F. WISSE, BOONENSTOKKEN. ORGELS F. WISSE, vraagt TELERS FAMILIE BERICHTEN KERKNIEUWS. Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. Vereenigingsleuen. Godsdienstoefeningen in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 19 APRIL 1925. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel Advertentiën. DANKBETUIGING. Zaadteelt en Zaadhandel, 't Zand bij Middelburg. PRIMA DENNEN UITERST LAGE PRIJZEN JOH. DE HEER, Rotterdam, Zaadteelt en Zaadhandel 't Zand bij Middelburg, voor Erwten, Boonen en Koolzaad op Contract. PLAATST UWE IN DE dering gehouden van de bovengenoemde Volkenbondscommissie, waarin vertegenwoor digers van protestantsche kerkgroepen èn van het jodendom in de gelegenheid gesteld zijn, zich uit te spreken over de aanhangige plannen. Het verzet kwam vooral van de zijde der joden, die zich daarbij beriepen op het 4de gebod der Sisaïtische wet. Ondanks het gunstig advies, ten vorigen jare ingekomen van het Vatikaan, de angelsaksische kerk en het Eucumenisch Patriarchaat zal, uitgenomen dan de fixeering van Paschen alles wel bij het oude blijven. Paschen op een vasten dag te stellen, zou onder ons zeker weinig tegenkanting ontmoeten. De Schrift immers laat daarin de kerk des Heeren volkomen vrij. BEROEPEN TE Raard (Fr.)T. Sap te Gouda. Onderdendam en te DuurswoudeT. Dijkstra, cand. te Warns. MoerdijkC. Kateijn, cand. te Oegstgeest,. Pijnacker en te Reeuwijk cand. A. Dercksen te Gouda. Nieuwveencand. B. Felder te Utrecht. AANGENOMEN NAAR Krabbendam: P. v. d. Marei cand. te Koudekerk aan den Rijn. Vlissingen P. N. Kruijswijk te Voorschoten. BuitenpostC. J. Goslinga te Oosthem. BEDANKT VOOR Schoonhoven: H. v. d. Elskamp te Koog-Zaandijk. MeppelJ. v. d. Meulen te 's Hertogenbosch. Reitsum H. R. Pel te Stadskanaal. AmersfoortD. v. Dijk te Groningen. TielS. Doornbos te Amsterdam. Westzaan, Pijnacker-Nootdorp, Reeuwijk, Sluipwijk, Genderen, Mijdrecht, Nieuwerkerk en Brouwers haven P. v. d. Marei, cand. te Koudekerk aan den Rijn. Catechismus-preeken. Daar tobt men in vacante kerken nog al mee. Er zijn nog gemeenten waarin uit vorige eeuwen gelezen worden, maar ieder voelt wel hoe vaak dan over toestanden gesproken worden kan, die niet eens meer bestaan, zooals ds. Schilder eens vertelde van een gemeente, kort geleden, waar een Nieuwjaars preek met strekking werd aangehoord, die o.a. „Schout en Schepenen" het beste toewenschte Maar zelfs de 19 eeuwsche preeken, b.v. van ds. Enting e.a. al zijn ze, met oordeel gelezen nog zeer wel bruikbaar, zijn soms vreemd aan onzen tijd. Ds. C. B(ouma) van Zwolle, in 't Geref. Kerkbl. van Ov. en Dr., schrijft over dit onderwerp „Wij Gereformeerden zijn van het echt ouder- wetsche soort. Onder anderen komt dat immers daarin uit, dat wij nog Catechismuspreeken houden en daarnaar luisteren. Onze vaderen deden dat, voor driehonderd en vijftig jaar en wij doen het nog. Er zijn er zeker, wien het misschien niet altijd even aangenaam is. Maar dat is uitzondering. Ons volk is bij dit oude leerboek opgegroeid. En daaraan dankt het zijn gefundeerd zijn in de waarheid van Gods Woord. Vandaar, dat het toejuiching verdient, dat de Redactie van de bekende preekenserie „Meniger lei genade" besloot, een jaargang Catekismuspreeken uit te geven ten dienste van vacante Kerken. Want daar is de Catechismusprediking gebrekkig. Wel noodigt de Kerkeraad in den regel de predi kanten, die er komen, uit, over den Catechismus te preeken, maar aan dat verzoek wordt helaas niet altijd gehoor gegeven. En als het wèl geschiedt, wordt nog de eenheid van behandeling gemist. Nu komt naast de wekelijksche preeken over z.g. vrije stoffen ook een reeks preeken voor den Cate chismus, door zeven predikanten geschreven, elk voor eenige Zondagsafdeelingen achter elkaar, zoodat er ook eenheid komt. En daarbij is het doel gesteld, dat ook en vooral de heden zich naar voren