ZEEIWSCIE KERKBODE. KERKNIEUWS. Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegaven. INGEZONDEN STUKKEN PLAATST UWE FAMILIE BERICHTEN IN DE Godsdienstoefeningen in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 24 JULI 1927. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Hoes Classe Axel OPEN PLEKKEN KLOOSTERBALSEM BEROEPEN TE Oudemirdum: H. M. Ploeger te Appelscha. EngwierumJ. M. Spier cand. te Den Haag. AANGENOMEN NAAR NijverdalR. Hamming te Middelburg. SmildcL. v. d. Zanden, cand te Putten. Enschede: J. v. Henten tc Nieuw-Vennep. BEDANKT VOOR BussumL. Hoorweg te Purmerend. Edam, Anna-Jacoba-Polder, Nieuwerkerk, Moordiecht, Kruiningen. Meliskerke, Ylst, Nieuwdorp. Aalsmeer, Zuilen, Noord-Scharwoude, Fijnaart, Slikkerveer, Schoonrewoerd, Gapinge-Vrouwepolder, Koog- Zaandijk en GorredijkL. v. d. Zanden, cand. te Putten. HeerenveenA J. Bouma te Wanswerd. Deventer (B.)J. Hettinga te Wijckel en Balk. Het bericht, alsof ds. H. A. Wiersinga uit Medan om den gezondheidstoestand van zijn vrouw moet repatrieeren, is uit de lucht gegrepen, 't Volgend jaar hoopt de fam. Wiersinga na 5 jaar diensttijd met verlof hier te lande te komen. Ds W.wenschte zich echter niet opnieuw aan Medan te verbinden. Door de classis Groningen zijn praeparatoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heeren P. Meilis en H. Bergema, beiden cand. te Groningen. Kerkbouw in Amsterdam-Zuid. De kerkeraad binnen het verband, heeft besloten, dat onderhande lingen worden geopend omtrent het verkrijgen van een stuk groud, door aankoop, in het verlengde van de Rafaëlstraat, voorbij de Euterpestraat. aan een aan te leggen rustig plein. Deze grond is bestemd voor kerkbouw. Hereenigingspogingen. Bij den kerkeraad van 's Gravenhage-West is ingekomen een adres van twintig broeders en zusters, allen belijdende leden dier kerk, waarin zij „betreurende de scheiding die in ons kerkelijk leven is ontstaan van oordeel, dat de besluiten van de Synode van Assen 1926, niet in overeenstemming zijn met wat zij onafwijsbaren eisch van liefde en vertrouwen om Christus' wil achten den kerkeraad verzoeken aan de Gen. Synode van Groningen, als zijn wensch kenbaar te maken, dat genoemde Synode het mogelijke doe, om de betreurde scheiding ongedaan te maken, althans uit te spreken, dat zij elk voorstel dienaangaande in ernstige over weging zal nemen De kerkeraad besloot adressanten te antwoorden: le. dat ook hij ten zeerste begeert de eenheid van allen die de Gereformeerde belijdenis liefhebben 2e. dat hij echter van oordeel is, dat de besluiten van de Synode van 1926 allerminst in strijd zijn met de eischen van de Christelijke liefde 3e. dat hij nog altijd zich ten volle met de be slissingen van de genoemde Synode vereenigt 4e. dat de gewenschte eenheid alleen tot stand kan komen, wanneer degenen, die naar zijn oordeel dwalen, van deze dwaling terugkeeren. Arbeid van de Geref. Kerken tydens de Olympiade 1928. Door de Gereformeerde Kerken van Amsterdam, Amsterdam-West, Amsterdam-Noord, Amsterdam- Zuid, Watergraafsmeer, Amstelveen en Haarlemmer- meer-Sloterweg is besloten den arbeid tijdens de Olympische spelen, die aldaar in 1928 zullen gehou den worden, krachtig te verrichten. Een commissie is door