CcKXW BORSTPLAAT. I- en Snntsl 1 Banketbakkerij ÜHSiilil Dc beste Godsdienstoefeningen Doozen BONBONS, MARSEPAIN en BORSTPLAAT. Speculaas. A. U. Lïï OOINTRÏÏ Officiëele Berichten. HOLLAND MAAKT DE BESTE CACAO VAN DE WERELD. BLOOKER MAAKT DE BESTE CACAO IN HOLLAND. DRINKT DAAROM UITSLUITEND DAALDERS PER BUS VAN 1 KILO. 75 c. 4272 c. 13 c. PER BUS VAN 1 POND yz POND 1 ONS INGEZONDEN STUKKEN. Vereen igingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 22 NOVEMBER 1925. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel Advertentiën. F. A. DE JONGE. STATIONSSTRAAT. G r o o te Sorteering Verschillende soorten Namens de Classis Middelburg bracht ds. Hamming van Middelburg de gelukwenscben over, die zich ver blijdt met het groote voorrecht, den 80-jarige ge schonken, en die Gods zegen over hem vraagt met het klimmen zijner jaren. Op zijn verzoek zong de gemeente den jubilaris toe Ps. 92 8. Ds. Toebes dankte hartelijk voor de hem toege sproken woorden, waarna hij den zegen uitsprak over de in grooten getale opgekomen gemeente. Generale Synode der Geref' Kerken. Naar wij vernemen, heeft de Kerkeraad van de Kerk van Assen, kennis genomen hebbende van het verzoek dei- Part. Synodes van Noord-Holland en van Noord- Brabant en Limburg, besloten krachtens Art 50 K. O. de Generale Synode samen te roepenen voorloopig als tijd en plaats van samenkomst, onder nadere goedkeuring van de Part. Synode van Drente, aan gewezen Dinsdag 26 Januari, te Assen. KERKERAAD (Smal), M'burg, 19-ll-'25. Begin, notulen, Woensdagavondcommissie als ge woonlijk. Afwezig 2 leden. Ingekomen stukken. Ds. Nomes hoopt Maandag a.s. te komen. Enkele broeders vragen ontheffing van hun benoe ming tot ouderling en diaken. Rapporten. Het rapport der classis inzake emeri- teering zal in studie genomen worden. De Hofpleinkerk wordt afgestaan op 8 Dec. aan Ger. Vereeniging tot Drankbestrijding voor lichtbeelden avond. Een broeder schrijft over onordelijkheid onder den dienst op de galerij in de Hofpleinkerk. 'n Maatregel is genomen. De a.s. avondmaalsregeling wordt vastgesteld 29 Nov. Hofpleinkerk, 6 Dec. Noorderkerk, 13 Dec. Gasthuiskerk. Verschillende tuchtgevallen worden besproken. Verslag classisvergadering. Rapport over een radio-circulaire. Geen conclusie. Idem over een verzoek om toelating als lid. Meer onderwijs wordt aanbevolen. Aldus besloten. Rondvraag. Bespreking van een dooplideen com missie wordt benoemd ter behandeling. 's Avonds van de vergadering-ds. Van Nes (25 Nov. St. Joris) zal ds. Telkamp geen catechisaties geven. Een zuster zal onderzocht worden met 't oog op het doen van belijdenis. Dankzegging. Sluiting. Naar de goede hand onzes Gods over ons ont vingen wij het verblijdend bericht, dat Candidaat J. E. Visser van Kockengen tot ons hoopt over te komen om onze Kerk en die van Domburg als Herder en Leeraar te dienen. Stelle de Koning der Kerk Zijn dienstknecht hier ten rijken zegen. Namens den kerkeraad van Westkapelle, J. Pouwelse, Scriba. L. S. De Raad der Geref. Kerk van Goes, aangezocht door de Classis Goes, roept de Geref. Kerken van Zeeland op tot eene buitengewone Particuliere Synode, te houden op Woensdag 16 December te Goes, aan vang des voormiddags 10 uur. Namens den Kerkeraad b.g., R. J. van der Veen, praeses. F. G. C. Rothuizen, scriba. Goes, 19 Nov. 1925. KORT VERSLAG van de vergadering der Classis Middelburg op 11 Nov. '25. Namens de roepende kerk, Souburg, opent ds. Wurth de vergadering, laat zingen Ps. 123 1, leest Ef. 31421 en gaat voor in gebed. De credentiebrieven worden nagazien. Enkele kerken hebben instructie. Praeses is ds. Runia, assessor ds. von Meijenfelt, le scriba ds. Heij, 2e scriba ds. Hamming. De voorzitter spreekt een woord van welkom tot de Provinciale Deputaten en van blijdschap, dat ds. Wessels voor