dringende vragen worden behandeld. Terwijl de behandeling zoo belooft te zijn, naar het prospectus vermeldt, dat Christus en zijn Evan gelie gepredikt worden en dat niet alleen het hoofd, doch ook het hart zijn rechten ontvangt." Kerk en Radio. In 't begin van de vorige week vergaderde in de consistorie te Bloemendaal de daar bestaande Radio-commissie, met de door de classis Haarlem benoemde commissie. Was reeds op de classicale vergadering te Haarlem de wenschelijkheid gevoeld, om de Radio-actie te Bloemendaal zooveel mogelijk te maken tot 'n gemeenschappelijk streven van alle Gereformeerde Kerken in ons vaderland, op de bedoelde samenkomst trad nog sterker aan het licht, hoe een arbeid van zulk '11 draagwijdte reeds om financieele redenen daargelaten nog de vraag eener vergunning van Regeeringswege nimmer op afdoende wijze door een enkele plaatselijke Kerk ge organiseerd en verder ontwikkeld kan worden. De technische eischen toch vorderen zoo'n hoog bedrag voor 'n doeltreffende installatie, dat alleen door ietwat royale geldelijke toezending van elders, hier iets van algemeen, blijvend belang kan bereikt worden. Tot zoo'n gezamenlijken steun dezer bewe ging bestaat te meer aanleiding, omdat bij een goed nitzendtoestel lang niet enkel Bloemendaal daarvan profiteert, maar voornamelijk zeer velen daarbuiten geregeld des Zondags de prediking des Woords kunnen hooren, die ze anders door wettige verhinde ring (als ziekte, ouderdom enz.) zouden moeten missen. Tot op zekere hoogte zijn dan ook reeds stappen in die richting gedaan, door de circulaire, die onlangs aan alle Geref. Kerkeraden, met verzoek een bijdrage of liefst een collecte, gezonden is. Gezien reeds enkele ingekomen gelden, werd daaromtrent de verwachting uitgesproken, dat ook de kleinste Kerk allicht aan dit verzoek in eenigen vorm gehoor zou geven. Tevens werd overwogen in hoeverre een poging kans van slagen had, om in iedere plaats een soort van comité in 't leven te roepen, dat zich tot taak stelt, met het oog op de geregelde prediking, particulieren, de zieken en de ziekenhuizen van ontvangtoestellen te voorzien. Vanzelf moet daarmee gewacht worden tot het uitzendstation door ingekomen giften dus danig versterkt is kunnen worden, dat het althans voor heel Nederland voldoende capaciteit bezit. Ook bezwaren tegen misbruik van de Radio werden be sproken en middelen overwogen, hoe die te onder vangen. Eveneens was ook een punt van behandeling, hoe de preek-uitzending ook aan verstrooide Gerefor meerden in Nederland en aangrenzende landen kan ten goede komen. Ten slotte werd nog aangeroerd de kerkrechtelijke zijde en de betcekenis van de Radio in dienst dei- Evangelisatie, doch beide punten werden, om het hoog gewicht, tot een volgende vergadering aange houden. De bedoeling bestaat bij de gezamelijke comité's, om na over een en ander de classis van rapport ge diend te hebben, aan deze te verzoeken de genomen conclusies in de kerkelijke bladen te publiceeren. Keus genoeg. In de vacature wijlen ds. K. J. Kapteyn gaat de kerk van Zwolle een beroep uit brengen. De leden der gemeente hebben op niet minder dan 80 predikanten de aandacht gevestigd. De kerkeraad zelve vulde de groslijst tot 109 namen aan. De manslidmaten hebben nu ongetwijfeld keus ge noeg, voegt de „Ned." aan dit bericht toe. Uitbreiding aantal zitplaatsen. Vooral het laatste jaar had de Kerk van Meppel met plaatsgebrek te kampen. Thans zijn twee groote gaanderijen bijgebouwd, plaats biedende aan 216 personen. Zondag, len Paasch- dag, werden zij in gebruik genomen. Dr. J. Thijs wees in een toepasselijk woord op den groei der gemeente, ook als vrucht van Christus' opstanding uit de dooden. Er is een regeling getroffen, om, als de ruimte dit toelaat te komen tot het „Gezinsbanken-systeem". Veere, 12 April 1925. Zondagmorgen na de Godsdienstoefening maakte onze geachte