Firma A. LITTOOIJ Co. <0 3 DRUKWERK. rug en lendenen Kloosterbalsem m 1 Verantwoording uan Liefdegauen. Vereenigingsleuen. Godsdienstoefeningen in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 24 OCTOBER 1926. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel Advertentlên. Hebt Gij pijn hi verdrijft de pijn Ui O x Lange Noordstraat C 34, Middelburg Telefoon 554. Hebt U onze al geprobeerd. 10 cent per ons 45 cent per pond. HH EEN GOED ADRES VOOR ALLE SOORTEN Fa LITTOOIJ OLTHOFF, Grietje Veenstra, „Gasthuis"Kruiningen, A. van Iwaarden, echtgenoote en 2 kinderen, Dokstraat P 166; Medan, Marinns S. Meenwse, echtgenoote en 4 kinderen, Molenwater N 45 Rochester, Abraham de Voogd, Veersche Weg T 239; Ter Aar, raej. A. Flier- man, Emmastraat W 99. Ingekomen met, doopattest van Heeren veen, Hendrik Loen, Vlissingschestraat K 49. Gedoopt: Jan Damen, Brakstraat 0 271; Abra ham Joziasse. Koningstraat E 190; Jan Kodde, Nieuwlandsche Weg U 10b Sara L. Koole, N. Vliss. Weg E 162Hendrikus G. Mandemaker, Z. Jansen- straat W 72 Johannes Moes, Schuttershofstraat K 119 Johanna S. Riemens, Emmastraat W 98 Levinus van Sluis, Koudek. Weg D 5Andreas J. Tazelaar, N. Vliss. Weg E 80; Adriaan C. Verspoor, Dokstraat P 172. Gehuwd: Willem B. Kroeze en Tjitske Schreu- der, Koudekerksche WegIzaiik Hamelink en Cornelia Labruijère, Langeviele K 202. Vertrokken met attestatie naar: Am sterdam, Willemina J. AlewijnseSinke en 1 kind, Burg. Takstraat D 22, Cornelia Ruigendijk „Gasthuis" Arnemuiden, Wed. J. de JagerVleugel, N. Vliss. Weg Benschop, Cornelia W. Beukelman „Gasthuis" Dordrecht, Adrianus Littooij, echtgenoote en 2 kin deren, Dam G 58Rijswijk (Z.H.), Peter Bouwman, echtgenoote en 1 kind, Bogardstraat D 34Seroos- kerke (W.), Pieternella Sinke, St. Janstraat H 199 Veere, Clasina R. Speelman „Gasthuis". Vertrokken met doopattest naar: Bus- sum, Adriaan Davidse, Segeersingel V 62Goes, Pieternella J. van Driel, Langeviele K 390 's Graven- hage, Leendert A. Vroon, L. Noordstr. L. 180; Wis- sekcrke, Maatje van Belzen, Bogardstraat D 57. Overleden: Laban Bolier, Heerengracht M 33 Wed. Meyervan Maaren, RusthuisPieter Ton' Seisweg R 120Gerrit Voorhans, Veersche Singel S 41' Verhuisd: Mej. E. Sturm van Noordweg R 19 naar Verwerijstraat N 130; Mej. J. v. d. Dorpel Jacobse van Lange Geere naar Heerenstraat H 135. V 1 i s s i li g e n. GedooptMaria d. van J. Schoe en A. J. LouwerseKarei Joh., Francina Maria en Cornelis Joh. Franc., kinderen van P. LagaceBou- cherie. Ingekomen met attestatie van UlrumGrietje VisserReitsma, Boul. Bankert 10; met doopattest van Hoek Marcus Jochem, Wagenaarstraat 3, en met doopattest uit Gorincjiem S Wagenaar, K. G. van der Zee, S. Jonker, C. D. Steketee, A. Hoogendonk, J. Mesu, C. L. Meinema, A, H. Jonker, J. Otten, J. Kruidenier, J. v. Pelt, M. v. d. Herik, C. J. Burgers, W. Karei en F. W. Kegge (a. b. „H. Ms. Wachtschip"). Benoemd zijn tot ouderling de brs. J. de Bruijne, G. J. Fros, F. D. G. Prins, P. Steketee en W. van Wouwe en tot diaken de brs. J. D. Fregeres, J. A. Huser, A. Schout en Jac. Stroo Czn. Driewegen. Donderdag 14 Oct. werd Cand. C. van Schie, beroepen predikant