1 I I I i I i .VERLAGING 1 i DAALDERS Godsdienstoefeningen m m ppiis IS THANS DE PRIJS VAN 1 KILO-BUS 75 g. 42'/. c. IB c. PER BUS VAN 1 POND POND 1 ONS DEZELFDE ONGEËVENAARDE KWALITEIT, DOCH GOEDKOOPER DAN VOOR DEN OORLOG. m m a M m m a m ii m m m a a mmmmm (Ingez. Med). Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. BOEKAANKONDIGING. Vereenigingsleuen. Men houde er rekening mede, dat in den nacht van Zaterdag 3 op Zondag 4 October de klokken één uur worden terug gezet. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 4 OCTOBER 1925. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel Co€€Mr ritaat aan te vragen bij de classis Amsterdam. De Kerkeraad besloot zijn medewerking te verleenen. De Kerkeraad der kerk te Utrecht heeft aan ds. R. E. van Arkel verlof gegeven om in het voorjaar 1926 zijn dienstwerk voor ongeveer drie maanden te onderbreken voor een reis naar Egypte en liet Heilige Land. Dezer dagen hoopt dr. G. Keizer, predikant te Rheden-I)e Steeg, zijn zilveren ambtsjubileum te vieren. Dr. Keizer werd 7 Maart 1869 te Wolvega geboren, studeerde aan de R. H. B. S. te Heerenveen en aan de gymnasia te Doetinchem en Sneek en werd opgeleid aan de Theol. School te Kampen. Op 30 Sept. 1900 werd hij bevestigd bij de Kerk van Tiel, na in het begin van dat jaar gepromoveerd te zijn tot doctor in de Theologie, op proefschrift, getiteld „Francois Turettini et la formule de consentement". De jubilaris diende de Kerk van Tiel tot 1924, toen hij een beroep aanvaardde van de Kerk van Rheden- De Steeg. De classis Meppel heeft aan een commissie uit haar midden opgedragen in studie te nemen en op een volgende vergadering te adviseeren over de vraag of en zoo ja, hoe en wat de Kerken te doen hebben om de eenheid aller geloovigen te bevorderen. De kwestie-Dr. Geelkerken. Mondelinge onder vraging. De gehouden vergadering der classis Amster dam was weder gewijd aan de kwestie- Geelkerken en wel aan het antwoord door Dr. J. G. Geelkerken in zijn schrijven van 5 Sept. 1925 gegeven op de hem gestelde vragen. De commissie door de classis benoemd legde aan de vergadering het volgende advies voor De commissie stelt u voor het navolgende besluit te nemen De vergadering van de Gereformeerde Kerken der Classis Amsterdam, gehooid het schrijven van Dr. J. G. Geelkerken d.d. 5 September 1925, besluit I. te constateeren, dat dr. J. G. Geelkerken in zijn schrijven d.d. 5 Sept. 1925 de hem gestelde vragen niet heelt, beantwoord, zooals deze hem waren voor gelegd en hij mitsdien in gebreke is gebleven be hoorlijk te voldoen aan hetgeen waartoe het onder- teekeningsformulier hem verplichtte II. uit te spreken, dat dr. J. G. Geelkerken tot. nu toe bij de schriftelijke behandeling zijner zaak doorgaans zijn gevoelen betreffende de punten, die in de hem gestelde vragen hem zijn voorgelegd, heeft uitgedrukt in voor ondersclleiden uitlegging vatbare bewoordingen en daarbij meestal in omslachtige re deneeringen om de vragen heengegaan is, weshalve verdere voortzetting der schriftelijke behandeling op dezen voet onprofijtelijk is te achten en mondelinge ondervraging noodzakelijk zal zijn III. en voorts met nadruk af te keuren, dat dr. J. G. Geelkerken niet is verschenen, toen hij door de daartoe gemachtige commissie tot tweemaal toe voor hare vergadering is geciteerd IV. nogmaals dr. J. G. Geelkerken te citeeren, opdat door mondelinge ondervraging nadere ver klaring van zijn gevoelen moge worden verkregen, terwijl de daarvoor te bepalen plaats en tijd hem nader zal worden bericht; V. van dit besluit mededeeling te doen aan dr. J. G. Geelkerken. Dit voorstel werd door de classicale vergadering aangenomen. Voorts besloot de vergadering op voorstel der com missie, dat deze in overleg mot de hoogleeraren dei- theologische faculteit aan de Vrije Universiteit en dei- Theologische School te Kampen de vragen, die aan dr. Geelkerken gesteld zullen worden, zal opstellen, daarna