de roeping naar een andere gemeente heeft bedankt. Candidaat Koning,beroepen predikant van St. Laurens, wordt geëxamineerd. Hij begint met een preekvoor- stel over Rom. 5:1. Ds. Wessels ondervraagt hem in Exegese O.T. Joël 3. Ds. Heij Exegese N.T. Gal. 1. Ds. Telkamp, Dogmatiek. Ds. Heij Symboliek. Ds. Runia Ethiek. Ds. Hamming Kerkgeschiedenis. Ds. Douma Kerkrecht. Ds. Runia Ambtelijke vakken. Ds. Heij Inhoud der H. Schrift. Hij werd toegelaten tot de bediening des Woords en der sacramenten, na ge hoord te hebben het advies van de deputaten dei- Part. Synode. Br. Koning onderteekent het formulier daarvoor geldend. Hij wordt hartelijk toegesproken door den praeses. Hem wordt toegezongen Ps. 134 3. Pauze. De voorzitter heet ds. Kruyswijk en ds. Dijkstra welkom, die voor het eerst ter vergadering zijn. De praeses stelt voor ds. Toebes a.s. Zondag bij zijn 40- jarig jubileum te feliciteeren, en de vergadering wijst daarvoor aan ds. Hamming. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. De aangevraagde vacaturebeurten worden toege staan de regeling zal in de Kerkbode worden op genomen. Rapporten. Ds. Telkamp brengt een uitgebreid rapport uit naar aanleiding van art. 13 D. K. 0. Be sloten wordt dit belangrijke stuk te vermenigvuldigen en de conclusies de volgende vergadering te bespreken. Rapport van de Kerkvisitatie. Dit getuigt van alle zegeningen, die de Heere geeft. Broeder Louwerse brengt rapport uit van de com missie voor hulpbehoevende kerken. De commissie stelt voor de aangevraagde steun te verleenen. Alzoo wordt besloten. Ds. Heij brengt rapport uit over art. 18 van de Huishoudelijke Regeling. Naar aanleiding daarvan wordt art. 18 gewijzigd. Over de Zending wordt gesproken en verwezen naar de Zeeuwsche Kerkbode. Verschillende deputaten worden herbenoemd. Ds. Wessels doet een voorstel voor het benoemen van examinatoren. Benoemd worden voor Exegese O. T. ds. Hamming en ds. Wessels, Exegese N. T. ds. Kruijswijk en ds. Wurth. Dogmatiek en Sym boliek ds. Heij en ds. Telkamp, Ethiek ds. Runia en ds. Wessels. Kerkgeschiedenis ds. von Meijenfeldt en ds. Wurth. Kerkrecht ds. Douma en ds. Kruijswijk, Ambtel. vakken ds. Hamming en ds. Runia, Inhoud der H. Schrift ds. Douma en ds. von Meijenfeldt. Voortzetting volgende week Donderdag 1 uur in de Consistoriekamer van Gasthuiskerk. Ds. Runia gaat voor in dankzegging. Voortzetting op 19 Nov. De Voorz. laat zingen Ps. 119 53, leest 1 Cor. 2 en gaat voor in gebed. Alle kerken zijn weer wettig vertegenwoordigd. De Praeses wijst op de eventueel te houden Generale Synode, die binnenkort verwacht kan worden. Ds. Heij stelt voor afgevaardigden te benoemen voor de eventueel te houden Particuliere Synode van Zeeland. Benoemd worden ds. Heij en ds. Telkamp, primi ds. Hamming en ds. Wessels, secundiouderling S. Brandsma en A. Louwerse van Grijpskerke, primi J. H. Geschiere en C. Polderman, secundi. De ver gadering gaat over in Comité. TUwfoi'i /I.— (Ingez. Med). Ingekomen een schrijven van het Curatorium van de Theol. School. Zal in handen gesteld worden van den Classicalen Correspondent. Een schrijven van br. S. te M. voor kennisgeving aangenomen. Omvraag naar art. 41 D. K. O. Volgende vergadering 2e Woensdag van Februari, roepende kerk Veere. Rondvraag. Ds. Hamming rapporteert over het 40-jarig ambts jubileum van ds. Toebes, en brengt den dank van dezen broeder over voor de vertegenwoordiging van de Classis. Ds. Wessels stelt voor 4 vacaturebeurten te geven in 3 maanden aan de vacante kerken, en aan West kapelle en Domburg 3. Ds. Telkamp deelt mee, dat het rapport naar art. 13 D. K. O. is vermenigvuldigd. Het wordt verkrijg baar gesteld tegen 30 cent. Br. Bosselaar deelt mee, dat Domburg verblijd js doordat de beroepen candidaat het beroep heeft aan genomen. Hij vraagt nu