570Gel(Ileening KËR^MTËÜWSr Godsdienstoefeningen groot f 50.000.-- groot f 1000 -, f500.- en f 100.- Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. INGEZONDEN STUKKEN. Vereenigingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 17 JULI 1927. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel Advertentlën. In Obligaties ten laste van de GEREFORMEERDE KERK, BERGEN OP ZOOM. H. F.KILSDONK, Halsterscheweg D105, zelfs niet hooren, wat van de hoorders ge zegd wordt betreffende 't geen zij gesproken hebben. Of dit voor den leeraar een voor- of nadeel is laat ik buiten beschouwing, maar dat men zoo vele dingen in zichzelven zegt en daardoor den leeraar de kans ont neemt hen nader te onderrichten, dat is toch wel een nadeel voor de hoorders. Dat in zichzelf spreken van de schrift geleerden en het alzoo spreken van som mige hoorders, meen ik echter, dat een zelf den grond heeft n.l. dat men er dï voorkeur aan geeft, dat hij, die het gesproken heeft het niet hoort. Ik zou die broeders wel willen zeggen Denk er om, want Jezus ziet wat gij zegt. Misschien vraagt gij, wat wordt er dan wel in zichzelven, ja, soms ook wel tegen een tweede of derde gezegd Enkele uitdrukkingen mogen hier volgen ,,'t Is lichte kost, Je hebt er zoo weinig aan voor je hart, Men wordt er koud noch heet van enz." Vraag nu eens aan zoo'n Broeder of Zuster, of het gehoorde niet was volgens Godswoord Gij krijgt dan ten antwoord „Dat zou ik niet gaarne zeggen, of een volmondig ja dat wel". Vreemde geschiedenis. Wel Godswoord zuiver hooren verkondigen en er niet koud noch heet van worden, ja, er niets aan heb ben voor je hart. Hier zou ik het bovenstaan de woord van Jezus wel willen vragen en dan gevolgd door enkele andere woorden als volgtWat is lichter te zeggen De preek deugt niet, om dat mijn hart niet ont roert, of mijn hart deugt niet, want ik heb geen gevoel voor Godswoord' De eersten geven in den regel op den duur, zelf een antwoord en zoeken een leeraar die spreekt naar hun hartvoor de laatsten is naar mijn meening beter een antwoord uit de schrift dat tot bemoediging en troost kan strekken, b.v. „Komt herwaarts tot Mij, al len die vermoeid en belast zijt, en Ik zal u rust geven. J. v. d. WAL. BEROEPEN TE PaesensH. de Zwart te Twijzel. AntwerpenK. Sietsma te Schoondijke. WarffumN. G. Kerssies te Wezep. UtrechtJ. H. Telkamp te Middelburg. Waardhuizen J. Schelhaas te Nederhorst den Berg. TernaardJ. M. Spier, cand. te 's Gravenhage. AANGENOMEN NAAR Den Ham (0.): J. H. Meuleman te Hoogersmilde. BEDANKT VOOR Bergum: J. H. Meuleman te Hoogersmilde. Afscheid en Intrede. Deze week verbond ds. B. v. d. Wei ff, overgekomen van Doorn, zich aan de gemeente te Amsterdam-West met een predikatie over Efeze 2 2022. In zijn inleiding tot de predikatie merkte spr. op, dat de uitbreiding eener groote stad een verblijdend ver schijnsel is, doch ook bijzondere zorgen en bijzondere nooden met zich brengt. Hij herinnerde er voorts aan, dat zijn bevestiger, ds v. d. Zee, Zondagavond gesproken had over de bouwers. Spreker had het over het gebouw, waarbij hij de drie volgende punten onfvouwdelo. het fundament van het gebouw 2o. de wasdom van het gebouw 3o. de bestemming van het gebouw. Dr. S. 0. Los, predikant te 's-Gravenhage-Oost, die van zijn kerkeraad een half jaar verlof heeft ontvangen teneinde een reis te maken naar Zuid- Afrika, waar hij als predikant en hoogleeraar 12 jaar heeft gearbeid, nam gisteravond in de Westerkerk zijn wijk kerk nadat hij tevoren het H. Avond maal had bediend, met een enkel woord afscheid van zijn gemeente. Dr. Los had mede in verband met het feit, dat het een ure der dankzegging voor het H. Avondmaal was, als tekst gekozen Openb. 