EEN POLIS tegen reisongelukken Godsdienstoefeningen KERKNIEUWS. Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. INGEZONDEN STUKKEN. BOEKAANKONDIGING. Vereenigingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 26 JULI 1925. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel veel beweerd is. wat onlangs iemand zei Elke fabriek is een kweekplaats van socialisme. Welnu, wie zjjn kinderen daar moet hebben, weet, wat hy te doen heeft. Leg hjj ze maar te vondeling, dan mag hjj zich er niet over verwonderen, dat ze straks met vreemde ideeën thuis komen. Wie kinderen van God ontvangt, genieteen ryk voorrecht, ontvangt een bron van heerljjk genot, maar ziet zich ook een verantwoordelijk werk opgedragen. Hij kan zich van die kin deren maar niet afmaken. Zij vragen zijn al- geheele toewijding, Zalig, wie ook in dit stuk getrouw mag zijn. Gron. Kerkbode. G. M. DRIETAL TE NiezijlW. Oosterheert te Ter Apel. J. E. Reijenga te Ureterp. J. Scholten te Goënga. BEROEPEN TE Lollum (2e maal): H. Th. van Munster te Echten. ReitsumJ. H. Kroeze te Leidschendam. De Lier: Tj. Petersen te Wolvega. Tienhoven E. L. Smelik, hulpprediker te Bloemen - daal (Santpoort). Rottevalle, Oudega (Small)H. Steen te Zoutkamp. SerooskerkeC. J. Wielenga te Zierikzee. Dwingeloo J. Attema, cand. te IJlst. AANGENOMEN NAAR LollumTh. van Munster te Echten. BEDANKT VOOR Rotterdam, Zwolle J. Hoek te Soest. Afscheid en Intrede. Vlissingen. Na des morgens bevestigd te zijn door ds. A. Schouten van Aalten, met een predicatie over Hebr. 2 1—3a, deed in den avonddienst ds. P. N. Kruijswijk, overgekomen van Voorschoten, intrede te Vlissingen. Door den nieuwen leeraar werden toege sproken het dag. bestuur der gemeente, aanwezige predikanten en ouderlingen uit de classis, den con sulent, ds. A. C. Heij, van Koudekerke, zijn bevestiger en tenslotte zijn kerkeraad en gemeente. Hierna bediende hij het Woord uit Rom. 5 5, met als hoofdthema „de liefde Gods", en behandelde achtereenvolgens le. Wat de liefde Gods is. 2e. Hoe zij wordt uitgestort in de harten, en 3e. Hoe zij is de grondslag voor een niet beschamende hoop. Na de predikatie werd ds. Kruijswijk toegesproken namens de classis door ds. Heij, en door ouderling G. van de Putte namens kerkeraad en gemeente. Toegezongen werd Ps. 134 3. Schoonhoven. Met een leerrede over Jes. 3021 werd ds. J. Aalders j.l. Zondagmorgen bevestigd en tot zijn dienstwerk ingeleid door ds. Roos, van Lek- kerkerk. Staande werd den nieuwen leeraar toege zongen de zegebede uit Ps. 134 3. Des avonds heeft ds. Aalders zich aan de gemeente verbonden met een prediking over 1 Sam. 1223 en 24. Door ds. Aalders werd den dank van kerkeraad en gemeente gebracht, aan ds. Roos, consulent der gemeente, en aan den heer Valk, praeses van den Kerkeraad, voor hun vele werkzaamheden tijdens de vacature verricht. De heer Valk richtte zich daarna namens kerkeraad en gemeente tot den nieuwen herder en leeraar. Dezen werd staande toegezongen Psalm 1343. Ten slotte werd het woord gevoerd door ds. Kalkman, van Krimpen a.d. Lek, namens de classis Gouda. Gaast (Fr.) en Uithoorn. Ds. H. Boswijk van Gaast (Fr.), die het beroep naar de Kerk van Uithoorn heeft aangenomen, hoopt Zondag 16 Aug. afscheid te nemen van de gemeente te Gaast, en zal Zondag 30 Aug. zijn intrede doen in de Kerk van Uithoorn. Als be vestiger zal optreden ds. H. Veldkamp van Kralingsche