Wonden Godsdienstoefeningen Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. BOEKAANKONDIGING. INGEZONDEN STUKKEN. Vereenigingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 31 MEI 1925. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe flxel denkelijk te stijgen. Vroeger bleef dit beperkt tot hen, die op een vijf en twintig-, veertig- of vijftig jarigen diensttijd mochten terugzien. Maar nu wordt reeds meer dan een, vijf jaren na zijn zilveren ambts- feest opnieuw gehuldigd. Zelfs kwam het voor, dat een l^'/a-jarige ambtsbediening aanleiding werd tot het uitspreken van een „gedachtenisrede" met den noodigen aankleve van dien. Lazen we niet onlangs van de feestelijke viering eener tienjarige ambtsver vulling in dezelfde gemeente Indien men op dezen weg voortgaat, waar is dan het einde V Een jubileum moet een zeldzaamheid blijven in het leven. Ook in het leven van een dienaar des Woords". Bond van Geref. Mannenvereenigingen. Woens dag 10 Juni a.s. houdt bovengenoemde Bond zijn jaarvergadering te Rotterdam, 's middag in de boven zaal Ammanstraat en 's avonds in de kerk Hove nierstraat. Ds. C. J. v. d. Boom houdt de openingsrede „Kleine kracht". Dr. W. G. Harrenstein zal een toe spraak houden over „Gemeenschap in liet Heilige", terwijl Ds. N. Buffinga van Rotterdam een opwekkende rede houdt". „Publius." Het eerste tehuis geopend. Dinsdag werd, namens het Bestuur van „Publius", de Ver- eeniging tot exploitatie van Landhuizen voor Predi kanten het landhuis „Zonneheuvel" te Doorn dooi den Voorzitter, in tegenwoordigheid van eenige Dames en ds. B. van der Werff, geopend. In een kort openingswoord gaf de Voorzitter, ds. D. Tom, van Hilversum, uiting aan de bljjdschap en den dank van zijn hart. Allereerst past ons dank aan God, uit Wiens hand wij dit landhuis mochten ont vangen. Ook werd dank gebracht aan de i heer H. J. Heule te Laren (N. H.), den Secretaris der Vereeniging, die zooveel voor de Vereeniging heeft gedaan. De Voorzitter sprak den wensch uit, dat er veel gebruik van dit schoone landhuis zal worden gemaakt. Dat allen, aldus Spr., die hier herstel van krachten zoeken, het vinden mogen. Met gebed en dankzegging werd de eenvoudige samenkomst gesloten. Wat we van het landhuis gezien hebben, overtrof verre onze verwachtingen, 't Is gelegen in een dei- schoonste streken van ons land, omgeven door bosschen en in de nabijheid van heerlijke wandel wegen. Geen heerlijker plekje om, na licliaams- en geestesinspanning, rust te zoeken dan op „Zonne heuvel". Zij 't voor velen ten zegen. „Publius". Naar wij vernemen, zijn Dinsdag middag de beide Tehuizen van „Publius", de Ver eeniging tot Exploitatie van Landhuizen in Wijk aan Zee geopend. Bij deze plechtigheid was bijna het geheele bestuur tegenwoordig. Ook hier voerde ds. Tom, van Hilversum, het woord, terwijl de eenvoudige plechtigheid met dankzegging gesloten werd. De beide Tehuizen hebben één ingang, docli zijn verder geheel gescheiden. Zij zijn ieder afzonderlijk compleet ingericht en liggen bijzonder mooi aan een der hoofdwegen, aan de voorzijde met ruim uitzicht op een breede grasvlakte en een overzicht over het dorp, aan de achterzijde schoon uitzicht op het duin landschap. Ze zijn ongeveer vijf minuten gaans van het station verwijderd. Idealer plekjes om in