Benauwd Abdijsiroop 181- KERKNIEUWS. Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. BOEKAANKONDIGING. Vereenigingsleuen. Bellamypark VLISSINGEN. Langedelft MIDDELBURG. HET GOEDKOOPST ADRES VOOR UW BRIL IN ZEELAND. mag dan ook denken of zeggen mijn taak is te gering, en mijn arbeid te nietig, om er mijn best voor te doen. Wel kan en mag er in het hart een stil verlangen worden ge vonden naar een anderen werkkring of naar hooger taak. Maar zoolang 't God, die alles bestuurt, belieft iemand in een nederigen werkkring te laten blijven, mag hij zich niet onttrekken aan de roeping, om daarin met lust en toe wijding, niet murmureerende werkzaam te zijn. En daarbij worde toch ook nimmer uit het oog verloren, wat wel eens geschiedt, dat naarmate de levenspositie is, naarmate ie mand tot hooger taak geroepen wordt, de verantwoordelijkheid ook des te zwaarder is. Een i e d erwie hij ook moge wezen, heeft in zijn ambt of beroep met lust en liefde, met gewilligheid en met getrouwheid werk zaam te zijn, waarbij door degenen, wier keuze zich oprecht daarheen uitstrekt wel zal wor den ervaren, dat de weg voor hen veelszins een weg van niet geringe zelfverloochening wezen zal, en dat 't voor hen goed en voor- deelig is, hun arbeid te verrichten, ziende niet allereerst op de menschen, maar ziende eerst op God, onder wiens bestel zij de hun aangewezen taak ontvingen en onder wiens oog zij die te verrichten hebben. Ook in den arbeid, dien wc te verrichten hebben, komt het er op aan, dat we daarin bezig zijn ge willig en getrouw. 't Moet niet zoo wezen, dat we in ons werk' verkeeren al murmureerende. En 't kan niet goed wezen, dat we den arbeid verrichten met zekeren tegenzin. Als dat zoo is, dan leven we niet in het rechte besef, dat we in dien 'a rbeid God hebben te dienen. Het is zoo noodig, dat in onze ziel de begeerte leve, om het ons aanbevolen werk met ijver en met trouw te volbrengen. En wetende, dat ons natuurlijk bestaan er zich tegen ver zet, om te willen wat God wil, en zooals God 't wilwetende, dat wij eiken dag ons gebrek en onz^e onvolkomenheid met droef heid hebben tje belijden dat wij van nature een Verdorven hart hebben, dat van nature onze wil wederstrevig is, betaamt ons de bede, gelijk in Zondag 49 van den Heidelb. Catech. wordt gezegd „Geef dat we onzen eigen wil verzaken, en Uwen wil, die alleen goed is, zonder ecnig tegenspreken gehoor zaam zijn". LANDWEHR. DRIETAL TE Kaiwqk aan Zee J. W. Esselink te Eindhoven, I). B. Hagenbeek te Vlaardingen, T. L. Kroes te Ruinerwold. TWEETAL TE bokkum P. Deddens te Rijswijk (Z.-H.), J. W. Esselink te Eindhoven 's Gravenhage-WestC. Bouma te Zwolle, A. Hoeneveld te Nijkerk Noord-Scharwoude D. Nauta, caud. te Leiden, II. Steenhuis, cand. te Almelo WatergraafsmeerM. Gravendijk te Dordrecht, E. D. Kraan te Vlaai dingen. BEROEPEN TE Den Ham (O.)J. J. Bouwman te Urk TernaardD. Nauta, cand. te Leiden Alphen a d. Rijn J. H. A. Bosch te Nijverdal UtrechtW. H. den Houting te Huizum Raamsdonk P. van Strien, cand. te Ter Neuzen Apeldoorn G. J. Goede te Voorthuizen Aalsmeer W. Seinen te Opperdoes Ihrhove (O.