Godsdienstoefeningen VERGADERING LITTOOIJ OLTHOFF, KERKNIEUWS. Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. Vereenigingsleuen. correspondentie. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 22 AUGUSTUS 1926. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel KRING WALCHEREN MEISJESVEREENIGINGEN Inl. „MARIA EN MARTHA" Inl. door onze Bondspresidente Mej. C. H. KWAKKELSTEIN. Onderwerp: „LUCTOR ET EMERGO". Geeft aw adverteotiëa ter plaat sing aan het Advertentiebureau van MIDDELBURG. Kunt ge een dag uitbreken, gaat eens met uw kindren uit en ik ban er zeker van, als ge in de tintelende oogen van uw kinderen de vreugde hebt gelezen over het feit, dat vader en moeder ook eens mee doen, die doet dat meer, die geeft er wel graag vaak ander genot voor prijs. TWEETAL TE BedumJ. J. Bouwman te Urk. A. A. Wijngaarden te Baarland. BEROEPEN TE Borssele-Driewegen Cand C. van Sckie te Voorschoten. FranekerW. H. v. d. Vegt te Drachstcr-Compagnie. Kampen D. van Dijk te Groningen. Bierum G. II. Dijkstra te Bergentheim. FijnaartJ. H. Antuma te Enumatil. St. Jacobi-ParockieCand. F. Dresselhuis te Winschoten. te Heemstede dr. Bavinck te Bandoeng. Ds. J. J. v. d. Berg hoopt 26 Sept. a.s. afscheid te nemen van de Kerk te Feijenoord om Zondag 3 Oct.. te Rhoon zijn intrede te doen. Ds. M. Schuurman, van Den Haag-West, is voornemens tegen midden December, alzoo na 44- jarige ambtsbediening, emeritaat aan te vragen. Cand. J. C. Haartsen, van Souburg, werd Zon dag j.l. bij de Kerk van Driesum in het ambt beves tigd door zijn schoonvader, ds. H. G. de Jonge, van 's Gravemocr. 's Namiddags verbond de jeugdige leeraar zich aan zijn gemeente met een predikatie over Col. 1 vs. 28. Na afloop hiervan werd hij op hartelijke wijze toegesproken door ouderling Bouma, namens Kerkeraad en Gemeente door den consulent ds. Iv. Onssoren namens de classis door het hoofd der School D. Braunius en door ds. G. H. de Jonge, van Lutjegast. Maandag is de classis Zaandam in buitengewone vergadering bijeen geweest op verzoek van de Kerk van Monnikendam, naar aanleiding van het feit, dat dr. Koppenaal zich gevoegd heeft bij de Kerk van Zantvoort, die ds. H. C. van clen Brink als kaar wettigen predikant erkent. Nadat ds. A. Schweitzer, op verzoek van de Kerk van Monnikendam, rapport had uitgebracht van zijn bezoek in opdracht dier Kerk aan dr. Koppenaal, kon de Classis niet anders meer doen dan met innig leedwezen constateeren, dat dr. Koppenaal had op gehouden lot de Geref. Kerken in Nederland te be- hooren en mitsdien ook opgehouden had gerechtigd te zijn tot den Dienst des Woords en der Sacramen ten in die Kerken. Van deze uitspraak zal mededeeling gedaan wor den aan de Classes der Geref. Kerken in Nederland, aan dr. Koppenaal en aan de Generale Synode. Beroepingswerk. Te Delft kwam in den kerlceraad aan de orde een voorstel tot intrekking van het besluit om diakenen in de beroepingscommissie te benoemen. Breede toelichting werd voorgelezen. Zeer uitvoerige bespreking volgde. Besloten werd om de nu gevolgde methode te blijven volgen en de beroepins- commissie te continuceren. Ds Schilder