22 5, deze woorden „En aldaar zal geen nacht zijn." Na het uitspreken van den zegen zong de gemeente hem staande toe de zegenbede uit Psalm 121. Dr. Los, daarvoor met een enkel woord dankend, merkte op, dat, zooals bekend, zijn vacantiereis geldt het bezoeken van zijn verwanten en kinderen en zijn vorige gemeente. Hij deelde verder mede, dat zijn verblijf in Zuid-Afrika niet voor het minst is om aldaar iets te doen voor het vaderland van Paul Krüger, waar een strijd staat te ontbranden om de vrije school, wat hij den ouden Staatsman op de hand beloofd had. VERGADERING van den Kerkeraad (breed) 14 Juli 1927. Opening op gehruikelijke wijze. Tegenwoordig 45 brs. Ds. Telkamp wordt door praeses hartelijk gefelici teerd met het beroep naar Utrecht en hij vertolkt de warme gevoelens van den kerkeraad in dezen. De kerkvisitatoren, ds. Heij en ds. Krnyswijk, worden welkom geheeten en verrichten vervolgens hun arbeid. Notulen gelezen en vastgesteld. Ingekomen stukkenHandelingen der Partic. Synode van Zeeland worden opgenomen in het archief. Ver schillende aanvragen om fin. steun in handen gesteld van de desbetreffende commissie Verzoek van dhr. H. J. Kruithof uit Kampen om zijn gewone orgel bespeling afgewisseld met zang te mogen houden tnsschen 23 en 26 Sept. wordt toegestaan. Door de orgelcommissie wordt voorgesteld het orgel in de Noorderkerk te verkoopen en een nieuw daar voor in de plaats aan te schaffen. De uitvoerige plannen daartoe ingediend worden door den kerkeraad besproken en goedgekeurd en alzoo tot verkoop en aanschaffing besloten. Woensdagavondcommissie. Aangevraagd doopattest toegestaan. Medegedeeld wordt het overlijden van een tweetal zeer bejaarde zusters. Het moderamen zal een regeling treffen in den Dienst des Woords gedurende de zittingneming van ds. Telkamp als lid der Gen. Synode. Br. Brandsma vraagt en verkrijgt voor een 7-tal weken ontheffing van zijn arbeid wegens uitstedigheid. Volgende week sectie-, 28 Juli breede vergadering. Dankzegging. Sluiting. De Kerkeraad. KORT VERSLAG van de vergadering der Classis Axel gehouden op Dinsdag 12 Juli te Schoondijke. 1. Namens de roepende kerk van Oostburg opent ds. M. van Wijk de vergadering op de gebruikelijke wijzehij wenscht ds. K. Sietsma geluk met diens beroeping naar de Geref. kerk van Antwerpen. 2 Alle kerken zijn wettig vertegenwoordigd door haar primi-afgevaardigden. Het moderamen voor deze vergadering zal bestaan uit ds. M. van Wijk, praeses; ds. S. Groeneveld, scriba en ds. J. B. Van haelen, assessor. 3. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. 4. Als eenig ingekomen stuk is ter tafel een schrijven van de classis Amsterdam der Geref. Kerken inhoudende mededeeling dat door haar na gehouden colloquium doctum toegelaten is om te staan naar den dienst des Woords en der Sacramenten in de Geref. Kerken de Heer C. L. A. M. van Puyvelde. 5. De rondvraag naar art. 41 K. 0. wordt ge houden. De kerk van Schoondijke vraagt om advies omtrent de practijk van het kerkelijke leven inzake het voegen van aanteekeningen bij attestaties. De classis is van oordeel dat in ernstige gevallen van berispelijkheid, ook wanneer er nog geen grond was tot oefening van de kerkelijke tucht, de attestaties behooren vergezeld te gaan van een begeleidend in lichtend schrijven. 