s, PPII& .VERLAGING DAALDERS 25 0.75 0.42 0.18 v« Godsdienstoefeningen 1. PER BUS VAN 1 KILO. DEZELFDE ONGEËVENAARDE KWALITEIT, DOCH GOEDKOOPER DAN VÓÓR DEN OORLOG. KERKNIEUWS. Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. Rusthuis Middelburg. Vereenigingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 27 SEPTEMBER 1925. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel Advertentiën. 99 99 99 H ii II SI II II 10 ll (Ingez. Med.) bleven, maar kan dat nu niet, nu met zijn heen gaan de medische faculteit aan de V. U. zou verdwijnen, en de ontplooide banier zou worden neergehaald, omdat er geen banierdrager meer was om haar omhoog te houden. Dat het blijven van prof. Bouman van hem een groot offer zou vragen, verstaan we. De moeilijkheden voor een blijven aan de V. U. zijn in de rede, die deze hoogleeraar als af tredend rector Woensdag 16 September hield, duidelijk in 't licht gesteld. Daar zit, wanneer men uit een gewoon menschelijk oogpunt de zaken beziet, weinig perspectief in de toe komst der medische faculteit. Het moet onge twijfeld voor prof. Bouman veel aanlokkelijks hebben in Utrecht een grooten kring studenten te vinden aan wier vorming hij kan meewerken. Maar de vraag kan toch ook gesteld worden, of op het brengen van dat offer door dezen hoogleeraar, niet mag worden aangedrongen en ook gerekend. De V. U. vraagt offers van de belijders van den Naam des Heeren terwille van een Gere formeerde wetenschap. Bij het vragen van die offers is altijd gezegd, dat niet allereerst mag worden gelet op dadelijke vrucht, en dat een Universiteit niet alleen haar beteekenis heeft door het kweeken van leerlingen, maar door het beoefenen der wetenschap en de V. U. dus, door de beoefening der wetenschap bij het licht van Gods Woord. Is het nu zoo, dat er uiteraard aan de V. U. maar weinig medische studenten zijn, is daar mee onmogelijk het beoefenen der wetenschap En zoo dit gelijk aan ons volk altijd geleerd is toch wel mogelijk is, mag dan niet ver wacht worden, dat een man, die van God de gaven der wetenschap ontving, en wien het mogelijk gemaakt werd die gaven te gebruiken aan een Gereformeerde Universiteit, terwille van de groote gedachte, in zoo'n Gereformeerde Universiteit belichaamd, een offer, zelfs een groot offer brengt? Het heele leven van den Christen staat in het teeken van het offer. Het ontving zijn wet van Hem, die sprak van het tarwegraan dat sterven moet om vrucht te dragen, en die zelf als het stervend tarwegraan een oorzaak van leven geworden is voor al de Zijnen. Het is zeker waar dat naar menschelijke berekening er nu in de medische faculteit weinig perspectief is, maar is God niet machtig dat onverwacht te veranderen Om al deze redenen zou het ons dan ook zeer verblijden, wanneer prof. Boumam besluiten kon dat offer te brengen, wanneer deze banier drager op het terrein van de gereformeerde wetenschap, trouw bleef aan den arbeid aan de V. U. en mee daardoor een betere toekomst voor de medische faculteit mocht dagen. Heij. TWEETAL TE GoudaH. Knoop te Kooten. C. N. Irapeta te Kampen. OldeboornTh. Delleman, cand. te Den Bosch. J. Maaskant, cand. te Rijsoord. Hilversum (3e pred. pl.)J. Hoek te Soest. G. R. Kuyper te Haarlem. Westzaan Th. Delleman, cand. te Den Bosch. J. Maaskant, cand. te Rijsoord. AmersfoortC. v. d. Woude te Gorredijk. G. R. Kuijper te Haarlem. BEROEPEN TE Reitsum (2e maal)J. H. Kroeze te Leidschendam. SemarangJ. H. Sillevis Smith te Laren. Groningen G. 0. Donner te Emmen. Haamstede H. Versluijs, cand. te Klundert. Echten J. Maaskant, cand. te Rijsoord. WarffumH. Steen te Zoutkamp. Westzaan Th. Delleman, cand. te Den Bosch. BierumC. J. de Kruijter te Hasselt. GoudaH. Knoop te