voegt in „De Bazuin" aan dit besluit het volgende toe Een beroepingscommissie als hier bedoeld, dient zuiver en alleen tot voorbereiding van het be roepingswerk, speciaal om omtrent predikanten de noodige inlichtingen te verkrijgen. Het zal niet iedereen duidelijk zijn, waarom in dit werk diakenen ambtshalve moeten zitting nemen. Met de hun opgedragen taak heeft deze inlichtingsdienst niet veel te makenen de beslissing blijft natuurlijk aan den Kerkeraad met diakenen volgens de nu eenmaal bestaande regeling in de Kerkorde. Geref. Catechismus voor Indië?. Ter Classis Batavia kwam in bespreking een voorstel van de Kerk van Batavia tot voorbereiding van een speciaalcate- chetisch leerboek voor Indië Uit de toelichting bleek, dat Batavia wijst op de moeilijkheden met het oog op de Indische bevolking, die in de practijk zijn ge bleken. Verschillende sprekers meenden dat de bezwaren speciaal in Batavia gevoeld worden en dat de zaak voor de andere Kerken nog niet rijp is. Ds. Bakker hield een pleidooi voor het behoud van Catechismus en Kort Begrip, speciaal ook met het oog op de methode daarin gevolgd, die z. i. nooit vervangen moet worden door de meer dogmatische methode van behandeling der leerstof. De praeses achtte, gehoord de besprekingen, de zaak nog niet rijp voor het nemen van een beslissing en wenschte, dat Batavia dit voorstel momenteel zou terugnemen. De Generale Synode. Prof. Grosheide geeft in „Noord-Holl. Kerkblad" aan, wat de Gen. Synode bij liaar op nieuw vergaderen zal hebben te doen. „Zij zal hebben na te gaan, welke bezwaren wer den ingebracht, en ze zal van die bezwaren hebben uit te maken, of ze in elk opzicht geldig zijn, zoodat de Synode haar uitspraken zou moeten veranderen, of ze toelaatbaar zijn, of dat ze moeten worden ver worpen. „We noemden dit de eerste taak. „Want misschien komen daar nog enkele dingen bij. We achten het niet onmogelijk, dat aan de Synode wordt gevraagd, hoe te handelen met broeders, die zitting namen in z. g. comité's van actie, en dat nog verder licht gezocht wordt over moeilijkheden,waarin we ten gevolge van de Kerkelijke troebelen zijn ge komen. „In elk geval zal zeer belangrijk werk moeten wor den verricht". De Classis Bolsward besloot aan ds. C. Vermaak te Makkum de volgende verklaring ter onderteeke- ning voor te leggen Ondergeteekende belooft zijn in den Kerkeraad van Makkum en op de Classis Bolsward ontwikkelde be zwaren tegen de dogmatiscli-exegetische beslissingen der Synode van Assen op schrift te zullen stellen en bij de Synode in te dienen vóór 20 Augustus 1926 en belooft tevens zich tot de uitspraak der Synode over zijn bezwaarschrift te zullen onthouden van elke actie tegen hare besluiten en zich in zijn ambtelijke bediening overeenkomstig de beslissingen der Synode te gedragen. Ds. Vermaat onderteckende deze verklaring. In aansluiting hierop nam de classis de volgende ver klaring aan De Classis Bolsward, vergaderd in gewone verga dering op 4 Aug, 1926, lettende op de door ds. Vermaat geteekende verklaring en van oordeel dat het bezwaarschrift van ds. V. spoedia wordt be handeld besluit het Moderamen