-F.)W. Lenderink, cand. te Uelsen, Bent hei m TzuinF. Wiersma te Oosterbierum Bandoeng (Java): J. G. Fernhout te Boskoop. BEDANKT VOOR HoornD. ltingnalda te Leeuwarden BarendrechtB. van Halsema te Ermelo Na een kortstondige ziekte is in den ouderdom van ruim 54 jaar overleden ds. H. N. Boukcma, pre dikant bij de kerk van Neede. Ds. Boukema werd 8 April 1872 geboren. Den 2den October 1900 werd hij candidaat om 2 Juli 1901 het ambt te Aalden (thans Zweeloo) te aanvaarden. Den 17den Mei 1908 verbond hij zich aan de gemeente te Neede en Rekken. In haar deze week gehouden vergadering heeft de classis 's Gravenhage, na gehouden praeparatoir examen, toegelaten tot den dienst des Woords en der Sacramenten, de heer G. C. Berkouwer, theologisch candidaat aan de Vrije Universiteit. De heer Berkouwer kan nog geen beroep in over weging nemen, maar is bereid vacante kerken te dienen in de prediking. Zijn adres isv. d. Spiegel straat 23a, te 's Gravenhage. De heer II. Steenhuis, theol. cand. te Almelo, die 12 Jan. door de classis Deventer beroepbaar ge steld is, zal thans gaarne een eventueel beroep in overweging nemen. De classis Warffum heeft in haar vergadering van 9 Februari met gunstig gevolg praeparatoir ge cxamincerd en bij de kerken beroepbaar verklaard de hecren B. A. Bos en M.' Bouwman, beiden van Uithuizen. Terwijl de heer Bos zich terstond beroepbaar stelt, kan de heer Bouwman voorloopig nog geen eventneel beroep in overweging nemen, en wenscht ook voor eerst nog niet voor te gaan in de prediking des Woords. Bij dit bericht over den heer M. Bouwman vraagt men zich af, waarom deze jonge man verzocht prae paratoir onderzocht te worden. Dat een praeparatoir-geëxamineerde zich nog niet altijd aanstonds beroepbaar stelt, is vaak op goede gronden te billijken. Maar als hij niet eens wenscht te preeken, wordt het een gek geval. Heeft deze broeder dat vooraf aan die classe meegedeeld Zoo ja, dan verstaan we niet goed, dat die classe toch tot dat examen is overgegaan. Naar men aan De Standaard mededeelt is er door een twintigtal medewerkers van het weekblad „Woord cu Geest"; o. w. Dr. L. v. d. Horst, Mevr. v. d. Horst Oosterhuis, Mr. Thijsse, J. C. Wirtz Czn. en Dr. de Gaay Fortman, een verzoek gericht tot'.de redactie van „Woord en Geest", om ten spoedigste «en redactievergadering te beleggen, waarop deze medewerkers gelegenheid ontvangen hun ontstemming ie uiten over den gang van zaken met dit weekblad en over den inhoud van dit blad in de laatste weken, vooral ook met de houding, door de redactie tegen over ds. Brussaard aangenomen. Het heeft in den kring dezer protesteerende medewerkers bevreemding en ontstemming gewekt, dat hoewel reeds eenige dagen geleden antwoord van de redactie had kunnen zijn ontvangen, de redactie van „Woord en Geest" tot dusver nog niets van zich liet hooien. Men wist niet mede te deelen, tot welke consequenties een en ander mogelijkerwijs zou leiden. De classis Bolsward nam inzake ds. C. Vcrmaat te Makkum het volgende besluit. De classis Bolsward der Geref. Kerken in vergade ring bijeen op Woensdag 9 Februari 1927, kennis genomen hebbende van de schiiftelijke veiklaring van ds. Verraaat en het rappoit van de samenspreking daarover, waaruit blijkt, dat ds. Vermaat wel bevre diging hei ft gegeven ten opzichte van de betrekkelijke uitdiukkingen in verband met de artikelen 3 tot 7, 28 tot 29 van de Ned. Geloofsbelijdenis, hoewel hij in de dikwijls weinig bepaalde en tot verwarring lei dende wijze, waarop bij zich in deze zaken uitdrukt, nog reden geeft tot zorg en 2e ten aanzien van de resolution van Assen wel een verklaring heeft gegeven, maar nog niet bereid was deze resolutiën te aan vaarden en tot giondslag te leggen van hetgeen hij leert gehoord ds. Vermaat, die op de classicale vergade ring in de laatstgenoemde weigering volhardt gehoord de deputaten Synodi, dat ook zij de ver