u ii ruil rui moth Godsdienstoefeningen BIJBELS en KERKBOEKEN KAAS. L. DEKKER, Nieuwe Stokvisch. Voor de a. s. Paaschdagen versche Eieren J. VLEUGEL, SCHOONMAAKARTIKELEN COLLIERS Verantwoording uan Liefdegauen. Officiëele Berichten. BOE K Pi f\ NKONPIGING. Vereen igingsleuen. CORRESPONDENTIE. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 12 APRIL 1925. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholep Classe Goes Classe flxel Advertentiën. Heeren-, Jongeh.-, en Kindercostumes 90 cent per K.G. Bijenwas en zuivere^ Am. Terpentijn. U koopt ze in potjes en verder bij elke hoe veelheid in de DROGISTERIJ SCHULTE- TMIEME ruim voorzien van groote aan marktprijs. Korte Burg D 12 - Middelburg. I. VERELST, Pottenmarkt, Middelburg. f 1,25 per pond. L. DEKKER. Heere, mijne ziel, en vergeet geene van Zijne weldaden. Onze vereeniging heeft de zegeningen Gods mogen ervaren en daarom hebben wij rijke stof Hem. die alle dingen bestuurt naar den raad van Zijnen wil, daarvoor te danken. Het verheugt ons voorts dat wij ons in de noodige medewerking van den kerkeraad mochten verheugen. De arbeid der Evangelisatie is in 1924 onverzwakt zijn gang gegaan. Evangelisatiesamenkomsten. In het ver streken kalenderjaar zijn zes Evangelisatieavonden gehouden. In eiken avond werd dooi- verschillende broeders ongeveer 10 a 20 minuten gesproken. Som mige broeders namen grepen uit het practische leven om daardoor de ernst van het leven en de beteekenis daarvan voor de eeuwigheid te doen uitkomen, terwijl anderen weer een gedeelte uit de Heilige Schrift be handelden. Allen wezen op zeer eenvoudige wijze met ernst op Jezus Christus als den Verlosser der wereld. De vergaderingen werden tamelijk goed bezocht. De meesten der bezoekers die eenmaal zoo'n ver gadering bezochten bleven steeds komen, terwijl er af en toe weer nieuwe bezoekers verschenen De be langstelling van een der ouderlingen, die persoonlijk buiten onze vereeniging staande een onzer samen komsten bezocht, werd door de broeders en zusters zeer op prijs gesteld. De waarheid van deze Schriftwoorden „de zegenende ziel zal vet gemaakt worden'' mochten de broeders en zusters, die in dien arbeid werkzaam waren, ervaren. Moge dezen arbeid rijke vruchten voor tijd en eeuwigheid afwerpen. Huisbezoek. Er waren inzake huisbezoek verschillende rapporten uitgebracht. Verschillende gezinnen werden herhaalde malen bezocht. Deze gezinnen lieten zich met kerkgaan niet in, doch door middel van onzen arbeid kwam toch eenige belang stelling in de prediking des Woords. Want uit drie dezer gezinnen werden af en toe personen in de kerk gezien. Op onze vergadering van 20 Juni werd besloten dat elk lid maandelijks minstens twee bezoeken aflegt. Van deze bezoeken moeten rapporten worden ingeleverd bij den Secretaris. Zangkoor. Aan onzen arbeid is een zangkoor verbonden dat onder leiding van br. H. L. v. d. Hoeven in onze Evangelisatiesamenkomsten zingt. Dit koor dat om de 14 dagen ten huize van br. C. Vader oefent is vanwege de geringe deelname nog zwak. Dit is jammer, temeer daar in deze gemeente zulke uitne mende zangeressen gevonden worden. Vergaderingen. Er werden in 1924 vijf verga deringen gehouden. Lectuur versprei ding. Geregeld worden weke lijks 100 exemplaren van de Goede Tijding, in ver schillende daarvoor in aanmerking komende gezinnen, bezorgd. De leiding van deze lectuurverspreiding is in handen van br. A de Klerk bijgestaan door helpers en help sters uit de Zondagsschoolkinderen, die getrouw deze blaadjes aan de bepaalde adressen bezorgen. Vervolgklasse. Op 17 Januari 1924 werd hier een vervolgklasse geopend. Daarvoor waren een tiental