KERKNIEUWS. Officiëele Berichten. Verantwoording uan liefdegauen. BOEKAANKONDIGING. Vereenigingsleuen. Godsdienstoefeningen in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 27 JUNI 1926. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe flxel i TWEETAL TE Amsterdam-ZuidH. S. Bouma te Leeuwarden. G. van Duinen te Schiedam. Bierum (Gr.)S. P. Vermeer te Oudemirdnm (Fr.). F. Wiersma te Oosterbierum (Fr.) BEROEPEN TE Krommenie, Fijnaart, Woubrugge, Raamsdonk, Hel mond: D. J. B. Allaart, cand. te Oegsigeest. Warffum: W. H. v. d. Vegt te Drachtster-Compagnic. Meliskerke W. Doorenbos te Midwolda. Blokzijl, Oldeboom A. Dondorp cand. te Utrecht. Loenen a. d. VechtDr. C. Veltenaar. UtrechtC. Bouma te Zwolle. Rhoon J. v. d. Berg te Feyenoord. Burum S. Wesbonk te Jutrijp-Hommerts. Kollumerpomp J. Smelik, cand. te Hillegom. MiddelburgG. Laarman te Klundert. Zaandam C. J. Wielenga te Zierikzee. AANGENOMEN NAAR RozenburgD. G. A. Brouwer te Paescns c.a. BEDANKT VOOR BarendrechtJ. G. Feenstra te Scheveningcn Aalsmeer en LarenJ. Gillebaard te Noord-Schanvoude. AFSCHEID EN INTREDE. In de geheel gevulde N. Zuiderkerk deed dr. J. Hoek, van Soest gekomen, zijn intrede als vierde predikant van de kerk van 's Gravenhage-West. Wat. de keuze van het woord betreft, dat spr. bij zijn intrede prediken wilde, het leek hem het beste zich met de gemeente te bezinnen op datgene wat hem met zijn hoorders telkens, naar hij hoopte, weer vereenigen zalde prediking des Evangelies. Spr. koos als tekst 2 Cor. 2 14—17, waarbij zijn thema washet Woord overwint, aantooncnde dat. dit het geval isle ondanks de persoonlijke zwakheid dei- predikers; 2e. blijkens zijn tweeërlei uitwerking en 8e door middel van een zuivere bediening. Na bevestigd te zijn door ds. J. G. Feenstra van Scheveningen, met een leerrede over Ex. 25 40, deed ds. B. Bouma intrede bij de kerk van Dirkshorn, met een predikatie over 1 Cor. 1 17 en 18. Na de gebruikelijke toespraken werd hij op harte lijke wijze toegesproken namens kerkeraad en ge meente door ouderling L. Doekes, namens de naburige kerken door ds. van Andel, van St. Pancras, en door het hoofd der Chr. school J. M. Nieuwenhuizen. Staande werd hem door de gemeente toegezongen Psalm 134 3. Ds. J. W. Siertsema deed intrede te Haarlem. Hij begon de predicatie met in een inleidend woord op te merken, dat de gemeente zeker met, velerlei vragen in het hart opgekomen was en dat ook hij met, een zekere schroom deze ure was tegemoet ge gaan. Het was wel meer dan eens zijn verlangen te zijn in een plaats waar de geestelijke strijd intenser wordt gestreden dan in een kleine dorpsgemeente. Maar toch, het werken in een groote gemeente kan wel eens te zwaar zijn. Velerlei vragen bestormen daarom ook hem. Op de vragen zal wellicht heden een antwoord verwacht worden, betoogde spreker. Het komt er echter op aan dat meer geschiedt. Deze avond zij vooral een ure van geloof. Het geldt voor heel ons leven Wat niet uit het geloof is, is zonde. Maar vooral voor een ure als deze. Ons begin zij dail in den Heere en in het geloof. Het zij een daad van liefde en van geloof. In ons zij iets van het voor nemen van den profeet Jesaja. Als tekst, koos spr. daarna Jesaja 62 1. Aan de hand van dit tekstwoord ontvouwde spr. een driétal gedachten wat het woord des profeten inhoudt, wat