klaring van ds. Vermaat omtrent de resolutiën van Assen niet tenvolle bevredigend achten overwegende, dat het voor de classis nictwensche- lijk is zelf te beslissen of de door ds. Vermaat ge geven verklaring voldoende kan geacht worden besluit do schorsing te laten voortduren en zich hieromtrent om advies te wenden tot. de eerstkomende Generale Synode te Groningen. De door ds. C. Vermaat afgelegde vcrklaiing luidde als volgt lo dat ik tot nog toe niet overtuigd ben van de juistheid der beslissingen van de Generale Synode inzake de beide paradijsboomen en de slang en haar spreken, en dat ik die dus niet van heeler harte kan aanvaarden 2o. dat ik uiteraard de rechtsgeldigheid der be slissingen binnen den kring der Geref. Kerken ten volle erken en mij verbind niet tegen deze beslis singen te leercn en te blijven doen wat ik steeds gedaan heb, nl. mij te houden aan de bewoordingen der Heilige Schrift zoo dikwijls als ik geroepen zal zijn over deze stof te spreken 3o. (wat reeds in 2o ligt opgesloten, maar wat ik nog opze'tclijk wil uitspreken') dat, mocht ik even tueel tot de s'elligc overtniging komen, dat de beslis singen van Assen op één of meer punten onjuist zijn te achten, ik voor deze overtuiging noch heimelijk noch openlijk propaganda zal maken, maar ze in den kcrkelijken weg zal onderwerpen aan het oordeel der kerkelijke vergaderingen en 4o dat. ik in dit alles niet gedreven wordt, door een verborgen zucht om de autoriteit van de Heilige Schrift aan te randen, maar door een oprechte be geerte om den zin der Heilige Schrift te verstaan. AGENDUM classicale vergadering te Ziciikzee op Woensdag 23 Febr. 's morgens 10 uur, voorzitter Ds. Staal. 1. Opening. 2. Onderzoek credentic-brieven 3. Aanwijzing moderamen. 4 Notulen. 5. Ingekomen stukken 6. Rapporten a. Zending, b. Commissie Evangeli satie c. Commissie reglementswijziging. 7. Voorstellen en Instructies. 8. Onderzoek naar art. 41 K. 0. 9. Regeling vacature diensten. 10. Rondvraag. 11. Lezing korte notulen. 12. Sluiting Namens de roepende kerk D. Mulder wd praeses. W. Vogelaar wd scriba. Evangelisatie - Middelburg. Het Comité voor Evangelisatie van de Geref. kerk te Middelburg kan thans mecdeelen. dat aan de op- loep in November gedaan, om scheurkalenders te verspreiden, is gehoor gegeven De vereeniging voor Bijbelverspreiding te Amsterdam had gratis gezonden 1500 kleine en 100 groote kalenders Deze zijn alle afgegeven, door velen met belangstelling en gaarne ontvangen, door anderen beslist geweigerd. De broe ders en zusters, die er aan meegeholpen hebben, hebben dit met genoegen en blijmoedig gedaan. Het uitgebrachte rapport over dien arbeid was zeer op gewekt. Vriendelijk dank. Thans ontving het Comité van bovengenoemde Vereeniging voor Bijbelversprei ding, weer gratis, 250 Evangeliën, waarvoor het zeer erkentelijk is. Namens het Comité, R. Hamming Voorz P. Korteknie Secr. Bergen op Zoom. Het adres van de Diaconie is voortaan J. Sinke, Zuidsingel 10, Bergen op Zoom. VERGADERING van den Kerkeraad (smal) 17 Febr. 1927. Opening door den praeses op gebruikelijke wijze. Tegenwoordig 24 broeders. Notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukkeneen circulaire cn ook een brochure over Ger. Kerkrecht voor kennisgeving aan genomen. Verzoeken om tin. steun naar de desbe treffende commissie verwezen. Woensdagavondcommissieaangevraagd doopattest toegestaan, zoo ook een tweetal attestaties verleend. Doopaanvrage voor a s. Zondag ingewilligdeen in gekomen attestatie in