Godsdienstoefeningen Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. BOEKAANKONDIGING. Vereenigingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 3 JUN11926. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel Advertentlön. BataviaJ. Ubels te Heemstede. Nieuwendam, Krommenie, Westzaan: H. Holtrop, cand. te Scharren bij Joure. Oldehove. WonbruggeH. Wiersema, cand. te Zanderveer. Wagenborgen A. Dondorp, cand. te Utrecht. BarendrechtJ. G. Feenstra te Scheveningen. Laren, Aa'smeer J. Gillebaard te Noord-Scharwoude. Borsele-Driewegen Joh. de Boer, cand. te Zwartsluis. BEDANKT VOOR Kooten W. A. Wiersinga te Wormer. KampenC. v. d. Wonde te Gorredijk. ZeistJ. L. v. d. Wolf te Kralingen Afscheid en Intrede. Soest. Zondag nam dr. J. Hoek, die naar 's-Gra- venhage-West vertrekt, afscheid van zijn gemeente, welke hij 5 jaar gediend heeft, met een predicatie over Philippensen 136. Na een inleidend woord, waarin hij er o.ra. aan herinnerde dat hij zijn intrede deed met een leerrede over Psalm 45 4 en 5a, waaraan hij het karakter van een bidstond gaf, merkte hij op, dat hij voor het afscheid een woord zocht, waarvan dankbaarheid de grondtoon is en dat, zich vasthechtend aan een be- weldadigd verleden en heden, ook uiting geeft aan een geloovig vertrouwen in de toekomst. Zoo kwam spr. tot zijn gekozen tekstwoord, waarin de apostel Paulus zegt wat zijn gemoed vervult ten aanzien van de gemeente van Philippi. Dit is ten eerstedank baarheid jegens God, en ten tweede vertrouwen op God. Gebruikelijke toespraken tot corporaties en per sonen volgden, waarna de scheidende leeraar werd toegesproken door ds. J. G. Meynen, van Baarn, na mens de classis en als collegadoor burgemeester G. de Keth, namens het Dag. Bestuur der gemeente doords. I). P. Brans, Ned. Herv. predikant te Soest, namens het bestuur der drie Chr. Scholen en ten slotte door zijn plaatselijken collega ds. B. Alkema, namens kerkeraad en gemeente. Toegezongen werd de zegenbede uit Psalm 121. De classis Haarlem van de Geref. Kerken kwam wederom in vergadering bijeen. Allereerst zij vermeld, dat de voorzitter, naar aan leiding van de uitspraak op de vorige vergadering aan ds. H. C. v. d. Brink en ds. J. C. Brussaard vroeg, welke hun beslissing is inzake de vermaning tot hen gericht. Dezen antwoordden, dat ze gehoor wilden geven aan een drievoudigen aandrang op hen geoefend door hun kerkeraden, door het centraal comité en door alle predikanten der classis en omdat ze de daarin aangegeven reden juist achtten, uit het centr. comité zijn getreden. Zij verklaarden ook, dat het centraal comité voor taan geen publicaties meer zal doen in „Woord en Geest", zoodat dit blad opgehouden heeft het feite lijk orgaan te zijn van genoemd comité. Na lang durige besprekingen over de verklaringen door hen afgelegd in verband met hun uittreden, werden de volgende vier voorstellen ingediend le. De classis Haarlem der Geref. Kerken, dankbaar voor de mededeelingen van ds. H. C. v. d. Brink en ds. J. C. Brussaard, dat zij zich uit het Centr. Comité voor bezwaarden hebben teruggetrokken, vertrouwt, gehoord de nadere mededeelingen van deze predi kanten, dat zij ook aan de actie van dit comité niet meer op eenige wijze zullen deelnemen, omdat de classis als haar overtuiging heeft uitgesproken, dat het optreden van dit comité ontoelaatbaar is in onze Kerken. Dit voorstel werd aangenomen met 22 tegen 4 stemmen. 