de profeet daartoe dringt en wat hij daarvan verwacht. Dr. J. Thijs deed in de stampvolle Zuiderkerk te Zwolle intrede. Na de gebruikelijke opening van den dienst sprak dr. Thijs zijn blijdschap uit over deze ure, nu hij als Overijsselaar zijn intrede mocht doen in de hoofdstad van Overijssel. Weemoed ver vulde echter zijn hart als hij dacht aan het vele, dat hij in Drente en Meppel achterliet en aan het feit, dat hij de plaats moest innemen van wijlen ds. K. J. Kapteijn. Dr. Thijs hield een predikatie over 2 Joh. 9. Ook de Zwolsche gemeente is een uitverkoren vrouw en spreker is het een eere dienaar te mogen wezen van de bruid van Christus, al erkent hij onmiddellijk dat onder het koren zich ook kaf bevindt. Dr. Thijs behandelde verder in zijn predikatie de dwaalleer die door Johannes werd bestreden, hoe de vooruitstrc- venden deze leer brachten en hoe ook thans zij, die een dwaalleer brengen, zich gauw vooruitstrevend noemen. Johannes zegt dat wij moeten blijven in de leer van Christus. Tegenwoordig wordt alle nadruk gelegd op het leven. Spr. schildert verder het loon van hen, die in de leer van Christus blijven en die daardoor den Vader en den Zoon hebben. Spr. wil alleen die leer brengen, de zuivere Geref. leer, en zich niet laten beinvloeden door den geest des tijds. Doch wel wil Spr. in zijn prediking gedenken de behoeften van dezen tijd. De classis Zaandam heeft praeparatoir geëxa mineerd en met algemeene stemmen beroepbaar ge steld cand. B. G. de Bruijn. Deze wil gaarne des Zondags de kerken dienen en een eventueel beroep onmiddellijk in overweging nemen. Zijn adres is Kanaalstraat 4, Purmerend. Donderdag heeft een Commissie uit de classis Breukelen en de Synodale Adviescommissie verga derd met ds. E. L. Smelik, predikant te Tienhoven. Bij informatie is ons gebleken, dat de bezwaren bij ds. Smelik niet zijn weggenomen en dat hij zich niet conformeert aan de Asser besluiten. In verband hiermede zal tegen Dinsdag 29 Juni een buitengewone classisvergadering saamgeroepen worden. De Classis Amersfoort heeft in haar vergade ring van 15 Juni, na afgelegd peremptoir examen, toegelaten tot de bediening des Woord en der Sac- rementen den heer J. F. de Gier, beroepen pred. te Oud-Loosdrecht. In dezelfde vergadering werd de heer Joh. Meynen, cand. aan de V. U., na gehouden praeparatoir examen beroepbaar gesteld. De heer Meynen verzoekt ons mede te deelen, dat hij gaarne bereid is de Kerken te dienen (adres Geref. pastorie Baarn), doch eerst over enkele maan den een eventueel beroep in overweging zal kunnen nemen. Door de classis Winschoten is de heer F. Dres- selhuis, cand. te Winschoten, na praeparatoir examen, toegelaten tot den Dienst des Woord. Door de classis Winschoten werd praeparatoir geëxamineerd en met algemeene stemmen beroepbaar verklaard de heer F. Dresselhuis, theol. cand. aan de V. U. Gaarne zal de heer D. de Kerken des Zondags dienen. Hij hoopt binnen korten tijd een eventueel beroep in overweging te nemen. Adres Hoogklei 3, Winschoten. Ds. G. Renting, predikant te Winterswijk, heeft in de Inrichting voor ooglijders een goedgeslaagde operatie ondergaan. De patiënt heeft de inrichting reeds weer verlaten. Ds. J. Schoonhoven, oudste dienaar des Woords bij de Kerk van Delfshaven, herdacht zijn 25-jarig ambtsjubileum. Ds. Schoonhoven diende