Godsdienstoefeningen UIT DE PERS. Leesdienst en radio-preek. KERKNIEUWS. Officiëele Berichten. Vereenigingsleuen. Verantwoording uan Liefdegauen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 6 DECEMBER 1925. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel De bijlagen alleen bedragen 153 compres gedrukte bladzijden, zoodat ik niet eenigszins breed de argumentatie kon aanvoeren. Ik meen onzen lezers geen ondienst te doen, met deze samenvatting van de zaak, waarover zooveel verwarring heerscht. v. D. Ons werd de vraag gedaan in hoeverre het kerkrechterlyk geoorloofd mag worden geacht, in plaats van het houden van een leesdienst gebruik te maken van een radio-toestel ter beluistering van een radio-preek. Deze vraag kan op tweeërlei wyze worden opgevat. 1. Mogen de leden der gemeente, wanneer in den gemeentedienst geen dienaar des Woords optreedt, thuis blyven of by vrien den of broeders gaan om een radio-preek te beluisteren P En 2. Mag de Kerkeraad voor den kerkedienst gebruik maken van een radio-preek in plaats dat er een preek gelezen wordt De eerste vraag beantwoorden wy beslist ontkennend. Het is toch de roeping van de leden der gemeente om op den dag des Heeren samen te komen om Gods Woord te hooren, de Sacramenten te gebruiken, God den Heere openlyk aan te roepen en den armen christe- lyke handreiking te doen. Deze roeping mag niet worden verwaarloosd. Als de Kerkeraad naar de orde der Kerk de diensten uitschrijft, mogen de leden zich daaraan niet onttrekken Ook de leesdienst is een Kerkedienst. De lees dienst is wel niet zoo volledig als een dienst waarin een dienaar des Woords optreedt, maar hy bevat toch alle elementen van de bedie ning des Wooïds. De gemeente der geloovigen komt samen in de gemeenschap der heiligen, er wordt samen gebeden en gezongen, er wordt een preek gelezen van een Gereformeerden dienaar, zoodat de gemeente in een leesdienst kan worden verkwikt en gesterkt. Wanneer de leden der gemeente in hunne woningen een radio-preek beluisteren, missen zy de gemeenschap der heiligen, en brengen zy niet hunne gaven op het altaar der liefde. Indien zy thuis blyven wanneer er leesdienst is gaan zy in tegen de gestelde orde en be droeven zy de gemeenschap der heiligen. Bo vendien is er een niet gering gevaar in gele gen dat de prediking, die men hoort, niet zuiver Schriftmatig is. Men kan het oor te luister leggen aan de preek van een Gereformeerd predikant, maar het is ook mogelyk dat men een ander prediker hoort. Nu is het wel waar dat men altoos in de gelegenheid is ook het verkeerde te hooren. Wy leven in een zondige wereld, en beluisteren daarin allerlei stemmen. Maar het is iets anders of dat het niet moge lyk is buiten de wereld te gaan, dan dat wy tydens de bediening des Woords, op den dag des Heeren, op welken wy in het byzonder onze harten opheffen tot den Heere, ons oor te luister zetten aan een preek, die niet in overeenstemming is met ons Gereformeerd belyden. Wy bedoelen hiermede ook niet dat wy ons ascetisch geheel moeten afsluiten van wat niet Gereformeerd is, maar dit dat het niet goed is dat de leden der gemeente zich voeden met brood dat in ongereformeerde kerken of kringen is toebereid. En daarvoor loopen wy gevaar, wanneer wy thuis kerk houden. De nieuwsgierigheid kan leiden op het verkeerde pad. Om die reden kan ook de kerk nimmer goed vinden dat de leden der kerk tydens den leesdienst thuis blyven om een radio-preek te