6. Verschillende rapporten worden uitgebracht en besproken. a) over het helpen van de Geref. kerk van Gent met liefdebeurten. Alle kerken behalve die van Oost burg, welke ook Aardenburg te bearbeiden heeft, zijn bereid dit jaar een liefdebenrt aan Gent te schenken. Met het oog hierop wordt een regeling der beurten ontworpen b) de classicale correspondent voor de Theol. School, dhr. A. de Koeyer, brengt verslag uit over het verloopen jaar; c) ds. J. S. Post rapporteert over de laatsgehouden Part. Syn. van Zeeland d) ds. S. Groeneveld geeft verslag van de Zending. e) De boeken en bescheiden over 1926'27 van den deputaat voor Art. 13 worden nagezien en in orde bevonden. De bijdragen der onderscheidene kerken over 't volgende jaar worden genoemd. f) De Classicale Evangelisatie rapporteert bij monde van Di. J. S. Post en K. Sietsma. Naar aanleiding van dit rapport besluit de classis voorloopig af te zien van de benoeming van een colporteur-evangelist zij adviseert echter de kerken met het werk der evangelisatie zoowel plaatselijk als gemeenschappelijk met kracht voort te gaan. Een schrijven over deze zaak zal door het moderamen aan de kerkeraden worden toegezonden. 7. De rondvraag levert niets bijzonders op. De volgende classicale vergadering zal 1). V. op Dinsdag 18 October a s. te Terneuzen gehouden worden. Als roepende kerk wordt Schoondijke aangewezen. Het moderamen voor deze vergadering zal bestaan uit de Di. K. Sietsma, praesesM. v. Wijk, scribaS. Groe neveld, assessor. 8. De korte notulen worden vastgesteld. 9. De vergadering wordt na dankgebed door den praeses gesloten. Op last der Classis, Ds. J. B. Vanhaelen, assessor. ZENDING. Vlissingen. Aangenaam verrast mochten wij met hartelijken dank ontvangen van zuster L drie jaargangen van „Het Schouwvenster". Mooi zoo, die kunnen wij uitnemend goed gebruiken voor Militair Tehuis Magelang en Militair Hospitaal aldaar. Kort geleden bereikte ons een noodkreet om Chr. lectuur. Wij houden ons ten zeerste voor dergelijke verrassingen aanbevolen, (ook c.q. onvolledige jaargangen enz) Verder in dank ontvangen van de le klasse der Chr. School Kasteelstraat driemaal een ferme doos met theelood, zilverpapier en capsules. Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, Penningm. Middelburg. In dank ontvangen door tusschen- komst van ds. Hamming f5van een zuster der gemeente; catechisatiebus Hofpleinkerk f3.955; cate- chisatiebus Gasthuiskerk f 6.17. Namens de Commissie, L. A. Tange, Penningm. RUSTHUIS. Middelburg. In dank ontvangen 1 mand mooie bloemkool. De Huisvader. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. DENKT AAN DE ZIEKEN EN OUDEN Reeds veel malen is mij gevraagd uit den grooten stapel brieven, ontvangen ter gelegenheid van Radio predikdiensten, enkele te publiceeren. Tot dusver was daarvoor minder de gelegenheid. Doch nu ik het genoegen had een paar keer voor u over de Radio te schrijven, nu zijn de omstandigheden zeker gunstig, om aan die verzoeken te voldoen. Het is echter moeilijk tot een keuze te komen, omdat er zoo overvloedig materiaal is, dat het bijkans ondoenlijk is, een behoorlijke schifting te maken. Bovendiende eene brief is al treffender en opmer kelijker dan de andere. Voortdurend immers wordt de kring van hoorders grooter; de radio neemt een ongehoorde, geweldige vlucht en geniet een zeldzaam groote populariteit. De antennes verrijzen overal uit den grond en uit de daken van de huizen. En dan niet alleen voor amusement en voor ver maak, maar vooral met het oog op de predikdien sten. Het getal luisteraars bij een morgendienst werd