2e. de classis betreurt, dat ds. H. C. v. d. Brink en ds. J. C. Brussaard niet bereid zijn gevonden hun medewerking aan „Woord en Geest" op te geven, omdat, al heeft het Centraal Comité verklaard niet langer zijn publicaties in dit blad te zullen doen, de geest en de richting van dit blad, evenals de mede werking van dr. Geelkerken als eindredacteur, dui delijk aantoonen, dat dit blad zich als oppositie-orgaan van de Synode van Assen gesteld heeft en dringt er daarom bij ds. H. C. v. d. Brink en ds. J. C. Brus saard op aan, zich als medewerkers van dit blad te onttrekken. Dit voorstel wordt aangenomen met 15 tegen 11 stemmen. Ds. Brinkman spreekt uit, dat hij tot dit voorstel meegewerkt heeft onder de nadrukkelijke verklaring, dat het niet inwilligen van dit verzoek in geen enkel opzicht tot tuchtmaatregelen aanleiding zou geven. De commissie van advies betuigt haar instemming met deze verklaring. 3e. De classis verzoekt ds. H. C. v. d. Brink, in verband met zijn uitlatingen in „Woord en Geest" en op de classicale vergaderingen, dat hij staat aan de zijde van dr. Geelkerken, zich nader te verklaren, aangezien dat volgens de resoluties van de Generale Synode te Assen niet toelaatbaar is. Dit voorstel wordt aangenomen met 22 stemmen voor en 5 tegen. Besloten wordt ds. v. d. Brink te verzoeken over 14 dagen antwoord te geven. 4e. De classis spreekt nadrukkelijk uit, dat liet optreden van Dienaren des Woords in onze Kerken met dr. Geelkerken in vergaderingen van bezwaarden niet geoorloofd is. Dit voorstel wordt aangenomen met 21 tegen 7 stemmen. De vergadering wordt verdaagd tot 15 Juni. Zomerconferenties van den Zendingsstudie- Raad. Evenals vorige jaren zullen deze in de eerste drie weken van Augustus worden gehouden en wel D.V. van 27, 9—14 en 1621 Augustus. Omtrent het voorloopig programma kan het volgende worden medegedeeld Eerste week (27 Augustus). Voorzitterds. Joh. Rauws, Zendingsdirectorvice-voorzitterds. H. C. de Groot (Angerlo)openingsrede dr. C. W. Th. Baron van Boetzelaar van Dubbeldam, oud-Zendings consul bijbelbesprekingen ds. H. Bogers (Klaaswaal). Cursussen I. Pastor C. Hötzel, oud-Zendeling van China „Die Mission in China". II. Dr. H. van der Veen, taalgeleerde van Rante Pao „De Zending onder de Sa'dan Toradja's" (le. Land en Volk; 2e. De godsdienst; 3e. De Sa'dan Toradja's en het Christendom4e. Zendingsarbeid). III. Zendeling F. J. F. van Hasselt: „De Zending op Nieuw-Guinee". Studiegroepen: a.) „Sangi" door Zendeling P. N. Vellekoop van Sangi. Referentends. J. Groeneweg, directeur der Chr. Philantr. Inrichtingen en predikant der N, H. Zendings gemeente te Doetinchem over „De Inwendige Zending en de Doetinchemsche Inrichtingen"ds. H. Janssen, leger- en vlootpredikant in Algem. Dienst; dr. W. J. L. Dako, Zendeling-arts van het Zendingshospitaal te Bandoengds. W. Bieshaar, predikant-director van den G.Z.B. over „Het Zendingswerk en het teeken des bloeds" en br. H. Bielke, secr. van het Zendingsge nootschap der Broedergemeente„Demonstratie der nieuwe Suriname-film". Tweede week (914 Augustus) Voorzitterds. J. Krüger (Tilburg)vice-voorzitterds. H. Kluin (An- geren)openingsrede ds. D. Pol (Rijsoord)bijbel besprekingen ds. E. L. Smelik (Tienhoven). Cursussen I. Missions-Inspektor P. Hannig (Barmen). II. Ds. Jac. van Nes ('s-Gravenhage)„Joden-Zen ding" (le. Joden en Christenen2e. Joden-Zending, eisch der Schrift3e. Praktische Jodenzending in ons land4e. Buitenlandsche Jodenzending). III. Ds. D. K. Wielenga (IJlst)„De Zending op Soemba". Studiegroepen a.) door Zendeling-kweekeling K. Bot over „Posso". Referenten: br. D. H. Krijger van Pajeti (Soemba) ds. D. E. Boeke, secr. van het N.B.G.