deze Kerken benoemd, welke dezen arbeid zal voorbereiden en leiden. Voorzitter is dr. B. A. Knoppers, secretaris J. de Vries, penningmeester H. J. Sweers. De arbeid zal zich in twee deelen splitsen het eene deel zal een evangeliseerend karakter dragen, het andere deel zich meer richten op de leden der- eigen Kerk, inzonderheid op de jongeren, en dus een meer bewarend karakter dragen. Voor de voorbereiding en leiding van al dezen ar beid (de Olympische spelen duren van Mei tot eind Augustus 1928) is door genoemde Kerken een Cen- traal-Bureau opgericht. Op voordracht der Commissie is door den Raad der Gereformeerde Kerk van Am sterdam als leider van dit Centraal-Bureau aangewe zen ds. B. A. Knoppers, die daartoe van 1 Februari tot en met 31 Augustus 1928 door genoemden Raad is vrijgesteld van allen anderen ambtelijken arbeid, behalve dat hij tot eind April zijn catechisatiën zal blijven geven. Het Centraal-Bureau zal gevestigd zijn ten huize van genoemden predikant, Den Texstraat 1, en met ingang van 1 September gaan functioneeren. Een beroep op al de Gereformeerde Kerken zal gedaan worden door de zeven samenwerkende Ker ken, om financieelen steun. KORT VERSLAG van de vergadering der classis Goes, gehouden 14 Juli 1927. 1. Namens de roepende Kerk van Driewegen opent ds. v. Schie de vergadering met gebed, nadat gezon gen is Ps. 98 2 en gelezen Rcmeinen 12 1—8. 2. Ds. Scheele en ouderling de Munck zien de lastbrieven na. Alle kerken zijn wettig vertegen woordigd. 3. Het moderamen is als volgt samengesteld ds. Scheele, praesesds. v. Schie, scribads. Meijer, assessor. 4. De notulen der vorige vergadering worden ge lezen en onveranderd goedgekeurd. 5. Ingekomen stukken a. Rapport van de Generale Synode inzake Vrou wenkiesrecht. b. Schrijven classis Drachten aangaande opheffing* schorsing ds. v. Leeuwen c. Mededeeling van de classis Amsterdam, dat door haar, na gedaan onderzoek, dhr. C. van Puyvelde, vroeger predikant bij de Amerikaansche Bisschoppe lijke Methodistische Kerk, gerechtigd is verklaard in de Geref. kerken in Nederland, Ned. O. Indië en de Geref. kerken in de Graafschap Bentheim en Oost- Friesland het Woord en de Sacramenten te bedienen. Aan de classis Amsterdam zullen over deze zaak nadere inlichtingen worden gevraagd. 5. Ds. Meijer rapporteert, dat door ds. Scheele en hem voldaan werd aan de opdracht der classis haar te vertegenwoordigen bij het 40-jarig ambtsjubilé van ds. v d. Veen. Laatsgenoemde dankt met een enkel woord voor de betoonde belangstelling en het hem aangeboden geschenk 7. Door ds. Scheele wordt verslag uitgebracht over de gehouden kerkvisitatie te Nieuwdorp, Borssele, Driewegen, Baarland, 's Gravenpolder, Wolfaartsdijk, Wemeldinge, Ierseke en Kruiningen. Ds. Meijer rapporteert over den verrichten avbeid in de kerken van Kapelle-Biezelinge en Goes. Te Heinkenszand moet de visitatie nog gehouden worden. 8. Ds. Scheele brengt rapport uit omtrent de Zending. 9 De rondvraag naar art. 41 D. K. O. levert geen bijzonderheden op. 10 Br J Steketee brengt verslag uit over den yehonden Z«-ndingsdag Door de ongunstige weers- ge Mdheid was de opkomst niet groot. Ontvangsten bedroegen f 212,21. Uitgaven f 204,75. Alzoo batig saldo van f 7,46. j 11. De vacature-beurten worden als volgt geregeld Baarlandds. Keur. 