zenuwen HELDER'S Hififiandts taófetten Godsdienstoefeningen Optiek- en Fotohandel, CHRISTUS TRIUMPHATOR J. C. WILLEMSEN, OSS. kerknieuws. Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. INGEZONDEN STUKKEN. Vereenigingsleuen. correspondentie. F. A. DE JONGE. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 10 APRIL 1927. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel Advertentlön. B. GOUDSWAARD, Da beste kwaliteit Nieuwe STOKVISCH ongebeukt, 80 ct. per kilo. GEBR. VAN DORT, Langedelft - Middelburg. V fJ I B TÜZTUMUJ-- JOH. A. JULIANUS, Boekh. De Jong vh. Fa. F. P. D'huij. Gekleurde matten vanaf f 0,25 per el. Dichtgewerkte Wiegen vanaf f 5,50. RINGERS CHOCOLADE EITJES S C H E P-EIEREN en FIGUREN. TWEETAL TE WatergraafsmeerJ. G. Feenstra te Scheveningen. C. v. d. Woude te Gorredijk. BEROEPEN TE 's Gravenhage-WestW. G. Harrenstein te Amsterdam. Meliskerke en AalsmeerA. A. v. d. Leer, cand. te Hei en Boeicop. lvoog-Zaandijk en Exmorra: S Wouters, cand. teTzum. Barendrecht: K. Minnema te Garijp. MosselkanaalD. J Velsink te Arum. Zoutkamp en HouwerzijlJ. W van Tol te Scharendijke Bussum en AlmkerkA. J. Bouma te Wanswerd. ZierikzeeJ Koelewijn te Berkel. Amsterdam-WestB. v. d. Werf te Doorn BEDANKT VOOR Surhuisterveen J. H. Meuleman te Hoogersmild?. Zondagavond nam ds. S. W. Bos van Dokkum afscheid met een predikatie over Handelingen 20 32. Tot thema had hij gekozen de aanbeveling onder de hoede des Heeren, want lo. daar zijt gij veiliger heerscht genade 2o. daar wordt gij versterkt er is opbouw3o. daar hebt gij heerlijke verwachting wordt gegeven een erfdeel onder al de heiligen. Na Zondag 10 April zal cand. J. F. de Gier, van Waarder (Z.-H.) gaarne een eventueel beroep in overweging nemen. Zijn tijdelijk adres is: Geref. Pastorie, Hardenberg. Vanwege de Chr. Geref. Kerk in Noord-Amerika is benoemd als afgevaardigde naar de Gen. Synode der Geref Kerken hier te lande, te Groningen te houden, Prof. L. Berkhof, hoogleeraar aan de Theol. School en het Grand Calvin College te Grand Rapids. Als zijn secundus is aangewezen Prof. Dr. S. Volbeda te Grand Rapids. Deze week vierde ds. H. Brinkman, predikant van Harmeien, zijn 25-jarig ambtsjubileum. Ds. Brinkman werd 26 Juli 1875 te Stellendam geboren. Hij ontving zijn opleiding aan de Theol. School te Kampen, waar hij in October 1901 het candidaats-examen aflegde. Classis Zierikzee zal D. V. vergaderen op Woensdag 11 Mei. Punten voor 't Agendum vóór 30 April s. v. p. Namens de roepende Kerk, D. Mulder Wn. pracses. W. Vogelaar Wn. Scriba. Vlissingen. Attestatie gevraagd naar Rotter dam door G. H. Visser en echtgen. GedooptHilko Hendrik, zoon van H. Koltje en B. Koltje—de Groot. Meliskerke, 3 April 1927. Heden werd alhier tot Herder en Leeraar beroepen de Eerw. Heer A. A. v. d. Leer, Theol. Candidaat te Heij en Boeicop Neige de Koning der kerk het hart van Zijn Eerw. om ons te verblijden met het bericht „ik wensch. tot U over te komen." Namens den Kerkeraad, C. Polderman, Scriba. VERGADERING van den Kerkeraad (breed) 7 April 1927. Opening op gebruikelijke wijze. Tegenwoordig 39 broeders. Notulen gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken Een schrijven van den gekozen br. ouderling J. v. Maldegem, die ontheffing vraagt deze wordt hem verleend. Van den gekozen br. diaken J. Riemens was een schrijven ingekomen, dat hij deze benoeming hoopt te aanvaarden. Op voorstel van de Commissie van Beheer besluit de kerkeraad eervol ontslag te verleenen aan br. J. Bosschaart als stokman in de Hofpleinkerk en in diens plaats te benoemen br. M. J. Klercq (Vlasmarkt). Een ingekomen schrijven van een lid der gemeente wordt in handen gesteld van het moderamen tot