Godsdienstoefeningen KERKNIEUWS. Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. Vereenigingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 23 AUGUSTUS 1925. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel Maar de eerste vraag heeft ook wel terdege betrekking op de ouders. Zij vraagt van de ouders twee belangrijke dingen le. een belij denis en 2e. een daad. Een belijdenis eerst. Uitgaande van de er kentenis, dat onze kinderen zondaren zijn van hun geboorte af en daarom zóó strafwaardig zijn, dat zij den eeuwigen dood verdiend hebben, worden de ouders geroepen om belijdenis te doen van hun geloof, dat God niet alleen hun God wil wezen maar ook huns zaads God. Straks antwoorden zij hierop: ja. Dat is een geloofsbelijdenis. Zij rust op de belofte Gods. Zij aanvaardt met dankbaarheid deze genaderijke toezegging. In de tweede plaats worden door de eerste doopvraag de ouders geroepen tot een geloofs daad n.l. om hun geheiligd zaad te laten doopen. De kinderen weten niets van hun verderf maar ook niets van de belofte Gods der aanneming. De kleine kinderen der geloovigen kunnen niet om den heiligen doop vragen. Zij kunnen even min naar het doopvont toeloopen en zich stellen voor den dienaar des Woords om van hem het teeken en zegel des verbonds te begeeren en te ontvangen. Hun ouders moeten de kleine kinderen laten doopen. De ouders moeten hen ten doop presenteeren. De ouders zijn de in strumenten, die God, de Heere, gebruikt om aan het Zaad Zijner gemeente het sacrament te geven. Op de ouders rust de plicht om te zorgen, dat hun zaad naar Gods ordinantie het heilig teeken en zegel des verbonds ontvangt. Ouders, die hierin nalatig zijn, handelen tegen Gods wil en zien niet het voorrecht hunner kinderen, hetwelk in het dankgebed genoemd wordt zijn vaderlijke goedheid. Ouders moeten zorgen, dat hun kinderen ge doopt worden. Geloovige ouders zullen dat doen uit dankbaarheid voor Gods ontferming, aangezien Hij hun God en de God huns zaads wezen wil en omdat deze belofte door den Heiligen Doop bezegeld en bekrachtigd wordt. De Doop wordt een steun voor het gebed. Ouders moeten zorgen, dat hun kinderen gedoopt worden. Daarmee zijn alle lezers en lezeressen het eens. Maar dat staat niet in de doopvraag. Deze luidt: Of gij niet bekent, dat zij behooren gedoopt te wezen. Dat is niet hetzelfde. Of ik zeg: Een rekening behoort betaald te worden of te wezen, dat staat niet gelijk. Te worden wil zeggen, dat de rekening na verloop van tijd eindelijk toch eens betaald moet wor den de duur is dan onbepaald. Als ik echter zegbetaald te wezen, dan beteekent dit, dat de betaling geen uitstel lijdt en dat het reeds tijd is, ja dat ik erken, dat het direct gebeuren moet, want de rekening moet betaald zijn, wezen. Datzelfde wordt van den Doop gezegd. Er wordt niet gevraagd aan de ouders, of zij er kennen, dat bij gelegenheid hun kinderen be hooren gedoopt te worden, doch dat zij behoo ren gedoopt te wezen, d.i. gedoopt te zijn. Zij mogen niet ongedoopt blijven liggen. De doop mag niet noodeloos om allerlei familieaangele genheden en om het laten wasschen of koopen of leenen van doopkleertjes en doopsluiers wor den uitgesteld. Als ik ergens behoor te wezen, dan is dat niet hetzelfde als dat ik er behoor te komen. Voor den Doop is bepaald, dat men dien aanvragen zal, zoo haast men dien hebben kan in de eerste samenkomst der