Adressen ter teekening. Heij. ZENDING. UIT DE PERS. De grootste Zendeling. KERKNIEUWS. Officiëele Berichten. werd tegen de overheersching der psychologie, we meenen dat die waarschuwing ook hier moet ter harte genomen worden. Als toch de schrijver meent dat dr. G. vooral daarom in verdenking kwam omdat hij dorst ingaan tegen heerschende meeningen in onze Kerken met name in zijn „Machteloosheid en krachtsontplooiing der Kerk", dan willen we even herinneren aan een anderen Dienaar des Woords, die veel meer en veel rusteloozer getuigde tegen allerlei in ons kerkelijk en maatschappelijk en staatkundig leven, en die voorzoover ons bekend nooit in verdenking kwam van onrechtzinnigheid.nl. wijlen ds. J. C. Sikkel van Amsterdam. Wie geregeld Hollandia las, zal ons aanstonds toe geven dat hij wel verre er van af was om alles maar goed te keuren. En zoo weinig heeft hij daardoor het vertrouwen van ons volk verloren, dat zeer velen het nog altijd gevoelen als een groot gemis, dat we zijn stem niet meer mogen beluisteren. Het Comité „Dr Geelkerken" publiceerde in de bladen zijn voornemen om twee adressen ter onderteekening te laten circuleeren. Het ééne zou uitsluitend ter teekening wor den voorgelegd aan belijdende leden van Amsterdam-Zuid. Dat kunnen we hier dus onbesproken laten. Het andere zal echter aangeboden worden aan belijdende leden der Ger. Kerk buiten Amsterdam-Zuid. Dat zou dus ook kunnen worden gepresenteerd aan zulke leden in onze Provincie. En daarom willen we dat even nader bezien, zooals we den tekst daarvan vonden in De Standaard van Vrijdag 30 October. Die luidt aldus, dat onderteekenaars verklaren te deelen het standpunt van dr. Geelkerken, gelijk dat blijkt uit diens gepubliceerde ge schriften nl. om onverzwakt vasthoudende aan de Heilige Schrift als het Woord Gods en de drie Formulieren van Eenigheid^ onzer Kerken, de uitkomsten van een geloovige wetenschap dienstbaar te maken aan een dieper en juister inzicht in die Heilige Schrift. Hier wordt dan gevraagd onderteekening van een formule, waaronder voor wat het laatste deel betreft alle leden van alle Gereformeerde Kerken hun naam zouden kunnen zetten. Im mers wij allen zijn er voor dat de uitkomsten van een geloovige wetenschap dienstbaar ge maakt worden aan een dieper en juister inzicht in de Heilige Schrift. Over die vraag behoeven de Gereformeerden zich niet meer uit te spreken dat hebben zij al lang gedaan. Daarom onder houden die Kerken een Theologische Hooge- school, waar wetenschappelijke mannen onder wijs geven. Daarom ook steunen die Kerken de Theologische faculteit der V. U. De Kerken verwachten van die beide inrichtingen geloovige wetenschappelijke studie, en dat de vrucht daarvan dienstbaar gemaakt worde aan een beter verstaan van en een dieper inzicht in Gods Woord. Maar het heeft geen zin nog eens te ver klaren wat al zoo vaak, maar niet alleen met woorden maar ook met daden, verklaard werd Het bijzondere, dat reden kan geven om onderteekening te vragen van de door het Comité Dr. Geelkerken" opgestelde formule, moet dus wel liggen in wat daar meer in staat, nl. dat men deelt het standpunt van Dr. G., ge lijk dit blijkt uit diens gepubliceerde geschriften. De woorden diens gepubliceerde geschrif tendoen, wanneer men die neemt in hun gewonen zin, denken aan eenigszins uitvoerige werkenwaarin dan het standpunt van dr. G. duidelijk ontwikkeld werd. Zulke geschriften zijn ons echter niet bekend. Als we iets van de zaak begrijpen dan gaat het juist hierover óf dat standpunt van dr. Geelkerken wel overeenkomt met de H. S. en de drie Formulieren van Eenigheid. En dan is dat een vraag omdat