de Kerken van Noordscharwoude en van Scherpenzeel en is aan zijn huidige gemeente verbonden sinds 5 Mei 1912. Tocns ds. Schoonhoven in Delfshaven kwam, bestond alleen nog maar het kerkgebouw in de Duyststraat, thans zijn er twee moderne groote kerken bij en reeds wordt weer op uitbreiding gezind. De jubilaris heeft ook zijn verdiensten op onderwijs-terrein. Hij is voor zitter van de Geref. Schoolvereeniging. bestuurslid van de Vereeniging voor Middelbaar Onderwijs en V. B. H. O. en voorzitter van het Locaal-Comité der Vrije Universiteit te Delfshaven. Donderdag j.l. is reeds een receptie gehouden, waarbij van verschillende zijden groote belangstelling is betoond. Woensdagavond hield ds. Schoonhoven in de Tide- manstraatkerk een gedachtenisrede. Er heeft plaats gehad de overdracht van de Nassaukerk, het nieuwe kerkgebouw der kerk te Amsterdam, door de Commissie van Beheer aan den Kerkeraad. Dit geschiedde in een plechtige samen komst in het kerkgebouw, dat tot op de laatste plaats met belangstellende gemeenteleden was gevuld. Onder de aanwezigen bevonden zich de Burgemeester van Amsterdam, de heer W. de Vlugt, de directeur der afd. Publieke Werken, de heer J. J. ltoovers, bijna alle predikanten en vele leden van den Kerkeraad, de leden der Commissie van Beheer enz. Naar wij vernemen zal het Rusthuis voor ouden van dagen vanwege de Diaconie te Scheveningen, Vrijdag 1 Oct. as. met, eenige plechtigheid worden geopend. Het Rusthuis is gevestigd in de voormalige pastorie van ds. Van Oosten, in de Keizerstraat en biedt plaats aan 37 oudjes, waarvan er 25 voor rekening van de Diaconie zullen verzorgd worden. Tot hoofd van het Rusthuis is benoemd Zuster P. H. Jansen, thans werkzaam in de Lighallen in de Doornstraat te Scheveningen. Ze zal half Sept. as. met het overige personeel in functie treden. Aan de kerken in de Classe Middelburg. L. S. Donderdag 1 Juli hoopt ondergeteekende de gewone zitting te houden in de Consistorie van de Noorder- kerk teneinde te ontvangen en uit te keeren de ver schuldigde Emeriti-gelden. Op de laatste Partic. Synode is de bijdrage voor onze Classis vastgesteld op f 7894.44 per jaar of f 1973.61 driemaandelijks. Hiervan komt voor reke ning van de Geref. kerk te Arncmuiden 5 pCt. of f 98.68 Domburg V/2 pCt. of f 29.60 Gapinge 2 pCt of f39.47; Grijpskerke 5'/2 pCt. of f 108.55 Koude- kerke 6 pCt. of f 118.42 Meliskerke 6 pCt. of f 118.42 Middelburg 271/2 pCt. of f 542.74O. en W. Souburg 8 pCt. of f 157.89Oostkapelle 4 pCt. of f 78.94 Serooskerke 9 pCt,. of f 177.62 St. Laurens 4 pCt,. of f 78.94Veere 4'/2 pCt. of f 88.82Vlissingen 12 pCt. of f 236.84 Vrouwepolder 4 pCt. of f 78 94 Westkapelle 1 pCt. of f 19.74. C. P. Pouwer, Quaestor. Middelburg, 23 Juni 1926. Noordsingel S 156a. Meliskerke, 20 Juni 1926. Heden werd alhier tot Herder en Leeraar beroepen ds. W. Doorenbos van Midwolda. Moge de beslissing van dien aard zijn, dat zij is voor onze gemeente tot, welzijn en Gode tot eere. Namens den Kerkeraad, C. Polderman, Scriba. De Raad der Geref. Kerk van Middelburg, in samen werking met die van St. Laurens en Souburg, bericht aan de overige kevkeraden van de Classis Middelburg, dat Donderdag 1 Juli te 2 uur een vergadering zal worden gehouden, waarin in opdracht van de classis de stukken zullen worden nagezien, noodig ter ap probatie