in de class, vergadering zal brengen en dat dr. Geelkerken vervolgens in de vergadering der classis hierop mondeling zal hebben to antwoorden. V 1 i s s i n g e n. GedooptDimnies Leendert Jacobus van der WaalPieter Hendrik Kuijt Neeltje de VisserJacobus Steket.ee Pzn.Johanna Luijk. Met doopattest uit Haarlem Jan Vader. Met doop- attest naar Axel Jacobus Buijze (Mil.) Voortaan wordt de catechisatie der meisjes van 12, 13 en 14 jaar apart gehouden en wel 's Woensdags van 45 uur. De Kerkeraad. AGENDUM voor de classicale vergadering op Donderdag 15 October a.s. in de Gerefor meerde Kerk te Terneuzen, des voormiddags ten 10.30 uur. Het moderamen voor deze vergadering bestaat, volgens art. 10 H. R., uit de Brs. Ds. J. Post, Praeses. P. van Dijk, Scriba. W. Moene, Assessor, Orde der Werkzaamheden. 1. Opening door den Praeses der roepende Kerk. 2. Nazien en rapport Credentialen. 3. Lezing en vaststelling der Notulen. 4. Behandeling der Ingekomen Stukken. 5. Rondvraag naar art, 41 D. K. O. In verband daarmede behandeling der Voor stellen en Instructiën der Kerken. 6. Rapport, der verschillende Deputaten. 7. Afdoening van Geldelijke Zaken. 8. Benoemingen Deputaten enz. 9. Aanwijzing roepende Kerk. Vaststelling van datum. 10. Sluiting. Namens de roepende Kerk van Terneuzen, S. Groeneveld, Praeses. J. J. de Jager, Scriba. Terneuzen, den 30 Sept. 1925. Hoek. De Kerkeraad der Geref. Kerk van Hoek deelt mede dat bij hem van een geboren Hoekenaar, die onbekend wensckt te blijven, ten bate van de Kerk is ingekomen een gift van f 1000,Hij zegt langs dezen weg tevens den milden gever hartelijk dank. Namens den Kerkeraad, Ds. J. B. Vanhaelen. Meliskerke, 28 Sept.'25. Alhier tot Herder en Leeraar beroepen de Eerw. heer Th. Delleman. Theol. Candidaat te 's Hertogenbosch. Namens den Kerkeraad, C. Polderman, scriba. St. Laurens, 1 Oct. '25. Onze gemeente werd ten zeerste verblijd door dat dhr. A. Koning zijn roeping als Herder en Leeraar naar ons heeft aange nomen. Stelle de Heere dezen jeugdigen dienstknecht tot een rijken zegen voor Zijn Koninkrijk. Namens den kerkeraad, J. H. van Oost, Scriba. VERGADERING van den „Breeden" Kerkeraad op 1 October 1925. PraesesDs. Telkamp. Afwezig 2 brs. ouderlingen en 2 brs. diakenen. Opening. Lezen Jes. 44 6—8. Zingen Psalm 75 1. Gebed. De notulen worden gelezen en vastgesteld. Verzoek van br. A. Dekker om ontheffing van zijn Diakenambt wegens vertrek naar Axel. Wordt op eervolle wijze verleend. Verzoek om 't gebruik van de Noorderkerk voor bet houden van een rede voor de Jongel. Vereeniging door ds. Kruiswijk te Vlissingen op 23 October a.s. Dit verzoek wordt toegestaan. Op advies van de Commissie van Beheer wordt benoemd tot stokman van de Noorderkerk Jb de Bree. De instructie voor de kosters vastgesteld. Woensdagavond-commissie2 personen met attes tatie overgekomen 2 leden vragen attest aanéén doopaanvrage en één huwelijksaanvrage. Rapport van de commissie voor 't beroepingswerk. Ze stelt 't volgende tweetal aan den Kerkeraad voor Ds. H. S. Bouma te Leeuwarden en Ds. Th. Kuipers te Beilen. De Kerkeraad neemt dit voorstel over. Een voorstel om de verkiezing van de ambtsdragers vóór Januari te doen plaats hebben, wordt aangenomen. Besloten om op a.s. Donderdag met. de gemeente te vergaderen 's avonds te 7*/2 ure in de Hofplein- kerk ter verkiezing van een Dienaar des Woords en ter bespreking van de Zendingszaak. Rondvraag. Eenige verblijdende mededeelingen om trent ds. Merkelijn en zijn arbeid. Mededeeling van kerkvisitatie op 5 Nov. a.s. Dankzegging. Sluiting. De Kerkeraad. ZENDING. Met vriendelijken dank ontvangen 100 h.c. van Wim Westveen, Heinkeuszand en 340 h.c. van Jan Cevaal. Mej. C. Littooij, Molstr., M'burg. Met dank ontvangen voor de Zending van Jacobus Ton, honderd en van Jasper Jobse Jz. 230 halve centen en zilverpapier. Serooskerke. j)e Commissie. Oost- en West Souburg. In hartelijken dank ontvangen voor de Zending f 10,075 uit het busje van de kinderen van Wouters. Namen de Zendingscommissie, A. J. v. Noorden, Penningm. PARAKAN EN BLONDO. Met vriendelijken dank ontvangen van Mej. N. Vis penningmeesteresse M. V. Dorcas te Haamstede de som van f 10,— en van Mej. J. W. de Buck algemeen hoofd te Middelburg de som van f277.11'/2 aan con tributie en giften. Mej. C. Hondius. Rotterdamscbe Kade 244, Middelburg. Met hartelijken dank ontvangen uit Terwinselen G., speelgoed Roermond, S. f 10 Venlo, L. f 0 75 Maastricht, F. 2.50; Eindhoven, G. f 1.Den Bosch) S. fl.