TIM Jubilé Uitverkoop Godsdienstoefeningen Bronchitis u van Parapluies en Wandelstokken A. GEEMSEHV, MAHONIE GEBOGEN KABINET. Verantwoording uan Liefdegauen. INGEZONDEN STUKKEN. BOEKAANKONDIGING. Vereenigingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 15 NOVEMBER 1925. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes 1 ClasseAxel Advertentiën. otheus Uitgave La Rivière Voorhoeve, P. J. JONGEPI EJR, DE GROOTE is in vollen gang. ReuzenkoopjesMen zie Etalage en prijzen bij Noordstraat, Middelburg. L. DE JONGE, Gravenstraat 250. johTaT julianus, Voorradig Imitatie Mahonie Stoelen plaatsen dit voorbeeld willen volgen, schrijve men slechts aan Mej. W. A. Vertregt, Lange Noordstraat L 109, die gaarne liet opgegeven aantal wil toezenden. Dit le jaar geeft stof tot dank vooral aan onzen God, Die ons Zijn zegen schonk. Onze verwachting is ook verder van Hem, Die alleen ons tot dezen arbeid infZijn Koninkrijk bekwaam maakt en ge bruiken wil. Het Dames-Comité, Mej. A. J. Pouwer, Presidente. Mevr. S. E. HeijGoslinga, Vice-Presidente, Koudekerke. Mej. J. A. J. van Schelven, Secretaresse. Mej. C. Hondius, Penningmeesteresse. Mej. W. A. Vertregt, 2e Secretaresse. Mevr. M. HuizengaBijlenga, 2e Penning meesteresse. Mevr. W. DronkersLucasse. N.B. Het tijdelijk adres van het Hoofd der Naaiver- eenigingen is: Mevr. N. Toebesv. d. Kleijn, Nieuwstraat. Alle naaivereenigingen worden ver zocht daar goede nota van te nemen. Finantieel Verslag der Vereen. Parakans Hospitaal 1 October 1924—30 September 1925. Kerken Zaamslag Borsele Driewegen Goes Wolf aartsdijk Grijpskerke Koudekerke St. Laurens Middelburg Souburg Vlissingen Bruinisse ZierikzeeColijnspla;at ZienlczeeHaamstede Kamperland Tholen A. J. Polder Almkerk Werkendam Eindhoven Heerlen 's Bosch Maastricht Sprang Vrijhoeve Breda Classe Axel Goes M'burg 's Bosch Klundert Klundert Contrib. Giften Totaal f 45. f 45. - 5 - 25.— - 201.45 - 481.45 f 250.— - 5 - 40.— - 12.— - 5.— - 601.16 s - 313.— - 97.966 - 68.70 - 57.50 - 2.— - 20.— - 8.— 8045 - 10.— - 42.45 - 32.— - 32.— - 62.— - 62.- - 5.— - 110 - 62.— - 252.55 - 55.55 - 10.— - 10.— - 5- - 65.— - 60.— f 1249.65 f 369.96s Westkapelle gift K - 5. Almelo, verzameld door Mej. Netelenbos (schoolkinderen) - 5.10. f 379.96s f 1629.61s Vlissingen. Met doopattest gekomen uit den Helder B. C. van Bockel a.b. H. M. 's „Friso" ;even- eens uit HoekA. van Doeselaarmet attestatie uit SouburgA. W. Louws en echtg. M. Cevaal en 2 kinderen, Pluimstraat 10met attestatie vertrokken naar Kropswolde Trientje Schutte naar IJmuiden Jan Post en echtgen. en G. van de Ketterij en 2 kin deren eveneens naar IJmuiden C. van de Ketterij en echtgen. en J. Schroevers naar Rotterdam C. I. Stroo. Met de Geref. Kerk is gebroken door A. Karpel. Mej. P. de Groot geb. van der Gucht begeert uit de N. H. Kerk te komen tot de Geref. Kerk. Aan de brs. W. Karreman en M. Vader Sr. is ont heffing verleend van hun benoeming tot, ouderling. Middelburg. Ontvangen van Adr. Breel f 5.46 voor 's Heeren Loo. Vriendelijk dank. J. Corré. ZENDING. Middelburg. In dank ontvangen door tusschen- komst van mej. Vertregt fl.van mej. B. Uit het busje van een Zendingsvriend f 6.Uit het busje familie van D. f 12.02s en van Wim van Dort een pakje theeloodvan Jo Plantsoen 300 h.c.catechi satiebus Gasthuiskerk f 17.14s; catechisatiebus Hof- pleinkerk f 7.69s en van den boekhouder diaconie uit de collecte fl.Namens de commissie, L. A. Tange, penningm. St. Laurens In dank ontvangen van de kinde ren van Jacobus Vogel, een pakje zilverpapier