f200 aan voor de verbou wing van de pastorie, en deelt mee, dat Domburg zelf ruim f 1000 heeft opgebracht. Dit verzoek wordt toegestaan. Ds. Heij gaat voor in dankzegging. De praeses sluit de vergadering. Op last der Classis, R. Hamming. Middelburg. Vergadering van de Commissie van Beheer Vrijdag 27 November a.s. De Secretaris. Baarland. Zondagmorgen maakte onze geachte Herder en Leeraar aan de gemeente bekend een roeping te hebben ontvangen van de Kerk te Oud- Loosdrecht. Deze week ontving hij een roeping van de Kerk te Anna Jacoba Polder. Geve de Heere Zijnen dienstknecht licht en wijsheid om een Gode welbehagelijke keuze te doen. De wensch en bede van kerkeraad en gemeente is, dat Z.Eerw. voor beide roepingen moge bedanken en alzoo zijn gezegenden arbeid onder ons moge voort zetten. Namens den kerkeraad, C. Douw, Scriba. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redactie. Wederom verzoekt de Ouder-Commissie een plaatsje in de Kerkbode, en nu, om melding te maken van het heuglijk feit, dat onze Meisjesvergadering „Nunia" zich dermate ontwikkelt, dat niet alle meisjes gelijk meer kunnen vergaderen. We zijn genoodzaakt, om tot splitsing over te gaan. Bovendien verwachten we heel wat meisjes, die tot nu toe op „Lydia" gingen, en anderen, die van onder de Evangeliesatie- Commissie onzer Kerk wegkwamen. Voor die allen is de mededeeling, dat vanaf Zaterdag a.s. de meisjes van 1215 komeii op de 1ste afdeeling, die van half zeven tot half acht samenkomt, terwijl de ouderen van kwart voor acht tot negen uur komen. Natuurlijk vordert dat groote aantal meisjes heel wat van de tegenwoordige Leidsters, te veel zelfs. En is het daarom, dat we allen die het aan kan gaan bij vernieuwing'uitnoodigen, een deel van dien arbeid aan onze Geref. Meisjes te helpen dragen. Buitengewoon moeilijk en zwaar is dat heusch niet maar natuurlijk, het vraagt eenige opoffering. Maar dat wordt gewis rijkelijk beloond door den zegen Gods en de g* negenheid der meisjes, ook door de vrucht voor eigen hart en leven. Het zou de Ouder- Commissie groot genoegen doen als een drietal nieuwe Leidsters konden worden opgenomen. Ook één Leider voor „Samuel" 1 en 2 komen we nog tekort. Wie geeft zich M. de R. met dank voor de plaatsing. Namens de Ouder-Commissie, C. W. VAN DER KUIP, Secretaris. Middelburg, 17 November '25. Vereen. „Meisjesroeping", Middelburg. Consistorie Noorderkerk. Agenda: Gew. Geschiedenis Numerie 16 en 17. Opvoedkunde. Vacantie B. en B. 15 Mrt. '25. Geref. Jongelingsvereen. Middelburg. Afd. „Herman Faukeel". O. Test. schets 46a Jgbl. 28. 1 Sam. 18 vanaf vers 6 tot 1 Sam. 22 5. Davids Vervolgingen. M. O. schets 10 deel 2. Sociaaldemocratie I. Afd. Dr. Lützen Wagenaar. O. T. Schets 46a. Davids vervolgingen Jbl. 28. Onderwerp Gew. Geschiedenis. Ringvergadering. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Zaterdagavond van 6'/a91/* uur Consistorie Hof pleinkerk. le Afdeeling. Gewijde geschiedenis. Vrij onderwerp. Bertha Lodewijk. 2e Afdeeling, Gewijde geschiedenis. Vrij onderwerp. Nellie Arnoldi. Geref. Knapenvergadering „Samuel", Vergadering op Zaterdag 21 November. Agenda 1 Afdeeling. Hand. 20 en 21 117 door W. Kingmans. Agenda 2e Afdeeling. Paulus' opgang naar Jeruzalem. Hand. 20 en 21 vers 1—17. H. Bassie. Behandeling Vad. Geschiedenis door den leider. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Noorderkerk. Heidelb. Catech. Zondag 5. Collecte Theol. School. Gasthuiskerk 9.30 uur ds. J. H. Telkamp 6 uur ds. R. Hamming Hofpleinkerk 9.30 uur ds. G. B. Wurth Voorber. H. Av. 6 uur ds. J. H. Telkamp Noorderkerk 9.30 uur ds. R. Hamming 2 uur ds. G. B. Wurth Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Voorber. H. Av. W. 