Godsdienstoefeningen Een pot Kloosterbalsem in huis is een groot gemak Verantwoording uan Liefdegauen. INGEZONDEN STUKKEN. BOEKAANKONDIGING. Vereenigingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 17 MEI en HEMELVAARTSDAG 21 MEI 1925. Classe Middelburg Classe Z i e r i k z e e Classe Tholen Classe Goes Classe Axel Advertentlên. Het is zoo prettig goed te kunnen helpen als iemand zich verwondt. Akkers Kloosterbalsem zal de pijn stillen en U snel genezen. Het verzoek om br. Sluyter toe te laten in de classe te oefenen, wordt voor één jaar toegestaan. Tot afgevaardigden naar de Part. Synode worden aangewezen de broeders ds. Andree en ds. Le Cointre en de ouderlingen P. Schwartz en Tange als primi en Haverhoek en Spek als secundi. De kerken Anna Jacoba Polder, Oud Vosmeer, Tholen en Rilland-Bath ontvangen elk één Zondag vacaturediensten. Er wordt besloten dat dit jaar dezelfde bijdrage voor Art. 13 gestort zal worden. De kerk van Bergen op Zoom zal op de volgende vergadering een instructie indienen voor het deputaat- schap voor militairen. De kerkvisitatie zal zoo mogelijk in Juni worden gehouden. De volgende vergadering wordt vastgesteld op 19 Aug. 's morgens 9 uur. De assessor eindigt met dankzegging. A. Andree, assessor. Vacaturebeurten in de classis Zierikzee, gedurende Juli, Aug en Sept. 1925. BROUWERSHAVEN. 28 Juni ds. v. d. Ende. 6 Sept. ds. van Tol. 20 Sept. 's morgens ds. Wielenga. HAAMSTEDE. 5 Juli 's morgens ds. Wielenga. 27 Sept. ds. Hoek. NIEUWERKERK. 19 Juli 's morgens ds. "Wielenga. 9 Aug. ds. v. Tol. WISSENKERKE. 12 Juli ds. Hoek. 27 Sept. ds. Staal. GEERSDIJK. 19 Juli ds. Staal. 20 Sept. ds. v. d. Ende. Op last v. d. classe, Z. Hoek. Vacaturebeurten in de classis Middelburg. Juli—September 1925. DOMBURG. 5 Juli ds. Hamming. 23 Aug. ds. Wessels. 20 Sept. ds. Kruyswijk. SEROOSKERKE. 12 Juli ds. Telkamp. 9 Aug. ds. Runia. 30 Aug. ds. Douma. WESTKAPELLE. 12 Juli ds. Wurth. 30 Aug. ds. Telkamp. 13 Sept. ds. Heij. MELISKERKE. 5 Juli ds. Runia. 12 Aug. ds. Hamming. 27 Sept. ds. Douma. MIDDELBURG. 12 Juli ds. Heij. 16 Aug. ds. von Meijenfeldt. ST. LAURENS. 26 Juli ds. Wurth. 30 Aug. ds. Dijkstra 13 Sept.. ds. Wessels. Namens de classis I. K. Wessels, Dep. ad hoe. Ontvangen collecten voor de Theologische School van de Geref. Kerken in de classis Middelburg: Arnemuiden f 25,335Domburg f 12,29 Gapinge f 7,34; Grijpskerke f 26,34; Koudekerke f 22,86; St. Laurens f 12,32sMeliskerke f 19,68"Middelburg f 151,47Oostkapelle f 13,15 Serooskerke f 31,08 Souburg f 28,43Veere f 17,20Vlissingen f 70,77 Vrouwepolder f 13,29Westkapelle f 4,12. De classic, correspondent, S. den Hartigh. Middelburg, 15 Mei 1925. VERGADERING van de Zendingsdeputaten met de Zendende Kerk te Middelburg 29 April 1925. De vergadering, die de deputaten der onderscheiden Classes in Zeeland en N.-BrabantLimburg vooraf hielden, begon onder leiding van ds. G. Doekes. Aanstonds echter na de opening, waarbij ds. de Bruijn ons voorging in gebed, deelde de voorzitter mede, dat hij zijn taak moest neerleggen, en ds. Scheele zijn plaats als afgevaardigde van de Classe Goes zou innemen. De functie van voorzitter kon dus ook niet langer door hem worden waargenomen. De vergadering koos toen tot haren voorzitter ds. F. Staal. Deze het praesidum overnemende richtte tot den scheidenden voorzitter een woord van groote waar deering en warmen dank voor al den arbeid, dien hij in 't belang van de Zending te Magelang ge durende een lange reeks van jaren verrichtte. Het