handen gesteld van brs. wijk- ouderlingen. Een gevraagd doopbewijs zal werden verstrekt. Bespreking over enkele attestaties. Rapporten over censuregevallen, de conclnsies aan vaard een verzoek om toelating tot onze kei k; over een gehouden samenspreking. Mededeeling avondmaalsviering 13 Maart. Gasthuis- en Noorderkerk 20 Maait Hofpleinkcrk voorberei ding telkens op den voorafgaan den Zondag Volgende week sectievergaderingen. Dankzegging, sluiting. De Kerkeraad. Geref. Kerk Middelburg. Ingekomen met attestatie van: Arne- muiden, Harm Bolhuis, Vlissingsche straat K 65 Rijswijk, Peter Bonman, echtgenoote en 1 kind, Lond. Kade 54Ylissingen. Maria Midavaine. Molenwater N 41Tannetje Wallenburg, N. Vliss. Weg. Ingekomen met doopattest van: Scheve- ningen, Cornelia Boone, Krommeweele K 100 Gedoopt: Francina Jacomina Adriaanse, Koudek. Weg D 2 Anna Barentsen, Havendijk T 27 Antho- nia Jacomina Bostelaar, L Giststraat. F 186 Aren- dina Hendrika Krijger, K. Noordstraat L 104 Lenntje Joosse, Segeerssingel V 66. Vertrokken met attestatie n a a r 's Hertogenbosch Jacomina C. Sturm, L. Noordstraat L 114; Leiden Charlotte J. Eregercss, K. Delft G 18; Neuzen, Jonannes H. Koole, echtgenoote en 4 kin deren, N. Vliss. Weg E 162. Vertrokken met doopattest. naar: Bus- sum, Hendrika Hondius, Rotterd. Kade O 244; Rotter dam, Adriaan Dourlein, Segeersweg V 108. Overleden: Jacobus C. Koppejan, Zusterstraat I 239Jan Schout, Jodengang R 227gwed. Vader— Bimmcl. Noordweg R 38Picter H. Werff, Scgecrs- straat 11 9 wed. Wessels Theune, Molenberg K 100a Jan M. v. d. Wocstijne, Krommeweele L 29. Verhuisd: C. Boucheiie van N.-Vliss.weg naar Seisweg R 164; mcj. J. Dourlein van Seis weg R 131 naar Langeviele K 196 P C. Meijler van Seisweg R 164 naar Markt K 7L. Provoost van SeUweg R 79 naar „Rusthuis" mej. J. van Wijck van Korte Heerengracht M 275 naar Penninghocksingel L 72c R. Wissel van L. Giststraat F 182 naar Kinderdijk P 115; C. Janse van Nieuwstraat G 212 naar Span jaards! raat E 98. Middelburg. Gecollecteerd1. f 10,f 5, voor Keik en f 5,— voor Diaconie; 2. f 10,— voor Drente3. f 0,50 voor „Vrederust" van X XOnt vangen voor diaconie f 5,van een herstellende zuster der gemeente door tusschenkomst van Ds. Hamming. Hartelijk dankDiakenen. ZENDING. V 1 i s s i n g e n. Met hartelijken dank ontvangen van Willem Pereboora 37 halve centen van broeder B. vijftig centvan Jannetje Leendertse een doos zilverpapier en capsules; van Piet Vader (Boulevard) 230 halve en 5 heele centen, 2 kluten, 1 dubbeltje en een pakje zilverpapier en theelood van Maatje Corrie Bolier 140 sigarenbandjes van Saartje, Jaantje cn Joh. Snijders 45 sigarenbandjes en een pakje zil verpapier en van Francientje, Maatje en Jaapje de Bruijnc een doos zilverpapier, capsules en theelood. Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, Penningm. Middelburg. In dank ontvangen van Jannetje Wisse te Nieuw- cn St. Joosland 120 h c. Namens de Commissie, L. A. Tange, Penningm. Oost- cu W e s t-S o n b u r g. In hartelijken dank ontvangen van de kinderen van M. Suurmond 250 halve centen voor de Zending. Namens de Zendingscommissio, A J. v. Noorden, Penningm De G an tel boer, door ds. A. K Strjatsma. Uitg Mij „Holland", Amsterdam. Goud, Wierook, Mirre. Ail. 2. Ds K. Schilder. Uitg Meincma, Delft. Het Nieuwe Testament. II Ie dr. Dr. van Leeuwen. Bottenburg, Amsterdam. Lijdensoverdenkiugen. Ds. J. C. Sikkel. Uitg. Sikkelfonds, Schoten. Hoofdzaken van Bijbelkennis. Het O. Test. door