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Domburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. C. von Meijenfeldt Grijpskerke 9 en 2 uur ds. J. Dijkstra Koudekerke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. St. Laurens 9.30 en 2 uur ds. A. C. Heij Bed. H. Av. en Dankz. Meliskerke 9 en 2 uur dhr. A. Koning Ber, pred. te St. Laurens. Oostkapelle 9 en 2 uur ds. E. Douma Serooskerke 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. H. Telkamp Souburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Veere 9.30 en 2 uur ds. I. K. Wessels Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. P. N. Kruijswijk Vrouwepolder 9.30 uur ds. C. von Meijenfeldt Voorber. H. Av. 2 uur Lezen eener Leerr. Westkapelle 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. W. 9.30 en 2 uur ds. G. van Duinen te Schiedam. Bruinisse 9.30 uur ds. D. Bremmer 2 uur Lezen eener Leerr. Colijnsplaat, 9.30 en 5.30 uur ds. F. Staal Geersdijk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur Lezen eener Leei-r. W. 9.30 en 2 uur ds. J. W. Esselink te Eindhoven. Kamperland 9, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30, 2 en 5 30 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. D. Bremmer Scharendijke 9.30 en 2 uur ds. J. W. van Tol Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr Zierikzee 10 en 6 uur ds. C. J. Wielenga Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 9.30 en 2 uur ds. T. Bouma 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur ds. A. Bolwijn Em. pred. te Zeist. W. 9.30 en 2 uur ds. A. Andree Tholen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Cand. J. Hoek te Haarlem. W. 9.30 en 2 uur ds. J. de Waard te Bunschoten. Baarland 9.30 en 2 uur ds. A. Wijngaarden Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. A Scheele Borsele 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. W. 9.30 en 2 uur ds. R. Hamming te Middelburg. Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen. 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. W. 9.30 en 2 uur ds. A. C. Heij van Koudekerke. Heinkenszand 9.30 en 2 uur ds. C. W. Keur W. 9.30 en 2 uur ds. C. W. Keur Ierseke 9.30 en 2 uur ds. B. Meijer Wemeldinge 9.30, 2 en 5.30 uur ds. J. C. Rullman te Utrecht. W. 9.30 en 2 uur ds. H. J. Kouwenhoven te Leiden. Kruiningen 9.30 en 2 uur ds. F. A. den Boeft Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. W. 9.30 en 2 uur ds. G. de Jager van Doornspijk. Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. A. P. Lanting Axel 9 en 2 uur Hoek 9 en 2 uur Oostburg 9.30 en 2 uur Oostburg (dienst Aardenburg) 9.30 en 2 uur Schooridijke 9.30 uur ds. J. S. Post ds. J. B. Vanhaelen Lezen eener Leerr. 2 uur Terneuzen 9 en 2 uur Zaamslag 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. ds. K. Sietsma Voorber. H. Av. ds. K. Sietsma Dankuur voor het gewas. ds. S. Groeneveld ds. P. van Dijk In plaats van kaarten. Onder t rouwd: LAURENS DUIJVEKOT en CATHARINA JOBSE. Vlissingen, 19 November 1925. Marinestraat 24. Molenstraat 29. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde en zorgzame Echt genoot, Zwager en Oom ABRAHAM MEÏJERS Sz., in den ouderdom van 85 jaren. Wed. ABR. MEIJERS-Melis. Serooskerke (W.), 12 Nov. 1925. Onzen hartelyken dank voor de vele blaken van belangstelling ontvangen bij onze 25-jarige Echtvereeniging op 26 October 1.1. J. HUSON. M. HUSONSuubmond. O. en W. Souburg. Hartelijk dank aan allen, die by ons 40-jarig Huwelijksfeest en 40-jarig Ambtsjubileum, hunne blijken van be langstelling hebben betoond. Ds. O. H. TOEBES, Echtgenoote en Kinderen. Middelburg, 19 November 1925. Luxe Brood- en Banketbakkerij Balans E 108, Middelburg. Eerste Kwaliteit MUTSAARD- en TUINIERSWISSEN. H VAN DRIEL, Manden- en Rietenstoelenfabrikant, LangeviVln, Middelburg. Beleefd aanbevelend,

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1925 | | pagina 3