PRIJS-VERLAGING WOLLEN DEKENS. Godsdienstoefeningen Boekh. FANOY, Advertenties Bind- en Drukwerk. Verantwoording uan Liefdegauen. Vereenigingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 25 OCTOBER 1925. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel Advertentiën. Afdeeling Middelburg der Vereeniging tot Chr. Hulpbetoon aan Blinden. op VRIJDAG 30 OCTOBER, 's avonds 8 uur, zaal Bogardstraat. Sprekers de Heeren: Ds. R. Hamming en Ds. de Voogd van Vlissingen. Muziek en Zang. ENTREE 10 CENTS. Lange Burg B 16, Middelburg GELEGENHEIDS-AANBIEDING van een partij LANGEDELFT B 139, naast L'lnnovation, Middelburg. Uit nader onderzoek is gebleken dat we aan'Gene- rale Deputaten voor de Zending 10 procent van al onze inkomsten voor de Zending zullen moeten af dragen. Daardoor zullen onze uitgave per jaar be langrijk stijgen. De vraag, op een vorige vergadering gedaan, of het tractement van ds. Merkelijn wel in evenredigheid stond tot dat van andere missionaire dienaren werd nader onder de oogen gezien. De verdere afwikkeling van deze zaak zal per rondschrijven worden behandeld. Besloot de laatste Particuliere Synode, blijkens haar Acte art. 10, dat de deputaten voor de Zending voortaan elk jaar adviseeren zouden welke bedragen van elke classis verwacht werden, daarbij zooveel mogelijk rekening houdende met de ter Part. Synode vastgestelde verhoudingscijfers, daarover zou later gehandeld worden. Behoefte werd gevoeld aan een duidelijk finantiëel overzicht. Er zal gepoogd worden in die behoefte te voorzien en op de volgende vergadering daarvan verslag te doen. Besloten wordt ten behoeve van het hospitaal te Parakan nog f 5000 te leenen, in aandeelen van f 250, met een aflossing van minstens f 250 per jaar. De rentevoet werd besproken. De Zendende Kerk werd gemachtigd voor de uitgave te zorgen. Uitvoerig werd gehandeld over de mogelijkheid van krachtige uitbreiding van den medischen dienst. Al gemeen werd geoordeeld, dat we onder de gegeven omstandigheden allereerst in die richting de uitbrei ding van den Zendingsarbeid hebben te zoeken. Voor en aleer we daartoe besluiten zal echter een nauw keurig onderzoek dienen te geschieden. Komt het tot een krachtig aanvatten van de medische Zending, dan zal er in afzienbaren tijd geen sprake kunnen zijn van de uitzending van een tweeden missionairen dienaar. Het denkbeeld, voor den tijd van twee jaar een candidaat naar Magelang te zenden voor den arbeid in de Europeesche gemeente, met steun van de Zen dende Kerk, ontmoette zooveel bezwaren, dat er niet nader op ingegaan werd. Een begrooting kon nog niet worden vastgesteld. Namens deputaten, A. C. Heij. VERGADERING van de Classis Axel der Geref. Kerken op Donderdag 15 October 1925 te Terneuzen. 1. De praeses van de roepende kerk, ds. Groene- veld, opent de vergadering, laat zingen Ps. 25 6, leest Coll. 2 19 en gaat voor in gebed. Hij heet allen hartelijk welkom en spreekt een woord van leedwezen uit over het feit, dat ds. Moene de classis gaat verlaten. 2. Moderamends. Post, praeses, ds. P. v. Dijk, scriba, ds. K. Sietsma, assessor. 3. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. 4. Ingekomen schrijven van een zuster te Z. over kerkgaan Wordt in behandeling genomen. 5. Rondvraag art. 41 levert geen besprekingen op. 6. Ds. Siebesma leest een rapport van de predi- kantenverg. inzake evangelisatie. De conclusie wordt aanvaarddat iedere plaatselijke kerk tot taak heeft de Evangelisatie met kracht aan te vatten. 