dr. A. Troelstra. Bottenburg. A'dam. „De Cantelboer" is een boek, dat wij gaarne zouden aanbevelen, indien wij niet één ernstig bezwaar hadden Het is precies hetzelfde boek als „Blijdschap in den hemel Wie indertijd, aangelokt door den goeden naam van den schrijver, dit laatste boek gekocht heeft en nu begeerig zijn geld offerde voor „de Gantel- boer" blijkt er in geloopen te zijn. Hij zal met mij verbaasd staan, dat zonder eenige mededeeling op den omslag of het titelblad slechts enkele jaren na elkaar eenzelfde boek verschijnen kan, waar wel de titel van verschilt, doch waarvan de inhoud woord voor woord dezelfde is. Hoe men dit in goed Hollandsch noemt, moge de lezer uitmaken 'In ieder geval bevorderen zulke dingen het crediet van schrijver en uitgever en het debiet van het boek niet Men heeft van Schilders Dagboek geschreven, dat, het wat moeilijk is. Geen licht verteerbare kost. en daarom niet geschikt voor ieders mond Wanneer zullen wij toch ook eens leeren, dat Gods Woord en de overdenkingen, ook de schriftelijke daaruit, wel eenige inspanning waard zijn? Wat in preek en meditatie geboden wordt, behoort niet alleen goed overdacht te zyn, maar moet aan leiding geven om nog eens door hoorder of lezer o v e rgedacht te worden. De mooiste muziek moet ge instndeeren en speelt ge niet zoo in eens van 't blad. Of ik Schilderes werk aanbeveel Laat ik het zóó mogen zeggen't Was op Zaterdagavond al Iaat nadat ik met mijn preek klaar was, dat ik deze tweede aflevering begon te lezen, en ze boeide mij ondanks het voortschrijdend uur zoozeer, dat ik de 32 meditaties achter elkander uitlas. Of ik geen aanmerkingen heb Ja, ik had b v. gaarne voor 21 en 22 Febr een anderen tekst ge kozen gezien. 'tls een gezinsboek doch wat hier door Schilder wordt geboden is zoo gedegen, dat ik zelfs niet door een opmerking mijn aanbeveling wil verzwakken. De uitvoering is keurig In het Sikkelfonds is met het boek Lijdensoverden kingen ook een volksuitgave verschenen; die voor geringen prijs verkrijgbaar wordt gesteld Het is bedoeling, dat deze overdenkingen als be- lijdenisgcschenk aan jeugdige lidmaten wordt uitge reikt. Wie Sikkel kent is dankbaar dat zijn diepe en wijde-perspectieven-openende geschriften op deze wijze onder het Geief. publiek komen. Wie genoof als predikant zelf niet van de vele predikaties die in het Fonds allengs zijn verschenen? De uitgave is kloek. Van het Nieuwe Testament door dr. J A C. van Leeuwen verscheen een 3en druk. Dit. verwondert niet. We hebben met groot genoegen van dit nuttig werkje kennis genomen. Het is op ontwikkelde bijbellezers berekend. D .ch dezen zullen er veel waardevolle gegevens in vinden omtrent het ontstaan van het N. Test., de taal, de handschriften enz. Van elk boek wordt voorts aangegeven de inhoud, het doel, den schrijver. In één woord wat dr. van Leeuwen biedt is een beknopte Kanoniek, die niet alleen voor studenten, maar voor onderwijzers en ontwikkelde gemeenteleden een hoogst nuttig werk geacht mag worden Omtrent den schrijver van den Hebr. brief deelt hij het gevoelen van o a. prof. Grosheide. Dr. Troelstra be'eeft van zijn „Hoofdzaken" ge noegen. Van het Oude Testament verschijnt hierbij de 5e7e druk. Ilct is vooral geschreven voor de lagere klassen van Gymnasia, U.B.S. en Kweekscholen Na een overzicht van de historie, waarbij ook een ruime plaats is geschonken aan het tijdvak van de ongeveer vier eeuwen die aan de komst van den Messias voorafgingen, behandelt de schrijver de boe ken des OT. elk afzonderlijk