beluisteren. Wat de tweede vraag aangaat of de kerke raad ten behoeve van den kerkedienst gebruik mag maken van een radio-preek in plaats van een preek, die gelezen wordt, wy zouden deze vraag niet gaarne bevestigend beantwoorden. Wy stemmen volgaarne toe dat de radio is een kostelyke vinding, die wy ook mogen aanwenden in den dienst van het Koninkrijk. En daarom zouden wij het niet absoluut ver keerd vinden om ten behoeve van een kerke dienst gebruik te maken van een radio-preek. Doch wel zouden wy willen waarschuwen tegen een bedenkelyke zyde. Allereerst is er geen persoonlyk contact tus- schen den spreker en de hoorders bij de radio- preek. Er is zeer bezwaarlyk een eenheid en een goedeu gang iu zulk een dienst te krygen. De eenheid van gebed, psalmgezang en preek gaat licht teloor. Wat gesproken wordt is door de radio niet altoos goed te hooren. Maar al zouden ook de atmospherische storiugen zoo veel mogelyk kunnen worden overwonnen, het bezwaar blijft dat het karakter van een ge meentevergadering licht schade lydt. En wat wy in het begin van dit artikel opmerkten, het gevaar is niet buitengesloten dat men een anderen en niet-gereformeerden prediker hoort. En zoo zou de gemeente een prooi kunnen worden van verkeerde leeriugen. Om die reden zouden wy niet kunnen goed keuren, dat in eene gemeente vergadering, sa mengekomen voor de bediening des Woords, in plaats van leesdienst gebruik gemaakt werd van een radio-toestel tot beluistering van een radio-preek. Het is wel eenigszins te verstaan dat menig een niet zoo gaarne een leesdienst bezoekt. Het voorlezen en het voorgaan in den lees dienst is een moeilyk werk en niet allen zyn daarvoor geschikt. Om die reden moeten de kerkeraden er voor zorgen dat zy die aange wezen worden voor den leesdienst daarvoor ook de gaven bezitten. Op zichzelve behoort het lezen in den dienst niet tot het werk van een ouderling. En daarom is de kerkeraad geheel vry in de keuze van den broeder, die daarvoor van God gaven heeft ontvangen. Natuurlijk is het 't meest gewenscht dat een ouderling op treedt, wyl hij een vertrouwensman is, en ge kozen is tot opziener. Maar indien het geval zich mocht voordoen hetgeen haast een onmogelijk geval is dat niet een der oud-r- lingen de gave des gebeds en van het voorlezen bezit, zou de kerkeraad een anderen broeder daarvoor kunnen aanwijzen. {De Bazuin.) Bouwman. TWEETAL TE Kampen G. W. Akkerhuis te Maassluis. H. v. d. Elskamp te Koog-Zaandijk. Zwolle G. Laarman te Klundert. D. de Wit te Berlicum. BurumA. B. W. M. Kok te Wommels. B. Steen te Zoutkamp. Hilversum H. S. Bouma te Leeuwarden. E. Schouten te Alfen a.d. Rijn. BEROEPEN TE 's Gravenhage-WestJ. L. v. d. Wolf te Kralingen. DelftJ. v. d. Meulen te 's Hertogenbosch. BataviaJ. van Herksen te Hillegom. GroningenM. Uijtenhoudt te Coevorden. Hillegersberg-TerbreggeJ. L. Allaart te Rozenburg. Schoonoord (Dr.)M. Janssens, cand. te Assen. AANGENOMEN NAAR 's Gravenhage-OostG. R. Kuyper te Haarlem. BEDANKT VOOR Middelburg P. Nomes te Delfshaven. Oud-LoosdrechtA. Wijngaarden te Baarland. Hillegersberg-StraatweggedeelteS. van Dijken te Nieuweroord. VarsseveldH. H. Binnema te Landsmeer. Abcoude J. A. Schep te Dronrijp. 