van de overkomst van ds. P. van Dijk naai de Geref. Kerk van Serooskerke. Ds. R. Hamming, Voorz. J. Hage, Scriba. KERKERAAD (breed), M'burg, 24-6-'26. Begin, notulen, Woensdagavondcomm. als gewoonlijk Afwezig 7 ouderlingen, 10 diakenen. Ingekomen stukkenBrief van ds. Laarman, dat hij op nader te bepalen datum een bezoek zal brengen. Een br., die onbekend wenscht te blijven, schonk aan de kerk een pandbrief van f 500,de rente van dit geschenk (5pCt.) moet beschouwd worden als verhooging der jaarl. bijdragen. Bespreking der regelingen. De breede kerkeraad gaat over in „smal". Volgende week breed. Voor approbatie der overkomst van ds. Van Dijk naar Serooskerke (1 Juli 2 uur Consistorie Gastlmis- kerk) worden aangewezen ds. Hamming en br. J. Joosse. Dankzeggingsluiting. VERSLAG van de 6e Zeeuwsche Diaconale Con ferentie, gehouden op 11 Juni 1926 in de Gereformeerde Kerk te Goes. Te c.a. 10 uur werd deze Conferentie geopend. Op verzoek van den praeses, Br. Ph. Wessels uit Goes, werd gezongen Ps 113 vrs 1 en 4, waarna hij las uit den zendbrief van Jacobus Hoofdstuk 2voorging in gebed en een openingswoord uitsprak, waarvan volledig copie in de Zeeuwsche Kerkbode van 18 Juni j.l. is opgenomen. Ter vergadering waren aanwezig 33 Diaconieën met 57 afgevaardigden, benevens de Di. adviseurs A. C. Hey van Koudekerke en R. J. v. d. Veen van Goes en de referent Br. A. Schout uit Vlissingen. Daar enboven nog verscheidene belangstellende Broeders uit de Provincie. Nadat de notulen der vorige Conferentie waren vastgesteld en door den Quaestor verslag over het boekjaar 1925 was uitgebracht, deelde de praeses den uitslag der verkiezing voor 2 comité-leden mede. Br. 11. van Driel, van Middelburg, aftredend, werd met 24 en Br. K. de Kraker uit Zaamslag met 21 stemmen gekozen. Vervolgens werden behandeld de vragen, genoemd onder punten 6, 7 en 8 van de agenda, waarna ds. T. J. Hagen uit Delft, als afgevaardigde van het Sup- pletiefonds „De Glindliorst" gelegenheid kreeg iets aangaande de stichting mede te deelen. Bij een drietal punten stond spreker stil n 1. le. MOET de Glindhorst blijven bestaan2e. KAN de Glindhorst blijven bestaan3e. Welke roeping hebben onze Dia conieën indien sub 2 bevestigend kan beantwoord worden. Ds. Hagen doorliep in het kort de geschiedenis van de Glindhorst met haar wel en wee en bepaalde in het bijzonder de aandacht bij de uiterst moeilijke omstandigheden waarin de Glindhorst thans verkeert. Hij deed een beroep op alle Diaconieën om mede te helpen het bestaan van de Glindhorst te verzekeren en toe te treden tot het Suppletiefonds. Door eenige aanwezigen werd gebruik gemaakt van de gelegenheid vragen te stellen, welke door ds. Hagen werden beantwoord, waarna de praeses er ernstig op wees dat alle Diaconieën hier nog een dure roeping hebben te vervullen. Hierna werd behandeld punt 10 van de agenda, houdende wijziging van artikel 5 van het reglement, in verband met het in de vorige Conferentie geno men besluit, welke wijziging werd goedgekeurd. Van 1 tot 2 uur werd gepauzeerd, in welken tus- schentijd zich bijna alle broeders vereenigden aan den gemeenschappelijken maaltijd. Te circa 2 uur werd de Conferentie heropend met het zingen van den Morgenzang vers 3 en verkreeg br. A. Schout uit Vlissingen direct gelegenheid tot het houden van zijn referaat