een Dagmeisje. KERKNIEUWS. Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. BOEKAANKONDIGING. Vereenigingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 20 SEPTEMBER 1925. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel Advertentiën. BRUIN - WIT BOTER ST. NICOLAAS, 20 cent per ons. RUNDER ROOKVLEESCH Ossetong 45 cent per ons. L. DE JONGE, BEROEPEN TE Woubrugge, Tzummarum en te AlteveerC. Stain, cand. te IJsselstèin. Schoonoord: S. Oegema, cand. te Grafhorst. KollumD. Ringnalda te Leimuiden. St. Lanrens A. Koning te Nieuwerbrug a.d. Rijn. Bedum H. de Bruin te Nieuwendijk. 's Gravenland R. de Jager te Nunspeet. Giessen Oud- en Nieuwkerk en Genderen Th. Delleman, cand. te Den Bosch. AbcoudeM. Post te Bunschoten. OldeboornCand. A. H. Piersnia te Leeuwarden. BuruniJ. J. Bouwman te Urk. Elburg J. Krüger te Delden. BataviaJ. Wijminga te Charlois. Duurswoude H. Steen te Zoutkamp. ZegwaartCand. H. Versluijs te IJsselstein. BEDANKT VOOR Oud-Vossemeer J. Hettinga te "Wijckel. Raard en Strijen H. Brinkman te Harmeien. AANGENOMEN NAAR Niezijl: J. Meijer te Houwerzijl. De Kerkeraad van de Geref. Kerk te Haamstede verzoekt ons mede te deelen, dat hij van een beroep, uitgebracht door deze Kerk op cand. Stam, niets af weet. In het „Algemeen Weekblad voor Christendom en Cultuur" schrijft Favonius een artikel over de Heilige Landstichting te Nijmegen, waarin hij het „heele gedoe een niet mooie, weinig schoone, en in zekeren zin zeer onaantrekkelijke propaganda acht voor het Roomsch-Katholicisme". Prof. dr. H. Th. Obbink die gelijk bekend, zelf Palestina bezocht voegt aan dit vernietigend oor deel het zijne toe: „Ik ben dezen zomer ook op de „Heilige Land stichting" geweest. Ook ik heb het Heilige Land zelf gezien. En ik ben niet alleen ontnuchterd, maar ook geërgerd over het boerenbedrog, dat daar bij Nijmegen wordt gepleegd. Er is zelfs niet getracht om het Heilige Land na te bootsen. Het lijkt er eenvoudig niets op. Al was de imitatie nog zoo zwak, als er maar een poging tot imitatie was Geen sprake van. De duizenden, die daar zich als schapen laten rond leiden in de naïeve meening, dat ze ook maar een zweem van schijn van schaduw van een indruk krijgen van het Heilige Land, worden wel heel erg bij den neus genomen. Golgotha, de Cenakelkerk, het heilige graf, de „berg" der hemelvaart, de „vallei" Kedron, ook de afstanden en verhoudingen, kortom alles is glad mis. Als men dat voor een, zij het nog zoo zwakke, imitatie van het H. Land uitgeeft, dan is dat volkomen onkunde of iets anders". Aan de Kerken in de Classe Middelburg. L. S. Donderdag 24 Sept. a.s. hoopt ondergeteekende de gewone zitting te houden in de consistorie van de Noorderkerk voor het in ontvangst nemen en uitbe talen der verschuldigde Emeritigelden Arnemuiden f 111Domburg f 33,30Gapinge f 44,40Grijpskerke f 133,18 Koudekerke f 133,18 St. Laurens f 66,60 Meliskerke f 122,06 Middelburg f 588,18 Oostkapelle f 88,80Serooskerke f 199,75 O. en W. Souburg f 155,35; Vlissingen f321,80; Vrouwepolder f 66,60 Westlcapelle f 33,30. C. P. Pouwer, Quaestor. Middelburg, 17 Sept. 1925. Noordsingel 156a. Vlissingen. Ingekomen met doopattest uit Utrecht J. J. Engelhart, en uit Dedemsvaart K. J. Hasenberg en J. J. Lubbers, allen leerlingen der Zeevaartschool. Zijn in ondertrouw J. D. Fregeres en M. Langendoen. De Kerkeraad. ZENDING. Vlissingen. Met hartelijken dank ontvangen van br. B. twee kwartjes, van Jeannette Woltering een Hinke doos zilverpapier, van een onbekende een zak (papieren!) zilverpapier, van Kees van Noppen vijftig halve centen en een doos zilverpapier en capsules, van Cor Harinck een doos mooi glad zilverpapier. Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, Penningm. M i d d e 1 b u r g. In dank ontvangen door tus- schenkomst van mej Le Cöintre, uit het busje van de Jongedochters vereeniging „Doet wel aan allen" f 7,27s. Namens de commissie, L. A. Tange, penningm. Zendihgshospitaal Parakan. Middelburg. Met vriendelijken dank ontvangen door tusschenkomst van Mej. D. v. d. Boom f 12, (nagiften voor Parakan), van de Zendingszusterkrans te 's Hertogenbosch en als geregelde maandel. bijdra gen uit Heerlen f 15, Mej. C. Iiondius, Rotterdamsche Kade O 244, Middelburg. Met vriendelijken dank ontvangen voor het Kerstfeest te Parakan collecte bruiloft J. te Seroos kerke f6.435; mej. v. S. fl.N. N. f 0.50 en P. te H. f2.50. C. H. Fanoyv. Riet. St. Laurens. In dank ontvangen van Jannetje Walraven 120 halve centen. Namens de Zendiugscommissie, D. Willemse, penningm. Oost- en West-Soubn r g. In hartelijken dank ontvangen voor de Zending 200 halve centen van Wim Luijk. Namens de Zendingscommissie, A. J. v. Noorden, Penningm. Ontvangen collecten voor de Zending onder de Joden van de Kerken in de Classis Middelburg Arnemuiden f 19.605Domburg f 22.625Gapinge f 12.80 Grijpskerke f 28.725 Koudekerke f 21 37 St. Laurens f 12.15 Meliskerke f 20.34 Middelburg f 158.805Oostkapelle f 17.025Serooskerke f 22.56 Souburg f 29.35 plus f 1.nagiftVeere f 21.665 Vlissingen f64.055; Vrouwepolder f 11.96 en West- kapelle f 3.42van den boekhouder der Diaconie f 1,gevonden in de collecte. De classic, correspondent, S. den Hartigh. Middelburg, 18 Sept. 1925. Opgang. Chr. Tijdschrift voor Kunst en Let teren. No. 5 en 6. Idem No. 7. Uitg. Mij. Holland, A'dam. De beide letterk. tijdschriften „Opgang" en „Op- waartsche Wegen" zullen als gevolg van gevoerde onderhandelingen worden samengesmolten. Waar con currentie was, zal eenheid komen. Hiermee, zoo zegt het Bestuur van het Chr. hetterk. Verbond zijn we een hink eind genaderd tot de zoo zeer gewenschte eenheid in de Chr. litteraire actie. „Zullen deze pogingen om tot eendrachtige samen werking te komen succes hebben, dan zal ook ieder die iets gevoelt van roeping van christenen op kunst gebied die pogingen moeten steunen de medewerkers door aan de nieuwe redactie hun beste werk te zenden, de lezers door trouw te blijven aan het ééne blad van den éénen bond en er sympathie voor te wekken". Aan dit wekken \an sympathie willen we ook door ons blad in Zeeland bij de meer ontwikkelden gaarne medehelpen. Wie het Aug. en Sept. No. van Opgang leest, erkent dat hier werk geboden wordt van veelszins superieur gehalte. We hebben vooral dit dubbelnummer met belangstelling gelezen, en gevoeld dat het streven van het C. L. V. steun verdient. De inhoud is rijk. Van de gedichten beviel ons vooral „Heidemeisje" van W. ten Kate en „de Distel" van Martien Beversluis. „Het conflict" van J. M. Westerbrink Wirtz boeit door inhoud en vorm. En de opstellen over de Friesche taalbeweging van Eeden-fragmenten zijn Overgang naar Rome Die sevenste bliscap van onser vrouwen" zijn