meisjes opgekomen. Dit aantal is in den loop van het jaar vermeerderd door de vurige actie van de leidster, mej. Jobse, die zich met groote toewijding voor dien arbeid geeft. De eene helft van den tijd geeft genoemde juffrouw, bijgestaan door a' dere dames onderricht in naaiwerk, terwijl de andere helft van den tijd wordt besteed met het vertellen van bijbelsche geschiedenis. Deze vervolgklasse zal op verzoek der leerlingen voortaan den naam „Eben Haezer" dragen Bij deze gelegenheid worden de gemeenteleden van Vlissingen, voor zoover zij de verspreiding van het Evangelisatieweekblad de Goede Tijding nog niet steunen, opgewekt zich voor een bijdrage van f 0,45 per 3 maanden op te geven aan br. A. de Klerk, Glacisstraat no. 29, opdat hun, bij het opgaan naar de plaatse des gebeds, deze gedachte bevredigen kan dat door hun toedoen eiken rustdag de Goede Tijding op de tafel komt bij menschen die van kerkgaan niets willen weten. Zoo verschijnt geregeld in onze Evangelisatiesamen komsten eene vrouw die blijk geeft zeer gaarne onze vergaderingen bij te wonen, doch die van kerkgaan absoluut niets wil weten. Laten wij zien op den eisch van Gods Woord ons niet. bedriegende met de meening dat een belijdenis onzer tekortkomingen reeds voldoende is. Want zoo'n belijdenis heeft geen waarde wanneer uit een krachtige actie niet, blijkt dat wij met die belijdenis ernst maken. Laat ons zorgen, dat de invloed die van ons uit gaat. zich nimmer in negatieve richting beweegt, doch zich richt op het kruis van Christus. Afdeeling Zondagsscholen. Zondagsschool Kasteelstraat, (Chr. School voor Gere- form. onderwijs). Verantwoordelijke leider br. A. Puype. Hier komen hoofdzakelijk kinderen uit Gerefor meerde gezinnen. Enkele kinderen kwamen uit ge zinnen die weinig aan den godsdienst doen. Deze gezinnen werden door de bezoekbroeders bewerkt. Niettegenstaande het geringe aantal niet-Gerefor- meerde kinderen kan deze Zondagsschool toch van zegen gewagen. Wel was 1924 voor het oog niet zoo gezegend dan het voorafgaande jaar toen wij een gezin tot de ge meenschap der Gereformeerde Kerk zagen toetreden. Deze toetreding konden wij mede als verricht op den arbeid van deze Zondagsschool boeken. In 1924 hebben wij de groote voldoening mogen smaken van den voorbeeldigen levenswandel van dezen broeder met zijn gezin waarvan een dochtertje thans als kweekelinge aan de Zondagsschool op de Groote Markt fungeert. De Zondagsschool Kasteelstraat telt ongeveer 80 leerlingen die in 3 klassen verdeeld zijn. Dit aantal heeft in 1924 weinig verandering ondergaan. Zondagsschool Joost de Moorstraat, (Gemeenteschool). Verantwoordelijke leider br. H. L. van der Hoeven. Deze Zondagsschool mocht zich in 1924 in een langzamen groei verheugen. De kinderen die deze Zondagsschool bezochten kwamen hoofdzakelijk uit gezinnen waarin men van godsdienst absoluut niets wil weten. Deze gezinnen werden herhaalde malen door de broeders v. d. Hoeven en Sinke bezocht. Ook mej. Jobse, die aan deze school verbonden is, had een belangrijk aandeel in liet huisbezoek. Een der onderwijzeressen, mej. Sparrentak, heeft hier haar arbeid neergelegd wegens vertrek naar Aardenburg. In hare plaats is aan deze school mej uffr. van Wouwe werkzaam gesteld, die ook voor de af deeling Evangelisatie in de vervolgklasse „Eben Haezer" hare krachten geeft. Aantal kinderen aan het eirde des jaars ongeveer 70. Ook deze school mag van kennelijken zegen spreken. Geconstateerd mocht worden dat bij een paar dezer gezinnen eenige toenadering kwam Zondagsschool Groote Markt. (Gemeenteschool). Verantwoordelijke leider br. K. Dekker. Deze school die nog kort geleden