Veer (gem. Rotterdam). Silvolde—Gendringen. De heer M. Wielemaker, candidaat te Vlissingen, beroepen predikant te Silvolde—Gendringen, hoopt Zondag 2 Augustus a.s. intrede te doen, na vooraf bevestigd te zijn door ds. J. B. Vanhaelen, predikant te Hoek, bij Terneuzen. Peremptoir examen. Op de classis Gorinchem heeft candidaat B. Telder, beroepen bij de Kerk van Vianen, peremptoir examen afgelegd. Hy hoopt zijn intrede te doen op Zondag 9 Aug. a.s. na bevestigd te zijn door ds. J. J. Busker te Oosterend op Texel. Op de vergadering der classis Zutphen, gehou den te Doetinchem 9 Juli j.l. zijn peremptoir onder zocht en met algemeene stemmen toegelaten tot den Dienst des Woords en der Sacramenten de candidaten J. van Raalte, beroepen pred. te Geesteren Gelselaar en M. Wielemaker, beroepen predikant te Silvolde- Gendringen. Beroepbaar. De heer E. L. Smelik, theol. cand. te Santpoort, deelt mede, dat hij gaarne een beroep uit een der kerken in overweging zal nemen. Donderdag 16 Juli werd door de classis Leeu warden praeparotoir geëxamineerd en met algemeene stemmen beroepbaar gesteld de heer A. H. Piersma, Willemskade 29, Leeuwarden. De heer A. H. Piersma deelt mede, dat hij de Kerken gaarne zal voorgaan en bereid is een eventueel beroep in overweging te nemen. Ds. J. Brouwer, predikant te Oude en Nieuwe Wetering, herdacht dezer dagen den dag, waarop hij voor 35 jaar te Naaldwijk het predikambt aanvaardde. Sedert 17 Dec. 1893 is ds. Brouwer aan zijn tegen woordige gemeente verbonden. Ds. H. Hangelbroek, predikant te Wirdum (Fr.), herdacht zijn zilveren ambtsjubileum. De jubilaris werd te Vijfhuizen (Haarlemmermeer) bevestigd, waar hij 4 jaar arbeidde; daarna stond hij te Borger. Op 22 December 1912 kwam hij in zijn tegenwoordige gemeente. Zending onder de Joden. De missionaire dienaren des Woords voor de zending onder de Joden, ds. J. van Nes en ds. W. J. J. Velders, verzoeken de vol gende mededeeling over het Zendingsblad te willen plaatsen Van verschillende zijden komen vragen tot hen over het eigen blad der Jodenzending, waarvan de le af levering in Maart j.l. verscheen en de 2de in Juni had moeten verschijnen. Zij stellen er prijs op, mede te deelen aan de broeders en zusters, die zich als abonné opgaven en aan de vele Zendingcommissies, die met zoo grooten ijver en trouw zich inspanden voor dat blad, dat, door bijzondere omstandigheden, buiten hun schuld, er vertraging is gekomen in de verschijning van het 2de nummer. Besloten is nu, de 2de aflevering voor 1925 in September te doen verschijnen, en de 3de en 4de in de laatste 3 maanden van dit jaar. De Diaconie der Kerk van Weesp verzocht ons de volgende waarschuwing te plaatsen Een der dagen van de vorige week vervoegde zich by een onzer diakenen een man, zich noemende A. A. O. meedeelende dat hij door onzen predikant ds. Tazelaar naar haar verwezen was om hulp. Een droevig verhaal van ellende en kommer, ar moede en gebrek werd gedaan. Uit verschillende hem gestelde vragen bleek dat hij met de samenstelling van het moderamen van onze diaconie volkomen op de hoogte was. Ook gaf hij als adres van herkomst de Gereformeerde Kerk van Haarlem op, noemde predikanten en scriba, kortom hij weet zich heel ver trouwen wekkend voor te doen. Bij onderzoek bleek ons, dat de man bij de kerk van Haarlem niet is ingeschreven, wel, dat hij eens door de Diaconie is geholpen en ook beide