7. De meeste kerken zien geen mogelijkheid om een eigen classicaal orgaan op te richten en in stand te houden. 8. Inzake de organiseering van een eigen classi calen Zendingsdag wordt geen beslissing genomen. 9. De Zendingsdeputaat brengt rapport uit over de laatstgehouden vergadering van Deputaten met zendende kerk. Ds. Groeneveld leest tevens de be grooting classicale onkosten en hulpbehoevende kerk. Ze worden goedgekeurd. 10. In plaats van ds. Moene wordt benoemd tot secundus kerkvisitatie: ds. J. B. Vanhaelen, tot secun dus dep. art. 13ds. J. S. Post. 11. Rondvraag. Oostburg vraagt en verkrijgt ds. Sietsma toegewezen als consulent en voorloopig 2 vacaturediensten in December en Januari, resp. door ds. Post en ds. Vanhaelen. De consulent van Oostburg zal de classis vertegen woordigen bij het afscheid van ds. Moene op 15 No vember a.s. Ds. Moene spreekt een woord van af scheid tot de classis en wordt door den praeses beantwoord. 12. Volgende vergadering 21 Januari a.s. Roepende kerk Oostburg. 13. Sluiting. Namens de Classis, K. Sietsma, Assessor. Veere, 18 Oct. 1925. Tot blijdschap van Kerkeraad en Gemeente maakte onze geachte leeraar ds. J. K. Wessels Zondagmorgen na de Godsdienstoefening be kend, voor de roeping naar de kerk van Driesum te hebben bedankt. Namens den kerkeraad sprak br. Dekker een woord van dank, daarbij de wensch uitsprekende dat, waar Z.Eerwaarde zich opnieuw aan de gemeente wenscht te verbinden, 's Heeren zegen daarop moge rusten, waarna hij de gemeente verzocht den 1 eeraar staande toe te zingen Ps. 134 3. Namens den Kerkeraad, H. Luijk, Scriba. vroeg „poelang" 8) omdat hij goed z'n best gedaan heeft hoe minder zielen, hoe méér vreugde In den hoek van 't kantoor, waar de herin neringen aan Holland zijn, waar het een beetje „Hollandsch" lijkt daar zit ge met u beiden, gelukkig en bljjZoover mogelijk van de schrijftafelImmers, vandaar grijnzen eenige stapels „correctie" u grimmig tegen. Vrage: Wie corrigeert er, als er Mail is? Ge gaat er met den rug naar toe zitten of sluit de stapeltjes in uw kast. 't Is stil in de kamer Buiten zingt het koor der kikkers, terwijl de regen neerplast. Stomme dieren ze zijn al vroolijk, zonder te weten, wat mail is 't Is stil in de kamer Niets wordt er ge hoord, behalve 't eentonig getjilp van een tjiljak4), die z'n makkertje roept, 't geraas van de gasolinelamp-onder-druk, en de stilte. Geen van beiden kijkt op. Gespeld worden de brieven. Geglimlacht wordt er en stilletjes gehuild. Een klein beetje heimwee op Mail dag dat mag toch wel 't Is stil in de kamerEr wordt gelezen Er is immers mail Voordat de mail „echt" gelezen wordt, hebt ge uw brieven al eventjes vlug doorgenomen. Zooeven immers, aan de avondtafel? Ge her innert u niet meer, of er kaas was, of vleesch of goeladjawa! 't Bijbellezen ging eigenlijk ook zoo'n „gangetje" dezen avond foei! Maar nü leest ge „heusch". Waarlijk ge zjjt in Holland. Daar ligt de stille dorpsstraat voor u. 