belangwekkend en oriënteerend. Niet zonder bedenking eekter vonden we aan het slot van een recensie door V. H. van H. de Man Rijshout en Rozen dit o.i. veel te weinig positieve en al te vage oordeel (blz. 254) „H. de Man schrijft niet voor kinderen en in het begin van „Rijshout en Rozen" komen passages voor, die het boek ook voor menig oudere ongeschikt maken. Ik moet toegeven dat de Man daar geeft van 't beste wat hij geeft, dat hij artistiek daar zeer zuiver is, terwijl ik geloof dat ook ethies hem niets te ver wijten valt, maar toch geeft hij wat lang niet door ieder met een rein hart kan worden gelezen. En dus Ik wou, dat ik het antwoord wist. In alle geval vind ik, dat ik moet zeggen, dat wie zich in deze dingen kind weet of zich hier zwak voelt, wel ernstig moet nadenken, of hij hier wel aan raken mag." Ik dacht na dit „en dus?" aan wat het Woord zegt„Haat ook den rok die met het vleesch is besmet," en zou een ernstige waarschuwing op zijn plaats geacht hebben. Het Octobernummer geeft een schets van G. Schrij ver, die mij zoowel wat 't gegeven als wat den stijl betreft, tegenviel. Jobje is op blz. 294 heel vervelend en oud-mannetjesachtig. Welke Hollandscke jongen wil niet gaan visschen omdat het was „niks aardig, voor de vissckers niet en voor de wormen niet" of denkt hardop in een zin al dezeMisschien als hij later naar Amerika ging, zooals de broer van Juf frouw Krip, die daar boer geworden, en nou heel rijk was, volgens Juffrouw Krip, maar Moeder geloofde daar niet veel van, anders had Moeder gezegd, zou hij nu zijn zuster niet zoo dag aan dag zich laten blindpikken op d'r naaimachine, 't was een armoedige kostwinning, had Moeder gezegd, voor een mensch die dan zoo'n rijken broer had Hoeveel hooger staat dan de schets Het Conflict van Mevr. W.W. Een vaas met Judaspenningen inspireerde W. de Mérode tot een vers, dat zich zeer lezen laat. „Op den U i t k ij k". Tijdsckr. voor het Chr. Gezin. Nos. 19 en 20. Zomer en Keuning, Wageningen. Met October begint van dit mooie Tijdschrift de 2e Jaargang. Dat moest nu werkelijk in geen lees portefeuille en in geen Chr. gezin ontbreken. Van onderscheidene zijden vernam ik dat „Op den Uitkijk" in de gezinnen een welkome gast is bij ouden en jongen. Prof. van Veldhuizen geeft veel interessante bij zonderheden, die ons den Bijbel beter Ieeren verstaan een enkele maal kon o.i. de toon waarop hij over Bijbelschrijvers spreekt iets „deftiger" maar leerzaam is hij altijd. Ook als hij zijn uitstapjes in Drenthe met zijn studenten maakt, vergezelt ge hem gaarne. De oud-Vlissinger ds. de Groot neemt ons mee door Palestinadr. Noordtzij geeft zijn schoone vervolg reeks Op den Gilboa. En voorts biedt dit goede Tijdschrift nog keur van stukken over Letterkunde, door TazelaarEen over zicht over wat in 't Buitenland belangrijks plaats greep door ds. Boerkoel; Op den Uitkijk binnen de grenzen schrijft ds. Veldkamp, terwijl ook de beleende J. C. de Koning mijn vroegere plaatsgenoot onder houdende verhalen schrijft. Tal van medewerkers vullen bovendien dit rijke tijdschrift met schier immer interessante onderwerpen. We bevelen het hartelijk aan. Nu de le jaargang compleet is, bezitten zij, die er op ingeteekend waren een met vele illustration versierd boekwerk van 640 pagina's. De prijs van f9,is voor zulk een degelijk werk zeker zeer