en 72 halve centen. Namens de commissie, D. Willemse, penningm. Vlissingen. Gevonden in de collecte op Dank dag twee giften van f 1.waarvoor hartelijk dank. J. Blanken. Goes. Met de prikkaarten voor meubileering van het Tehuis voor volwassen Blinden „Sonneheerde" is opgehaald een bedrag van f 81. Namens het Goesche Comité, Mevr. Pouwer, Secretaresse. Ontvangen collecten voor de „Verstrooide Gerefor meerden in Indië van de Kei ken in de classis Middel burg Arnemuiden f 25.26 Domburg f 8.32 Gapinge f 10.31Grijpskerke f 26.27; Koudekerke f 21.27 St. Laurens f 11.25 Meliskerke f 18.96s Middelburg f 133.76sOostkapelle f 15.28s Serooskerke f 28.59 Souburg f 25.28 Veere f 15.33sVlissingen f 70.97 Vrouwepolder f 11.36Westkapelle f 3.50. De classic, correspondent. Middelburg, 13 Nov. 1925. S. den Hartigh. Middelburg. Ontvangen voor de Kerk d. m. v. Br. Dirksen f 10,Met vriendelijken dank. I. van Noppen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Voor onderstaand Ingezonden werd ons plaatsing verzocht Mijnheer de Redacteur, Met een zekere verrassing las ik in uw blad van Vrijdag 6 Oct. het ingezonden stuk van Ds. van Nes over de Jodenzending. Herhaaldelijk toch hoort men de klacht dat onze eigen Zending in Magelang zoo duur is, en steeds meer offers vraagt. Aan uitbreiding van het werk van Ds. Merkelijn kan nauwelijks gedacht. Als men echter ziet de offervaardigheid en geest drift voor den arbeid van Ds. v. Nes, dan blijkt toch wel dat de Zeeuwen op het terrein van d Zending nog niet „aan het eind van hun 1 a t ij n" zijn. Met blijdschap mag dit geconstateerd, als men ten minste niet zoo onnoozel is, om met geestdrift voor een ander te werken, en zelf in de kou te blijven. Zooals Huntington het eens zei toen hij van die kwaal genezen was ik houd mijn schapen thuis, scheer ze als het tijd is, en houd de wol voor mij zelf. De arbeid van Ds. Merkelijn moet voorgaan. Met dank voor de plaatsing. T. D. Naschrift: Br. D. zou ik willen opmerken, dat men het eene kan doen en het andere niet nalaten. Ook de arbeid onder de Joden is geen liefhebberij van dezen of genen, maar een werk dat steun verdient. In zoover Br. D. met nadruk er op wijst dat onze Zending in Magelang het eerste en verreweg het voor naamste werk is, heeft hij volkomen gelijk. Het spijt me echter voor den ouden schrijver Hun tington, doch zijn aanbeveling onderschrijf ik niet. Alle wol voor zichzelf te houden, dat wil hier zeggen de Joodsche zending absoluut niets te geven, zoo lang Ds. Merkelijn nog niet telegrafeertBroeders, houdt op ik kan niets meer gebruiken, zou br. D. dunkt ons zelf niet willen. Maar hoe de verhouding moet zijn in onze gaven en belangstelling voor Magelang en de Jodenzending is na te gaan. Er zijn menschen, die overal hetzelfde bedrag aan offeren. Ik denk, dat Magelang in verhouding tot de Joden zending zeker een Benjaminsportie moet ontvangen. Ik durf zelfs in dit verband wel openlijk aan br. D. bekennen dat de aparte uitgave van het Zendings blaadje voor de Joden nooit mijn sympathie heeft genoten. Ten eerste omdat ik schade vreesde voor ons voornaamste Zendingsblad en ten tweede omdat ik achtte, dat waar vroeger schier alle leden der gemeente door het „inlegblad" bij het Hoofdzendings- blad op de hoogte bleven van den arbeid onder de Joden, nu die arbeid minder bekend zou worden, omdat het niet te verwachten was, dat zeer velen op beide uitgaven zich abonneeren zouden en natuurlijk het algemeen Zendingsblad voor moet blijven gaan. Wat de klacht aangaat dat onze Zending in