advies. Een 3-tal aanvragen om fin. steun naar de desbe treffende commissie verwezen. Woensdagavondcomm. Doopaanvrage toegestaan attestatie verleend naar Soerabaja; een verklaring voor een gezin naar Canada zal worden verstrekt, ingekomen doopattest uit Axel aanvaard. Rapporten over de laatste vergadering met de gemeente. Mededeeling zal aan de gemeente worden gedaan over het tekort der kerk en een collecte worden gehouden teneinde dit aan te zuiveren. Inzake den fin. toestand van de diaconie en de kerk zal aan een commissie worden opgedragen hiervan nader kennis te nemen en van advies te dienen voor de eerstvolgende vergadering. De orgelcommissie deelt mede dat de jaarlijksche bijdrage voor dit fonds bedraagt f450; vraagt een leening uit te 'schrijven, en machtiging tot verkoop van een orgel (Noorderkerk). De kerkeraad verleent zijn goedkeuring aan een en ander. Dankzegging. Sluiting. De Kerkeraad. Oostkapelle. In hartelijken dank ontvangen voor de Zending 100 halve centen van Cornelia Corbijn Bz. Namens de Zendingscommissie, J. de Kam, Penningm. Middelburg. Ontvangen van een lid der ge meente, door tusschenkomst van br. P. Adriaanse, f 100 en wel: f 20voor Kerk, f 20.voor Dia conie, f 20voor Zending, f 10.voor Parakan, f 10.voor Zending onder Joden, f 10.voor Evangelisatie hier, f 10.voor Amsterdam (straat- prediking). Hartelijk dank Boekh. Diaconie. Vlissingen, Collecten in Maart: Hulpbehoe vende kerken f 64Fonds voor Emeritiepred. enz. f 61.Alg. Chr. doeleinden f 74.Deurbussen f 6 94*. Ter neuzen. Ontvangen uit de Classis Axel voor de Theol Fac. V. 1). Axel f 62 36, Hoek f 15,32, Oostburg f 15.31, Terneuzen f 45 82, Schoondijke f 35.20. Voor Hulpbeh. Studenten van Schoondijke f 30 74. M. Riemens. ZENDING. Middelburg. In dank ontvangen van Greta Wiegel een "'doos zilverpapier van Jan Sanderse 140 h. c., uit de catechisatiebus Gasthuiskerk f 14 60 en van Mej. C. Littooij een doos met dezen inhoud 2772 h. c, 40 centen, (5 kluiten. 20 stuivertjes, 32 dubbeltjes, 14 kwartjes. 1 gulden, 2'rijksdaalders. 1 bankbiljet van 10 gulden. Samen f 38,11. Namens de Commissie, L. A. Tange, Penningm. Oost- en West-Souburg. Ontvangen 200 halve centen van Betje en Ko Arendse te Sou burg en 250 halve centen van de kinderen van Putte en 200 halve centen en eenig theelood van de kin deren van F. de Groot te Ritthem. Namens de Zendingscommissie, A. J. v. Noorden, penningm. Met hartelijken dank ontvangen een pakje zil verpapier van Willem en Jannet je v. d. Hofstede en een doos zilverpapier en 200 halve centen van de kinderen der Chr. School 's Gravenpolder. C. Littooij, Molstraat 90, M'burg. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Middelburg, 28 Maart 1927. Nu de redactie zoo welwillend was de gelegenheid te geven voor het plaatsen van een verslag van de rede van ds. Krnyswijk voor de knapenleiders, enz. gehouden maken wij daar gaarne gebruik van. Spreker bedoelde in de eerste plaats het practische voorop te stellen met. het behandelen van dit onder werp en de vraagVoldoen onze Knapen- en Meis jesvergaderingen aan de behoeften van al onze knapen en meisjes? in bevestigenden zin te beantwoorden en daarmee een opbouwend woord de vergadering toe te spreken. De jaren van onze knapen en meisjes zijn moeilijke jaren vol gevaren en hun leeftijd heeft een apart eigenaardig karakter. Het is de leeftijd met de eigen vragen en behoeften. Hun kenleven komt tot grooter ontwikkeling, de zucht tot critiek ontwaakt, er moet in hun leven plaats vinden een overgang van auto ritair onderwijs naar overtuiging. Hun wilsleven maakt eenzelfde crisis door lastig worden ze vaak genoemd en niet zonder reden. Hun gevoelsleven is ook niet