't Is schemeravondIeder is klaar met z'n werkGe zit bij den bakker op 't „stek". Daar wordt gefilosofeerd over oorlog, vrede en nog wat. De bovenmeester is er ook bijDie weet er een heeleboel vanEen oude schipper 11111111mma De beste Cacao voor den Iaagsten prijs (Ingez. Med.) „PARAKAN". Met dank ontvangen uit Bloemendaal, fam.H. f 5. In totaal heb ik ontvangen f 91.18, welk bedrag heden is gezonden aan ds. A. Merkelijn, voor het Kerstfeest. Nogmaals aan alle gevers en geefsters hartelijk dank. C. H. Fan.oyvan Riet. ZENDING. Vlissingen. Met hartelijken dank ontvangen van de kinderen der 6e en 7e klasse der Chr. school Kasteelstraat 1 dubbeltje, 2 nikkeltjes, 7 kluiten, 63 centen en 155 halfjes; van br. B. 2 kwartjes; van Jan Wagenaar een doos zilverpapier (waarom in propjes van Marietje en Gijsbert Rietmulder elk een zakje zilverpapier en theelood en capsules. Nog werd ontvangen f3.25 voor verkocht theelood, capsules en zilverpapier. Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, Penningm. Met vriendelijken dank ontvangen f 0.35 en een pakje zilverpapier van Mej. M. C. C. Littooij, Molstr. M'burg. Geref. Jongelingsvereen. Middelburg. Afd. „Herman Faukeel", Middelburg. Gel. Bel. art. 36, Ambt der Overheid. M. O. Schets 9, Opkomst Moderne Vakbeweging. Afd. Dr. Lützen Wagenaar. G. B. Art. 36. Van het ambt der Overheid. M. O. sch. 9. Opkomst moderne vakbeweging. Aanvulling. Knapenvergadering „Samuel". Vergadering op Zaterdag 24 October. Agenda Ie Afdeeling. Bijbelsche Geschiedenis Hand. 16 door Alewijnse. Kerk. Gesch. door den Leider. Vereen. „Meisjesroeping", Middelburg. Agenda: Gew. Gesch. Lucas 10 138. Opvoedkunde Jongens- en Meisjesopvoeding. B. en B. 15 April '25. trekt aan z'n baard en bromt zoo iets van onweer vannacht 't Visioen is uit. Ge kykt op en schrikt. Buiten roept de nachtwacht en slaat op de tong-tong5) Negen uur beteekent dat. Uw vrouw is nog met hoogroode kleur aan 't schaatsenrijden, 't Is immers koud in Holland, schrijft vader 't vriest, dat 't kraakt, 't ver keer is gestremd, schooljeugd vrij-af 's middags baanrijden, chocoladrinken Nu zijt ge allebei klaar wakker en kijkt elkaar aanGe verstaat elkaaren toch zegt ge niets Wonder is dat Tien uur Bedtijd Maildag is voorbij „Heere! Uw Naam zij gedankt voor de goede tijdingen uit 't verre land!" Zoo klinkt still ekens uw avondgebed. En ge voegt er aan toe„en breng ons veilig terug bij de onzen, op Uw tijd!" Maildag is voorbij Ge slaapt en droomt wonderkoel Gombong, 12'25. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Zaterdag 78V2 uur. Gewijde geschiedenis Ex. 14 en 15 door Mario Walraven. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Hofpleinkerk. Hoidelb. Catech. Zondag 1. G asthuiskerk 9.30 uur ds. J. H. Telkamp 6 uur ds. K. Winkelman Hofpleinkerk 9.30 uur ds. F. A. den Boeft te Kruiningen. 2 uur ds. K. Winkelman Noorderkerk 9.30 uur ds. K. Winkelman te Maastricht. 6 uur ds. F. A. den Boeft In de diensten, waar ds. Winkelman optreedt, is collecte voor den Kerkbouw te Maastricht. Arnemuiden 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Domburg 9.30 en 2 uur ds. R. Hamming Gapinge 9.30 uur ds. C. von Meijenfeldt 2 uur Lezen eener Leerr. Grijpskerke 9 en 2 uur ds. J. Dijkstra Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Meliskerke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oostkapelle 9 en 2 uur ds. E. Dounaa Bed. H. Av. en Dankz. Serooskerke 9.30 uur Lezen eener Leerr 2 uur ds. J. H. Telkamp Souburg 9.30 en 2 uur ds. G. B. Wurth Veere 9.30 en 2 uur ds. I. K. Wessels Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. P. N. Kruijswijk Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. C. von Meijenfeldt Westkapelle 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 9.30 uur 2 uur Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. D. Bremmer Voorber. H. Av. Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. Geersdijk 9.30 en 2 uur ds. F. Staal Bed. H. Av. en Dankz. Haamstede 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kamperland 9, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30, 2 en 5 30 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 uur ds. D. Bremmer 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur ds. J. W. van Tol Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr Zierikzee 10 en 6 uur Lezen eener Leerr. Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Cand. M. de Boer te Zierikzee. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 u. ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 9.30 en 2 uur ds. T. Bouma 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur ds. H. Hasper te Heemstede. Tholen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. H. Kuiper tijdelijk te Amsterdam. Baarland 9.30 en 2 uur ds. A. Wijngaarden Voorber. H. Av. Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. A Scheele Borsele 9 en 2 uur ds. P. J. Ba aij Em. pred. te Veere. Bed. H. Av. en Dankz. Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur dhr. P. Koster te Valthermond. Heinkenszand 9.30 en 2 uur ds. C. W. Keur Ierseke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wemeldinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. R. J. v. d. Veen Kruiningen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. A. P. Lanting Axel 9 en 2 uur Iloek 9 en 2 uur Oostburg 9.30 en 2 uur Oostburg (dienst Aardenburg) 9.30 en 2 uur Schoondijke 9.30 en 2 uur Terneuzen 9 en 2 uur Zaamslag 9 en 2 uur ds. J. S. Post ds. J. B. Vanhaelen ds. W. Moene Lezen eener Leerr. ds. K. Sietsma ds. S. Groeneveld ds. P. van Dijk Maandag 26 October a.s. hopen D.V. onze geliefde Ouders JOHANNES HUSON en MARIA SUURMOND te herdenken, dat 2ij voor 25 jaar in den echt zijn verbonden. Dat zy nog lang voor elkaar en voor ons gespaard mogen blijven, is de wensch van Hunne dankbare Kinderen. Oost-Souburg, Oct. 1925. Heden overleed tot onze diepe droefheid, op het aller onverwachts onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder JANNETJE POLDERMAN, Wed. I. Delker, in den ouderdom van 76 jaar. De Heere, die geen rekenschap geeft van Zijne daden, doe ons in Zijn ondoorgrondelijken wil be rusten. Meliskerke J. DEKKER. E. DEKKER-van Sluijs. Grijpskerke W. P. JAKOBSEN-Dekkeb. J. JAKOBSEN. Meliskerke, 19 October 1925. Voor de vele blijken van deelneming ontvangen na het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Broeder en Be- huwdbroeder AN DRIES WISSE, betuigen wij onzeu hartelijken dank. Wed. A. WISSEAarnoutse en Familie. Oost-Souburg, Oct. 1925. Braamstraat B 32. Ds. J. H. Telkamp kan heden en Vrijdag avond a.s. (810 u.) wegens vergadering niet ontvangen. Voorzitter Ds. J. H. TELKAMP. belast zich met het plaatsen van uw in ALLE Bladen, zonder prijsverhoogin'g. 1) Tegenwoordig wordt Padang niet meer aangedaanDe lezer begrijpt, dat 't axioma zich daardoor iets gewijzigd heeft 2) Kantoor, d.i. de Indische studeerkamer 3) Poelang naar huis gaau 4) Tjitjak een soort hagedisje, dat op de muren leeft en tot onze huisvrienden behoort 5) Tong-tong, d.i. een holle bamboe, waarop geslagen wordt ieder half uur en verder bij brand, inbraak, enz.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1925 | | pagina 3