doet de vergadering leed, dat krankheid des lichaams hem noopte zijn emeritaat aan te vragen en alzoo ook zich te onttrekken aan het mee behartigen van den Zendingsarbeid der drie Zuidelijke provincies. God moge hem sterken in dezen weg van beproeving en geven op andere wijze nog te kunnen blijven voortarbeiden tot bevordering van Zijn Koninkrijk. In de plaats van ds. Staal werd tot scriba gekozen ds. Heij, terwijl deze ook werd aangewezen om de deputaten te vertegenwoordigen bij de Zendende Kerk, zulks ter vervanging van ds. Doekes. Onderscheiden punten werden nog besproken, die zouden behandeld worden in de vergadering der deputaten met de Zendende Kerk. Deze vergadering stond onder leiding van ds. Telkamp, en was geheel gewijd aan de behandeling van den grooten brief van ds. Merkelijn van 28 Januari 1.1. Vooraf werd nog meegedeeld dat van ds. Merkelijn bericht inkwam over het in goede orde ontvangen van de gelegaliseerde volmacht, en dat de finantieele gegevens niet aan de vergadering konden worden overgelegd omdat ze in den brief ontbraken. Daarover zal met ds. M. gecorrespondeerd worden, Uit dien brief zij hier meegedeeld, dat ds. M. zich in goeden welstand des lichaams mocht verheugen dat ook zijn kinderen het wel maakten, maar dat zijn vrouw op medisch advies rust moet houden. De arbeid was voor haar den laatsten tijd te zwaar geweest. Wat M. schreef over den algemeenen toestand, leek ons te belangrijk en te interessant om dat hier ver kort weer te geven. We willen dat op een andere plaats in onze Kerkbode geheel laten afdrukken. Met blijdschap vernam de vergadering dat de be richten over de verschillende zendingsposten over het algemeen gunstig konden luiden. In Tempel blijft een gezegenden vooruitgang waar te nemen. In Djamblanjan was dit jaar wel weinig groei, maar de arbeiders blijven vol hoop. Het daar op eigen kosten gevierde Kerstfeest was een goed propagandamiddel geweest, om de inlanders te doen verstaan, dat het Christelijk leven niet een somber leven is. In Moentilan ontwikkelen de Roomschen een sterke actie. Daar in de buurt liggen twee mid delpunten van Sadrach Christenen. Ds. M. hoopt met deze kringen, nu Sadrach gestorven is, in nader contact te kunnen komen. Drie plaatsen werden aangewezen voor de oprichting van een vervolgschool, n.l. Kedoe, Djoema en Pingit. Alle in de afdeeling Temanggoeng. In Blondo gaat de arbeid gezegend door. Wel zijn er nog finantieele moeilijkheden, maar de grootste liggen achter den rug. De opbrengst van den bazar f 2800 was een verrassing. Te Parakan is het hulphospitaal altijd goed bezet en geeft vele aanknoopingspunten aan de bevolking. Met groote waardeering spreekt ds. M. in zijn brief over den arbeid van zuster Netelenbos, die 15 Maart voor goed naar Holland zou vertrekken. Haar plaats zal ingenomen worden door een mantri verpleger, die in het Petronella hospitaal is opgeleid. Voor den arbeid in het hospitaal beteekent deze ver wisseling achteruitgang, voor het contact met de bevolking echter winst. De door Javanen beheerde hulphospitalen, dragen meer geestelijke vrucht dan die onder Europeesche leiding staan. Met de grootse belangstelling werd kennis genomen van de berichten over Temanggoeng en omgeving. Broeder Horstman, die daar op eigen gelegenheid zending dreef, overleed. Ds. M. juist daar aanwezig bij zijn begrafenis sloot zich bij den stoet aan „om mee de laatste eer te bewijzen aan dezen broeder, in wiens leven tal van tragische tijdperken zijn aan te