vacantie of verlof verfrissching van kracht naar lichaam en geest te vinden, zullen moeilijk beter dan in het rustige, schoone Wijk kunnen worden gevonden. GEREF. KERK MIDDELBURG. Ingekomen met attestatie van Grijpskerke, David Davidse, echtgenoote en 1 kind, Seisweg R 132 Kruiningen, Jan Adriaanse, echtgenoote en 3 kinderen, Bagijnhof E 152 Veere, Johanna Huijbregtse, Nadorst Wemeldinge, Jozina Laurina Florusse en Elizabeth Johanna Florusse, Segeerstraat H 9. Ingekomen met doopattest van Koudekerke, Mari- nus Boone, Poelendalesingel. GedooptFrancina Bakker, Verwerijstraat N 142 Jacobus de Rijcke en Neeltje de Rijcke, O.-Vliss. weg V 23Elizabeth van Sluis, Koudek. weg D 5j Abra ham Jan Vader, Veersche weg T 265. Belijdenis des geloofs afgelegdPieternella Aar- noutse, Segeersingel V 59 Maria Baan en Pieternella M. Baan, Lond. Kade H 69Elizabeth T. Baljeu, Pijpstraat N 215Adriana Bassie, Seisweg R 138 Cornelia M. Belderok, Noordweg R 15Jacoba C. Blokpoel, Arnem. Voetpad T 145 Willem G. T. Blok- poel, ReigerstraatPieternella Boon, N. Oosterstr. N 76Lena Boone, Beenhouwerssingel K 78Andries Bostelaar, Lange Giststraat F 186Suzanna Brandes, Balans D 7 Pieternella J. v. d. Broeke, Klein Vlaan deren M 183; Pieter Davidse, O.-Vliss. weg V 26; Johanna M. Dikkenberg, Noordsingel S 157;Cornelis J. Dourleijn, Baanstraat Q 237Jozias van Driel, Langeviele K 390Johanna M. van Eenennaam, Achtersingel Q 129 Francisca C. v. d. Ende en Johan J. v. d. Ende, Punt O 216Suzanna J. A. Fanoij, Noordweg R lcJoost Geldof, Schroeweg V 35 Suzanna Gideonse, Noordweg R 1Gerrit C. Jonge- pier, Oostkerkplein N 115aJoost Joosse, O.-Vliss. weg E 194Wilhelmina Joosse, Tramsingel E 28 Johanna Kerkhove, Hofplein E 293Lena Koole, Abeelsche weg C 223; Pieternella Wolf—v. d. Kreeke, Arn. Voetpad T 110; Gezina H. Kroeze, Koudek. weg D 44Wilhelmina J. van Liere, Noordsingel S 179 Cornelis v. d. Louw, ArnemuidenJacoba Louwerse, Dwarskade G 110 Leintje Louwerse, Loskade P 265 Pieternella Maas, Segeersweg V 106Jacomina M. Meijers, Brakstraat O 268Margaretha Pouwer, Segeersweg V 100 Adriana L. v. d. Sloot, Julianastr. W 3Jan Stevense, Verwerijstraat N 127Krina van Tatenhove, Gortstraat K 27 Janna J. Tevel, Sleepers singel Q 178Johanna A. Vader, Nooi-dweg R 36 Hubreckt Vermeulen, Kinderdijk P 94 Maatje Vos, Seisweg R 180Maria A. A. J. Vroon, L. Noordstraat L 180Maria P. Wiegel, K. Geere K 368Johanna de Wolff, K. Noordstraat L 79; Pieter J. Wolf, Arn. Voetpad T 110. Vertrokken met, attestatie naar 's Gravenhage, Gerrit Hendrik Vertregt, echtgenoote en 1 kind, St. Janstraat I 47 Beverwijk, Anne Schaafsma, Veersche Singel S 73. Vertrokken met, doopattest naar's Gravenhage, Leendert Anne Vroon, L. Noordstraat L 180. Zich onttrokken Johanna Pieternella OreelBassie Seisweg R 138Paulus Koole Jr., Abeelsche weg C 223' Overleden Anna BruinoogeVevschure, Seisweg R 117 Johanna Hoefkensden Hollander, Achtersingel Q 157Marinus Jacobus Sanderse, Seisweg R 177 Leuntje de Voogd, Dam F 152wed. WisseTon, Dampoortsingel T 187. VerhuisdL. Bolier van Spuistraat naar Heeren gracht M 33; mej. J. C. Brombacher van St. Janstraat I 61, naar het „Rusthuis"; J. Dingemause, van Kleine Werfstraat T 29 naar Zuidsingel E 30K. Huizenga, van L. Geere naar Rotterdamsche kade O 225mej. K. Louwersede