Mage lang zoo duur is hoort br. D. wel eens de klacht, dat we zoo volop dag aan dag van God gezegend worden Welk deel van „het onze" offeren we. Br. D. heeft de cijfers van Ds. Staal nog niet vergeten v. D. Gezelle Meerburgs Kalender. D. H. Littooij, Terneuzen. Een aantrekkelijk schild. De Samaritaansche vrouw in gesprek met Jezus. De kleuren zijn zaclit en 't landschap is fraai. De inhoud wordt gewaarborgd door de namen der medewerkers. Het primieboek is „Het Eenige Noodige", van Lantzberg. Het verhaal van een dokter, die afwijkt en weer terecht komt. Uit de Fonteinen des Heils. W. Kirchner, Amsterdam. Het schild is zeer donker. Het bleeke gelaat van Jezus komt scherp uit op den bijna zwartenj achter grond. De wijze waarop de penning gegeven en aan gepakt wordt is zooals niemand het gewoonlijk doet. Het is geen fraai schild o.i. Ds. Oosten, is de schrijver van dezen reeds bijna 30 jaar bestaanden kalender aan den zuiveren inhoud behoeft dus niet getwijfeld. Korte verklaring der H. Schrift. Efeze en Philippenzen door prof. S. Greydanus. J. H. Kok, Kampen. In geregelden, niet te langzamen gang volgen de sierlijke bandjes van dit gewichtig werk elkaar op. Een schat van arbeid wordt ons daarin geboden. Wie eenigermate weet, wat aan een met alle gegevens in de H.S. en elders rekening houdende exegese vastzit, is dankbaar, dat wij van ons betrouwbare hoog leeraren en doctoren de vruchten van hun ingespannen studie mogen ontvangen. Want zulk een werk lijkt ons nog moeilijker dan het meer wetenschappelijke werk, dat we van de hand van prof. Greydanus in De Openbaring ontvangen hebben en naast Mattheüs van prof. Grosheide in onze boekenkast prijkt. In die wetenschappelijke werken kon geargumen teerd wordenhet vóór en tegen van een exegese aangegeven de keuze gerechtvaardigd worden. Maar een populair werk biedt zich altoos meer aan onder de pretentie „zóó is het". En wie een naam te ver liezen heeft, komt tot zulk een woord niet spoedig. Daaraan moet heel wat arbeid voorafgegaan zijn. Wie prof. Greydanus kent en zijn minitieuze methode, weet dat elke zin van dit werk resultaat is van ernstig onderzoek en diepen denkarbeid. Laten onze kerken, onze menschen, dezen arbeid onzer profes soren e.a. waardeeren. We kennen leden onzer Kerken, die eiken dag een gedeelte uit deze Korte Verklaring aan tafel voorlezen. Zeer aangenaam doet het aan, dat prof. Gr. zicli zoo nauw mogelijk aansluit bij de Statenvertaling hoewel hij die verbetert waar ze gebrekkig of ver ouderd is. Deze Korte Verklaring levert een prachtigen voor- arbeid op de nieuwe vertaling der Heilige Schrift, die door velen met groote verwachting al jaren lang tegemoet wordt gezien. Het is tot eere Gods, wanneer de vruchten van Zijnen Geest op het werk onzer geloovige en geleerde uitleggers ook sedert 1635 geschonken, eveneens ten goede komen aan de vertaling van Zijn Woord, waar door het inzicht in deze Schriften tot zaligheid onder zijnen zegen verrijkt wordt. We bevelen onzen ontwikkelden lezers, vooral onderwijzers en ambtsdragers, deze uitgave bijzonder aan. K u i s c h h e i d. J. J. Knap. J. H. Kok, Kampen. Een hoog ernstig onderwerp, dat op sobere en teedere manier door ds. Knap wordt behandeld. Het is beschreven op een wijze, dat men het boek zonder bezwaar onzen jongen menschen in handen geven kan We hebben het met belangstelling gelezen en ge- looven dat de lezing ook met het oog op te vroege huwelijken in sommige streken van ons vaderland voor vele ouders een steun kan zijn bij de waar schuwing hunner kinderen. De Negerhut J. M. Bredée, door H. B. Stouwe Rotterdam. Wie heeft de Negerhut niet gelezen Er zijn van die boeken, die niet oud worden kunnen. Met dezelfde spanning als waarmee wij in de jeugd dit boek lazen, ziet ge nu uw kinderen verdiept en vergeten ze bedtijd. Voor niet al te jonge menschen is deze oude bekende een waardevol geschenk. Bredée gaf het in een smaakvol bandje uit tegen zeer billijken prijs. Ons Arsenaal S. de Graaf. 