dr. G. zich daarover juist niet zoo duidelijk heeft uitgelaten, als velen meenden dat noodig was. We meenen daarom dat de geheele formule alleen kan onderteekend worden met een blind gelooj. En voor een blind gelooj moge op Rome's erf een plaats zijn, een Gereformeerde wil kennen het voorwerp van zijn geloof. Eerst als de Synode zal vergaderd hebben en het daar mocht blijken, dat het standpunt van dr. Geelkerken niet afwijkt van de H. S. en onze belijdenisgeschriften, eerst dan zou deze geheele formule onderteekend kunnen worden. Maar ook dan en dan zeker, zou ze geen zin hebben. Ook de heeren dr. Rijk Kramer en dr. Honig schijnen zich op te maken een adres ter onder teekening ook buiten Amsterdam-Zuid te laten circuleeren. Dat adres althans zooals het gepubliceerd werd in De Standaard van 22 October wordt echter door nog veel meer bezwaren gedrukt. Onder de punten 1, 2 en 3 wordt gevraagd een verklaring over zaken, waarover alleen een lid van de Ger. Kerk van Amsterdam-Zuid een zelfstandig oordeel kan vormen. Zoo bv. of dr. G. in zijn kerk wordt gewaardeerddat er nooit eenig bezwaar tegen hem is ingebracht dat de broeder, die tegen dr. G. bezwaar in bracht onsympathiek tegenover hem stond, dat eveneens de classicale commissie niet onpar tijdig was samengesteld. Hoe kan nu iemand die daar niet woont, deze dingen weten We begrijpen dan ook niet hoe men van menschen buiten Amsterdam-Zuid, die over deze dingen absoluut niet kunnen oordeelen, toch instem ming durft vragen met een verklaring daarover. Onder punt 5 wordt gesproken over het ad vies der hoogleeraren, dat echter geheel ver keerd begrepen is, en dat punt zou na de ver klaring over dat advies geheel moeten vervallen. En het in punt 6 gevraagde is, in het stadium, waarin de kerk nu al kwam, onmogelijk. Niet-onderteekening lijkt ons daarom op de genoemde gronden, het eenig goede. Magelang, 14 Sept. '25. Amice, De nieuwste post van onzen Zendingsarbeid is Temanggoeng, d.w.z. sedert eenige maanden heb ik daar een helper geplaatst en wordt er geregeld gearbeid. Zooals U bekend is, werkte daar vroeger ds. Horstman hy had er een gemeente, die geheel op zichzelf stond en weinig of geen aanraking had met andere gemeenten op Midden-Java. Meermalen heb ik getracht om br. Horstman te bewegen tot overgave van zyn arbeid aan my en telkens scheen hy er wel ooren naar te hebben. Eenmaal is er een deputatie geweest uit de „Byzondere Vergadering van missionaire arbeiders", om met br. Horstman te spreken over de wenschelykheid, dat de arbeid aldaar door ons zou worden verricht. Maar het liep op niets uit. En zoolang hy er werkte vond ik het minder aangenaam om naast hem een arbeid te beginnen. Het eenigste wat ik er deed was samenkomst houden met Chineezen, die in het Chineesch bearbeid moesten worden en waartoe er iedere week een Chineesche helper heenging. Jammer vond ik het dat br. Horstman, die op onze verzoeken om overgave van het werk niet inging, een anderen kant uitging en hulp aan vaardde van een echtpaar uit de Pinksterge meente, dat uit Engeland overgekomen, in Temanggoeng onder leiding van br. Horstman begon te werken. Daardoor werd het er niet beter op de vreemdigheden in de methode van hun arbeiden vond ik gevaarlykde opper vlakkigheid waarmee zy werkten, het snel toe dienen van den Doop, het streven om de men schen in een toestand van opwinding te brengen moestop den duur voor Gods Koninkryk schaden. Toen ds. Horstman overleden was, heb ik daarom weer een ernstige poging gedaan om de broeders in Temanggoeng tot het inzicht te brengen dat het nu 't beste was als ik den arbeid overnam maar ik hoorde, dat het de