's Gravenpolder: DD. v. d. Veen, Keur, Lanting. Kruiningen: DD. Scheele, van Schie. Nieuwdorp: DD. Keur, Lanting, Scheele. Roosendaalds. Meijer. WemeldingeDD. Meijer, Scheele, van Schie. 12. Volgende vergadering zal D.V. 13 October ge houden worden. Roepende kerk is Goes. 13. Korte notulen worden gelezen en goedgekeurd. 14. De praeses sluit de vergadering met dankzegging. Namens de classis, B Meijer, h t. assessor. Gereformeerde Kerk, Middelburg. Ingekomen met attestatie: uit: St. Laurens. Pieternella J. Wisse—de Buck, Veersche weg S 6. Ingekomen met doopettestuit: Grijps- kerke, Pieternella J. Geerse, Seisweg R 136 Jacoba de Ligny, Seisweg B 178Oostkapelle, Elizabeth Vader, Gortstraat K 24 Serooskerke (WCornelia Wattel, Voersche weg T 227. Belijdenis des geloofs afgelegd: Elizabeth A. Adriaanse, Hoogstraat I 127Joost Ale- wijnse, Magdalena C. Alewijnse, Koudekersche weg D 102 Frans Boone, Seisweg R 136 Jan Boone, Krom- meweele K 100; Cornelis Cornelisse,Eigenhaardstraat P 209Marinus A. van Dijk, Wal A 12 Tannetje H. Hniszoon. Breeweg D 156Adriaan Joosse, Veersche weg S 16; Leintje Mesu, Bierkade G 207; Suzanna Mesu, Korte Delft A 86Johanna C. Meijers, Lange- viele K 193Neeltje KoolePieterse, NadorstPie ternella J. Polderman, Giststraat F 177; Suzanna Provoost, Jeronimusstvaat M 122 Elizabeth Verhage, N. Vliss. weg C 126; Pieter M. Walraven, Noordweg S 238Willem A. Walraven, Segeerssingel V 60 Johanna F. M. W. Wolff, Nieuwstraat G 222; Jacoba C. de Wolff, Segeerstraat H 98. Zich onder het opzicht gesteld: Clara J. Augusteijn, Veersche singel S 132-133. Gedoopt: Lourinus P. Hendrikse, K. Singel straat; Marinus A. Kooman, Veerscho weg S 254a; David Willeboordse, Noordweg R 4. Gehuwd: Abraham L. Pouwer en Pieternella J. Polderman, Giststraat F 177Johannes J. Schnman en Jacoba C de Wolff, Segeerstraat H 98. Vertrokken met attestatie naarBreda, Ida W. F. Erkes, Gasthuis Johannes J. Schuman en Echtgenoote, Segeerstraat H 98Geersdijk, Wed. C. J. W. de Keijser—Blok en zoon, Bellinkstraat G 195 Klundert, Adriaan Wanjon en echtgenoote, Dampoort- singel T 193; Koudekerke, Jacobus Joziasse, Veersche weg B 57 Medan, Marinas S Meeuwse, echtgenoote en 1 kind, Molenwater N 45 Rotterdam. Maria den Boeft, Noordstraat L 188 Wieringen, Pieternella J. Pouwer—Polderman, L. Giststraat F 177. Vertrokken met doopattest naarAr- nemuiden, Wilhelmina Tissink, Lcskade P. 263 De Lemmer, Dirk Zijlstra, L. Noordstraat C 28Rotter dam, Izak Porrey, L. Delft I 34Vlaardingen, Leen- dert Hollemans, L. Delft B 124. Overleden: Jacoba M. Daniëlse, Werfstraat T 41Cornelis Hondsmerk, Giststraat F 182Wed. LuteijnVan Sigchcm, Koudek. wegMaria Maljers- Teekman, K. Noordstraat E 16; Wed. MeijersAar- noutse, Gravenstraat I 273Wed. de Wagter Remeeuwes, Klein Vlaanderen M 184. Verhuisd: J. Dijkgraaf van Penninghoeksingel L 37 naar Jolianastraat W 11 D. Gideonse van Seis weg R 121 naar R 90 P. Sanders van Wal B 43 naar Zandstraat Q 194. VERGADERING der Classe Tholen. opWoens- 3 Augustus 1927, des vo'rmiddags om 9 ure, in het vergaderlokaal te Bergen-op-Zoom. Agenda 1. OpeniDg. 2. Nazien der credentiebrieven. 3. Lezen der notulen. 4. Zaken uit de notulen. 