Kooten. LexmondTh. Delleman, cand. te Den Bosch. AANGENOMEN NAAR Sleen A. H. Piersma, cand. te Leeuwarden. Reitsum (2 m. beroepen)J. H. Kroeze te Leidschendam. Aarlanderveen H. Moolhuizen te Krommenie. BEDANKT VOOR Gaast, Oldeboorn, St. Jacobi-Parochie, Waardhuizen* en Wons A. H. Piersma, cand. te Leeuwarden. Zwartsluis P. v. d. Sluis te Dirkshorn. Heinenoord H. R. Nieborg te Heerjansdam. Hillegersberg H. Knoop te Kooten. KampenJ. van Herksen te Hillegoin. AbcoudeM. Post te Bunschoten. Afscheid en Intree. Vreeswijk. Na des morgens bevestigd te zijn door ds. S. Datema, van Driebergen, deed ds. A M. v. d. Berg alhier zijn intrede met eene predikatie over Judus 20, 21. De nieuwe leeraar werd toegesproken namens den kerkeraad door den heer N. v. d. Blom en namens de classis door ds. Datema. Ook het ge meentebestuur van Vreeswijk was tegenwoordig. Hazerswoude. Na des voormiddags in zijn ambt te zijn bevestigd door zijn vader ds. W. H. Gispen, van Scheveningen, met een leerrede over 2 Tim. 2 15, deed des avonds cand. W. H. Gispen voor een zeer talrijk gehoor zijn intrede met Hebr. 11 1113 sprekend over lo. vermanend, 2o. ontdekkend en3o, gezaghebbend. Aan het einde sprak de jeugdige predikant zijn bevestiger, den kerkeraad, ds. Fernhout als consulent, den Burgemeester en het hoofd der school toe, en daarna werd de bevestigde toegesproken door ouder ling D. de Bruyn, die de gemeente liet zingen Ps. 134 3, waarna ds. Fernhout zijn nieuwen collega toesprak, en liet zingen van de Morgenzang vers 6. Krabbendam. Zondagmorgen werd de heer P. v. d. Marei. cand. bij den H. dienst te Koudekerk, bij de kerk van Krabbendam bevestigd. Hij werd door ds. Meijer, van Alkmaar, tot zijn dienstwerk ingeleid met een predicatie over den triomfeerenden Christus (Openb. 6 2), die rijdende op het Woord der Waar heid, gewapend met den boog des-Geestes, zijn aar zelende dienaren uitstoot in zijn wijngaard, hen troostende met zijn voortgaande overwinning en ook aan zijn volk de belofte gevende van zijn zegepraal. Na bevestiging werd den jeugdigen leeraar staande Ps. 134 3 toegezongen, 's Middags aanvaardde ds. v. d. Marei zijn ambt met een predikatie over het wezen van de bediening des Woords naar aanleiding van 2 Cor. 5 20. Ouderling Biersteker sprak na mens de gemeente, waarna deze laatste zong „Dit is de dag. de roem der dagen". ontvangst nemen van de collecten voor de „ver strooide Gereformeerden in Indië.u De classic, correspondent, S. den Hartigh. Middelburg, 25 September 1925. AGENDUM classis Zierikzee op Woensdag 30 Sept. 's morgens 10 uur. 1. Opening. 2. Onderzoek credentiebrieven. 3. Aanwijzing Moderamen. 4. Notulen. 5. Ingekomen stukken. 6. Rapporten. a. Kerkvisitatoren. b. Evangelisatie. c. Zending. 7. Voorstellen en Instructies. 8. Onderzoek naar art. 41 K. O. 9. Regeling vacature diensten. 10. Omvraag. 11. Korte notulen. 12. Sluiting. Namens de roepende Kerk, C. J. Wielenga, Praeses. D. Mulder, Scriba. B ij d r a g e n voor Art. 31 K. O. Bruinisse f 90,Geersdijk f 50,Nieuwerkerk f 60,— Wissekerke f 40,Brouwerhaven f 100,— Haamstede f 80,Oosterland f 20,Zierikzee f 130,Colijnsplaat f 120,Kamperland f 170, Scharendijke f 90,Zonnemaire f 50, Middelburg. Vergadering van de Commissie van Beheer Vrijdag 2 October a.s. De secretaris. Nieuwerkerk. Tot Herder en Leeraar van deze gemeente is beroepen cand. A. Koning, te Nieuwer- brug a.d. Rijn. Namens den Kerkeraad, N. J. Geleijnse, Scriba. VERGADERING van den „smallen" kerkeraad op 24 Sept. '25. Praesesds. Telkamp. Afwezig 2 brs. ouderlingen. Opening. Lezen Jesaja 43 2125. Zingen Psalm 103 9. Gebed. Lezing en vaststelling der notulen. Regeling der catechisaties, welke de volgende week weer beginnen (zie deze Kerkbode). De brs. Van Bortel en Pouwer worden gekozen als catecheeten van de jongens en meisjes van 12 tot 16 jaar. Besloten om praktische redenen de catechisaties voor de catechisanten van buiten een week later te beginnen. Besloten dat weldra een vergadering met de ge meente zal gehouden worden tot bespreking van de zaken der Zending om de gemeente daarin meer te doen meeleven. Verzoek van 't Locale Comité voor de drankbe strijding om 't gebruik van de Gasthuiskerk, waar ds. Hakman hoopt op te treden. Toegestaan. Enkele rapporten van de secties. Rapport van de jeugdouderlingen en der wijkouder- lingen. Rapport van de Woensdagavondcommissie. Rondvraag. Dankzegging. Sluiting. De Kerkeraad. C A T E C H IS ATIES MID DELBURG. MAANDAG (Gasthuiscons.) Meisjes 12 en 13 j. 5 u. (dhr. Pouwer) 14 en 15 j. 6 u. (dhr. Pouwer) Jongens 12 en 13 j. 7 u. (dhr. van Bortel) 14 en 15 j. 8 u. (dhr. van Bortel) MAANDAG (Hofpleincons. ds. Telkamp) Alle jongens van Buiten beneden 15 j. 7 u. Alle jongelingen van Buiten van 15,16 en 17 j. 8 u. DINSDAG (Hofpleincons. ds. Hamming) Alle meisjes van Buiten vanaf 16 j. 2 u. Alle meisjes van Buiten beneden 16 j. 3 u. Meisjes 16 j. en ouder 5 u. Cursus voor ouderen 7 u. Meisjes 19 j. en ouder 8 u. Belijdenis-Catechisatie 9 u. DINSDAG (Gasthuiscons. ds. Telkamp) Meisjes 16 j. en ouder 5 u. Alle jongelingen van Buiten 18 j. en ouder 7 u. Meisjes 19 j. en ouder 8 u. Belijdeniscatechisatie 9 u. WOENSDAG (Hofpleincons. ds. Hamming): Meisjes 16, 17 en 18 j. 7 u. Jongel. 16, 17 en 18 j. 8 u. Jongel. 19 j. en ouder 9 u. WOENSDAG (Kweekschool, Heerengr., ds. Telkamp) Meisjes 16, 17 en 18 j. 7 u. Jongel. 16, 17 en 18 j. 8 u. Jongel. 19 j. en ouder 9 u. VRIJDAG (bij ds. Telkamp aan huis) Cursus voor ouderen ö'/j u- De meisjes buiten de stad komen dus voortaan alle bij ds. Hamming, de jongelingen allen bij ds. Telkamp. De beide belijdeniscatechisaties worden èerst over enkele weken gehouden. Wat de stad betreft behooren de catechisanten in wijk C, D, E, L, M, N. 0, en W bij ds. Hamming, die in wijk A, B, F, G, H, I, K, P en Q bij ds. Telkamp. De grens lijn loopt langs Rotterdamsche Kade, Molstraat, Spanjaardstraat, Balans, Lange Burg, Markt, Vlas- markt, Krommeweele en Seisstraat. De adressen der ouderling-catecheten zijn CP. Pouwer, Veersche Singel S 156 en P. J. van Bortel, Lange Noordstraat L 114. De Kerkeraad. ZENDING. V1 i s s i n g e n. Met hartelijken dank ontvangen van de kinderen der 2e klasse Chr. School Kasteel straat (gebracht door Rienus Ova en Johannes de Waal) een doosje zilverpapier in propjesvan Greta van de Vrie vijftig halve centen en van een jeugdig lidmate een partijtje zilverpapier en capsules. Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, Penningm. „PARAKAN". Met hartelijken dank ontvangen Mej. D. te Mid delburg speelgoed van Mevrouw P. te Heerlen speel goed Fam. L. te Tholen speelgoed en van de kin deren L. f 2.25 door Mej. W. f 5.25 van Mej. P. f 1.N. N. f 5.Wie heeft nog iets te missen voor het Kerstfeest van ds. Merkelijn In afwachting, C. H. FANOYv Riet. Met vriendelijken dank ontvangen 1 taart, 1 mand karoten, 2 tulbanden, 1 mand appelen. De huisvader J. Belksma. Ondergeteekende bericht hiermede aan de Kerken in de classis Middelburg, dat hij D. V. Donderdag 1 October voormiddag van II12 uur in de consi storie der Noorderkerk zitting zal houden tot het in Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Zaterdag 26 Sept. Bijbelsche geschiedenis Exodus 2 en 3. Leintje Davidse. Knapenvergadering „Samuel", Middelburg. Vergadering op Zaterdag 26 September. Agendale Afdeeling. Bijbelsche Gesch. Hand. 11118 en Hand. 12 door K. Maljers. Vad. Gesch. De kleine Nederlandsche Staten door W. Kingman s. Geref. Jongelings Vereen. H. Faukeel en L. Wagenaar. A.s. Zondag cons. Gasthuiskerk. Gecomb. Ledenvergadering ter bespreking Propa ganda en Jaarvergadering. Gasthuiskerk 9.30 uur 2 uur Hofpleinkerk 9.30 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur Vereen. „Meisjesroeping," Middelburg. Agenda: Gewijde Geschiedenis Lucas 18 130. Kerkgeschiedenis Luther 3 en 4. B. en B. 1 April '25. 