering „Samuël" Afd. II. Agenda Salomo. 1 Kon. 3 en 4 P. de Bokx. Bespr. Vad. Gesch. door den Leider. Geref. Jongelingsver „Herman Faukeel". Middelburg Gecombineerde ledenvergadering met maatschappe lijk onderwerp. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Zaterdagavond van 61/,—91/* uur Cons. Hofpleinkerk. Afdeeling I. Gew. Gesch. Gen 27 en 28 door Jo Timmermans. Afdeeling II. Gew. Gesch. Gen 20 en 21 door Jo v. Doornnm. M.-V. „Meisjesroeping", Middelburg Gew. Gesch. 1 Sam 19824 en 1 Sam 20. Geloofsleer„De Engelen Gods". B en B. 15 Jan. en 15 Febr 1927. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Gastbniskerk. Gasthuiskerk 9.30 uur ds. E. Beukema te Nijawier. 2 uur Hofpleinkerk 9.30 uur 6 uur Woensdag 10 30 uur ds. J. P. Klaarhamer ds. J. P. Klaarhamer te Dokkum. ds. E. Beukema Huwelijksbevestiging Heden overleed te 's Gravenhage, na korte ongesteldheid, onze ge liefde oudste Dochter, Zuder, Be huwdzuster en Tante NEELTJE SARA HENDERIKSE, Echtgenoote van den Heer C. v. d. WERFF, in den leeftijd van 29 jaar. Uit aller naam, J. J. HENDERIKSE. Middelburg, 9 September. V er werjj straat 135. Algemeene kennisgeving. Voor de zeer vele bewijzen van be- angstelling bij onze 25-jarige Echtver eniging betuigen wij onzen hartelijken lank. C. SCHOUT. J. C. SCHOUT- v. Vlaanderen Gissingen, 16 Sept. 1927. e koop, ruim 3 spel, 13 registers. Adres Rotterdamsche kade 225 M'burg. Groote stukken van langeren speelduur. Franken. Hervormingsfantasie. Id. Kerstfantasie (Gez. 229). Id. Oud- en Nieuwjaarsfantasie. Id. Pinksterfantasie. Id. Paaschfantasie. Nauta Groote Kerstfantasie. Cor Kee. Fantasie over den Avondzang. Id. Hymne nair Psalm 116. Id. Psalmmeditatie (5 albums). Alles EEN GULDEN per stuk franco. Giro 79958. Voorts alle Harmoniumalbums 30 tot 50 pCt. beneden winkelwaarde, alsook Pianomuziek. Zichtvrij. Weer geregeld v e r s c h verkrijgbaar Aanbevelend, Langeviele, Middelburg. Kamillen Shampoon met den zwarten kop Shampoon 4711 Shampoon Henna enz. enz. Beleefd aanbevelend, Firma DAMEN, Korte Noordstr. M'burg. Noorderkerk 9.30 uur Bed. 6 uur Voortz. Bed. Arnemniden 9.30 en 2 uur Domburg 9.30 uur 2 uur Gapinge 9.30 uur 2 uur Grijpskerke 9 en 2 uur Koudekerke 9 en 2 uur St. I.aurens 9.30 en 2 uur Bed Meliskerke 9 en 2 uur Oostkapelle 9 en 2 uur Serooskerke 9.30 en 2 uur Souburg 9.30 uur 2 uur Veere 9 30 uur Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Vrouwepolder 9.30 uur 2 uur Westkapelle 9.30 uur 2 uur ds. R. Hamming H. Av. en Dankz. ds. R. Hamming H. Av. en Dankz. ds. J. Rnnia Lezen eener Leerr. ds. J. E. Visser Cand. de Vries te Oegstgeest. Lezen eener Leerr. ds. J. Dijkstra ds. A. C. Heij ds. A. Koning H. Av. en Dankz. Cand. Wristers te Utrecht, ds. E. Douraa ds. P. van Dijk Lezen eener Leerr. ds. P. N. Krnyswijk ds. P. van Strien ds. P. N. Krnyswijk Lezen eener Leerr. Cand. de Vries te Oegstgeest. ds. J. E. Visser Lezen eener Leerr. Brouwershaven 10.30 en 3 nnr ds. Job. den Boer Bruinisse 10 uur Lezen eener Leerr. 