Vries, van K Heerengracht M 276 naar Koudek. weg D 191M. Verhage, van St. Jan straat naar Groote Markt K 1. Onze zesde Ouderlingen-Conferentie. Middagvergadering. Het onderwerp van den dag was eigenlijk dat van Prof. Aalders. Niet omdat het door een Prof. werd behandeld, maar omdat het 't hart van het huisbezoek raakte. Z. H. G. bedoelde in te gaan op de taak van den ouderling ten opzichte van de bij het huis bezoek aan hem openbaar wordende ziels nooden en aan te wijzen wat hij tegenoverbepaalde geeste lijke gebreken, als gebrek aan persoonlijke geloofs- verzekerdheid, twijfel in zijn verschillende vormen en dergelijke doen kan. Elke ouderling, die eenigermate ondervinding heeft opgedaan zal toestemmen, dat hij hier voor het moeilijkste deel van zijn taxk staat. Geen wonder daarom, dat de Prof. als voornaamste eisch in den ouderling stelde, dat hij zelf geen vreemdeling mag zijn op dit gebied dat hij zelf de moeilijkheden en de stormen van het geloofsleven in meerdere of mindere mate liebbe doorgemaaktaan zielsworste- lingen in dezen met zijn God niet vreemd isden Heere vreest; door Zijn Woord en Geest zich laat leiden en Gods Woord naarstig onderzoekt. Doch dit niet alleenDe ouderling moet steeds bedenken, dat ook in het zieleleven der kinderen Gods groote verscheidenheid is. Geen twee mensclien zijn ook hierin aan elkander volkomen gelijk. Wel geldt het hier één Heere, één geloof, één doop, doch de wegen die de Heere met de Zijnen gaat, zijn zoo geheel verschillend. Voor die verscheidenheid behoort de ouderling een geoefend oog te hebben. Welverre van eigen weg en bevinding tot maatstaf voor anderen te nemen, behoort hij de gave te hebben zich in anderer toestand te kunnen verplaatsen, zonder welke de objecten van zijn huisbezoek voor hem gesloten zullen blijven en hij hun vertrouwen niet zal winnen. Deze eischen alzoo aan den ouderling gesteld, komt nu de vraag aan de orde op welke wijze de zielsnooden moeten worden bevorderd. En daarop is, kort en goed geen ander antwoord te geven, dan dat dengene, dien 't geldt, die zelf openbare. Met inquisitorischc vragen, als ken je dit of datheb je dit al ondervonden of dat, komen we er nooit. Dit stuit af. De betrokkene moet er toe gebracht worden dit zelf te zeggen. Daarvoor is beleid en geduld noodig. Verwacht dit opengaan van het hart niet van het eerste bezoek, want allen kunnen niet zoo gemakkelijk onder woorden brengen wat er in hen omgaatOverhaast daarom in deze nietmaar ont houd wat er besproken werd en begint daarmee bij een volgend bezoek. Zoo is er kans om verder te komen. En mag hij er met Gods hulp in slagen, om den zielsnood te leeren kennen, dan zijn recept ge nomen uit de geestelijke apotheek van Gods Woord, want beter medicijn, mits met verstand toegediend, is er niet. De ouderling behoort daarin dus goed thuis te zijn. Als eerste bijzonder geval, dat hier allereerst onze aandacht vraagt, noemde de Prof. gebrek aan geloofs- verzekerdheid, dat in dezen tijd zoo algemeen voor komt, heel anders dan in den tijd der Reformatie. Toen bij Gods volk een meer blij en opgewekt ge loofsleven in aansluiting aan Gods Woordthans wordt dit vaak gemist. In plaats van als toen in kinderlijk geloof te aanvaarden wat Gods Woord ons leert en daarmede in gebed en dankzegging werk zaam