bedoeling was dat de arbeid zou worden voort gezet door het bovengenoemde echtpaar, de familie Bernard ik bezocht toen deze familie de wyze echter waarop ik bejegend werd, maakte verdere samenspreking onmogelyk. Dat speet me ik had zoo graag vermeden om een arbeid te beginnen, waardoor er een gemeente komt naast die van ds. Horstmanmaar ik kon niet anders het terrein over te laten aan de familie Bernard ging niet en ik was ge noodzaakt om tot een zelfstandigen arbeid over te gaan. Kort daarop vertrok de familie Ber nard naar Engeland, maar de stille hoop, dat nu de overname van het werk zou volgen, werd niet vervuld. Na vertrek van den heer Bernard werd de arbeid in de inlandsche gemeente voortgezet door een zoon van ds. Horstman. Toen heb ik er een helper geplaatst en hoop ik den arbeid daar met kracht voort te zetten. De helper houdt daar geregeld samenkomsten gaat iedere week de omliggende desa's in, waar enkele Christenen wonenhet eerste werk was daar verzamelen van degenen, die reeds lang zich niet meer thuisvoelden in de gemeente, die in de banen der Pinkstergemeente geleid .verd en die er dankbaar voor waren, dat ik eindelyk aan hun verzoek gehoor gegeven had en den arbeid aldaar had aanvaard. Onze ge meente in Temanggoeng telt nu 14 belydende leden de samenkomsten in Temanggoeng en in de desa's worden goed bezocht en door Gods zegen is er op verschillende punten ingang gekregen de arbeid in Temanggoeng is hoopvol. Met hartel- groeten als steeds Uwe A. Merkelijn. In 1804 is het Britsch en Buitenlandsch Bijbel genootschap te Londen opgericht. Gedurende den tijd van zijn bestaan heeft het aan vele honderden millioenen menschen Gods Woord verschaft. En na 120 jaren bloeit deze boom frisscher dan ooit. Het jaarverslag over 1924 geeft in wel sprekende cijfers een getuigenis van den om vangrijken en gezegenden arbeid. Deze is over schier de geheele wereld uitgestrekt. In vroeger jaren heeft dit genootschap ook in ons vaderland langen tijd gewerkt, maar later heeft het zijn werkzaamheid hier te lande overgedragen aan het Nederlandsch Bijbelgenootschap. Het heeft trouwens genoeg te doen. Thans is de Bijbel, geheel of gedeeltelijk, overgezet in 572 talen door de uitgaven van dit genootschap. Toen het bij het begin der negentiende eeuw werd opgericht, was Gods Woord slechts in ongeveer 50 talen te lezen. Bij het begin van den grooten oorlog was het verkrijgbaar in 487 talen en dialecten der wereld. En tien jaar later is dit getal geklommen tot niet minder dan 572. Denk u dat eens even in. Terwijl de wereld ineenkromp onder de slagen van den oorlog, dien grooten verwoester en de „vrede" geen rust heeft gebracht, is de moeizame arbeid van het Bijbelvertalen en Bijbelverspreiden in sneller tempo dan te voren doorgegaan. DeHeeregaat met het werk voor Zijn Koninkrijk ongestoord verder en al Zijne wegen leiden daarheen, dat het Evangelie vóór het wereld-einde gepredikt zal worden aan alle volken, hunlieden tot een getuigenis. Wanneer wij in onzen huiselijken kring rus tig onzen Bijbel openslaan, denken wij vaak zoo weinig aan deze dingen en kunnen wij ons ook niet voorstellen tot welk een prijs van ongeloofelijke inspanning en zorg Gods Woord wordt gebracht onder de menschen, die het niet hebben. Ook in 1924 zijn er nieuwe ver talingen bijgekomen, waaronder, om maar iets te noemen, ééne voor een stam in Opper-Burma en ééne voor een stam in Melanesie op de N.O. kust van Nieuw-Guinea. Een vertaling ten behoeve van het Bamum-volk in Kameroen, het voormalig zendingsveld van de Bazelsche zending, is geheel bekostigd door de kinderen van Indische Christengemeenten. En de kosten 