predi kanten heeft getracht in zijn garen te verstrikken, terwijl te Vreeswijk en Wageningen dezelfde practijken door hem werden uitgehaald. De Diaconie van Weesp meende goed te doen andere diaconieën of corporaties voor de practijken van dezen man te moeten waarschuwen. Giften en legaten. Zondag jl. is in een dei- diensten van de Kerk van Huizum (wegens de ver bouwing van het kerkgebouw gehouden in de Noor- derkerk te Leeuwarden) als dankoffer een bankbiljet van f 1000 gecollecteerd ten behoeve van de kas dei- Diaconie. KORT VERSLAG van de vergadering der Classis Axel, gehouden te Schoondijke 16 Juli '25. Art. 1. Ds. Vanhaelen opent de vergadering namens de roepende kerk van Hoek. Gezongen wordt Ps. 87 1gelezen wordt Ef. 3 1421. Gebed. De broeders worden welkom geheeten, inzonderheid ds. Post van Axel, voor 't eerst in ons midden. Art. 2. Ds. Moene en br. Van Haak zien de cre- dentiebrieven na. Alle primi-afgevaardigden zijn aan wezig. Neuzen heeft een instructie. Art. 3. Het moderamen wordt vastgesteldds. v. Dijk praeses, ds. Sietsma scriba, ds. Moene assessor. Art. 4. Notulen ongewijzigd vastgesteld. Art. 5. Mededeelingen en adviezen inzake Zending. Art. 6. De classis spreekt uit, dat ambtelijke werkzaamheden in de gemeente geen voldoende reden kunnen zijn voor predikanten, om de meerdere ver gaderingen te verzuimen. Art. 7. Mededeelingen worden gedaan omtrent de provinciale regeling der collecten. Art. 8. De Handelingen der part. Syn. van Zeeland gehouden 10 Juni '25, worden verder besproken. Art. 9. Verslag van de werkzaamheden ten behoeve der Theol. School verricht in 1924. Art. 10. De zaak der Evangelisatie en de benoe ming van Deputaten daartoe komt aan de orde. De predikanten zullen samen nader hierover confereeren. Art. 11. De kerken kunnen zich vere enigen met de voorgestelde herziening der classicale quota. De nieuwe quota zullen 1 Jan. '26 in werking treden. Art. 12. Neuzens kerk komt met de volgende vraag tot de kerken der classisIs het wenschelijk en mogelijk, te komen tot een eigen classicaal orgaan Zij wordt aan de kerken meegegeven. Ook de volgende vraag Is het wenschelijk te komen tot een gemeenschappelyken Zendingsdag van de classis Axel Art. 13. Rondvraag Art. 41. De Kerk van S. vraagt advies in een tuchtgeval. Dit wordt gegeven. Art. 14. De korte notulen worden gelezen en goedgekeurd. Art. 15. De volgende classisvergadering wordt D.V. gehouden Donderdag 15 Oct. te Neuzen. Roe pende kerk is Neuzen. Art. 16. De praeses gaat voor in dankzegging en sluit de vergadering. Op last der classis, W. Moene, Assessor. Middelburg. Vergadering van de Commissie van Beheer niet Vrijdag 31 Juli a.s. maar Vrijdag 7 Augustus. De secretaris. De Geref. Kerk van Grijpskerke geeft kennis dat de intrede van haren beroepen cand. J. Dijkstra zal plaats hebben op Zondag 2 Aug. in de middagdienst. Zij noodigt de Zusterkerken uit zich hierbij te doen vertegenwoordigen en hiervan tijdig kennis te geven aan ondergeteekende. A. Louwerse, scriba. ZENDING. Middelburg. In dank ontvangen uit het busje van de familie A. B. f 4,535. Namens de Commissie, L. A. Tange. Penningm. Oost- en West-Souburg. In hartelijken dank ontvangen voor de Zending een groot pak zilver papier van kinderen der fröbelschool en een pak zilverpapier en f 7,47 van de Zendingsschool. Namens de Zendings-commissie, A. J. v. Noorden, penm. In dank ontvangen