Hij geeft van den in houd dikwijls een korte karakteristiek. In den Knecht des Heeren van Jesaja ziet hij niet heel Israël. „Hier kan alleen de Messias bedoeld zijn". De schrijver heeft zich met o i gelukkig resultaat beijverd om zoo objectief mogelijk te schrijven. In moeilijke kwesties als Jefta's dochters vermeldt hij naast elkaar de beschouwingen die daarover bestaan Als ook de hoogerc klassen van de genoemde in richtingen deze stof onder de kuie hebben, kan men dunkt ons met het resultaat nóg wel tevreden zijn. Het geeft in beknopten vorm een rijken inhoud. TIJDSCHRI I-TEN. Op den Uitkijk III. 10. Zomer en Kenning, Wageningen. Het behoeft geen fraai Kerstnummer van Op den Uitkijk te zijn, om den dankbaren toon van de hnis- genooten te hooren, als de bode dit tijdschrift be zorgt: Ha, Op den Uitkijk is er! Elk nieuw nummer wekt nieuwe belangstelling en een gebonden jaargang maakt een stillen Zondagavond van verdiept zijn in lectuur. Dit. is uit de praktijk van de gezinnen, waarin dit fraaie tijdschrift verschijnt. De Jonge Vrouw. Bosch cn Kenning Wageningen. Een recensie? Ik bladerde het. Februaiinummer door, bekeek de vele platen, o a. de Groenlandsche Packhuyzcn, die kat, de heerlijke Aronskelken op blz. 131 las hier cn daar eeu stukje envergit bijna, dat ik een recensie moest schrijven. Het Schouwvenster. Het kleine Schouwvenster. Uitg. Mij. A'dam We bekeken het No. van 11 Febr. cn werden ge boeid door „de Drijvende luchten boven kabb'lend water." Om er een nabestelling van te doen! Het is er toch rog slechts één uit de vele foto's, die van heinde en ver elke weck in 't. Schouwvenster worden geplaatst. De inhoud is frirch en tegelijk degelijk. Dank zij het Schouwvenster zijn bladen als De Prins cn Wereld kroniek uit. onze gezinnen verdwenen. Ieder heeft, graag een illustratie in huis. Het Schouw venster voorziet, volkomen in die behoefte. Het kindernummer geeft plaatjes, verhalen en raad sels. S. v. D. Geref. Mannenvereeniging „Dr. H. Bavinck", Middelburg. Vrijdag 25 Febr. op de bovenzaal van den heer Den Boer, Lange Giststraat, 's avonds 8 uur. Onderwerp De koperen slang een type van den komenden Christus. Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel". Middelburg. Ringonderwerp. Wezen en Roeping der J. V. M. C. Wattel. O. P. art. 18 II. Geestelijke en zedelijke roeping Jac. Joosse. Geref. Jongelingsver. Dr.Lötzen Wagenaar, Middelburg M. O. deel III schets I door vr. J. C. Wattel. Na de pauze huishoudelijke zaken. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Zaterdagavond van 67,-974 uur Cons. Hofpleinkerk. Afdeeling I. Gew. Gesch. Johannes 19 door J. Antheunisse. Na de pauze: Vragen bespreken. Afdeeling II. Gew. Gesch. Johannes 13 door Mien Joosse. Na de pauze Iieciteerwedstrijd. Geref. Knapen vergadering, Middelburg. Bijb. Gesch. Richteren 2 en 3 door Boon. Vad. Gesch. door A. Mulder. M.-V. „Meisjcsroeping", Middelburg. Gew.rGescb. 1 Samuël 11 en£12. De Vrouw op het Zendingsveld. W tl Wanneer Uw luchtwegen verstopt zijn en gij een gevoel van be nauwdheid krijgt, probeer dan eens Akker's Abdijsiroop die door haar slijmoplossende werking Uw luchtwegen zal zuiveren van slijm die zich op Uw borst heeft vast gezet. Gebruikt ook bij bronchitis, asthma, kinkhoest, hardnekkigen hoest, keelpijn de bekende Akker's verzacht zuivert geneest. Alom verkrijgbaar in kokers van 230 gram 1.50 550 gram 2.75 en 1000 gram /4.50 VERAF NABIJ

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1927 | | pagina 3