Klooster- Luiermand Auradtt" "Geen goud zoo goed balsemende INGEZONDEN STUKKEN. Bergen op Zoom. KERKNIEUWS. Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. Vereenigingsleuen. Godsdienstoefeningen in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 10 JULI 1927. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel afgeven van aanbevelingsbrieven en slechts dan daartoe overga, wanneer men, na on derzoek, er vast van overtuigd is dat de zicli aanmeldende persoon recht heeft op onze hulp. Vraag 6 Is er voldoende contact tusschen de Brs. Ouderlingen en Diakenen, ieder in hun ambt Na toelichting met een enkel voorbeeld, wordt er ernstig op aangedrongen, in samen werking met het opzienersambt te komen tot richtige uitvoering van het diakenambt. In de middagvergadering refereerde Dr. S. O. Los van 's Gravenhage over het onder werp „Het Sociale Gevoel van den Diaken." Referent toonde hierbij aan lo. dat het sociaal gevoel hoort bij het ambtelijk gezag en 2o. de middelen, door welke het zich in de Gemeente openbaart, en wel aan de hand van de volgende schet sen I. Absoluut gezag in de locale Kerk heeft naar de H. Schrift alleen Christus. Hij oefent dit gezag uit in alle geloovigen, die het al gemeen priesterschap hebben ontvangen. Hij werkt eenter organisch door speciale organen en tot deze behooren de diakenen. Het gezag der diakenen ligt uitsluitend op sociaal terrein, d.i. op het gebied van weder- keerig hulpbetoon der geloovigen. Hun ge zag gaat niet alleen over de ingezamelde gaven, noch alleen over de armen, maar over de gansche gemeente in zoover zij de liefde van Christus onderling oefent. Hun ambt is om het beginsel der gelijk heid toe te passen, niet in communistischen, maar in organischen zin naar 2 Corinthe 8. Zij hebben toe te zien, dat bij den arme of kranke de familieband, de vriendenband en de particuliere barmhartigheid zuiver functionee- ren. Waar deze liefdeband ontbreekt of niet werkt hebben zij tot taak alleengelatenen te verzorgen. Bij de onwilligcn en familieleden of vrien den te helpen, hebben zij de roeping om in samenwerking met het opzienersambt de kerkelijke tucht uit te oefenen. II. Tot de middelen die dienen om het sociaal gevoel bij de gemeente op te wekken be hoort allereerst het brengen van Gods Woord door huisbezoek aan de leden der gemeente, inzonderheid bij de voorbereiding van de winter-collecte en in bijzondere gevallen naar 2 Corinthe 9 vs. 5. Het voorbeeld van den diaken zelf, als hij in eigen kring optreedt met een door het geloof geheiligd warm sociaal gevoel, is volgens 1 Cor. 11 vs. 1 mede een krachtig middel om anderen op te wekken tot liefde betoon. Het aanbrengen bij de armen van .het besef dat zij niet op de Overheid noch op de Kerk mogen leunen in het stoffelijke, en in het algemeen het bestrijden van staats socialisme en clericalisme in het werk der barmhartigheid, is mede een middel om so ciaal gevoel bij de Gemeente te wekken. Bijzondere vergaderingen van de Diakenen zonder en met den Kerkeraad en de Ge meente, alsmede Conferenties van Diakenen, zijn een nuttig middel om onderling sociaal gevoel aan te kweeken. Het gebedsleven van den diaken voor de armen, waarbij hij hun nood voor God brengt en zich geheel op het standpunt stelt van zijn lijdende medemenschen, is onmisbaar om het sociaal gevoel van Christus te bezitten en in anderen aan te kweeken. Nadat de voorzitter Dr. Los dank gebracht had voor zijn leerzame rede, volgde op dit onderwerp een verduidelijkende bespreking. Om des tijds wille werden hierna geen pun ten meer aan de orde gesteld. Nog werd medegedeeld dat tot comité-leden werden herkozen de Brs. B. J. van den Berg, Joh. P. Brouwer en M. J. Scheffelaar. De voorzitter dankte de adviseurs dezer Conferentie, n.l. de predikanten Ds. R. J. v. d. Veen en Ds. S. Groeneveld voor hun ad viezen en alle aanwezigen voor hun tegen woordigheid. Op verzoek eindigde Ds. R. J. v. d. Veen met dankgebed, waarna deze welgeslaagde Conferentie door den voorzitter werd geslo ten. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. In dit garnizoen zullen in September plm. 1000 dienstplichtigen voor herhalnigsoefenin- gen verblijf houden. Wij voelen de noodzakelijkheid, al het mo gelijke te doen om hun dit verblijf zoo aan genaam mogelijk te maken. Een plaats waar vele jonge menschen bij elkander zijn is een uitgelezen zaaiveld voor het zaad van ontevredenheid, van verzet en van revolutiegeest. In het Nederlandsche Dagblad der Commu nisten „De Tribune" van 4 Juni 1927, staat o.a. te lezen, eene verklaring van de Nederlandsche Communisten, dat zij hun best zullen doen het schitterende voorbeeld te volgen van de Communistische Partij van Frankrijk die er naar streeft, het gansche le ger in het kamp der revolutie over te bren gen, met wapens en munitie en die zich tracht meester te maken van de ziel van den soldaat. Uit de verschillende Christelijke militaire organisaties ter plaatse (Ned. Mil. Bond, N.C.O.O.V., Pro Rege) is een comité ge vormd dat ook wil zaaien, maar edel zaad. Het zaad van liefde tot en trouw aan den grooten Christus. Het zaad van liefde tot en trouw aan onze wettige overheid belichaamd in onze hooge landsvrouwe, onze geliefde Koningin. Het comité staat voor eene groote roeping. In het Chr. Mil. Tehuis zullen gezellige avon den worden georganiseerd. Het ligt in de bedoeling op zulke avonden onze militairen op eenvoudige wijze te tracteeren. Dit echter kost geld. Wedstrijden in dammen, schaken en andere spelen zullen worden georgani seerd. Daarvoor moeten prijzen worden aan gekocht of bijeengebracht. Nu kan ieder die iets voor onzen arbeid voelt ons helpen bij het vervullen van onze groote roeping. Wij verzoeken al diegenen vriendelijk, bij vrienden en kennissen voor ons een inzameling te houden en de ingeza melde gelden c.q. beschikbaar gestelde prij zen te zenden aan den Penningm. van het comité C. Marchand, Zuidsingel 4. Ber gen op Zoom, of aan den huisvader M. P. de Vliet, Auvergnestraat 27, Bergen op Zoom. Namens het comité, C. J. FRAANJE, N Z. Haven 134, Bergen op Zoom. TWEETAL TE Utrecht: D. Scheele te Oudewater. J. H. Telkamp te Middelburg. Nijemirdnm P. Hekman te Lemmer. II. M Ploeger te Appelscha. BEROEPEN TE Nienwerkerk (Z.): G. II. de Jonge te Lntjegast (Gr.) 's Gravenmoer S. J. P. Goossens, cand. te Amersfoort WeespW. A. Wiersinga te Wormer. Gorredijk L. v. d. Zanden, cand. te Putten, 's G raven ha ge-West.P. Nomes te Delfshaven. BarendrechtW. Faber te Hoogeveen. HeinenoordJ. W. v. Tol te Scharendijkc AANGENOMEN NAAR Achlum S J P. Goossens, cand. te Amersfoort. Boskoop Tj Petersen te Wolvega. Wommels: C. J. de Krnijter te Hasselt. Watergraafsmeer: J. D. Boerkool te Velsen. BEDANKT VOOR Andel (N. Br.)D. P. Kalkman te Krimpen aan de Lek. Raamsdonk. Monnikendam, 's Gravenmoer en Zalt Bommel S. J. P. Goossens, cand. te Amersfoort. Afscheid en Intrede. Feijenoord. Na in de morgenuren te zijn beves tigd door Ds. P. Ch. v. d. Vliet, van Utrecht, die sprak over Ezech. 3 14. deed Ds C. von Meyenfeldt. gekomen van Vrouwenpolder, des avonds intrede bij cb Kerk van Feijenoord. De nieuwe leeraar had tot tekst gekozen Deut 32 11 en 12a. sprekende van Gods leerschool met zijn volk, lo. Hij dringt het tot krachtsontplooiing 2o Hij draagt het bij krachtsinzinking. Het Comité der Centrale Diaconale Conferentie der Geref. Kerken berichtte aan de Diaconieën, dat de 38e Conferentie D.V. op 14 Sept. a. s. te Utrecht zal gehouden worden. Punten ter behandeling worden vóór 25 Juli e. k. ingewacht aan het adres van den len Secretaris, M. C. Wijnbeek, Baarn. Musselkanaal