1 voor de vertaling in de taal der Lopo's in Bel gisch Congo werden gedragen door de moeder der vertaalster. Deze was zelve eene zendelinge en is vóór het ter perse gaan van haar werk overleden. In 1924 heeft het genootschap meer dan tien millioen Bijbels en Bijbelgedeelten over de wereld verspreid. In 1907 was dit aantal on geveer 51/2 millioen en in 1923 was het 8'/2 millioen. Wilt u nog een paar cijfers? Onder de afnemers van den Bijbel staat China thans bovenaan met 3.875.300 exemplarenOnder dit volk kwamen er 714.000 meer dan in 1923. Enorme geldsommen zijn met dit alles gemoeid. De uitgaven van het Bijbelgenootschap waren in 1924 410.983 pond sterling, de inkomsten 391.000 pond en de begrooting voor dit jaar loopt tot een bedrag van 450.000 pond. Wij hebben eerbied voor deze ontzaglijke praestaties en wij gevoelen ons daartegenover klein en beschaamd. En anderzijds worden wij met nieuwen moed bezield, wanneer wij zien, dat ook en niet het minst door den voortref- felijken arbeid van dit mooie Bijbelgenootschap het Woord Gods zijn loop neemt over de aarde. Honderden colporteurs en Bijbelvrouwen staan alom in dienst om het overal heen te brengen. Zóó moet het wezen. De Bijbel moet onder de menschen komen. Hoe zullen zij in Hem ge- looven van Wien zij niet gehoord hebben Gods Woord is de grootste zendeling 1 Terecht zegt Dr. Arthur Pierson daarvan ergens: „Wij vergeten dikwijls, als wij over zendelingen spreken, dat de gedrukte Bijbel de grootste zendeling van allen is in de geheele wereld. Die Bijbel sterft nietevenmin wordt hij oud of zwak, na duizend jaar is die zendeling nogjevenfjong als ooithij ligt nimmer door ziekte machteloos ter neder, handelt nooit lichtvaardig en is nimmer ongeschikt voor zijn taak. En hij staat nooit schuldig aan een van de duizend fouten, welke de in alles gebrek kige menschenkinderen begaan". Dat Woord Gods brengt een boodschap aan ieder persoonlijk. Is het nu niet de roeping en het voorrecht van allen, die hun Bijbel lief hebben, om mede te werken, dat elk mensch op aarde Gods boodschap aan hem kan lezen in zijn moedertaal Ik denk aan de millioenen menschen, die leven op onze zendingsterreinen onder Joden, Heidenen en Mohammedanen. De Heere heeft ons dat gedeelte van den onaf- zienbaren akker der wereld ter bearbeiding gegeven. Maar hier is ook een arbeid voor een ieder in zijn eigen kring. Allicht zijn er in onze onmiddellijke omgeving menschen, die een Bijbel moesten en konden hebben en toch missen die hem hebben en toch niet gebruikendie hem gebruiken en toch niet op de rechte wijze. En hebben wij geen reden onszelf ernstig af te vragen: wat doe ik met mijn Bijbel? Hoeveel is hij mij waard en hoeveel zou ik mij armer gevoelen als ik hem verloor en geen ander kon krijgen Het Licht is er en het schijnt. Gods Geest geve een oog, dat zien kan en zietl {De Bazuin). J. douma. ZESTAL TE Groningen H. v. d. Elskamp te Koog-Zaandijk. J. G. Feenstra te Scheveningen. T. J. Hagen te Delft. J. van Herksen te Hillegom. Dr. J. Thijs te Meppel. M. Uytenhout te Coevorden. TWEETAL TE Middelburg F. A. den Boeft te Kruiningen. P. Nomes te Delfshaven. 