te zijn, denk hierbij aan de uilverkiezing, domineert thans de kritiek en geeft men zich over aan spitsvondigheden, met het droef gevolg dat het blijmoedig getuigen van „Jezus is mijn Heiland!" wordt gemist. Middel daartegen is, uit de H. Schrift woorden aan te wijzen, waarin sprake is van den band aan Jezus en alzoo in vertrouwelijk gesprek Schriftuurlijk de kenteekenen in het licht te stellen, als daar zijn het klagen over de zonde, behoefte aan 't gebed, gebeds- verhooringen en uitreddingen, lijdzaamheid in druk, liefde tot Gods volk e.a. dat hierbij noodig is te wijzen op den regel, dat geloof moet gaan vóór het gevoel en niet omgekeerd spreekt wel van zelfals ook dat we hier meestal niet met een enkel bezoek klaar komen. Mocht echter blijken dat we hiermee gansch niet vorderen, dan wordt noodig de voelho rens verder uit te steken of misschien bepaalde zon den aan dit gebrek aan geloofsverzekerdheid de oorzaak zijn, als b.v. karaktergebreken, drift, hoog moed, gierigheid, wereldzin of welke andere ook. En mocht dit alzoo blijken te zijn, dan moet dat ook, hoe onaangenaam ook, ronduit worden gezegd, zij het in zachtmoedigheid. Een ander en ook niet zoo zelden voorkomend geval is de schuchterheid om ten Avondmaal te gaan en het geregeld verzuim daarvan. Ook hier moet weel de H. Schrift medicijn zijn, waaruit denzulken moet worden duidelijk gemaakt, dat het H. Avondmaal dient tot versterking van het geloof, zoodat. wie het daartoe wenscht te gebruiken „zich niet een oordeel eet of drinkt" en dat wie tegen de uitspraken in het formulier inzake het geloof opziet, wel heeft te be denken, dat hier gegeven wordt een schildering van geloof. En immers, wie een schildering van het ge loof wil geven heeft daartoe naar de H. Schrift niet een gebrekkig maar een gaaf geloof tot model te kiezenprecies dus als iemand die een schildering van een paard wenscht te geven, daartoe niet een met drie, maar met vier pooten tot voorbeeld kiest. Als 4de geval noemde Prof de twijfel, die in ver schillende soorten of typen kan onderscheiden wor den, zoodat ook wel reeds een geheel boek over dit onderwerp alleen geschreven is. Zoo kan er zijn een moedwillige twijfel, een niet willen gelooven. wat wel de ergste isook kan er zijn een onwille keurige twijfel, een niet kunnen gelooven; ook een twijfel in het verstandook een twijfel in het gevoel, die natuurlijk alle een verschillende bearbei ding vragen. Eindelijk besprak Z.H.G ook nog met een enkel woord de zonde tegen den H. Geest. Ze wordt in de H. Schrift ons geteekend als een volstrekt, tegen beter weten in zich verzetten tegen Gods Geest. Ze is een gevolg van de meest schrikkelijke volharding, zoodat wel vastgesteld kan worden, dat wie zich daarover bekommert, ze ook niet heeft bedreven. Yan de gelegenheid tot vragen stellen werd dooi- velen, ook door heeren Predikanten gebruik gemaakt, die alle naar genoegen door den Prof. werden be antwoord. Geen wonder dat een woord van hartelijken dank door den voorzitter tot Z.H.G. gesproken voor zijn bijzonder leerrijke rede, alsook tot allen die aan het welslagen van deze conferentie hadden bijgedragen naar het hart der vergadering was, en dat allen na dankzegging door Prof. Aalders dankbaar en voldaan over dezen schoonen dag huiswaarts