Na des morgens te zijn bevestigd door den Consulent Ds. J. H. Benmee van 2e Exlöer- mond met een predikatie over Jesaja 40 68, ver bond Ds. D. J. Velsink van Arum zich Zondag aan de gemeente van Musselkanaal. Hij hield een predi katie naar aanleiding van Hand. 24 24 en 25, de gemeente bepalende bij de navolgende punten1. Paulus' prediking 2. Felix' houding zij niet de onze 3. Hoor dan de verkondiging van het Evangelie, gemeente, want er dreigt gevaar. Amsterdam-West. Ds. B. van der Werff, overge komen uit Doorn, is Zondagavond in de Hulpkerk aan den Admiraal de Ruyterweg bevestigd door den pastor-loci, Ds. Y. van der Zee. Deze hield een pre dikatie over1 Cor. 4 1 en 2Alzoo houde ons een ieder mensch, als dienaars van Christus en uit- deelers der verborgenheden Gods. En voorts wordt in de nitdeelers vereischt, dat elk getrouw bevonden worde. De Kerk van Zandvoort vergadert, zooals be kend, sinds 25 Juli van het vorige jaar in een villa aan het Kostverloren bij de Zandvoortschelaan. liet was in het vorige zomerseizoen niet mogelijk al de- genenen, die opkwamen een behoorlijke plaats aan te bieden, zoodat er sommigen teleurgesteld moesten heengaan. Ten einde niet weer voor deze moeilijkheden ge plaatst te worden heeft, de Kerkeraad besloten, om in de maanden Juli en Augustus in een groote tent, plaats biedende voor ruim 350 personen, de samen komsten der Gemeente met de zomergasten te houden. Deze tent is geplaatst op een terrein naast het ge bouw, waarin tot nog toe werd samen gekomen. Door enkele leden der Gemeente is een houten vloer ver vaardigd, welke later kan gebruikt worden voor het nieuwe kerkgebouw. VERGADERING der Classis Middelburg gehou den 5 Juli '27 te Middelburg. Art. 1 Opening door br. Louwerse namens de roe pende kerk van Gapinge, die laat zingen Ps. 84 3, leest Rom 1 112 en gaat voor in gebed. Art. 2. De credentiebrieven worden nagazien door ds. Kruyswijk en oud. II. M. v. d. Putte. Alle kerken zijn vertegenwoordigd. Art. 3. Het moderamen neemt zittingpraeses ds. R. Hamming, assessor ds. A. C. Heij, lc scriba ds. P. van Dijk, 2e scriba ds. J. Dijkstra. Art 4. De praeses spreekt een welkomstwoord tot ds. P. v. Strien. De blijdschap wordt uitgesproken over het bedanken van ds. Telkamp en ds. Kruys wijk voor een beroep naar elders, en over het weer aanwezig zijn van ds. Heij Art. 5. De notulen worden gelezen en na kleine wijziging goedgekeurd. Art. 6. Ingekomen stukken Schrijven van de classis Amsterdam, dat de heer C. L. M. van Puyvelde, vroeger predikant bij de Amerikaansche Bisschoppelijke Methodistische Kerk, is toegelaten tot de bediening des Woords en der Sacramenten. Hierover zal nader inlichting worden gevraagd. Art 7. Instruties. Gapinge, Meliskerke, Middelburg en Vrouwepolder vragen vacaturediensten, welke worden toegestaan. Ait. 8. Rapporten Ds. Kruyswijk rapporteert namens de commissie tot nazien der boeken van den qnaestor, welke in orde zija. Br. Boon brengt verslag uit. van de Part. Syn., hetwelk nog eenige bespreking uitlokt. Ds. Kruyswijk rapporteert namens de commissie tot regeling van den Zendingsdag. De gehouden Zen dingsdag is tamelijk goed geslaagd, niettegenstaande het ongunstig weer. Ds. v. Dijk brengt verslag uit van de intrede van ds. van Strien, en ds. Koning van het afscheid van ds. von Meijenfeldt van Gapinge. Art. 9. Onderzoek naar art. 41 levert niets op Art. 10. Roepende kerk voor de vergadering op Woensdag 9 Nov. a s. is Grijpskerke. Art. 11. Rondvraag ds. Heij vraagt of de kerken er toch vooral om willen denken; dat de gelden voor de Zending geregeld worden meegebracht. Ds. Kruyswijk zou graag een vraag in de regeling van de kerkvisitatie zien opgenomen over het werk onder de militairen. De visitatoren kunnen hiermee rekenen. De quaestor van de classis vraagt of