„De plaats van het Nederlandsch Bijbelgenootschap in de Inwendige Zendingde heer K. H. Kammeijer„Iets uit den Zendingsarbeid onder de Joden") mej. A. C. Kok, onderwijzeres te Zwolle„Het jonge kind en de Zen ding" br. H. Bielke, secr. van het Zendingsgenoot schap der Broedergemeente en ds. K. van Dijk van Keboemen „Keboemen als Zendingsterrein". Derde week (1621 Augustus). Voorzitterdr. K. J. Brouwer, Zendingsdirector te Oegstgeestvice- voorzitterds. W. A. Wiersinga (Wormer); Openings rede: ds. B. J. C. Rijnders, Zendingsdirector; Bijbel besprekingen ds. J. L. G. Gregory (Loenen op de Veluwe.) Cursussen I. Missions-inspektor P. Hannig (Barmen.) II. Zendeling O. R. van der Brug van Poerwakarta „De Zending op West-Java". III. Br. H. Bielke, secr. van het Zendingsgenoot schap der Broedergemeente over„De Zending in Suriname" Studiegroepen a. „Geestesleven der Natuurvolken", door mej. B. Gerretsen (Den Haag.) b. „Islam en Christendom" door den heer H. A. B. Duyker, secr. van het Java-Comité. Referentendr. E. L. Smit (Zalt-Bommel) over de Zending onder de Roomsch-Katholieken in Spanje zendeling J. Kruyt van Pendolo„Hoe het werk groeit" oud-zendeling J. Fortgens, van Halmahera, „25 jaar arbeid op Halmahera" (met lichtbeelden) ds. Th. Scharten (Nijmegen)„De hedendaagschc stand der Wereld-Zending" de heer H. A. B. Duyker, secr. van het Java-Comité „Lessen uit het verleden" dr. L. A. van Melle, leeraar Clir. Gymnasium te Utrecht Gandhi" de heer J. van Keulen, leeraar Geref. Kweekschool te Amsterdam over „Ons winterwerk." Op een der conferenties hopen we in ons midden te hebben mej. dr. G. J. Dreckmeier, zendeling-arts van Poerworedjo, mevrouw HofmanStolk en br. G. Schneider, zendeling van Nieuw-Guinee. De uitgaande Zendingsarbeiders rekenen er op allen in Lunteren tegenwoordig te zijn. De deelnemersprijs (f20,alles inbegrepen) blijft dezelfde als in vroeger jaren. Nadere inlichtingen verstrekt het Bureau van den Z. S. R. „de Nye Wehme", de Bilt (Utr.,) waar men zich thans reeds kan aanmelden. Het Centraal Comité van Advies en Leiding. Op een vergadering van het Centraal Comité van Adv. en Leiding, hetwelk thans 25 leden telt uit ver schillende deelen des lands, werd na breedvoerige besprekingen tenslotte het navolgende besluit ge nomen Het Centraal Comité van Advies en Leiding kennis genomen hebbende van het besluit der Classis Haar lem van de Gereformeerde Ke.xken d.d. 18 Mei 1926, waarbij werd uitgesproken, dat het Centraal Comité in de gegeven omstandigheden ontoelaatbaar zou zijn in de Gereformeerde Kerken, zoodat geen Gerefor meerd predikant daarin zitting zou behooren te hebben noch verbonden zou behooren te zijn aan „Woord en Geest", daar dit blad naar het oordeel cler Classis het feitelijk orgaan van de door bedoeld Comité geleide beweging was geworden, op welken grond Ds. H. C. van den Brink en Ds. J. C. Brus saard vermaand werden, hun relaties met bovenge noemd Comité en blad te verbreken ten stelligste ontkennende, dat het Centraal Comité in de gegeven omstandigheden ontoelaatbaar zou zijn of ook maar eenigermate een revolutionair karakter zou dragen, waarvoor trouwens geen enkel steek houdend argument kan worden aangevoerd uit ervaring getuigende, dat voornoemde predi kanten steeds tot onvoorwaardelijke gebondenheid aan Gods Woord en tot liefde voor de Gereformeerde Kerken aangespoord en tegen alle scheurmaking gewaarschuwd hebben, een en ander trouwens geheel in overeeneenstemming met uitgangspunt, karakter en doel van het Centraal Comité; van oordeel, dat het ontoelaatbaar is den strijd, welken men van Synodale zijde ten onrechte voor geeft te voeren voor de handhaving van Gods Woord, doen afleiden van het terrein der hoofdzaken te weten der besluiten der Synode te Assen tot bijkomstig heden als het lidmaatschap van het Centraal Comité overwegende dat het Centraal-Comité tot dusverre dankbaar gebruik heeft gemaakt van de welwillend verleende plaatsruimte in Woord en Geest doch dat