voor de Zending van N.N. f 2,50. De penningm. der Zending op Java, C. J. Hondius. Middelburg. Door tusschenkomst van ds. Hamming ontvangen van iemand die onbekend wenscht te blijven f 1,voor de Diaconie en f 1,voor de Zending, terwijl in onze collecte een bedrag aanwezig was van f 3,bestemd voor de Zending, voor welke giften wordt dank gezegd. De Diakenen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redactie In navolging van de Afd. „Uithuizen" van den Chr. Bond van Ambten, bij 's Rijksbel. die een „ingezon den" plaatste in de Groninger Kerkbode, wordt be leefd verzocht ook het onderstaande een plaats te verleenen bij voorbaat dank. 't Is thans de tijd dat menige jonge man naar Arnhem is geweest om deel te nemen aan het exa men voor komies bij 's Rijksbel. Met spanniug ziet men een benoeming tegemoet. Dan immers is het doel bereikt. Toch is ook hier weer veel dat straks teleurstelt. Bovendien ook gevaren. Nu nog rustig thuis, eigen omgeving, geregelde leiding en toezicht, kon steeds naar kerk en ver- eeniging enz. Straks wordt dat anders. Meestal is een grensplaats de eerste standplaats derhalve een Roomsche bevolking, ver van de kerk, kortom, men komt geheel alleen in den vreemde te staan. 't Is een gelukkig verschijnsel dat velen onzer Chr. jonge mannen de laatste jaren examen doen en slagen. Of ze echter na hun aanstelling in het spoor der opvoedig blijven en voor hun beginsel uitkomen, is niet steeds zoo gewis. Ook in het ambtenaarsleven is tweeërlei organisatie. En wanneer de „nieuwe" ambtenaar op de stand plaats aankomt, worden alle pogingen aangewend hem in de neutrale of moderne organisatie te krijgen. Die werken dan het best voor de stoffelijke belan gen, de geestelijke baart hun geen zorg Ouders, ziet toe, hoe uw zoon zich straks orga niseert als hij den vreemde intrekt. Jonge mannen, wanneer u een benoeming ontvangt, stuur direct een briefkaart aan J. Wiersma, 2e Wil- lemstr. 19a, Groningen, dat ge lid wenscht te wor den van den Chr. Bond. U staat dan al reeds veel sterker tegenover de moderne en z.g.n. neutrale aanvallen. Bovengenoemde Bond kon enkele jaren geleden nauwelijks 300 leden tellen en nu dicht bij de 1000. NAAR BUITEN. De vacanties zijn begonnen. In stroomen trekt men naar buiten, om aan zee of bij bosch verkwikking en rust te zoeken, 't Is heerlijk, zulk een verblijf buiten, als men weer eens de longen kan volademen met frissche zee- of versterkende boschlucht. Hoe hunkeren de ouders van onze zwakke „Vacantie- Buiten" kinderen naar het verblijdende bericht, dat ook voor hun bleekneuzig kind een plaatsje buiten gevonden is, aan zee of bij bosch. Zij hebben het zoo dringend noodig eens gedurende ten minste vier weken buiten te zijn, deze zwakke leerlingen van Christelijke volksscholen in de groote steden. Het zijn er v e 1 e honderden, die nog op plaatsing wachten. De huisdokter heeft gezegd Kon het kind maar eens een poos naar buiten, liefst een week of zes. Onze keurende geneesheeren hebben verklaard't is bepaald dringend noodig, dat het kind naar buiten gaat. Lastig zijn de kinderen niet, die wij uitsturen. Daarnaar wordt eerst een onderzoek ingesteld bij hoofd- en klasseonderwijzer. Ziekelijk zijn ze evenmin, alleen zwak, door zeer verschillende oorzaken: bloedarmoede, hoofdpijn, zenuwachtigheid en dergelijke. Hoe heerlijk voor zulke kinderen om onder Gods zegen versterking van gezondheid