—Ginneken, S. f2.50; Helenaveen, B. fl.— Moerdijk, van de kinderen der Zondagsschool f8.— - Vlissingen, P. fl.—C. H. Fanoy-v. Riet. Middelburg. In onze collecte was aanwezig „een dankoffer" ad f 10,waarvan f 5,voor de Kerk en f5,voor de armen, benevens een gift van fl,— voor het orgelfonds, waarvoor wordt dank gezegd. De Diakenen. De pastoor van Jacobswoude door P. de Zeeuw J.G.Zn. Uitgave W. Kirchner. Amsterdam. Het is goed, dat. de herinnering aan Jan de Bakker van Woerden, den eersten martelaar in Holland, die 15 September 1525 op „de Plaats" in 's Gravenhage werd verbrand, ook onder de kinderen blijve voort leven. Hij ook behoort tot de „wolke der getuigen", waarop naar Hebr. 12 1, 2 door ons, die nog in de loopbaan zijn, moet worden gezien. En niet het minst in den kinderleeftijd geldt het, dat leeringen wekken, maar voorbeelden trekken. Het boekje nu van den' heer De Zeeuw het telt 69 bladzijden lijkt ons wel geschikt voor de scholen. Het eigenlijke punt, waarom het in zijn schrikkelijken ofschoon voor hem heerlijken vuurdood ging had wel wat beter kunnen uitkomen, maar in vlotten, aangenamen stijl verhaalt het toch ook wel degelijk van dien bijzon deren tijd in onze vaderlandsche Kerkgeschiedenis. Schetsen en herinneringen, uitgege ven ter gelegenheid van het 25ste gedenkjaar der Friesche Zending. Uitgave N.V. Drukkerij, de Motor, Sneek. Den lien Sept. 1900 betrok ds. Bakker als mis sionair dienaar van de Friesche kerken, het huis dat hij t.e Keboeme n gehuurd had. om daar den Zen- dingsarbeid aan te vangen. Dien datum beschouwt, men als het begin van het Zendingswerk op het ter rein der Friesche kerken aangewezen. En alzoo mag men daar nu op v ij f en twintig jaar Zen- dingsarbeid terugzien. De kring van Europeesche Gereformeerde Christe nen op dat Zendingsterrein heeft deze aanleiding aangegrepen om het initiatief te nemen tot, de uit gave van een boekje, waarin het belangrijkste van die 25 jaren zou worden gememoreerd. Voor dat werk kunnen we die broeders en zusters daar dankbaar zijn. Zoo hebben we gekregen een mooi keurig verzorgd boekje van 173 bladzijden, versierd met tal van goede illustraties, dat in de bij dragen van ds. van Rennes. predikant van de zendende kerk te Heeg, ds. K. van Dijk, den tegenwoordigen ds. D. Bakker den vroegeren missionairen dienaar te Keboemen en nog vele andere broeders en zusters, die daar gearbeid hebben of nog arbeiden een dui delijk beeld geeft van den gezegenden arbeid daar voor 25 jaar begonnen, en die, door Gods goedheid in stand gehouden en uitgebreid, daar nog altijd mag voortduren. Is dit boekje vooral interessant voor de Friesche kerken, onze broeders en zusters in Zeeland kunnen we de lezing ook zeer aanbevelen. Het kan bemoe digen met het oog op den arbeid op ons eigen Zen dingsterrein in Magelang en ons de groote beteeke- nis daarvan nog beter doen verstaan. Heij. Het Schouwvenster. No. 49. Bosch, Baarn. Wat een mooi nummer Die foto's van Terschelling en Ameland doen het. Onze Chr. gezinnen behoeven waarlijk geen Prins of Wereldkroniek voor de gra vures. Ze zijn hier minstens zoo mooi en actueel. En de inhoud is gepast en veelzijdig. Onze goede wenschen ook voor den nieuwen jaargang, waarin o.a. ds. v. Arkel een serie artikelen hoopt te geven over Vrouwen uit de II. Schrift. Dat dit Tijdschrift op prijs gesteld wordt blijkt uit het groote aantal abonné's, thans reeds 22500. De Spiegel. No. 49. Kirchner, Amsterdam, Bij een viertal zonnige foto's geeft v. d. Schaar een reisbeschrijving door de Sahara, hij laat ons er midden in zitten en zal er ons dus nog zeker wel in een volgend no. uithalen, op dezelfde vlotte manier als hij er ons in bracht. Verder zijn er aardige kieken van de paardenmarkt te Geldermalsen van de Olijven- oogst buiten Jeruzalemvan de barnsteenvisscherij in O.