bedoeld blad daardoor uiteraard, noch officiéél noch feitelijk, orgaan van het Centraal-Comité is geworden overtuigd, dat in het belang der Gereformeerde Kerken en van ons Gereformeerd volk de principi- ëele zaak, welke ook het Centraal-Comité wil dienen, niet mag worden geschaad noch beroofd van den steun, zoowel van moreelen als van anderen aard, ook van Gereformeerde predikanten besluit a. op dit oogenblik geen dienstdoende predikan ten eener Gereformeerde Kerk binnen Synodeel ver band uit te noodigen, tot het Comité toe te treden b. aan zijn leden Ds. II. C. van den Rrink en Ds. J. C. Brussaard te verzoeken zich als lid van het Centraal-Comité te willen terugtrekken c. de mededeelingen van het Centraal-Comité voortaan op andere wijze te doen publiceeren dan door opname in Woord en Geest. De beide genoemde leden gaven të kennen, voor meld verzoek in beraad te willen houden. Het moderamen is thans als volgt samengesteld D. Lijberse, Arnhem, voorzitter; Mr. F. J. D. Theyse, Bloemendaal, secretarisW. van Deth, BrusselWm. Haaksma, AmsterdamA. Jonker, DokkumJoh. P. Schouten, Apeldoorn. De Classis Ommen heeft in haar vergadering van 25 Mei het volgende besluit genomen De Classis Ommen, in buitengewone vergadering bijeen op 25 Mei 1926 besproken hebbende het verzoek van den Kerkeraad van Heemse om den Dienaar des Woords weer tot vollen ambtelijken dienst vrij te laten van oordeel, dat zij op de vorige buitengewone vergadering van 28 April aangaande Ds Vogelaar aan den Kerkeraad een welgegrond advies heeft gegeven vernomen hebbende, dat de uitspraak in hooger beroep zeer lang op zich kan laten wachten besluit, gehoord het advies van Deputaten ad. Art, 49 K. 0., dit verzoek toe te staan en verder met het oog op genoemde uitspraak een afwachtende houding aan te nemen. Zaalc-Dr. Geelkerken. Blijkens het kerkeraads- verslag der Geref. Kerk van Amsterdam-Zuid buiten het Kerkverband, zijn enkele broeders en |zusters uit Amsterdam-Groot, Amstelveen, en Amsterdam-West als tijdelijk inwonend bij de Gereformeerde Kerk van Amsterdam-Zuid ingeschreven. De door de vergadering in „De Eendracht" ge machtigden maken thans door middel van een circu laire bekend, dat het Comité te Rotterdam is opgeheven. Zij raden den bezwaarden aan hun bezwaren in te dienen ter plaatse waar zulks behoort. Bezwaarschrif ten zijn gedrukt en zullen worden rondgezonden met het verzoek ze met een handteekening te voorzien én op te zenden. Verder wordt in de circulaire be kend gemaakt, dat eerstdaags een vergadering van bezwaarden zal worden belegd. Met sprekers wordt nog onderhandeld. Vlissingen. Met attestatie uit MiddelburgJo hanna Goulooze, Scheldcstraat 56. Met attestatie naar SchoonhovenNeeltje Lavooy. Johanna BoogaardDe Voogd is tot de gemeen schap der Kerk toegelaten. GedooptWillem, zoon van A. C. Maas en F. Bassie. KERKERAAD (breed), M'burg, 3-6-'26. Begin, notulen, Woensdagavondcomm. als gewoonlijk. Afwezig 11 leden. Ingekomen stukken. De uitvoering van het besluit inzake de avondmaalstafel in de Noorderkerk wordt, aangehouden. Een schrijven van het bestuur der Geref. Schoolvereen. zal door den scriba worden beantwoord. Aanvragen van buiten worden aan de desbetreffende commissie gegeven. Rapporten. Smal rapporteert als zijn oordeel, dat drie predikanten voor onze gemeente noodig zijn. Besloten wordt in overeenstemming met dit oordeel. De telefooncommissie spreekt de wenschelijkheid uit van aansluiting van onze thuiszittenden bij onze godsdienstoefeningen. Een breedere commissie wordt jenoemd, om concrete voorstellen (met kostenbere kening) te doen. (Brs. Dirksen, Fanoy, Van Driel, Kögeler.) Rondvraag ds. Hamming geeft volgende week geen