te mogen ontvangen door goede voeding en frissche buitenlicht. Wie wil nu meehelpen zulk een weldaad, aan deze zwakke kinderen te bewijzen. Komt, mede-Christenen in de gezonde streken van ons goede, gastvrije Nederland, die Uwe barmhar tigheid op zoo veelvuldige wijze aan het Oosten- rijksclie en het Hongaarsche kind hebt bewezen. Komt, denkt nu toch ook aan het zwakke kind in het eigen vaderland. Laat uw hart spreken en aar zelt niet langer. Wilt toch uw liuis voor onze kin deren gastvrij openstellen. Wilt het niet overlaten aan een ander, doch doet het zelf en doet het nu. Dan zullen wij vele ouders kunnen verblijden met het berichter is een plaatsje gevonden voor uw kind. Mogen wij op spoedige aanmelding hopen, opdat ook onze zwakke V. B. kinderen in stroomen mogen uitgaan naar buiten Wie zelf geen gelegenheid heeft een kind te her bergen, kan ons toch helpen door een milde gelde lijke gave, waarmede wij kunnen zorgen voor ver sterkende middelen voor hen, die extra voeding be hoeven. Wie nadere inlichtingen wenscht, wende zich tot onzen Secretaris, den heer G. Muys, le Hugo de Grootstraat 8, Amsterdam. Het Bestuur van „Vacantie Buiten", J. Th. R. Schreuder, Voorzitter. H. A. Scholtz, Vice-Voorzitter. G. Muijs, le Secretaris, le Hugo de Grootstr. 8. J. Klopper, 2e Secretaris. Dr. J. H. v. d. Bend, le Penningm., Sarphatipark 32. K. v. d. Berg, 2e Penningmeester. D. v. Vliet, Alg. Adjunct. De Hongaarsche Heraut. Uitgave J. H. Kok, Kampen. Deze periodiek van denzelfden uitgever draagt weer een geheel ander karakter kennisname daarvan kan echter hartelijk worden aanbevolen om mee te leven met de worsteling van onze Gereformeerde broeders en zusters in dat verre land, dat ons nu zoo nabij kwam en den arbeid daar tegelijk te steunen. Voor f 1,per jaar men mag ook meer geven ontvangt men maandelijks een aflevering van acht bladzijde met één of meer keurige illustraties. De Macedoniër, Zendingstydschrift onder redactie van D.D. D. Bakker, D. K. Wielen ga en D. Pol. Daar is voortdurend te beluisteren een klacht over te weinig kennis van de Zending. Die khcht kan dan echter niet opkomen omdat het ontbreken zou aan lectuur om die kennis te verrijker. Deze hebben we in overvloed en daaronder blijft de Macedoniër een eerste plaats innemen. C ij f e v s en Feiten. Gids voor het politieke en sociale leven. Uitgave N. V. de Graaf schap Aalten. Bijzonder blijven we deze periodiek aanbevelen. Ze bevat met zorg gekozen citaten, die dienen als materiaal tot verdediging van de goede en afweer van de verkeerde beginselen. Geref. Theologisch Tijdschrift. Uit gave N. V. de Graafschap Aalten. Ook deze uitgave van dezelfde uitgeefster is waard de belangstelling van ons Gereformeerd volk. Ligt het in den aard der zaak, dat daarin wel eens artikelen voorkomen die, zooal niet uitsluitend dan toch wel vooral de theologen zullen interesseeren, de meer ontwikkelden vinden daarin toch veel, dat hun be langstelling hebben kan. Heij. verschaft ge U door een potje Akker's Klooster balsem mee op reis te nemen, want die geeft hulp by vallen, snjjden, schrammen, stooten en al zulke ongelukjes die op reis zoo licht kunnen gebeuren. 50 ct. per pot. Geref. Jongelingsvereen. Middelburg. Afd. Dr. Lützen Wagenaar. Agenda: O. T. schets 41. Jbl. 21. 