der Syn. te verzoeken de Synode bijeen te roepen op 31 Aug. e.k. opdat zij over het bezwaarschrift van ds. V. oordeele en be- slisse en besluit tevens de Synode te verzoeken bij de behandeling van het bezwaarschrift van ds. Ver maat te worden gehoord. Geref. Kerk te Middelburg. Ingekomen met attestatie uit: Arne- muiden, Frans Onderdijk, echtgenoote en 6 kinderen, Nieuwl. weg U 11a; Gapingc, Jan Looise, echtgenoote en 2 kinderen, KI. Werfstraat T 17Leendert Suur- mond, Domb. Schuitvlot Q 210; Grijpskerke, Pieter- nella van Sluis—Huijsman, Breeweg C 44Hensden, Sara C. Keiler, Korendijk P 75Kamperland, Jas- perina Versluijs, Houtkade H 115 Koudekerke, Gabriël Geljon, 0. Vliss. weg V 26Ebrina C. A. Jansen van Rosendaal, Seissingel R 238Jacobus Joziasse, Veersche weg B 57Meliskerke, Willem Geertse en echtgenoote, Segeerssingel V 56 O. en W. Souburg, Willem Willeboordse en echtgenoote, VI. Wagenplein; Vrouwepolder, Joost Goedbloed, Noord- weg R 11 Adriaan Wattel en 3 kinderen, Wed. WattelKloosterman, Elisabeth J. Wattel, Schroeweg, J. WillcmsenWisse en Philippus Willcmsen, Noord- weg R 17; Zierikzee, Jacobus Kosters, echtgenoote en 2 kinderen, Lambrechtstr. L 96 Zwijndreckt, Abra ham J. Marteijn, Zuidsingel E 39. Ingekomen met doopattestuit: Grijps kerke, Leintje de Groot, Veersche weg B 57Loos duinen, Boudewijn A. Feij, Noordbolwerk M 224; Vrouwepolder. Wilhelmina J. Willemsen, Noordweg R 17. Gedoopt: Cornelia Barentsen. O. Veersche weg T 209; Reinette A Coppoolse, Markt K 163; Cor nelia Janse, Nienwstr. G 212Leintje van Moolen- broek, Noordsingel S 188Cornelia Olthoff, Span jaardstraat E 71; Jacob van Ouwerkerk, Werfstraat P 149; Maatje Rotk, Nederstraat O 201; Catharina S. Sanderse, Karelsgang T 46; Cornelis Sinke, Lan- geviele K 223Andries Vader, Veersche weg T 268 Gerrit J. Vereist. Langevielc K 192 Jan A. Verstraate, Brakstraat O 275; Bertus Walraven, Noordweg S 238. G e li u w d Joost Joosse en Adriana Bassie, Se geerssingel V 66. Vertrokken met attestatie naarAm sterdam, Evert Vroon, L. Noordstr. L 180; Bergen op Zoom, Margaret.ha J. Snijders, Schuitvlot.straat N 209Grijpskerke, Johanna Joziasse, Seisweg R 130 St. Laurens, Maria BassieDingemanse, N. Vliss. weg Christiaan Volkers, echtgenoote en 3 kinderen, Veersche weg B 57 O. en W. Souburg, Antheunis van Hoeve, echtgenoote en 1 kind, Segecrsweg V 86 Pietcr Koole, Abeelsche weg C 223Ierseke, Jac.o- mijna C. Cornelissen, K. Noordstr. L 79 Zaamslag, Krina S. Riemens, Dam N9; Zeist, GesinaII. Kroeze, 't Zand D 44. Vertrokken met, doopattest naar Ileinkenszand, Piet.er Quist, Markt C 11 Honselaars- dijk, Abraham Aarnoutse, Segeerssingel Ternenzen, Arie C. de Feijter, Pottenmarkt K 192 Lucas de Jager, Langeviele K 390Filippus Versloot. Lange Noordstraat L 110; St. Laurens, Izaak Bassie, N. Vliss. weg Vlissingen, Tannetje Joosse, Nadorst S 250. Overleden: Wed. BoereWanda, Rusthuis; Zoetje BoonSturm, N. Oosterschestr. N 76 Hendrik Schout, Nadorst S 250aMagdalena Vijgenboom Verweijs, Heerenstraat H 146. Verhuisd: A. Adriaanse van Noordweg S 212 naar Koudck. weg D 2 Mej. M. C. v. d. Bosse van DanFG 92 naar