15 Mei '25. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Gasthuiskerk. Heidelb. Catech. Zondag 49. ds. J. H. Telkamp Voorber. H. Av. ds. R. Hamming ds. R. Hamming ds. J. H. Telkamp ds. N. Buffinga van Rotterdam. Bed. H. Av. ds. N. Buffinga Dankz. ds. J. Runia ds. P. N. Kruijswijk ds. C. von Meijenfeldt Lezen eener Leerr. ds. J. Dijkstra ds. A. C. Heij Lezen eener Leerr. Cand. Delleman van 's Hertogenbosch. ds. E. Douma Lezen eener Leerr. ds. N. Buffinga van Rotterdam, ds. G. B. Wurth ds. I. K. Wessels Lezen eener Leerr. ds. P. N. Kruijswijk Lezen eener Leerr. ds. C. van Meijenfeldt Lezen eener Leerr. 6 uur Arnemuiden 9.30 en 2 uur Domburg 9.30 en 2 uur Gapinge 9.30 uur 2 uur Grijpskerke 9 en 2 uur Koudekerke 9 en 2 uur St. Laurens 9.30 en 2 uur Meliskerke 9 en 2 uur Oostkapelle 9 en 2 uur Serooskerke 9.30 uur 2 uur Souburg 9.30 en 2 uur Veere 9.30 en 2 uur Vlissingen 9.30 uur 5.30 uur Vrouwepolder 9.30 uur 2 uur Westkapelle 9.30 en 2 uur Brouwershaven 10.30 en 3 uur Bruinisse 10 uur 5 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30 en 2 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. D. Bremmer ds. F. Staal Lezen eener Leerr. ds. Z. Hoek ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30, 2 en 5 30 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 uur ds. D. Bremmer 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur ds. J. W. van Tol Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur ds. C. J. Wielenga Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Cand. Polman van Groningen. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur ds. W.M.leCointre Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 9.30 en 2 uur ds. T. Bouma 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 10 uur Lezen eener Leerr. 2.30 uur ds. Le Cointre Voorb. H. A. Tholen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Cand. De Jong van Rotterdam. Baarland 9.30 en 2 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Kapelle-Biezelinge 9.30 uur 2 uur Borsele 9 en 2 uur ds. A. Wijngaarden Lezen eener Leerr. ds. A Scheele. Lezen eener Leerr ds. R. J. v. d. Veen' Goes 9.30 en 6 uur Geen opgaaf ontvangen, 's Gravenpolder 10.30 en 3 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 10 en 2.30 uur ds. C. W. Keur Ierseke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wemeldinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 en 5.30 uur ds. A. Scheele Kruiningen 9.30 en 2 uur ds. F. A. den Boeft Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. A. P. Lauting Axel 9.30 en 2.30 uur Hoek 10 en 3 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Oostburg (dienst Aardenburg) 10 uur 6.30 uur Schoondijke 10 en 3 uur Donderdag n.m. 3.30 uur Terneuzen 9.30 en 2.30 uur Zaamslag 10 en 3 uur ds. P. de Feijter van Boornbergum. ds. J. B. Vanhaelen ds. W. Moene Lezen eener Leerr. ds. K. Sietsma ds. K. Sietsma ds. K. Sietsma Huwelijksinzegening, ds. S. Groeneveld ds. P. van Dijk Heden overleed, na een smartelyk lyden, in het Rusthuis voor Ouden van dagen der Geref. Kerk te Middelburg, Mejuffrouw JACOBA JOHANNA BROMBACHER, in den ouderdom van 69 jaar. Het Bestuur van het Rusthuis voorn. Middelburg, 21 Sept. 1925.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1925 | | pagina 3