5 uur ds. D. Brommer Colijnsplaat 9.30 en 5.30 unr Lezen eener Leerr. Gecrsdijk 9.30, 2 cn 5.30 unr Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 unr Lezen eener Leerr. Kamperland 9 en 2 nnr ds. F. J. v. d. Ende 6 unr Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30, 2 en 5.30 ttur Lezen eener Leerr. Oosterland 10.30 nnr ds. D. Bremmer 3 nnr Lezen eener Leeir. Scharcndijke 9.30 cn 2 unr ds. J. W. van Tol Wissekerke 9.30 en 2 nnr Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 30 en 6.30 uur ds. Veder to Waddingsveen. Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Bergen op Zoom 9.30 cn 5.30 n. Krabbendijke 9 en 2 nnr Poortvliet 10.30, 3 en 7 nnr Rillaml-Bath 10 en 2.30 nar Bed. Tholen 9.30 en 2 nur Oud-Vosmeer 9.30 en 2 nnr ds. J. W. Baan te Wiusnm. ds. W. M. le Cointre ds. A. Andree ds. J. Dekker te Scheveningen. ds. F. G. Petersen te Bloemendaal. H. Av. en Dankz. ds. C. Veltenaar Lezen eener Leerr. Baarland 9.30 cn 2 uur Cand. G. Kuiper te Kampen. Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 10 en 2.30 nur ds. A. Scheele Borsele 9 en 2 nur ds. C. van Schie Goes 9.30 en 6 nor ds. R. J. v. d. Veen 's Gravenpolder 10.30 en 3 nur ds. A. P. Lanting Bed. H. Av. en Dankz. Heinkenszacd 10 en 2.30 nnr ds. F. W. H. Bramer te Maassluis. lerseke 9.30 en 2 uur ds. B. Meijer nam. Voorber. H. Av. Wemeldinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Nienwdorp 10 en 2.30 nur Lezen eener Leerr. Wolphaartsdijk 9.30 en 2 unr Lezen eener Leerr. Axel 9.30 en 2 30 nur Hoek 10 en 3 nur Oostburg 10 cn 2.30 uur Oostburg (dienst Aardenbnrg) 9 30 en 3 uur Schoondijke 10 en 3 nnr Terneuzen 9.30 en 2.30 nnr ds. J. C. Post ds. J. B. Vanhaelen ds. M. van Wijk Lezen eener Leerr. ds. K. Sietsma ds. S. Groeneveld Zaamslag 9.30 en 2.30 uur ds A. B. W. M. Kok Autogeenische Lasch- en Sn\j inrichting. Smederij, Kachel- en Slotenmaker. Smeedwerk voor bouw- en waterwerk. M J. PLU1JMERS, Middelburg, St. Janstraat I 52. B. GOUDSWAARD. K. Noordstraat E 4, Middelburg. Cbinamatten per el en afgepaste matten. Alleen de betere soorten aan lagen prjjs, Het adres voor Biezen- en Gaatjesmatten Enkele lessen ter beschikking. (Gedipl. N. O. V.) Adres H. VAN DRIEL, Lmgeviele K 390, Middelburg. L. J. VROON, BANKETBAKKERIJ Lange Noordstraat. Middelburg. Telefoon 246. Uw VERHUIZING gerust aan mp toe. Ieder die ik verhuisd heb wa9 er over voldaan. Aanbevelend, Gordijnen, Linoleum, Karpetten enz. DROGISTERIJ (Schuin over de Nieuwstraat.) in bruin en blond voorradig bü I. VERELST, Pottenmarkt K 192, Middelburg. R. A. BASTIAANSE, Banketbakker Langeviele, Middelburg 18 cent per ons. Mevr; Sietsma, Geref. Pastorie, Sehoon- djjke, vraagt tegen 1 Nov. a.s. eene

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1927 | | pagina 3