met 20 kinderen werd geopend telde einde 1924 ongeveer 90 leerlingen die in 2 klassen waren verdeeld. Behalve enkele Gereformeerde kinderen zijn het hier allen kinderen uit gezinnen waarvan de ouders zich om kerkgaan niet bekommeren. Velen dezer kinderen zijn nog ongedoopt en kenden van de bij belsche geschiedenis nagenoeg niets. Velen dezer gezinnen werden door ondergeteekende herhaalde malen bezocht waarvan het resultaat reeds onder „huisbezoek", zie afdeeling Evangelisatie, is aangetoond. Vergaderingen. Er werden 5 algemeene verga deringen gehouden. Kerstfeest. Met. 240 kinderen werd het Kerst feest gehouden. Dit feest had een gunstig verloop. De kinderen hadden voor de kerstvertelling, die dooi den 2den voorzitter br. F. D. G. Prins op schitterende wijze werd gedaan, goede aandacht. Ook de vertellingen van de broeders Sinke en Brasser vielen bizonder in den smaak. Alle broeders en zusters die door hun finantiëelen steun aan het welslagen van dit feest hebben mede gewerkt nog maals hartelijk dank. Zegene de Heere onzen arbeid opdat daardoor nog velen getrokken mogen worden uit de duisternis tot Gods Wonderbaar licht. De Secretaris, K. Dekker. c.) Door ds. Bouma wordt een woord van afscheid gesproken, en door den Praeses beantwoord. Vergadering Smal. a.) De Eeredienst wordt geregeld bij Leesdienst. b.) Wordt mededeeling gedaan dat op 10 Juni a.s. Particuliere Synode zal worden gehouden in de Gasthuiskerk. Dankzegging. Sluiting. P.S. Volgende week geen Vergadering. De Kerkeraad. ZENDING. Middelburg. Met vriendelijken dank ontvangen een pak zilverpapier en capsules van de kinderen der Chr. School te Haamstede een pakje zilverpapier en capsules van Gerard Jansen, Serooskerke315 halve centen van L. de Visser en Anna Wondergem, Oostkapelletwee pakken zilverpapier en capsules van de kinderen der Geref. School te Ierseke en een pak zilverpapier en capsules van de kinderen der Chr. School Gravenstraat, alhier. Mej. C. Littooij. Molstraat. Middelburg. In de collecte was aanwezig een gift van f 1,— met bijschrift „Eben Haëzer", ten bate van de Diaconale kas, waarvan met. dankbaarheid melding maken Diakenen der Gereformeerde Kerk. Arnemuiden 9.30 en 2 uur Domburg 9.30 en 2 uur 6.30 uur Gapinge 9.30 uur 2 uur Grijpskerke 9 en 2 uur Koude kerke 9 en 2 uur St. Laurens 9.30 en 2 uur Meliskerke 9 en 2 uur Oostkapelle 9.30 en 2 uur M. 9.30 uur Serooskerke 9.30 uur 2 uur M. 9.30 uur Souburg 9.30 en 2 uur M. 9.30 uur Veere 9.30 en 2 uur Vlissingen 9.30 en 5.30 uur M. 9.30 uur Vrouwepolder 9.30 uur 2 uur Westkapelle 9.30 en 2 uur O o s t- e n West-Souburg. In hartelijken dank ontvangen voor de Zending van Betsie en Nellie Joziasse een pak zilverpapier en van Betsie en Nellie Suurmond honderd halve centen, en van de kinderen van P. Suurmond ook honderd halve centen. Namens de Zendings-commissie, A. J. van Noorden, penningm. Zaamslag, 5 April 1925. Heden in den morgen dienst maakte onze algemeen beminde Leeraar ds. van Dijk der gemeente bekend voor de roeping naar Werkendam te hebben bedankt. Wij zijn verblijd en dankbaar. Gode de eere De vice-voorz. sprak tot. den Leeraar namens den Kerkeraad een woord van waardeering en dank, en verzocht daarna de gemeente den Leeraar staande toe te zingen Ps. 134 vers 3. Geve de Koning der Kerk de gemeente van Wer kendam spoedig den man Zijns raads. Namens den Kerkeraad, Jan Dees-van Liere, scriba. Serooskerke (W.) Beroepen tot Herder en Leer aar de WelEerw. heer ds. A. B. W. M. Kok, te Wommels. Namens den Kerkeraad, Abr. Melis. Scriba. Middelburg. Gevonden in de collecte voor de Kerk f 2,50. Hartelijk dank ervoor. I. van Noppen, Boekhouder. Sanatorium