verleden jaar reeds op meer dan vijftigduizend ge schat, en volgens het oordeel van bevoegden is deze taxatie te laag. Dit cijfer is min of meer te benade ren door vergelijking van het verkoopgetal van lampen eenerzijds en van het getal bij de regeering geregi streerde toestellen anderzijds. Maar stellig moet bij deze vijftigduizend opgeteld worden een groot aantal luisteraars in België, waar men naar de Protestant- sche preeken met voorliefde luistert, en voorts een aantal Hollanders in Rijnpruisen en Westfalen. En tenslotte een contingent schippers en zeevarenden, want ook voor den schipper, die soms uren ver diep in het veen den Rustdag doorbrengen moet, is de Radio een uitkomst, temeer omdat de antenne zoo gemakkelijk bevestigd kan worden aan den mast. Al meerderen kunnen met al geringer hulpmiddelen met het grootste gemak luisteren. Een familie schreef mij Wij kunnen niet nalaten, U door dezen mee te deelen, dat wij met bijna ongeloofelijke nauw keurigheid en duidelijkheid den kerkdienst te R. hebben kunnen volgen. Wij waren verbaasd, dat zooiets met een eenvoudig kristal-toestelletje mogelijk was. Dientengevolge wordt het ook voor onze zieken en ouden steeds gemakkelijkerhet is dan ook een feit van beteekenis, dat b.v. in een gemeente-ziekenhuis te Rotterdam alle bedden van een koptelefoon zijn voorzien. Maar nu de brieven. Wat zegt u van den volgenden? Na een heel harte lijk woord van bijzonderen dank schrijft een broeder verder U moet n.l. weten, dat wij, (we zijn met zijn vijven) allen, Gode zij dank, uitgaan van harte naar het Evangelie. Nu is het hier bij ons alles dood, waar we onze voet ook wenden, alles, alles modern; wij wonen in het hartje overal even ver af, ik en mijn jongens gaan, wanneer het weer het toelaat, op de fiets naar Omaar dan zijn er nog twee over, mijn vrouw en mijn moeder, die nooit ter kerk kunnen. Nu begrijpt u hoe heerlijk wij de radio-preek vonden. Hieronder volgt een uittreksel uit een brief uit het Noorden Zondag was voor ons een heerlijke dag, daar wij uw radio-preek mochten beluisteren. Des daags te voren had ik het radio-toestel opgesteld bij een arme weduwe van de plaats onzer in woning, welke geheel door de diaconie onzer gemeente wordt verzorgd. Genoemde weduwe ligt reeds meer dan twintig jaren op haar ziek bed. Sedert die lange reeks van jaren heeft ze nimmer een preek uit den mond van een Die naar des Woords kunnen hooren Vandaar dan ook, dat bij mij de gedachte opkwam, om haar eens te verrassen. En daarin zijn we Zondag volkomen geslaagd. De.boeiende preek, de ern stige, doch tevens troostrijke woorden, die haar hebben verkwikt, daar ook zij een der luisteraars is, die nimmer haar ledikant kan verlaten, be halve straks voor den allerlaatsten keer, zooals n zoo treffend aanhaalde, hebben haar in het hart gegrepen. Het is dan ook, dat ik namens deze weduwe u hartelijk dauk zeg. En ten slotte nog deze Gisteren hoorde ik U per draadlooze en geen woord is mij ontgaan. Dat dit voor mij een groot genoegen was, zult U begrijpen, als ik U vertel dat ik vier en twintig jaar t. b. c.