over „De Pract.ijk van het Diaconaat". De bedoeling van den referent was in hoofdzaak te behandelen de practische zijde van het Ambt daarbij noodwendig de geestelijke zijde op den ach tergrond schuivende, al is het ook dat die twee niet van elkaar t.e scheiden zijn. Gesproken werd achtereenvolgens over le. Samen stelling der Diaconieën2e. het Practische Werk 3e. De verhouding der Diaconie tot den Kerkeraad in zijn geheel wat betreft de practische zijde. In punt I liet spreker uitkomen, hoeveel afhangt van de samenstelling. In de eerste plaats zoeke men naar de beste krachten en behooren zich in het College mannen met gaven t.e bevinden, teneinde een ieder behoeftige met raad en daad te kunnen bijstaan. Vooral in dezen tijd is dit zoo noodig. Trad vroeger de verzorging voor ouden van dagen, weduwen en weezen op den voorgrondthans kosten de heden- daagsche toestanden in de maatschappij, met hun tijdelijke en langdurige werkloozen, veel hoofdbrekens en is nauwlettend toezicht en het bezit van bijzondere eigenschappen eerste yereischte. Ook moet de diaken bezitten blijmoedigheid, een voudigheid en toegenegenheid tot de armen en niet te vergeten menschenkennis. Een en ander geeft referent aanleiding uit te spreken, dat het gewenscht is, dat de diaken voldoende tijd krijgt, zich in den Diaconalen arbeid in te werken. Dit kan niet ge schieden in 2 a 3 jaar, maar minstens in 4 a5jaar; en eerst dan, wanneer zijn arbeidskennis gerijpt is, zal zijn werk vruchtbaarder worden. In de behandeling van bet, tweede punt. bracht spreker naar voren, waarin de practijk bestaatwaar bij vooral het oog gericht moet blijven op bet. voor komen van armoede en het handhaven van het recht van den arme. Spreker deed uitnemend uitkomen hoe noodig het is dat ieder Diaken, wil hij terzake kundig worden en blijven, bestudeeren moet de sociale vraagstukken; het bijhouden van de pers op Diaconaal gebied en inzonderheid het geregeld bezoeken van Classicale, Provinciale en Centrale Conferenties. Niet vergeten werd hierbij aan te stippen dat ieder Diaken ook thuis moet zijn in geestelijke zaken, opdat hij ook zijne ondersteunden kan bemoedigen en versterken. Kortom, een Diaken moet zijn de vertrouwde en vriend van den arme en de beoefening van Barmhartigheid zij hem een eere. Bij punt 3 stond referent in hoofdzaak stil bij het een Diaken moet Diaken blijven. Wel samen arbeiden met ouderlingen, doeh slechts in bepaalde gevallen, niet in alles. Minder gevaar hiertoe loopen de Dia conieën in grootere plaatsen, waar zij afzonderlijk vergaderen grooter wordt dat in kleinere plaatsen, waar de Diakenen als hulp-ouderlingen dienst doen. De ambten moeten goed onderscheiden blijven en het was spreker dan ook een behoefte met zekeren klem op het voorgaande de aandacht te vestigen. Na een korte pauze werd door den praeses de ge legenheid geopend vragen te stellen of opmerkingen te maken, waarvan door vele broeders een gretig gebruik gemaakt werd. Vele puntjes kwamen nog eens extra in besprekingzoo o.m. ook de vraag, vermeld onder sub 12 van de agenda en dank zij de heldere uiteenzettingen van br. Schout, heeft deze bespreking er veel toe bijgedragen het onderwerp tot zijn volle recht te doen komen. Nadat nog eenige afgevaardigden namens hun Dia conie eenige mededeelingen hadden gedaan, bracht de praeses in hartelijke bewoordingen dank aan de Di. Adviseurs voor hunne diensten der Conferentie bewezen en aan br. Schout voor zijn gehouden refe raat. Een der Comité-leden dankte den praeses voor diens correcte leiding, waarna ds. Hey op verzoek met dankzegging eindigde. Hierna sluiting. Het Comité der Prov. Diac. Conf., B. J. v d. Berg, Scriba. Goes, Juni 1926. ZENDING. Ontvangen 100 halve centen van Miep Lodewijk. Hartelijk dank. C. Littooij, Molstr. 