gelijkmatig en daar om hebben ze zoozeer behoefte aan leiding. Bewust en krachtig streven naar een ideaal vormt hun karak ter en doelbewust dienen ze bearbeid te worden. Alle kinderen hebben behoefte aan onderwijs in de Bijbelsche, Vaderlandsche en Kerkgeschiedenis, maar Geref. kinderen in het bizonder. Zij moeten de lijnen der groote wereldontwikkeling gaan zien, en er geeste lijk interesse voor krijgen. De voorrechten die Geref. kinderen hebben mogen daarom niet worden prijs gegeven, maar steeds dient men kennis aan te kwee ken waardoor ze geschikt zijn om later die studie voort te zetten op de J. V. en M. V. Dit is in vroeger tijden verwaarloosd, toen men een kloof had tusschen lagere school en J. V.in welke kloof heel wat jonge menschen zijn verongelukt. Het naaste doel der K. V. en M. V. moet dus zijn voorbereidenden en overbruggenden arbeid te ver- richten-fundamenten leggen waarop later kan worden voortgebouwd. Verlangen kweeken om met elkander samen te komen en samen te werken. Menschen met een gezonden zin voor het vereenigingsleven vormen. Voldoen nu onze K. V. en M. V. aan die doelstel ling Ja. zegt spreker en hij brengt hude aan de leiding van den Bond voor Geref. Jeugdorganisatie, daar de practijk heeft bewezen dat die leiding uit nemend voldoet. Die Bond heeft de goede gewoonte ieder jaar een bondsdag te organiseeren waarop teekens twee refe raten worden geleverd waarvan de lezing, herlezing en bestudeering aanbeveling verdient en van groote kracht is voor het organisatieleven. Wie dan ook naar opzet en bedoeling het doel van den Bond het meest benadert, voldoet het beste aan de behoeften van de knapen en meisjes. Wat de leerstof betreft, zoowel de Bijbelsche, Vader landsche als Kerkgeschiedenis zijn niet doode geschie denis, maar hebben levende doorwerking ook in onzen tijd en daarop dient de aandacht der jeugdigen ge vestigd Wat de werkwijze betreft, alles wat kan dienen tot de ontplooiing van bun persoonlijkheid dient bevorderd te worden daarom ook is het laten maken van opstellen zoo uitnemend omdat ze daar iets eigens in kunnen leggen. Hooge eischen worden daardoor gesteld aan de leiding, want de K. V. en M. V. is geen school ook geen vereeniging. maar een vergadering. Niet vereischt is dat een knapenl. of meisjesleidster een hooge maatschappelijke positie bekleedt of intel lectueel zoo ontwikkild is noodig is dat men het jongens en meisjesleven niet steeds afkeurend tegemoet treedt doch in kan leven in hun^zorgen en belangen. Niet noodig is dat men een hooge positie bekleedt maar strikt noodzakelijk voorleider of leidster is dat men z'n positie, welke dan ook, met eere bekleedt. Verder dient te worden opgemerkt dat éénhoofdige leiding de voorkeur verdient boven meerhoofdige. Het gaat mee in onze beweging om de persoonlijke leiding, die het bewerken van de leerstof vruchtbaar moet maken voor de jonge harten. Meerhoofdige leiding schept soms van die kleine conflicten die zoo schadelijk kunnen werken. Spreker doet een leuke opmerkiug als hij zegt dat het kan voorkomen bij meerhoofdige leiding dat de eene iemand kan zijn van vrije orde, de andere iemand van gebonden orde. Tenslotte wijst spreker op het wenschelijke van een kleine ontspanning tijdens het vergaderen, teneinde de aantrekkelijkheid te veihoogen. Er was veel aandacht voor dit referaat waarvoor men uit Oost en West-Vlaanderen, Schouwen, Z. Beve land en Walcheren naar Middelburg was gekomen. De Bruin. Rooster J. V. „Calvijn", Vlissingen, voor 10 April. Middag-afd. Schriftonderzoek „De arbeid". H B Woltering. Staatsgezinden en Prinsgezinden. J. Kommers. Avond-afd. Gel. bel. art. 29 P. van Noppen. A. R. beg. van Calvijn tot de Fransche Revolutie J. van Dijk. Geref. Knapenvergadering „Samuël" Afd. II. J. Jonkheer „Verloren, toch behouden" Richt. 