bij de kerken Borsele Driewegen met algemeene stemmen door de Classis toegelaten tot den dienst des Woords en der Sacr. D. W. hoopt deze op 7 November a. s. te Driewegen des morgens na bevestiging door Prof. Grijdanus van Kampen, des middags zich aan de gemeente te ver binden. J. de Muijck, Scriba. EVANGELISATIE MIDDELBURG. Het Evangelisatie-comité heeft hulp noodig voor het verspreiden van 1600 Scheurkalenders. Wie helpt daaraan mee Gevraagd worden broeders en zusters, niet beneden 18 jaar. Allen, die er aan mee willen doen worden verwacht op Vrijdag 5 Nov. 's avonds 8 uur in de consistoriekamer van de Hofpleinkerk. Ook kan men zich opgeven bij br. P. Korteknie, Se- geerstraat II 71. De verspreiding zal plaats hebben tusschen 15 Nov. en 15 Dec., op dagen en uren, door iederen medewerker zelf te bepalen. Wie kan, doe mee. 't Is voor het Koninkrijk Gods. R. Hamming, voorz. P. J. van Bortel, secr. Ontvangen collecten voor de verstrooide Gerefor meerden in Indië van de kerken in de classis Middel burg. Arnemuiden f 14 48 Domburg f 13.70Gapinge f 6.70Grijpskerke f 24.64 Koudekerke f 19.37 St. Laurens f 13.20 Meliskerke f 21.16 Middelburg f 144.67 Oostkapelle f 17.10; Serooskerke f 27.93 Souburg f 22.05 Veere f 12.50Vlissingen f 66 68 Vrouwepolder f 15.09Westkapelle f 4.34. De classic, correspondent, S. den Hartigh. Middelburg, 22 October 1926. KERKERAAD (Breed), Middelburg, 21-10-'26. Begin, notulen, Woensdagavondcomm. als gewoonlijk. Absent 6 ouderlingen en 3 diakenen. Vrijdag 26 Nov. is Gasthuiskerk disponibel voor een vergadering van de Geref. Ziekenverpleging. Een deputatie zal aanwezig zijn bij 't afscheid van ds. Wessels van Veere. Rapport over een bezoek aan een br. ouderling, die ontheffing vraagt uit zijn ambt. De Comm. advi seert om in te willigen. Aldus besloten. Rapport der beroepingscomm. Het voorgestelde tweetal ds. B. van Halsema van Ermeloo en ds. IJ. v. d. Zee van Sloterdijk wordt overgenomen. Ge meentevergadering ter beroeping en verkiezing van ambtsdragers Maandag a.s. 8 uur in de Gasthuiskerk. Gelegenheid tot stemming van 23 uur in de con sistorie dier kerk. Nominatie van ouderlingen en diakenen. Voor elk der 8 openvallende plaatsen als ouderling wordt een dubbelgetal aangeboden om daaruit een keuze te doen A. P. van Aalst, IJ. Baan, J. Bolier, J. M. J. Cou- lon, C. Hamelink, C. van der Kleijn, J. H. Koole, D. H. Lodewijk, J. Olthoff, P. van den Ouden, C. P. Pouwer, K. Schout Cz., D. Slot, J. W. van Swigchem, P. B. Tazelaar, A. de Vos. Voor elk der 5 openvallende plaatsen als diaken wordt een dubbelgetal aangeboden om daaruit een keuze te doen J. Abrahamse, Chr. de Bruijn, B. Goudswaard, J. S. Hoek, A. de Kam, C. Joosse, G. Mandemaker, J. Riemens, P. Schoonaard, S. Westerterp. Volgende week sectievergadering. Dankzegging. Sluiting. De Kerkeraad. KORTE NOTUDEN der class, vergadering in de consistorie der Geref. Kerk te Goes, 14 Oct. 1926. 1. Op gebruikelijke wijze wordt de vergadering door ds. Meijer geopend. 2. De credentiebrieven wijzen uit, dat alle kerken wettig vertegenwoordigd zijn. 3. In het moderamen nemen zitting ds. R. J. v. d. Veen, praeses, ds. C. W. Keur, scriba, ds. A. Wijn gaarden, Assessor. 4. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. 5. Aan Prof. L. Lindenboom wordt een gelukwensch gezonden op zijn 60-jarig ambtsjubileum. 6. Candidaat C. van Schie legt met gunstig gevolg peremptoir examen af, nadat hij instemming heeft betuigd met de besluiten der Gen. Syn. van Assen 1926 inzake Genesis 2 en 3. 7. Ingekomen stukken Mededeeling ontvangen dat ds. W. v. Duin en ds. E. Smelik zijn afgezet en dat ds. C. Koppenaal en ds. R. Koolstra zich aan de gemeente der Geref. Kerk hebben onttrokken. 8 Regeling vacaturebeurt als volgt van 14 Oct. 13 Jan. 1927 's Gravenpolder ds. Meijer Scheele v. Schie Wemeldinge ds. Keur Lanting Meijer Nieuwdorp ds. Scheele v. Schie v. d. Veen Krniningen ds. Keur Lanting Meijer Baarland ds. v. d. Veen v. Schie Scheele 9. Benoemingen tot Class. Corresp. ds. R. J. v. d. Veen, Quaestor ds. A. Scheele, Kerkvisitatoren ds. Scheele, ds. v. d. Veen, primi, ds. Meijer, ds. Lanting, secundi, voor de regeling v. vacaturebeurten ds. v. d. Veen, Zending ds. Scheele, pr., ds. Lanting, sec., Theol. School ds. Keur, Dep. ad ex. ds. Meijer, ds. Scheele. Aprobatie van stukken de kerken Nieuw dorp, Goes, Kapelle-Biezelinge, Hulpbeh. kerken ds. Scheele, ds. Lanting, Art. 13 ds. Scheele, ds. Lanting, Theol. Fac. V. U. ds. v. d. Veen, Hulpbehoevende kerken in de provincie Ouderling G. de Jager van Nieuwdorp, Hulpbehoevende studenten ds. Meijer. 10. D.V. zal de kerkvisitatie gehouden worden voorjaar 1927. 11. Ds. Scheele rapporteert: 1 aangaande verzoek van de diakenen van Wemeldinge en Kruiningen 2 aangaande Zending. 12. Rondvraag art. 41. Als consulent voor Baarland wordt aangewezen ds. C. v. Schie. Bij het afscheid van ds. A. Wijngaarden op D.V. 31 Oct. a.s. hoopt ds. Keur en bij de intrede van ds. v. Schie 7 Nov. ds. Lanting de classis te vertegenwoordigen. 13. Eerstvolgende classisvergadering D.V. 13 Jan 1927. Roepende Kerk Baarland. 14. Ds. Wijngaarden spreekt een enkel woord van afscheid hetwelk door den praeses met een hartelijk woord wordt beantwoord. 15. Op gebruikelijke wijze sluit de praeses de ver gadering. Op last der classe, A. Wijngaarden, Assessor. ZENDING. Vlissingen. Met hartelijken dank ontvangen van Willem van Vlaanderen (Zwanenburg) tien klui ten en een zakje zilverpapier en van Laban Bolier een flink pak theelood. Namens de Zendingscommissie W. Karreman, Penningm. Met vriendelijken dank ontvangen een pak zilv. en capsules van de kinderen der Chr. School Heeren gracht en 150 h. c. van de kinderen Venteville. C. Littooij, Molstr. 90, M'burg. Middelburg. In dank ontvangen een groote doos zilverpapier van de kinderen der Geref. School 'tZand bij Middelburg. Uit het busje van br. J. f 4.81s en uit het busje van onze Tini Lodewijk f5.16. Namens de Commissie, L. A. Tange, Penningm. Vrouwepolder. In dank ontvangen van Jan Mesu Wz. 100 h. c. voor de Zending. Namens de Commissie, J. Baaijens, Penningm. PARAKAN. Met vriendelijken dank ontvangen, door tnsschen- komst van mevr. Pontier, van de Vronwenvereeniging Zusterhulp te Heerlen f 25.van mevr. Lankamp Vader, Terneuzen, de jaarlijksche bijdrage voor Parakan f 77.50. C. Hondius. Rotterd. Kade 244, Middelburg. Middelburg. Ontvangen voor 't Kerstfeest te Parakan en Blondo van N.N. f 2.en f 3.Har telijk dank. Volgende week 30 Oct. hopen we D.V. de ontvan gen gelden op te zenden, daarom bevelen we U deze zaak^nog eenmaal aan. L. H. van Noppende Kam. Geref. Jongelingsvereen. Middelburg. Afd. Dr. Lützen Wagenaar. Agenda O. T. schets 53a, „Salomo de Vredevorst". 