leven door Jo van Neerden, uitgave Kirchner te Amsterdam. m Meermalen verschijnen er boeken, welke ons inlichten over het sanatoriumleven. Dit is ook het geval met het hier aangewezen werk. Wij hebben het met ge noegen gelezen. Het. is voor gezonden heel goed, dat zij eens lezen, wat de schrijfster vertelt over de dagen welke zij in een dergelijke inrichting heeft moeten doorbrengen, want dit kan hen er toe leiden om beter te erkennen de rijke weldaad, welke ze genieten. En voor lijders is het ook goed, want het. wijst hun den weg, waarlangs ze tot eenswillendheid met God kunnen komen. Brouwershaven 9.30 en 2 uur M. Bruinisse 9.30 uur 2 uur M. Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Haamstede 9.30 en 2 uur M. 9.30 uui- Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkerk 9.30, 2 en 5.30 uur Oosterland 9.30 uur 2 uur Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 10 en 6 uur Zonnemaire 9.30 en 2 uur Knapenvergadering „Samuel". Vergadering op Zaterdag 11 April. Agenda le afdeeling. Bijbelsche Gesch. J. v. d. Kuip „Petrus verloochent Zijn Meester". Kerkgesch. A. Florissen. Agenda 2de afdeeling. Bijbelsche Geschiedenis A. Vos „Jezus Joodschen Raad". Vaderl. Gesch. J. Antheunisse. voor den Meisjesvergadering „Nunia", Middelbui-g. B. Gesch. Gen. 13 en 14. Vrije opstellen. PARTICULIERE SYNODE VAN ZEELAND. De Raad der Geref. Kerk van Middelburg bericht, dat de Partic. Synode der Gcref. Kerken van Zeeland D.V. zal gehouden worden Woensdag 10 Juni a.s. te Middelburg. Vriendelijk verzoekt hij mededeeling vóór 20 Mei van de namen en adressen der afgevaardigden en van punten voor het agendum. J. H. Tclkamp, Praes. C. P. Pouwer, Scriba. Adres C. P. Pouwer, Noordsingel S 156. De conferentie van Geref. predikanten in Zeeland zal D.V. gehouden worden Dinsdag 9 Juni in de Gasthuiskerk te Middelburg. Ds. L. Bouma. KERKERAADS VERSLAG (Breed.) Middelburg. Vergadering 9 April 1925 in het gewone lokaal Praeses ds. Telkamp, gelezen wordt Psalm 57, daarna gezongen Psalm 382 en gebed. Afwezig met kennisgeving ds. Hamming. Van de Brs. Ouderlingfn één Br. zonder en vier met kennisgeving. Van de Br. Diakenen twee met en zes zonder kennisgeving afwezig. Rapporten. a). Woensdagavondcommissie. b.) De Commissie voor het Beroepingswerk brengt Rapport uit. De Kerkeraad besluit op de Huishou delijke Vergadering over deze zaak te spreken. P. W. te S. U vergist zich. Het abonnementsgeld wordt per halfjaar betaald en is f 2,U gelieve ons f2,10 te zenden, aangezien wij tweemaal tevergeefs disponeerden. De kwitantie loopt over Januari tot Juli 1925. De Uitgevers. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Gasthuiskerk. Collecte Theol. School. Gasthuiskerk 9.30 uur Lezen eener Leerr 2 uur ds. R. Hamming Hofpleinkerk 9.30 uur ds. J. H. Telkamp 6 uur ds. C. von Meijenfeldt M. 9.30 uur ds. P. Ch. v. d. Vliet Zitplaatsen vrij. Noorderkerk 9.30 uur ds. R. Hamming 6 uur ds. J. H. Telkamp ds. J. Runia Lezen eener Leerr. ds. R. Hamming Lezen eener Leerr. ds. C. von Meijenfeldt Cand. M. Wielemaker ds. A. C. Heij ds. J. H. Kroeze van Leidschendam. ds. L. Bouma ds. J. H. Kroeze ds. J. H. Kroeze Lezen eener Leerr. ds. J. H. Telkamp ds. I. K. Wesesls ds. G. B. Wurth ds. J. H Telkamp ds. I. K. Wessels ds. P. Ch. v. d. Vliet ds. G. B. Wurth ds. C. von Meijenfeldt Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Cand. M. den Boer van Amsterdam. Geen dienst, ds. D. Bremmer Lezen eener Leerr. Geen dienst, ds. F. Staal Lezen eener Leerr. ds. Dalhuijzen Em. pred. te Doom. ds. Dalhuijzen. ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. D. Bremmer ds. J. W. van Tol Lezen eener Leerr. ds. C. J. Wielenga ds. Z. Hoek Anna Jacoha Polder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Bergen op Zoom 9.30 en 6.30 uur ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Poortvliet 9.30 en 2 uur 6 uur M. 9.30 uur Rilland-Batk 9.30 en 2 uur 6 mil ds. A. Andree ds. T. Bouma Lezen eener Leerr. ds. T. Bouma Lezen eener Leerr. ds. F. den Boeft Openb. Bel. en Voorber. H. Av. Tholen 9.30 en 2 uur Cand. L. v. d. Zanden te Putten. Cand. L. v. d. Zanden 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. M. 9.30 uur Oud-Vosmeer Baarland 9.30 en 2 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Borsele 9.30 en 2 uur Goes 9.30 en 6 urn 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur Heinkenszand 9 eri 2 uur Ierseke 9.30 en 2 uur Wemeldinge 9.30 en 2 uur Kruiningen 9.30 en 2 uur Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. A. Wijngaarden Lezen eener Leerr. ds. A. Scheele Lezen eener Leerr. ds. R. J. v. d. Veen Lezen eener Leerr. ds. C. W. Keur ds. B. Meijer Lezen eener Leerr. ds. F. den Boeft Lezen eener Leerr. ds. A. P. Lanting Axel 9 en 2 uur Hoek 9.30 en 2 uur Oostburg 9.30 en 2 uur M. 9.30 uur Oostburg (dienst Aardenburg) 9.30 uur 6.30 uur Schoondijke 9 en 2 uur M. 9.30 urn- Terne uzen 9.30 en 2 uur Zaamslag 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. ds. J. B. Vanhaelen ds. W. Moene ds. K. Sietsema Lezen eener Leerr. ds. W. Moene Lezen eener Leerr. ds. W. Moene ds. S. Groeneveld ds. P. van Dijk Met dank aan God geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter CATHARINA PIETERNELLA. ADR. LENSEN. CATH. LENSEN-Goversk. Aardenburg, 8 April 1925. Voor de zeer vele blijken van belang stelling bij het overladen onzer geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder onzen harteljjken dank. M. SCHRIER-de Moor. M. SCHRIER. Middelburg, April 1925. Aanbevolen Adres voor Firma F. P. D'HUIJ, Burgt, Middelburg. BANANEN Rjjpe Bananen zijn voedzaam en licht verteerbaar en worden daarom door alle geneeskundigen aanbevolen. Verkrijgbaar bij J. BOLIÏjR, Langedelft H 8 Middelburg. Ontvangen een nieuwe zending Groote sorteering Hoeden en Petten. Overhemden in de nieuwste dessins. KLEEDINGMAGAZIJN M. VAN LOO, Korte Noordstraat E 3, Middelburg. Jonge Kaas14 ct. per ons Fijne Belegen Kaas 20 ct. per ons Oude Kaas22 ct. per ons Leidsche Kaas 12 ct. per ons Wij maken U er op attent, dat onze soorten Gouda Kaas uitsluitend zjjn Volvet en met Rijksmerk. Vr. aanbev., Mag. „De Hoop", DAM MIDDELBURG. DE BESTE KWALITEIT, ongebeukt GEBRs. VAN DORT, Segeerstraat, Middelburg. (het.huis met de roode pilaren schuin over de nieuwstraat in de LANGCDCLFTJ HET ADRES voor Gaatjesmatten, Biezen Matten en Houten Zittingen in alle maten is B. GOUDSWAARD, Rietmeubel- en Mandenmakerij, K. Noordstraat, Middelburg. Beleefd aanbevelend, Een vertrouwbaar adres voor is en blijft in de Drogisterij Fa F. H. J. DAMEN, Korte Noordstraat. Sigarenh. „Het Wapen van Zeeland". Ruim voorzien in Sigaren, Tabak en Sigaretten in alle prijzen, benevens Kruidenierswaren. Korte Noordstraat Middelburg. Beleefd aanbev. W. F. DIERMANSE. in verschillende soorten en prijzen. Steeds verkrijgbaar bjj Autogeenisehe Laseh- en Snijinrichting. Smederij, Kachel- en Slotenmaker. Smeedwerk voor bouw- en waterwerk. M J. PLÜIJMERS, Middelburg, St. Janstraat I 52. Houten Zittingen voor Stoelen vanaf 40 et* Ligstoelen, Warandastoelen en Veldstoeltjes aan lagen prijs bij M. J. KLERCQ, Mandenmakerij, Vlasmarkt L 21, M'lburg. gekarnd uit licht aangezuurde room kost thans slechts Vr. aanbev., Mag. „DE HOOP" Dam, Middelburg

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1925 | | pagina 3