wijzen, die wat den zendingsarbeid betrof, wel eenige leiding noodig had, maar onder dat alles een oprecht Christen was en tot aan het einde van zijn leven geld en krachten voor den arbeid in Gods koninkrijk heeft overgehad." Een zekere Bernard, een man van de Pinksterbe weging, was door br. Horstman al aangewezen om zijn arbeid over te nemen. Van dezen was weinig toenadering te wachten. Evenwel ging het gerucht dat hij er over denkt naar Engeland terug te keeren. De andere menschen, die daar vooraan staan o.a. een zoon en schoonzoon van br. Horstman, voelden er wel wat voor dat ds. M. den Zendingsarbeid daar zou overnemen. Voorloopig lijkt het het best nog een afwachtende houding aan te nemen. De zaken, waarop de aandacht der vergadering zich tenslotte concentreerde waren drie in getal1 een hospitaal in Temanggoeng; 2 uitzen ding van een tweeden missionair en dienaar; 3 de aanstelling van een Hollandsch sprekenden Javaan voor den administratieven arbeid. Een hospitaal te Temanggoeng. Van de op richting van een hospitaal in Magelang zullen we wel moeten afzien, omdat in regeeringskringen geoordeeld wordt, dat reeds voldoende in de medische behoefte van die streek wordt voorzien. Aan ds. M. werd aan geraden een verzoek in te dienen om overname van het Gouvernementshospitaal te Temanggoeng. Daar voelt hij veel voor. Van uit Temanggoeng zou het liulphospitaal te Parakan ook gemakkelijk kunnen worden bezocht. Hij meent, dat van de gelden, die voor het Petronella Hospitaal in Holland worden bijeen gebracht, wel een deel voor dezen arbeid zou kunnen worden verstrekt, omdat dit hospitaal die gelden niet meer behoeft. Besloten wordt deze zaak in nader onderzoek te nemen en te informeeren hoe de staat der gebouwen is en of we van het Petronella-hospitaal-fonds een jaarlijksche subsidie zouden mogen verwachten. Tweede Missionaire Dienaar. Lang durig werd weer van gedachten gewisseld over de vraag, wat het meest noodig gekeurd moest worden: een zendingsarbeider onder de Chineezen, öf een tweeden zendingsarbeider onder de Javanen. De ver gadering kon echter nog niet tot een eenparige beslissing komen. Is dit te betreuren, een uitgestelde goede beslissing is te verkiezen boven een wat haastig besluit, dat in de uitkomst zou blijken overijld te zijn geweest. Het uitstellen van een definitief besluit mag echter niet leiden tot verslapping in de actie tot vermeerdering van de inkomsten voor de zending. Die vermeerdering is ook al noodig, wanneer het komen zal tot de aanstelling van een ontwikkeld Javaan tot administrateur. Gaarne zou de vergadering daartoe ds. M. machtigen om hem alzoo te ontlasten van een groote massa administratief werk, dat even goed door een ander kan verricht worden. Geinfor- meerd zal worden welke uitgaven dat zou meebrengen. En als 't even kan moet het daartoe komen. Ter vergadering werd ook rapport uitgebracht over den verkoop van het Zendingsboekje van den heer Lok, welk rapport elders in ons Blad al is opgenomen. Het voorbeeld van de Classis Middelburg, die, niettegenstaande er in de kerk van Arnemuiden niet één exemplaar verkocht was, toch nog 300 exemplaren meer plaatste, dan naar evenredigheid was geraamd, moge de andere Classen aansporen. Wat daar kon, kan ook elders, wanneer de zaak maar wordt aangevat, en men met het boekje en een inteekenlijst rondgaat. Wie het ziet en lioort, dat hij het voor 60 cent in bezit kan krijgen, koopt het. Na dankgebed sluit de praeses de vergadering. Namens de Vergadering. A. C. Heij. ZENDING. Vlissingen. Met hartelijken dank ontvangen van de jeugdige zuster P. S. te S. een pakje zilverpapier, theelood en capsulesvan Jan Lavooij een flink, keurig pak theelood en capsules en een zakje zilver papier en capsules, terwijl voor verkocht theelood, capsules en zilverpapier ontvangen werd twee gulden en tien cents. De jeugdige verzamelaars en verzame- laarsters zullen er zeker wel voor zorgen dat ik weldra weer een flinken voorraad heb te verkoopen. Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, penningm. Middelburg. In dank ontvangen van Mientje Verlare Nieuwland een pak zilverpapier, van Tinie Lodewijk uit haar busje f 3 675, door tusschenkomst vanmej.Le Cointre van de Meisjesvereeniging „Doet wel aan allen" f 7,25 en uit de catechesatiebus Gasthuiskerk f 30,235. Namens de Commissie, L. A. Tange, penningm. Oost- en West Souburg. In hartelijken dank ontvangen voor de Zending 200 halve centen en een zak zilverpapier van de kinderen van J. Huson. Namens de Zendingscomm., A. J. v. Noorden, penningm. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. „Nachtelijke vrijages." Een abonné te Wolf hezen zendt ons een ingezonden stuk, dat te lang is om het op te nemen. Hij zal het ongetwijfeld billijken, dat we zijn opmerkingen hier verkort weergeven. In verband met een stuk in het Geref. J. Blad, waarin voorkomt: „Toch zou ik onze Christen jonge lingen in overweging willen geven te breken met de z.g. nachtelijke vrijages, ook al hoort dat zoo op een dorp," schrijft hij o.m. Nachtelijke vrijages zijn nooit goed te praten. Ze trekken den mensch tot de zonden in vraag 109 van den Catechismus bedoeld. Hij meent dat er twee oorzaken voor zijn aan te wijzen, n.l. de landsgewoontevader, grootvader en overgrootvader deden zoo. En de andere oorzaak ligt volgens hem in de arbeidsverdeeling bij den boerenstand. Ds. Laman, schrijft in zijn boekje „Oude Ge woonten" Wilt gij eens met elk ander alleen zijn, dan biedt een aangename wandeling daartoe uitnemende gelegenheid. Al wandelende kunt gij zoo vertrouwelijk met elkaar spreken dat gij elkaar hoe langer hoe meer leert kennen en begrijpen". Die gelegenheid is echter in den boerenstand niet gemakkelijk te vinden. Daar zijn de meisjes in vele gevallen niet eerder klaar dan 's avonds om tien uur. De verloofden komen eenmaal in de week, hetzij des Zaterdags of des Zondags bij elkaar, en zouden nu gaarne ook eens een poosje alleen willen wezen, maar dat kan niet omdat de meisjes nog allerlei werk moeten verrichten voor de vrouw des huizes. En zoo is een dienstbode, dan niet eerder met recht klaar, dan wanneer de andere huisgenooten naar bed toe zijn, meestal na tien uur. Zoo is het te begrijpen dat een jongen nog eens rustig een uurtje met zijn meisje alleen wil zijn. Men behoeft dan nog geen onfatsoenlijke jongen te zijn om in zulke gevallen in nachtelijke vrijages te vallen. De inzender keurt dit echter niet goed, maar wil in den boerenstand zulk een arbeids-verdeeling, dat er voldoende tijd overblijft om vertrouwelijk met elkaar om te gaan. De oorzaken liggen ook wel bij de jonge men schen, maar in hoofdzaak bij ouders en boerinnen, die de verloofden geen tijd gunnen, dan wanneer het werk gedaan en het nacht is. Tot zoover onze Geldersche abonné. Ik kan de verzekering geven, dat een arbeidstijd voor de meisjes, die zich ook 's Zaterdags en 's Zon dags tot tien uur in den avond uitstrekt een hooge zeldzaamheid is, althans in Vlaanderen en ik denk wel in een groot