L. Delft A 96 mej. J. Breel van Seisweg R 124 naar Segeersweg V 98cK. Davidse van O. Vliss. weg V 26 naar Schoorsteenvegerssingel Q 80 J. A. Luijk en Mej. J. van Wijck van K. Heerengracht M 275 naar Penninghoeksingel L 72eP. |F. Marinis- sen van O. Vliss. weg E 190 naar Segeersweg V 98 Mej. C. de Rijke van Gortstraat K 39 naar Rotterd. Kade O 227. V e e r e,12 Augustus '26. Nadat onze geachte leeraar zich pas opnieuw verbonden had aan onze gemeente, maakte hij ons Zondag 11. bekend, dat de Geref. Kerk van Burum hem tot haar leeraar begeerde. Geve de Heere hem wijsheid en de leiding van zijn Geest in deze dagen, opdat hij Gods weg klaar- lijk moge zien. Namens den Kerkeraad, W. de Wolf, Scriba. Ontvangen collecten voor de Theologische Facul teit. der Vrije Universiteit van de Kerken in de classis Middelburg Arnemuiden f 16,43Domburg f 13,51Gapinge f 7,60Grijpskerke f 43,08Koudekerke f 22,85 St. Laurens f 13,25; Meliskerke f 15,43; Middelburg f 125,50Oostkapelle f 13,45Serooskerke f 29,10 Souburg f 26,32 Veere f 15,53Vlissingen f 70,94 Vrouwepolder f 14,87Westkapelle f 4,795. De classió. correspondent, S. den Hartigh. Middelburg, 14 Aug. 1926, AGENDUM classicale vergadering Zierikzee 1 Sept. 1926. Voorzitter ds. F. J. v. d. Ende. 1. Opening. 2. Onderzoek credentialen. 3. Aanwijzing moderamen. 4. Peremptoir examen van den heer Johs. den Boer, beroepen predikant te Brouwershaven. Hoofdst. Gen. 2 Jes. 7 Fil. 2 2 Petr. 1. Pauze en Maaltijd. 5. Notulen. 6. Ingekomen stukken. 7. Rapporten Prov. Synode, Zending en Evangelisatie. 8. Voorstellen en Instructies. 9. Onderzoek naar art. 41 K. O. 10 Regeling vac. diensten. 11. Omvraag. 12. Korte notulen. 13. Sluiting. Namens de roepende kerk, C. J. Wielenga, Praeses. D. Mulder, Scriba. Bijdragen Art. 13 K. O. Bruinisse f 76,50; Brouwershaven f85,00; Colijns- plaat f 85,00Geersdijk f 46,75 Haamstede f 72,25 Kamperland f 148,75Nieuwerkerk f 51,00Ooster- land f 17,00 Scharendijke f 76 50 Wissekerkc f 38,25 Zierikzee f 110,50Zonnemaire f 42,50. Ook moet gestort worden de collecte voor Evan gelisatie te Ouwerkerk. Vlissingen. Gedoopt: Pieter Gilles, zoon van F. A. Huser en C. LaernoesDina, dochter van P. Buijs en W. Prins. Kerkelijke huwelijksbevestiging wordt gevraagd door Antoon de Klerk en Aaltje Goetheer. Aaltje Goetheer wcnscht over te komen uit de Ned. Herv. Kerk. Attestatie gevraagd naar Koudekerke door M. H. Daane en gezin. Met attestatie uit Middelburg gekomen Wed. II. Muldervan Hoeflake, Oranjestraat 4. voor onzen hartelijken dank. Steeds meerdere Dia conieën beginnen hunne roeping te verstaan. Welke Diaconie volgt, thans Namens de Commissie, F. Damen. Middelburg, 20 Aug. 1926. Brakstraat O 271. AGENDUM van de vergadering der Classe Mid delburg, op Woensdag 8 Sept,. D.V. in de Gasthuiskerk. Aauvang ten half tien ure. 1. Opening. 2. Onderzoek credentiebrieven. 3. Aanwijzing moderamen, praeses ds. Wurtb, as sessor ds. Telkaraple scriba ds. Wessels, 2e scriba ds. Runia. 4. Notulen. 5. Ingekomen stukken. 6. Instructies. 7. Rapporten. 8. Inning bijdrage voor den arbeid in R. Pruisen Westfalen en voor de evangelisatie in Noord- Brabant, en Limburg. 