's Gravenkage OostJ. Hoek te Soest. G. R. Kuijper te Haarlem. Hillegersberg-Straatweg D. Ringnalda te Leimuiden. S. van Dijken te Nieuweroord. Kollum J. Gillebaard te Noord-Scharwoude. E. J. Wientjes te Oudshoorn. BurumF. A. den Boeft te Kruiningen. T. Gerber te Assen. Haarlemmermeer (Sloterdijk)W. J. J. Velders te Amsterdam. D. K. Wielenga te IJlst. BEROEPEN TE BataviaDr. J. Hoek te Soost. Gaast en Ferwoude H. J. Hoek, cand. te Haarlem. Bedum G. de Jager te Doornspijk. Burum F. A. den Boeft te Kruiningen. SckeemdaJ. S. Schaafsma te Gasselternijeveen. AANGENOMEN NAAR Onstwedde P. v. d. Sluis te Dirkshorn. BEDANKT VOOR WerkendamM. Post te Bunschoten. Dussen en Meeuwen E. J. van Voorst te Kootwijk. Sleeuwijk J. Oosterveen te Wilnis. Varsseveld W. H. v. d. Vegt te Drachtster-Compagnie. De kwestie dr. Geelkerken. Naar men mededeelt, zullen de Acta der Part. Synode der kerken van Noord-Holland, inzake de kwestie dr. Geelkerken, met een 14 dagen bij de fa. W. Kircliner te Amsterdam verschijnen. Dr. C. Veltenaar tot de Geref. Kerken terug gekeerd. Maandagavond, 2 Nov. j.l., vervoegde zich op de vergadering van den Kerkeraad der Geref. Kerk van Asperen, dr. C. Veltenaar, die Zondagavond zijn ambt als predikant der Ned. Herv. Kerk had neer gelegd, met het verzoek tot de Geref.-Kerken te worden toegelaten. Daar de Kerkeraad ten volle overtuigd was hier te doen te hebben met een zaak des ge wetens en des beginsels, had niemand het geringste bezwaar. KORTE NOTULEN van de vergadering der classis Goes, gehouden 29 Oct. '25 te Goes. Namens de roepende kerk Kruiningen, opent ds. F. den Boeft de vergadering, laat zingen Ps. 25 4, leest Efeze 2 11einde en gaat voor in gebed. De lastbrieven worden nagezien door ds. Keur en ouderling v. Vessem. Het Moderamen neemt zitting en is samengesteld als volgtds. F. den Boeft, praeses ds. A. P. Lanting, scribads. C. W. Keur, assessor. De heer Steenblok, candidaat aan de Theol. School, wordt praeparatoir onderzocht, houdt een preek over Matth. 112830, en wordt vervolgens geëxamineerd door ds. Scheele in Exegese O.T. (Jes. 9), door ds. Meijer in Exegese N.T. (Phil 3) en door ds. v. d. Veen in Dogmatiek. De heer Steenblok wordt met alge- meene stemmen toegelaten om te staan naar het ambt van D. d. W. bij de Geref. Kerken. De vacaturebeurten worden geregeld. Na de pauze wordt de vergadering om twee uur voortgezet. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld. Rondvraag art. 41 D. K. O. Als derde kerk voor de approbatie van attesten voor inkomende en uitgaande Dienaren des Woords wordt aangewezen de kerk van Kapelle-Biezelinge. Als secundus deputaat voor hulpbehoevende Kerken ds. C. W. Keur. De praeses stelt voor, in verband met het verzoek der Part. Synode van N. Holland aan de kerk van Assen, om afgevaardigden naar een eventueele Partic. Synode der prov. Zeeland te benoemen. Als primi afgevaardigden worden aangewezen ds. Scheele en ds. v. d. Veen en de ouderlingen Meulenberg en Wes- sels. Hunne secundi zijn ds. den Boeft, ds. Meyer en de ouderlingen de Schipper en v. Vessem. Aangenomen wordt het voorstel van ds. Scheele dat de classis Goes verzoekt aan de roepende kerk voor de Part. Syn. der prov. Zeeland zoo spoedig mogelijk een vergadering der Part. Synode uit te schrijven ten einde bij de kerk van Assen aan te dringen zoo spoedig mogelijk een vervroegde Generale Synode te houden. De Handelingen der Part. Synode worden besproken. Rondvraag. Volgende vergadering zal D.V. worden gehouden 14 Jan. '26. Roepende kerk Nieuwdorp. De korte notulen worden gelezen en vastgesteld. Gezongen wordt Ps. 425 en na dankzegging sluit de praeses de vergadering. Op last der classis, C. W. Keur, assessor. Gereformeerde Kerk Middelburg. Gecollecteerd in de maand October 1925. Voor de hulpbehoevende Studenten f 138.11voor Kerkbouw Maastricht f 279.66 voor de Glindhorst f 146.165 en 2 coupons ad f 4,50 Huwelijkscollecte f 10,876 Kerkbusjes f 92.04. I. van Noppen. KERKERAAD (Breed), M'burg, 5-ll-'25. Begin, Woensdagavondrapport als gewoonlijk. Bespreking van vragen-Kerkvisitatie. Bezoek der Kerkvisitatorentot wederzijdsch ge noegen verloopen. Candidaatstelling ouderl. en diak. wordt beëindigd. Rapport beroepingscommissievoorgesteld wordt het tweetalds. Den Boeft van Kruiningen en ds. Nomes van Delfshaven. Aangenomen. Afvaardiging naar de classisds. Telkamp, br. Timmermans. Gemeentelijke vergadering voor beroepingswerk en verkiezing van ambtsdragers op Donderdag a.s., 8 uur, Hofpleinkerk. 