's Graveland Th. Kuipers te Beilen. Kollum J. Gillebaard te Noord-Scharwoude. Afscheid en Intrede. Oldehove. Ds. A. v. d. Vegt heeft afscheid genomen met een prediking over 1 Cor. 13 13. Aan 't slot richtte hij zich nog tot de diverse vereenigingen en sprak ten slotte nog afzonderlijk toe den kerkeraad, den afgevaardigde der classisds. Van der Meulen, het College van B. en W. en het hoofd der school. Wederkeerig spraken genoemden den vertrekkenden leeraar hartelijk toe, en gewaagden van den zegen op zijn trouwen arbeid. De heeren Groefsema en Feitsma spraken nog in 't bijzonder ook als vriend, waarna laatstgenoemde allen verzocht den scheidenden leeraar toe te zingen Ps 1214. Sleen. Na des morgens bevestigd te zijn door ds. N. Duursema, van Nieuw-Amsterdam, met. een predi cate over 1 Tim. 4: 16, deed cand. A. H. Piersma, van Leeuwarden, des middags zijn intrede met een leerrede over 2 Cor. 4:7. De nieuwe leeraar werd ten slotte toegesproken door den oudsten ouderling en door ds. Duursema namens de classis. Sellingen. Ds. J. D. Speelman nam Zondag afscheid van zijn gemeente, wegens vertrek naar Nieuwveen, na hier ruim 8 jaren met zegen werkzaam te zijn geweest. Na de gebruik- lijke toespraken werd het woord gevoerd door ouderling G. Haveman E. Moor- lag het hoofd der Chr. school W. Mulder en ds. Oosterheert van Terapel, namens de classis. Dwingeloo. Ds. W. J. Smidt deed zijn intrede, na des morgens in zijn dienstwerk bevestigd te zijn door prof. dr. H Bouwman, van Kampen. Ds. W. J. Smidt preekte naar aanleiding van Ps. 1211 en 2 over het verlangen van den dichter, en zag hierina. een biddend verlangenb een eenig verlangen c. een belijdend verlangen. De gebruikelijke toespraken volg den en werden beantwoord. Candidaat B. Bouma, te Koudum (Fr.) is door de classis Worknm praeparatoir geëxamineerd en met algemeene stemmen toegelaten om te staan naar den Dienst des Woords en der Sacramenten. De heer B. Bouma verzoekt ons mede te deelen, dat hij over twee maanden gaarne een eventueel be roep bij de Geref. Kerken in overweging zal nemen, en dat hij van nu af bereid is voor de gemeenten op te treden. De candidaten, M. Janssens Jr., Ged. Singel 2. Assen en H. Brink, Hoogersmilde, zijn met goed ge volg praeparatoir geëxamineerd door de Classis Assen. Zij zullen beide gaarne een eventueel beroep in over weging nemen. De Kerkeraad van Utrecht heeft de Particuliere Synode van Utrecht in buitengewone vergadering bijeengeroepen op Woensdag 9 December a.s. De Part. Synode in Drente is saamgeroepen tegen 9 December te Assen. De Part. Synode van Friesland-Zuid zal ge houden worden op 6 Jan. 1926 te Sneek. De Part. Synode van Overijsel is saamgeroepen tegen 17 December a.s., in de Zuiderkerk te Zwolle. De kerkeraad van Haarlem heeft de volgende beslissing genomen om deze in te zenden ter behan deling door de eerstvolgende vergadering van de classis Haarlem. De raad van de Geref. Kerk van Haarlem overwegende le. dat de benoeming van afgevaardigden voor de aangevraagde Synode (Generale) praematuur en dus disputabel is te achten, omdat a. de Generale Synode nog niet was uitgeschreven b. aan het recht der Kerken in Noord-Holland, om op die benoeming haar invloed uit te oefenen, is te kort gedaan 2e. dat de Kerken in Noord-Holland in de gelegen heid moeten worden gesteld, om zich op haar meer dere vergaderingen (classes en Particuliere Synode) uit te spreken over geheel de zaak naar formeele en materieele zijde, waarvoor de vervroegde Generale Synode is aangevraagd spreekt als zijn oordeel uit dat, nu de Generale Synode is saamgeroepen, de Kerken in Noord-Holland in buitengewone Particuliere Synode dienen samen te komen, om