Leeraar ds. I. K. Wessels, tot. blijdschap van Kerkeraad en Ge meente bekend, voor de roeping naar de Kerk van 's Graveland te hebben bedankt. Namens den Kerke raad sprak broeder Dekker een woord van dank en tevens den wensch uitsprekende, dat waar zijn Eer waarde zich opnieuw aan de Gemeente wenscht te verbinden, 's Heeren zegen daarop moge rusten, en verzocht daarna de Gemeente den Leeraar staande toe te zingen Psalm 134 3. Namens den Kerkeraad, H. Luijk, scriba. Door het vertrek van ds. H. Veldkamp treedt op als Provinciaal Deputaat ex art. 13 K. O. de secundus, br. P. A. Schwartz te Krabbendijke. Belangstellenden worden verzocht alle stukken aan dat adres te richten. ZENDING. Vlissingen. Met hartelijken dank ontvangen van br. B. twee kwartjes, van eene zuster der gemeente een honderd halve centen, van de kinderen der zesde klasse Chr. school Kasteelstraat een dubbeltje, een nikkeltje, zeven kluten, een honderd acht en dertig centen en twee honderd en dertien halfjes, van M. P. Brouwer 4736 Nederlandsche, 1 Belgsche, 36 Duitsche, 67 Engelsc.he en 5 Fransche postzegels en van Jansje Maria Brouwer een doos zilverpapier. Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, penningm. Middelburg. In dank ontvangen door tus- schenkomst van ds. Bouma van een catehesant 87 halve centen en van Mej. B. een pak zilverpapiervan Pietje Janse Cd. ingezameld op de bruiloft van haar zuster f 8,53. Namens de Commissie, L. A. Tange, Penningm. Met, dank ontvangen van Riek, Bertha en Mia Verkerke, Bergen op Zoom een pak zilverpapier en van Janna de Visser Aagtekerke 225 h.c. Mej. C. Littooij, Molstr., M'burg. Geref. Jongelingsvereen. Middelburg. Afd. „Herman Faukeel." Gel. Bel. Art. 30Vr. Wattel. Vad. Gesch. Schets 19Vr. Hondsmerk. Afd. Dr. Lützen Wagenaar. O. T. Richt. 13 en 14. Jbl. 17. I. Tange. V. G. Schets 19. Staatsgezinden en Prinsgezinden. G. v. d. Louw. Knapenvergadering „Samuel". Vergadering op Zaterdag 18 April. Agenda le Afdeeling Bijb. Gesch. Jezus voor den Joodschen Raad. J. den Hollander. Vaderl. Gesch. Koning en Kerk. Koning Willem II door den Leider. Agenda 2e Afdeeling Bijb. Gesch. Jezus voor den Joodschen Raad J. van Sluijs. Vaderl. Gesch. Koning Willem II door den Leider. Vereen. „Meisjesroeping," Middelburg. Agenda: Gewijde Geschiedenis Joh. 9. Opvoedkunde B. en B. 15 Oct. '24. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Hofpleinkerk. Heidelb. Catech. Zondag 28. Gasthuiskerk 9.30 uur 6 uur Hofpleinkerk 9.30 uur 2 uur W. 10.30 uur Noorderkerk 9.30 uur 6 uur Arnemuiden 9.30 en 2 uur Domburg 9.30 en 2 uur Gapinge 9.30 uur 2 uur Grijpskerke 9 en 2 uur Koudekerke 9 en 2 uur St. Laurens 9.30 en 2 uur ds. D. H. Th. Vollenhoven van Den Haag. ds. J. H. Kroeze van Leidschendam. ds. R. Hamming ds. L. Bouma Huwelijksbevestiging. ds. L. Bouma ds. D. H. Th. Vollenhoven ds. J. Runia ds. J. H. Telkamp Bed. H. Av. en Dankz. ds. C. von Meijenfeldt Lezen eener Leerr. ds. J. H. Kroeze van Leidschendam. Bed. H. Av. en Dankz. ds. A. C. Heij ds. A. Steijling Em pred. Lezen eener Leerr. ds. R. Hamming ds. E. Douma Meliskerke 9 uur 2 uur Oostkapelle 9.30 en 2 uur Voorber. H. Av. en Openb. Bel. Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. E J. Wientjes van Oudshoorn. Souburg 9.30 en 2 uur ds. G. B. Wurth Veere 9.30 en 2 uur ds. I. K. Wessels Voorber. H. Av. en Openb. Bel. Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. P. Ch v. d. Vliet Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. C. von Meijenfeldt Westkapelle 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 9.30 en 2 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkerk 9.30, 2 en 5.30 Oosterland 9.30 en 2 uur Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 10 uur 6 uur Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. ds. D. Bremmer ds. F. Staal Lezen eener Leerr. ds. J. W. van Tol ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. uur Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. C. J. Wielenga Lezen eener Leerr. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Poortvliet 9.30 en 2 uur ds. T. Bouma 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur ds. A. Andree Bed. H. Av. en Dankz. Tholen 9.30 en 2 uur Cand. G. v. d. Karei van Koudekerk a.d. Rijn. Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Baarland 9.30 en 2 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Kapelle-Biezelinge 9.30 uur 2 uur Borsele 9.30 en 2 uur Goes 9.30 en 6 uur 's Gravenpolder 9.30 uur 2 uur Heinkenszand 9 en 2 uur Ierseke 9.30 en 2 uur Wemeldinge 9.30 en 2 uur Kruiningen 9.30 en 2 uur Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. A. Wijngaarden Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. A. Scheele ds. P. J. Baaij van Veere. ds. R. J. v. d. Veen ds. A. Scheele Lezen eener Leerr. ds. C. W. Keur ds. B. Meijei- Lezen eener Leerr. ds. F. den Boeft Lezen eener Leerr. ds. A. P. Lant.ing Axel 9 en 2 uur Hoek 9.30 en 2 uur Oostburg 9.30 en 2 uur Oostburg (dienst Aardenburg) 9.30 en 3 uur Schoondijke 9 en 2 uur Temeuzen 9.30 en 2 uur Zaamslag 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. ds. J. B. Vanhaelen ds. W. Moene Lezen eener Leerr. ds. R. Sietsema ds. S. Groeneveld ds. P. van Dijk Geboren: FREDERIK WILLEM zoon van F. W. WEEDA N. A. WEEDAKrijgsman. Soerabaia l5-4-'25. Getrouwd: C. J. HONDIUS en P. J. VERTREGT, die, ook mede namens wederzjjdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling, voor en yb hun huwelijk ondervonden. Den Haag, 15 April 1925. Zoo de Heere wil en zy leven hopen onze geliefde Ouders H. W. LAMAN en S. J. VALLENTGOED, den 3en Mei a.s. hunne 25-jarige Echtvereeniging te gedenken en den 6en Mei hoopt onze geliefde Vader zijn 25-jarig ambtsjubileum te vieren. Hunne liefhebbende, dankbare Kinderen, JOHANNA. JACOBUS. GIJSBERT. Assen, 19 April 1925. Molenstraat 14. Ontvangdag, Dinsdag 5 Mei 's namiddags 3 tot 5 en 's avonds 71/2 tot 91/2 uur in „Ons Huis", Javastraat. Heden behaagde het den Heere op het alleronverwachts van onze zijde weg te nemen, onzen hartelijk ge liefden en zorgdragenden Vader DAVID VAN SPARRENTAK, in den ouderdom van 58 jaar en 7 maanden. Allen die hem gekend hebben zullen beseffen wat wy in hem ver liezen. Het vertrouwen, dat hij thans juicht voor den troon Gods, is ons tot grooten troost. ADRIANA VAN SPARRENTAK. KRIJN VAN SPARRENTAK en Verloofde. Koudekerke, 14 April 1925. Heden behaagde het den Heere tot Zich te nemen onzen geliefden Broeder DAVID VAN SPARRENTAK. Vele jaren heeft hij onze gemeente op verschillende manier trouw ge diend, in den laatsten tijd ook als ouderling. De nagedachtenis van dezen trouwen, ijverigen broeder zal onder ons in zegening zyn. Namens den Raad der Geref. Kerk, A. C. HEIJ, Praeses. P. AARNOUTSE, Scriba. Koudekerke, 14 April 1925. Ds. Telkamp is verhinderd hedenavond (810 uur) te ontvangen. Onzen hartelijken dank aan allen, die hun deelneming getoond hebben tijdens de ziekte en het sterven van onzen lieven Zoon en Broeder CORNELIS. M. SANDERSE en gezin. Middelburg, 17 April 1925. Voor de overgroote belangstelling in onze prima Consumptie tegen billijke prijzen, ondervonden op Maandag (2en Paaschdag), betuigen wij aan de vele bezoekers langs dezen weg onzen harte lijken dank en houden ons beleefd aan bevolen. Onze Clientèle weet te waar- deeren dat wij onze prijzen met feestdagen nooit verhoogen en onze bekende kwaliteit handhaven. GOESCHE MELKSALON C. BUSTRAAN. Goes, 16 April 1925. ontvangen wy per wagonlading. Het gevolg hiervanextra lage inkoopsprijzen en enorme vracht besparing. Wy kunnen daardoor verkoopen tegen Orgels vanaf f70,op termijnbe taling. Eenige gebruikte Orgels vanaf f90, OOSTZEEDIJK 324-32.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1925 | | pagina 3