-Pruisen. De Spiegel gaat weldra zijn 20sten jaar gang ineen bewijs dat hij gewaardeerd wordt, wat hij ook ten volle verdient. v. D. Geref. Jongelingsvereen. Middelburg. Afd. Dr. Liitzen Wagenaar. 0. T. Jbl. 26 1 Sam. 815 Saul. Het abti-theocra- tisch Koningschap, P. Walraven. O. P. Artikel 12, L. Oranje. Aanvulling P. Koole. J. V. op G. G. Afd. „Herman Faukeel," Middelburg. O. T. 1 Sam. 8—15 Saul. O. P. Artikel 1214 school en schoolstrijd. Aanvulling. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Bijbelsche Geschiedenis Exodus 3 en 4, Anna Cor- nelissen. Vereen. „Meisjesroeping," Middelburg. Agenda: Gewone Gesch. Numeri 912. Vrije werkzaamheden. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Hofpleinkerk. Heidelb. Catech. Zondag 50. Collecte voor „De Glindhorst". Gasthuiskerk 9.30 uur ds. J. H. Telkamp Bed. H. Av. 6 uur ds. J. H. Telkamp Dankz. Hofpleinkerk 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. C. J. Hakman Noorderkerk 9.30 uur ds. C. J. Hakman van Drachten. 6 uur ds. R. Hamming Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Domburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. C. von Meijenfeldt Grijpskerke 9 en 2 uur ds. J. Dijkstra Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. H. Telkamp Meliskerke 9 en 2 uur ds. R. Hamming Oostkapelle 9 en 2 uur ds. E. Douma Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. F. Tollenaar van Pernis. Souburg 9.30 en 2 uur ds. G. B. Wurth Veere 9.30 en 2 uur ds. I. K. Wessels Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. P. N. Kruijswijk Vrouwepolder 9.30 uur ds. C. von Meijenfeldt 2 uur Lezen eener Leerr. Westkapelle 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 9.30 en 2 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30 en 2 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkerk 9.30, 2 en 5 30 Oosterland 9.30 en 2 uur Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 10 en 6 uur Zonnemaire 9.30 en 2 uur Cand. E. de Jong van Rotterdam, ds. D. Bremmer ds. F. Staal Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. uur Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. J. W. van Tol Lezen eener Leerr ds. C. J. Wielenga ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Bergen op Zoom 9.30 uur Lezen eener Leerr. 6 uur ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 9.30 en 2 uur ds. T. Bouma 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur ds. A. H. v. d. Kooi van Amersfoort. Bed H. Av. en Dankz. Tholen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Baarland 9.30 en 2 uur ds. A. Wijngaarden Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. A Scheele Borsele 9 en 2 uur ds. E. J. van Voorst van Kootwijk. Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 9.30 en 2 uur ds. C. W. Keur lerseke 9.30 en 2 uur ds. B. Meijer Wemeldinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur ds. F. A. den Boeft Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wolpkaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. A. P. Lanting Axel 9 en 2 uur ds. A. Steijling Em. pred. te Apeldoorn. Hoek 9.30 en 2 uur ds. J. B. Vanhaelen Oostburg 9.30 uur ds. W. Moene 2 uur Lezen eener Leerr. Oostburg (dienst Aardenburg) 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Schoondijke 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. W. Moene Terneuzen 9 en 2 uur ds. S. Groeneveld Zaamslag 9 en 2 uur ds. P. van Dijk

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1925 | | pagina 3