keerden. ZENDING. Middelburg. In dank ontvangen van broeder O. f 2,25uit het busje van Marie de Schipper f 2,20van Wim, Cor en Ko Meliefste, Serooskerke 120 halve centen, een pak zilver en een pak theelood. Namens de Commissie, L. A. Tange, Penningmeester. - Met dank ontvangen een pakje zilverpapier en 25 halve centen van A. de Nooijer, Kamperland en een doos zilverpapier en 100 halve centen van I). C. Stoel, Veere. Mej. C. Littooij, Molstr. M'burg. Middel b u r g. Door tusschenkomst van ds. Ham ming ontvangen van eene zuster der gemeente, weduwe zijnde, die niet ter kerk kan komen, fl. voor de Diaconie en f 1.— voor de Zending, waarvoor wij dankzeggen. Diakenen der Gereformeerde Kerk. G a p i n g e. Met beleefden dank ontvangen voor de Zending van zus en broer M. en A. van Malde- gem 8 stuivers en 20 twee-en-een-halve-cent-stukken. J. K. Verhuist, penningm. Koudekbrke. In dank voor de Zending ont vangen van W. v. V. 24 halve stuivers gecollecteerd op de bruiloft van J. F. en C. A. f 5.13 en verzameld door P. en J. Br. f 2.— M. v. Nieuwenhuijze, penn. O o s t k a p e 11 e. In hartelijken dank ontvangen voor de Zending 250 halve centen van Willem Vreke Wz. Namens de Zendingscommissie, J. de Kam, Penn. Geref. Theol. Tijdschrift. 25e Jaargang. Afl. 12. Aalten. Dr. Keizer geeft het 3e vervolg op de gesch. dei- Belgische Zendingskerk. Interessant voor Zeeuwsche o oren is, dat hij melding maakt van brieven aan dhr. P. Staal te Kapelle bij Goes geschreven door den Belg. prediker Aart van Schelven. P. Staal was de vader van onzen dominé Staal te Colijnsplaat en van twee oud-hoofden van Chr. Scholen geparenteerd aan met eere genoemde familiënvan Melle, van Noppen, en Oranje. Van Schelven vertelt in die brieven van zijn zwaren doch gezegenden arbeid. Het, artikel van dr. K., waarin van zoo schoone overeenstemming in leer en leven tusschen onze Geref. en do Belg. Zendingskerk blijkt, wekt meemoed bij de gedachten dat het thans zoo anders is. E. D. J. de Jongh spreekt over Kerkversiering en het 2e gebod rijk gedocumenteerd en interessant. Hij gispt, dat op verschillende plaatsen zich ten op zichte van muurschildering en allegorische voorstel lingen in kerkramen een vrijere opvatting baan breekt. De Kroniek is meer Leestafel dan Kroniek. Overigens een mooie aflevering. v. D. Bij den uitgever J. H. Kok te Kampen is ter perse gegaan een nieuw Dagboek van ds. J J. Knap. Dit Dagboek zal in klein formaat worden uitgegeven en voor lagen prijs verkrijgbaar worden gesteld. De typo grafische uitvoering is in handen van den heer Jac. Ph. Wormser, den bekenden sierkunstenaar. Ds. J. IILandwehr, thans emer. predikant, zal bij den heer Kok doen verschijnen: „Christus is alles", Schrift overdenkingen uit de Evangeliën. Het voor nemen bestond dit boek het licht te doen zien bij het afscheid nemen der gemeente te Rotterdam, maar dit kon niet worden verwerkelijkt. Het boek zal nu spoedig gereed zijn. Het bevat ook een portret van den auteur. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redactie. Het zal nu, denk ik, wel algemeen bekend zijn, dat de eindbul van een Gymnasium tegenwoordig niet slechts, als vanouds, den toegang ontsluit tot de Universiteit, maar ook allerlei rechten geeft, die vroeger het privilege waren van de H. B. S. Zij opent de mogelijkheid, examens te doen aan de Technische Iloogeschool te Delft, de Veeartsenijkundige Ilooge- school te Utrecht, enz. En aangezien de gymnasiale opleiding als voorbereiding voor verdere studie veel voor heeft, acht ik het een verblijdend verschijnsel, dat in den laatsten tijd allerlei plaatsen van ons land hare scholen voor Voorbereidend llooger Onderwijs gekregen hebben. Niet alle hebben zich echter op het standpunt onzer Gereformeerde Belijdenis geplaatst. Voor Gereformeerde ouders is het eene gewichtige vraag, in hoever zulke scholen ook voor hunne kinderen bruikbaar zijn. Mag ik in dit verband de aandacht nog eens vestigen op het Kamper Gymna sium, hetwelk voor zijn onderwijs staat op den bodem der Heilige Schrift naar de verklaring in de drie Formulieren van Eenigheid van de Gereformeerde Kerken in Nederland, en m.i. ook om andere redenen aanbeveling verdient? Kampen is eene stille plaats zonder veel afleiding en zeer geschikt voor de studie. Het Gymnasium heeft kleine klassen, een onmisken baar voordeel voor de leerlingen. In Kampen staat de Theologische School met hare hoogleeraren en studenten. Er is daar eene bloeiende Gereformeerde Kerk met vier predikanten. Ook is het leven er niet. duur. Begin Juli en begin September wordt het toe- latings-examen gehouden voor den nieuwen cursus (zie advertentie in dit nummer.) Ondergeteekende is gaarne bereid tot het geven van gewensclite inlich tingen. Met, dank voor de plaatsing, Kampen, Mei 1925. Uw dw. Dr. J. J. Esser, Rector Ger. Gymn. Nood van Bethesda te Budapest. Aan de Gereformeerde Meisjesvereenigingen in onze Provincie. Mag ik onze Meisjesvereenigingen nog eens even beleefd herinneren aan de circulaire, ten behoeve van Bethesda verzonden? Het Ziekenhuis heeft zoo dringend behoefte aan steun. Laten we allen, niemand uitgezonderd, even helpen, dan is Bethesda spoedig geholpen. 't Geldt hier een zaak van Gods Koninkrijk. Gaarne zend ik U op aanvraag ten spoedigst meerdere circulaires. Hopende, dat U aan ons dringend verzoek spoedig gevolg wilt geven. Namens de Zeeuwsche Afd. van het Bethesda Comité. Mej. J. J. Donner, Secr.-Penn. Goes, 25 Mei 1925. Geref. Jongelingsvereen. Middelburg. Afd. Dr. Lützen Wagenaar. S. S. Schets 24a, bc. De leer van het verbond. P. Ton. M. O. Schets 5. Het Gildewezen. J. Baljeu. Knapenvergadering „Samuel", Middelburg. Vergadering op Zaterdag 6 Juni. Agenda: le. Afdeeling. Bijbelsche Gesch. Luk. 24 3649 door W. J. Kögeler. Kerk. Gesch. Johannes Huss en de Hussieten en de Broeders des Gemeenen Levens door J. Janse. 2e. Afdeeling. Bijb. Gesch. een vrij onderwerp door C. Anteunissen. Vaderl. Gesch. Reformatie van '86 en Koningin Wilhelmina door W. Hamming. MIDDELBURG. Bediening van den II. Doop in de Noorderkerk. Heidelb. Catech. ,Zondag 34. Gasthuiskerk 9.30 uur ds. J. H. Telkamp 6 uur ds. Pontier Hofpleinkerk 9.30 uur ds. R. Hamming ds. G. B. Wurth ds. Pontier van Heerlen, ds. R. Hamming ds. J. Runia Lezen eener Leerr. ds. C. von Meijenfeldt Lezen eener Leerr. ds. G. B. Wurth ds. A. C. Heij Lezen eener Leerr. ds. I. K. Wessels 6 uur Noorderkerk 9.30 uur 2 uur Arnemuiden 9.30 en 2 uur Domburg 9.30 en 2 uur Gapinge 9.30 uur 2 uur Grijpskerke 9 en 2 uur Koudekerke 9 en 2 uur St. Laurens 9.30 en 2 uur Meliskerke 9 en 2 uur De J.