9. Onderzoek naar Art.. 41. 10. Aanwijzing roepende Kerk. 11. Rondvraag. 12. Kort. verslag. 13. Sluiting. Namens de roepende Kerk van Vrouwepolder, C. von Meyenfeldt, Praeses. W. Maas, Scriba. ZENDING. Vlissingen. Met hartelijken dank ontvangen van Rini en Corri Harinck een doos zilverpapiervan Bram en Paul Steketee eveneens een doos zilver papier van Gretha van de Vric zes en negentig halve centen en ook een doos zilverpapiervan Jo Nonne- kes ook een doos zilverpapier en van broeder B. twee kwartjes. Namens de Zendings-commissie, W. Karreman, Penningm. Ontvangen 200 h e. van Jacobus en Lambert.us Verhage, Grijpskerke. Vriendelijk dank. C. Littooij, Molstr. 90, M'burg. Middelburg. Ontvangen voor het, Kerstfeest to Parakan en Blondo van S. T. te Middelburg f2. van de Zendings-commissie Eindhoven f5.van N. N. fl.een doos met, knikkers, kralen, ballen, van J. J. van S. te M. en N. T. t.e A. Hartelijk dank. L. II. van Noppende Kam. Middelburg. Wij troffen in de collecte aan een bankbiljet van f 10,met vermelding „Uit dankbaarheid". Dank er voor. Diakenen. Geref. Jongelingsvereen. Middelburg. Afd. „Herman Faukeel". N. T. Schets 11 en 12. Hand. 3. Genezing van den kreupele. L. Barentsen. O. P. Art. 16 I. Belastingwezen en Belastingstelsels. P. Ton. Afd. Dr. Lützen Wagenaar. N. T. Schets 11 en 12. Handelingen 3. P. Walraven. O. P. Art. 16 I. Belastingwezen enz. J. Verhage. ^emorisatie. M. Maas. Rooster J. V. „Calvijn", Vlissingen, voor 15 Aug. Middag-afd. Gew. Gesch. N. T. bl. 35 v.d. 37e Jrg. door M. van Belzen. Maatsch. Onderw. No. 10, door J. v. d. Hoeven. Avond-afd. Gew. Gesch. O. T. bl. 5 v.d. 35e Jrg., door S. v. d. Meer. Eeredicnst No. 15, door G. de Rijke. De Geref. Jongelingsver. Pred. 12 la te Koude kerke hoopt, op Zondag 22 Augustus een openbare vergadering te houden. R,oost.erO. Testament, No. 18, 37e jaargang vr. J. Kerkhove. Maatsch. Onderwerp les 12, vr. P. de Kam. Aanvang 7 uur. RING MIDDELBURG Jongel. Vereen. Vergadering op 26 Augustus a.ste Koudekerke in de Geref. Kerk, des avonds 8 uur. 1. Jong. Ver. Middelburg' Onderwerp Christelijke Vrijheid. Jaarg. 37 no. 17 Jong. Blad. 2. Behandeling Apostolische Brieven door Bigge- kerke. KRING WALCHEREN Meisjes Vereen. Vergadering D.V. Donderdag 26 Aug. in de Hof- pleinkerk te Middelburg, 's avonds half acht, uur. Inl. „Maria en Martha" door „Tabitha" van Veere. Inl. door onze Bondspresidente Mej. C. H. Kwak- kelstein. Onderwerp „Luctor et Emergo". H. B. W. te V. Wij betaalden voor uw brief 20 cent strafport, omreden hij niet gefrankeerd was. Dit is al meer gebeurd. De Administratie. SUPPLETIEFONDS „DE GLINDHORST". Ontvangen van de Diaconie van de Geref. Kerk, te Vlissingen, een bedrag van zestig gulden. Hier MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Noorderkerk. Heidclb. Catech. Zondag 41. Gasthuiskerk 9.30 uur ds. C. L. F. v. Schelven te Wagcningen. 6 uur ds. J. Meijer Hofpleinkerk 9.30 uur ds. J. Meijer te Hoogevcen. 6 uur ds. J. H. Tel kamp Noorderkerk 9.30 uur ds. J. II. Telkamp 2 uur ds. C. L. F. v. Schelven Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Bed. H. Av. en Dankz. Domburg 9.30 uur ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. 