gemeente. Rijnl. Kerkbode. B(ROUWER). TWEETAL TE Sleeucand. A. H. Piersma te Leeuwarden. cand. W. J. de Smidt te Uithuizen. Oud-VossemeerJ. Hettinga te Wijckel. K. Veen te O. en N. Bildtdijk. Scheeradacand. W. E. Gerritsma te Enumatil. cand. W. E. Smidt te Uithuizen. Kampen: J. van Iierksen te Hillegom. G. de Jager te Doornspijk. BEROEPEN TE VelseroordHerm. Knoop te Kooten. Waardhuizen cand. A. H. Piersma te Leeuwarden. Zweeloo cand. G. Ubbink te Dieren. Rottevalle en te Kollumerpomp cand. W. E. Gerritsma te Emunatil. Overschildcand. S. Oegema te Grafhorst. StrijenH. Brinkman te Harmeien. Aalsmeer en te Alteveer cand. C. Stans te Ysselstein. Hemelum cand. J. Maaskant te Rijsoord. AANGENOMEN NAAR Heemstede J. Ubels te Varseveld. MeppelB. Hagenaar te Warffum. waren er véél soorten, 't was toch één club. We hoorden bij elkander. De band die ons samenbond, geeft niet om verschillen van kleur of geld of natie. En toennaar beneden. De Blauwjas voorop. Dalen is nog moeilijker dan klimmen. Want bij dalen wordt je o zoo moe in de beenen. Vreeselijk. Ten slotte laat je je onder danen maar neerploffen. Ja, sommige jongens lieten zich heele einden naar beneden rollen. Of als ze bjj een grasveldje kwamen ging de een zitten en de ander trok hem aan de beenen naar beneden. We kwamen aan een bergdessa. Alle bewoners, mannen, vrouwen en kinderen kwamen naar buiten naar ons kijken. Toen namen onze jongens opeens hun lange stokken en gingen stormloopen al maar roepend, Mbedil, Mbedil (d.w.z. schieten O, o, wat liepen die eenvoudige menscben bard voor die ondeugende rekels weg. Bjj elke nieuwe dessa werden we ingehaald en uitge leid door de geheele dessajeugd, echte kleine Javaantjes, soms spiernaakt en met een kapmes in de band. 't Was een vermoeiende tocht, vooral omdat onze vriend Blauwjas den weg niet heel precies wist en ons beeft laten dwalen door bosscben, over kali's, laugs tabaksplantages en mais- velden enz. enz., We moesten naar het „Hotel Merbaboe". En we zijn er gekomen. Als we aan voorbijgangers vroegen: „Brapa paal ke hotel" (hoeveel paal naar bet hotel dan was het drie paal en even later boorden we vier paal of zeven paal of V2 paal Ze wisten bet geen van allen. (Slot volgt.) BEDANKT VOOR Groningen J. L. v. d. Wolf te Kralingen. De Lier: Tj. Petersen te Wolvega. WestmaasD. Ringnalda Jr. te Leimuiden. AFSCHEID VAN Gaast, wegens vertrek naar Uithoorn, H. Boswijk met een predikatie over Efeze 6 1018a. Nadat ds. J. C. Aalders bericht had, dat hij niet weer naar Batavia zou terugkeeren, heeft de Raad te Batavia met goedvinden van de deputaten der Gen. Synode voor den arbeid onder de verstrooiden in Ned.-Indië, aan ds. J. A. C. Rullmann voorgesteld, de drie-jarige verbintenis in dienst van de Kerk te Batavia voor den arbeid onder de verstrooiden, om te zetten in een verbintenis als dienaar des Woords van de Geref. Kerk te Batavia, zonder bijzondere opdracht en voor onbepaalden tijd. Ds. Rullmann heeft dit voorstel aanvaard. Hij is dus thans gewoon dienaar des Woords van de Geref. Kerk te Batavia. Een overmoedig jong Engelsck geestelijke zei eens tot den bisschop van Litchfield „ik vind preeken maken een heel gemakkelijk iets. Wilt u wel gelooven dat ik soms op den preekstoel staande, eerst een tekst kies en dan maar begin te preeken? Ik geef er niets om." „Juist!" antwoordde de bisschop, „datklopt wel met hetgeen ik uit den mond van uw gemeenteleden vernam. Zij hooren de preek aan en ze geven er evenmin iets om." Zending. Op Eersten Paaschdag ging. aldus meldt het Zend.bl. dr. B. J. Esser. miss. pred. van Rotterdam te Poerbolinggo (Java) in Poerwokerto in den Hollandschen Kring voor. 