opnieuw afge vaardigden voor de Generale Synode te benoemen en geheel de zaak, welke op deze Synode aan de orde komt, te behandelen, en besluit, aan de classis voor te stellen, te overwegen, de Kerk van Buiksloot te verzoeken, een buitengewone Particuliere Synode van Noord-Holland samen te roepen, die ten doel zal hebben 1. de geheele zaak, waarvoor de vervroegde Gene rale Synode is aangevraagd, niet slechts formeel, maar ook materieel te behandelen en 2. te oordeelen of niet de reeds gedane benoeming van afgevaardigden voor de Generale Synode moet worden vernietigd en een nieuwe verkiezing moet plaats hebben. De Kerkeraad spreekt nadrukkelijk uit, dat hij met dit voorstel in geen enkel opzicht bedoelt, zich uit te spreken over dogmatische en exegetische kwesties, die eventueel met de aanhangige zaak verbonden mochten zijn. De Kerkeraad van Amsterdam heeft een verzoek van den Raad van Vlootpredikanten om dr. W. G. Harrenstein toe te staan met de „Heemskerk" een reis naar de Middellandsche Zee te maken van 6 Jan. tot medio Maart, ingewilligd. Ds. M. H. K. Mol, em. predikant van de Kerk van Zwartewaal, mocht zijn 50-jarige ambtsbediening herdenken. Ds. Mol werd 12 Oct. 1849 geborenstudeerde aan de Theologische School te Kampen en werd in Juli 1875 candidaat, om 28 Nov. van dat jasr te Dirks- horn zijn intrede te doen. Na 9 jaar vertrok hij naar Dussen, welke standplaats in 1889 met Zwartewaal werd verwisseld. Bijkans 35 jaar mocht ds. Mol al daar arbeiden, om 1 Febr. 1924 eervol emeritaat te ontvangen. I Ds. Mol is voorzitter van het college van regenten van het weeshuis „De Geuzenstichting Wilhelmus van Nassauen" te Brielle en het filiaal „Te Huis" te Utrecht. Een viertal predikanten herdacht het 35-jarig ambtsjubileum. Het zijn ds. C. B. Bavinck, te Rotterdamds. M. Meijering, te Delfzijlds. C. B Schoemakers, te Katen- drechten ds. J. Sybrandy, te Stiens. Geref. Kerk Middelburg. Ingekomen met attestatie uit: Amersfoort, Willem Schaap, Vliss. straat K 219; Axel, Maria H. J. Dregmans, GasthuisNieuwendijk, Cornelia W. Wolff, Nieuwstraat G 222 Nijmegen, Huberdina Kaat, Eigenhaardstraat P 210 Serooskerke (W.), Cox-nelis Onderdijk en echtgenocte, JodengangVeere, Wed. Francina van LeerzumBack, Seisweg R 138. Ingekomen met doopattest uit: Colijns- plaat, Johannes Breure, Wal B 58Grijpskerke, Johanna Joziasse, Seisweg R 130Marum, Klaas M. Pool, Pijpstraat N 212Oosterbeek, Jan Sukkel, Brakstraat O 254Scheveningen, Henriette P. J. van Dijk, Wal A 12Souburg, Gerard Louwerse, Gedoopt: Marie Belia Bolier, Spuistraat F 106; Jan Johannes Geldof, Winterstraat Q 101Hubrecht Izeboud, Noordsingel S 185Suzanna Vermeulen, Dwarskade G 111 Francina Martina Willeboordse, Noordweg S 242. Vertrokken met attestatie naar: Amster dam, Hermina J. Toebes, Tramsingel C 96Bergen op Zoom, Janna S. Brandes, Balans D 7 Djocjacarta, Saartje S. de Fouw, Segeerssingel V 132 Meliskerke, Bernardus v. d. Ende en echtgenoote, K. Noordstr. L 80 Serooskerke, Pieternella Sinke, Noordweg R 23 St. Laurens, Johanna E. van Kesselen, Noordsingel R 57aO. en W. Souburg, Leendert Wisse, echtge noote en 2 kinderen, Noordweg R 11. Vertrokken met. doopattest naar: 's Gra- venhage, Johanna Sprnijt, Jodengang R 213b Breda, Adriaan de Troye, Veersche Weg S 254b. Verhuisd Wed. AndriessenPluymers van Varkensmarkt I 182 naar Pottenbakkerssingel Q 55 Wed. v. Eekvan Gelder van Spanjaardstraat naar Punt O 219; C. Joosse van Bleek E 94a naar Noord weg S 202 Wed. OnderdijkDavidse van L. Geere K 250 naar Bagijnhof E 150; C. J. Polderman van Gravenstraat I 186 naar Hofplein D 76mej. C. de Rijke van Molenwater N 49 naar L. Singelstraat N 174D. Slot van Z. Jansenstraat W 72 naar Lange Noordstraat L 183 mej. J. van Wijck van Noordsingel R 57a naar K. Heerengracht M 275. RING SEROOSKERKE e.o. Vergadering in de Geref. Kerk te Serooskerke op Donderdag 10 December 1925, aanvang 7 uur. 1. Verband in den Jeugdarbeid door Gapinge. 