catechisatie. Volgende week Smal. Er wordt op aangedrongen, dat het dringend noodig is, verhuizingen op te geven aan het adres van br. M. B. Fanoy, Burg 16. Censura morum. Dankzeggingsluiting. De Kerkeraad. ZENDING. Vlissingen. Met liartelijken dank mogen wij de goede ontvangst melden van Jan Huser 223 halve centen en Jopie Huser 140 halve centenvan zuster R. 75 halve centen, 1 kluut, 2 nikkeltjes en een zakje sigarenbandjesvan Nel en Henk Kruidenier elk een zakje zilverpapier, eenig theelood en capsulesvan Nelly Vader een pakje zilverpapier en van Piet Vader een pakje sigarenbandjes en capsulesvan Laban Bolier een pakje zilverpapier en van Jacob en Jan van Belle een ferm reuzenpak theelood en een pakje zilverpapier en capsules. Wegens afwezigheid van 824 Juni wordt den kinderen verzocht gedurende dien tijd geen pakjes te brengen. Daarna natuurlijk weer in versneld tempo. Namens de Zendings-commissie, W. Karreman, Penningm. Middelburg. In dank ontvangen een pak zil verpapier van Anna Joosse, van Sientje Roosse een doos zilverpapier en ook een pak zilverpapier van Ko en Wim Meliefste van Serooskerke van br. Q. f2,25 en ontvangen van den boekh. der Kerk de Pink stercollecte groot f 296.57. Namens de Commissie, L. A. Tange, Penningm. Met vriendelijken dank ontvangen 140 h.c. van Wim Westveer, Heinkenszandeen doos zilverpapier van de kinderen Oggel, Axelvan E. C. N. Kamper land een pakje zilverpapier en een doos zilverpapier en capsules van de kinderen der Chr. School Graven straat. Mej. C. Littooij, Molstr. 90, M'burg. „PARAKAN". Met vriendelijken dank ontvangen uit het Zendings busje van Clasina de Jonge f 19,28. C. Hondius. Rott. Kade O 244. Binnenkort giat ter perse bij den uitgever D. H. Littooij Az., te Terneuzen, op veler verzoek, de uit gave van Belijdenis, Avondmaal, Tucht door Ds. A. Littooij, in leven predikant der Geref. Keik te Middelburg. Derde omgewerkte druk, bezorgd en van een in leiding voorzien door Ds. P. van Dijk, te Zaamslag. Dit geschrift is door pers en publiek zóó gunstig ontvangen, dat de eerste en tweede druk zeer spoedig na verschijning uitverkocht waren. En ook thans be staat voor dit practische, duidelijke boekje nog bizondere belangstelling. De schrijver staat o.a. stil bij de vraag wie het Avondmaal mogen en moeten houden, en aan wie het moet worden bediend, terwijl uitvoerig wordt gehandeld over het doen van Open bare Belijdenis, over Kerkelijke Tucht, enz. De inhoud van dit geschrift is uitermate belang rijk, en moet door ieder lid der Gereformeerde Kerken gelezen worden. Ongetwijfeld zullen bij lezing verschillende vragen verklaard, en zal veel misver stand opgehelderd worden. De omvang is plm. 40 bladzijden. Prijs 50 cent. De inteekening is opengesteld. Rooster J. V. „Calvijn", Vlissingen, voor 6 Juni. Middag-afd. SchriftonderzoekHemel en hel. D. Stroo. Het doel der Zending. J. Steketee. Avond-afd. Gel. Bel. Art. 19 door A. R. Beginselen, Art. 19. J. Suurmond. AGENDA der Ringvergadering, te houden op 10 Juni a.s. in het Kerkgebouw te Koudekerke. Opening. Notulen. Onderwerp Uitbouw, te behandelen door Vlissin gen B. Pauze. Reserve-onderwerpde J.-V. en het persoonlijk geloofsleven, te behandelen door Koudekerke. Rondvraag. Sluiting. Geref. Jongelingsvereen. Middelburg. Afd. Dr. Lützen Wagenaar. S.S. Schets 43. Het lijden. C. Stoel. L.K. Guido Gezelle. C. Haeck. M.-V. „Meisjesroeping", Middelburg. Agenda Gewijde Geschiedenis Johannes 17. Vrije werkzaamheden. Geref. Knapenvergadering „Samuel", Middelburg. Vergadering op Zaterdag 5 Juni. Agenda le Afdeeling Bijb. Gesch. Genesis 24, door L. Bolier. Kerk. Gesch. door den Leider. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Zaterdagavond van ö'/j—9V& uur Cons. Hofpleinkerk le Afdeeling. Gewijde Geschiedenis. 2 Samuel 1 en 5 door Cor Verstraaten. Na de pauze. Vertelling door de Leidster. 2e Afdeeling. Gewijde Geschiedenis. 2 Samuel 1 en 2. Na de pauze. Vrije werkzaamheden. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Gasthuiskerk. Heidelb. Catech. Zondag 30. Collecte voor hulpbeh. Studenten. Gasthuiskerk 9.30 uur ds. J. ten Brink te Westmaas. 2 uur ds. J. Domna Hofpleinkerk 9.30 uur ds. J. Douma te 's Gravenhage. 6 uur ds. J. H. Telkamp Noorderkerk 9.30 uur ds. J. H. Telkamp Voorber. H. Av. en Openb. Bel. 6 uur ds. J. ten Brink Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Domburg 9.30 uur ds. J. E. Visser Voorber. H. Av, 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. C. von Meijenfeldt Grijp8kerke 9 en 2 uur ds. J. Dijkstra Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur ds. A. Koning Voorber. H. Av. Meliskerke 9 en 2 uur ds. C. Veltenaar Voorber. H. Av. 6.30 uur ds. W. Doorenbos Oostkapelle 9 en 2 uur ds. E. Douma Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. W. Doorenbos te Midwolda. Souburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Veere 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. ten Brink te Westmaas. Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Vrouwepolder 9.30 uur ds. C. von Meijenfeldt 2 uur Lezen eener Leerr. Westkapelle 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. E. Visser Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 10 uur 5 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkerk 9.30, 2 en 5.30 uur Oosterland 10.30 uur 3 uur Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 10 en 6 uur Zonnemaire 9.30 en 2 uur Cand. Joh. de Boer te Zwartsluis, ds. D. Bremmer Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. Lezen éener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. D. Bremmer ds. J. W. van Tol ds. F. Staal ds. C. J. Wielenga ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur ds. S. O. Los te 's Gravenhage. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 u. ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Poortvliet 10.30, 3 en 7 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 10 en 3 uur ds. A. L. Ruijs te Dinteloord. Tholen 9.30 en 2 uur ds. A. Andree Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. H. Kuiper tijdelijk te Amsterdam. Baarland 9.30 en 2 uur Driewegen 9.30 uur 2 uur Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Borsele 9.30 uur 2 uur Goes 9.30 en 6 uur 's Gravenpolder 10.30 en 3 uur Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ierseke 9.30 en 2 uur Wemeldinge 9.30 en 2 uur Kruiningen 9.30 en 2 uur Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. A. Wijngaarden Cand. E. de Jong te Rotterdam. Lezen eener Leerr. ds. A Scheele Lezen eener Leerr. Cand. E. de Jong ds. R. J. v. d. Veen Lezen eener Leerr. ds. C. W. Keur Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. A. P. Lanting Axel 9.30 en 2 30 uur Hoek 10 uur 3 uur Oostburg 10 uur 2.30 uur Oostburg (dienst Aardenburg) 9.30 uur 3 uur Schoondijke 10 uur 3 uur 6.30 uur Terneuzen 9.30 en 2.30 uur Zaamslag 9.30 uur 2 30 uur ds. C. Post Lezen eener Leerr. ds. P. van Dijk ds. P. N. Kruyswijk te Vlissingen. Bevestiging, ds. M. van Wijk Intrede. Lezen eener Leerr. Geen dienst ds. K. Sietsma Geen dienst ds. K. Sietsma ds. S. Groeneveld ds. P. van Dijk Lezen eener Leer. Heden nam de hemelsche Vader tot Zich mjjn lieve Vrouw DEBORA LOUWERSE, de moeder van m\jn twee kindertjes, in den leeftijd van 40 jaar en 6 maanden. A. JANSE. Biggekerke, 4 Juni 1926.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1926 | | pagina 3