90, M'burg. Menigerlei Genade 15e Jrg. No. 4052. J. H. Kok, Kampen. We volstaan met de aankondiging van dit laatste kwartaal van deze bekende predikatiën. Moge den 16en jaargang een even goede ontvangst te beurt vallen als den thans voltooiden. Menigerlei Genade voorziet voortreffelijk in een blijvende behoefte van vacante Kerken en van menschen, die van den Dienst des Woords verstoken zijn. Van 's H e e r e n Ordinantiën Dl. II, door Dr. W. Geesink. J. II. Kok, Kampen. Het tweede deel van dit reeds door ons hartelijk aanbevolen werk van prof. Geesink, waarvan hier de tweede drnk verschijnt, behandelt de Natuur, nl. lo. De stoffelijke Natuur. Hierbij komen gewichtige pun ten ter sprake Natuurwetten, De Sterrenwereld hfdst. 3—8; De Dampkring 9—11; Mineralen, Planten, Dieren 1223. Het menschelijk lichaam 24 In de tweede afdeeling behandelt de geleerde schrijver de Geestelijke Natuur het bestaan er van wat onder Geest verstaan moet worden, de Engelen, hun dienst, hun valde menschel ij ke ziel. In de derde en vierde afdeelingDe stoffelijke- geestelijke natuur. Hierbij komen ter sprakeHet ontstaan der ziel, bewustzijn; ziel en geestzetel dei- ziel, en de verschillende functiën van het zieleleven. We weten uit ervaring hoe loonend de lezing en de voortdurende raadpleging van Geesink's boek is. De prof. weet op bevattelijke wijze moeilijke en cri- tieke punten te belichten. Het valt niet moeilijk een oud vriend, wiens kwaliteiten men kent, in een nieuwen kring, die nog geen kennis met hem maakte te introduceeren. De uitgave van dit lijvig boekwerk is stijl-J. H. Kok. v. D. Waarom z ij t g ij lid eener Geref. Kerk, door Js. v. d. Linden, 7e druk. Bootsma en Co., 's Gravenhage. De 7e druk In 1922 verscheen de eerste. Vele kerkeraden hebben de goede gewoonte dit werkje aan hen die Belijdenis doen als herinnering aan te bieden. De gelegenheid om het er in te zetten is er wel, maar kan schier niet. benut worden. Want het papier waarop dit moet geschieden is onbeschrijfbaar. Althans mijn ex. vloeit door. v. D. De man van de Boekenkist, door J. Schouten. W. Kirchner, A'dam. De kinderen zullen dit boekje wel lezen, doch o.i. heeft de schrijver zich wat te gemakkelijk afgemaakt van zijn taak. Prof. Junius neemt met het verhaal van zijn lot gevallen vier van de 11 hoofdstukken in beslagiets wat volstrekt niet tot, het verhaal behoort. Ook de stijl laat te wenschen over. Lees b.v. het begin van het 5e hoofdstuk, waar ge in de le alinea verzocht wordt binnen te treden, en in de 2e in eens naar een paar dagen later in uw gedachten wordt verplaatst. Er is te weinig eenheid in dit verhaal. Een schets van te voren is niet alleen voor een preek nuttig. v. D. Geref. Knapenvergadering „Samuel", Middelburg. Vergadering op Zaterdag 26 Juni. Agenda le Afdeeling Bijb. Gesch.Genesis 31 door J. Francois. Vad. Gesch. door Molenbroek. KRING „WALCHEREN Vergadering D.V. op Donderdag 1 Juli te Middelburg. Inleidingen „Uitbreiding der Kerk" door „Bidt en Werkt" van Vrouwepolder. „Bibliotheek" door „Martha" van Oostkapelle. Aanvang 7.30 uur. Jong. Ver. op G. G. Ledenvergadering Herman Faukeel en Dr. Lützen Wagenaar, 27 Juni 1926 in de Consistorie der Gast- huiskerk. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Hofpleinkerk. Heidelb. Catech. Zondag 33. Gasthniskerk 9.30 uur ds. R. Hamming Bed. H. Av. 6 uur ds. R. Hamming Dankzegging. Hofpleinkerk 9.30 uur ds. J. H. Telkamp 2 uur ds. J. Schelhaas Noorderkerk 9.30 uur ds. J. Schelhaas te Nederhorst den Berg. 6 uur ds. J. H. Telkamp Arnemuiden 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. H. Telkamp Domburg 9.30 uur ds. Deddens 2 uur ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 uur ds. C. von Meijenfeldt 2 uur Lezen eener Leerr. Grijpskerke 9 en 2 uur ds. J. Dijkstra Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Meliskerke 9 en 2 uur Cand. Meijnen Oostkapelle 9 en 2 uur ds. J. Douma te Den Haag. Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Souburg 9.30 en 2 uur ds. G. B. Wurth Veere 9.30 en 2 uur ds. I. K. Wessels Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. P. N. Kruyswijk Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. C. vop. Meijenfeldt 6.30 uur ds. J. Douma te Den Haag. Zendingsrede. Westkapelle 9.30 uur ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruiüisse 10 en 5 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Cand. C. van Schie te Voorschoten, ds. D. B remmer ds. F. Staal Lezen eener Leerr. ds. C. J. Wielenga Bed. H. Av. en Dankz. Kamperland 9 en 2 uur ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur ds. Dekker te Ambt Vollenhove. Oosterland 10.30 en 3 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur ds. J. W. van Tol Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur Geen opgaaf ontvangen Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur ds. A. Steijling Em. pred. te Apeldoorn. Bergen op Zoom 9.30 uur Lezen eener Leerr. 6 uur ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 10.30, 3 en 7 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 10 en 3 uur ds. W. M. le Cointre Tholen 9.30 en 2 uur ds. P. J. Baaij Em. pred. te Veere. Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. D. van Dijk te Hollnm. Baarland 9.30 en 2 uur ds. A. Wijngaarden Driewegen 9.30 en 2 uur ds. B. Meijer Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. A Scheele Borsele 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen 's Gravenpolder 10.30 en 3 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 9.30 en 2 uur ds. C. W. Keur Ierseke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wemeldinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. A. P. Laating Axel 9.30 eu 2.30 uur ds. C. Post. Hoek 10 uur ds. J. B. Vanhaelen Bed. H. Av. 3 uur ds. J. B. Vanhaelen Voortz. Bed. H. Av. en Dankz. Oostburg 10 uur ds. M. van Wijk 2.30 uur Lezen eener Leerr. Oostburg (dienst Aardenburg) 10 uur Lezen eener Leerr. 3 uur ds. M. van Wijk Bed. H. Av. en Dankz. Schoondijke 10 en 3 uur ds. K. Sietsma Tcrneuzen 9.30 en 2.30 uur ds. S. Groeneveld Zaamslag 9.30 en 2.30 uur ds. P. van Dijk

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1926 | | pagina 3