's Middags zit een commissie voor ontvangst van stemmen van 2 tot 3 uur in Hofplein consistorie. Volgende week begint de Wintercoliecte. Dankzegging, sluiting. De stemgerechtigden worden opgeroepen tot de huishoudelijke vergadering ter verkiezing van ambts dragers en beroeping van een predikant tegen Don derdag 12 Nov. a.s. in de Hofpleinkerk, 's avonds 8 uur. Voor wettig verhinderden is gelegenheid tot stemming 's middags van 23 uur in hetzelfde gebouw. Nominatie voor de verkiezing van 10 ouderlingen. C. Alewijnse, NoordwegJ. Bolier, Langedelft; J. J. Fanoy, NoordwegL. Janse, NoordstraatL. Joosse, Oude Vliss. WegC. v. d. Kleijn, NoordstraatJ. H. Koole, Nieuwe Vliss. WegP. Korteknie, Segeerstraat P. Loof, JulianastraatC. Louwerse, SeiswegJ. Maas, Veersche SingelM. Maas, SeiswegJ. v. Mal- degem, NoordwegB. Schoonaard, Veersche Singel P. v. Sluijs, NoordsingelC. Suurmond, Noordweg J. A. Verhorst, Lange SingelstraatP. Tange, Oude Vliss. Weg; I. Vereist, Pottenmarkt; A. de Vos, Seisweg. Nominatie voor de verkiezing van 6 diakenen. D. Coppoolse, Markt; J. Corré, Balans; J. S. Hoek, VeerschesingelA. de Kam, VeerschewegJ. W. Kögeler, Heerenstraat; B. H. Lavooy, Heerengracht; A. D. Littooij, Molstraat; J. J. Ornée, Veerschesingel A. de Poorte, HeerengrachtI. de Ridder, Noordstraat S. Westerterp, NoordsingelC. Wolf, Brakstraat. De Kerkeraad. VERGADERING der Classis Tholen op Woensdag 18 November a.s. des voormiddags om 9 ure te Bergen op Zoom. Agenda 1. Opening der vergadering. 2. Nazien der credentiebrieven. 3. Vaststellen Moderamen. 4. Lezen der notulen. 5. Zaken uit de notulen. 6. Behandeling ingekomen stukken. 7. Behandeling instructiën. 8. Rondvraag naar Art. 41 en 43. 9. Aanvraag vacaturebeurten. 10. Rondvraag. 11. Lezen persverslag. 12. Vaststellen aanvang volgende vergadering en sluiting. Op last der classis, E. Tange, scriba. Geref. Kerk Middelburg. Ingekomen met attestatie uit: Amsterdam Jan Frederik Bolleurs en echtgenoote, Frederika Bol- leurs, Veersche Weg S 254m Doorn, Johanna Drost v d. Stoep, Bree E 206 Serooskerke, Cornelis Janse, Nieuwstraat G 212O. en W. Souburg, Jacobus Jo- ziasse, Koningstraat E 190Cornelia Meliefste Koppejan, Seisweg R 143Zaamslag, Krina Suzanna Riemens, Dam N 9. Ingekomen met do opattest uitAxel, Abra ham Naeye, Wal B 58Colijnsplaat, Jan Jacobus Grijspeere, L. Burg C 97 Gapinge, Maatje Christina, van den Busse, Neuzen, Pieternella Dieleman, Spuistraat F 106 Wolphaartsdijk, Johanna Clazina van Wijckhuyze, L. Noordstraat C 21Zaamslag, Jozias Jan Deurwaarder, Gravenstraat I 249. Gedoopt: Izak Adriaanse, Noordweg S 212 Wilhelmina Boone, Veersche Weg B 70Laurens Cornelis de Bree, KI. Werfstraat T 29 Willem Egbert Coumou, Noordsingel R 67bCatharina Johanna Dourlein, Segeersweg V 108Cornelis Gideonse, Schroeweg V 33Marinus Sanderse, Schoorsteenvegers- singel Q 92Maatje Maria Spruijt, Seisweg R 113 Cornelis en Jacobus van Swigchem, Dwarskade G 110. Vertrokken met attestatie naar: Alkmaar, Anna Hazewina van Driel, Langeviele K 390; Axel, Abraham Dekker, echtgenoote en 3 kinderen, Veersche Singel S 38; Goes, Johannes Cornelis Willemsen, echtgenoote en 3 kinderen, Smoorsgang S 150 's Gravenhage, Johanna Kerkhove, Hofplein E 293

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1925 | | pagina 2