matig. De band voor dit kostelijke werk is wat vaal en somber. Maar dit zit slechts aan den buitenkant. De Jonge Vrouw. No. 15. Bosch en Keuning, Baarn. Met dit 15e nummer van De Jonge Vrouw sluit de 7e Jaargang. Een goed slot en naar we hopen profetie van een goed begin. De mooie letter en het fraaie papier zijn een lust voor het oog. En de inhoud is aantrekkelijk. Een echt tijdschrift voor onze meisjes en vrouwen, dat ook nog wel in mannenhanden welkom zal zijn. We lazen met genoegen de ernstige schets van Mevr. Westerb.Wirtz „Toen 't leven ernst werd." We maken bescheiden de opmerking dat de taal beter verzorgd kon zijn. De schrijfster neemt het woordgeslacht blijkbaar in aanmerking maar dan moet ze het ook consequent doen. En dat laat wel wat te wenschen over. De Macedoniër. No. 78. Venema, Gro ningen. Voor een breeden kijk over 't Zendingsveld onzer Geref. Kerken en van die niet alleen een onmisbaar tijdschrift. Over Soemba een stuk van D. K. Wielenga en een van den tegenwoordigen missionaris Lambooy. In „Van Mijn Uitkijk" neemt ds. Pol den brief over die ons blad van ds. Merkelijn publiceerde. In een stukje dat een verblijdende mededeeling doet over den voortgang van het Evangelie in Britsch Indië trok dit vertaalde gedicht van een Hindoe uit Bengalen onze aandacht „O Heere Christus, daar is geen plaats voor U in Europa. Kom en neem uw zetel in Azië. Kom Heere Jezus. Kom. Neem uw woning in Azië. Kom met uw nieuwe boodschap tot dit land van den eeredienst van den geest." Is dit niet droeve werkelijkheid, dat allengs Europa geen plaats meer biedt voor den Heiland van zon daren Diac. Corr. blad. No. 8. J. H. Kok, Kampen. Dit No. bevat een verslag der Z. IIoll. prov. Con ferentie. Een geanimeerd debat is daar gevoerd over de vraagMoeten volwassen doopleden gesteund worden, die op duidelijke wijze getoond hebben, en toonen dat zij met het kerkelijk verband gebroken hebben, maar nog niet van het doopledenregister zijn afgevoerd. Op een vraag van Scheveningen werd deze conclusie door de conferentie genomenElke aannemelijke poging om weer in eigen levensonderhoud te voorzien behoort krachtig te worden gesteund bij voorkeur in de richting van het voorheen waargenomen beroep. Dr. Los hield een referaat over den invloed dei- persoonlijkheid op den arbeid van den diaken. De M. beantwoordt belangrijke vragen. Voorts ver slagen van Glindhorst en Effatha. Zouden er nog wel Diaconieën zijn waar het Cor respondentieblad niet circuleert? C ij f e r s en Feiten. No. 10. De Graafschap, Aalten. Ook al zijn de verkiezingen voorbij is de lectuur van C. en F. nuttig. Zeer duidelijk blijkt ook uit dit no. welk gevaar voor den godsdienst de moderne vakbeweging met zich brengt. Op de .propaganda voor de S. G. P. gevoerd in Beierland valt een schril licht. Hoe weinig Godsdienst en Socialisme naar de meening van volksleiders zelf kunnen samengaan leert blz. 318. Het blaadje dient in wijden kring bekend te zijn. Gereformeerd Farizeïsme? Ds. K. Schilder. Uitg. Meinema, Delft. Wat verwondering wekt bij elk geschrift van ds. Schilder is zijn groote belezenheid en zijn slagvaar digheid. De bokshandschoen schijnt dezen polemicus liever dan de soepele glaceetjes. En het moet erkend, dat de stooten die hij toedient aankomen, en heel dikwijls verdiend zijn. Zijn „Geref. Farizeïsme wil een afrekening