deel van Zeeland. Ik weet bij er varing, dat het gewaagd is om na negenen nog op de boerderij aan te kloppen. Want er is alle kans, dat de familie zoowat met de kippen op stok is gegaan. En althans wat de Zaterdag aangaat, is alle werk klaar zoodra de melkerij aan den kant is. Wie de Zeeuwsche dorpen kent, houdt zijn hart juist vast voor de v r ij e Zaterdagavonden. Overigens hebben ouders niet alleen voor hun kinderen, maar ook voor hun dienstbaren, die toch ook door ouders hun toebetrouwd worden, te waken. Niet het late werkuur, maar het weinige toezicht, de nalatigheid in het vermanen, het niet vanjongsaf gewennen aan orde en tucht, de verzaking van den plicht bij den doop op ons genomen de veel te groote slapheid waarmee men het laat thuiskomen van nog betrekkelijk jonge kinderen tolereert, is de oorzaak van zooveler droeven val. Mochten er hier en daar inderdaad zulke lange dagtijden voorkomen, natuurlijk eischt dit dan ver andering en verbetering. En voor jonge menschen zelf in hun engagementstijd blijve het vermaan van kracht„Waakt en bidt". v. D. Het, Calvinisme. Zes stone lezingen door dr. A. Kuyper, 2e druk J. II. Kok, Kampen. In een dezer doorwrochte lezingen „Het. Calvinisme en de Toekomst" uit dr. K. den wensch „dat men weer studie van het Calvinisme zal maken, en het weer principieel zal toepassen op de onderscheiden terreinen des levens." Het is de groote en door God met, rijken zegen gekroonde levenstaak van den Schrijver geweest, ons volk dit Calvinisme in zijn uitgebreide beteekenis weer te doen kennen. Er zou in onzen tijd gevaar kunnen zijn, dat het, bij een jonger geslacht weer „uit het hart vergeten" raakte. Daarom juichen wij het verschijnen van dezen tweeden druk toe. Zulke waardevolle lezingen mogen niet verouderen ze behooren in geen vereeniging of kring, die uit deze beginselen met bewustheid leven wil, te ontbreken. Zij zullen ijverig bestudeerd, ongemeen bevorderlijk kunnen zijn aan de kracht, om in den strijd der meeningen een vaste positie in te nemen. v. D. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Bijb. Gesch. Gen. 24. Vertelling. Geref. Jongelingsvereen. Middelburg. Afd. „Herman Faukeel." O.T. Jgbl. 18. Richteren 15 en 16. Vr. de Rijke. 0. Pr. art. 111. Itaten Generaal. Vr. Bouma. Afd. Dr. Lützen Wagenaar. 0. T. Jongbl. 18. Richt. 15 en 16. A. Joosse. 0. P. Art. 21. Partijbeleid. G. de Wolff. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Noorderkerk. Heidelb. Catech. Zondag 32. Gasthuiskerk 9.30 uur ds. J. H. Telkamp Bevestiging Ambtsdragers. ds. S. Groeneveld ds. R. Hamming ds. J. H. Telkamp ds. S. Groeneveld te Terneuzen. r ds. R. Hamming ds. R. Hamming Zitplaatsen vrij. 6 uur Hofpleinkerk 9.30 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur D. 9.30 pur Arnemuiden 9.30 en 2 uur D. 9.30 uur Domburg 9.30 uur 2 uur D. 9.30 uur Gapinge 9.30 uur 2 uur D. 9.30 uur Grijpskerke 9 en 2 uur Koudekerke 9 en 2 uur D. 9 uur St. Laurens 9.30 en 2 uur D. 9.30 uur Meliskerke 9 en 2 uur 6.30 uur Oostkapelle 9 en 2 uur D. 9 uur Serooskerke 9.30 en 2 uur D. 9.30 uur Lezen eener Leerr. Voorber. H. Av. ds. J. Runia ds. J. Runia Cand. Veenstra p Lezen eener Leerr. ds. C. von Meijenfeldt ds. C. von Meijenfeldt Cand. A. Krabbe van Meppel. ds. A. C. Heij ds. A. C. Heij Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. G. B. Wurth ds. R. Hamming Rede Jongel. Ver. ds. K. Douma ds. E. Douma ds. I. K. Wessels Bed. H. Av. en Dankz. Lezen eener Leerr. Souburg 9.30 uur 2 uur 6.30 uur D. 