1 Sam. 1—4. J. Verflage. O. T. Art. 11 4 plus 5. Evenredige en Organische Vertegenwoordiging. Ch. J. Toebes. Aanvulling. J. Baljeu. Knapenvergadering „Samuel", Middelburg. Vergadering op Zaterdag 25 Juli. Agenda le Af deeling. Bijbelsche Gesch. Hand. 1 123 door B. Poortvliet. Kerkgeschiedenis door den Leider. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Gasthuiskerk. Heidelb. Catech. Zondag 41. Collecte Theol. Fac. V. U. Gasthuiskerk 9.30 uur ds. P. Ch. v. d. Vliet te Utrecht. 2 uur ds. R. Hamming Hofpleinkerk 9.30 uur ds. H. Moolhuizen te Krommenie. 6 uur ds. P. Ch. v. d. Vliet Noorderkerk 9.30 uur ds. R. Hamming 6 uur ds. H. Moolhuizen Amemuiden 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. H. Moolhuizen te Krommenie. Domburg 9.30 en 2 uur ds. M. Gravendijk te Dordrecht. Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 6.30 uur ds. R. Hamming Grijpskerke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij Bed. H. Av. en Dankz. St. Laurens 9.30 en 2 uur Cand. Maaskant te Rijsoord. Meliskerke 9 en 2 uur Cand. v. d. Marei te Koudekerk. Oostkapelle 9 en 2 uur ds. E. Douma Bed. H. Av. en Dankz. Serooskerke 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. P. Ch. v. d. Vliet te Utrecht. Souburg 9.30 en 2 uur Cand. Smelik te Santpoort. Veere 9.30 en 2 uur ds. I. K. Wessels Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. P. N. Kruijswijk Vrouwepolder 9.30 en 2 uur ds. Kouwenhoven te Leiden. Westkapelle 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Brouwershaven 10.30 en 3 uur Bruinisse 10 uur 5 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30 en 2 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkerk 9.30 en 2 uur Oosterland 9.30 uur 2 uur Scharendijke 9.30 en 2 uur 6.30 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 10 en 6 uur Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. F. Bruinsma te Genemuiden. Lezen eener Leerr. ds. D. Bremmer Voorber. H. Av. ds. F. Staal Lezen eener Leerr. ds. J. de Koning te Vries, ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. ds. G. de Jager te Doornspijk, ds. D. Bremmer Lezen eener Leerr. ds. J. W. van Tol ds. F. Bruinsma te Genemuiden. Lezen eener Leerr. ds. C. J. Wielenga ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 u. ds. J. H. Lammertsma te Appingedam. Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Poortvliet 9.30 en 2 uur ds. T. Bouma 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur ds. A. Andree Tholen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. N. IJ. van Goor te Zuidhorn. Baarland 9.30 en 2 uur ds. Joh. Dam te Bodegraven. Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele Borsele 9 en 2 uur ds. A. Wijngaarden Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen 's Gravenpolder 10.30 uur Lezen eener Leerr. 2.30 uur ds. R. J. v. d. Veen Heinkenszand 10 en 2.30 uur ds. C. W. Keur Ierseke 9.30 en 2 uur ds. B. Meijer Wemeldinge 9.30 en 2 uur Cand. Allaart te Oegstgeest. Kruiningen 9.30 en 2 uur ds. F. A. den Boeft Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. A. P. Lanting Axel 9 uur 2 uur Hoek 10 en 3 uur Oostburg 10 en 2.30 uur 1 Oostburg (dienst Aardenburg) I 9.30 en 3 uur te Schoondijke 10 en 3 uur Terneuzen 9.30 uur 2 uur Zaamslag 9 en 2 uur ds. J. S. Post ds. S. Groeneveld ds. J. B. Vanhaelen ds. W. Moene ds. K. Veen O. en N. Bildtdijk. ds. P. Sietsma ds. S. Groenev»l«L ds. J. S. Po«t ds. P. van Dijk

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1925 | | pagina 3