6.30 uur ds. J. E. Visser Rede Jongel. Ver. Gapinge 9.30 uur 2 uur Grijpskerke 9 en 2 uur Koudekerke 9 en 2 uur St,. Laurens 9.30 uur 2 uur 6.30 uur Meliskerke 9 en 2 uur ds. C. von Meijenfeldt Lezen eener Leerr. Cand. Smilde te Hoogeveen. ds. A. C. Heij Lezen eener Leerr. ds. Meijer te Hoogeveen. ds. C. von Meijenfeldt Rede Jongel, Ver. ds. K. Veen te O. en N. Bildtdijk. Oostkapelle 9 en 2 uur ds. E. Douma Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. P. van Dijk Bed. H. Av. en Dankz. Souburg 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. G. B. Wurth Veere 9.30 en 2 uur ds. I. K. Wessels Vlissingen 9.30 uur ds. G. B. Wurth 6 uur ds. P. van Dijk Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. C. von Meijenfeldt Westkapelle 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. E. Visser Brouwershaven 9.30 en 2 uur Cand. J. H. Antuma te Enumatil. Bruinisse 10 uur Lezen eener Leerr. 5.30 uur ds. D. Bremmer Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. Geersdijk 9.30 en 2 uur ds. F. Staal 5.30 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur ds. J. W. van Tol Kamperland 9 en 2 uur ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 10.30 uur ds. D. Bremmer Bed. H. Av. 3 uur ds. D. Bremmer Dankzegging. Scharendijke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur ds. C. J. Wielenga Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur ds. J. D. Wielenga te Hoofddorp. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 u. ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 10.30, 3 en 7 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Lezen eener Leerr. Tholen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Baarland 9.30 en 2.30 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Kapelle-Biezclinge 10 uur 2.30 uur Borsele 9.30 en 2 uur Goes 9.30 en 6 uur 's Gravenpolder 10.30 uur 3 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ierseke 9.30 en 2 uur Wemelclinge 9.30 en 2 uur Kruiningen 9.30 en 2 uur Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. A. Wijngaarden Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. A. Scheele ds. B Meijer ds. J. v. d. Berg te Feijenoord. ds. A. Scheele Lezen eener Leerr. ds. C. W. Keur ds. C. Lindeboom te Amsterdam. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. A. P. Lanting Axel 9.30 en 2 uur Hoek 10 en 3 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Oost.burg (dienst Aardenburg) 9.30 en 3 uur Schoondijke 10 en 3 uur Terneuzen 9.30 en 2.30 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur ds. J. C. Post ds. J. B. Vanhaelen ds. M. van Wijk ds. S. Groeneveld ds. K. Sietsma Cand. H. J. Allaart ds. L. van Urk te Sexbierum. Advertentlên. Geboren: HENDRIKUS GERARDUS Zoon van G. MANDEMAKER. A. E. J. MANDEMAKER-Bosman. Middelburg, 19 Aug. 1926. Z. Jausenstr. W 72. D. V. DONDERDAG 26 AUGUSTUS, in de HOFPLEINKERK te Middelburg, 's avonds half acht uur. door „TABITHA" van Veere.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1926 | | pagina 3