9.30 uur Veere 9.30 en 2 uur 6.30 uur Vlissingen 9.30 en 5.30 uur D. 9.30 uur Vrouwepolder 9.30 uur 2 uur D. 9.30 uur Westkapelle 9.30 uur 2 uur Brouwershaven 9.30 uur 2 uur Bruinisse 9.30 en 5 uur D. 9.30 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Geen dienst ds. G. B. Wurth ds. G. B. Wurth Lezen eener Leerr. ds. I. K. Wessels Cand. M. Wielemaker ds. A. J. Fanoy te Ferwerd. ds. C. von Meijenfeldt Lezen eener Leerr! Lezen eener Leerr. Cand. Veenstra ds. J. Runia ds. C. J. Wielenga Lezen eener Leerr. ds. D. Bremmer Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. F. Staal Haamstede 9.30 en 2 uur D. 9.30 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur D. 9 uur Nieuwerkerk 9.30, 2 en 5.30 uur Oosterland 9.30 en 2 uur D. 9.30 uur Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur I). 6.30 uur Zierikzee 10 uur 6 uur Zonnemaire 9.30 en 2 uur Openb. Bel. en Bed. H. Doop. Lezen eener Leerr. dhr. Joh. Kroeskamp te Utrecht, ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. ds. J. v. d. Ende Cand. E. de Jong te Rotterdam. Lezen eener Leerr. ds. D. Bremmer ds. J. W. van Tol Lezen eener Leerr. ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. ds. C. J. Wielenga ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Bergen op Zoom 9.30 uur 6 uur D. 9.30 uur Krabbendijke 9 en 2 uur Poortvliet 9.30 en 2 uur 6 uur D. 9.30 uur Rilland-Bath 9.30 en 2 uur D. 5.30 uur Tholen 9.30 en 2 uur Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Cand. den Boer te Zwartsluis, Lezen eener Leerr. ds. F. A. den Boeft ds. J. H. Telkamp te Middelburg, ds. A. Andree ds. T. Bouma Lezen eener Leerr. ds. T. Bouma Cand. I). J. de Groot te Zandvoort. ds. A. Scheele te Kapelle-Biezelinge. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Baarland 9.30 en 2 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Kapelle-Biezelinge 9.30 en D. 9.30 uur Borsele 9.30 en 2 uur Goes 9.30 en 6 uur 's Gravenpolder 9.30 uur 2 uur ds. A. Wijngaarden Bed. H. Av. en Dankz. Lezen eener Leerr. 2 uur ds. A. Scheele ds. A. Scheele ds. C. W. Keur ds. R. J. v. d. Veen Lezen eener Leerr. ds. R. J. v. d. Veen Heinkenszand 9 en 2 uur D. 9 uur Ierseke 9.30 en 2 uur D. 9.30 uur Wemeldinge 9.30 en 2 uur Kruiningen 9.30 en 2 uur Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Wolpliaartsdijk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. ds. W. Keur ds. B. Meijer ds. B. Meijer Lezen eener Leerr. ds. F. den Boeft Lezen eener Leerr. ds. A. P. Lanting Axel 9 en 2 uur Hoek 9.30 en 2 uur Oostburg 9.30 en 2 uur Oostburg (dienst Aardenburg) 9.30 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2 uur D. 9.30 uur Terneuzen 9.30 uur 2 uur Zaamslag 9 uur 2 uur ds. H. H. Binnema te Landsmeer, ds. J. B. Vanhaelen ds. W. Moene Lezen eener Leerr. ds. P. Sietsma ds. P. Sietsma ds. P. van Dijk Lezen eenerJLeerr. Lezen eener Leerr. ds. P. vanfDijk Onzen vriendelyken dank aan allen voor de vele blijken van belangstelling by ons Zilveren Huwelijksfeest ondervonden. J. W. DEN HOLLANDER. J. P. A. DEN HOLLANDER- VAN AABTSEN. Middelburg, 15 Mei '25. Akker'sKloosterbalsem is door zijn bijzondere eigenschappen onover troffen bij ontvellingen, schrammen, brandbla ren, puisten, wonden, zweren, insectenbeten, wintervoeten. Ook bij spierverrekkingen, spit, spierpijnen, rheumatiek. Per groote pot van 20 gram 50cent. Potten van 50gr.fi.—; 100 gr. f 1,75. Hoe grooter hoe voordteügtr, Alom verkrijgbaar

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1925 | | pagina 3