1 N o s 3, 4. Kerkelijk besef. 7. d. Brink, Zutfen. Een nuttig boekje in onzen tijd van verzwakking van dit kerkelijk besef. Eerst wordt het begrip na gegaan de verzwakking en haar heeling besproken en enkele sectarische bewegingen behandeld. De schrijver is hoopvol gestemd met het oog op de meer verzekerde positie van de Kerk. Wakende aan de poorten. Preekjes voor jongeren. J. Hollander, le serie. Een aantal korte schetsjes, van ongeveer 4 bladz., die zich vlot laten lezen. Proeve over Dina Jocobs dochter, het slot„wie op de heilige erve staat, heeft zich onbesmet te bewaren van de wereld". „Dat geldt ook jonge menschen. Geen gedeeld leven, geen gedeeld hart. Maar met het gebed tot den God Israëls in het hart, één keuze, één begeerte God te dienen. Dat is het hoogste, dat is alles. Dan wordt het ook gehoord uit den mond van jonge menschenweg wereld, weg schatten, gij kunt niet bevatten, hetgeen Jezus mij biedt". v. D. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Zaterdagavond van 78.30, Consistorie Hofplein- kerk, Bijbelsche geschiedenis, vrij onderwerp, door Bets van Aartsen. J. V. op G. G. Huish. Vergadering a.s. Zondag. Consistorie Gast huiskerk 8.15 uur. Geref. Knapenvergadering „Samuel", Agenda 2e Afdeeling. Hand. 19. Paulus te Efeze, D. de Vos. Hervorming in Frankrijk en Nederland, A. de Vos. Vereen. „Meisjesroeping", Middelburg. Consistorie Noorderkerk. AgendaGeloofsleer art. 8 B. en B. 1 Nov. '24. Vrije werkzaamheden. Knapenvergadering „Samuel". Vergadering op Zaterdag 14 November. Agendale Afdeeling. Bijb. Gesch. Paulus en Efeze Hand. 19 door L. Geschiere. MIDDELBURG. Bediening van den II. Doop in de Ilofpleinkerk. Heidelb. Catech. Zondag 3. Gasthuiskerk 9.30 uur 6 uur Hofpleinkerk 9.30 uur 2 uur Noorderkerk 9.30 uur 6 uur ds. A. Lauwers te Brussel, ds. J. H. Telkamp ds. R. Hamming ds. A. Lauwers ds. J. II. Telkamp ds. A. Lauwers In de diensten waar ds. Lauwers optreedt collecte voor de Evangelisatie te Brussel. Arnemuiden 9.30 uur 2 uur Domburg 9.30 en 2 uur Gapinge 9.30 en 2 uur Grijpskerke 9 en 2 uur Koudekerke 9 en 2 uur St. Laurens 9.30 uur 2 uur Lezen eener Leerr. ds. P. N. Kruijswijk ds. C. von Meijenfeldt Lezen eener Leerr. ds. J. Dijkstra ds. A. C. Heij Lezen eener Leerr. ds. G. H. Toebes Gedachtenisrede 40-jarig Jubileum. Meliskerke 9 en 2 uur Cand. Willemsen Oostkapelle 9 en 2 uur ds. E. Douma 6.30 uur Cand. Willemsen Rede Jong. Ver. Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. J. Run ia Bed. H. Av. en Dankz. Souburg 9.30 en 2 uur Veere 9.30 en 2 uur Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Vrouwepolder 9.30 uur 2 uur Westkapelle 9.30 en 2 uur ds. G. B. Wurth ds. I. K. Wessels ds. P. N. Kruijswijk Lezen eener Leerr. ds. Telkamp ds. P. J. Baaij Em. pred. te Veere. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Bruinisse 9.30 en 2 uur ds. D. Bremmer Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur ds. F. Staal Geersdijk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kamperland 9, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30, 2 en 5 30 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur ds. J. W. van Tol Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr Zierikzee 10 en 6 uur ds. C. J. Wielenga Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds Z. Iloek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 mu te Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur Krabbendijke 9 en 2 uur Poortvliet 9.30 en 2 uur 6 uur Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Tholen 9.30 en 2 uur Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Cand. Delleman 's Hertogenbosch, ds. W. M. le Cointre ds. A. Andree ds. T. Bouma Lezen eener Leerr. Cand. Alïaart te Oegstgeest. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. A. Wijngaarden Lezen eener Leerr. ds. A Scheele Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. R. J. v. d. Veen Lezen eener Leerr. ds. C. W. Keur ds. B. Meijer Lezen eener Leerr. ds. A. Scheele H. Av. en Dankz. ds. F. A. den Boeft Lezen eener Leerr. ds. A. P. Lanting Baarland 9.30 en 2 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Kapelle-Biezelinge 9.30 uur 2 uur Borsele 9 en 2 uur Goes 9.30 en 6 uur 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur Heinkenszand 9.30 en 2 uur lerseke 9.30 en 2 uur Wemeldinge 9.30 uur 2 uur Bed. Kruiningen 9.30 en 2 uur Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Axel 9 en 2 uur Hoek 9 en 2 uur Oostburg 9.30 en 2 uur Oostburg (dienst Aardenburg) 9.30 en 2 uur Schoondijke 9.30 uur 2 uur Terneuzen 9 en 2 uur Zaamslag 9 en 2 uur ds. J. S. Post ds. J. B. Vanhaelen ds. W. Moene Afscheid. Lezen eener Leerr. ds. K. Sietsma Lezen eener Leerr. ds. S. Groeneveld ds. P. van Dijk Ondertrou w d A. KONING, Ber. Pred. der Geref. Kerk van St. Laurens kn A. KOOMANS. wlZerjX No*. 1925. Huwelijksbevestiging D. V. door den WelEerw. Heer Ds. Joh. S. Langen in de Geref. Kerk te Waarder op Woensdag 25 November a.s. Voor de vele bewijzen van deelneming op 20 en 25 October j.l. zyn wy zeer erkentelijk. Ds. BOUMA en Dochter. Hyum. Voor de vele bewijzen van deelneming ons betoond bij en na het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder JANNETJE POLDERMAN Wed. Iz. Dekker, betuigen wy onzen hartelyken dank. Uit aller naam, JANIS DEKKER. Meliskerke, 11 Nov. 1925. Geïll. Chr. Weekblad. De 31e Jaargang begon 1 Oct. Verschenen nummers nog ver baar. Abonn. prijs f 2,25 p. kwartaal. Elke abonné ontvangt gratis 1Prachtig Herfstnummer, 24 bladz. in gekleurd omslag. 2. Herfstplaat van Chr. le Roy. 3. Waardevolle Aquarelgravure. ZWOLLE. Postgiro 8419. TE KOOP Gespikkelde Matstoelen, 6 Stoelen met Gaatjeszitting, 6 Stoelen met leer. Veersche Singel S 44 Middelburg. „Wat doe Je voor Je hoest?" Niets? Dat is al erg onverstandig. Als Uw bron chitis chronisch is geworden begint de ellende pas goed. Vanzelf zal die hoest niet overgaan. Waarom nu niet bijtijds een krachtig werkend kruidenmiddel als Akker's AbdGIsiFOOp te baat genomen dat U er in eenige dagen 'van af kan helpen. Abdijsiroop is een beproefd mid del bij bronchitis, influenza, kinkhoest, zware verkoudheid, keelpijn, asthma. Pti fleich van 230 gram f 1.50; 550 gram f2.75. TE KOOP Meubelmaker P. J. JONGEPIER, Veersche Singel S 44 Middelburg. J. M. v. d. WOESTIJNE. Boek- en Bybelbindery. Krommeweele L 29, Middelburg. Het beste Adres. Gekookte Ossentong 45 ct. per ons Gebraden Rosbief 28 ct. per ons Geld. Rookworst m. loodje 20 ct. per ons Beleefd aanbevelend, Langeviele K 211 Middelburg. met spikkelzitting aan lage pryzen.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1925 | | pagina 3