de kerken de tweede helft van het quotum in Juli willen betalen. Art. 12 't Persverslag wordt gelezen en vastgesteld. Art. 13 Sluiting. De Praeses gaat voor in gebed en sluit de vergadering Vacature-diensten in de Classis Middelburg iu de maanden October—December. GAPINGE Ds. Koning 9 Oct. Ds Douma 6 Nov. Ds. Wurth 11 Dec. MELISKERKE Ds. Hamming 16 Oct. Ds. van Strien 13 Nov. Ds. Kruyswijk 11 Dcc. MIDDELBURG Ds. van Dijk 23 Oct. Ds. Heij 6 Nov. Ds. Visser 11 Dec. VROUWEPOLDER Ds. Runia 9 Oct. Ds. Dijkstra 20 Nov. Ds. Telkamp 11 Dec. Namens de Classis, G. B. Wurth, Deput. ad. hoe. VERGADERING van den Kerkeraad (smal) 7 Juli 1927. Opening als naar gewoonte. Tegenwoordig 20 broeders. Notulen gelezen en vastgesteld. Ingekomen stukken. Een schrijven van een lid der gemeente wordt in handen gesteld van wijkouder- lingen tot advies in overleg met den wijkdiaken. Woensdagavondcommissie. Ingekomen attestatie aanvaard, gevraagde attestatie verleendhuwelijks bevestiging op Maandag 18 Juli toegestaaneen ver zoek om tot onze Kerk te worden toegelaten in handen van de sectie ds. Hamming tot advies. Rapport over een attestatie-kwestieeen bezoek in verband met een schrijven over de circulaire door een lid der gemeente. Rondvraag. Volgende week breede vergadering waarop kerk visitatie. Verzoeke alle boeken en bescheiden ter tafel te brengen. Dankzegging. Sluiting. De Kerkeraad. Nienwerkerk, 5 Juli. Alhier is beroepen Ds. G. H. de Jonge van Lntjegast. N. J. Geleijnse, Scriba. V 1 i s s i n g e n. Met hartelijken dank maken wij melding van een gift groot f 2 50 uit dankbaarheid van een zuster der gemeente voor kerkbouw, en boven dien van een gift, groot f 10.voor de kerk. Namens den kerkeraad A. Roos scriba. ZENDING. In dank ontvangen van de kinderen der Chr. School te Heinkenszand een "partijtje zilverpapier. Mej. C. P. II Littooij. Middelburg, Molstraat. Middelburg. In dank ontvangen van Mientje Verlare, Nieuwland, een pak zilverpapier, idem van Mej. I., door bemiddeling van Mej. W., f 1.—, van br. G. en van den boekhouder der kerk de Pinkstereollecte groot f 304,02. Namens de Commissie, L. A. Tange, Penningm. V1 i s s i n g e n Met hartelijken dank ontvangen van broeder B. vijftig cents en van Kees en Edi van Noppen honderd halve centen, een flinke partij cap sules en een groote doos zilverpapier. Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, Penningm. PARAKAN. Met vr. dank ontvangen van de Geref. Meisjes- Vereen. „Ora et Labora" te Oosterland vijf gulden door tusschenkomst Mej. v. S.van N. N twee gulden vijftig centen uit het busje van Mej. den II. vijf gulden; door tusschenkomst, van ds. Dijkstra te Grijps kerke twee gulden vijftig centen, gevonden in de collecte aldaar. Mej. C. Hondius, Rott. kade O 244, M'burg. Oost- en West-Souburg. In hartelijken dank ontvangen voor de Zending een doos zilverpapier van Nellij Ovaa en een doos zilverpapier van Saartje Janse, en nog f 5,14 uit het busje der Zendingschool van de School met den Bijbel. Namens de Zendingscomm A. J v. Noorden, Penningm. Geref. Mannenver. „Dr. Herman Bavinck" Vergadering op Viijdag 15 Juli a s. des avonds 8 uur, consistorie Hofpleinkerk. OnderwerpHet voor werp der schepping. Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel". Middelburg. N. T. Sch. 32 en 33. Hand. 11 J. v. d Kuip. O. T. Sch. 20 I. Verhouding Kerk en Staat. Ch. J. de Wolff. Geref.Knapenvergadering „Samuel", Afd. I, Middelburg Agenda Leider: dhr. M Bouma. Bijb. Gesch. 2 Sam. 6 en 7 door vr. Alewijnse. Vad. Gescb. Bespreking door den Leider. Geref. Knapcnverga lering „Samuël" Afd. II. Agenda C. AlewijnseRechtmatige opvolger 2 Sam. 1 en 2. P. Cornelissc „De leer vau liet nieuwe ongeloof" en „Patriotten en Prinsgezinden". Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Zaterdagavond om 7 uur zal in de consistorie Hof pleinkerk dhr. Antheunisse spreken over Indië. MIDDELBURG. Bediening van den H Doop in de Hofpleinkerk. Heidelb. Catech. Zondag 28. Gasthniskerk 9.30 uur ds. J. Rnnia 6 nnr ds. P. van Strien Hofpleinkerk 9.30 uur ds. J. H. Telkamp 2 uur ds. J. Runia Noorderkerk 9.30 unr Lezen eener Leerr. 6 uur ds. J. H. Telkamp Arnemniden 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Domburg 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. P. N. Kruyswijk Grijpskerke 9 en 2 uur ds. J. Dijkstra Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Meliskerke 9 en 2 uur ds. J. Visser te Kockenge. Oostkapelle 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. P. van Dijk Souburg 9 30 en 2 uur ds. G. B. Wurth Bed. H. Av. en Dankz. Veere 9.30 en 2 uur ds. P. van Strien Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. P. N. Kruyswyk Vronwepolder 9.30 en 2 uur ds. R. Hamming Bed H. Av. en Dankz. Westkapelle 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Brninisse 10 en 5 uur Colijnsplaat 9.30 en 5 30 uur Geersdijk 9.30, 2 en 5 30 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkeik 9.30, 2 en 6 uur Oosterland 10.30 en 3 unr Scharcndijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 10 30 en 6 30 uur Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. F. Staal Lezen eener Leerr ds. W. Goedhuijs te Eestrnm. ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. ds. Bouma te Rijsenburg. Lezen eener Leerr. ds. J. W. van Tol Lezen eener Leerr. ds. Z. Hoek Bevestiging Lidmaten. Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 n. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 Krabbendijke 9 en 2 uur Poortvliet 10.30, 3 en 7 uur Rilland-Bath 10 en 2 30 uur Tholen 9.30 en 2 uur Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Cand. M. de Boer te Amsterdam." u. ds. W. M. Ie Cointre ds. A. Andree Lezen eener Leerr. ds. J. van Nes te 's Gravenhage. ds. C. Veltenaar Lezen eener Leerr. Baarland 9.30 en 2 uur Cand. J. D. Ginhoven te Barendrecht. Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr- Kapelle-Biezelinge 10 en 2.30 uur ds. A. Scheele Borsele 9 en 2 uur ds. C. van Schie Bed. H. Av en Dankz. Goes 9.30 en 6 uur ds. I. K. Wessels te Burum. s Gravenpolder 10.30 en 3 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 10 en 2.30 uur ds. C. W. Ktur lerseke 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. B. Meijer Wemeldinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leeir. Nieuw dorp 10 en 2.30 uur Lezen eener Leerr. Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. A. P. Lanting Axel 9.30 en 2.30 uur Hoek 10 en 3 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Oostburg (dienst Aardenburg) 9 30 en 3 nur Schoondijke 10 en 3 uur Tcrnenzen 9 30 en 2.30 unr ds. J. S. Post ds. J. B. Vanhaelen ds. M. van Wijk Lezen eener Leerr. ds. P. Sietsma ds S. Groeneveld Zaamslag 9.30 en 2.30 uur ds. A. B. W. M. Kok Kring Walcheren der M.-Vereen. op Geref. Grondslag 14 Juli, Grijpskerke, 7'/i uur. GrijpskerkeNaiiman. Jeanne SamuëlseDc Heiligen der laatste dagen. De teere huid van jonggeborenen, die bijna voort durend bloot staan aan smetten en schrijnen,eischt een bijzondere zalf om de roode plek ken en ontstoken huidplooien te zuiveren en te genezen. Zulk een zalf als Akker s Kloosterbalsem, (60 cent) die dan ook in geen luiermand mag ontbreken. Koopt daarom nog heden een pot - ook in tal van an dere gevallen zal Kloosterbalsem goede diensten kunnen bewijzen (bij brand-, snij- en andere wonden, insectenbeten en als wrijfmiddel bij rheumatiek en spierpijn). Zijn heerlijk ver zachtende pijnstillende en ontsteking-werende eigenschappen zijn de oorzaak van het korte, kernachtige - f

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1927 | | pagina 3