's Namiddags doopte hij in de Javaansche kerk aldaar twee gezinnen uit de districtshoofdplaats Djatilawang. De goeroe Sadjan heeft daar een kring van ongeveer 16 belangstellenden. Ook begon hij geregeld vergaderingen met Chineezen te houden. Een predikanten-trek. Tengevolge van de splitsing van Den Haag in Oost en West, en de verscherpte wijkindeeling, kwamen verschillende predikanten buiten hun wijk te wonen, terwijl twee van hen zelfs niet eens woonden in de gemeente, die zij dienden. Daarin is nu verandering gekomen. Ds. J. Douma, van Oost, is van de Galileïstraat. verhuisd naar Jan v. Nassaustraat 41; Dr. S. O. Los, eveneens van Oost, is verhuisd van de Regentesse- laan naar Hooftskade 1, waardoor beide predikanten, die in West woonden, hun woning kregen midden in hun wijk in Oost. In West verhuisde Ds. M. Schuurman van de Groot Hertoginnelaan naar Regentesselaan 56, terwijl Dr. K. Dijk nu deze week van de Schuijtstraat is verhuisd naar Beeklaan 465. De kerkeraad van de kerk van 's Gravenhage- Oost heeft besloten om ingaande 1 Oct. a s. de predikanten eens in de zes weken een vrijen Zondag toe te kennen. Deze kerk heeft drie predikanten en drie kerkgebouwen. Emeritaat. Op de vergadering der classis Den Haag komt in behandeling een verzoek van de Kerk te Scheveningen om haar predikant ds. W. H. Oosten tegen 1 Nov. 1925 eervol emeritaat te verleenen. De gezondheidstoestand van ds. Oosten, die thans 61 jaar is, laat sinds geruimen tijd te wenschen over. Hij aanvaardde in 1890 te Middelburg de bediening des Woords, vertrok 7 jaar later naar Enkhuizen. Sinds 6 Augustus 1905 dient hij de Kerk te Scheve ningen. Een Ouderling-Staatsman. Dr. Kolfhaus schrijft in de „Reform. Kirch. Ztg." „Het ambt van ouderling wordt in onze kerk terecht zeer hooggehouden. Telkens ontmoeten wij onder de Gereformeerde ouderlingen mannen, die voor hunne plaatselijke Gemeente en voor de geheele Kerk echte bisschoppen, d.w.z.opzieners zijn en die in breeden kringen groote leegte nalaten, wanneer God hen tot, Zich roept. Zulk een presbyter naar den geest van Paulus en Calvijn was de Hongaarsche Minister van Landbouw Szabó, die eenige maanden geleden tot leedwezen van zijn Kerk en zijn volk stierf. Hij begon zijn loopbaan als boerenknecht met het ideaal den boerenstand te organiseeren en van de Joodsche handelaars onafhankelijk te maken. In 1908 kwam hij in den Rijksdag, waar hij door zijn ernstig Gereformeerd karakter achting verwierf. Sedert 1918 was hij Minister van LandbouwHet liefste was hem zijn ambt als ouderling, waarin hij ook als Minister bleef dienen. Hij was een bijzondere minnaar van het Psalmgezang, ook in zijn huiselijk leven. Als echt puritein liet hij zich door geen roem, dien hij in de wereld verwierf, benevelen hij bleef tot aan zijn levenseind een eenvoudig kind van God. Op het een voudige kerkhof van zijn boerendorp werd hij, volgens zijn wensch, begraven." Wijlen dhr. H. Timmerman, te Ommen, heeft aan de Geref. Kerk, diaconie, school, Zending op Soemba en de Theol. School te Kampen, elk f 1000 gelegateerd, vrij van successierechten. VERGADERING der Classis Tholen op 19 Aug. 1925, te Bergen op Zoom. 1. De Praeses, ds. A. Andree, opent de vergadering, laat zingen Ps. 25: 2, leest Openb. 