zijn met de aantijging dat de Farizeeën van onzen tijd bij de Gereformeerden te zoeken zijn. Misschien gaat, het betoog na de openlijke verklaring van dr. van Rhijn langs de niet zoo heel duidelijk.e passage, die in diens boek aanstoot gaf, heenfeJt is, dat er in breeden kring op de Gereformeerden als Fariz. huichelaars, fijnen die het achter de mouw hebben, gesmaald wordt. Dat weten we allen reeds uit eigen jeugderva ringen. Ds. S. gaat eerst historisch na wat de Fari zeeën waren en deden; en vergelijkt daarna met hen de Gereformeerden. Hij spaart de critiek niet op deze laatsten zelf. We meenen echter dat dit eenigszins buiten het betoog valt. Ten eerste zou men in de taxatie van enkele voorbeelden met den geleerden schrijver kunnen verschillen en ten tweede zouden we op die in blz. 31 en 32 genoemde vbb. willen toe passen wat het Naschrift uitdrukkelijk zegtVelen annexeeren den naam Gereformeerd, die hem niet verdienenimmers het gaat er om of „het Wezen van het gereformeerde één is met het wezen van het farizeeuwsche (blz. 34.) In dit laatste af te wijzen is ds. S. o.i. volkomen geslaagd. Dat „kerkvisitatie in Silezië" (bl. 51) een te weidsch woord is voor een persoonlijk gesprek naar aanleiding van een schriftelijk gebleken unionistisch standpunt in een te steunen kerk aldaar, zal de schrijver wel willen aannemen van een dier kerkvisitatoren. We bevelen zijn brochure ter lezing aan ook vooral aan jongeren. Er valt nog heel wat meer uit te leeren dan dat we als Geref. geen farizeeën zijn. v. D. BONDSRING „ZEEUWSCH VLAANDEREN" D.V. op Zaterdag 26 September in de Chr. School te Spui bij Axel, aanvang 2 uur zomertijd. 1. Onderwerp „De moderne Romankunst en de Jongeling" door br. J. Contant van Oostburg. 2. Benoeming Ringsecretaris. Bestuurscandidaat br. W. J. de Hullu van Oostburg. 3. Onderwerp door Spui „De ziel van den Jonge ling" door br. W. de Feijter van Spui. 4. Benoeming Ringrapporteur. Bestuurscandidaat br. L. A. Dieleman van Terneuzen. 5. Reserveonderwerp door Hoek. Geref. Jongelingsvereen. Middelburg. Afd. Dr. Lützen Wagenaar. N.T. Joh. 17. Het Hoogepriesterlijk gebed. I. van Belzen. K.G.sch. 9. Betwijfeling van des menschen ellende. I. Joosse. Aanvulling C. Haeck. Knapenvergadering „Samuel", Middelburg. Vergadering op Zaterdag 19 September. Agendale Afdeeling. Bijb. Gesch. Hand. 10 door Poortvliet. Vad. Gesch. bespreking door den Leider. Vereen. „Meisjesroeping," Middelburg. Agenda: Gew. Gesch. Gen. 32 en 33. M. Ond.De middenstand. B. en B. 1 Febr. '25. J. V. op G. G. Afd. „Herman Faukeel," Middelburg. Joli. 17. Hoogepriesterlijk Gebed. P. Jobse. 0. Pr. art. 11. 4-5. Evenredige Vertegenwoordiging. C. Ilondsmerk. Aanvulling M. C. Anuot. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Noorderkerk. Heidelb. Catech. Zondag 49. Collecte voor de verstrooide Geref. in Indië. G asthuiskerk 9.30 uur 6 uur Hofpleinkerk 9.30 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur 2 uur Arnemuiden 9.30 en 2 uur Domburg 9.30 uur 2 uur Gapinge 9.30 en 2 uur Grijpskerke 9 uur 2 uur Koudekerke 9 en 2 uur St. Laurens 9.30 en 2 uur Meliskerke 9 en 2 uur Oostkapelle 9 en 2 uur Serooskerke 9.30 en 2 uur Souburg 9.30 uur 2 uur Veere 9.30 en 2 uur Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Vrouwepolder 9.30 uur 6 uur ds. C. von Meijenfeldt ds. D. Bremmer ds. R. Hamming