5. Ingekomen stukken. 6. Rapporten a. Zendings-deputaatb. financiën c. Kerkvisitatie d. Part. Synode. 7. Benoeming verschillende deputaten. 8. Vaststellen collectelijst. 9. Rondvraag naar Art 41 en 43. 10. Aanvrage en vaststelling vacature-beurten. 11. Rondvraag. 12 Lezen persverslag. 13. Vaststellen volgende vergadering en sluiting. Op last der Classe, E. Tange, scriba. Vlissingen. Gedoopt: Jan Willem, zoon vanJ. Wisse en E M. Goote. Gcloofsbel. afgelegd door Dirkje Nijborg geb. Buunk. Tot Geref. Kerk overgekomen Suzanna Boersma geb. De Ridder. Met attestatie uit Zuid-BeijerlandPieternella Krijger; uit Kampen: Simon van Wouwe. In ondertrouw opgenomenP. J. Casteleijn en N. Boucherie. OpbreDgst collecten in JuniPinkstercoll. f 200 915 coll. emeriti-pred. f 58 27scoll. hulpbeh. Kerken in de Classis f 58.deurbussen f 6 24s coll. Theol. Fac. der V. U. f68 90. Aan de Kerken in de Classe Middelburg. Donderdag 28 Juli a s. hoopt ondergeteekende zitting te houden op het gewone uur in de Consistorie van de Noorderkerk teneinde de 2e helft van het jaarlijksch quotum in ontvangst te nemen Arnemuiden f 26,25 Domburg f 7,88Gapinge f 10,50Grijpskerke f 28,88 Koudekerke f 31,50 St. Laurens f21,— Meliskerke f31,50; Middelburg f 144,38Oostkapelle f 21,Serooskerke f 47,25 O. en W.-Souburg f42.Veere f23,63; Vlissingen f63,— Vrouwepolder f21,— Westkapelle f5,25. M'burg, 21 Juli 1927. C. P. Pouwer, Noordsingel S 156a. THEOLOGISCHE SCHOOL TE KAMPEN. Ontvangen van den plaatselijken Correspondent voor contribuanten Theol. School over het boekjaar 1926—'27, Serooskerke (W.) f 26 50, Grijpskerke f22.en uit Middelburg van J. D. f 1. Nog enkele correspondenten verzuimden de con tributies af te dragen. Hoe lang nog De Class. Correspondent, Middelburg, Juli 1927. J. Olthoff. Middelburg. Gecollecteerd f2,50, byschrift on leesbaar f 1,voor het tekort Diaconie f 10. f5,— voor de armen en f5,— voor de kerk, defö, voor de kerk reeds aan boekhouder I. van Noppen afgedragen. Hartelyk dank De boekhouder der Diaconie, B. H. Lavooij. Middelburg. Ontvangen door middel van br. Looff twee gulden van een zieke zuster der gemeente. Met vr. dank. I. van Noppen. ZENDING. Met vriendelijken dank ontvangen een zak zilver papier van de kinderen der Chr. School te Koude kerke en een doos zilverpapier en 188 halve centen van Beppie Walraven. Mej. C. P. H. Littooij, Molstr. F 90. Vlissingen. Met hartelijken dank ontvangen van Jaantje, Keesje en Geertje de Ridder een doos zilverpapier en een partijtje postzegels (binnen- en buitenlandsche)van Lena van den Buusse 60 halve centen, 4 heele nikkeltjes en een doos capsules en zilverpapiervan le klasse Chr. School Kasteelstraat een doos zilverpapier en capsules, terwijl voor ver kocht zilverpapier, theelood en capsules ontvangen is f 2 65, de kinderen zorgen er natuurlijk voor dat wij weldra weer wat verkoopen kunnen. Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, penningm. Met hartelijken dank ontvangen van Mej B W de Kam te Vlissingen f 50,— als halfjaarlijksche contributie voor Parakan, van Vlissingen C. Hondius, Rotterd. Kade 244, Middelburg. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur Mag ik voor onderstaand stokje eenige plaatsruimte in onze „Kerkbode" Dezer dagen ontving ik een schrijven van (de aan de abonné's welbekende) ds A Louwers te Brussel Deze verkeert in zeer moeilijke omstandigheden, wat betreft zijn Evangelisatie-arbeid. Ik wil uit zijn schrijven het volgende u laten lezen. Z.Eerw. schrijft o.aMocht ik u vragen of u iets voor mijn arme menschen zoudt kunnen doen. Ik moet ze helpen. Onze Evang. kas is zoo schraal Ik heb vooral het oog op oude kleeren, die voor ons volkje zoo noodig zijn voor klein en groot. Tot zoo ver uit dit schrijven. Ge ziet wel, lezers dat steun hier broodnoodig is. En nu vraag ik u beleefdWie wil helpen Huis moeders, ziet uw kasten eens na of er geen gedragen kleeren over zijn, jongens- of meisjeskleeren voor leeftijd van 5 tot 14 jaar. 't Komt niet op mooi aan als 't maar eenigszins bruikbaar is. Alles wordt in dank aanvaard Mag ik het genoegen smaken veel gedragen kleedcren te ontvangen (giften mag ook wel), dan smaakt ds. Lauwers het genoegen velen onder het Evangelie in de lokalen te zien, die nu niet kun nen komen, omdat ze geen kleederen hebben om voor den dag te komen. Vroeger brachten Vlaamsche predikers het Evangelie in de Noordelijke Nederlanden. En waar thans een broeder uit de Zuidelijke Nederlanden hulpe vraagt voor de verbreiding van het Evangelie onder zijn Vlaamsche volk, dat nog verkeert in 't halfduister van 't Roomsch-Katholicisme, laten daar alle Zeeuw- sche broeders en zusters hulp bieden 't zij in 't sturen van gedragen kleedingstukken of in 't zenden van een gift. Alles, hoe klein ook is welkom. Ge denkt aan het Woord van onzen barmhartigen Hoo- gepriester Jezus Christus, die arm werd, om ons rijk te maken„En zoo wie een van deze kleinen te drinken geeft alleenlijk een beker koud waters, in den naam eens discipels, voorwaar zeg ik u, hij zal zijnen loon geenszins verliezen". Met dank voor de plaatsing, Adr. F de Jonge, Koningstraat E 185, Middelburg, lid van het Comité tot steun van de Evangelisatie in België. V Geref Jongelingsver. 1' l.ötzeu Wagen»» .Middelburg. S S. Art 47, het Genadeverbond, door vr. F. de Jonge. L. K. Pollieter, door vr. J Janse Geref. Knapenvergadering „Samuel", Afd I, Middelburg Agenda Bijb. Gesch. 2 Samuel 8, 10 en 12 door vr Moolenbroek. Vad. Gesch. De leer van het nieuwe ongeloof door vr. Boon. Geref. Knapenvergadering „Samuël" Afd. II. Agenda David en Saul's huis, 2 Sam. 9 en 21, P. Vader. Bespr. Vad. Gesch. door den Leider. Rooster J. V. „Calvijn", Vlissingen, voor 24 Juli. Middag-afd. Matth. 8:1—4, Luc. 17:11—19. J. Steketee. Het verzekeringswezen. C. J. Stroo. Avond-afd. Simson, 2e deel. S. v. d. Meer. Letterkunde. P. van Noppen. Rooster M.-V. Vlissingen, 28 Juli. David, 2e periode. Cath. de Rijke. Opvoedkunde. Pr. Wisse. RUSTHUIS - MIDDELBURG In dank ontvangen 50 kilo aardappelen. De Huisvader. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Gasthuiskerk. Heidelb. Catech. Zondag 31. Gasthuiskerk 9.30 uur ds. J. H. Telkarap 2 uur ds. R Hamming Hofpleinkerk 9.30 uur Lezen eener Leerr 6 uur ds. J. H. Tel kamp Noorderkerk 9.30 uur ds. R. Hamming 6 uur ds. J J. Bouwman te Urk. Arnemuiden 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Domburg 9.30 uur Lt-zen eener Leeir. 2 uur ds. P. Sietsina te Schoondijke. Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. P. van Dijk Grijpskerke 9 en 2 uur ds. J. Dijkstra Bed. H. Av. en Dankz. Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij St. Lanrens 9.30 en 2 uur ds. A. Koning Meliskerke 9 en 2 uur ds. A J Fanoy te Ferwerd. Oostkapelle 9 en 2 uur ds. E. Domna Serooskerke 9.30 uur ds. P. van Dijk 2 unr Lezen eener Leerr. Souburg 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. P. N. Kruyswijk Veere 9.30 en 2 uur ds. P. van Strien Vlissingen 9.30 en 5 30 uur ds. P. N. Kruyswijk Vrouwepolder 9.30 en 2 uur ds F. de Boeft te Amersfoort. Westkapelle 9.30 uur ds. P. Sietsma 2 uur Lezen eener Leerr. Brouwershaven 9.30 en 2 unr Bruinisse 10 en 5 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9 30, 2 uur 5.30 uur Haamstede 9 30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkeik 9.30, 2 en 6 uur Oosterland 10.30 en 3 unr Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 10.30 en 6.30 uur Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Job. de Boer Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. F. Staal Lezen eener Leerr. Cand. G. D. Kuyper te Kampen, ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. ds. J. Jansen te Zeist. Lezen eener Leerr. ds. J. W. van Tol Lezen eener Leerr. ds. Sybesma te Dedemsvaait. ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 u. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 u. Krabbendijke 9 en 2 uur Poortvliet 10.30, 3 en 7 uur Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Tholeu 9.30 en 2 uur Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Cand. Erdmaan te Hilversum, ds. W. M. le Cointre ds. A. Andree Lezen eener Leerr. Cand. M. den Boer te Amsterdam, ds. C. Veltenaar Lezen eener Leerr. Baarland 9.30 en 2 uur Cand. de Vries te Oegstgeest Driewegen 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. C. van Schie Kapelle-Biezelinge 10 en 2.30 uur s. A. Scheele Borsele 9 uur ds. C. van Sc'iie 2 unr Lezen eener Leerr. •toes en 6 uur ds. R. J. v d. Veen 's Gravenpoldei 10.30 en 3 uur Lezen eener Leerr. Hemke szand 10 en 2.30 uur Lezen eener Leerr. Ierseke 9.30 en 2 uur ds. I!. Meqer Wemeldinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Geen dienst 5.30 uur Cand. M. d*n Boer te Amsterdam. Kruiningen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur ds. J. J. Bouwman te Urk. Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. A. P. Lanting Axel 9.30 uur 2.20 uur Hoek 10 en 3 uur Oostburg 10 uur 2.30 unr Oostburg (dienst Aardenburg) 9.30 uur 3 nur Schoondijke 10 en 3 uur ds. A. B. W. M. Kok Lezen eener Leerr. ds. J. B. Vanhaelen ds. M. van Wijk Lezen eener Leerr. Lezen eenc r Leerr. ds. M. van Wijk ds. J. Visser van Domburg. Ternenzen 9.30 en 2.30 uur ds. S. Groeneveld Bed. H. Av. en Dankz. Zaamslag 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2.30 uur ds. A. B. W. \T. Kok Stop die pijn. doorgeloopen plekken, smetten, de hin derlijke ongemakken bij warm weer. kan men voorkomen door de open plekken onmiddellijk met Akkers Kloosterbalsem in te wrijven, wanneer hevig transpireeren of roodzien op de mogelijkheid van het optreden AKKER's ^er aaQdoening duiden.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1927 | | pagina 3