-patiente, ben en de laatste vijf jaar niet overeind kan komen, en in een bijna donker gemaakte kamer lig, omdat ik lichtschuw ben. Toch ben ik niet ongelukkig, want ik mag U nazeggen„Het Kruis van Christus is een kracht Gods", en die macht schraagt mij in het lijden. Met vriendelijken dank Vier en twintig jaar te bedIn vijf jaren niet over eind geweest. Stel het u even voor, gij die den zegen hebt gezondste zijn, en die dezen zegen lang niet genoeg waardeert! Vroeg ik een vorige maal teveel, toen ik U op het hart drukte, Bidt en geeft voor de Radio J. A. TAZELAAR. DE FEESTDAG NAAKT. Half September viert het Nederlandsch Werklieden verbond Patrimonium zijn Gouden Feest. Dankbaar mag herdacht worden, wat God in de lange reeks der jaren voor ons Werklieden Verbond was. Maar evenzeer mag worden geroemd in den zegen, die Gods ons volk, die God Zijn Kerk in dat Ver bond wilde schenken. Zwaar was de strijd van den dag der oprichting tot heden voor het behoud van de geestelijke goe deren, die God aan ons volk in Zijne wetgeving, zeden en volksvrijheden gegeven heeft, voor den klemmen den eisch van Gods wet op alle levensterrein. Zwaar was de strijd tegen de toenemende ontker stening van ons volk, tegen de ongerechte verhou dingen, tegen volkszonden. Is het nu anders Is het beter Moet niet worden gezegddat de oude strijd, maar thans op breeder terrein nog moet worden gevoerd, dat de kamp zwaarder is geworden en de eisch, om dezen strijd te voeren, klemmender De taak is dezelfde, al vraagt onze tijd nieuwe vormen. De strijd gaat niet meer tegen den Zondags-arbeid thans, zooals voorheen. Nu moeten alle krachten in gespannen: om iets van den Zondag te behouden voor het publieke leven. Zoo ligt het overal. De strijd gaat tegen het des- organiseerende communisme, tegen het alles regle- menteerende, levensverstikkende socialisme. Geen christen onttrekke zich aan deze belangrijke, aan deze bij uitstek voor land en volk gewichtige actie. Geen christen late na, den aangevangen arbeid te steunen, aan den bloei van het oude Verbond mee te werken, een dankoffer te geven en voor nieuwe munitie te zorgen. Een kapitaal wordt bijeengebracht, dat uitbreiding van het blad, van de propaganda en de lectuur-ver- spreiding mogelijk maakt. I)e leden brachten reeds een aanzienlijke som bijeen. Maar nog zijn wij er niet. Stort ook gij uwe Feestgave. Kleine bedragen zijn ons lief. Voor groote sommen zijn wij evenzeer dankbaar. Maar elk onzer doe, wat zijn hand te doen vindt. Geve, wat zijn hart hem ingeeft. De Feestdag naakt Onze blijdschap spreke in ons offer. G. Baas, Kzn. Stortingen aan den heer K. A. Grondijs, Penning meester Abstederdijk no. 204 te Utrecht. Giro-nummer 106487. Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel". Middelburg O. T. Sch. 62 le gedeelte. Eliza 2 Kon. 2: 1325 2 Kon. 38; 2 Kon. 9 110. W. Hamming. Na de pauze Huishoudelijke zaken. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Noorderkerk. Heidelb. Catech. Zondag 29. Collecte voor de noodl. kerken in de Classis. Gasthuiskerk 9.30 uur Lezen eener Leerr. 6 uur ds. C. W. Keur te Heinkenszand. Hofpleinkerk 9.30 uur ds. J. H. Telkamp 6 uur ds. P. van Dijk Maandag 2 uur Huwelijksbevestiging. Noorderkerk 9.30 uur ds. J. Dijkstra 2 uur ds. J. H. Telkamp Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Domburg 9.30 uur ds. J. Visser te Kockenge. 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 7 uur ds. P. van Strien Grijpskerke 9 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. Dijkstra Voorber. H. Av. Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur ds. A. Koning Meliskerke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oostkapelle 9 uur ds. E. Douma 2 uur ds. F. de Boeft te Amersfoort. Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. P. van Dijk Souburg 9.30 uur 6 30 uur Veere 9.30 en 2 uur Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Vrouwepolder 9.30 uur 2 uur 7 uur Westkapelle 9.30 uur 2 uur Lezen eener Leerr ds. A. Koning ds. P. van Strien ds. P. N. Kruyswijk Lezen eener Leerr. ds. 1'. N. Kruyswijk ds. A. G. Wolf te 's Graveland. Rede Jongel. Ver. Lezen eener Leerr. ds. J. Visser te Kockenge. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 10 en 5 uur Colijnsplaat 9.30 en 5 30 uur Geersdijk 9.30, 2 en 5 30 uur Haamstede 9 30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkeik 9.30, 2 en 5.30 uur Oosterland 10.30 en 3 unr Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 10.30 en 6 30 uur Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Joh. de Boer Lezen eener Leerr. ds. F. Staal Lezen eener Leerr Lezen eener Leerr. ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. J. W. van Tol Lezen eener Leerr. ds. Post te Bunschoten, ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 n. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 Krabbendijke 9 en 2 uur Poortvliet 10.30, 3 en 7 uur Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Tholen 9.30 en 2 uur Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Cand. R. J. v.d. Weert te Kampen, u. ds. W. M. le Cointre ds. A. Andree ds. P. v. Hoven te Honselersdijk. Lezen eener Leerr. ds. C. Veltenaar Lezen eener Leerr. Baarland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Driewegen 9.30 en 2 uur ds. C. van Schie Kapelle-Biezelinge 10 en 2 30 uur ds. A. Scheele Borsele 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Goes 9.30 en 6 nur ds. R. J. v. d. Veen 's Gravenpolder 10 30 en 3 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 10 en 2.30 uur ds. C. W. Keur lerseke 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. B. Meijer Wemeldinge 9.30 uur ds. B. Meijer 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Lezen eener Leerr. Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. A. P. Lanting Axel 9.30 en 2.30 uur Hoek 10 en 3 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Oostburg (dienst Aardenburg) 9.30 en 3 uur Schoondijke 10 en 3 uur Terneuzen 9.30 en 2.30 uur Zaamslag 9 30 en 2.30 uur ds. J. S. Post ds. J. B. Vanhaelen ds. M. van Wijk ds. A. Fanoy te Ferwerd. ds. P. Sietsma ds. S. Groeneveld ds. A. B. W. M Kok Heden trof rag den grootsten slag mijns levens, door het sterven van mgn geliefde Vrouw en der Kin deren zorgzame Moeder JANNETJE DE RIJCKE, in den ouderdom van 73 jaar. J. HOLLEBRANDSE Sr. St. Lauren^, 13 Juli 1927. Geen Goud zoo goed. AKKER's is een onaangename keer zijde van het genoegen der warme zomerdagen Akker's Kloosterbalsem voorkomt echter bij tijdig gebruik het open g: ai der huid, verkoelt, verzacht de pijn en geneest. Geen zomer vacantie zonder KLOOSTERBALSEh De inschrijving, tegen den koers van 100%, op bovengenoemde lnening is opengesteld te BERGEN OP ZOOM bg Secret.-Penningm. der Comm. van Beheer der Gereformeerde Kerk, vanaf MAANDAG 18 JULI 1927, en wordt gesloten zoodra de leening vol- teekend is. De storting kan plaats hebben op 1 NOVEMBER a.s. zonder bgberekening van rente. Voor latere stortingen moet 5 rente worden bijbetaald vanaf 1 No vember 1927 tot den dag der storting. BERGEN OP ZOOM, Juli 1927. De opbrengst van bovengenoemde geld- leening zal dienen tot gedeeltelijke financiering van de bouwkosten van eene nieuwe Kerk met bijgebouwen. Blijkens het prospectus, waarvau exem plaren verkrijgbaar zijn bg bovenstaand adres, zal geen hypotheek mogen wor den gevestigd op de te bouwen Kerk met bijgebouwen, tijdeus den duur dezer geldleening.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1927 | | pagina 3