-V. op G. G. „Eben Haëzer" te Biggekerke hoopt Zondag 7 Juni a.s., :s avonds half zeven in de Chr. School een propaganda-vergadering te houden, waartoe alle belangstellenden worden uitgenoodigd. Agenda: Ned. Gel. Bel. art. 3 door K. v. Sluijs. Vragen-beantwoording. Bondsdag-indrukken door D. Zachariasse. De Geref. Jong.-Ver. Pred. 12 la te Koudekerke hoopt a.s. Zondag te 7 uur in het Vereenigingsge- bouw een propaganda-vergadering te houden. Rooster: N. T. Joh. 11 116, vr. A. de Buck. Gel. Bel. Art. 28 vr. J. Sinke. Vereen. „Meisjesroeping," Middelburg. Agenda: Gew. Gesch.Maaltijd van een der oversten der Farizeën. Lucas 14. (4 uur bijeenkomst Manslidmaten). Oostkapelle 9 en 2 uur ds. E. Douma Serooskerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Souburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Veere 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. C. Goote' van Oud-Beierland. Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. C. von Meijenfeldt Westkapelle 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Bruinisse 9.30 uur Lezen eener Leerr. 5 uur ds. D. Bremmer Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur ds. F. Staal Geersdijk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kamperland 9 en 2 uur ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur ds. Z. Hoek Bevestiging Lidmaten. Oosterland 9.30 uur ds. D. Bremmer 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur ds. J. W. van Tol Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur ds. C. J. Wielenga Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur ds. A. Andree van Krabbendijke. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur ds.W.M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Poortvliet 9.30 en 2 uur ds. T. Bouma 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur ds. L. Bouma Em. pred. te Hijum. Tholen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur dhr. Allaart Cand. te Oegst.geest. Baarland 9.30 en 2 uur ds. A. Wijngaarden Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele Borsele 9.30 en 2 uur ds. A. P. Lanting Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Ileinkenszand 10 en 2.30 uur ds. C. W. Keur Ierseke 9.30 en 2 uur ds. B. Meijer Wemeldinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur ds. F. den Boeft Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Axel 9 en 2 uur ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur ds. J. B. Vanhaelen Oostburg 9.30 en 2 uur ds. W. Moene Oost.burg (dienst Aardenburg) 9.30 en 3 uur Lezen eener Leerr. Schoondijké 10 en 3 uur ds. K. Sietsma Openb. Bel. en Voorber. H. Av. Terneuzen 9.30 en 2 uur ds. Groeneveld Zaamslag 9 en 2 uur ds. P. van Dijk veroorzaakt door branden, snijden of stoo- ten, moeten dadelijk met Akker's Klooster balsem behandeld worden. Deze voortreffe lijke balsem ls niet alleen bloedstelpend en pijnstillend, maar zijn, zuiverende en antiseptische werking voorkomt zweren, terwijLzijn geneeskracht verrassend is. Zorg steeds Akker's Kloosterbalsem in huis te hebben, het kan U dagelijks te pas komen. Ds. en Mevr. WESSELSvan der Veen zeggen vriendelijk dank voor de bewijzen van belangstelling, ontvangen bij de geboorte van bun Dochtertje. Veere, Juni 1925.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1925 | | pagina 3