1 Kon. 14, 1 Kon. 910, 2 Kron. 1, 89, in leider L. Joosse. K. G. schets 16, „Voorbereiding op de hervorming". P. Walraven. Afd. „Herman Faukeel". O. T. sch. 53a „Salomo de Vredevorst". 1 Kon. 141 Kon. 9 en 10 2 Kron. 1, 8 en 9. Jac. Joosse. K. G. sch. 16 „Voorbereiding v. Nederland op de Hervorming". J. Meyers. Geref. Knapenvergadering „Samuel", Afd. II. Vergadering op Zaterdag 23 October. Agenda A. Joose. „Bij Sinaï". Ex. 32, 33 en .34. Bespr. Kerkgeschiedenis door den Leider. Rooster J. V. „Calvijn", Vlissingen, voor 24 Oct. Middag-afd. De zonde en de stof. W. van Woude. Willem I kiest de zijde van het Ned. volk. C. J. Stroo. Avond-afd. Gel. bel. art. 23. M. Suurmond. A. R. beginselen art. 19. J. van Dijk. De Geref. Jongel. Ver. Pred. 12:1a te Koudekerke hoopt op Zondag 24 October een openbare vergade ring te houden in het Vereenigingsgebouw. Rooster O. T. Der Joden terugkeer No. 23, 37e Jaarg. vr. J. Maas. Vaderl. Gesch. Woelingen in Europa, Grondwets herziening vr. A. Maas. Aanvang half zeven. M.-V. „Meisjesroeping", Middelburg. Agenda Gew. Gesch.Richteren 13 en 14. M. Ond.Industrie en Huishoudonderwijs. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Noorderkerk. Heidelb. Catech. Zondag 49. Collecte kas Hulpbeh. Studenten. Gasthuiskerk 9.30 uur ds. R. Hamming 6 uur ds. D. Scheele rlofpleinkerk 9.30 uur ds. D. Scheele te Ou de water. 6 uur ds. J. H. Telkamp Woensdag 2 uur Huwelijksbevestiging. Noorderkerk 9.30 uur ds. J. H. Telkamp 2 uur ds. R. Hamming Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Oomburg 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr 7 uur ds. C. von Meijenfeldt Grijpskerke 9 en 2 uur ds. J. Dijkstra Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur ds. A. Koning Meliskerke 9 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. D. Scheele te Oudewater. Oostkapelle 9 uur ds. E. Douma Voorber. H. Av. 6.30 uur ds. E. Douma Serooskerke 9.30 uur ds. P. van Dijk 2 uur Lezen eener Leerr. Souburg 9.30 uur ds. G. B. Wurth 6 uur ds. G. B. Wurth Veere 9.30 en 2 uur ds. I. K. Wessels nam. Afscheidspredikatie. Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. P. N. Kruyswijk Vrouwepolder 9.30 uur ds. C. von Meijenfeldt 2 uur Lezen eener Leerr. Westkapelle 9.30 uur ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. Brouwershaven 9.30 uur 2 uur Bruinisse 9.30 en 2 uur Colijnsplaat 9.30 en 5..30 uur Geersdijk 9.30 en 2 uur Bed. 5.30 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Oosterland 9.30 en 2 uur Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 10 uur 6 uur Zonnemaire 9.30 en 2 uur Prof. dr. Hoekstra te Kampen. Bevestiging, ds. Joh. de Boer Intrede, ds. D. Bremmer Lezen eener Leerr. ds. F. J. v. d. Ende II. Av. en Dankz. Lezen eener Leerr. Cand. J. Bos Cz. te Leiderdorp. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. H. de Lange te Ooltgensplaat. Lezen eener Leerr. ds. J. W. van Tol ds. F. Staal Lezen eener Leerr. Prof. dr. Hoekstra te Kampen, ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 u. Bed. Krabbendijke 9 en 2 uur Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Em. pred. Tholen 9.30 en 2 uur Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. J. Ubels te Heemstede, ds. W. M. Ie Cointre H. Av. en Dankz. ds. A. Andree Lezen eener Leerr. ds. J. Dekker te 's Gravenhage. ds. C. Veltenaar ds. A. Lauwers te Brussel. Baarland 9.30 en 2 uur Bed. Driewegen 9.30 en 2 uur Kapelle-Biezelinge 9.30 uur 2 uur Borsele 9.30 en 2 uur Goes 9.30 en 6 uur 's Gravenpolder 9.30 uur 2 uur Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ierseke 9.30 en 2 uur Wemeldinge 9.30 en 2 uur Kruiningen 9.30 en 2 uur Nieuwdorp 9.30 uur Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. A. Wijngaarden H. Av. en Dankz. Lezen eener Leerr. ds. A. Scheele. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. R. J. v. d. Veen Lezen eener Leerr. ds. A. Scheele. Lezen eener Leerr. ds. C. Meijer Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. A P. Lanting Lezen eener Leerr. Axel 9.30 en 2 uur Hoek 9.30 en 2 uur Oostburg 9.30 en 2 uur Oostburg (dienst Aardenburg) 9.30 en 3 uur Schoondijke 9.30 en 2 uur Terneuzen 9.30 en 2 uur Zaamslag 9.30 en 2 uur ds. J. S. Post ds. J. B. Vanhaelen ds. M. van Wijk Lezen eener Leerr. ds. K. Sietsma ds. S. Groeneveld ds. W. S. Pontier te Maasdijk. Blijf daarmee toch niet loopen. Akker's Kloosterbalsem zal Uw pijn onmiddellijk tot bedaren brengen, U snel behaaglijke verlichting, kalmte en rust bezorgen. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve Moeder, Be huwd- en Grootmoeder BERBERA HODDE, Wed. van den heer W. C. v. d. Kuip in den ouderdom van'bjjua 82 jaar. Middelburg, C. W. VAN DER KUIP. S. VAN DER KUIP potappel. W. B. H. VAN DER KUIP. J. A. J. VAN DER KUIP. T. VAN DER KUIP— Bosschaart. Schiedam. A. C. SELIER— van dkr Kuip. N. SELIER en Kleinkinderen. Middelburg, 21 October 1926. Heden overleed na een kortston dig lyden in de volle verzekering des geloofs, onze geliefde Man, Broer, Zwager en Pleegvader JAN JANSE Jzn.' in den ouderdom van 68 jaar. Uit aller naam, Wed. A. C. JANSE-Steijn. Middelburg, 16 Oct. 1926. Voor de vele bewezen van deelneming b\j het overladen van onzen geliefden Man, Vader en Grootvader Ds. P. J. BAAIJ betuigt de familie haar hartelijken dank. Uit aller naam, Mevr. Wed. Ds. P. J. BAAIJ Verveen. Hiermede betuigen wjj onzen harte- ljjken dank voor de vele bewjjzen van belangstelling ons betoond op 8 dezer. A. JOZIASSE en Echtgenoote. O. en W. Souburg, Oct. 1926. cu "O cu co rs .22 "E co cu cu cu xa C cn 3 ■cm xi D o) -o g LU 0£ 2E JÉ Q TI LU O O O) c e cu ■a a» O) cd J FIRMA M. W. VAN AARTSEN, Wijnhandel. Gedistilleerd. Markt C 2, Middelburg. Oud en meest bekend Adres voor VERSTERKENDE WIJNEN, Kina - Malaga - Tokayer - Bloedwjjn. ELECTRISCHE DRUKKERIJ RH MIDDELBURG BH

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1926 | | pagina 3