3: 712 en gaat, voor in gebed. 2. De credentiebrieven worden nagezienAlle kerken zijn wettig vertegenwoordigd, de Kerk van Tholen heeft een instructie. 3. De Praeses vraagt, of de Hongaarsche Hulp prediker Ecsedy Aladar uit Boedapest de vergadering mag bijwonen. Wordt goed gevonden. 4. Het moderamen constitueert zich als volgt Praeses ds. A. Andree, Scriba br. E. Tange, Assessor ds. W. M. le Cointre. 5. Br. P. Schwartz brengt verslag uit over de kas van Art. 13. De boeken worden nagezien en in orde bevonden. 6. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en 11a een kleine wijziging goedgekeurd. 7. De Classicale Quaestor brengt verslag uit. Zijn boeken worden nagezien en in orde bevonden 8. Ds. A. Andree brengt rapport uit over de Zending. Steeds wordt er bij de kerken op aange drongen hun bijdragen te verhoogen, opdat ook de Classis Tholen mee kan helpen eerlang tot de uit zending van een tweeden missionairen Dienaar des Woords. 9. Ds. le Cointre brengt rapport uit over de particuliere Synode, 18 Juni te Middelburg gehouden. 10. Ds. le Cointre brengt rapport uit van de ge houden Kerkvisitatie. De Kerk van Poortvliet moet alsnog worden bezocht. 11. Behandeld wordt de instructie van de Kerk van Tholen een verzoek om steun voor een dooplid uit de provinciale kas, om te kunnen komen tot het ambt van Dienaar des Woords. Aangezien de parti culiere Synode besloten heeft dit jaar geen alumni meer aan te nemen, wordt besloten hierop niet in te gaan. 12. Behandeld wordt het rapport van den Evan gelisatie-arbeid van de Kerk van Bergen op Zoom en haar hernieuwd verzoek om, zoo mogelijk, verhoogde steun. De steun wordt verdubbeld, met algemeen goedvinden. De Classis spreekt haar groote waardeering uit voor den arbeid der Kerk van Bergen op Zoom. 13. Behandeld wordt de ontwerp-instructie voor den Classic. Deputaat, voor de geestelijke verzorging dei- militairenHet concept wordt onveranderd aanvaard. 14. Behandeld wordt een voorstel van de Kerk van Bergt n op Zoom, aangaande een nieuwe regeling der Classicale collecten. Het wordt onveranderd aanvaard. 15. De Kerk van Poortvliet vraagt dit jaar vrij gesteld te worden van het bezoek van Kerkvisitatoren. Wordt goed gevonden. 16. Behandeld wordt het verzoek van de Commissie van Beheer van de Kerk van Bergen op Zoom om vergoeding voor het gebruik van haar Vergaderlokaal. Geantwoord zal worden, dat het elk jaar weer dient te worden aangevraagd. Een minder bedrag, dan gevraagd, wordt toegestaan. 17. De vacaturebeurten worden geregeldTholen 1 beurt (nog van de vorige Classis), Oud-Vosmeer en Rilland Bath ieder één. 18. Als Deputaat voor de Zending onder de Joden wordt benoemd ds. A. Andree. Br. J. Vogelaar van Krabbendijke wordt benoemd als Deputaat van de Classis Tholen voor de Hulpbeh. Idioten en andere Ellendigen. 19. De volgende vergadering zal D.V. 18 November a.s. gehouden worden. 20. Bij de rondvraag wordt door enkele Kerken advies gevraagd. 21. Het Persverslag wordt gelezen. 22. Ds. le Cointre gaat voor in dankzegging, de praeses sluit de vergadering. 