2. Modelinleiding art. 12 Antirevolutionair pro gram door Vrouwepolder. 3. ReserveDer Jongelingen sieraad van Veere. Middelburg, KERKERAAD (breed), 2-12-,25• Begin, notulen,Woensdagavondcomm. als gewoonlijk. Absent 11 leden. Bespreking der candidaatstelling voor Kerkeraadslid. Candidaat-ouderling P. Korteknie, J. H. Koole, P. Loof, M. Maas, P. v. Sluijs, C. Suurmond. Candidaat-diaken D. Coppoolse, J. S. Hoek, A. de Kam, J. J. Ornée, L. A. Tange, W. P. Wattel, S. Westerterp, C. Wolf. Bespreking van het Rapport inzake Emeritaat. Huishoud ilijke vergadering van de gemeente voor verkiezing van Ambtsdragers op Donderdag 10 Dec. a.s., 8 uur, in de Hofpleinkerk 's middags van 23 uur is er gelegenheid in de Consistorie der genoemde kerk te stemmen voor degenen, die 's avonds ver hinderd zijn. Dankzegging. Sluiting. De Kerkeraad. Baarland. Tot blijdschap van Kerkeraad en Gemeente maakte onze geliefde herder en leeraar ds. Wijngaarden in de morgengodsdienstoefening op Dankdag bekend, dat hij vrijmoedigheid had mogen vinden om voor de roeping naar Oud-Loosdrecht te bedanken. Dat 's Heeren zegen moge rusten op deze beslissing en wij als gemeente spoedig andermaal mogen ver blijd worden, is onze hartelijke wensch en bede. Namens den Kerkeraad, C. Douw, Scriba. VERKIEZING KERKERAAD. Schoondijke. De volgende dubbeltallen zijn gemaakt uit de groslijsten in de plaats van br. van Gilst (aftr.) en 1 door vermeerdering van ouderlingen, de brs. M. Dieleman, A. de Feijter, J. P. Leenhouts en A. Wissel. Namens den Kerkeraad, J. A. du Burck. Vlissingen. Gedoopt. Zoon van A. v. d. Putte en P. Koppejan Geertruida, d. van J. de Bruijne en H. Fregeres. Gehuwd Laurens Duijvekot en Catharina Jobse (Wed. Leendertse.) Met attestatie uit den HaagAnthonie F. A. Libosan. Met doopattest naar MiddelburgMaatje van Belzen. Met attestatie naar Schoondijke Maria Jacob a Theune. Overgekomen -uit de Ned. Herv. Kerk Mej. de Groot, geb. van der Gucht, Wed. S. Bosschaert., geb. de Vlieger, Wed. SchoutVelthuis, geb. Smit en A. Kamermans, terwijl het verlangen daartoe is te kennen gegeven door J. Veerman. Tot ouderling benoemd de brs. C. van Alten en W. Theune en tot diaken: br. L. van Belle. Zaterdagavond a.s. geen spreekuur van den pre dikant en geen catechisatie. ZENDING. Vlissingen. Met hartelijken dank ontvangen van Johanna Maas en Antheunis Maas, Zwanenburg B 147, een reuzen zak en een zakje zilverpapier en een keurig zakje capsulesvan zuster R. een ge mengde verzameling ad f 1.495 en van Anna Jobse voor verkochte kalenders f 5.875. Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, Penningm. H e i n k e n s z a li d. Met vriendelijken dank ont vangen voor „Kerk en Armen" van N. N. postwissel ad f 10,— van uit Middelburg d d. 23 dezer. Namens den Kerkeraad, J. Steketee, adm., ouderl. „PARAKAN", f 5,aan giften verzameld door mej. N. Vis te Haamstede, niet f 10,— zooals in de vorige Kerkbode abusievelijk was vermeld. Mej. C. Hondius. Geref. Jongelingsvereen. Middelburg. Afd. „Herman Faukeel". S. S. Schets 51. Zegeningen Noach-Verbond. Letterkunde. I. BoudierBakker „Armoede." Afd. Dr. Liitzen Wagenaar. S. S. Schets 51. Zegeningen van het Noachitisch Verbond. L. K. Ina Boud. BakkerArmoede. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Hofpleinkerk. Heidelb. Catecli. Zondag 7. Collecte Emeritiefonds. Gasthuiskerk 9.30 uur ds. R. Hamming Voorber. H. Av. 6 uur ds. R. Hamming (Zondag 7). Hofpleinkerk 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. R. Hamming (Zondag 7). Noorderkerk 9.30 uur ds. J. H. Telkamp Bed. H. Av. 6 uur ds. J. H. Telkamp Dankzegging. Arnemuiden 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Domburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. C. von Meijenfeldt Grijpskerke 9 uur Cand. Maaskant 2 uur ds. J. Dijkstra Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 uur ds. J. Runia Bevestiging. 2 uur ds. A. Koning Intrede. Meliskerke 9 uur ds. J. Dijkstra 2 uur Cand. Maaskant Oostkapelle 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Serooskerke 9.30 uur Lezen eener Leerr.. 2 uur ds. J. H. Telkamp Souburg 9.30 en 2 uur ds. G. B. Wurth Veere 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 Uur ds. I. K. Wessels Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. I. K. Wessels Vrouwepolder 9.30 uur ds. C. von Meijenfeldt 2 uur Lezen eener Leerr. Westkapelle 9.30 en 2 uur ds. E. Douma Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 9.30 uur 2 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30 en 2 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. D. Bremmer ds. F. Staal Lezen eener Leerr. ds. M. B. Parlevliet, te Enter. Kamperland 9 en 2 uur ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr: Nieuwerkerk 9.30, 2 en 5 30 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 uur ds. D. Bremmer 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur ds. J. W. van Tol Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr Zierikzee 10 en 6 uur ds. C. J. Wielenga Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Cand. Holtrop te Amsterdam. Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bat.h 9.30 en 2 uur ds. Sieders em. pr. te Vlaardingen. Tholen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Cand. J. E. Versluijs te Klundert. Baarland 9.30 uur 2 uur Driewegen 9.30 uur Lezeu eener Leerr. ds. A. Wijngaarden ds. A. Wijngaarden Bed. H. Av. 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 cn 2 uur ds. A Scheele Borsele 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 9.30 en 2 uur ds. C. W. Keur. Voorber. H. Av. Ierseke 9.30 en 2 en 2 uur ds. B. Meijer Wemeldinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur ds. F. A. den Boeft Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. A. P. Lanting Middelburg. Gecollecteerd in de maand Nov. 1925: Voor Evangelisatie Brussel f304.76Theolo gische School f 122.78 Kerkbusjes f 89.455 op Dank dag f224,715; voor aflossing der geldleening f 133,15s. I. van Noppen, Boekli. Axel 9 en 2 uur Hoek 9 en 2 uur Oostburg 9.30 uur 2 uur Oostburg (dienst Aardenburg) 9.30 en 3 uur Schoondijke 9.30 uur 2 uur Terneuzen 9 en 2 uur Zaamslag 9 en 2 uur ds. J. S. Post ds. J. B. Vanhaelen ds. K. Sietsma Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. K. Sietsma ds. J. Groeneveld ds. P. van Dijk

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1925 | | pagina 3