Bed. H. Av. ds. R. Hamming Dankz. ds. D. Bremmer van Bruinisse. Voorber. H. Av. ds. C. von Meijenfeldt ds. J. Runia Cand. Visser Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. J. Dijkstra ds. A. C. Heij Lezen eener Leerr. Cand. Ubbink ds. E. Douma ds. J. H. Telkamp ds. J. Dijkstra Lezen eener Leerr. ds. I. K. Wessels ds. P. N. Kruijswijk Lezen eener Leerr. ds. J. Dijkstra Westkapelle 9.30 uur 2 uur Lezen eener Leerr. Cand. de Visser Brouwershaven 10.30 uur 3 uur Bruinisse 10 en 5 uur C olijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30 en 2 uur Haamstede 9.30 en 2 uur ds. C. J. Wielenga Lezen eener Leerr Lezen eener Leerr. ds. F. Staal Lezen eener Leerr. ds. H. Hasper van Heemstede, ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. ds. J. W. van Tol Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. C. J. Wielenga ds. Z. Hoek Kamperland 9 en 6 uur 2 uur Nieuwerkerk 9.30 en 2 uur 6 uur Oosterland 9.30 en 2 uur Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 10 uur 6 uur Zonnemaire 9.30 en 2 uur Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Bergen op Zoom 9.30 en 5,30 uur ds. W.M.leCointre Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 9.30 en 2 uur ds. T. Bouma 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Cand. Maaskant Tholen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Baarland 9.30 en 2 uur ds. A. Wijngaarden Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele Borsele 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen 's Gravenpolder 10.30 uur Lezen eener Leerr. 2.30 uur ds. R. J. v. d. Veen Heinkenszand 10 en 2.30 uur ds. C. W. Keur Ierseke 9.30 en 2 uur ds. B. Meijer Bed. H. Av. en Dankz. Wemeldinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur ds. F. A. den Boeft Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. A. P. Lanting Axel 9.30 en 3.30 uur Hoek 10 en 3 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Bed Oostburg (dienst Aardenburg) 10 uur 6.30 uur Bed. Schoondijke 10 en 3 uur Terneuzen 9.30 en 2.30 uur Zaamslag 10 en 3 uur ds. A. Thielen van Maasland, ds. J. B. Vanhaelen ds. W. Moene H. Av. en Dankz. Lezen eener Leerr. ds. W. Moene H. Av. en Dankz. ds. K. Sietsma ds. S. Groeneveld ds. P. van Dijk Heden overleed plotseling onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader de Heer IIERMANUS JANSEN Jz. in den ouderdom van 64 jaar. Uit aller naam, Wed. H. JANSEN- van kesselen. St. Laurens, 13 September 1925. Verzoeke van rouwbeklag ver schoond te bleven. De Familie VAN DRIEL betuigt bij deze baar hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling op 17 Sept. ontvangen. Middelburg, 18 Sept. 1925. R. A. BASTIAANSE, Banketbakker. Langeviele, Middelburg. FIRMA M. W. VAN AARTSEN, Wijnhandel. Gedistilleerd. Markt C 2, Middelburg. Oud en meest bekend Adres voor VERSTERKENDE WIJNEN, Kina - Malaga - Tokayer - Bloedwiju. J. M. v. d. WOESTIJNE. Boek- en Bijbelbinderij. Krommeweele L 29, Middelburg. Het beste Adres. ATTENTIE! Prima Eierkolen, Duitsche Stukkolen en Anthraciet, tevens Geklopte Cokes en Parelcokes. Beleefd aanbevelend, CH. C. DE RIJK v.h. G. Jacobse Vlissiugschestraat K 54, Middelburg. 2836 ct. per ons. Beleefd aanbevelend, Gravenstraat 250, Middelburg. Gevraagd Adres Veersche Singel S 140.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1925 | | pagina 3