23. De volgende Collecten werden geïnd Voor Hulpbehoevende Studenten idem Jodenzending. Bergen op Zoom f 37,70 f 41,35 Krabbendijke 27,32 32,44 Oud-Vossemeer 14,89 20,99 Poortvliet 7,84 9,28 Tholen 11,18 13,05 Rilland 15,05 12,03 Anna Jacoba Polder,, 18,70 Op last der Classis, Ds. W. M. le Cointre, h.t. Assessor. Haamstede 17 Aug. 1925. Op Vrijdagavond 28 Aug. zal het voor onze Gemeente een blijde stonde zijn, dan toch hopen wij ons nieuw kerkgebouw officieel in gebruik te nemen. De dienst zal geleid worden door onzen Consulent Ds. van Tol van Scharendijke. Naburige Kerken noodigen wij uit af- gevaardigen te zenden, gaarne ontvangen wij bericht van hunne komst, opdat, wij plaats en desnoods nacht.logies kunnen reserveeren. Namens den Raad der Ger. Kerk, H. S. van Waveren, Scriba. Ontvangen collecten voor de Theologische Faculteit van de Vrije Universiteit van de Ger. Kerken in de Classis MiddelburgArnemuiden f 20,72Gapinge f 9,05 Koudelcerke f 19,49 Meliskerke f 17.65 Oostkapelle f 15,42sSouburg f 22,96sVlissingen f 69,10; West.kapelle f 3,255; Domburg f 16,44; Grijpskerke f 29,04 St. Laurens f 16,30 Middelburg f 119,83sSerooskerke f 35,32 Veere f 13,025 Vrouwepolder f 9,95. Voor de Kerken in de Classis Middelburg. Krachtens besluit van de Part. Synode, gehouden in 1925, en van de laatste Classic. Vergadering te Middelburg behooren er in het synodejaar 1925/26 de volgende collecten gehouden te worden Juli 1925 Theol. Faculteit der Vrije Universiteit. Augustus Zending onder de Joden. Sept.. Verstrooide Gereformeerden in Indië. October Hulpbehoevende Studenten. Nov. Theologische School. Dec. Hulpbeh. Kerken in de provincie. Januari 1926 Hulpbehoevende Studenten. Febr. Theol. Faculteit der Vrije Universiteit. Maart Hulpbeh. Kerken in de provincie. April Theologische School. Mei Hulpbehoevende Studenten. Juni De Kerken in de Classis Middelburg gelieven hier van nota te nemen. De Classic. Correspondent, S. den Hartigh. Middelburg, 21 Augustus 1925. s ft» \<J M »ÜJ gaat gepaard met verschillende verschijnselenbenauwdheid, kort-i ademigheid, beklemdheid op de borst bij de minste inspanning. Akker's Abdijsiroop verlicht de aanvallen doordat zjj de borst van de prikkelende slijm zuivert en de ontsteking der luchtwegen weg neemt en daarmede de oorzaken van hoest, bronchitis,keelpijn. AKKER'® «9 9 Alom verkrijgbaar in kokers van 230 gram Iv„ 1.50 550 gram ƒ2.75 en 1000 gram ƒ4.50 Middelburg. Door bemiddeling van br. Littooij in dank ontvangen van S. f 5,— voor de Kerk. De Boekhouder, I. van Noppen. ZENDING. St. La u r e n s. Met vriendelijken dank ontvangen van Johanna Wattel, Brigdamme 170 halve centen. Namens de Zendingscommissie, D. Willemse, Penningm. Oost- en West Souburg. In hartelijken dank ontvangen voor de Zending een pak zilverpapier van de kinderen van P. Joziasse. Namens de Zendingscomm., A. J. v. Noorden, penningm. Middelburg. Met hartelijken dank bericht ik de ontvangst, voor het Kerstfeest van „Parakan en Blondo," een gift van f 5,van de Meisjesvereen. „Sursum Corda" te Bruinisseuit Souburg onder letter D. een partijtje speelgoedvan Mevr. H. te Middelburg eveneens een partijtje speelgoed. Wie volgt, er is nog ruimte over in de kist C. H. Fanoyvan Riet. Middelburg. In dank ontvangen f 8.61 gecol lecteerd op de bruiloft bij br. I. V. te St. Laurens. De penningm. der Zending op Java, C. J. Hondius. Geref. Jongelingsvereen. Middelburg. Afd. Dr. Liitzen Wagenaar. Agenda: O.T. 1 Sam. 1 3. „Samuel als kind en jongeling" Jbl. 22. L. de Rijke Jr. Lettk. Adama van Scheltema. Jbl. 37. Jrg. 35. W Barentsen. Aanvulling L. Oranje. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Hofpleinkerk. Heidelb. Catech. Zondag 45. Collecte Zending onder de Joden. Gasthuiskerk 9.30 uur ds. A. P. Lanting te Wolfaartsdijk. 6 uur ds. J. H. Telkamp Hofpleinkerk 9.30 uur ds. H. H. Schoemakers te Kampen. 2 uur ds. A. P. Lanting Woensdag 10.30 uur Huwelijksbevestiging. Noorderkerk 9.30 uur ds. J. H. Telkamp 6 uur ds. H. H. Schoemakers Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Voorber. H. Av. Domburg 9.30 en 2 uur ds. I. K. Wessels Bed. H. Av. en Dankz. Gapinge 9.30 en 2 uur Prof. dr. H. H. Kuyper 7 uur Prof. dr. H. H. Kuyper Rede Jong. Ver. Grijpskerke 9 en 2 uur ds. J. Dijkstra Koudekerke 9 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. H. H. Schoemakers te Kampen. St. Laurens 9.30 en 2 uur Cand. Willems Voorber. H. Av. Meliskerke 9 en 2 uur ds. Ruijs te Lisse. Bed. H. Av. en Dankz. Oostkapelle in de Herv. Kerk 6.30 uur ds. E. Douma Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. N. D. v. Leeuwen te Harkema—Opeinde. Souburg 9.30 en 2 uur ds. G. B. Wurth Veere 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Vlissingen 9.30 uur Lezen eener Leerr. 5.30 uur ds. C. von Meijenfeldt Vrouwepolder 9.30 en 2 uur ds. C. von Meijenfeldt Voorber. H. Av. Westkapelle 9.30 uur 2 uur Lezen eener Leerr. Brouwershaven 10.30 en 3 uur Bruinisse 10 uur 5 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30 en 2 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkerk 9.30 en 2 uur Oost.erland 9.30 uur 2 uur Scharendijke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. ds. D. Bremmer Lezen eener Leerr. ds. F. Staal Lezen eener Leerr! Lezen eener Leerr. ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. ds. L. van Loon te Schcrpenzeel. Lezen eener Leerr. ds. D. Bremmer. ds. G. Laarman te Klundert. Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur ds. C. J. Wielenga Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 u. Lezen eener Leerr. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur ds. W.M.le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 9.30 en 2 uur ds. T. Bouma 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Lezen eener Leerr. 6.30 uur ds. A. Andree Tholen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. Broekstra te Rijnsburg. Baarland 9.30 en 2 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Borsele 9 en 2 uur Goes 9.30 en 6 uur 's Gravenpolder 10.30 en 2.30 u. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ierseke 9.30 en 2 uur Wemeldinge 9.30 en 2.30 uur 5.30 uur Kruiningen 9.30 en 2 uur Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. A. Wijngaarden ds. Jansens te Langerak. ds. A. Scheele Lezen eener Leerr. ds. R. J. v. d. Veen Lezen eener Leerr. ds. C. W. Keur ds. H. Kaajan te Utrecht. Lezen eener Leerr. ds. H. Kaajan te Utrecht, ds. F. A. den Boeft Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Middelburg. Gevonden in de collecte een gift van f 1,voor de Kerk, waarvoor dank. De Diakenen. Axel 10 en 3 uur Hoek 10 en 3 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Oostburg (dienst Aardenburg) 9.30 en 3 uur Sckoondijke 10 en 3 uur Terneuzen 9.30 en 2.30 uur Zaamslag 10 en 3 uur ds. J. S. Post ds. J. B. Vanhaelen ds. W. Moene Lezen eener Leerr. ds. P. Sietsma ds. S. Groeneveld ds. J. R. Goris te Apeldoorn.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1925 | | pagina 3