17 en 18 en Ruth. Bespr. Kerk-Gesch. „Justinns de martelaar" Vervolg, door dhr. Mandemaker. Geref. Jongelingsver. Dr. Lützen Wagenaar, Middelburg N. T. schets 27. Hand. 9:11—22 door vr. L. de Rijke Jr. V. G. schets 3. Beteekenis der Grieksche en llo- meinsche wereldheerschappij door vr. J. Janse. Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel". Middelburg N. T. sch. 28 Hand. 9: 23—43. Jac. Joosse. M. O. Het Huisgezin II en III. P. Walraven. M.-V. „Meisjesroeping", Middelburg. Gew. Gesch. Handelingen 6 en 7. i Vrije werkzaamheden Geref. Knapenvergadering „Samuel",Afd. I, Middelburg Agenda le Afdeeling Bijb. Gesch. Richteren 17 en 18 door J. Jansen. Kerk. Gesch. Bespreking door den Leider. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Zaterdagavond van ö'/j—9'/» "ur Cons. Hofpleinkerk. Afdeeling I. Gew. Gesch.Gen. 3 door Bets Francois. Na de pauze Vertelling door de Leidster. Afdeeling II. Gew. Gesch.: Gen. 3 door Koos Boone. Na de pauze Kerk. Gesch. Christelijke feestdagen, tucht en kerkbestuur door S. de Jonge. C. te M. Uwe beschouwing deelen wij niet. v. D. 1 ETS FIJNS! PAR IJZER WAFELS met Advocaat Crème. Luxe Brood- en Banketbakker ij Balans E 108, Middelburg. MIDDELBURG. Bediening van den II. Doop in de Noorderkerk. Heidelb. Catech. Zondag 20. Gasthuiskerk 9.30 uur 6 uur Hofpleinkerk 9.30 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur 2 uur V. 7 uur ds. J. H. Telkamp ds. E. Doutni ds. E. Douma ds. R. Hamming ds. 11. Hamming ds. J. H. Telkamp ds. R. Hamming Zitplaatsen vrij. Arnemniden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Domburg 9.30 uur ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. C. von Meijenfeldt Grijpskerke 9 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. P. N. Kruyswijk V. 6 uur ds. J. H. Telkamp Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur ds. A Koning V. 6 uur ds A. Koning Meliskerke 9 en 2 uur Cand. P. v. Strien V. 6 uur Lezen eener Leerr. Oostkapelle 9 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. E. Douma V. 5.30 uur ds. E. Douma Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. P. van Dijk Souburg 9 30 en 2 uur ds. G. B. Wurth 7 uur ds. J. H. Telkamp Bespreking van de Zending. Veere 9.30 en 2 uur Cand M. Kampei- te Oldenbroek. Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. P. N. Kruyswijk Vrouwepolder 9.30 uur ds. C. von Meijenfeldt 2 uur Lezen eener Leerr. Westkapelle 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. E. Visser Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 9.30 uur 5 uur Colijnsplaat 9.30 en 5 30 nur ds. Joh. de Boer Lezen ener Leerr. ds. D. Bremmer ds. F. Staal Geersdijk 9 30, 2 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. V. 7 uur Cand. J. D. van Ginhoven te Barendrecht. Kamperland 9 en 2 uur ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur ds. E. J. v. Voorst te Kootwjjk Oosterland 9.30 uur ds. D. Bremmer 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9 30 en 2 uur ds. J W. van Tol Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur Prof. dr. II. H. Kuyper van Bloemendaai. Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek AnnaJacoba Polder 9.30 en 2 uur Bergen op Zoom 9 30 en 5.30 u. Bed. Krabbendijke 9 en 2 uur Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Rilland-Bath 9.30 uur 2 uur Tholen 9.30 uur 2 uur Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr ds. W. M. le Cointre H Av. en Dankz. ds. A. Andree Lezen eener Leerr. ds. C. Veltenaar Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. C. Veltenaar Cand. v. d. Lëer te Hei- en Boeicop. Baarland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele Borsele 9.30 en 2 uur ds. C. van Schie Bed. H. Av. en Dankz. Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 9 30 en 2 uur ds. C. W. Keur lerseke 9.30 en 2 uur ds. B. Meijer V. 7 uur ds. B. Meijer Wemeldinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Nieuwdorp 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. R. J. v. d. Veen Wolphaaitsdijk 9.30 en 2 uur ds. A. P. Lanting Axel 9 en 2 uur Hoek 9 30 en 2 uur Oostburg 9 30 en 2 uur Oostburg (dienst Aardenburg) 9.30 en 3 uur Schoondijke 9.30 en 2 uur Terneuzen 9.30 en 2 uur Zaamslag 9 en 2 uur ds. J. S. Post ds. J. B. Vanhaelen ds M. van Wijk Lezen eener Leerr. ds. K. Sietsma ds. S. Groeneveld ds. A. B. W. M. Kok Eenige kennisgeving De Heere gaf ons een Dochter Wjj noemden haar POPKJEN. O. A. BOUMA. L. A. BOUMAVertrkgt. Leeuwarden, 4 April '27. Volstrekt eenige kennisgeving. Hieimede geven de Heer en Mevr- FANOYBoone kennis, dat hun op 30 Maart geboren werden 2 jongens, die de Heere op 2 en 3 April weder tot Zich nam. Sluis. Voor de bewezen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder JANTJE AVERES, Wed. van G. de Vries, betuigen wij hierdoor onzen hartelijken dank. E. KöGELER— de Vries. J. W. KöGELER en Kinderen. Middelburg, 5 April 1927. Heden behaagde het den Heere, in Bad-Kissingen (Beiereu), waar hij herstel van zijn geschokten ge zondheidstoestand hoopte te vinden, na een smartelijk lijden van ons weg te nemen, onzen innig gelief den Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, PETRUS OOSTERBAAN, in den leeftijd van bijna 51 jaren. Zijn heengaan was vrede. Goes, M. W. OOSTERBAAN— Lambooy. W. OOSTERBAAN en Verloofde. Tjimahi (N. O. I.), M. M. MAASOosterbaan. G. MAAS. En Kkid. Goes, M. G. OOSTERBAAN. Goes, 4 April 1927. K. Noordstraat E 4 - Middelburg. Bekleede Rietenstoelen f 3,50 Wieg op Standaard f 3,50 Geen fabrieksgoed maar eigen werk, Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden tijdens de ziekte en na het overlijden van onzen geliefden Man, Vader, Behuwd- en Grootvader ADRIAAN LAMBERTUS HENDR1KSE betuigen wy onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. A. L IIENDRIKSE— Onderdijk. Middelburg, 8 April 1927. Autogeenische Lasch- en Snijinrichting. Smederij, Kachel- en Slotenmaker. Smeedwerk voor bouw- en waterwerk. M J. PLU JMERS, Middelburg, St. Janstraat f 52. Segeerstraat Middelburg Bij het naar kKerk gaan is het een groot gemak slechts e*u BRIL noodig te hebben, welke zoowel voor veraf als dichtbij dienstbaar is. Een dubbel FOCUS BRIL heeft deze eigenschap. Zjj is voordeelig in prijs wanneer U ze aanschaft bij if-A' jft, 1 1 rwffllM S^kalmeenm en worden gesterkt door BEHANGERIJ - STOFFEERDERIJ. Bedden- en Matrassen-Inrichting. VERHUIZINGEN. Beleefd aanbevelend, Langeviele K 211 Middelburg. HUISBIJBELS vanaf f 1,60, f 2,95, f 3,-, f 4,enz. Groote sorteering KERK BIJBELTJES. Burgt, Middelburg. Zooeven verschenen groote Paaschfantasio voor orgel en har monium door II. Franken, organist te Utrecht. Deze Fantasie is een groot orgelstuk van langereu sppelduur en bevat tal van fantasieën en variaties op bekende Paasch- li^deren, en i9 uitnemend geschikt 0111 iu de kom«nde weken voor en na den dienst in de kerken te worden gebruikt Ken schitterend effectvol werk. Prijs een gul den franco per post. <iiro No. 79958. (Alom actieve colporteurs gevraagd tegen hoog rabat. De nieuwste patronen Aanbevelend, H. VAN DRIEL, Middelburg. Manden- en Rietenstoelen maker. L. J. VROON, BANKETBAKKERIJ Lange Noordstraat. Middelburg. Telefoon 246. in verschillende smaken.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1927 | | pagina 3